Search:  
topLogin

2007»58th Gran Premio Llodio (1.1)

2007  One day race

Clear filter
RnkRiderAgeTeamPntTime
1 de la Fuente DavidSaunier Duval 26Saunier Duval754:11:274:11:27
2 del Nero JesúsSaunier Duval 25Saunier Duval550:210:21
3 Elías José MiguelRelax - Gam 30Relax - Gam400:230:23
4 Astarloza MikelEuskaltel - Euskadi 27Euskaltel - Euskadi320:450:45
5 García DavidKarpin - Galicia 29Karpin - Galicia281:131:13
6 Megías JavierSaunier Duval 23Saunier Duval241:221:22
7 Moreno DanielRelax - Gam 25Relax - Gam20,,1:22
8 Zubeldia HaimarEuskaltel - Euskadi 30Euskaltel - Euskadi18,,1:22
9 Torrent CarlosViña Magna - Cropu 32Viña Magna - Cropu16,,1:22
10 Ventoso Francisco JoséSaunier Duval 25Saunier Duval14,,1:22
11 Marcato MarcoTeam LPR Brakes 23Team LPR Brakes12,,1:22
12 Callegarin DanieleTeam LPR Brakes 24Team LPR Brakes10,,1:22
13 Olmo AntonioAndalucia-Caja Sur 24Andalucia-Caja Sur8,,1:22
14 Ramírez JesúsExtremadura-Spiuk 27Extremadura-Spiuk7,,1:22
15 Otxotorena Arraras XabatOrbea - Oreka 26Orbea - Oreka6,,1:22
16 Bailetti PaoloTeam LPR Brakes 26Team LPR Brakes5,,1:22
17 Txurruka AmetsEuskaltel - Euskadi 24Euskaltel - Euskadi4,,1:22
18 Ballester VicenteFuerteventura - Canarias 26Fuerteventura - Canarias3,,1:22
19 Martin DavidViña Magna - Cropu 23Viña Magna - Cropu2,,1:22
20 Pérez IsraelExtremadura-Spiuk 29Extremadura-Spiuk11:281:28
21 Fernández de la Puebla Alberto Saunier Duval 22Saunier Duval1:291:29
22 Casas Claudio JoséAndalucia-Caja Sur 25Andalucia-Caja Sur1:451:45
23 Moreno JavierExtremadura-Spiuk 22Extremadura-Spiuk,,1:45
24 Garcia OscarRelax - Gam Relax - Gam2:142:14
25 Traficante RobertoTeam LPR Brakes 22Team LPR Brakes,,2:14
26 Olmo JuanAndalucia-Caja Sur 29Andalucia-Caja Sur,,2:14
27 Albizuri BeñatEuskaltel - Euskadi 26Euskaltel - Euskadi,,2:14
28 Palomares AdrianFuerteventura - Canarias 31Fuerteventura - Canarias,,2:14
29 Villegas AarónOrbea - Oreka 26Orbea - Oreka2:202:20
30 Herrero DavidKarpin - Galicia 27Karpin - Galicia,,2:20
31 Leonet Iza IkerFuerteventura - Canarias 23Fuerteventura - Canarias2:222:22
32 Durán ArkaitzSaunier Duval 21Saunier Duval,,2:22
33 Zumeta Etxabe JosebaOrbea - Oreka 25Orbea - Oreka,,2:22
34 Sarabia IgnacioExtremadura-Spiuk 23Extremadura-Spiuk2:252:25
35 García de Mateos RaulRelax - Gam 24Relax - Gam4:024:02
36 Rosendo JesúsAndalucia-Caja Sur 25Andalucia-Caja Sur,,4:02
37 Milán DiegoGrupo Nicolás Mateos 21Grupo Nicolás Mateos,,4:02
38 Vallejo ÁngelRelax - Gam 26Relax - Gam,,4:02
39 Ortega ManuelAndalucia-Caja Sur 25Andalucia-Caja Sur,,4:02
40 Carrasco José LuisAndalucia-Caja Sur 25Andalucia-Caja Sur6:206:20
41 Martínez SerafínKarpin - Galicia 23Karpin - Galicia,,6:20
42 Pérez LuisAndalucia-Caja Sur 32Andalucia-Caja Sur6:216:21
43 Etxebarria UnaiEuskaltel - Euskadi 34Euskaltel - Euskadi,,6:21
44 De Pedro PabloGrupo Nicolás Mateos 26Grupo Nicolás Mateos8:118:11
45 Chuzhda OlegFuerteventura - Canarias 22Fuerteventura - Canarias,,8:11
46 Cosme AntonioViña Magna - Cropu 24Viña Magna - Cropu,,8:11
47 Mata Martin Viña Magna - Cropu Viña Magna - Cropu,,8:11
48 Murgoitio EgoitzGrupo Nicolás Mateos 23Grupo Nicolás Mateos,,8:11
49 Iriondo IbanEuskaltel - Euskadi 23Euskaltel - Euskadi,,8:11
50 Troncoso José RamonKarpin - Galicia 26Karpin - Galicia,,8:11
51 Abril Juan JoséViña Magna - Cropu 27Viña Magna - Cropu,,8:11
52 Perez JorgeRelax - Gam 42Relax - Gam,,8:11
53 Escobar SergiGrupo Nicolás Mateos 32Grupo Nicolás Mateos,,8:11
54 Lasa Larraya GaizkaKarpin - Galicia 24Karpin - Galicia8:148:14
55 Proch WalterTeam LPR Brakes 23Team LPR Brakes,,8:14
56 Kudashev DenisRelax - Gam 25Relax - Gam9:009:00
57 Ruiz JoséAndalucia-Caja Sur 26Andalucia-Caja Sur9:279:27
58 Romero PedroExtremadura-Spiuk 24Extremadura-Spiuk,,9:27
59 Cariñena Juan CarlosAndalucia-Caja Sur 27Andalucia-Caja Sur,,9:27
60 Mayo IbanSaunier Duval 29Saunier Duval10:4010:40
61 Mondelo JosuExtremadura-Spiuk 25Extremadura-Spiuk11:4411:44
62 Alarcón RaúlSaunier Duval 21Saunier Duval,,11:44
63 Blanchy MichaëlBabes Only - Villapark Langemeer - Flanders 25Babes Only - Villapark Langemeer - Flanders,,11:44
64 Poelvoorde RonnyBabes Only - Villapark Langemeer - Flanders 38Babes Only - Villapark Langemeer - Flanders,,11:44
65 Torres FernandoExtremadura-Spiuk 28Extremadura-Spiuk,,11:44
66 Garmendia RamuntxoBabes Only - Villapark Langemeer - Flanders 26Babes Only - Villapark Langemeer - Flanders,,11:44
67 Aperribay LanderEuskaltel - Euskadi 24Euskaltel - Euskadi,,11:44
68 Herrero SergioExtremadura-Spiuk 26Extremadura-Spiuk,,11:44
69 Amuriza GorkaGrupo Nicolás Mateos 25Grupo Nicolás Mateos,,11:44
70 Fernández LuisKarpin - Galicia 22Karpin - Galicia,,11:44
71 Belda DavidFuerteventura - Canarias 24Fuerteventura - Canarias,,11:44
72 Vorganov EduardKarpin - Galicia 24Karpin - Galicia11:4711:47
OTL Fernandez Asier Orbea - Oreka 22Orbea - Oreka -4:11:27 -4:11:27


Race information

Date: 3rd June 2007
Race category: Men Elite
PCS point scale: 1.1
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.04554 sec.