2021»

Grand Prix Velo Alanya ME

(1.2)
2021»One day race»OkurcalarGündoğmuş(104.5k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
153 QUINTERO CarlosTerengganu Cycling Team34Terengganu Cycling Team40152:40:33
215 HOEHN AlexWildlife Generation Pro Cycling23Wildlife Generation Pro Cycling3010,,
0:00
352 EYOB MetkelTerengganu Cycling Team27Terengganu Cycling Team257,,
0:00
436 BUDYAK AnatoliySpor Toto Cycling Team25Spor Toto Cycling Team204,,
0:00
51 GABBURO DavideBardiani-CSF-Faizanè27Bardiani-CSF-Faizanè1520:03
0:03
6171 HALMURATOV MuradjanUzbekistan38Uzbekistan1010:04
0:04
7292 ARCHIBOLD FranklinPanama es Cultura y Valores23Panama es Cultura y Valores50:05
0:05
84 COVILI LucaBardiani-CSF-Faizanè24Bardiani-CSF-Faizanè3,,
0:05
912 SALTZMAN JasonWildlife Generation Pro Cycling23Wildlife Generation Pro Cycling3,,
0:05
1061 COUANON JonathanTeam NIPPO-Provence-PTS Conti23Team NIPPO-Provence-PTS Conti30:09
0:09
11104 BROŻYNA PiotrMazowsze Serce Polski26Mazowsze Serce Polski0:10
0:10
1251 OVECHKIN ArtemTerengganu Cycling Team34Terengganu Cycling Team,,
0:10
13115 HARING MartinDukla Banska Bystrica34Dukla Banska Bystrica,,
0:10
14106 KACZMAREK JakubMazowsze Serce Polski27Mazowsze Serce Polski,,
0:10
15202 BAZHKOU StanislauBelarus29Belarus,,
0:10
1626 YUSTRE Kristian JavierGiotti Victoria - Savini Due27Giotti Victoria - Savini Due0:14
0:14
1764 TRACZ SzymonTeam NIPPO-Provence-PTS Conti22Team NIPPO-Provence-PTS Conti0:16
0:16
1813 ȚVETCOV SergheiWildlife Generation Pro Cycling32Wildlife Generation Pro Cycling0:18
0:18
19191 FOMINYKH DaniilKazakhstan29Kazakhstan,,
0:18
2035 DOĞAN Halil İbrahimSpor Toto Cycling Team20Spor Toto Cycling Team0:21
0:21
2194 SOBAL YauhenMinsk Cycling Club39Minsk Cycling Club,,
0:21
2285 MAIKIN RomanMarathon-Tula Cycling Team30Marathon-Tula Cycling Team,,
0:21
2321 DIMA EmilGiotti Victoria - Savini Due23Giotti Victoria - Savini Due0:25
0:25
24211 IVANOV ViacheslavSankt Petersburg18Sankt Petersburg0:27
0:27
25141 BILYI MaksimUkraine20Ukraine0:29
0:29
2665 MEYER RobinTeam NIPPO-Provence-PTS Conti24Team NIPPO-Provence-PTS Conti0:31
0:31
27131 LAGAB AzzedineAlgeria34Algeria,,
0:31
2824 ONESTI EmanueleGiotti Victoria - Savini Due25Giotti Victoria - Savini Due,,
0:31
29142 VASYLYUK AndriyUkraine33Ukraine0:36
0:36
302 MAESTRI MircoBardiani-CSF-Faizanè29Bardiani-CSF-Faizanè0:43
0:43
31143 GOLOVASH OleksandrUkraine29Ukraine0:49
0:49
32105 STACHOWIAK AdamMazowsze Serce Polski31Mazowsze Serce Polski0:50
0:50
33144 SHCHYPAK OleksandrUkraine20Ukraine1:01
1:01
3411 MCGEOUGH CormacWildlife Generation Pro Cycling24Wildlife Generation Pro Cycling1:26
1:26
3596 BIALIAUSKI VasiliMinsk Cycling Club25Minsk Cycling Club1:28
1:28
36244 KHALIKOV BulatInex21Inex1:31
1:31
3791 KARALIOK YauheniMinsk Cycling Club24Minsk Cycling Club2:04
2:04
385 TONELLI AlessandroBardiani-CSF-Faizanè28Bardiani-CSF-Faizanè,,
2:04
39103 BERNAS PawełMazowsze Serce Polski30Mazowsze Serce Polski2:24
2:24
40263 BIALIAUSKI KanstantsinBelAZ23BelAZ3:03
3:03
4166 MAMYKIN MatveyTeam NIPPO-Provence-PTS Conti26Team NIPPO-Provence-PTS Conti,,
3:03
42233 STÖCKLI JanTeam KIBAG-OBOR-CKT22Team KIBAG-OBOR-CKT3:11
3:11
43262 MAZUR DzianisBelAZ20BelAZ3:20
3:20
44271 TSARENKO KyryloSC Golden Wheels20SC Golden Wheels,,
3:20
4546 SAYAR MustafaSalcano Sakarya BB Team31Salcano Sakarya BB Team3:22
3:22
4616 CLARKE JonathanWildlife Generation Pro Cycling36Wildlife Generation Pro Cycling,,
3:22
47291 JURADO Cristopher RobinPanama es Cultura y Valores25Panama es Cultura y Valores,,
3:22
48155 SMIRNOV AleksandrRussia23Russia,,
3:22
4993 PIASETSKI AliaksandrMinsk Cycling Club27Minsk Cycling Club,,
3:22
5054 REGUIGUI YoucefTerengganu Cycling Team31Terengganu Cycling Team,,
3:22
51213 IGOSHEV EgorSankt Petersburg18Sankt Petersburg,,
3:22
5262 BOGLI JonathanTeam NIPPO-Provence-PTS Conti20Team NIPPO-Provence-PTS Conti3:27
3:27
53112 CULLY Ján AndrejDukla Banska Bystrica25Dukla Banska Bystrica3:40
3:40
54214 SCHEGOLKOV IliaSankt Petersburg18Sankt Petersburg3:41
3:41
55134 MANSOURI HamzaAlgeria21Algeria,,
3:41
5695 SAMOILAU BranislauMinsk Cycling Club35Minsk Cycling Club3:51
3:51
5741 BUTS VitaliySalcano Sakarya BB Team34Salcano Sakarya BB Team4:17
4:17
583 MAZZUCCO FabioBardiani-CSF-Faizanè21Bardiani-CSF-Faizanè4:40
4:40
5932 YAVUZ EmreSpor Toto Cycling Team25Spor Toto Cycling Team4:50
4:50
6034 REGUERO GabrielSpor Toto Cycling Team27Spor Toto Cycling Team5:24
5:24
61246 BORZOV DmitriiInex21Inex5:59
5:59
6222 FILUTÁS ViktorGiotti Victoria - Savini Due24Giotti Victoria - Savini Due6:03
6:03
63245 CHERNORUTSKIY VladislavInex19Inex,,
6:03
64132 SAIDI NassimAlgeria26Algeria6:05
6:05
6556 MOHD ZARIFF Muhammad Nur AimanTerengganu Cycling Team23Terengganu Cycling Team6:16
6:16
6633 BULUT SametSpor Toto Cycling Team18Spor Toto Cycling Team6:21
6:21
67164 LOHINSKY FilipSlovakia19Slovakia,,
6:21
68133 NEHARI Mohamed AmineAlgeria20Algeria,,
6:21
69146 KHOTULOV DenysUkraine18Ukraine6:37
6:37
7063 ODA HijiriTeam NIPPO-Provence-PTS Conti22Team NIPPO-Provence-PTS Conti6:42
6:42
71261 TSISHKOU RamanBelAZ26BelAZ7:09
7:09
7292 PAPOK SiarheiMinsk Cycling Club33Minsk Cycling Club,,
7:09
7355 GOH Choon HuatTerengganu Cycling Team30Terengganu Cycling Team7:27
7:27
74152 NOVOLODSKII IvanRussia18Russia7:57
7:57
7584 GRIGORYAN StepanMarathon-Tula Cycling Team26Marathon-Tula Cycling Team8:01
8:01
76243 STARCHENKO NikitaInex22Inex8:08
8:08
77113 FOLTAN AdamDukla Banska Bystrica20Dukla Banska Bystrica8:11
8:11
78241 TERESHENOK VitaliiInex19Inex,,
8:11
7914 ROSS KentWildlife Generation Pro Cycling24Wildlife Generation Pro Cycling,,
8:11
80136 SAHIRI AyoubAlgeria20Algeria,,
8:11
81174 ZABIROV DamirUzbekistan19Uzbekistan,,
8:11
82175 BOCHAROV DmitriyUzbekistan18Uzbekistan,,
8:11
8373 MOVCHAN AndriiEurocar Grawe Ukraine18Eurocar Grawe Ukraine,,
8:11
84116 BELLAN JurajDukla Banska Bystrica25Dukla Banska Bystrica,,
8:11
85232 KUNZ DominicTeam KIBAG-OBOR-CKT22Team KIBAG-OBOR-CKT8:14
8:14
86226 BIEN MaxCCN Metalac Sunbelt20CCN Metalac Sunbelt,,
8:14
87295 HERNANDEZ NolbertoPanama es Cultura y Valores24Panama es Cultura y Valores,,
8:14
88283 KUDRAVETS ArtsiomVivarovar18Vivarovar,,
8:14
89293 STRAH Alex AntonioPanama es Cultura y Valores24Panama es Cultura y Valores,,
8:14
90275 NIKULIN DaniilSC Golden Wheels22SC Golden Wheels,,
8:14
9171 VASILYEV MaksymEurocar Grawe Ukraine30Eurocar Grawe Ukraine8:24
8:24
926 TRAININI TomasBardiani-CSF-Faizanè19Bardiani-CSF-Faizanè,,
8:24
9325 SIMION PaoloGiotti Victoria - Savini Due28Giotti Victoria - Savini Due8:27
8:27
9445 KONONENKO MykhayloSalcano Sakarya BB Team33Salcano Sakarya BB Team,,
8:27
9576 SHEVCHENKO OleksandrEurocar Grawe Ukraine21Eurocar Grawe Ukraine,,
8:27
96265 SHCHAMIALIOU TsikhanBelAZ20BelAZ,,
8:27
97264 PRYMAKOU KirylBelAZ19BelAZ9:02
9:02
98151 SHICHKIN VlasRussia19Russia9:05
9:05
99145 KULYK AndriyUkraine31Ukraine9:12
9:12
10044 ASADOV ElchinSalcano Sakarya BB Team34Salcano Sakarya BB Team,,
9:12
101201 SHEMETAU MikhailBelarus26Belarus10:06
10:06
102153 POLOZOV ViacheslavRussia19Russia10:41
10:41
10386 KOMIN AleksandrMarathon-Tula Cycling Team25Marathon-Tula Cycling Team10:51
10:51
104254 PRONIN KonstantinSverdlovsk Regional TeamSverdlovsk Regional Team11:51
11:51
105252 ULYANOV ArtyomSverdlovsk Regional TeamSverdlovsk Regional Team,,
11:51
106176 SIRKO DmitriyUzbekistan18Uzbekistan12:07
12:07
107154 MALNEV SergeyRussia22Russia12:26
12:26
DNF83 PISKUNOV MaximMarathon-Tula Cycling Team23Marathon-Tula Cycling Team-
DNF222 STEFANOVIĆ StefanCCN Metalac Sunbelt26CCN Metalac Sunbelt-
DNF192 GRIDCHIN MaximKazakhstan20Kazakhstan-
DNF172 RAKHIMBAEV BehzodekUzbekistan18Uzbekistan-
DNF253 KOMAROV EgorSverdlovsk Regional TeamSverdlovsk Regional Team-
DNF102 BANASZEK NorbertMazowsze Serce Polski23Mazowsze Serce Polski-
DNF223 KUPUSOVIC DordeCCN Metalac Sunbelt24CCN Metalac Sunbelt-
DNF193 BEKENOV AlexandrKazakhstan19Kazakhstan-
DNF173 FOMOVSKIY AlekseyUzbekistan20Uzbekistan-
DNF281 HARAKHAVIK UladzimirVivarovar26Vivarovar-
DNF123 MAMMADOV MahmudAzerbaijan20Azerbaijan-
DNF224 LUKOVIC DavidCCN Metalac Sunbelt18CCN Metalac Sunbelt-
DNF194 LUCHSHENKO SergeyKazakhstan26Kazakhstan-
DNF181 YUSSIFOV IgorNursultan Cycling Team20Nursultan Cycling Team-
DNF124 GURBIANOV AliAzerbaijanAzerbaijan-
DNF225 JONES SethCCN Metalac Sunbelt20CCN Metalac Sunbelt-
DNF72 DZHUS VolodymyrEurocar Grawe Ukraine27Eurocar Grawe Ukraine-
DNF196 SLAMZHANOV OrkenKazakhstan19Kazakhstan-
DNF184 TURAR AssylkhanNursultan Cycling Team23Nursultan Cycling Team-
DNF162 KRAMARCIK PavolSlovakia19Slovakia-
DNF234 FELLMANN Daniel-JonasTeam KIBAG-OBOR-CKT20Team KIBAG-OBOR-CKT-
DNF81 VIUNOSHEV MikhailMarathon-Tula Cycling Team19Marathon-Tula Cycling Team-
DNF221 DANILOVIĆ MarkoCCN Metalac Sunbelt27CCN Metalac Sunbelt-
DNF186 POTAPENKO DmitriyNursultan Cycling Team19Nursultan Cycling Team-
DNF165 BLASKO MatejSlovakia20Slovakia-
DNF235 NUHA BlertonTeam KIBAG-OBOR-CKT20Team KIBAG-OBOR-CKT-
OTL195 NIYAZOV BolatKazakhstan20Kazakhstan,,
-3:0-41:0-33
OTL284 KIRYEVICH ArturVivarovar20Vivarovar,,
-3:0-41:0-33
OTL272 YAKOVLEV MykytaSC Golden Wheels20SC Golden Wheels,,
-3:0-41:0-33
OTL266 KAVALIOU KirylBelAZ19BelAZ,,
-3:0-41:0-33
OTL111 VANČO TobiasDukla Banska Bystrica18Dukla Banska Bystrica,,
-3:0-41:0-33
OTL125 EYVAZOV ShahinAzerbaijan20Azerbaijan,,
-3:0-41:0-33
OTL212 DENISOV DenisSankt Petersburg18Sankt Petersburg,,
-3:0-41:0-33
OTL161 NAGY SimonSlovakia19Slovakia,,
-3:0-41:0-33
OTL163 LISKA AndrejSlovakia20Slovakia,,
-3:0-41:0-33
OTL101 PAWLAK TobiaszMazowsze Serce Polski25Mazowsze Serce Polski,,
-3:0-41:0-33
OTL23 GUARDINI AndreaGiotti Victoria - Savini Due31Giotti Victoria - Savini Due,,
-3:0-41:0-33
OTL135 BENGAYOU AbdelraoufAlgeria22Algeria,,
-3:0-41:0-33
OTL183 ZHUMAKAN AlisherNursultan Cycling Team24Nursultan Cycling Team,,
-3:0-41:0-33
OTL296 GUERRA SandiPanama es Cultura y Valores24Panama es Cultura y Valores,,
-3:0-41:0-33
OTL114 ČANECKÝ MarekDukla Banska Bystrica32Dukla Banska Bystrica,,
-3:0-41:0-33
OTL273 HANZIN AndriiSC Golden Wheels19SC Golden Wheels,,
-3:0-41:0-33
OTL126 ABBASOV IbadAzerbaijan18Azerbaijan,,
-3:0-41:0-33
OTL242 ISLAMOV ValeriiInex19Inex,,
-3:0-41:0-33
OTL122 ABDULAZIZLI AmralAzerbaijan18Azerbaijan,,
-3:0-41:0-33
OTL203 GRINKEVICH MarkBelarus20Belarus,,
-3:0-41:0-33
OTL182 DINMUKHAMETOV RamisNursultan Cycling Team20Nursultan Cycling Team,,
-3:0-41:0-33
OTL121 JABRAYILOV SamirAzerbaijan26Azerbaijan,,
-3:0-41:0-33
OTL276 KOZAKOV YaroslavSC Golden Wheels22SC Golden Wheels,,
-3:0-41:0-33
OTL74 KRIACHKO YevheniiEurocar Grawe Ukraine18Eurocar Grawe Ukraine,,
-3:0-41:0-33
OTL156 ROSTOVTSEV SergeyRussia23Russia,,
-3:0-41:0-33
OTL31 STASH MamyrSpor Toto Cycling Team27Spor Toto Cycling Team,,
-3:0-41:0-33
OTL204 SAUCHYTS UladzislauBelarus19Belarus,,
-3:0-41:0-33
OTL231 VORRIAS IoannisTeam KIBAG-OBOR-CKT35Team KIBAG-OBOR-CKT,,
-3:0-41:0-33
OTL294 LORENZO Randish AbdulPanama es Cultura y Valores23Panama es Cultura y Valores,,
-3:0-41:0-33
OTL251 OVCHINNIKOV EvgeniiSverdlovsk Regional Team20Sverdlovsk Regional Team,,
-3:0-41:0-33
OTL43 BOUGLAS GeorgiosSalcano Sakarya BB Team30Salcano Sakarya BB Team,,
-3:0-41:0-33
OTL185 KARMAZHAKOV SergeyNursultan Cycling Team19Nursultan Cycling Team,,
-3:0-41:0-33
OTL274 POKOYOVIY NazarSC Golden Wheels20SC Golden Wheels,,
-3:0-41:0-33
OTL82 ERSHOV ArturMarathon-Tula Cycling Team30Marathon-Tula Cycling Team,,
-3:0-41:0-33
OTL205 MARCHUK DzianisBelarus20Belarus,,
-3:0-41:0-33
OTL42 BALKAN OnurSalcano Sakarya BB Team24Salcano Sakarya BB Team,,
-3:0-41:0-33
OTL75 NOVAKOWSKYI VitaliiEurocar Grawe Ukraine23Eurocar Grawe Ukraine,,
-3:0-41:0-33
OTL286 SCHUMANN MátéVivarovar19Vivarovar,,
-3:0-41:0-33
OTL282 SHUMOV NikolaiVivarovar27Vivarovar,,
-3:0-41:0-33
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    21 February 2021
  • Avg. speed winner:
    39.05 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    104.5 km
  • Race ranking:
    484

Race profile

Sites