Search:  
topLogin
2010
2008
»
«

2009»47th Giro della Regione Friuli Venezia Giulia (2.2)

2009  Stage 4  »  Brugera  ›  Ormelle   (165.3k)

Clear filter
RnkRiderAgeTeamPnt
1 Baldo NicolasTeam Differdange  24Team Differdange 5
2 Sagan PeterDukla Trencin - Merida 19Dukla Trencin - Merida2
3 Degenkolb JohnThuringer Energie Team 20Thuringer Energie Team1
4 Piechele Andrea 21
5 Appollonio Davide 19
6 Coledan Marco 20
7 Cavasin Daniele 20
8 Masiero Federico 
9 Brambilla Gianluca 21
10 Papok Siarhei 21
11 Tleubayev Ruslan 22
12 Giani Marco 
13 Drucker JempyTeam Differdange  22Team Differdange
14 Battaglin Enrico 19
15 Trafelet Stefan 25
16 PIRRERA Massimo 
17 Tsatevich Alexey 19
18 Mcevoy Jonathan 19
19 TROTTA Alessandro 
20 Barsottini Stefano 
21 Serebryakov Alexander 21
22 Ciccone Angelo 28
23 Baggio Filippo 20
24 Der ŽoltCentri Della Calzatura-Partizan 26Centri Della Calzatura-Partizan
25 Nichele Attilio 
26 Benedetti Cesare 21
27 Battaglini Mirko 21
28 Kulyk Andriy 19
29 Bertazzo Omar 20
30 Nerz Dominik 19
31 Caddeo Manuele 23
32 Jovanović NebojšaAC Sparta Praha 26AC Sparta Praha
33 Hasanović EsadCentri Della Calzatura-Partizan 24Centri Della Calzatura-Partizan
34 Koren Kristijan 22
35 Sagan JurajDukla Trencin - Merida 20Dukla Trencin - Merida
36 Corrà Paolo 
37 Harbonnier SebastienTeam Differdange  24Team Differdange
38 Berdos Oleg 21
39 Mammini Matteo 19
40 Karassev Andrey 
41 Biolo Gianpaolo 
42 Fuchs SergejRabobank Continental Team 22Rabobank Continental Team
43 Collodel Matteo 20
44 Zanco Diego 
45 Zampedri Derik 
46 Colò Alessandro 22
47 Kochetkov Pavel 23
48 Chirukhin Artem 
49 Lestage Georges 26
50 Vaccher Andrea 20
51 Piccin Eros 
52 De Marchi Alessandro 22
53 Rezman Boštjan 28
54 Pagani Angelo 20
55 Bonifetto Federico 
56 Volik KonstantinAmore & Vita - McDonalds  24Amore & Vita - McDonalds
57 Sokolov Dmitry 21
58 Di Leo Marco 
59 Gorodnichev Ilya 22
60 Khakankman Merey 
61 UTEGENOV Baurzhan 
62 Kišerlovski EmanuelLoborika 24Loborika
63 Edet Nicolas 21
64 Semple AdamAustralian Institute Of Sport 19Australian Institute Of Sport
65 Hrinkow DominikRC Arbö Wels Gourmetfein 20RC Arbö Wels Gourmetfein
66 Pinot Thibaut 18
67 Bagot Yoann 21
68 Hesselbarth DavidTeam Heizomat Mapei 20Team Heizomat Mapei
69 Anzalone Maurizio 
70 Filippov Alexander 24
71 Đurasek KristijanLoborika 21Loborika
72 Giacomin Andrea 
73 Silin Egor 20
74 Fenn Andrew 18
75 Grassmann FranzRC Arbö Wels Gourmetfein 22RC Arbö Wels Gourmetfein
76 Da Ros Michele 
77 Ferraro Damiano 
78 Mahďar MartinDukla Trencin - Merida 19Dukla Trencin - Merida
79 Porte RichiePraties 24Praties
80 Lagkuti Sergiy 24
81 Prokić Predrag 26
82 Vicini Mauro 
83 Bazin NicolasTeam Differdange  25Team Differdange
84 Carlo Grillo Francesco 
85 Vivian Marco 
86 Betti Emiliano 
87 Zoidl RiccardoRC Arbö Wels Gourmetfein 21RC Arbö Wels Gourmetfein
88 Pecoraro Giuseppe 
89 Simoni Alex 
90 Bernardini Alessandro 
91 Dugani Luca 21
92 Modolo Sacha 21
93 Converset Matthieu 21
94 Paajanen Paavo 21
95 Bobridge JackAustralian Institute Of Sport 19Australian Institute Of Sport
96 Beney Romain 
97 Meyer TravisAustralian Institute Of Sport 19Australian Institute Of Sport
98 Dennis RohanAustralian Institute Of Sport 18Australian Institute Of Sport
99 Morosini Alberto 
100 Canziani Daniele 
101 di Corrado Andrea 20
102 Graziato Massimo 20
103 Aldegheri Daniele 19
104 Schorn DanielELK Haus-Simplon 20ELK Haus-Simplon
105 Brändle MatthiasELK Haus-Simplon 19ELK Haus-Simplon
106 Benfatto Marco 21
107 Biasio Riccardo 
108 Frohn Florian 22
109 Papale Pasquale 21
110 Furdi Blaz 20
111 Rostollan Thomas 23
112 Nechita Andrei 20
113 Vysna MatejDukla Trencin - Merida 20Dukla Trencin - Merida
114 Howard LeighAustralian Institute Of Sport 19Australian Institute Of Sport
115 Aldegheri Diego 
116 Fichera Mariano 
117 Majka Rafał 19
118 Kosir Nejc 18
119 Turaev Azamat 20
120 Orto Pietro 
121 Ishanov Abdraimzhan 19
122 Alberti Nicholas 
123 Kennaugh Peter 19
124 Christian Mark 18
125 Gitto Luigi 22
126 Brambilla Giorgio 20
127 Molmy Arnaud 20
128 Lanzi Federico 
129 Ciavatta Matteo 21
130 La Notte Marco 
131 Buttazzoni Alex 24
132 Pinizzotto Leonardo 22
133 Figini Francesco 
134 Jenko Robert 19
135 Pillai Andrea 
136 Fedrigo Leonida 
137 Masny Miloš 
138 Mola Lorenzo 
139 Shchedov Vitaliy 22
140 Gatti Alberto 
141 Heymans CyrilleTeam Differdange  23Team Differdange
142 Piechele Nicola 
143 Rota Valerio 
144 Belleri Nicola 
145 Gaffurini Nicola 19
146 Lorenzon Marco 
DNF Anelli Fabio 
DNF Mazur Oleksander 
DNF Pinos Andrea 24
DNF Miholjević HrvojeLoborika 29Loborika
DNF Root Evgeniy 
DNF Švab Gašper 22
DNF Petrovic Milanko 


Race information

Date: 9th May 2009
Race category: Men Elite
Start/finish: Brugera › Ormelle
PCS point scale: 2.2.Stage
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.07656 sec.