2020»

Grand Prix Gazipasa WE

(1.2)
2020»One day race»GazipasaKahyalar(108.6k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
125 SHEKEL OlgaUkraine25Ukraine40402:42:15
212 KIRILLOVA PolinaSestroretsk22Sestroretsk3030,,
0:00
313 CHERNYSHOVA GalinaSestroretsk26Sestroretsk2516,,
0:00
464 NOVOLODSKAIA MariaCogeas - Mettler Pro Cycling Team20Cogeas - Mettler Pro Cycling Team20120:13
0:13
526 SOLOVEY AnnaUkraine28Ukraine1510,,
0:13
651 DRONOVA-BALABOLINA TamaraMoscow Regional Team26Moscow Regional Team108,,
0:13
762 KLIMOVA DianaCogeas - Mettler Pro Cycling Team23Cogeas - Mettler Pro Cycling Team56,,
0:13
863 MILIAEVA MariiaCogeas - Mettler Pro Cycling Team18Cogeas - Mettler Pro Cycling Team33,,
0:13
973 SHARGA OlenaLviv Cycling Team women33Lviv Cycling Team women3,,
0:13
1091 SARKULOVA AlinaCycling Olympic Training Center Under-2320Cycling Olympic Training Center Under-233,,
0:13
1152 DOBRYNINA KseniyaMoscow Regional Team26Moscow Regional Team,,
0:13
1221 RIABCHENKO TetyanaUkraine30Ukraine,,
0:13
1382 UMUTZHANOVA MakhabbatKazakhstan25Kazakhstan,,
0:13
1416 SYRADOEVA MargaritaSestroretsk24Sestroretsk,,
0:13
1561 MALKOVA DariaCogeas - Mettler Pro Cycling Team19Cogeas - Mettler Pro Cycling Team,,
0:13
1653 ARCHIBASOVA ElizavetaMoscow Regional Team20Moscow Regional Team,,
0:13
17104 BAIDAK AnnaRussia19Russia,,
0:13
1822 MELNYCHUK ViktoriiaUkraine21Ukraine,,
0:13
19101 OSHURKOVA YelyzavetaRussia28Russia,,
0:13
2072 BIRYUKOVA JuliaLviv Cycling Team women22Lviv Cycling Team women,,
0:13
2111 IVANOVA IrinaSestroretsk21Sestroretsk,,
0:13
2231 KIPTSIKAVA NastassiaMinsk Cycling Club20Minsk Cycling Club,,
0:13
2381 SAIFUTDINOVA NatalyaKazakhstan31Kazakhstan,,
0:13
2471 NAHIRNA AnnaLviv Cycling Team women31Lviv Cycling Team women,,
0:13
25106 LIKHANOVA MarinaRussia29Russia,,
0:13
2634 SHARAKOVA TatsianaMinsk Cycling Club35Minsk Cycling Club0:24
0:24
2735 TSERAKH HannaMinsk Cycling Club21Minsk Cycling Club0:29
0:29
2832 NASKOVICH TaisaMinsk Cycling Club24Minsk Cycling Club2:42
2:42
2983 SANAKBAYEVA ZhanerkeKazakhstan22Kazakhstan3:31
3:31
3033 ABRAMENKO AlinaMinsk Cycling Club19Minsk Cycling Club,,
3:31
3123 SEMIONOVA IrynaUkraine29Ukraine,,
3:31
3292 LYNNIK AnastassiyaCycling Olympic Training Center Under-2318Cycling Olympic Training Center Under-23,,
3:31
3376 LUKACHUK SolomiiaLviv Cycling Team women18Lviv Cycling Team women,,
3:31
3415 VINOGRADOVA ViktoriaSestroretsk20Sestroretsk,,
3:31
3565 GAREEVA AigulCogeas - Mettler Pro Cycling Team18Cogeas - Mettler Pro Cycling Team,,
3:31
3693 TOLEMISSOVA AssemCycling Olympic Training Center Under-2318Cycling Olympic Training Center Under-23,,
3:31
3785 POTAPOVA FainaKazakhstan23Kazakhstan,,
3:31
3824 VYSOTSKA IevgeniiaUkraine44Ukraine,,
3:31
39102 PLIASKINA AnastasiiaRussia23Russia,,
3:31
4014 STARODUBOVA ValentinaSestroretsk20Sestroretsk5:27
5:27
4136 DZIAKOLA DaryaMinsk Cycling Club19Minsk Cycling Club,,
5:27
4294 ABRAMCHUK AlyonaCycling Olympic Training Center Under-2318Cycling Olympic Training Center Under-23,,
5:27
4366 UVAROVA MarinaCogeas - Mettler Pro Cycling Team19Cogeas - Mettler Pro Cycling Team,,
5:27
4484 PACHSHENKO SvetlanaKazakhstan19Kazakhstan,,
5:27
4543 SLOBODYAN IrynaMix Team 130Mix Team 1,,
5:27
46105 DEYKO OlgaRussia24Russia6:21
6:21
475 CAKIR AyseTurkey22Turkey8:24
8:24
4875 YAROSHENKO ViktoriiaLviv Cycling Team women20Lviv Cycling Team women10:41
10:41
492 KOYUN KezibanTurkey19Turkey12:08
12:08
5096 SOLOVYEVA AnzhelaCycling Olympic Training Center Under-2319Cycling Olympic Training Center Under-2314:15
14:15
5146 KHANKISHIYEVA AyanMix Team 118Mix Team 1,,
14:15
5245 KALIULHA ValeriiaMix Team 119Mix Team 1,,
14:15
531 AYGUN BuseTurkey22Turkey,,
14:15
DNF74 BONDAR ViktoriyaLviv Cycling Team women24Lviv Cycling Team women-
DNF42 ALAWAMLEH AnoudMix Team 1Mix Team 1-
DNF41 BEKAR AzizeMix Team 118Mix Team 1-
DNF6 ELMALI MehlikaTurkey20Turkey-
DNF44 PARKHOMIUK ViktoriiaMix Team 118Mix Team 1-
DNF4 SEZER FatmaTurkey20Turkey-
DNF103 ROSTOVTSEVA MariaRussia20Russia-
DNF3 SAĞNAK ArzuTurkey32Turkey-
DNS95 SULTANOVA RinataCycling Olympic Training Center Under-2321Cycling Olympic Training Center Under-23-
DNS86 PASTARNAK ViktoriyaKazakhstan22Kazakhstan-
DNS54 KRYLOVA SedaMoscow Regional Team25Moscow Regional Team-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    14 February 2020
  • Avg. speed winner:
    40.16 km/h
  • Race category:
    WE - Women Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    108.6 km
  • Race ranking:
    94

Race profile

Sites