Search:  
› English
English
Nederlands
Français
Español
Italiano
Türk
Login/Sign-up
2017
2015

 2016   »   Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig I.W.T. (1.2)

One Day Race  »  Oetingen  ›  Oetingen   (185k)

  Remove filter
RnkRiderAgeTeamUCIPntTime
1 Baugnies Jérôme29Wanty - Groupe Gobert40154:23:10 4:23:10
2 Claeys Dimitri29Wanty - Groupe Gobert30100:03 0:03
3 Habeaux Grégory33Wallonie - Bruxelles2570:05 0:05
4 Planckaert Baptiste27Wallonie - Bruxelles2040:07 0:07
5 Mcnally Mark26Wanty - Groupe Gobert152,, 0:07
6 Van Hooydonck Nathan20BMC Development Team 101,, 0:07
7 Budding Martijn20Rabobank Development Team5,, 0:07
8 De Jonghe Kevin24Cibel - Cebon3,, 0:07
9 Peyskens Dimitri24Veranclassic - AGO3,, 0:07
10 De Bondt Dries24Verandas Willems Cycling Team30:17 0:17
11 Janssens Jimmy27Team3M0:25 0:25
12 Meijers Jeroen23Rabobank Development Team0:50 0:50
13 Dieleman Michiel26Cibel - Cebon1:31 1:31
14 Leemans Rob22,, 1:31
15 Backaert Frederik26Wanty - Groupe Gobert2:41 2:41
16 Gunst Davy21Rabobank Development Team,, 2:41
17 van Kessel Corne24Telenet - Fidea 3:28 3:28
18 Ariesen Tim22SEG Racing Academy3:29 3:29
19 Jules Justin29Veranclassic - AGO,, 3:29
20 van den Berg Julius19SEG Racing Academy3:32 3:32
21 Biermans Jenthe20SEG Racing Academy,, 3:32
22 Stallaert Joeri25Cibel - Cebon,, 3:32
23 Goolaerts Michael21Lotto - Soudal U23,, 3:32
24 Van Meirhaeghe Jef24Topsport Vlaanderen - Baloise3:34 3:34
25 Aerts Toon22Telenet - Fidea ,, 3:34
26 Delfosse Sebastien33Wallonie - Bruxelles,, 3:34
27 De Rooze Niels23Veranclassic - AGO,, 3:34
28 De Vylder Lindsay21,, 3:34
29 Goossens Kobe20Telenet - Fidea ,, 3:34
30 Wallays Jens23Topsport Vlaanderen - Baloise,, 3:34
31 Declercq Benjamin22,, 3:34
32 Schulting Peter28Parkhotel Valkenburg CT3:39 3:39
33 Naesen Lawrence23Cibel - Cebon,, 3:39
34 Carabin Sebastien27T.Palm - Pôle Continental Wallon,, 3:39
35 Bosmans Tom21,, 3:39
36 Bakker Dennis22Parkhotel Valkenburg CT,, 3:39
37 Hamilton Chris21Avanti IsoWhey Sport ,, 3:39
38 Van Den Brande Julien21Veranclassic - AGO5:03 5:03
39 De Gendt Aime22Topsport Vlaanderen - Baloise8:50 8:50
40 Eenkhoorn Pascal19BMC Development Team ,, 8:50
41 Baestaens Vincent27Beobank - Corendon,, 8:50
42 Leleu Antoine22Veranclassic - AGO10:56 10:56
43 Picoux Maximilien20Color Code - Arden 'Beef'10:57 10:57
44 De Witte Mathias23,, 10:57
45 Loy Antoine19Color Code - Arden 'Beef',, 10:57
46 Cornelisse Mitchell20Rabobank Development Team,, 10:57
47 Van Gompel Mathias20Lotto - Soudal U23,, 10:57
48 Löwik Robin21,, 10:57
49 Plovie Wiebren19,, 10:57
50 Sunderland Dylan20,, 10:57
51 Roels Laurens19,, 10:57
52 Touquet Joren23Superano Ham - Isorex,, 10:57
53 Leysen Senne20Lotto - Soudal U23,, 10:57
54 Moons Steven19,, 10:57
55 Aerts Thijs19Telenet - Fidea 11:00 11:00
56 Willems Kenny22Team3M11:02 11:02
57 Welten Bram19BMC Development Team ,, 11:02
58 Hucker Robbie26Avanti IsoWhey Sport ,, 11:02
DNF Chevalier Olivier26Wallonie - Bruxelles -4:23:10 -4:23:10
DNF Duquennoy Jimmy21Wallonie - Bruxelles,, -4:23:10
DNF Stassen Julien27Wallonie - Bruxelles,, -4:23:10
DNF Catania Claudio24T.Palm - Pôle Continental Wallon,, -4:23:10
DNF Haag Guillaume26T.Palm - Pôle Continental Wallon,, -4:23:10
DNF Haemels Bavo21T.Palm - Pôle Continental Wallon,, -4:23:10
DNF Bodchon Dylan20T.Palm - Pôle Continental Wallon,, -4:23:10
DNF Leten Wouter22T.Palm - Pôle Continental Wallon,, -4:23:10
DNF Vanderaerden Massimo21Veranclassic - AGO,, -4:23:10
DNF Tietema Bas21BMC Development Team ,, -4:23:10
DNF Appelt Leo19BMC Development Team ,, -4:23:10
DNF Spengler Lukas21BMC Development Team ,, -4:23:10
DNF Godrie Stan23Rabobank Development Team,, -4:23:10
DNF Kaise Julien21Color Code - Arden 'Beef',, -4:23:10
DNF Hemroulle Johan20Color Code - Arden 'Beef',, -4:23:10
DNF Arimont Charlie20Color Code - Arden 'Beef',, -4:23:10
DNF Soenens Alessandro22Superano Ham - Isorex,, -4:23:10
DNF Donders Jelle23Superano Ham - Isorex,, -4:23:10
DNF Suarez Kevin26Superano Ham - Isorex,, -4:23:10
DNF Diependaele Timmy31,, -4:23:10
DNF Van Coppernolle Francesco25,, -4:23:10
DNF Van Boven Frederik32,, -4:23:10
DNF Claeys Kevin28,, -4:23:10
DNF Heyns Nils25,, -4:23:10
DNF Baeyens James21,, -4:23:10
DNF Deltombe Kevin22Lotto - Soudal U23,, -4:23:10
DNF Menten Milan19Lotto - Soudal U23,, -4:23:10
DNF Planckaert Emiel19Lotto - Soudal U23,, -4:23:10
DNF Verwaest Kevin27Superano Ham - Isorex,, -4:23:10
DNF Van Der Heijden Maik19Rabobank Development Team,, -4:23:10
DNF Ohlenschläger Tobias27,, -4:23:10
DNF Obersteiner Florian20,, -4:23:10
DNF Ossyra Gabriel23,, -4:23:10
DNF Xanke Torben22,, -4:23:10
DNF Kastemyr Pontus21Team Differdange - Losch,, -4:23:10
DNF Leblond Alliaume24Team Differdange - Losch,, -4:23:10
DNF Valvasori Larry20Team Differdange - Losch,, -4:23:10
DNF Stijns Wayne22Team Differdange - Losch,, -4:23:10
DNF Petelin Jan19Team Differdange - Losch,, -4:23:10
DNF Giacoppo Anthony30Avanti IsoWhey Sport ,, -4:23:10
DNF Crome Sam22Avanti IsoWhey Sport ,, -4:23:10
DNF Gough Fraser23Avanti IsoWhey Sport ,, -4:23:10
DNF Becker Benedikt30,, -4:23:10
DNF Becker Bastian28,, -4:23:10
DNF Wilhelm Felix28,, -4:23:10
DNF Van Helvoirt Nick18,, -4:23:10
DNF Van Iersel Youri20,, -4:23:10
DNF Van 't Westeinde Gijs21,, -4:23:10
DNF Seefat Maarten21,, -4:23:10
DNF Nolten Bram25Parkhotel Valkenburg CT,, -4:23:10
DNF Blokker Joris22Parkhotel Valkenburg CT,, -4:23:10
DNF Jakobsen Fabio19SEG Racing Academy,, -4:23:10
DNF Norsgaard Mathias19SEG Racing Academy,, -4:23:10
DNF Buschler David24,, -4:23:10
DNF Schober Henning27,, -4:23:10
DNF Fischer Robin22,, -4:23:10
DNF Tegl Lorenz18,, -4:23:10
DNF Lane Patrick24Avanti IsoWhey Sport ,, -4:23:10
DNF Gardeyn Gorik36Superano Ham - Isorex,, -4:23:10
DNF De Troyer Tim25Verandas Willems Cycling Team,, -4:23:10
DNF Ballet Mathias22,, -4:23:10
DNF Verschuere Seppe22,, -4:23:10
DNF Van De Kerkhove Brent21,, -4:23:10
DNF van der Poel David24Beobank - Corendon,, -4:23:10
DNF Walsleben Philipp28Beobank - Corendon,, -4:23:10
DNF Bosmans Wietse24Beobank - Corendon,, -4:23:10
DNF Hoeyberghs Daan21Beobank - Corendon,, -4:23:10
DNF Aernouts Jim27Telenet - Fidea ,, -4:23:10
DNF Cleppe Nicolas20Telenet - Fidea ,, -4:23:10
DNF De Sy Vincent20,, -4:23:10
DNF De Troch Thomas22,, -4:23:10
DNF Verbestel Robin20,, -4:23:10
DNF Degreve Martijn23Team3M,, -4:23:10
DNF Havik Piotr21Team3M,, -4:23:10
DNF de Man Jaap23Team3M,, -4:23:10
DNF Cordeel Sander28Verandas Willems Cycling Team,, -4:23:10
DNF Van Breussegem Elias24Verandas Willems Cycling Team,, -4:23:10
DNF Van Zummeren Stef24Verandas Willems Cycling Team,, -4:23:10
DNF Devriendt Tom24Wanty - Groupe Gobert,, -4:23:10
DNF van Melsen Kevin29Wanty - Groupe Gobert,, -4:23:10
DNF Pols Ruben21Topsport Vlaanderen - Baloise,, -4:23:10
DNF Salomein Jarl27Topsport Vlaanderen - Baloise,, -4:23:10
DNF Steels Stijn26Topsport Vlaanderen - Baloise,, -4:23:10
DNF Allegaert Piet21,, -4:23:10
DNF De Poorter Maxime20,, -4:23:10
DNF Seye Guillaume19,, -4:23:10
DNF Vandewalle Matthias21,, -4:23:10
DNF Masure Brent21,, -4:23:10
DNF Deguide Benoît20,, -4:23:10
DNF Marchand Gianni26Cibel - Cebon,, -4:23:10
DNF Vandyck Niels25Cibel - Cebon,, -4:23:10
DNF Cobbaert Robby25,, -4:23:10
DNF Maes Alexander23,, -4:23:10
DNF Vanmeenen Jordy20,, -4:23:10
DNF Vandewiele Frederik25,, -4:23:10
DNF Reynaerts Wim21,, -4:23:10
DNF De Decker Alfdan19,, -4:23:10
DNF Vanthourenhout Dieter31Marlux - Napoleon Games,, -4:23:10
DNF Van Hecke Elias20Marlux - Napoleon Games,, -4:23:10
DNF Van Tichelt Yorben21Marlux - Napoleon Games,, -4:23:10
DNF Vanthourenhout Michael22Marlux - Napoleon Games,, -4:23:10
DNF Joseph Thomas19Marlux - Napoleon Games,, -4:23:10
DNF Van Roosbroeck Arne20,, -4:23:10
DNF Taylor Johnstone23,, -4:23:10
DNF Deguide Louis22,, -4:23:10
DNF Stas Brecht20,, -4:23:10
DNF Wielfaert Kristof37,, -4:23:10
DNF Pieters Frederik35,, -4:23:10
DNF Rogier Stef20,, -4:23:10
DNF Van Der Schueren Nicky23,, -4:23:10
DNF Bastiaens Ayco20,, -4:23:10
DNF Glorieux Steven35,, -4:23:10
DNF Van Impe Stef19,, -4:23:10
DNF Walders Kevin20,, -4:23:10
DNF Timmermans Tom20,, -4:23:10
DNF Moens Jens22,, -4:23:10
DNF Van De Perre Dimitri25,, -4:23:10
DNS Calleeuw Joeri30Verandas Willems Cycling Team,, -4:23:10
DNS Schoonbroodt Bob25Team3M,, -4:23:10
DNS Taminiaux Lionel 20Color Code - Arden 'Beef',, -4:23:10
DNS Centrone Ivan20Team Differdange - Losch,, -4:23:10

Race information

Date: 29th June 2016
Avg. speed winner: 42.18 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Oetingen › Oetingen
PCS point scale: 1.2

Websites:
www.jongmaarmoedig.eu

Advertisement

All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.
  0.13183 sec.