2006
2004
-
«

2005»2nd Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy (2.2)

2005  General classification

Clear filter
RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamPntTime
143+4:2031 Brajkovič JanezKRKA - Adria Mobil 21KRKA - Adria Mobil53:42:273:42:27
233+3:5356 Riška MartinPSK Whirlpool 29PSK Whirlpool22:012:01
327+3:40966 Kranjec IgorLoborika 32Loborika1,,2:01
425+3:2111 Kocjan JureRadenska Rog 20Radenska Rog2:042:04
556+6:47126 Gajek ArturAKUD Arnolds Sicherheit 19AKUD Arnolds Sicherheit,,2:04
66+0:197 Tratnik DavidRadenska Rog 22Radenska Rog,,2:04
778+14:29120 Mayr AndreasHofbräu Radler Stuttgart 21Hofbräu Radler Stuttgart,,2:04
849+6:2422 Dilger AndreasRennteam Chiemgau Rennteam Chiemgau,,2:04
947+4:584 Ździebłko DawidLegia - Bazyliszek 22Legia - Bazyliszek,,2:04
1037+4:0349 Kunta JanASC Dukla Praha 21ASC Dukla Praha,,2:04
1175+13:4528 Ogris VidKRKA - Adria Mobil 20KRKA - Adria Mobil,,2:04
1212+0:2370 Rucker StefanELK Haus-Simplon 25ELK Haus-Simplon,,2:04
1331+3:5081 Vracic DejanTBP Lenart 23TBP Lenart,,2:04
142+0:0155 Faltýnek JanPSK Whirlpool 31PSK Whirlpool,,2:04
1580+16:5551 Zdimal ZdenekASC Dukla Praha 22ASC Dukla Praha,,2:04
1646+4:26135 Hoffmann ChristophPOT Cottbus POT Cottbus,,2:04
1779+16:5275 Zajc GregorPuris - Kamen 32Puris - Kamen,,2:04
1810+0:2227 Švab MihaKRKA - Adria Mobil 20KRKA - Adria Mobil,,2:04
1920+1:51138 Nishitani TaijiJapan 24Japan,,2:04
2067+8:28143 Iijima MakotoJapan 34Japan,,2:04
2113+0:2436 Silar UrošSava 26Sava,,2:04
224+0:1842 Kollert MichalCzech Republic 20Czech Republic,,2:04
238+0:2125 Riis Andersen PeterRennteam Chiemgau 24Rennteam Chiemgau,,2:04
247+0:2048 Kozubek StanislavASC Dukla Praha 24ASC Dukla Praha,,2:04
2554+6:3782 Kišerlovski EmanuelTBP Lenart 20TBP Lenart,,2:04
2642+4:1088 Hejduk StanislavCeska Sporitelna MTB 27Ceska Sporitelna MTB,,2:04
2752+6:36139 Shinbo KokiJapan 30Japan,,2:04
2887+22:55125 Heine DavidHofbräu Radler Stuttgart 21Hofbräu Radler Stuttgart,,2:04
2915+0:3689 Vokrouhlik TomasCeska Sporitelna MTB 23Ceska Sporitelna MTB,,2:04
3050+6:27117 Hristov Stefan KoychevNesebar 19Nesebar,,2:04
315+0:1961 Eibegger MarkusAustria 20Austria,,2:04
3266+8:2263 Benetseder JosefAustria 22Austria,,2:04
3372+11:22123 Reich MarkusHofbräu Radler Stuttgart Hofbräu Radler Stuttgart,,2:04
3417+0:4529 Špilak SimonKRKA - Adria Mobil 18KRKA - Adria Mobil,,2:04
353+0:11102 Miholjević HrvojePerutnina Ptuj 25Perutnina Ptuj,,2:04
3681+19:42110 Kux ChristianTeam Wurzener Sachsen 19Team Wurzener Sachsen,,2:04
3769+10:0874 Varvaruk AnatoliyPuris - Kamen 34Puris - Kamen,,2:04
3871+10:22140 Okazaki KazuyaJapan 32Japan,,2:04
3934+3:5541 Bucháček TomášCzech Republic 27Czech Republic,,2:04
4011+0:2372 Totschnig HaraldELK Haus-Simplon 30ELK Haus-Simplon,,2:04
4114+0:2598 Kvasina MatijaPerutnina Ptuj 23Perutnina Ptuj,,2:04
429+0:2260 Berger HaraldAustria 21Austria,,2:04
4382+20:1466 Bárta JanELK Haus-Simplon 20ELK Haus-Simplon,,2:04
4429+3:4839 Koren KristijanSava 18Sava,,2:04
4545+4:2292 Demanuele DavidLoborika 23Loborika,,2:04
4683+20:2545 Vodehnal JanCzech Republic 22Czech Republic,,2:04
4794+30:45124 Hofbauer RolfHofbräu Radler Stuttgart 18Hofbräu Radler Stuttgart,,2:04
4874+12:50104 Wiele MathiasTeam RG Winfix Berlin 18Team RG Winfix Berlin,,2:04
4940+4:06134 Klipp ChristophPOT Cottbus 20POT Cottbus,,2:04
5051+6:3397 Mahorič MitjaPerutnina Ptuj 28Perutnina Ptuj,,2:04
5170+10:2121 Marx TorstenRennteam Chiemgau Rennteam Chiemgau,,2:04
5239+4:0677 Pokupec ZvonimirPuris - Kamen 23Puris - Kamen,,2:04
5391+26:0714 Radotić BrunoRijeka 21Rijeka,,2:04
5476+14:0810 Gnezda MatejRadenska Rog 26Radenska Rog,,2:04
5524+3:1330 Kišerlovski RobertKRKA - Adria Mobil 18KRKA - Adria Mobil,,2:04
5693+30:4223 Herbst WilhelmRennteam Chiemgau Rennteam Chiemgau,,2:04
5755+6:4080 Cucek NikoTBP Lenart TBP Lenart,,2:04
5819+1:2535 Premužič BorisSava 36Sava,,2:04
5922+1:582 Welniak JaroslawLegia - Bazyliszek 27Legia - Bazyliszek,,2:04
6048+5:56121 Meschenmoser ChristophHofbräu Radler Stuttgart 21Hofbräu Radler Stuttgart,,2:04
6185+22:439 Makarovic LeonRadenska Rog 20Radenska Rog,,2:04
6264+7:29122 Schwarz NikolaiHofbräu Radler Stuttgart 18Hofbräu Radler Stuttgart,,2:04
6392+30:1543 Studnicka DavidCzech Republic 20Czech Republic,,2:04
6426+3:3599 Mervar BoštjanPerutnina Ptuj 31Perutnina Ptuj,,2:04
6586+22:4465 Dürauer NorbertAustria 19Austria,,2:04
6657+6:5438 Kerkez VladimirSava 21Sava,,2:04
6716+0:4467 Hansen AdamELK Haus-Simplon 23ELK Haus-Simplon,,2:04
6841+4:0954 Blahut RadekPSK Whirlpool 31PSK Whirlpool,,2:04
6923+2:161 Żołędziowski GrzegorzLegia - Bazyliszek 25Legia - Bazyliszek,,2:04
7058+6:593 Nowak HubertLegia - Bazyliszek 24Legia - Bazyliszek,,2:04
7165+7:45128 Leben ChristianAKUD Arnolds Sicherheit 19AKUD Arnolds Sicherheit,,2:04
7230+3:4934 Bonča ValterSava 37Sava,,2:04
7335+3:5976 Cotar MartinPuris - Kamen 27Puris - Kamen,,2:04
7436+4:00101 Demarin MassimoPerutnina Ptuj 25Perutnina Ptuj,,2:04
7518+0:5653 Fadrny OndrejPSK Whirlpool 26PSK Whirlpool,,2:04
7638+4:0586 Korinek RadimCeska Sporitelna MTB 31Ceska Sporitelna MTB,,2:04
7732+3:53118 Rusev Rusen TenevNesebar 22Nesebar,,2:04
7821+1:5644 Zitta PavelCzech Republic 19Czech Republic,,2:04
7988+23:0724 Gorgos RobertRennteam Chiemgau Rennteam Chiemgau,,2:04
8096+37:09119 Petrov Georgiev GeorgiNesebar 19Nesebar,,2:04
8144+4:2257 Raboň FrantišekPSK Whirlpool 21PSK Whirlpool,,2:04
8277+14:2012 Strgar MaticRadenska Rog 22Radenska Rog,,2:04
8384+20:398 Omulec AndrejRadenska Rog 22Radenska Rog,,2:04
8428+3:4458 Martínek PavelPSK Whirlpool 23PSK Whirlpool,,2:04
8568+8:40141 Manabe KazuyukiJapan 35Japan,,2:04
8653+6:37142 Beppu TakumiJapan 25Japan,,2:04
8760+7:135 Jezierski SebastianLegia - Bazyliszek 24Legia - Bazyliszek2:252:25
8895+32:31112 Mohs ErikTeam Wurzener Sachsen 18Team Wurzener Sachsen2:292:29
8961+7:1978 Jelic BorjaPuris - Kamen 30Puris - Kamen2:312:31
9089+23:1646 Kesl MichalCzech Republic 22Czech Republic,,2:31
9159+7:0350 Mourecek MichaelASC Dukla Praha 24ASC Dukla Praha,,2:31
9290+23:27114 Fischer FritzTeam Wurzener Sachsen Team Wurzener Sachsen,,2:31
9363+7:20137 Prix EnricoPOT Cottbus 18POT Cottbus2:362:36
9462+7:1947 Hrazdira MichalASC Dukla Praha 27ASC Dukla Praha2:422:42
9573+12:33133 Heinze ChristianPOT Cottbus 21POT Cottbus2:572:57
961+0:00100 Božič BorutPerutnina Ptuj 24Perutnina Ptuj2:042:04
9797+38:00132 Hartz RonnyPOT Cottbus POT Cottbus4:124:12
9898+44:1195 Blaževic DarkoLoborika 20Loborika10:0110:01
OTL+ - 12:25:06136 Schümberg SebastianPOT Cottbus POT Cottbus--
OTL+ - 12:25:0668 Lechner PetrELK Haus-Simplon 21ELK Haus-Simplon,,-
DNF+ - 12:25:06130 Olszewski DanielAKUD Arnolds Sicherheit 23AKUD Arnolds Sicherheit,,-
DNF+ - 12:25:0617 Vicic RomanoRijeka Rijeka,,-
DNF+ - 12:25:06111 Schreckerdbach StefanTeam Wurzener Sachsen Team Wurzener Sachsen,,-
DNF+ - 12:25:0687 Elsnic PavelCeska Sporitelna MTB Ceska Sporitelna MTB,,-
DNF+ - 12:25:06106 Roglin HendrikTeam RG Winfix Berlin Team RG Winfix Berlin,,-
DNF+ - 12:25:0652 Dlouhý VojtěchASC Dukla Praha 24ASC Dukla Praha,,-
DNF+ - 12:25:06113 Arends MichaelTeam Wurzener Sachsen 18Team Wurzener Sachsen,,-
DNF+ - 12:25:0691 Tvrdik TomasCeska Sporitelna MTB Ceska Sporitelna MTB,,-
DNF+ - 12:25:0671 Gründlinger HannesELK Haus-Simplon 27ELK Haus-Simplon,,-
DNF+ - 12:25:06115 Konstantinov Radoslav ValentinovTeam Wurzener Sachsen 21Team Wurzener Sachsen,,-
DNF+ - 12:25:0690 Talavasek MichalCeska Sporitelna MTB Ceska Sporitelna MTB,,-
DNF+ - 12:25:06107 Metzke PhilippTeam RG Winfix Berlin 18Team RG Winfix Berlin,,-
DNF+ - 12:25:0679 Topolovec DavidTBP Lenart TBP Lenart,,-
DNF+ - 12:25:06116 Gyurov SpasNesebar 19Nesebar,,-
DNF+ - 12:25:0615 Rafaj BojanRijeka Rijeka,,-
DNF+ - 12:25:06108 Sawall MarkoTeam RG Winfix Berlin Team RG Winfix Berlin,,-
DNF+ - 12:25:0684 Mlakar DejanTBP Lenart TBP Lenart,,-
DNS+ - 12:25:06105 Habenicht HenrikTeam RG Winfix Berlin 20Team RG Winfix Berlin,,-
DNS+ - 12:25:066 Skiba SebastianLegia - Bazyliszek 26Legia - Bazyliszek,,-
DNS+ - 12:25:06129 Scholz TimoAKUD Arnolds Sicherheit 32AKUD Arnolds Sicherheit,,-
DNS+ - 12:25:06127 Odebrecht FelixAKUD Arnolds Sicherheit 20AKUD Arnolds Sicherheit,,-
DNS+ - 12:25:06109 Kleinschmidt AlexanderTeam RG Winfix Berlin Team RG Winfix Berlin,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkBIBRiderAgeTeamPntTimeTime won/lost
1100 Božič BorutPerutnina Ptuj 24Perutnina Ptuj25 12:25:06 12:25:06..
255 Faltýnek JanPSK Whirlpool 31PSK Whirlpool180:010:01..
3102 Miholjević HrvojePerutnina Ptuj 25Perutnina Ptuj140:110:11..
442 Kollert MichalCzech Republic 20Czech Republic110:180:18..
561 Eibegger MarkusAustria 20Austria80:190:19..
67 Tratnik DavidRadenska Rog 22Radenska Rog6,,0:19..
748 Kozubek StanislavASC Dukla Praha 24ASC Dukla Praha40:200:20..
825 Riis Andersen PeterRennteam Chiemgau 24Rennteam Chiemgau30:210:21..
960 Berger HaraldAustria 21Austria20:220:22..
1027 Švab MihaKRKA - Adria Mobil 20KRKA - Adria Mobil1,,0:22..
1172 Totschnig HaraldELK Haus-Simplon 30ELK Haus-Simplon0:230:23..
1270 Rucker StefanELK Haus-Simplon 25ELK Haus-Simplon,,0:23..
1336 Silar UrošSava 26Sava0:240:24..
1498 Kvasina MatijaPerutnina Ptuj 23Perutnina Ptuj0:250:25..
1589 Vokrouhlik TomasCeska Sporitelna MTB 23Ceska Sporitelna MTB0:360:36..
1667 Hansen AdamELK Haus-Simplon 23ELK Haus-Simplon0:440:44..
1729 Špilak SimonKRKA - Adria Mobil 18KRKA - Adria Mobil0:450:45..
1853 Fadrny OndrejPSK Whirlpool 26PSK Whirlpool0:560:56..
1935 Premužič BorisSava 36Sava1:251:25..
20138 Nishitani TaijiJapan 24Japan1:511:51..
2144 Zitta PavelCzech Republic 19Czech Republic1:561:56..
222 Welniak JaroslawLegia - Bazyliszek 27Legia - Bazyliszek1:581:58..
231 Żołędziowski GrzegorzLegia - Bazyliszek 25Legia - Bazyliszek2:162:16..
2430 Kišerlovski RobertKRKA - Adria Mobil 18KRKA - Adria Mobil3:133:13..
2511 Kocjan JureRadenska Rog 20Radenska Rog3:213:21..
2699 Mervar BoštjanPerutnina Ptuj 31Perutnina Ptuj3:353:35..
27966 Kranjec IgorLoborika 32Loborika3:403:40..
2858 Martínek PavelPSK Whirlpool 23PSK Whirlpool3:443:44..
2939 Koren KristijanSava 18Sava3:483:48..
3034 Bonča ValterSava 37Sava3:493:49..
3181 Vracic DejanTBP Lenart 23TBP Lenart3:503:50..
32118 Rusev Rusen TenevNesebar 22Nesebar3:533:53..
3356 Riška MartinPSK Whirlpool 29PSK Whirlpool,,3:53..
3441 Bucháček TomášCzech Republic 27Czech Republic3:553:55..
3576 Cotar MartinPuris - Kamen 27Puris - Kamen3:593:59..
36101 Demarin MassimoPerutnina Ptuj 25Perutnina Ptuj4:004:00..
3749 Kunta JanASC Dukla Praha 21ASC Dukla Praha4:034:03..
3886 Korinek RadimCeska Sporitelna MTB 31Ceska Sporitelna MTB4:054:05..
3977 Pokupec ZvonimirPuris - Kamen 23Puris - Kamen4:064:06..
40134 Klipp ChristophPOT Cottbus 20POT Cottbus,,4:06..
4154 Blahut RadekPSK Whirlpool 31PSK Whirlpool4:094:09..
4288 Hejduk StanislavCeska Sporitelna MTB 27Ceska Sporitelna MTB4:104:10..
4331 Brajkovič JanezKRKA - Adria Mobil 21KRKA - Adria Mobil4:204:20..
4457 Raboň FrantišekPSK Whirlpool 21PSK Whirlpool4:224:22..
4592 Demanuele DavidLoborika 23Loborika,,4:22..
46135 Hoffmann ChristophPOT Cottbus POT Cottbus4:264:26..
474 Ździebłko DawidLegia - Bazyliszek 22Legia - Bazyliszek4:584:58..
48121 Meschenmoser ChristophHofbräu Radler Stuttgart 21Hofbräu Radler Stuttgart5:565:56..
4922 Dilger AndreasRennteam Chiemgau Rennteam Chiemgau6:246:24..
50117 Hristov Stefan KoychevNesebar 19Nesebar6:276:27..
5197 Mahorič MitjaPerutnina Ptuj 28Perutnina Ptuj6:336:33..
52139 Shinbo KokiJapan 30Japan6:366:36..
53142 Beppu TakumiJapan 25Japan6:376:37..
5482 Kišerlovski EmanuelTBP Lenart 20TBP Lenart,,6:37..
5580 Cucek NikoTBP Lenart TBP Lenart6:406:40..
56126 Gajek ArturAKUD Arnolds Sicherheit 19AKUD Arnolds Sicherheit6:476:47..
5738 Kerkez VladimirSava 21Sava6:546:54..
583 Nowak HubertLegia - Bazyliszek 24Legia - Bazyliszek6:596:59..
5950 Mourecek MichaelASC Dukla Praha 24ASC Dukla Praha7:037:03..
605 Jezierski SebastianLegia - Bazyliszek 24Legia - Bazyliszek7:137:13..
6178 Jelic BorjaPuris - Kamen 30Puris - Kamen7:197:19..
6247 Hrazdira MichalASC Dukla Praha 27ASC Dukla Praha,,7:19..
63137 Prix EnricoPOT Cottbus 18POT Cottbus7:207:20..
64122 Schwarz NikolaiHofbräu Radler Stuttgart 18Hofbräu Radler Stuttgart7:297:29..
65128 Leben ChristianAKUD Arnolds Sicherheit 19AKUD Arnolds Sicherheit7:457:45..
6663 Benetseder JosefAustria 22Austria8:228:22..
67143 Iijima MakotoJapan 34Japan8:288:28..
68141 Manabe KazuyukiJapan 35Japan8:408:40..
6974 Varvaruk AnatoliyPuris - Kamen 34Puris - Kamen10:0810:08..
7021 Marx TorstenRennteam Chiemgau Rennteam Chiemgau10:2110:21..
71140 Okazaki KazuyaJapan 32Japan10:2210:22..
72123 Reich MarkusHofbräu Radler Stuttgart Hofbräu Radler Stuttgart11:2211:22..
73133 Heinze ChristianPOT Cottbus 21POT Cottbus12:3312:33..
74104 Wiele MathiasTeam RG Winfix Berlin 18Team RG Winfix Berlin12:5012:50..
7528 Ogris VidKRKA - Adria Mobil 20KRKA - Adria Mobil13:4513:45..
7610 Gnezda MatejRadenska Rog 26Radenska Rog14:0814:08..
7712 Strgar MaticRadenska Rog 22Radenska Rog14:2014:20..
78120 Mayr AndreasHofbräu Radler Stuttgart 21Hofbräu Radler Stuttgart14:2914:29..
7975 Zajc GregorPuris - Kamen 32Puris - Kamen16:5216:52..
8051 Zdimal ZdenekASC Dukla Praha 22ASC Dukla Praha16:5516:55..
81110 Kux ChristianTeam Wurzener Sachsen 19Team Wurzener Sachsen19:4219:42..
8266 Bárta JanELK Haus-Simplon 20ELK Haus-Simplon20:1420:14..
8345 Vodehnal JanCzech Republic 22Czech Republic20:2520:25..
848 Omulec AndrejRadenska Rog 22Radenska Rog20:3920:39..
859 Makarovic LeonRadenska Rog 20Radenska Rog22:4322:43..
8665 Dürauer NorbertAustria 19Austria22:4422:44..
87125 Heine DavidHofbräu Radler Stuttgart 21Hofbräu Radler Stuttgart22:5522:55..
8824 Gorgos RobertRennteam Chiemgau Rennteam Chiemgau23:0723:07..
8946 Kesl MichalCzech Republic 22Czech Republic23:1623:16..
90114 Fischer FritzTeam Wurzener Sachsen Team Wurzener Sachsen23:2723:27..
9114 Radotić BrunoRijeka 21Rijeka26:0726:07..
9243 Studnicka DavidCzech Republic 20Czech Republic30:1530:15..
9323 Herbst WilhelmRennteam Chiemgau Rennteam Chiemgau30:4230:42..
94124 Hofbauer RolfHofbräu Radler Stuttgart 18Hofbräu Radler Stuttgart30:4530:45..
95112 Mohs ErikTeam Wurzener Sachsen 18Team Wurzener Sachsen32:3132:31..
96119 Petrov Georgiev GeorgiNesebar 19Nesebar37:0937:09..
97132 Hartz RonnyPOT Cottbus POT Cottbus38:0038:00..
9895 Blaževic DarkoLoborika 20Loborika44:1144:11..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Date: 20th March 2005
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2/U23