1 3
Sprint 29 Southeast 75 4:29:28
2 148
Sprint 30 Team Idea 2010 ASD 55 ,, 0:00
3 21
Sprint 21 Lampre - Merida 40 ,, 0:00
4 81
Sprint 36 Cult Energy Pro Cycling 32 ,, 0:00
5 41
Classic 24 Bardiani - CSF Pro Team 28 ,, 0:00
6 57
Sprint 30 Androni Giocattoli - Sidermec 24 ,, 0:00
7 12
Classic 20 20 ,, 0:00
8 15
Sprint 21 18 ,, 0:00
9 145
Classic 32 Team Idea 2010 ASD 16 ,, 0:00
10 173
Climber 21 Unieuro Wilier Trevigiani 14 ,, 0:00
11 156
Climber 25 MG.Kvis Vega 12 ,, 0:00
12 117
Climber 20 Team Felbermayr - Simplon Wels 10 ,, 0:00
13 152
Sprint 25 MG.Kvis Vega 8 ,, 0:00
14 76
GC 27 Team Colombia 7 ,, 0:00
15 116
Sprint 33 Team Felbermayr - Simplon Wels 6 ,, 0:00
16 113
GC 21 Team Felbermayr - Simplon Wels 5 ,, 0:00
17 2
Classic 28 Southeast 4 ,, 0:00
18 88
TT 22 Cult Energy Pro Cycling 3 ,, 0:00
19 33
GC 20 RusVelo 2 ,, 0:00
20 61
Climber 33 Nippo - Vini Fantini 1 ,, 0:00
21 58
Classic 24 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:00
22 25
GC 34 Lampre - Merida ,, 0:00
23 56
Sprint 24 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:00
24 53
Climber 34 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 0:00
25 6
Classic 30 Southeast 0:09 0:09
26 23
Climber 21 Lampre - Merida 0:11 0:11
27 65
Sprint 27 Nippo - Vini Fantini 0:13 0:13
28 54
GC 29 Androni Giocattoli - Sidermec 0:18 0:18
29 48
Sprint 24 Bardiani - CSF Pro Team 0:21 0:21
30 45
Classic 21 Bardiani - CSF Pro Team 0:23 0:23
31 84
Classic 34 Cult Energy Pro Cycling 0:27 0:27
32 44
Climber 24 Bardiani - CSF Pro Team 0:46 0:46
33 83
Sprint 25 Cult Energy Pro Cycling 0:53 0:53
34 162
Sprint 23 GM Cycling Team 1:16 1:16
35 52
Sprint 30 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 1:16
36 114
Sprint 26 Team Felbermayr - Simplon Wels 1:30 1:30
37 178
Sprint 21 Unieuro Wilier Trevigiani 1:42 1:42
38 18
GC 21 ,, 1:42
39 31
Sprint 24 RusVelo ,, 1:42
40 118
GC 23 Team Felbermayr - Simplon Wels ,, 1:42
41 151
Sprint 25 MG.Kvis Vega ,, 1:42
42 146
TT 21 Team Idea 2010 ASD 2:19 2:19
43 64
Sprint 22 Nippo - Vini Fantini ,, 2:19
44 74
Climber 18 Team Colombia ,, 2:19
45 71
GC 27 Team Colombia ,, 2:19
46 34
GC 27 RusVelo ,, 2:19
47 142
GC 23 Team Idea 2010 ASD ,, 2:19
48 43
GC 25 Bardiani - CSF Pro Team ,, 2:19
49 176
Classic 20 Unieuro Wilier Trevigiani ,, 2:19
50 164
Sprint 26 GM Cycling Team ,, 2:19
51 35
Sprint 24 RusVelo ,, 2:19
52 55
Classic 29 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 2:19
53 87
Sprint 27 Cult Energy Pro Cycling ,, 2:19
54 174
Sprint 26 Unieuro Wilier Trevigiani ,, 2:19
55 86
Sprint 26 Cult Energy Pro Cycling ,, 2:19
56 111
Classic 21 Team Felbermayr - Simplon Wels ,, 2:19
57 112
GC 37 Team Felbermayr - Simplon Wels ,, 2:19
58 47
Climber 22 Bardiani - CSF Pro Team 3:10 3:10
59 46
GC 22 Bardiani - CSF Pro Team ,, 3:10
60 171
Classic 20 Unieuro Wilier Trevigiani ,, 3:10
61 172
Climber 19 Unieuro Wilier Trevigiani ,, 3:10
62 115
GC 20 Team Felbermayr - Simplon Wels ,, 3:10
63 98
GC 20 Roth - Skoda ,, 3:10
64 4
Sprint 26 Southeast ,, 3:10
65 72
Sprint 26 Team Colombia 4:05 4:05
66 101
GC 30 Meridiana Kamen Team ,, 4:05
67 144
Sprint 24 Team Idea 2010 ASD ,, 4:05
68 133
Sprint 24 Amore & Vita - Selle SMP ,, 4:05
69 166
TT 18 GM Cycling Team 5:02 5:02
70 26
Classic 34 Lampre - Merida ,, 5:02
71 82
Sprint 20 Cult Energy Pro Cycling ,, 5:02
72 38
Sprint 21 RusVelo ,, 5:02
73 1
Sprint 41 Southeast ,, 5:02
74 143
Sprint 21 Team Idea 2010 ASD ,, 5:02
75 154
Sprint 23 MG.Kvis Vega ,, 5:02
76 24
Climber 27 Lampre - Merida ,, 5:02
77 155
Sprint 22 MG.Kvis Vega ,, 5:02
78 167
Sprint 21 GM Cycling Team ,, 5:02
79 153
Sprint 24 MG.Kvis Vega ,, 5:02
80 36
GC 19 RusVelo ,, 5:02
81 105
TT 20 Meridiana Kamen Team 5:37 5:37
82 128
Sprint 19 Utensilnord 6:16 6:16
83 127
TT 23 Utensilnord ,, 6:16
84 125
Sprint 18 Utensilnord ,, 6:16
85 126
TT 19 Utensilnord ,, 6:16
86 147
Classic 23 Team Idea 2010 ASD 7:10 7:10
87 141
Classic 21 Team Idea 2010 ASD ,, 7:10
88 94
Sprint 25 Roth - Skoda ,, 7:10
89 163
Sprint 25 GM Cycling Team ,, 7:10
90 85
Classic 19 Cult Energy Pro Cycling ,, 7:10
91 93
Classic 19 Roth - Skoda 8:16 8:16
92 32
Sprint 25 RusVelo ,, 8:16
93 158
Sprint 21 MG.Kvis Vega ,, 8:16
DNF 16
Climber 21 -
DNF 11
Sprint 29 -
DNF 14
Sprint 21 -
DNF 13
GC 20 -
DNF 17
Sprint 19 -
DNF 68
Sprint 24 Nippo - Vini Fantini -
DNF 63
Sprint 32 Nippo - Vini Fantini -
DNF 67
Sprint 23 Nippo - Vini Fantini -
DNF 66
GC 23 Nippo - Vini Fantini -
DNF 62
GC 23 Nippo - Vini Fantini -
DNF 123
GC 19 Utensilnord -
DNF 124
Sprint 22 Utensilnord -
DNF 121
Sprint 18 Utensilnord -
DNF 122
TT 18 Utensilnord -
DNF 73
Climber 28 Team Colombia -
DNF 7
Sprint 22 Southeast -
DNF 5
Classic 29 Southeast -
DNF 8
Sprint 27 Southeast -
DNF 22
TT 24 Lampre - Merida -
DNF 106
Sprint 20 Meridiana Kamen Team -
DNF 104
TT 22 Meridiana Kamen Team -
DNF 103
Sprint 25 Meridiana Kamen Team -
DNF 108
GC 20 Meridiana Kamen Team -
DNF 107
Sprint 21 Meridiana Kamen Team -
DNF 37
GC 26 RusVelo -
DNF 96
GC 23 Roth - Skoda -
DNF 92
GC 20 Roth - Skoda -
DNF 95
Sprint 24 Roth - Skoda -
DNF 91
Sprint 27 Roth - Skoda -
DNF 97
Classic 19 Roth - Skoda -
DNF 175
Sprint 20 Unieuro Wilier Trevigiani -
DNF 177
Sprint 22 Unieuro Wilier Trevigiani -
DNF 161
Sprint 26 GM Cycling Team -
DNF 165
Sprint 21 GM Cycling Team -
DNF 168
Climber 20 GM Cycling Team -
DNF 157
Sprint 23 MG.Kvis Vega -
DNF 51
Sprint 25 Androni Giocattoli - Sidermec -
DNF 136
TT 24 Amore & Vita - Selle SMP -
DNF 134
Sprint 30 Amore & Vita - Selle SMP -
DNF 137
Sprint 22 Amore & Vita - Selle SMP -
DNF 131
Sprint 25 Amore & Vita - Selle SMP -
DNF 135
Sprint 23 Amore & Vita - Selle SMP -
DNF 132
Sprint 31 Amore & Vita - Selle SMP -
DNS 102
Sprint 28 Meridiana Kamen Team -