2020»

Grand Prix Alanya WE

(1.2)
2020»One day race»AlanyaAlanya(115k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
162 KLIMOVA DianaCogeas - Mettler Pro Cycling Team23Cogeas - Mettler Pro Cycling Team40403:33:56
235 TSERAKH HannaMinsk Cycling Club21Minsk Cycling Club30302:18
2:18
371 NAHIRNA AnnaLviv Cycling Team women31Lviv Cycling Team women2516,,
2:18
425 SHEKEL OlgaUkraine25Ukraine2012,,
2:18
534 SHARAKOVA TatsianaMinsk Cycling Club35Minsk Cycling Club1510,,
2:18
664 NOVOLODSKAIA MariaCogeas - Mettler Pro Cycling Team20Cogeas - Mettler Pro Cycling Team108,,
2:18
772 BIRYUKOVA JuliaLviv Cycling Team women22Lviv Cycling Team women56,,
2:18
861 MALKOVA DariaCogeas - Mettler Pro Cycling Team19Cogeas - Mettler Pro Cycling Team332:22
2:22
973 SHARGA OlenaLviv Cycling Team women33Lviv Cycling Team women33:59
3:59
1012 KIRILLOVA PolinaSestroretsk22Sestroretsk3,,
3:59
1182 UMUTZHANOVA MakhabbatKazakhstan25Kazakhstan,,
3:59
1233 ABRAMENKO AlinaMinsk Cycling Club19Minsk Cycling Club,,
3:59
1316 SYRADOEVA MargaritaSestroretsk24Sestroretsk7:18
7:18
1451 DRONOVA-BALABOLINA TamaraMoscow Regional Team26Moscow Regional Team,,
7:18
1531 KIPTSIKAVA NastassiaMinsk Cycling Club20Minsk Cycling Club8:50
8:50
1666 UVAROVA MarinaCogeas - Mettler Pro Cycling Team19Cogeas - Mettler Pro Cycling Team,,
8:50
1711 IVANOVA IrinaSestroretsk21Sestroretsk,,
8:50
1885 POTAPOVA FainaKazakhstan23Kazakhstan,,
8:50
19104 BAIDAK AnnaRussia19Russia,,
8:50
2052 DOBRYNINA KseniyaMoscow Regional Team26Moscow Regional Team10:39
10:39
2132 NASKOVICH TaisaMinsk Cycling Club24Minsk Cycling Club11:36
11:36
2215 VINOGRADOVA ViktoriaSestroretsk20Sestroretsk,,
11:36
2313 CHERNYSHOVA GalinaSestroretsk26Sestroretsk,,
11:36
2424 VYSOTSKA IevgeniiaUkraine44Ukraine,,
11:36
2583 SANAKBAYEVA ZhanerkeKazakhstan22Kazakhstan13:51
13:51
2681 SAIFUTDINOVA NatalyaKazakhstan31Kazakhstan,,
13:51
2753 ARCHIBASOVA ElizavetaMoscow Regional Team20Moscow Regional Team14:39
14:39
2822 MELNYCHUK ViktoriiaUkraine21Ukraine15:30
15:30
2984 PACHSHENKO SvetlanaKazakhstan19Kazakhstan16:46
16:46
3023 SEMIONOVA IrynaUkraine29Ukraine,,
16:46
3174 BONDAR ViktoriyaLviv Cycling Team women24Lviv Cycling Team women20:32
20:32
3263 MILIAEVA MariiaCogeas - Mettler Pro Cycling Team18Cogeas - Mettler Pro Cycling Team23:10
23:10
3396 SOLOVYEVA AnzhelaCycling Olympic Training Center Under-2319Cycling Olympic Training Center Under-23,,
23:10
3441 BEKAR AzizeMix Team 118Mix Team 1,,
23:10
3536 DZIAKOLA DaryaMinsk Cycling Club19Minsk Cycling Club,,
23:10
3691 SARKULOVA AlinaCycling Olympic Training Center Under-2320Cycling Olympic Training Center Under-2323:13
23:13
3743 SLOBODYAN IrynaMix Team 130Mix Team 1,,
23:13
3814 STARODUBOVA ValentinaSestroretsk20Sestroretsk23:16
23:16
3993 TOLEMISSOVA AssemCycling Olympic Training Center Under-2318Cycling Olympic Training Center Under-2329:29
29:29
40106 LIKHANOVA MarinaRussia29Russia29:30
29:30
4144 PARKHOMIUK ViktoriiaMix Team 118Mix Team 133:30
33:30
4245 KALIULHA ValeriiaMix Team 119Mix Team 133:35
33:35
434 SEZER FatmaTurkey20Turkey36:00
36:00
44103 ROSTOVTSEVA MariaRussia20Russia36:48
36:48
456 ELMALI MehlikaTurkey20Turkey39:39
39:39
462 KOYUN KezibanTurkey19Turkey,,
39:39
DNF3 SAĞNAK ArzuTurkey32Turkey-
DNF65 GAREEVA AigulCogeas - Mettler Pro Cycling Team18Cogeas - Mettler Pro Cycling Team-
DNF76 LUKACHUK SolomiiaLviv Cycling Team women18Lviv Cycling Team women-
DNF5 CAKIR AyseTurkey22Turkey-
DNF42 ALAWAMLEH AnoudMix Team 1Mix Team 1-
DNF75 YAROSHENKO ViktoriiaLviv Cycling Team women20Lviv Cycling Team women-
DNF21 RIABCHENKO TetyanaUkraine30Ukraine-
DNF102 PLIASKINA AnastasiiaRussia23Russia-
DNF86 PASTARNAK ViktoriyaKazakhstan22Kazakhstan-
DNF26 SOLOVEY AnnaUkraine28Ukraine-
DNF54 KRYLOVA SedaMoscow Regional Team25Moscow Regional Team-
DNF94 ABRAMCHUK AlyonaCycling Olympic Training Center Under-2318Cycling Olympic Training Center Under-23-
DNF101 OSHURKOVA YelyzavetaRussia28Russia-
DNF1 BAYRAM EzgiTurkey18Turkey-
DNF92 LYNNIK AnastassiyaCycling Olympic Training Center Under-2318Cycling Olympic Training Center Under-23-
DNF105 DEYKO OlgaRussia24Russia-
DNS95 SULTANOVA RinataCycling Olympic Training Center Under-2321Cycling Olympic Training Center Under-23-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    13 February 2020
  • Avg. speed winner:
    32.25 km/h
  • Race category:
    WE - Women Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    115 km
  • Race ranking:
    96

Race profile

Sites