Complementary results
Overview of intermediate sprints, KOM sprints, daily classifications etc.
Sprint | Prevalle (27.4 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Bonis |
---|---|---|---|
1 | Tonetti Cristina | Top Girls Fassa Bortolo | 3'' |
2 | Ragusa Katia | Liv Racing Xstra | 2'' |
3 | Harvey Mikayla | Canyon//SRAM Racing | 1'' |
Sprint | Prevalle (33.7 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Bonis |
---|---|---|---|
1 | Rossato Beatrice | Isolmant - Premac - Vittoria | 3'' |
2 | Teruel Alba | Bizkaia Durango | 2'' |
3 | Tonetti Cristina | Top Girls Fassa Bortolo | 1'' |
Sprint | Prevalle (41.1 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Bonis |
---|---|---|---|
1 | Rossato Beatrice | Isolmant - Premac - Vittoria | 3'' |
2 | Lutro Amalie | Uno-X Pro Cycling Team | 2'' |
3 | Cecchini Elena | Team SD Worx | 1'' |
Sprint | Sarezzo (75.7 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Bonis |
---|---|---|---|
1 | 3'' | ||
2 | 2'' | ||
3 | 1'' |
QOM Sprint (1) Passo Maniva (112.9 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
0 | 0 | ||
1 | Labous Juliette | Team DSM | 13 |
2 | van Vleuten Annemiek | Movistar Team | 11 |
3 | García Mavi | UAE Team ADQ | 9 |
4 | Cavalli Marta | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 7 |
5 | Longo Borghini Elisa | Trek - Segafredo | 5 |
Points at finish
Rnk | Rider | Team | Points | Bonis |
---|---|---|---|---|
1 | Labous Juliette | Team DSM | 15 | 10'' |
2 | van Vleuten Annemiek | Movistar Team | 12 | 6'' |
3 | García Mavi | UAE Team ADQ | 10 | 4'' |
4 | Cavalli Marta | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 8 | |
5 | Longo Borghini Elisa | Trek - Segafredo | 6 | |
6 | Fisher-Black Niamh | Team SD Worx | 5 | |
7 | Realini Gaia | Isolmant - Premac - Vittoria | 4 | |
8 | Spratt Amanda | Team BikeExchange - Jayco | 3 | |
9 | Koppenburg Clara | Cofidis Women Team | 2 | |
20 | Persico Silvia | Valcar - Travel & Service | 1 |
Youth day classification
Rnk | Rider | Team | Time |
---|---|---|---|
1 | Fisher-Black Niamh | Team SD Worx | 3:24:33 |
2 | Realini Gaia | Isolmant - Premac - Vittoria | 0:16 |
3 | Bradbury Neve | Canyon//SRAM Racing | 1:27 |
4 | Vallieres Magdeleine | EF Education-TIBCO-SVB | 3:16 |
5 | Stiasny Petra | Roland Cogeas Edelweiss Squad | 3:18 |
6 | Tonetti Cristina | Top Girls Fassa Bortolo | 6:17 |
7 | Lutro Amalie | Uno-X Pro Cycling Team | 6:57 |
8 | Palazzi Alice | Top Girls Fassa Bortolo | 7:46 |
9 | Oro Angela | Team Mendelspeck | 8:16 |
10 | Vettorello Giorgia | Bepink | 13:05 |
11 | Koch Franziska | Team DSM | 14:49 |
12 | Smith Abi | EF Education-TIBCO-SVB | 15:23 |
13 | Jaskulska Marta | Liv Racing Xstra | 17:06 |
14 | Sernissi Gemma | Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano | ,, |
15 | Collinelli Sofia | Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano | ,, |
16 | Hájková Marketa | Bepink | ,, |
17 | Onesti Olivia | Cofidis Women Team | ,, |
18 | Berteau Victoire | Cofidis Women Team | ,, |
19 | Bariani Giorgia | Top Girls Fassa Bortolo | ,, |
20 | Vas Blanka | Team SD Worx | ,, |
21 | Monticolo Iris | Top Girls Fassa Bortolo | ,, |
22 | Brufani Letizia | Bepink | ,, |
23 | Jastrab Megan | Team DSM | 17:20 |
24 | Eremita Noemi Lucrezia | Isolmant - Premac - Vittoria | 21:35 |
25 | Pozzobon Beatrice | Team Mendelspeck | 22:11 |
26 | Zanetti Emanuela | Isolmant - Premac - Vittoria | 22:31 |
27 | Soto Catalina Anais | Bizkaia Durango | 22:58 |
DNS | Zanardi Silvia | Bepink | |
DNS | Vitillo Matilde | Bepink |
Team day classification
Rnk | Team | Time | Time |
---|---|---|---|
1 | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 10:16:42 | 10:16:42 |
2 | Team BikeExchange - Jayco | 10:18:57 | 2:15 |
3 | Canyon//SRAM Racing | 10:19:18 | 2:36 |
4 | EF Education-TIBCO-SVB | 10:25:36 | 8:54 |
5 | Trek - Segafredo | 10:26:33 | 9:51 |
6 | UAE Team ADQ | 10:26:39 | 9:57 |
7 | Top Girls Fassa Bortolo | 10:29:55 | 13:13 |
8 | Liv Racing Xstra | 10:32:51 | 16:09 |
9 | Valcar - Travel & Service | 10:34:03 | 17:21 |
10 | Isolmant - Premac - Vittoria | 10:34:11 | 17:29 |
11 | Movistar Team | 10:37:45 | 21:03 |
12 | Team SD Worx | 10:38:41 | 21:59 |
13 | Cofidis Women Team | 10:40:04 | 23:22 |
14 | Uno-X Pro Cycling Team | 10:41:58 | 25:16 |
15 | Colombia Tierra de Atletas - GW - Shimano | 10:42:02 | 25:20 |
16 | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 10:42:47 | 26:05 |
17 | Roland Cogeas Edelweiss Squad | 10:43:30 | 26:48 |
18 | Team DSM | 10:43:51 | 27:09 |
19 | Team Jumbo-Visma | 10:44:01 | 27:19 |
20 | Team Mendelspeck | 10:46:23 | 29:41 |
21 | Bizkaia Durango | 10:49:06 | 32:24 |
22 | Bepink | 10:54:09 | 37:27 |
23 | Aromitalia - Basso Bikes - Vaiano | 10:57:46 | 41:04 |