Search:  
topLogin
2019
2017
»
«

2018»65th Herald Sun Tour (2.1)

2018  General classification

Debutants

Menu
Pos.RiderTeamAge
1 Drake AmarniAustralian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast18y + 99d
2 White CalanBrisbane Continental Cycling Team 18y + 305d
3 Berends EthanMobius-BridgeLane19y + 114d
4 Kampers AidanAustralian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast20y + 79d
5 Potter MichaelAustralian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast20y + 86d
6 White NicholasOliver's Real Food20y + 147d
7 Magennis LiamDrapac EF Cycling20y + 323d
8 Andrews BenjaminOliver's Real Food20y + 339d
9 Evans AlexanderMobius-BridgeLane21y + 3d
10 Livingstone PeterMobius-BridgeLane21y + 28d
11 Richards KaneTeam McDonalds Down Under21y + 61d
12 Christensen RyanOliver's Real Food21y + 141d
13 Reddish NicholasOliver's Real Food21y + 147d
14 Gibson MatthewJLT Condor21y + 151d
15 Scotson CallumAustralia21y + 174d
16 Whelan JamesAustralia21y + 204d
17 Noble JonathonBrisbane Continental Cycling Team 21y + 206d
18 Orchard TobyAustralian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast21y + 256d
19 Tucknott ReeceAustralia21y + 261d
20 Pedersen CasperAqua Blue Sport21y + 322d
21 Mackay AshleyAustralian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast22y + 6d
22 Pedersen MadsTrek - Segafredo22y + 45d
23 Budding MartijnRoompot - Nederlandse Loterij22y + 154d
24 Martin OliverBrisbane Continental Cycling Team 22y + 223d
25 Mawditt LionelAustralia22y + 256d
26 Whitfield SeanOliver's Real Food22y + 266d
27 Kaesler TomDrapac EF Cycling22y + 337d
28 Yates TheodoreDrapac EF Cycling22y + 338d
29 Whitehouse DanielInterpro Stradalli Cycling23y + 19d
30 Eg NiklasTrek - Segafredo23y + 25d
31 Williams TylerIsrael Cycling Academy23y + 75d
32 White LiamDrapac EF Cycling23y + 83d
33 Eikeland Ken LeviInterpro Stradalli Cycling23y + 114d
34 Neilands KristsIsrael Cycling Academy23y + 166d
35 Coyle JesseMobius-BridgeLane23y + 203d
36 Guerreiro RubenTrek - Segafredo23y + 209d
37 Rousseau JaysonInterpro Stradalli Cycling23y + 272d
38 van Empel EtienneRoompot - Nederlandse Loterij23y + 292d
39 Etxabe JokinInterpro Stradalli Cycling23y + 362d
40 Ovett FreddyAustralian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast24y + 15d
41 Edmondson AlexMitchelton-Scott24y + 40d
42 Crome SamBennelong SwissWellness Cycling Team24y + 46d
43 Neumann MitchBrisbane Continental Cycling Team 24y + 84d
44 Sutton JackOliver's Real Food24y + 180d
45 Goldstein RoyIsrael Cycling Academy24y + 256d
46 Hjorth JonasInterpro Stradalli Cycling24y + 256d
47 Peng Yuan TangTeam McDonalds Down Under24y + 266d
48 Hishinuma YukinoriInterpro Stradalli Cycling25y + 332d
49 Hansen Lasse NormanAqua Blue Sport25y + 355d
50 Layton CameronTeam McDonalds Down Under26y + 135d
51 Jensen AugustIsrael Cycling Academy26y + 156d
52 de Greef RobbertRoompot - Nederlandse Loterij26y + 158d
53 Ray AlexanderTeam McDonalds Down Under27y + 120d
54 Stewart ThomasJLT Condor28y + 22d
55 Bickel MathewTeam McDonalds Down Under28y + 322d
56 Archbold ShaneAqua Blue Sport28y + 363d
57 Clancy EdwardJLT Condor32y + 325d
58 Schuurhuis RienOliver's Real Food35y + 172d
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.09585 sec.