1 133
TT 20 Morbihan Fybolia GOA 40 15 4:10:43
2 15
Classic 24 St Michel - Mavic - Auber93 30 10 0:29 0:29
3 62
GC 21 Tudor Pro Cycling Team U23 25 7 0:34 0:34
4 233
TT 22 AVC Aix-en-Provence 20 4 0:55 0:55
5 123
Sprint 24 Cre'Actuel-Marie Morin-U 22 15 2 1:05 1:05
6 195
Sprint 20 CC Étupes 10 1 ,, 1:05
7 102
Climber 22 Dinan Sport Cycling 5 ,, 1:05
8 71
Climber 19 Equipe continentale Groupama-FDJ 3 ,, 1:05
9 11
Sprint 31 St Michel - Mavic - Auber93 3 ,, 1:05
10 23
Climber 22 Israel Premier Tech Academy 3 ,, 1:05
11 224
Climber 22 Vendée U ,, 1:05
12 25
Climber 22 Israel Premier Tech Academy ,, 1:05
13 26
Sprint 22 Israel Premier Tech Academy ,, 1:05
14 234
Sprint 23 AVC Aix-en-Provence ,, 1:05
15 175
Climber 23 EC Saint-Etienne Loire ,, 1:05
16 154
Sprint 22 AG2R Citroën U23 Team ,, 1:05
17 124
Sprint 21 Cre'Actuel-Marie Morin-U 22 ,, 1:05
18 214
Sprint 19 VC Rouen 76 ,, 1:05
19 131
Sprint 24 Morbihan Fybolia GOA ,, 1:05
20 151
Climber 21 AG2R Citroën U23 Team ,, 1:05
21 72
Climber 19 Equipe continentale Groupama-FDJ ,, 1:05
22 254
Climber 21 Plouay Cycling Team ,, 1:05
23 4
Sprint 19 Green Project - Bardiani CSF - Faizanè ,, 1:05
24 176
Sprint 19 EC Saint-Etienne Loire ,, 1:05
25 134
Sprint 30 Morbihan Fybolia GOA ,, 1:05
26 94
Sprint 23 Laboral Kutxa - Fundación Ciclista Euskadi ,, 1:05
27 84
Sprint 23 Bingoal WB Development Team ,, 1:05
28 114
GC 19 VC Pays de Loudéac ,, 1:05
29 101
Sprint 30 Dinan Sport Cycling ,, 1:05
30 142
Sprint 22 Sojasun Espoir - ACNC ,, 1:05
31 182
Climber 23 VC Villefranche Beaujolais ,, 1:05
32 115
Sprint 23 VC Pays de Loudéac ,, 1:05
33 164
Sprint 23 Charvieu Chavagneux Isère Cyclisme ,, 1:05
34 201
Sprint 26 Team U Charente-Maritime ,, 1:05
35 103
Sprint 23 Dinan Sport Cycling ,, 1:05
36 32
Climber 22 CIC U Nantes Atlantique ,, 1:05
37 211
Sprint 24 VC Rouen 76 ,, 1:05
38 76
Climber 19 Equipe continentale Groupama-FDJ ,, 1:05
39 12
Climber 26 St Michel - Mavic - Auber93 ,, 1:05
40 73
Climber 20 Equipe continentale Groupama-FDJ ,, 1:05
41 145
Climber 19 Sojasun Espoir - ACNC ,, 1:05
42 174
Climber 20 EC Saint-Etienne Loire ,, 1:05
43 5
Climber 19 Green Project - Bardiani CSF - Faizanè ,, 1:05
44 231
Classic 23 AVC Aix-en-Provence ,, 1:05
45 42
GC 23 Astana Qazaqstan Development Team ,, 1:05
46 46
GC 19 Astana Qazaqstan Development Team ,, 1:05
47 156
GC 18 AG2R Citroën U23 Team ,, 1:05
48 223
TT 19 Vendée U ,, 1:05
49 276
TT 20 Bretagne ,, 1:05
50 186
Climber 33 VC Villefranche Beaujolais ,, 1:05
51 22
Climber 20 Israel Premier Tech Academy ,, 1:05
52 3
Climber 19 Green Project - Bardiani CSF - Faizanè ,, 1:05
53 222
Climber 19 Vendée U ,, 1:05
54 83
Climber 19 Bingoal WB Development Team ,, 1:05
55 212
Climber 20 VC Rouen 76 ,, 1:05
56 91
Climber 20 Laboral Kutxa - Fundación Ciclista Euskadi ,, 1:05
57 65
Climber 22 Tudor Pro Cycling Team U23 ,, 1:05
58 1
Climber 19 Green Project - Bardiani CSF - Faizanè ,, 1:05
59 86
GC 19 Bingoal WB Development Team ,, 1:05
60 122
GC 23 Cre'Actuel-Marie Morin-U 22 ,, 1:05
61 232
TT 21 AVC Aix-en-Provence ,, 1:05
62 274
TT 23 Bretagne ,, 1:05
63 152
TT 20 AG2R Citroën U23 Team ,, 1:05
64 96
TT 20 Laboral Kutxa - Fundación Ciclista Euskadi ,, 1:05
65 31
Classic 24 CIC U Nantes Atlantique ,, 1:05
66 263
Classic 21 UC Briochine - Bleu Mercure ,, 1:05
67 184
Climber 23 VC Villefranche Beaujolais 1:14 1:14
68 171
Sprint 23 EC Saint-Etienne Loire 1:54 1:54
69 64
Climber 19 Tudor Pro Cycling Team U23 2:01 2:01
70 82
Climber 20 Bingoal WB Development Team 2:04 2:04
71 93
GC 20 Laboral Kutxa - Fundación Ciclista Euskadi 2:05 2:05
72 244
GC 19 La Crêpe de Brocéliande-BLC 2:15 2:15
73 33
Sprint 26 CIC U Nantes Atlantique ,, 2:15
74 146
Sprint 19 Sojasun Espoir - ACNC 2:38 2:38
75 74
Climber 19 Equipe continentale Groupama-FDJ 2:48 2:48
76 66
Climber 19 Tudor Pro Cycling Team U23 ,, 2:48
77 271
Climber 21 Bretagne 2:50 2:50
78 45
Sprint 19 Astana Qazaqstan Development Team ,, 2:50
79 34
Climber 23 CIC U Nantes Atlantique 3:59 3:59
80 51
Sprint 19 Team Ecoflo Chronos ,, 3:59
81 235
Climber 27 AVC Aix-en-Provence 4:45 4:45
82 161
TT 25 Charvieu Chavagneux Isère Cyclisme 5:08 5:08
83 206
TT 22 Team U Charente-Maritime 5:17 5:17
84 41
Sprint 27 Astana Qazaqstan Development Team 5:19 5:19
85 181
Classic 24 VC Villefranche Beaujolais 6:38 6:38
86 236
Classic 20 AVC Aix-en-Provence 8:52 8:52
87 54
TT 19 Team Ecoflo Chronos ,, 8:52
88 144
TT 20 Sojasun Espoir - ACNC ,, 8:52
89 85
Sprint 20 Bingoal WB Development Team 9:28 9:28
90 155
Sprint 18 AG2R Citroën U23 Team 11:09 11:09
DNF 2
Climber 20 Green Project - Bardiani CSF - Faizanè -
DNF 6
Climber 22 Green Project - Bardiani CSF - Faizanè -
DNF 13
Sprint 32 St Michel - Mavic - Auber93 -
DNF 14
Classic 23 St Michel - Mavic - Auber93 -
DNF 16
Sprint 24 St Michel - Mavic - Auber93 -
DNF 21
Sprint 23 Israel Premier Tech Academy -
DNF 24
Classic 22 Israel Premier Tech Academy -
DNF 35
Sprint 20 CIC U Nantes Atlantique -
DNF 36
Sprint 18 CIC U Nantes Atlantique -
DNF 43
Climber 24 Astana Qazaqstan Development Team -
DNF 44
Sprint 21 Astana Qazaqstan Development Team -
DNF 52
Sprint 19 Team Ecoflo Chronos -
DNF 53
Classic 19 Team Ecoflo Chronos -
DNF 55
TT 23 Team Ecoflo Chronos -
DNF 56
Climber 19 Team Ecoflo Chronos -
DNF 61
TT 20 Tudor Pro Cycling Team U23 -
DNF 63
TT 19 Tudor Pro Cycling Team U23 -
DNF 75
Climber 20 Equipe continentale Groupama-FDJ -
DNF 81
Climber 20 Bingoal WB Development Team -
DNF 92
Climber 20 Laboral Kutxa - Fundación Ciclista Euskadi -
DNF 95
Climber 20 Laboral Kutxa - Fundación Ciclista Euskadi -
DNF 105
Climber 20 Dinan Sport Cycling -
DNF 106
Climber 21 Dinan Sport Cycling -
DNF 111
Classic 24 VC Pays de Loudéac -
DNF 112
Classic 21 VC Pays de Loudéac -
DNF 113
Classic 26 VC Pays de Loudéac -
DNF 116
Climber 20 VC Pays de Loudéac -
DNF 121
Climber 26 Cre'Actuel-Marie Morin-U 22 -
DNF 125
Climber 26 Cre'Actuel-Marie Morin-U 22 -
DNF 126
Climber 35 Cre'Actuel-Marie Morin-U 22 -
DNF 132
TT 18 Morbihan Fybolia GOA -
DNF 135
Sprint 21 Morbihan Fybolia GOA -
DNF 136
Sprint 18 Morbihan Fybolia GOA -
DNF 141
Sprint 23 Sojasun Espoir - ACNC -
DNF 143
Sprint 19 Sojasun Espoir - ACNC -
DNF 153
Sprint 19 AG2R Citroën U23 Team -
DNF 162
Sprint 21 Charvieu Chavagneux Isère Cyclisme -
DNF 163
GC 31 Charvieu Chavagneux Isère Cyclisme -
DNF 165
GC 24 Charvieu Chavagneux Isère Cyclisme -
DNF 166
Sprint 23 Charvieu Chavagneux Isère Cyclisme -
DNF 172
Sprint 26 EC Saint-Etienne Loire -
DNF 173
Sprint 18 EC Saint-Etienne Loire -
DNF 183
Sprint 29 VC Villefranche Beaujolais -
DNF 185
Sprint 22 VC Villefranche Beaujolais -
DNF 191
Climber 21 CC Étupes -
DNF 192
Sprint 20 CC Étupes -
DNF 193
Sprint 24 CC Étupes -
DNF 194
Sprint 20 CC Étupes -
DNF 196
TT 21 CC Étupes -
DNF 202
TT 22 Team U Charente-Maritime -
DNF 203
TT 32 Team U Charente-Maritime -
DNF 204
TT 21 Team U Charente-Maritime -
DNF 205
TT 18 Team U Charente-Maritime -
DNF 213
Sprint 24 VC Rouen 76 -
DNF 215
Sprint 24 VC Rouen 76 -
DNF 216
Classic 22 VC Rouen 76 -
DNF 221
Classic 19 Vendée U -
DNF 225
Classic 19 Vendée U -
DNF 226
TT 21 Vendée U -
DNF 241
TT 20 La Crêpe de Brocéliande-BLC -
DNF 242
TT 21 La Crêpe de Brocéliande-BLC -
DNF 243
TT 20 La Crêpe de Brocéliande-BLC -
DNF 245
TT 19 La Crêpe de Brocéliande-BLC -
DNF 246
TT 18 La Crêpe de Brocéliande-BLC -
DNF 251
TT 20 Plouay Cycling Team -
DNF 252
TT 22 Plouay Cycling Team -
DNF 253
TT 20 Plouay Cycling Team -
DNF 255
TT 22 Plouay Cycling Team -
DNF 256
TT 22 Plouay Cycling Team -
DNF 261
TT 19 UC Briochine - Bleu Mercure -
DNF 262
TT 18 UC Briochine - Bleu Mercure -
DNF 264
TT 22 UC Briochine - Bleu Mercure -
DNF 265
TT 22 UC Briochine - Bleu Mercure -
DNF 266
TT 23 UC Briochine - Bleu Mercure -
DNF 272
TT 25 Bretagne -
DNF 273
TT 22 Bretagne -
DNF 275
TT 24 Bretagne -