2022
2024
«
»
2023»46th

Istarsko Proljeće - Istrian Spring Trophy

(2.2)
2023»Stage 2»NovigradMotovun(173km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:00162
Climber
GRAAT Tijmen Jumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team754:19:00
22+0:07123
Climber
ŤOUPALÍK Adam Elkov - Kasper
26Elkov - Kasper320:03
0:03
33+0:08164
TT
VAN BEKKUM Darren Jumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team11,,
0:03
44+0:1923
Climber
MARTINELLI Alessio Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
21Green Project - Bardiani CSF - Faizanè0:07
0:07
57+0:30243
Climber
MONACO Alessandro Team Technipes #inEmiliaRomagna
25Team Technipes #inEmiliaRomagna0:12
0:12
65+0:28181
Climber
BUDZINSKI Marcin HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski0:13
0:13
78+0:31153
Climber
MARIS Jesse Israel Premier Tech Academy
18Israel Premier Tech Academy0:15
0:15
89+0:3216
Climber
TERCERO Fernando EOLO-Kometa
21EOLO-Kometa,,
0:15
96+0:2915
GC
PIGANZOLI Davide EOLO-Kometa
20EOLO-Kometa,,
0:15
1031+1:19196
Climber
PETER Jannis P&S Benotti
22P&S Benotti0:18
0:18
1111+0:38233
Climber
PEKALA Piotr Santic - Wibatech
24Santic - Wibatech,,
0:18
1214+0:3994
Climber
MERIS Sergio Team Colpack Ballan CSB
22Team Colpack Ballan CSB0:23
0:23
1313+0:3851
Climber
HOČEVAR Kristjan Adria Mobil
23Adria Mobil0:26
0:26
1412+0:38152
Climber
LIMA Daniel Israel Premier Tech Academy
18Israel Premier Tech Academy,,
0:26
1517+0:4585
Climber
ROLLAND Brieuc Equipe continentale Groupama-FDJ
19Equipe continentale Groupama-FDJ0:32
0:32
1616+0:45254
Climber
SCHRETTL Marco Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team,,
0:32
1715+0:4483
Climber
GRUEL Thibaud Equipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ0:36
0:36
1821+0:566
Climber
MESSNER Martin WSA KTM Graz p/b Leomo
23WSA KTM Graz p/b Leomo,,
0:36
1919+0:52262
Climber
DONZÉ Robin Tudor Pro Cycling Team U23
19Tudor Pro Cycling Team U23,,
0:36
2018+0:49286
Sprint
ERMAKOV Roman mebloJOGI Pro-concrete
18mebloJOGI Pro-concrete,,
0:36
21107+8:57244
Climber
NESSLER Martin Team Technipes #inEmiliaRomagna
22Team Technipes #inEmiliaRomagna,,
0:36
2210+0:37213
Climber
KRETSCHY Moritz Rad-Net Oßwald
20Rad-Net Oßwald,,
0:36
2320+0:55236
TT
TRACZ Szymon Santic - Wibatech
24Santic - Wibatech0:42
0:42
2422+0:57173
Climber
HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic
21Ljubljana Gusto Santic0:45
0:45
2523+1:01124
Sprint
ZAHÁLKA Matěj Elkov - Kasper
29Elkov - Kasper0:46
0:46
2657+3:07116
TT
HATHERLY Alan EF Education-NIPPO Development Team
26EF Education-NIPPO Development Team0:47
0:47
2724+1:0425
GC
PINARELLO Alessandro Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
19Green Project - Bardiani CSF - Faizanè0:49
0:49
2825+1:05156
Climber
PEÑUELA Francisco Joel Israel Premier Tech Academy
22Israel Premier Tech Academy0:50
0:50
2927+1:08206
Climber
VOOGT Niek Scorpions Racing Team
22Scorpions Racing Team0:54
0:54
30142+16:45135
GC
RAVASI Edward Team Hrinkow Advarics
28Team Hrinkow Advarics,,
0:54
3126+1:07163
Classic
HUISING Menno Jumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team,,
0:54
3228+1:10266
TT
WEISS Fabian Tudor Pro Cycling Team U23
20Tudor Pro Cycling Team U231:00
1:00
3330+1:12271
Sprint
STOSZ Patryk Voster ATS Team
28Voster ATS Team1:05
1:05
3443+2:10155
Climber
MACKELLAR Alastair Israel Premier Tech Academy
21Israel Premier Tech Academy1:08
1:08
3544+2:14234
Climber
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Santic - Wibatech
22Santic - Wibatech1:10
1:10
3632+1:273
TT
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo
20WSA KTM Graz p/b Leomo,,
1:10
37143+16:5713
Classic
GAROSIO Andrea EOLO-Kometa
29EOLO-Kometa1:12
1:12
3829+1:12146
Sprint
SHMIDT Artem Hagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon,,
1:12
3935+1:3232
GC
BÖGLI Jonathan Swiss Cycling
22Swiss Cycling1:15
1:15
4033+1:2874
Sprint
JAKOUBEK Tomáš ATT Investments
23ATT Investments,,
1:15
4145+2:22214
Sprint
MARTIN Luca Rad-Net Oßwald
18Rad-Net Oßwald1:17
1:17
4234+1:2855
Sprint
FINKŠT Tilen Adria Mobil
25Adria Mobil,,
1:17
4346+2:24273
TT
BROŻYNA Piotr Voster ATS Team
28Voster ATS Team1:21
1:21
44144+17:03274
Climber
SOWINSKI Artur Voster ATS Team
26Voster ATS Team,,
1:21
4536+1:3886
Climber
SAVIOZ Colin Equipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ1:24
1:24
4647+2:2626
Climber
SCALCO Matteo Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
18Green Project - Bardiani CSF - Faizanè1:26
1:26
4737+1:4024
Climber
PALETTI Luca Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
18Green Project - Bardiani CSF - Faizanè,,
1:26
4838+1:4782
Climber
GOLLIKER Joshua Equipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ1:31
1:31
4952+2:41216
Climber
RINKLEF Jan Rad-Net Oßwald
18Rad-Net Oßwald1:34
1:34
5061+3:23131
TT
EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics
27Team Hrinkow Advarics1:37
1:37
5150+2:36256
Climber
HAJEK Alexander Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team,,
1:37
5251+2:3891
Classic
AMBROSINI Matteo Team Colpack Ballan CSB
20Team Colpack Ballan CSB1:39
1:39
5339+1:584
Climber
KAEMPE Stinus Bjerring WSA KTM Graz p/b Leomo
22WSA KTM Graz p/b Leomo1:42
1:42
5454+2:50191
Sprint
RÖBER Dominik P&S Benotti
23P&S Benotti1:46
1:46
5541+2:01133
GC
HAMMERSCHMID Marvin Team Hrinkow Advarics
27Team Hrinkow Advarics,,
1:46
5640+2:0035
TT
PÜNTENER Fabio Swiss Cycling
23Swiss Cycling1:50
1:50
5742+2:05225
Sprint
VOEGE Lennart Saris Rouvy Sauerland Team
23Saris Rouvy Sauerland Team,,
1:50
58148+21:03183
Climber
AASKOV PALLESEN Jeppe HRE Mazowsze Serce Polski
25HRE Mazowsze Serce Polski1:54
1:54
59145+18:00265
Climber
WALKER Zachary Tudor Pro Cycling Team U23
19Tudor Pro Cycling Team U232:11
2:11
6048+2:29215
Sprint
MÜLLER Tobias Rad-Net Oßwald
18Rad-Net Oßwald2:19
2:19
61113+10:13232
Classic
GAMPER Mario Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech,,
2:19
6249+2:35263
Classic
GROß Matteo Tudor Pro Cycling Team U23
19Tudor Pro Cycling Team U23,,
2:19
6369+4:00241
GC
ANSALONI Emanuele Team Technipes #inEmiliaRomagna
23Team Technipes #inEmiliaRomagna,,
2:19
6453+2:46224
Sprint
TEMMEN Jan-Marc Saris Rouvy Sauerland Team
20Saris Rouvy Sauerland Team2:32
2:32
6555+2:5173
Sprint
KLABOUCH Petr ATT Investments
23ATT Investments2:36
2:36
6656+2:5112
GC
FANCELLU Alessandro EOLO-Kometa
22EOLO-Kometa2:38
2:38
6775+4:24182
Climber
BUDZINSKI Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski2:47
2:47
68114+10:57245
Sprint
PETRELLI Gabriele Team Technipes #inEmiliaRomagna
22Team Technipes #inEmiliaRomagna3:00
3:00
6958+3:11122
Sprint
NEUMAN Dominik Elkov - Kasper
27Elkov - Kasper,,
3:00
7059+3:13154
Climber
MARTI Pau Israel Premier Tech Academy
18Israel Premier Tech Academy,,
3:00
7167+3:58121
TT
BÁRTA Jan Elkov - Kasper
38Elkov - Kasper,,
3:00
7268+3:5953
Sprint
JARC Aljaž Adria Mobil
23Adria Mobil,,
3:00
7363+3:26222
Sprint
KÖCH Silas Saris Rouvy Sauerland Team
19Saris Rouvy Sauerland Team3:10
3:10
7462+3:23165
Climber
MATTIO Pietro Jumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team,,
3:10
7560+3:21161
Classic
BELLETTA Dario Igor Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team,,
3:10
76104+8:3154
Classic
KOREN Kristijan Adria Mobil
36Adria Mobil,,
3:10
7764+3:2862
Classic
AGUILERA Nil Astana Qazaqstan Development Team
18Astana Qazaqstan Development Team,,
3:10
7865+3:3681
Climber
BRENNSÆTER Trym Equipe continentale Groupama-FDJ
19Equipe continentale Groupama-FDJ3:23
3:23
79146+19:15175
TT
GREGORČIČ Natan Ljubljana Gusto Santic
18Ljubljana Gusto Santic3:33
3:33
8066+3:4863
Sprint
LAPTEV Savelii Astana Qazaqstan Development Team
18Astana Qazaqstan Development Team3:36
3:36
8178+4:37101
Sprint
ZIHERL Luka Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj3:39
3:39
8280+4:49192
Sprint
WILK Luke P&S Benotti
21P&S Benotti3:46
3:46
8370+4:06294
TT
KARIĆ Vedad Kamen Team
35Kamen Team,,
3:46
8481+4:5392
Climber
CRETTI Luca Team Colpack Ballan CSB
21Team Colpack Ballan CSB3:50
3:50
8591+5:34112
Climber
JENNI Luca EF Education-NIPPO Development Team
20EF Education-NIPPO Development Team,,
3:50
8692+5:35171
TT
SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic
22Ljubljana Gusto Santic3:54
3:54
8785+5:00144
Climber
JOHNSON Cooper Hagens Berman Axeon
21Hagens Berman Axeon4:00
4:00
88126+12:21264
Climber
TENDON Arnaud Tudor Pro Cycling Team U23
20Tudor Pro Cycling Team U23,,
4:00
8995+5:50115
Sprint
YAMADA Takumi EF Education-NIPPO Development Team
21EF Education-NIPPO Development Team4:05
4:05
9072+4:19235
Sprint
PROĆ Bartłomiej Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech4:07
4:07
91103+8:2665
Sprint
TARASKIN Maxim Astana Qazaqstan Development Team
18Astana Qazaqstan Development Team4:10
4:10
9274+4:2331
Classic
CHRISTEN Fabio Swiss Cycling
20Swiss Cycling4:12
4:12
9373+4:2136
TT
LILLO Dario Swiss Cycling
20Swiss Cycling,,
4:12
9471+4:1833
TT
SOMMER Jan Swiss Cycling
22Swiss Cycling,,
4:12
9577+4:27143
TT
GARRISON Michael Hagens Berman Axeon
21Hagens Berman Axeon4:15
4:15
9688+5:20205
TT
VAN DER LEEUW Quint Scorpions Racing Team
21Scorpions Racing Team,,
4:15
9776+4:27106
TT
KOMAC Nejc Cycling Team Kranj
19Cycling Team Kranj,,
4:15
98123+12:15252
TT
HÖRANDTNER Moritz Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team4:19
4:19
9989+5:24111
Sprint
HASHIKAWA Jo EF Education-NIPPO Development Team
20EF Education-NIPPO Development Team,,
4:19
100105+8:47261
Climber
BLUM Elia Tudor Pro Cycling Team U23
21Tudor Pro Cycling Team U234:31
4:31
10190+5:3056
Sprint
MURN Boštjan Adria Mobil
22Adria Mobil,,
4:31
10279+4:4893
Sprint
DELLA LUNGA Francesco Team Colpack Ballan CSB
21Team Colpack Ballan CSB4:36
4:36
10399+6:31285
GC
ČERNE Gregor Matija mebloJOGI Pro-concrete
24mebloJOGI Pro-concrete4:40
4:40
10484+4:57126
GC
OBDRŽÁLEK Tomáš Elkov - Kasper
19Elkov - Kasper4:42
4:42
10594+5:4775
GC
CHÝLE Filip ATT Investments
18ATT Investments4:44
4:44
10698+6:26125
TT
ŘEHA Filip Elkov - Kasper
21Elkov - Kasper,,
4:44
107110+10:02174
TT
HRIBAR Jernej Ljubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic,,
4:44
10882+4:55141
Classic
CHRISTEN Jan Hagens Berman Axeon
18Hagens Berman Axeon,,
4:44
10983+4:5784
TT
LE HUITOUZE Eddy Equipe continentale Groupama-FDJ
19Equipe continentale Groupama-FDJ,,
4:44
11086+5:1134
TT
CONSTANT Matteo Swiss Cycling
19Swiss Cycling4:58
4:58
11196+6:0111
Sprint
BEVILACQUA Simone EOLO-Kometa
26EOLO-Kometa5:01
5:01
11287+5:17275
Sprint
RUDYK Bartosz Voster ATS Team
24Voster ATS Team5:05
5:05
113100+6:585
TT
KABAS Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
21WSA KTM Graz p/b Leomo5:12
5:12
114109+9:55195
Sprint
SCHMIDT Jakob P&S Benotti
21P&S Benotti,,
5:12
11593+5:45231
Sprint
WOLLENBERG Tim Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech5:32
5:32
11697+6:1314
Sprint
MARTIN David EOLO-Kometa
24EOLO-Kometa6:03
6:03
117102+7:14145
Climber
RAFFERTY Darren Hagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon7:02
7:02
118101+7:1271
Sprint
RÄIM Mihkel ATT Investments
29ATT Investments7:04
7:04
119106+8:49134
GC
HAMMERSCHMID Raphael Team Hrinkow Advarics
27Team Hrinkow Advarics,,
7:04
120108+9:46221
GC
AGUIRRE Yago Saris Rouvy Sauerland Team
18Saris Rouvy Sauerland Team9:29
9:29
121112+10:0521
Sprint
BONILLO Iker Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
19Green Project - Bardiani CSF - Faizanè9:55
9:55
122139+15:1622
Climber
NIERI Alessio Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
21Green Project - Bardiani CSF - Faizanè,,
9:55
123111+10:0595
Sprint
PERSICO Davide Team Colpack Ballan CSB
21Team Colpack Ballan CSB,,
9:55
124121+11:43284
TT
KIRBIŠ Primož mebloJOGI Pro-concrete
18mebloJOGI Pro-concrete,,
9:55
125131+12:47201
TT
PETERS Marvin Scorpions Racing Team
18Scorpions Racing Team11:04
11:04
126115+11:15255
Sprint
WAFLER Tim Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team,,
11:04
127118+11:33105
TT
TURKULOV Luka Cycling Team Kranj
19Cycling Team Kranj11:19
11:19
128134+13:03276
TT
PAPIERSKI Damian Voster ATS Team
23Voster ATS Team,,
11:19
129116+11:26151
Sprint
KOGUT Oded Israel Premier Tech Academy
22Israel Premier Tech Academy,,
11:19
130150+27:01186
Sprint
BANASZEK Adrian HRE Mazowsze Serce Polski
29HRE Mazowsze Serce Polski,,
11:19
131137+13:07104
TT
OTONIČAR Gašper Cycling Team Kranj
19Cycling Team Kranj,,
11:19
132129+12:23204
TT
VAN DE VOSSE Lucas Scorpions Racing Team
19Scorpions Racing Team,,
11:19
133141+16:37176
TT
MAČEK Matic Ljubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic,,
11:19
134125+12:19282
TT
ŽUMER Matic mebloJOGI Pro-concrete
25mebloJOGI Pro-concrete,,
11:19
135132+12:5845
TT
POLZER David ARBÖ Radteam Feld Am See
22ARBÖ Radteam Feld Am See,,
11:19
136117+11:29172
Classic
POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic,,
11:19
137136+13:05103
Classic
PODLESNIK Grega Cycling Team Kranj
18Cycling Team Kranj,,
11:19
138127+12:21253
Sprint
ŠPOLJAR Jaka Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team,,
11:19
139133+12:5872
Sprint
KELEMEN Pavel ATT Investments
31ATT Investments,,
11:19
140122+11:5376
Sprint
PETRUŠ Jiří ATT Investments
26ATT Investments,,
11:19
141135+13:0461
Climber
TONEATTI Davide Astana Qazaqstan Development Team
21Astana Qazaqstan Development Team,,
11:19
142128+12:23212
Climber
GEBHARDT Philipp Rad-Net Oßwald
19Rad-Net Oßwald,,
11:19
143119+11:35223
Sprint
ROTTMANN Jonathan Malte Saris Rouvy Sauerland Team
18Saris Rouvy Sauerland Team,,
11:19
144124+12:18283
TT
ŠTAJNAR Mihael mebloJOGI Pro-concrete
22mebloJOGI Pro-concrete,,
11:19
145120+11:43193
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti11:35
11:35
146130+12:3864
Sprint
SLAMZHANOV Orken Astana Qazaqstan Development Team
21Astana Qazaqstan Development Team,,
11:35
147138+13:2642
GC
ERLACHER Matthias ARBÖ Radteam Feld Am See
22ARBÖ Radteam Feld Am See,,
11:35
148151+29:11292
Classic
LEGOVIĆ Martin Kamen Team
26Kamen Team13:21
13:21
149147+19:411
Sprint
AUER Daniel WSA KTM Graz p/b Leomo
28WSA KTM Graz p/b Leomo14:21
14:21
150140+15:22211
Sprint
CZASA Moritz Rad-Net Oßwald
20Rad-Net Oßwald,,
14:21
151149+22:15251
Sprint
ROSNER Linus Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team,,
14:21
152152+30:2143
Sprint
KOVAČ Štefan ARBÖ Radteam Feld Am See
20ARBÖ Radteam Feld Am See14:36
14:36
DNF44
Sprint
PÖLL Stefan ARBÖ Radteam Feld Am See
36ARBÖ Radteam Feld Am See-
DNS184
GC
KACZMAREK Jakub HRE Mazowsze Serce Polski
29HRE Mazowsze Serce Polski-
DNS2
TT
TICHLER Thomas WSA KTM Graz p/b Leomo
22WSA KTM Graz p/b Leomo-
DNS96
Climber
ROMELE Alessandro Team Colpack Ballan CSB
19Team Colpack Ballan CSB-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Timelimit 10%, or 4:44:54 (+25:54)
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
116▲15162
Climber
GRAAT Tijmen Jumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team17:41:36..
215▲13123
Climber
ŤOUPALÍK Adam Elkov - Kasper
26Elkov - Kasper0:07
0:07
..
39▲6164
TT
VAN BEKKUM Darren Jumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team0:08
0:08
..
436▲3223
Climber
MARTINELLI Alessio Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
21Green Project - Bardiani CSF - Faizanè0:19
0:19
..
561▲56181
Climber
BUDZINSKI Marcin HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski0:28
0:28
..
654▲4815
GC
PIGANZOLI Davide EOLO-Kometa
20EOLO-Kometa0:29
0:29
..
778▲71243
Climber
MONACO Alessandro Team Technipes #inEmiliaRomagna
25Team Technipes #inEmiliaRomagna0:30
0:30
..
867▲59153
Climber
MARIS Jesse Israel Premier Tech Academy
18Israel Premier Tech Academy0:31
0:31
..
976▲6716
Climber
TERCERO Fernando EOLO-Kometa
21EOLO-Kometa0:32
0:32
..
102▼8213
Climber
KRETSCHY Moritz Rad-Net Oßwald
20Rad-Net Oßwald0:37
0:37
..
1179▲68233
Climber
PEKALA Piotr Santic - Wibatech
24Santic - Wibatech0:38
0:38
..
1230▲18152
Climber
LIMA Daniel Israel Premier Tech Academy
18Israel Premier Tech Academy,,
0:38
..
1331▲1851
Climber
HOČEVAR Kristjan Adria Mobil
23Adria Mobil,,
0:38
..
1466▲5294
Climber
MERIS Sergio Team Colpack Ballan CSB
22Team Colpack Ballan CSB0:39
0:39
..
155▼1083
Climber
GRUEL Thibaud Equipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ0:44
0:44
..
1640▲24254
Climber
SCHRETTL Marco Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team0:45
0:45
..
1748▲3185
Climber
ROLLAND Brieuc Equipe continentale Groupama-FDJ
19Equipe continentale Groupama-FDJ,,
0:45
..
1838▲20286
Sprint
ERMAKOV Roman mebloJOGI Pro-concrete
18mebloJOGI Pro-concrete0:49
0:49
..
1968▲49262
Climber
DONZÉ Robin Tudor Pro Cycling Team U23
19Tudor Pro Cycling Team U230:52
0:52
..
2046▲26236
TT
TRACZ Szymon Santic - Wibatech
24Santic - Wibatech0:55
0:55
..
2181▲606
Climber
MESSNER Martin WSA KTM Graz p/b Leomo
23WSA KTM Graz p/b Leomo0:56
0:56
..
2229▲7173
Climber
HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic
21Ljubljana Gusto Santic0:57
0:57
..
2356▲33124
Sprint
ZAHÁLKA Matěj Elkov - Kasper
29Elkov - Kasper1:01
1:01
..
2462▲3825
GC
PINARELLO Alessandro Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
19Green Project - Bardiani CSF - Faizanè1:04
1:04
..
2559▲34156
Climber
PEÑUELA Francisco Joel Israel Premier Tech Academy
22Israel Premier Tech Academy1:05
1:05
..
2647▲21163
Classic
HUISING Menno Jumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team1:07
1:07
..
2755▲28206
Climber
VOOGT Niek Scorpions Racing Team
22Scorpions Racing Team1:08
1:08
..
2814▼14266
TT
WEISS Fabian Tudor Pro Cycling Team U23
20Tudor Pro Cycling Team U231:10
1:10
..
291▼28146
Sprint
SHMIDT Artem Hagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon1:12
1:12
..
303▼27271
Sprint
STOSZ Patryk Voster ATS Team
28Voster ATS Team,,
1:12
..
3195▲64196
Climber
PETER Jannis P&S Benotti
22P&S Benotti1:19
1:19
..
3274▲423
TT
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo
20WSA KTM Graz p/b Leomo1:27
1:27
..
3343▲1074
Sprint
JAKOUBEK Tomáš ATT Investments
23ATT Investments1:28
1:28
..
3423▼1155
Sprint
FINKŠT Tilen Adria Mobil
25Adria Mobil,,
1:28
..
3575▲4032
GC
BÖGLI Jonathan Swiss Cycling
22Swiss Cycling1:32
1:32
..
3651▲1586
Climber
SAVIOZ Colin Equipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ1:38
1:38
..
3750▲1324
Climber
PALETTI Luca Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
18Green Project - Bardiani CSF - Faizanè1:40
1:40
..
3871▲3382
Climber
GOLLIKER Joshua Equipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ1:47
1:47
..
3972▲334
Climber
KAEMPE Stinus Bjerring WSA KTM Graz p/b Leomo
22WSA KTM Graz p/b Leomo1:58
1:58
..
4017▼2335
TT
PÜNTENER Fabio Swiss Cycling
23Swiss Cycling2:00
2:00
..
4163▲22133
GC
HAMMERSCHMID Marvin Team Hrinkow Advarics
27Team Hrinkow Advarics2:01
2:01
..
4257▲15225
Sprint
VOEGE Lennart Saris Rouvy Sauerland Team
23Saris Rouvy Sauerland Team2:05
2:05
..
4396▲53155
Climber
MACKELLAR Alastair Israel Premier Tech Academy
21Israel Premier Tech Academy2:10
2:10
..
44106▲62234
Climber
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Santic - Wibatech
22Santic - Wibatech2:14
2:14
..
45109▲64214
Climber
MARTIN Luca Rad-Net Oßwald
18Rad-Net Oßwald2:22
2:22
..
4698▲52273
TT
BROŻYNA Piotr Voster ATS Team
28Voster ATS Team2:24
2:24
..
4791▲4426
Climber
SCALCO Matteo Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
18Green Project - Bardiani CSF - Faizanè2:26
2:26
..
4819▼29215
Sprint
MÜLLER Tobias Rad-Net Oßwald
18Rad-Net Oßwald2:29
2:29
..
4964▲15263
Sprint
GROß Matteo Tudor Pro Cycling Team U23
19Tudor Pro Cycling Team U232:35
2:35
..
5086▲36256
Climber
HAJEK Alexander Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team2:36
2:36
..
5185▲3491
Classic
AMBROSINI Matteo Team Colpack Ballan CSB
20Team Colpack Ballan CSB2:38
2:38
..
52111▲59216
Classic
RINKLEF Jan Rad-Net Oßwald
18Rad-Net Oßwald2:41
2:41
..
5352▼1224
Sprint
TEMMEN Jan-Marc Saris Rouvy Sauerland Team
20Saris Rouvy Sauerland Team2:46
2:46
..
54104▲50191
Sprint
RÖBER Dominik P&S Benotti
23P&S Benotti2:50
2:50
..
5558▲373
Sprint
KLABOUCH Petr ATT Investments
23ATT Investments2:51
2:51
..
5649▼712
GC
FANCELLU Alessandro EOLO-Kometa
22EOLO-Kometa,,
2:51
..
57132▲75116
TT
HATHERLY Alan EF Education-NIPPO Development Team
26EF Education-NIPPO Development Team3:07
3:07
..
5821▼37122
Sprint
NEUMAN Dominik Elkov - Kasper
27Elkov - Kasper3:11
3:11
..
5944▼15154
Climber
MARTI Pau Israel Premier Tech Academy
18Israel Premier Tech Academy3:13
3:13
..
6022▼38161
Classic
BELLETTA Dario Igor Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team3:21
3:21
..
61125▲64131
TT
EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics
27Team Hrinkow Advarics3:23
3:23
..
6245▼17165
Climber
MATTIO Pietro Jumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team,,
3:23
..
6365▲2222
Sprint
KÖCH Silas Saris Rouvy Sauerland Team
19Saris Rouvy Sauerland Team3:26
3:26
..
6477▲1362
Sprint
AGUILERA Nil Astana Qazaqstan Development Team
18Astana Qazaqstan Development Team3:28
3:28
..
6537▼2881
Climber
BRENNSÆTER Trym Equipe continentale Groupama-FDJ
19Equipe continentale Groupama-FDJ3:36
3:36
..
6627▼3963
Sprint
LAPTEV Savelii Astana Qazaqstan Development Team
18Astana Qazaqstan Development Team3:48
3:48
..
6783▲16121
TT
BÁRTA Jan Elkov - Kasper
38Elkov - Kasper3:58
3:58
..
6888▲2053
Sprint
JARC Aljaž Adria Mobil
23Adria Mobil3:59
3:59
..
69115▲46241
GC
ANSALONI Emanuele Team Technipes #inEmiliaRomagna
23Team Technipes #inEmiliaRomagna4:00
4:00
..
7080▲10294
TT
KARIĆ Vedad Kamen Team
35Kamen Team4:06
4:06
..
714▼6733
TT
SOMMER Jan Swiss Cycling
22Swiss Cycling4:18
4:18
..
7232▼40235
Sprint
PROĆ Bartłomiej Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech4:19
4:19
..
738▼6536
TT
LILLO Dario Swiss Cycling
20Swiss Cycling4:21
4:21
..
7435▼3931
Classic
CHRISTEN Fabio Swiss Cycling
20Swiss Cycling4:23
4:23
..
75118▲43182
Climber
BUDZINSKI Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski4:24
4:24
..
7625▼51106
Climber
KOMAC Nejc Cycling Team Kranj
19Cycling Team Kranj4:27
4:27
..
7733▼44143
TT
GARRISON Michael Hagens Berman Axeon
21Hagens Berman Axeon,,
4:27
..
7884▲6101
Sprint
ZIHERL Luka Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj4:37
4:37
..
7928▼5193
Sprint
DELLA LUNGA Francesco Team Colpack Ballan CSB
21Team Colpack Ballan CSB4:48
4:48
..
8099▲19192
Sprint
WILK Luke P&S Benotti
21P&S Benotti4:49
4:49
..
81100▲1992
Climber
CRETTI Luca Team Colpack Ballan CSB
21Team Colpack Ballan CSB4:53
4:53
..
8220▼62141
Classic
CHRISTEN Jan Hagens Berman Axeon
18Hagens Berman Axeon4:55
4:55
..
8341▼4284
TT
LE HUITOUZE Eddy Equipe continentale Groupama-FDJ
19Equipe continentale Groupama-FDJ4:57
4:57
..
8460▼24126
TT
OBDRŽÁLEK Tomáš Elkov - Kasper
19Elkov - Kasper,,
4:57
..
8593▲8144
Climber
JOHNSON Cooper Hagens Berman Axeon
21Hagens Berman Axeon5:00
5:00
..
8642▼4434
Climber
CONSTANT Matteo Swiss Cycling
19Swiss Cycling5:11
5:11
..
8726▼61275
Sprint
RUDYK Bartosz Voster ATS Team
24Voster ATS Team5:17
5:17
..
88108▲20205
Sprint
VAN DER LEEUW Quint Scorpions Racing Team
21Scorpions Racing Team5:20
5:20
..
89110▲21111
Sprint
HASHIKAWA Jo EF Education-NIPPO Development Team
20EF Education-NIPPO Development Team5:24
5:24
..
9089▼156
Sprint
MURN Boštjan Adria Mobil
22Adria Mobil5:30
5:30
..
91121▲30112
Climber
JENNI Luca EF Education-NIPPO Development Team
20EF Education-NIPPO Development Team5:34
5:34
..
92116▲24171
TT
SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic
22Ljubljana Gusto Santic5:35
5:35
..
9339▼54231
Sprint
WOLLENBERG Tim Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech5:45
5:45
..
94102▲875
Sprint
CHÝLE Filip ATT Investments
18ATT Investments5:47
5:47
..
95122▲27115
Sprint
YAMADA Takumi EF Education-NIPPO Development Team
21EF Education-NIPPO Development Team5:50
5:50
..
9692▼411
Sprint
BEVILACQUA Simone EOLO-Kometa
26EOLO-Kometa6:01
6:01
..
9711▼8614
Sprint
MARTIN David EOLO-Kometa
24EOLO-Kometa6:13
6:13
..
98117▲19125
TT
ŘEHA Filip Elkov - Kasper
21Elkov - Kasper6:26
6:26
..
99130▲31285
GC
ČERNE Gregor Matija mebloJOGI Pro-concrete
24mebloJOGI Pro-concrete6:31
6:31
..
100127▲275
TT
KABAS Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
21WSA KTM Graz p/b Leomo6:58
6:58
..
10113▼8871
Sprint
RÄIM Mihkel ATT Investments
29ATT Investments7:12
7:12
..
10234▼68145
Climber
RAFFERTY Darren Hagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon7:14
7:14
..
103134▲3165
Climber
TARASKIN Maxim Astana Qazaqstan Development Team
18Astana Qazaqstan Development Team8:26
8:26
..
104140▲3654
Classic
KOREN Kristijan Adria Mobil
36Adria Mobil8:31
8:31
..
105133▲28261
Climber
BLUM Elia Tudor Pro Cycling Team U23
21Tudor Pro Cycling Team U238:47
8:47
..
106123▲17134
GC
HAMMERSCHMID Raphael Team Hrinkow Advarics
27Team Hrinkow Advarics8:49
8:49
..
107145▲38244
Climber
NESSLER Martin Team Technipes #inEmiliaRomagna
22Team Technipes #inEmiliaRomagna8:57
8:57
..
10873▼35221
Climber
AGUIRRE Yago Saris Rouvy Sauerland Team
18Saris Rouvy Sauerland Team9:46
9:46
..
109135▲26195
Sprint
SCHMIDT Jakob P&S Benotti
21P&S Benotti9:55
9:55
..
110137▲27174
TT
HRIBAR Jernej Ljubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic10:02
10:02
..
11110▼10195
Sprint
PERSICO Davide Team Colpack Ballan CSB
21Team Colpack Ballan CSB10:05
10:05
..
11212▼10021
Sprint
BONILLO Iker Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
19Green Project - Bardiani CSF - Faizanè,,
10:05
..
113141▲28232
Classic
GAMPER Mario Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech10:13
10:13
..
114144▲30245
Sprint
PETRELLI Gabriele Team Technipes #inEmiliaRomagna
22Team Technipes #inEmiliaRomagna10:57
10:57
..
11524▼91255
Sprint
WAFLER Tim Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team11:15
11:15
..
1166▼110151
Sprint
KOGUT Oded Israel Premier Tech Academy
22Israel Premier Tech Academy11:26
11:26
..
11718▼99172
Classic
POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic11:29
11:29
..
11853▼65105
TT
TURKULOV Luka Cycling Team Kranj
19Cycling Team Kranj11:33
11:33
..
11969▼50223
Sprint
ROTTMANN Jonathan Malte Saris Rouvy Sauerland Team
18Saris Rouvy Sauerland Team11:35
11:35
..
1207▼113193
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti11:43
11:43
..
121129▲8284
TT
KIRBIŠ Primož mebloJOGI Pro-concrete
18mebloJOGI Pro-concrete,,
11:43
..
12282▼4076
Sprint
PETRUŠ Jiří ATT Investments
26ATT Investments11:53
11:53
..
123143▲20252
TT
HÖRANDTNER Moritz Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team12:15
12:15
..
12487▼37283
TT
ŠTAJNAR Mihael mebloJOGI Pro-concrete
22mebloJOGI Pro-concrete12:18
12:18
..
12590▼35282
TT
ŽUMER Matic mebloJOGI Pro-concrete
25mebloJOGI Pro-concrete12:19
12:19
..
126146▲20264
Climber
TENDON Arnaud Tudor Pro Cycling Team U23
20Tudor Pro Cycling Team U2312:21
12:21
..
12797▼30253
Sprint
ŠPOLJAR Jaka Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team,,
12:21
..
128107▼21212
Sprint
GEBHARDT Philipp Rad-Net Oßwald
19Rad-Net Oßwald12:23
12:23
..
129105▼24204
Sprint
VAN DE VOSSE Lucas Scorpions Racing Team
19Scorpions Racing Team,,
12:23
..
130101▼2964
Sprint
SLAMZHANOV Orken Astana Qazaqstan Development Team
21Astana Qazaqstan Development Team12:38
12:38
..
131119▼12201
Sprint
PETERS Marvin Scorpions Racing Team
18Scorpions Racing Team12:47
12:47
..
132112▼2045
TT
POLZER David ARBÖ Radteam Feld Am See
22ARBÖ Radteam Feld Am See12:58
12:58
..
133113▼2072
Sprint
KELEMEN Pavel ATT Investments
31ATT Investments,,
12:58
..
134120▼14276
TT
PAPIERSKI Damian Voster ATS Team
23Voster ATS Team13:03
13:03
..
135124▼1161
Climber
TONEATTI Davide Astana Qazaqstan Development Team
21Astana Qazaqstan Development Team13:04
13:04
..
136126▼10103
Climber
PODLESNIK Grega Cycling Team Kranj
18Cycling Team Kranj13:05
13:05
..
137128▼9104
TT
OTONIČAR Gašper Cycling Team Kranj
19Cycling Team Kranj13:07
13:07
..
138131▼742
GC
ERLACHER Matthias ARBÖ Radteam Feld Am See
22ARBÖ Radteam Feld Am See13:26
13:26
..
139139-22
Climber
NIERI Alessio Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
21Green Project - Bardiani CSF - Faizanè15:16
15:16
..
14094▼46211
Climber
CZASA Moritz Rad-Net Oßwald
20Rad-Net Oßwald15:22
15:22
..
141136▼5176
TT
MAČEK Matic Ljubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic16:37
16:37
..
142155▲13135
GC
RAVASI Edward Team Hrinkow Advarics
28Team Hrinkow Advarics16:45
16:45
..
143150▲713
Classic
GAROSIO Andrea EOLO-Kometa
29EOLO-Kometa16:57
16:57
..
144149▲5274
Climber
SOWINSKI Artur Voster ATS Team
26Voster ATS Team17:03
17:03
..
145153▲8265
Climber
WALKER Zachary Tudor Pro Cycling Team U23
19Tudor Pro Cycling Team U2318:00
18:00
..
146148▲2175
TT
GREGORČIČ Natan Ljubljana Gusto Santic
18Ljubljana Gusto Santic19:15
19:15
..
147138▼91
Sprint
AUER Daniel WSA KTM Graz p/b Leomo
28WSA KTM Graz p/b Leomo19:41
19:41
..
148156▲8183
Climber
AASKOV PALLESEN Jeppe HRE Mazowsze Serce Polski
25HRE Mazowsze Serce Polski21:03
21:03
..
149142▼7251
Sprint
ROSNER Linus Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team22:15
22:15
..
150147▼3186
Sprint
BANASZEK Adrian HRE Mazowsze Serce Polski
29HRE Mazowsze Serce Polski27:01
27:01
..
151154▲3292
Classic
LEGOVIĆ Martin Kamen Team
26Kamen Team29:11
29:11
..
152151▼143
Classic
KOVAČ Štefan ARBÖ Radteam Feld Am See
20ARBÖ Radteam Feld Am See30:21
30:21
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
11-151
Sprint
KOGUT Oded Israel Premier Tech Academy
22Israel Premier Tech Academy43+1
29▲7164
TT
VAN BEKKUM Darren Jumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team40+22
34▲133
TT
SOMMER Jan Swiss Cycling
22Swiss Cycling33+3
429▲25162
Climber
GRAAT Tijmen Jumbo-Visma Development Team
20Jumbo-Visma Development Team32+30
52▼314
Sprint
MARTIN David EOLO-Kometa
24EOLO-Kometa32-
63▼3146
Sprint
SHMIDT Artem Hagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon30-
725▲18123
Climber
ŤOUPALÍK Adam Elkov - Kasper
26Elkov - Kasper28+25
86▼283
Climber
GRUEL Thibaud Equipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ25-
95▼4213
Climber
KRETSCHY Moritz Rad-Net Oßwald
20Rad-Net Oßwald25-
107▼3271
Sprint
STOSZ Patryk Voster ATS Team
28Voster ATS Team22-
11-23
Climber
MARTINELLI Alessio Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
21Green Project - Bardiani CSF - Faizanè20+20
128▼436
TT
LILLO Dario Swiss Cycling
20Swiss Cycling20-
13-243
Climber
MONACO Alessandro Team Technipes #inEmiliaRomagna
25Team Technipes #inEmiliaRomagna18+18
14-181
Climber
BUDZINSKI Marcin HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski16+16
1510▼5235
Sprint
PROĆ Bartłomiej Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech16-
1611▼595
Sprint
PERSICO Davide Team Colpack Ballan CSB
21Team Colpack Ballan CSB16-
17-153
Climber
MARIS Jesse Israel Premier Tech Academy
18Israel Premier Tech Academy14+14
1812▼6161
Classic
BELLETTA Dario Igor Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team14-
1913▼621
Sprint
BONILLO Iker Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
19Green Project - Bardiani CSF - Faizanè13-
20-16
Climber
TERCERO Fernando EOLO-Kometa
21EOLO-Kometa12+12
2114▼763
Sprint
LAPTEV Savelii Astana Qazaqstan Development Team
18Astana Qazaqstan Development Team12-
2215▼745
TT
POLZER David ARBÖ Radteam Feld Am See
22ARBÖ Radteam Feld Am See12-
23-182
Climber
BUDZINSKI Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski10+10
24-15
GC
PIGANZOLI Davide EOLO-Kometa
20EOLO-Kometa10+10
2516▼993
Sprint
DELLA LUNGA Francesco Team Colpack Ballan CSB
21Team Colpack Ballan CSB10-
2619▼771
Sprint
RÄIM Mihkel ATT Investments
29ATT Investments10+3
27-196
Climber
PETER Jannis P&S Benotti
22P&S Benotti8+8
2818▼10116
TT
HATHERLY Alan EF Education-NIPPO Development Team
26EF Education-NIPPO Development Team8-
2917▼1255
Sprint
FINKŠT Tilen Adria Mobil
25Adria Mobil8-
30-233
Climber
PEKALA Piotr Santic - Wibatech
24Santic - Wibatech6+6
3120▼11172
Classic
POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic6-
3221▼11266
TT
WEISS Fabian Tudor Pro Cycling Team U23
20Tudor Pro Cycling Team U235-
3322▼11193
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti5-
34-94
Climber
MERIS Sergio Team Colpack Ballan CSB
22Team Colpack Ballan CSB4+4
3524▼1172
Sprint
KELEMEN Pavel ATT Investments
31ATT Investments4-
3623▼13223
Sprint
ROTTMANN Jonathan Malte Saris Rouvy Sauerland Team
18Saris Rouvy Sauerland Team4-
37-51
Climber
HOČEVAR Kristjan Adria Mobil
23Adria Mobil3+3
3826▼12106
Climber
KOMAC Nejc Cycling Team Kranj
19Cycling Team Kranj3-
3927▼12104
TT
OTONIČAR Gašper Cycling Team Kranj
19Cycling Team Kranj3-
40-152
Climber
LIMA Daniel Israel Premier Tech Academy
18Israel Premier Tech Academy2+2
4128▼13206
Climber
VOOGT Niek Scorpions Racing Team
22Scorpions Racing Team2-
42-85
Climber
ROLLAND Brieuc Equipe continentale Groupama-FDJ
19Equipe continentale Groupama-FDJ1+1
4330▼13215
Sprint
MÜLLER Tobias Rad-Net Oßwald
18Rad-Net Oßwald1-
44-31
Classic
CHRISTEN Fabio Swiss Cycling
20Swiss Cycling1+1
4531▼14212
Classic
GEBHARDT Philipp Rad-Net Oßwald
19Rad-Net Oßwald1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
11-163
Classic
HUISING Menno Jumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team12+6
2-6
Climber
MESSNER Martin WSA KTM Graz p/b Leomo
23WSA KTM Graz p/b Leomo4+4
3-182
Climber
BUDZINSKI Tomasz HRE Mazowsze Serce Polski
24HRE Mazowsze Serce Polski3+3
43▼1153
Climber
MARIS Jesse Israel Premier Tech Academy
18Israel Premier Tech Academy2-
5-71
Sprint
RÄIM Mihkel ATT Investments
29ATT Investments2+2
62▼4193
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti2-
7-23
Climber
MARTINELLI Alessio Green Project - Bardiani CSF - Faizanè
21Green Project - Bardiani CSF - Faizanè2+2
84▼483
Climber
GRUEL Thibaud Equipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ1-
95▼4145
Climber
RAFFERTY Darren Hagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon1-
10-211
Climber
CZASA Moritz Rad-Net Oßwald
20Rad-Net Oßwald1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
12▲1 Jumbo-Visma Development TeamCT 23:06:15..
25▲3 Israel Premier Tech AcademyCT0:37
0:37
..
310▲7 EOLO-KometaPRT0:51
0:51
..
411▲7 Santic - WibatechCT1:20
1:20
..
59▲4 Green Project - Bardiani CSF - FaizanèPRT1:30
1:30
..
67▲1 Equipe continentale Groupama-FDJCT1:39
1:39
..
714▲7 WSA KTM Graz p/b LeomoCT2:49
2:49
..
84▼4 Elkov - KasperCT2:54
2:54
..
912▲3 Tudor Pro Cycling Team U23CT2:59
2:59
..
1015▲5 Rad-Net OßwaldCT3:19
3:19
..
1118▲7 Voster ATS TeamCT3:43
3:43
..
1216▲4 Adria MobilCT4:38
4:38
..
133▼10 Team Colpack Ballan CSBCT4:57
4:57
..
141▼13 Swiss CyclingNAT6:17
6:17
..
1525▲10 HRE Mazowsze Serce PolskiCT6:21
6:21
..
1617▲1 Tirol KTM Cycling TeamCT6:23
6:23
..
1719▲2 P&S BenottiCT6:33
6:33
..
1826▲8 Team Hrinkow AdvaricsCT6:36
6:36
..
1913▼6 Saris Rouvy Sauerland TeamCT6:48
6:48
..
206▼14 ATT InvestmentsCT7:41
7:41
..
218▼13 Hagens Berman AxeonCT8:32
8:32
..
2222- Ljubljana Gusto SanticCT8:48
8:48
..
2321▼2 Astana Qazaqstan Development TeamCT10:57
10:57
..
2428▲4 Team Technipes #inEmiliaRomagnaCT11:31
11:31
..
2527▲2 EF Education-NIPPO Development TeamCT11:41
11:41
..
2623▼3 mebloJOGI Pro-concreteCLUB15:56
15:56
..
2724▼3 Scorpions Racing TeamCT17:00
17:00
..
2820▼8 Cycling Team KranjCT19:12
19:12
..
2929- ARBÖ Radteam Feld Am SeeCLUB55:16
55:16
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    11 March 2023
  • Start time:
    11:00
  • Avg. speed winner:
    40.077 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    173 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    117
  • Vert. meters:
    2326
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
    ? km solo
  • Avg. temperature:

    Race profile

    Sites

    Finish photo

    • © Stiehl Photography