2024»61st

G.P. Palio del Recioto - Trofeo C&F Resinatura Blocchi

(1.2U)
2024»One day race»Negrar di ValpolicellaNegrar di Valpolicella(148.3km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
118
Climber
PINARELLO Alessandro VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
20VF Group - Bardiani CSF - Faizanè30153:54:15
2176
Climber
PESCADOR Diego GW Erco Shimano
19GW Erco Shimano2510,,
0:00
3172
Climber
PUTZ Sebastian Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team2070:36
0:36
4200
Classic
ZAMPERINI Edoardo UC Trevigiani - Energiapura Marchiol
21UC Trevigiani - Energiapura Marchiol154,,
0:36
537
Climber
KAJAMINI Florian Samuel Team MBH Bank Colpack Ballan
21Team MBH Bank Colpack Ballan102,,
0:36
639
Climber
NOVÁK Pavel Team MBH Bank Colpack Ballan
19Team MBH Bank Colpack Ballan51,,
0:36
719
Climber
SCALCO Matteo VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
19VF Group - Bardiani CSF - Faizanè3,,
0:36
817
Climber
PELLIZZARI Giulio VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
20VF Group - Bardiani CSF - Faizanè1,,
0:36
94
Climber
NORDHAGEN Jørgen Team Visma | Lease a Bike Development
19Team Visma | Lease a Bike Development1,,
0:36
10169
Climber
SCHRETTL Marco Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team11:19
1:19
11214
Climber
MELOT Noé AVC Aix-en-Provence
18AVC Aix-en-Provence1:28
1:28
122
GC
VAN BEKKUM Darren Team Visma | Lease a Bike Development
22Team Visma | Lease a Bike Development,,
1:28
1359
Climber
MOSCA Raffaele Q36.5 Continental Team
20Q36.5 Continental Team,,
1:28
148
Climber
CRESCIOLI Ludovico Team Technipes #inEmiliaRomagna
20Team Technipes #inEmiliaRomagna,,
1:28
151
Classic
HUISING Menno Team Visma | Lease a Bike Development
19Team Visma | Lease a Bike Development,,
1:28
16166
Classic
VAN DER MEULEN Max CTF Victorious
20CTF Victorious,,
1:28
1736
Climber
BRACALENTE Diego Team MBH Bank Colpack Ballan
19Team MBH Bank Colpack Ballan1:32
1:32
18117
Climber
TORRES Pablo UAE Team Emirates Gen Z
18UAE Team Emirates Gen Z1:44
1:44
19150
Climber
BAGNARA Luca Team Polti Kometa U23
20Team Polti Kometa U232:04
2:04
20144
Climber
D'AIUTO Filippo General Store - Essegibi - F.Lli Curia
22General Store - Essegibi - F.Lli Curia3:00
3:00
21163
Sprint
ERMAKOV Roman CTF Victorious
19CTF Victorious,,
3:00
225
Classic
BELLETTA Dario Igor Team Visma | Lease a Bike Development
20Team Visma | Lease a Bike Development,,
3:00
2363
Sprint
STEDMAN Travis Q36.5 Continental Team
21Q36.5 Continental Team,,
3:00
2424
Climber
PRIVITERA Samuele Hagens Berman - Jayco
18Hagens Berman - Jayco,,
3:00
25165
Climber
STOCKWELL Oliver CTF Victorious
21CTF Victorious,,
3:00
26100
Climber
DATI Tommaso Biesse - Carrera
21Biesse - Carrera ,,
3:00
27102
Climber
GRUSZCZYNSKI Filip Biesse - Carrera
19Biesse - Carrera ,,
3:00
28158
Climber
MARTIN Luca Rad-Net Oßwald
19Rad-Net Oßwald4:52
4:52
2994
Climber
VELASQUEZ Kevin UC Monaco
21UC Monaco5:13
5:13
30180
Climber
GARZON Oscar Santiago GW Erco Shimano
20GW Erco Shimano5:19
5:19
3178
Climber
CHESINI Cesare Zalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior5:42
5:42
32121
Climber
CATTANI Alessandro Rime Drali
19Rime Drali,,
5:42
3379
Climber
LOCK Dennis Zalf Euromobil Fior
21Zalf Euromobil Fior,,
5:42
34190
GC
DOSTIYEV Ilkhan Astana Qazaqstan Development Team
21Astana Qazaqstan Development Team,,
5:42
35109
GC
OROZCO Juan Carlos Petrolike
21Petrolike,,
5:42
36107
Sprint
MACIAS Cesar Petrolike
20Petrolike,,
5:42
37184
Sprint
BOZICEVICH Matteo Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
20Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo,,
5:42
38108
TT
21Petrolike,,
5:42
39145
Sprint
PALOMBA Marco General Store - Essegibi - F.Lli Curia
21General Store - Essegibi - F.Lli Curia,,
5:42
40156
Climber
JOHN Vincent Rad-Net Oßwald
19Rad-Net Oßwald7:57
7:57
4116
Climber
PALETTI Luca VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
19VF Group - Bardiani CSF - Faizanè,,
7:57
4229
Climber
DERRICK James Ljubljana Gusto Santic
21Ljubljana Gusto Santic,,
7:57
43157
Climber
GROZEV Gabriel Rad-Net Oßwald
20Rad-Net Oßwald,,
7:57
4440
Climber
VALENT Márk Team MBH Bank Colpack Ballan
19Team MBH Bank Colpack Ballan,,
7:57
45215
Climber
SUTTON Louis AVC Aix-en-Provence
21AVC Aix-en-Provence,,
7:57
46141
Climber
BORTOLUZZI Giovanni General Store - Essegibi - F.Lli Curia
21General Store - Essegibi - F.Lli Curia,,
7:57
4799
Climber
ARRIGHETTI Nicolò Biesse - Carrera
19Biesse - Carrera ,,
7:57
48171
Climber
ECKERSTORFER Benjamin Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team,,
7:57
4995
Classic
BASARABA Mykhailo UC Monaco
19UC Monaco,,
7:57
50233
Classic
TOVAZZI Elia GS Sissio Team
21GS Sissio Team,,
7:57
5187
Classic
CASAGRANDE Diego Velo Club Mendrisio
19Velo Club Mendrisio,,
7:57
5215
Classic
ROJAS Vicente VF Group - Bardiani CSF - Faizanè
21VF Group - Bardiani CSF - Faizanè,,
7:57
5311
Classic
STERBINI Pietro Team Technipes #inEmiliaRomagna
19Team Technipes #inEmiliaRomagna,,
7:57
54101
Classic
DONATI Davide Biesse - Carrera
18Biesse - Carrera ,,
7:57
553
GC
PATTINSON Tomos Team Visma | Lease a Bike Development
18Team Visma | Lease a Bike Development,,
7:57
56213
GC
LIGHTFOOT Mark AVC Aix-en-Provence
18AVC Aix-en-Provence,,
7:57
5751
TT
BLANCO Lukas Zappi Racing Team
21Zappi Racing Team,,
7:57
5823
Classic
MCKENZIE Hamish Hagens Berman - Jayco
19Hagens Berman - Jayco,,
7:57
59189
Classic
SANTAMARIA Riccardo Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
20Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo,,
7:57
60123
Classic
20Rime Drali,,
7:57
61247
Classic
ORI Elia Gallina Ecotek Lucchini
19Gallina Ecotek Lucchini,,
7:57
62183
Classic
PIFFER Christian Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
19Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo,,
7:57
63126
Classic
WALKER Zachary Rime Drali
20Rime Drali,,
7:57
6472
Classic
TURK Aljaž Adria Mobil
19Adria Mobil,,
7:57
65197
Classic
CARPENE Gianmarco UC Trevigiani - Energiapura Marchiol
20UC Trevigiani - Energiapura Marchiol,,
7:57
66192
Sprint
ZANINI Simone Astana Qazaqstan Development Team
20Astana Qazaqstan Development Team,,
7:57
67138
Classic
HADDEN Nate ARA | Skip Capital
18ARA | Skip Capital,,
7:57
68174
Classic
EVERTSEN-HEGREBERG Simen Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team,,
7:57
6958
Classic
MARTINEZ Guillermo Juan Q36.5 Continental Team
19Q36.5 Continental Team,,
7:57
DNF9
Classic
SERGIAMPIETRI Andrea Team Technipes #inEmiliaRomagna
19Team Technipes #inEmiliaRomagna-
DNF10
Classic
OMATI Filippo Team Technipes #inEmiliaRomagna
18Team Technipes #inEmiliaRomagna-
DNF12
Classic
SCARPELLI Nicholas Team Technipes #inEmiliaRomagna
19Team Technipes #inEmiliaRomagna-
DNF22
Classic
DE JONG Nino Hagens Berman - Jayco
20Hagens Berman - Jayco-
DNF25
TT
RAFFERTY Adam Hagens Berman - Jayco
18Hagens Berman - Jayco-
DNF26
TT
SAMBINELLO Mattia Hagens Berman - Jayco
18Hagens Berman - Jayco-
DNF30
TT
GREGORČIČ Natan Ljubljana Gusto Santic
19Ljubljana Gusto Santic-
DNF32
TT
KOKALJ Gašper Ljubljana Gusto Santic
19Ljubljana Gusto Santic-
DNF33
TT
SAMPSON Andy Ljubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic-
DNF38
TT
NESPOLI Lorenzo Team MBH Bank Colpack Ballan
19Team MBH Bank Colpack Ballan-
DNF50
TT
WILSON Joseph Zappi Racing Team
19Zappi Racing Team-
DNF52
TT
ROBERTS John Zappi Racing Team
20Zappi Racing Team-
DNF54
TT
HARDING Will Zappi Racing Team
21Zappi Racing Team-
DNF56
TT
GILLINGHAM Jack Zappi Racing Team
19Zappi Racing Team-
DNF60
TT
SANTOS Tiago Q36.5 Continental Team
18Q36.5 Continental Team-
DNF61
TT
SCHÖNENBERGER Daniel Q36.5 Continental Team
21Q36.5 Continental Team-
DNF64
TT
BLANNIN Noah NIPPO-EF-Martigues
18NIPPO-EF-Martigues-
DNF65
TT
FUJIMURA Kazuma NIPPO-EF-Martigues
18NIPPO-EF-Martigues-
DNF66
TT
MEUNIER SOW Neriah NIPPO-EF-Martigues
18NIPPO-EF-Martigues-
DNF67
TT
SCULLY Conal NIPPO-EF-Martigues
20NIPPO-EF-Martigues-
DNF68
TT
TSUDA Yugi NIPPO-EF-Martigues
21NIPPO-EF-Martigues-
DNF71
Sprint
ŠPOLJAR Jaka Adria Mobil
21Adria Mobil-
DNF74
Sprint
YILMAZ Ramazan Adria Mobil
19Adria Mobil-
DNF75
TT
JURÍK Martin Adria Mobil
19Adria Mobil-
DNF80
TT
CETTOLIN Matteo Zalf Euromobil Fior
19Zalf Euromobil Fior-
DNF82
TT
CAFUERI Tommaso Zalf Euromobil Fior
18Zalf Euromobil Fior-
DNF85
TT
ANTONETTI Aronne Velo Club Mendrisio
21Velo Club Mendrisio-
DNF89
TT
VANONI Filippo Velo Club Mendrisio
20Velo Club Mendrisio-
DNF91
TT
ALBINI Emanuele Velo Club Mendrisio
20Velo Club Mendrisio-
DNF92
Climber
22UC Monaco-
DNF93
Classic
20UC Monaco-
DNF96
Classic
TESSIORE Tommaso UC Monaco
21UC Monaco-
DNF103
Climber
PETTITI Nicolò Biesse - Carrera
21Biesse - Carrera -
DNF106
Climber
21Petrolike-
DNF110
Sprint
20Petrolike-
DNF113
TT
COLE Owen UAE Team Emirates Gen Z
19UAE Team Emirates Gen Z-
DNF114
TT
GIAIMI Luca UAE Team Emirates Gen Z
19UAE Team Emirates Gen Z-
DNF115
Climber
GLIVAR Gal UAE Team Emirates Gen Z
21UAE Team Emirates Gen Z-
DNF116
Climber
MARIVOET Duarte UAE Team Emirates Gen Z
19UAE Team Emirates Gen Z-
DNF120
Climber
21Rime Drali-
DNF124
Climber
MINOIA Sebastiano Rime Drali
20Rime Drali-
DNF128
Climber
FARINATI Lorenzo Team Petrucci Aries Parkpre
21Team Petrucci Aries Parkpre-
DNF129
Climber
GRECO Alessandro Team Petrucci Aries Parkpre
21Team Petrucci Aries Parkpre-
DNF130
Climber
KOKLE Gvido Team Petrucci Aries Parkpre
20Team Petrucci Aries Parkpre-
DNF131
Climber
PIAI Simone Team Petrucci Aries Parkpre
Team Petrucci Aries Parkpre-
DNF134
Sprint
MILLER Lachlan ARA | Skip Capital
20ARA | Skip Capital-
DNF135
Sprint
CHUNG KI Ngai ARA | Skip Capital
19ARA | Skip Capital-
DNF136
Climber
TOMKINSON Tyler ARA | Skip Capital
19ARA | Skip Capital-
DNF137
Classic
JESSEN Cohen ARA | Skip Capital
18ARA | Skip Capital-
DNF142
Climber
CIRLINCIONE Domenico General Store - Essegibi - F.Lli Curia
21General Store - Essegibi - F.Lli Curia-
DNF146
Climber
BERASI Michele General Store - Essegibi - F.Lli Curia
22General Store - Essegibi - F.Lli Curia-
DNF148
Climber
GONZÁLEZ Antonio Team Polti Kometa U23
20Team Polti Kometa U23-
DNF149
Sprint
RACCAGNI Gabriele Team Polti Kometa U23
21Team Polti Kometa U23-
DNF151
Sprint
NOVÁK Samuel Team Polti Kometa U23
19Team Polti Kometa U23-
DNF152
Sprint
ARCHETTI Riccardo Team Polti Kometa U23
18Team Polti Kometa U23-
DNF159
Sprint
RINKLEF Jan Rad-Net Oßwald
20Rad-Net Oßwald-
DNF161
Sprint
MÜLLER Nico Rad-Net Oßwald
18Rad-Net Oßwald-
DNF162
Sprint
DA ROS Alessandro CTF Victorious
19CTF Victorious-
DNF164
Sprint
MOTTES Lorenzo CTF Victorious
18CTF Victorious-
DNF170
Climber
BRENNSÆTER Trym Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team-
DNF177
Climber
RIVERA Mateo GW Erco Shimano
18GW Erco Shimano-
DNF178
Climber
ROJAS Brandon Alejandro GW Erco Shimano
21GW Erco Shimano-
DNF179
Climber
21GW Erco Shimano-
DNF185
Climber
BUTTERONI Gregorio Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
22Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo-
DNF187
Climber
SALOMONE Gabrio Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
19Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo-
DNF191
Climber
REIBSCH Jonas Astana Qazaqstan Development Team
19Astana Qazaqstan Development Team-
DNF193
Climber
NEGRENTE Mattia Astana Qazaqstan Development Team
18Astana Qazaqstan Development Team-
DNF194
TT
VINOKUROV Alexandre Astana Qazaqstan Development Team
21Astana Qazaqstan Development Team-
DNF198
Sprint
PERANI Riccardo UC Trevigiani - Energiapura Marchiol
20UC Trevigiani - Energiapura Marchiol-
DNF199
Classic
GRIGGION Simone UC Trevigiani - Energiapura Marchiol
21UC Trevigiani - Energiapura Marchiol-
DNF201
Classic
ROSA Luca UC Trevigiani - Energiapura Marchiol
19UC Trevigiani - Energiapura Marchiol-
DNF204
Classic
FEDE Gabriel Beltrami TSA - Tre Colli
20Beltrami TSA - Tre Colli-
DNF205
Classic
QUINTAVALLA Filippo Beltrami TSA - Tre Colli
19Beltrami TSA - Tre Colli-
DNF206
Classic
VANNI Michael Beltrami TSA - Tre Colli
21Beltrami TSA - Tre Colli-
DNF207
Classic
TAGLIAVINI Giacomo Beltrami TSA - Tre Colli
20Beltrami TSA - Tre Colli-
DNF208
Classic
GIRAUDO Giulio Beltrami TSA - Tre Colli
19Beltrami TSA - Tre Colli-
DNF211
Climber
BROUGH Jack AVC Aix-en-Provence
20AVC Aix-en-Provence-
DNF216
Climber
RAUS Jerome AVC Aix-en-Provence
20AVC Aix-en-Provence-
DNF218
Climber
PEČNIK Teo Sava Kranj Cycling
22Sava Kranj Cycling-
DNF219
TT
OTONIČAR Gašper Sava Kranj Cycling
20Sava Kranj Cycling-
DNF220
TT
KOMAC Nejc Sava Kranj Cycling
20Sava Kranj Cycling-
DNF221
TT
MAROLT Jaka Sava Kranj Cycling
18Sava Kranj Cycling-
DNF223
TT
GLADEK Marcel Sava Kranj Cycling
18Sava Kranj Cycling-
DNF225
TT
DE PRETTO Giosuè ASD Pedale Scaligero
20ASD Pedale Scaligero-
DNF226
TT
GIARETTA Gioele ASD Pedale Scaligero
18ASD Pedale Scaligero-
DNF227
TT
SANGALLI Francesco ASD Pedale Scaligero
18ASD Pedale Scaligero-
DNF228
TT
MORA Luca ASD Pedale Scaligero
18ASD Pedale Scaligero-
DNF231
TT
BONORA Alessio GS Sissio Team
20GS Sissio Team-
DNF232
TT
VENERI Raffaele GS Sissio Team
21GS Sissio Team-
DNF234
TT
CASSANI Elia GS Sissio Team
18GS Sissio Team-
DNF239
Sprint
SYDOR Serhii Ukraine Cycling Academy
21Ukraine Cycling Academy-
DNF240
Sprint
PIDHAINYI Andrii Ukraine Cycling Academy
18Ukraine Cycling Academy-
DNF241
Sprint
CHERNOMORTSEV Danylo Ukraine Cycling Academy
18Ukraine Cycling Academy-
DNF242
Sprint
HOVORUN Mykola Ukraine Cycling Academy
19Ukraine Cycling Academy-
DNF246
Sprint
FRANZONI Manuel Gallina Ecotek Lucchini
18Gallina Ecotek Lucchini-
DNF249
Sprint
TAKHIROV Diyor Gallina Ecotek Lucchini
18Gallina Ecotek Lucchini-
DNF250
Sprint
GAVAZZI Edoardo Gallina Ecotek Lucchini
18Gallina Ecotek Lucchini-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Timelimit 8%, or 4:12:59 (+18:44)

Race information

    Finish photo

    • Finishphoto of Alessandro Pinarello winning G.P. Palio del Recioto - Trofeo C&F Resinatura Blocchi .
      © Ciclismoweb.net // Photors.it