Search:  
topLogin
2010
2008
-
«

2009»6th Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy (2.2)

2009  General classification

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamPntTime
187+5:33 Van Staeyen MichaelRabobank Continental Team 20Rabobank Continental Team53:33:083:33:08
274+3:53 Kristoff AlexanderTeam Joker - Bianchi 21Team Joker - Bianchi2,,,,
38+0:46 van Winden DennisRabobank Continental Team 21Rabobank Continental Team1,,,,
492+6:15 Hegreberg RoyTeam Sparebanken Vest 27Team Sparebanken Vest,,,,
559+3:01 Schillinger AndreasNutrixxion Sparkasse 25Nutrixxion Sparkasse,,,,
69+0:49 Kump MarkoAdria Mobil 20Adria Mobil,,,,
765+3:24 Grunder MartinLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg,,,,
871+3:44 Ries PhilippTeam Heizomat Mapei 19Team Heizomat Mapei,,,,
963+3:10 Martin Sergio ,,,,
1077+4:06 Dugani Luca 21,,,,
11124+11:08 Seubert Timon 21,,,,
12133+14:10 Podgornik DeanLoborika 29Loborika,,,,
13125+11:18 Kovalev IvanTeam Moscow 22Team Moscow,,,,
1447+2:11 Litscher Thomas ,,,,
15102+7:35 D'Andrea NicolaMeridiana - Kalev Chocolate Team 25Meridiana - Kalev Chocolate Team,,,,
16116+9:36 Agosta DomenicoMeridiana - Kalev Chocolate Team 25Meridiana - Kalev Chocolate Team,,,,
1728+1:28 Boubal MartinCk Windoor's Pribram 25Ck Windoor's Pribram,,,,
18129+12:10 Bajlo Daniel 18,,,,
1994+6:44 Gnezda MatejAdria Mobil 30Adria Mobil,,,,
2014+1:02 Stare Matej 31,,,,
2122+1:15 Ciensky Andreas ,,,,
2216+1:08 Furdi Blaz 20,,,,
23109+8:36 Auer Gernot 19,,,,
2475+3:54 Sibl JiriCk Windoor's Pribram 22Ck Windoor's Pribram,,,,
2518+1:09 Gujan Martin ,,,,
26100+7:26 Sagan PeterDukla Trencin - Merida 19Dukla Trencin - Merida,,,,
27123+10:53 Hümbert MichaëlSeven Stones 19Seven Stones,,,,
28136+15:31 Fedrigo Leonida ,,,,
292+0:18 Kreder MichelRabobank Continental Team 21Rabobank Continental Team,,,,
3088+5:37 Rinker FelixTeam Heizomat Mapei 20Team Heizomat Mapei,,,,
3153+2:37 Marin Matej 28,,,,
3211+0:50 Stevenson MichaelTeam Sparebanken Vest 24Team Sparebanken Vest,,,,
3380+4:33 Thömel Tino 20,,,,
3434+1:41 Kugler JosefKtm - Junkers  25Ktm - Junkers ,,,,
35142+18:01 Gajewiak Tim ,,,,
36111+8:44 Fischer MarcelNutrixxion Sparkasse 21Nutrixxion Sparkasse,,,,
3740+2:01 Sagan JurajDukla Trencin - Merida 20Dukla Trencin - Merida,,,,
386+0:38 van Garderen TejayRabobank Continental Team 20Rabobank Continental Team,,,,
39135+15:01 Schachtner PatrickNutrixxion Sparkasse 18Nutrixxion Sparkasse,,,,
4096+6:57 Shcherbakov SergeyTeam Moscow 21Team Moscow,,,,
4115+1:08 Meier TinoLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg,,,,
4236+1:51 Szeghalmi BalintTusnad Cycling Team 28Tusnad Cycling Team,,,,
4349+2:17 Schoffmann MartinELK Haus-Simplon 21ELK Haus-Simplon,,,,
441+0:00 Mahorič Mitja 32,,,,
4583+4:41 Pfingsten Christoph 21,,,,
464+0:27 Meļehs OļegsMeridiana - Kalev Chocolate Team 26Meridiana - Kalev Chocolate Team,,,,
47120+10:02 Schubert Patrick 24,,,,
48138+16:44 Ugrinic Juraj 18,,,,
493+0:24 Rogina RadoslavLoborika 30Loborika,,,,
5039+2:00 Frohn Florian 21,,,,
5119+1:12 Kruijswijk StevenRabobank Continental Team 21Rabobank Continental Team,,,,
5270+3:36 Nordhaug Lars PetterTeam Joker - Bianchi 24Team Joker - Bianchi,,,,
5345+2:07 Sørtveit Sondre GjerdevikTeam Joker - Bianchi 20Team Joker - Bianchi,,,,
54114+9:17 Probst StefanKtm - Junkers  29Ktm - Junkers ,,,,
5576+4:05 Rabou ThomasRabobank Continental Team 25Rabobank Continental Team,,,,
5664+3:21 Josef Streit Franz ,,,,
5741+2:04 Meyer Pascal ,,,,
58127+11:21 Hutter Michael ,,,,
59149+30:07 Baumann Tomaz 18,,,,
60103+7:41 Commesso SalvatoreMeridiana - Kalev Chocolate Team 33Meridiana - Kalev Chocolate Team,,,,
6123+1:15 Remme StianTeam Joker - Bianchi 26Team Joker - Bianchi,,,,
6279+4:19 Haavardsholm OleTeam Joker - Bianchi 19Team Joker - Bianchi,,,,
6361+3:03 Omulec Andrej 26,,,,
64132+13:05 Nybø HåvardTeam Sparebanken Vest 25Team Sparebanken Vest,,,,
6532+1:38 Segina PrimozMotomat Delo Revije  24Motomat Delo Revije ,,,,
66117+9:42 Kiss GergelyTusnad Cycling Team 28Tusnad Cycling Team,,,,
67112+9:03 Jørgensen Kasper LindeTeam Capinordic 24Team Capinordic,,,,
68118+9:53 Herrmann Sebastian ,,,,
6910+0:49 Miholjević HrvojeLoborika 29Loborika,,,,
7030+1:37 van Winden StefanAsito-Craft cyclingteam 19Asito-Craft cyclingteam,,,,
7167+3:27 Vysna MatejDukla Trencin - Merida 20Dukla Trencin - Merida,,,,
7251+2:29 Gründlinger HannesKtm - Junkers  31Ktm - Junkers ,,,,
7313+0:58 Wiele Matthias 22,,,,
74119+9:59 Lah GregorMotomat Delo Revije  18Motomat Delo Revije ,,,,
7533+1:41 Giger Fabian 21,,,,
7685+5:08 Eikeset OttoTeam Sparebanken Vest 24Team Sparebanken Vest,,,,
7786+5:14 Jenkins Max 22,,,,
7884+5:06 Hans SebastianTeam Heizomat Mapei 22Team Heizomat Mapei,,,,
7944+2:06 Juul-Jensen ChristopherGlud & Marstrand - LRØ Rådgivning 19Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning,,,,
8054+2:40 Jelic BorjaMotomat Delo Revije  34Motomat Delo Revije ,,,,
8126+1:26 Silar Uros 30,,,,
8273+3:48 Schäfer StefanLKT Team Brandenburg 23LKT Team Brandenburg,,,,
8335+1:50 Lachmann KimSeven Stones 21Seven Stones,,,,
8443+2:05 Inge Berg GeirTeam Sparebanken Vest 29Team Sparebanken Vest,,,,
857+0:46 Wilmann FrederikTeam Joker - Bianchi 23Team Joker - Bianchi,,,,
8699+7:21 Kratochvíla JakubCk Windoor's Pribram 20Ck Windoor's Pribram,,,,
8791+5:45 Signego AlessioAdria Mobil 25Adria Mobil,,,,
88134+14:25 Kovalev EvgenyTeam Moscow 20Team Moscow,,,,
89147+27:04 Pasquino Flavio 35,,,,
9027+1:26 Rakusa LukaPerutnina Ptuj 23Perutnina Ptuj,,,,
91148+29:58 Kumar Matias ,,,,
9221+1:13 Kolesnikov SergeyTeam Moscow 22Team Moscow,,,,
9331+1:38 Rake ChristerTeam Sparebanken Vest 21Team Sparebanken Vest,,,,
9438+1:59 Pöll StefanKtm - Junkers  22Ktm - Junkers ,,,,
9568+3:30 Grubic Luka 19,,,,
9620+1:12 Khatuntsev AlexanderTeam Moscow 24Team Moscow,,,,
9756+2:54 Glowatzki MichaSeven Stones 22Seven Stones,,,,
9824+1:18 Kerkez Vladimir 25,,,,
99140+17:51 Weichel Norman ,,,,
10037+1:57 Lengyel TamásTeam Trek Adecco 28Team Trek Adecco,,,,
10162+3:07 Švab Gašper 22,,,,
102110+8:38 Danacik TomasCk Windoor's Pribram 18Ck Windoor's Pribram,,,,
1035+0:28 Vrecer RobertAdria Mobil 28Adria Mobil,,,,
104113+9:10 Volkmann Karsten 30,,,,
10529+1:32 Pohl Fabian 29,,,,
10625+1:20 Burjek Nik 21,,,,
10782+4:36 Breitwieser Heiko ,,,,
108141+17:56 Ternovsek MarcelTusnad Cycling Team 22Tusnad Cycling Team,,,,
10942+2:05 Westmattelmann DanielSeven Stones 21Seven Stones,,,,
110104+7:46 Nordhoff AlexanderSeven Stones 19Seven Stones,,,,
11112+0:57 Tratnik Jan 19,,,,
11255+2:42 Kišerlovski EmanuelLoborika 24Loborika,,,,
11366+3:26 Giallorenzo MarianoMeridiana - Kalev Chocolate Team 26Meridiana - Kalev Chocolate Team,,,,
114126+11:20 Kvasina Danijel ,,,,
115130+12:21 Radotic Bruno 25,,,,
116105+8:00 Riemer BenjaminLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,,,
117121+10:05 Wagner Frank-DanielSeven Stones 19Seven Stones,,,,
11852+2:36 Dassler IngmarLKT Team Brandenburg 23LKT Team Brandenburg,,,,
119107+8:05 Storti Riccardo ,,,,
120115+9:24 Tatschl Josef ,,,,
121101+7:27 Fiedler Jacob 21,,,,
12246+2:07 Jerše RokMotomat Delo Revije  27Motomat Delo Revije ,,,,
123108+8:26 Novak JakubCk Windoor's Pribram 20Ck Windoor's Pribram,,,,
12460+3:03 Belka MathiasLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,,,
125143+18:59 Piccin Eros ,,,,
126144+22:00 Muller Stefan ,,,,
127146+22:11 Novak Carol EduardTusnad Cycling Team 32Tusnad Cycling Team,,,,
128137+15:42 Šipeky JánDukla Trencin - Merida 36Dukla Trencin - Merida,,,,
129139+16:48 Schwarzhuber Markus 20,,,,
13081+4:35 Poljanec Erik 19,,,,
13117+1:09 Rezman Boštjan 28,,,,
132122+10:26 Just-Jernov FrederikGlud & Marstrand - LRØ Rådgivning 18Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning,,,,
13397+7:10 Kováč MarošDukla Trencin - Merida 31Dukla Trencin - Merida,,,,
13457+2:56 Gade Jacobsen MathiasGlud & Marstrand - LRØ Rådgivning 19Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning,,,,
13550+2:19 Eibegger MarkusELK Haus-Simplon 24ELK Haus-Simplon,,,,
13648+2:14 Mahďar MartinDukla Trencin - Merida 19Dukla Trencin - Merida,,,,
137131+13:01 Broniš RomanCk Windoor's Pribram 32Ck Windoor's Pribram,,,,
13895+6:45 Dančulović TomislavLoborika 28Loborika,,,,
13990+5:45 Fajt KristjanAdria Mobil 26Adria Mobil,,,,
14069+3:31 Schafbauer Josef ,,,,
141145+22:09 Lehmann Jorg 21,,,,
14293+6:33 Kosir Nejc 18,,,,
143106+8:03 Stimulak Klemen 18,,,,
14472+3:47 Wackernagel LarsNutrixxion Sparkasse 33Nutrixxion Sparkasse,,,,
14578+4:11 Demarin MassimoLoborika 29Loborika,,,,
14658+2:58 Klyuev AndreyTeam Moscow 21Team Moscow0:220:22
147128+11:47 Obst RenéNutrixxion Sparkasse 31Nutrixxion Sparkasse,,0:22
14889+5:44 Schlüter Jean-MitjaNutrixxion Sparkasse 22Nutrixxion Sparkasse0:260:26
14998+7:10 Serri EddyMeridiana - Kalev Chocolate Team 34Meridiana - Kalev Chocolate Team0:280:28
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkRiderAgeTeamPntTime
1 Mahorič Mitja 325 10:43:42 10:43:42
2 Kreder MichelRabobank Continental Team 21Rabobank Continental Team20:180:18
3 Rogina RadoslavLoborika 30Loborika10:240:24
4 Meļehs OļegsMeridiana - Kalev Chocolate Team 26Meridiana - Kalev Chocolate Team0:270:27
5 Vrecer RobertAdria Mobil 28Adria Mobil0:280:28
6 van Garderen TejayRabobank Continental Team 20Rabobank Continental Team0:380:38
7 Wilmann FrederikTeam Joker - Bianchi 23Team Joker - Bianchi0:460:46
8 van Winden DennisRabobank Continental Team 21Rabobank Continental Team,,0:46
9 Kump MarkoAdria Mobil 20Adria Mobil0:490:49
10 Miholjević HrvojeLoborika 29Loborika,,0:49
11 Stevenson MichaelTeam Sparebanken Vest 24Team Sparebanken Vest0:500:50
12 Tratnik Jan 190:570:57
13 Wiele Matthias 220:580:58
14 Stare Matej 311:021:02
15 Meier TinoLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg1:081:08
16 Furdi Blaz 20,,1:08
17 Rezman Boštjan 281:091:09
18 Gujan Martin ,,1:09
19 Kruijswijk StevenRabobank Continental Team 21Rabobank Continental Team1:121:12
20 Khatuntsev AlexanderTeam Moscow 24Team Moscow,,1:12
21 Kolesnikov SergeyTeam Moscow 22Team Moscow1:131:13
22 Ciensky Andreas 1:151:15
23 Remme StianTeam Joker - Bianchi 26Team Joker - Bianchi,,1:15
24 Kerkez Vladimir 251:181:18
25 Burjek Nik 211:201:20
26 Silar Uros 301:261:26
27 Rakusa LukaPerutnina Ptuj 23Perutnina Ptuj,,1:26
28 Boubal MartinCk Windoor's Pribram 25Ck Windoor's Pribram1:281:28
29 Pohl Fabian 291:321:32
30 van Winden StefanAsito-Craft cyclingteam 19Asito-Craft cyclingteam1:371:37
31 Rake ChristerTeam Sparebanken Vest 21Team Sparebanken Vest1:381:38
32 Segina PrimozMotomat Delo Revije  24Motomat Delo Revije ,,1:38
33 Giger Fabian 211:411:41
34 Kugler JosefKtm - Junkers  25Ktm - Junkers ,,1:41
35 Lachmann KimSeven Stones 21Seven Stones1:501:50
36 Szeghalmi BalintTusnad Cycling Team 28Tusnad Cycling Team1:511:51
37 Lengyel TamásTeam Trek Adecco 28Team Trek Adecco1:571:57
38 Pöll StefanKtm - Junkers  22Ktm - Junkers 1:591:59
39 Frohn Florian 212:002:00
40 Sagan JurajDukla Trencin - Merida 20Dukla Trencin - Merida2:012:01
41 Meyer Pascal 2:042:04
42 Westmattelmann DanielSeven Stones 21Seven Stones2:052:05
43 Inge Berg GeirTeam Sparebanken Vest 29Team Sparebanken Vest,,2:05
44 Juul-Jensen ChristopherGlud & Marstrand - LRØ Rådgivning 19Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning2:062:06
45 Sørtveit Sondre GjerdevikTeam Joker - Bianchi 20Team Joker - Bianchi2:072:07
46 Jerše RokMotomat Delo Revije  27Motomat Delo Revije ,,2:07
47 Litscher Thomas 2:112:11
48 Mahďar MartinDukla Trencin - Merida 19Dukla Trencin - Merida2:142:14
49 Schoffmann MartinELK Haus-Simplon 21ELK Haus-Simplon2:172:17
50 Eibegger MarkusELK Haus-Simplon 24ELK Haus-Simplon2:192:19
51 Gründlinger HannesKtm - Junkers  31Ktm - Junkers 2:292:29
52 Dassler IngmarLKT Team Brandenburg 23LKT Team Brandenburg2:362:36
53 Marin Matej 282:372:37
54 Jelic BorjaMotomat Delo Revije  34Motomat Delo Revije 2:402:40
55 Kišerlovski EmanuelLoborika 24Loborika2:422:42
56 Glowatzki MichaSeven Stones 22Seven Stones2:542:54
57 Gade Jacobsen MathiasGlud & Marstrand - LRØ Rådgivning 19Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning2:562:56
58 Klyuev AndreyTeam Moscow 21Team Moscow2:582:58
59 Schillinger AndreasNutrixxion Sparkasse 25Nutrixxion Sparkasse3:013:01
60 Belka MathiasLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg3:033:03
61 Omulec Andrej 26,,3:03
62 Švab Gašper 223:073:07
63 Martin Sergio 3:103:10
64 Josef Streit Franz 3:213:21
65 Grunder MartinLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg3:243:24
66 Giallorenzo MarianoMeridiana - Kalev Chocolate Team 26Meridiana - Kalev Chocolate Team3:263:26
67 Vysna MatejDukla Trencin - Merida 20Dukla Trencin - Merida3:273:27
68 Grubic Luka 193:303:30
69 Schafbauer Josef 3:313:31
70 Nordhaug Lars PetterTeam Joker - Bianchi 24Team Joker - Bianchi3:363:36
71 Ries PhilippTeam Heizomat Mapei 19Team Heizomat Mapei3:443:44
72 Wackernagel LarsNutrixxion Sparkasse 33Nutrixxion Sparkasse3:473:47
73 Schäfer StefanLKT Team Brandenburg 23LKT Team Brandenburg3:483:48
74 Kristoff AlexanderTeam Joker - Bianchi 21Team Joker - Bianchi3:533:53
75 Sibl JiriCk Windoor's Pribram 22Ck Windoor's Pribram3:543:54
76 Rabou ThomasRabobank Continental Team 25Rabobank Continental Team4:054:05
77 Dugani Luca 214:064:06
78 Demarin MassimoLoborika 29Loborika4:114:11
79 Haavardsholm OleTeam Joker - Bianchi 19Team Joker - Bianchi4:194:19
80 Thömel Tino 204:334:33
81 Poljanec Erik 194:354:35
82 Breitwieser Heiko 4:364:36
83 Pfingsten Christoph 214:414:41
84 Hans SebastianTeam Heizomat Mapei 22Team Heizomat Mapei5:065:06
85 Eikeset OttoTeam Sparebanken Vest 24Team Sparebanken Vest5:085:08
86 Jenkins Max 225:145:14
87 Van Staeyen MichaelRabobank Continental Team 20Rabobank Continental Team5:335:33
88 Rinker FelixTeam Heizomat Mapei 20Team Heizomat Mapei5:375:37
89 Schlüter Jean-MitjaNutrixxion Sparkasse 22Nutrixxion Sparkasse5:445:44
90 Fajt KristjanAdria Mobil 26Adria Mobil5:455:45
91 Signego AlessioAdria Mobil 25Adria Mobil,,5:45
92 Hegreberg RoyTeam Sparebanken Vest 27Team Sparebanken Vest6:156:15
93 Kosir Nejc 186:336:33
94 Gnezda MatejAdria Mobil 30Adria Mobil6:446:44
95 Dančulović TomislavLoborika 28Loborika6:456:45
96 Shcherbakov SergeyTeam Moscow 21Team Moscow6:576:57
97 Kováč MarošDukla Trencin - Merida 31Dukla Trencin - Merida7:107:10
98 Serri EddyMeridiana - Kalev Chocolate Team 34Meridiana - Kalev Chocolate Team,,7:10
99 Kratochvíla JakubCk Windoor's Pribram 20Ck Windoor's Pribram7:217:21
100 Sagan PeterDukla Trencin - Merida 19Dukla Trencin - Merida7:267:26
101 Fiedler Jacob 217:277:27
102 D'Andrea NicolaMeridiana - Kalev Chocolate Team 25Meridiana - Kalev Chocolate Team7:357:35
103 Commesso SalvatoreMeridiana - Kalev Chocolate Team 33Meridiana - Kalev Chocolate Team7:417:41
104 Nordhoff AlexanderSeven Stones 19Seven Stones7:467:46
105 Riemer BenjaminLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg8:008:00
106 Stimulak Klemen 188:038:03
107 Storti Riccardo 8:058:05
108 Novak JakubCk Windoor's Pribram 20Ck Windoor's Pribram8:268:26
109 Auer Gernot 198:368:36
110 Danacik TomasCk Windoor's Pribram 18Ck Windoor's Pribram8:388:38
111 Fischer MarcelNutrixxion Sparkasse 21Nutrixxion Sparkasse8:448:44
112 Jørgensen Kasper LindeTeam Capinordic 24Team Capinordic9:039:03
113 Volkmann Karsten 309:109:10
114 Probst StefanKtm - Junkers  29Ktm - Junkers 9:179:17
115 Tatschl Josef 9:249:24
116 Agosta DomenicoMeridiana - Kalev Chocolate Team 25Meridiana - Kalev Chocolate Team9:369:36
117 Kiss GergelyTusnad Cycling Team 28Tusnad Cycling Team9:429:42
118 Herrmann Sebastian 9:539:53
119 Lah GregorMotomat Delo Revije  18Motomat Delo Revije 9:599:59
120 Schubert Patrick 2410:0210:02
121 Wagner Frank-DanielSeven Stones 19Seven Stones10:0510:05
122 Just-Jernov FrederikGlud & Marstrand - LRØ Rådgivning 18Glud & Marstrand - LRØ Rådgivning10:2610:26
123 Hümbert MichaëlSeven Stones 19Seven Stones10:5310:53
124 Seubert Timon 2111:0811:08
125 Kovalev IvanTeam Moscow 22Team Moscow11:1811:18
126 Kvasina Danijel 11:2011:20
127 Hutter Michael 11:2111:21
128 Obst RenéNutrixxion Sparkasse 31Nutrixxion Sparkasse11:4711:47
129 Bajlo Daniel 1812:1012:10
130 Radotic Bruno 2512:2112:21
131 Broniš RomanCk Windoor's Pribram 32Ck Windoor's Pribram13:0113:01
132 Nybø HåvardTeam Sparebanken Vest 25Team Sparebanken Vest13:0513:05
133 Podgornik DeanLoborika 29Loborika14:1014:10
134 Kovalev EvgenyTeam Moscow 20Team Moscow14:2514:25
135 Schachtner PatrickNutrixxion Sparkasse 18Nutrixxion Sparkasse15:0115:01
136 Fedrigo Leonida 15:3115:31
137 Šipeky JánDukla Trencin - Merida 36Dukla Trencin - Merida15:4215:42
138 Ugrinic Juraj 1816:4416:44
139 Schwarzhuber Markus 2016:4816:48
140 Weichel Norman 17:5117:51
141 Ternovsek MarcelTusnad Cycling Team 22Tusnad Cycling Team17:5617:56
142 Gajewiak Tim 18:0118:01
143 Piccin Eros 18:5918:59
144 Muller Stefan 22:0022:00
145 Lehmann Jorg 2122:0922:09
146 Novak Carol EduardTusnad Cycling Team 32Tusnad Cycling Team22:1122:11
147 Pasquino Flavio 3527:0427:04
148 Kumar Matias 29:5829:58
149 Baumann Tomaz 1830:0730:07
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

Date: 15th March 2009
Race category: Men Elite
PCS point scale: 2.2.Stage
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.07677 sec.