2022»38th

Keizer der Juniores

(2.1)
2022»Stage 1»PittemPittem(111.2km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:00104
VANDEN HEEDE LarsCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny202:31:02
22+0:152
DE SCHUYTENEER SteffenAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team120:15
0:15
33+0:1570
WIKANDER TordNCF Region Vest
17NCF Region Vest7,,
0:15
44+0:1593
DE CLERCK NielsEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS5,,
0:15
55+0:1510
SOENENS ViktorOnder Ons Parike
16Onder Ons Parike4,,
0:15
66+0:1548
HANNES VictorACROG-Tormans
18ACROG-Tormans3,,
0:15
77+0:15119
NAGENGAST JuulGEPLA - Watersley U19 Team
18GEPLA - Watersley U19 Team2,,
0:15
88+0:1572
STIEN Sander NistadNCF Region Vest
18NCF Region Vest1,,
0:15
99+0:15103
VANEECKHOUTE VictorCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:15
1010+0:1568
INGEBRIGTSEN StormNCF Region Vest
17NCF Region Vest,,
0:15
1111+0:1579
DUBA MaximeStreetjump-ABLOC U19
17Streetjump-ABLOC U19,,
0:15
1212+0:1526
HOBBS NoahBackstedt Bike Performance
18Backstedt Bike Performance,,
0:15
1313+0:15131
NOORLOOS CasperRegioteam Zuid-Nederland
18Regioteam Zuid-Nederland,,
0:15
1414+0:156
VAN DEN HAUTE MilanAVIA-RUDYCO Cycling Team
16AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
0:15
1515+0:1573
GALLE SenneDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U19,,
0:15
1616+0:1543
DRIESEN NielsACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:15
1717+0:15126
VANDENHENDE KobeIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:15
1818+0:1553
LUKEŠ JanWillebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit,,
0:15
1919+0:1514
DAVIDS ThomasMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
0:15
2020+0:1592
PAUWELS ThibautEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS,,
0:15
2121+0:1527
BELDON AlexBackstedt Bike Performance
16Backstedt Bike Performance,,
0:15
2222+0:1589
LEENKNEGT YaurickCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:15
2323+0:1595
DESIMPELAERE ArneEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS,,
0:15
2424+0:159618EFC-L&R-AGS,,
0:15
2525+0:15134
TOFTEMARK LucasTeam Bach Advokater-CEC Junior
18Team Bach Advokater-CEC Junior,,
0:15
2626+0:1529
MCLOUGHLIN NiallBackstedt Bike Performance
17Backstedt Bike Performance,,
0:15
2727+0:1561
ELLEN Archie The Cycling Academy Race Team
18The Cycling Academy Race Team,,
0:15
2828+0:1557
TROELSEN ToreTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior,,
0:15
2929+0:1546
VUERINCKX ThomasACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:15
3030+0:1591
VERDONCK WiesEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS,,
0:15
3131+0:1542
REX Tim Wallonie
18Wallonie ,,
0:15
3232+0:1566
GOLLIKER JoshuaThe Cycling Academy Race Team
18The Cycling Academy Race Team,,
0:15
3333+0:15117
MOUTON RaphaëlGEPLA - Watersley U19 Team
18GEPLA - Watersley U19 Team,,
0:15
3434+0:1532
ASKEY BenFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
0:15
3535+0:151
CUYLITS MauroAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
0:15
3636+0:15118
TOUSSAINT WouterGEPLA - Watersley U19 Team
18GEPLA - Watersley U19 Team,,
0:15
3737+0:1560
BRUUN VAN DEURS HugoTeam Herning CK Junior
18Team Herning CK Junior,,
0:15
3838+0:1540
LOWAGIE ArthurWallonie
18Wallonie ,,
0:15
3939+0:15148
VERGOUW JulianWestland Wil Vooruit
16Westland Wil Vooruit,,
0:15
4040+0:1587
BOLLE BertCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:15
4141+0:15110
BERTELS JasperVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:15
4242+0:152317Germany,,
0:15
4343+0:15116
HAYMA KarstGEPLA - Watersley U19 Team
16GEPLA - Watersley U19 Team,,
0:15
4444+0:152117Germany,,
0:15
4545+0:1539
NENNEN ThomasWallonie
18Wallonie ,,
0:15
4646+0:1519
ARENZ LeonGermany
17Germany,,
0:15
4747+0:1590
VANHAECKE ArnoCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:15
4848+0:159
HAWKINS Liam Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:15
4949+0:15106
WIDAR JarnoCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:15
5050+0:224
DE MAERE ArneAVIA-RUDYCO Cycling Team
16AVIA-RUDYCO Cycling Team0:22
0:22
5151+0:22145
VAN DE VEN JarneWestland Wil Vooruit
17Westland Wil Vooruit,,
0:22
5252+0:2254
VAN DEN BOSCH IngmarWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
0:22
5353+0:2285
SERVRANCKX GauthierCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:22
5454+0:2217
VAN HERCK SimonMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
0:22
5555+0:22111
DEBUCKE SenneVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:22
5656+0:2225
BUCK JONES HuwBackstedt Bike Performance
18Backstedt Bike Performance,,
0:22
5757+0:2213
DEVRY MatsMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
0:22
5858+0:2237
DOPCHIE OscarWallonie
17Wallonie ,,
0:22
5959+0:2250
DUNÁR DominikWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
0:22
6060+0:3122
LEU RichardGermany
17Germany0:31
0:31
6161+0:3651
HUITEMA JasperWillebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit0:36
0:36
6262+0:368
DESMET TylerOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
0:36
6363+1:2174
DEPETTER DylanDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U191:21
1:21
6464+1:2149
ABMA ElmarWillebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit,,
1:21
6565+1:2116
VAN DE SOMPEL JoriMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
1:21
6666+1:21108
NAESSENS HenriCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
1:21
6767+1:2145
MEULEMANS NielACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:21
6868+1:2147
STAES GibbeACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
1:21
6969+1:2897
DESMET MiguelWest-Vlaanderen
16West-Vlaanderen1:28
1:28
7070+1:4238
MELOTTE MatteoWallonie
18Wallonie 1:42
1:42
7171+2:0611
SCHERRENS LucasOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike2:06
2:06
7272+2:1236
WIKA-CZARNOWSKI DawidFlanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team2:12
2:12
7373+2:13121
DECLERCQ Jean-BapisteIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team2:13
2:13
7474+2:1933
GOOSSENS NicholasFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team2:19
2:19
7575+4:2028
WOODLIFFE EuanBackstedt Bike Performance
18Backstedt Bike Performance4:20
4:20
7676+4:20137
FALK PAARUP JakobTeam Bach Advokater-CEC Junior
16Team Bach Advokater-CEC Junior,,
4:20
7777+4:25142
SWART HiddeJEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy4:25
4:25
7878+4:25136
BERGENHOLZ Malthe ØstergaardTeam Bach Advokater-CEC Junior
17Team Bach Advokater-CEC Junior,,
4:25
7979+4:25102
VERCAMMEN Seppe West-Vlaanderen
18West-Vlaanderen,,
4:25
8080+4:25149
HUTZEZON SamWestland Wil Vooruit
18Westland Wil Vooruit,,
4:25
8181+4:25135
TVERGAARD MikkelTeam Bach Advokater-CEC Junior
18Team Bach Advokater-CEC Junior,,
4:25
8297+6:25144
VAN VLIET MichielJEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy,,
4:25
8382+4:2534
DEKIEN JasperFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
4:25
8483+4:2581
SCHAPER MarijnStreetjump-ABLOC U19
18Streetjump-ABLOC U19,,
4:25
8584+4:2569
SØRBØ HalvorNCF Region Vest
18NCF Region Vest,,
4:25
8685+4:3288
PLANCKE LaurensCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:32
4:32
8798+6:32141
PRINS JariJEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
4:32
8886+4:347117NCF Region Vest4:34
4:34
8987+4:39125
VAN RENTERGHEM TijlIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team4:39
4:39
9088+4:4164
MASON Finn The Cycling Academy Race Team
17The Cycling Academy Race Team4:41
4:41
9189+4:41120
VAN DER WERFF ThomGEPLA - Watersley U19 Team
17GEPLA - Watersley U19 Team,,
4:41
9290+4:4184
VAN DER WERF SvenStreetjump-ABLOC U19
17Streetjump-ABLOC U19,,
4:41
9391+4:4167
VÅGENES JonasNCF Region Vest
16NCF Region Vest,,
4:41
9492+4:41115
FETZER LukeGEPLA - Watersley U19 Team
16GEPLA - Watersley U19 Team,,
4:41
9593+4:52123
CASIER ZyonIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team4:52
4:52
9694+5:04147
VAN DER LEE DaniWestland Wil Vooruit
17Westland Wil Vooruit5:04
5:04
9795+5:4186
BAERT BrentCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners5:41
5:41
9896+6:02138
FLINKER BLÆSBJERG LauridsTeam Bach Advokater-CEC Junior
17Team Bach Advokater-CEC Junior6:02
6:02
9999+7:3041
WERTZ HugoWallonie
18Wallonie 7:30
7:30
100100+7:30100
LEMAN SeppeWest-Vlaanderen
17West-Vlaanderen,,
7:30
101101+8:04105
WARNIER GaetanCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny8:04
8:04
102102+10:15133
AAGAARD HANSEN JonathanTeam Bach Advokater-CEC Junior
16Team Bach Advokater-CEC Junior10:15
10:15
103103+10:22129
VAN DER LINDEN SjoerdRegioteam Zuid-Nederland
16Regioteam Zuid-Nederland10:22
10:22
104104+10:2478
REYNS EliasDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U1910:24
10:24
105105+10:3363
KWON Elijah The Cycling Academy Race Team
18The Cycling Academy Race Team10:33
10:33
106106+10:3377
POLLEN SebastianDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U19,,
10:33
107107+10:4275
VAN CLEEMPUTTE KenjiDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U1910:42
10:42
108108+10:4594
VAN NESTE ViggoEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS10:45
10:45
109109+10:45109
BAART ThomasVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
10:45
110110+10:4831
JOWETT LucasFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team10:48
10:48
111111+10:485
VAN DAELE SilAVIA-RUDYCO Cycling Team
18AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
10:48
112112+10:48146
TE NIJENHUIS SjoerdWestland Wil Vooruit
17Westland Wil Vooruit,,
10:48
113113+10:4880
OOSTERVELD SteijnStreetjump-ABLOC U19
16Streetjump-ABLOC U19,,
10:48
114114+10:48127
KISTERS ChrisRegioteam Zuid-Nederland
16Regioteam Zuid-Nederland,,
10:48
115115+10:4876
L'EAU MichielDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U19,,
10:48
116116+10:48113
SMET YaxanoVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
10:48
117117+11:00124
VAN PAMEL DimiIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team11:00
11:00
118118+11:00143
TEN THIJE NaukJEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy,,
11:00
119119+11:0865
TWELVES CallumThe Cycling Academy Race Team
18The Cycling Academy Race Team11:08
11:08
120120+11:1315
VANDERBRUGGEN ArjenMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek11:13
11:13
121121+12:53150
VAN DUREN MeesWestland Wil Vooruit
18Westland Wil Vooruit12:53
12:53
122123+14:55140
VAN OORD RowanJEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy12:55
12:55
123122+12:5552
KLIGNET CamielWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
12:55
124124+14:5512
BROEKAERT JelleOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike14:55
14:55
125125+14:55122
SCULLY ConalIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
14:55
DNF2017Germany-
DNF139
BRETHOUWER YorickJEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy-
DNF7
BRAL MilanOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike-
DNF3
DE BUYSSER QuintenAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team-
DNF44
VAN BYLEN LiamACROG-Tormans
17ACROG-Tormans-
DNF18
VAN LAER KeanoMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek-
DNF112
JACOBS RuneVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team-
DNF114
VERMEULEN ArthurVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team-
DNF82
VENEMA LanceStreetjump-ABLOC U19
17Streetjump-ABLOC U19-
DNF35
VAN HEMELRYCK MatsFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team-
DNF59
FONNESBECH NicklasTeam Herning CK Junior
18Team Herning CK Junior-
DNF56
GRENAAE AlfredTeam Herning CK Junior
18Team Herning CK Junior-
DNF55
LAU Gustav FerdinandTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior-
DNF101
DEJAEGHER FlorisWest-Vlaanderen
17West-Vlaanderen-
DNF99
JAECQUES Arnaud West-Vlaanderen
17West-Vlaanderen-
DNF98
DECLERCQ Quinten West-Vlaanderen
18West-Vlaanderen-
DNF30
HICKS DylanBackstedt Bike Performance
18Backstedt Bike Performance-
DNF128
VAN OIRSCHOT DaanRegioteam Zuid-Nederland
18Regioteam Zuid-Nederland-
DNF130
NUIJENS Cas Regioteam Zuid-Nederland
17Regioteam Zuid-Nederland-
DSQ107
GERAERTS Matisse Crabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny-
DSQ83
RAADGERS RaviStreetjump-ABLOC U19
18Streetjump-ABLOC U19-
DSQ58
BOSSEN MagneTeam Herning CK Junior
16Team Herning CK Junior-
DSQ62
WHITEFORD Corey The Cycling Academy Race Team
17The Cycling Academy Race Team-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
1104
VANDEN HEEDE LarsCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny2:31:02..
22
DE SCHUYTENEER SteffenAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team0:15
0:15
..
370
WIKANDER TordNCF Region Vest
17NCF Region Vest,,
0:15
..
493
DE CLERCK NielsEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS,,
0:15
..
510
SOENENS ViktorOnder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
0:15
..
648
HANNES VictorACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:15
..
7119
NAGENGAST JuulGEPLA - Watersley U19 Team
18GEPLA - Watersley U19 Team,,
0:15
..
872
STIEN Sander NistadNCF Region Vest
18NCF Region Vest,,
0:15
..
9103
VANEECKHOUTE VictorCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:15
..
1068
INGEBRIGTSEN StormNCF Region Vest
17NCF Region Vest,,
0:15
..
1179
DUBA MaximeStreetjump-ABLOC U19
17Streetjump-ABLOC U19,,
0:15
..
1226
HOBBS NoahBackstedt Bike Performance
18Backstedt Bike Performance,,
0:15
..
13131
NOORLOOS CasperRegioteam Zuid-Nederland
18Regioteam Zuid-Nederland,,
0:15
..
146
VAN DEN HAUTE MilanAVIA-RUDYCO Cycling Team
16AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
0:15
..
1573
GALLE SenneDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U19,,
0:15
..
1643
DRIESEN NielsACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:15
..
17126
VANDENHENDE KobeIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:15
..
1853
LUKEŠ JanWillebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit,,
0:15
..
1914
DAVIDS ThomasMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
0:15
..
2092
PAUWELS ThibautEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS,,
0:15
..
2127
BELDON AlexBackstedt Bike Performance
16Backstedt Bike Performance,,
0:15
..
2289
LEENKNEGT YaurickCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:15
..
2395
DESIMPELAERE ArneEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS,,
0:15
..
249618EFC-L&R-AGS,,
0:15
..
25134
TOFTEMARK LucasTeam Bach Advokater-CEC Junior
18Team Bach Advokater-CEC Junior,,
0:15
..
2629
MCLOUGHLIN NiallBackstedt Bike Performance
17Backstedt Bike Performance,,
0:15
..
2761
ELLEN Archie The Cycling Academy Race Team
18The Cycling Academy Race Team,,
0:15
..
2857
TROELSEN ToreTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior,,
0:15
..
2946
VUERINCKX ThomasACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:15
..
3091
VERDONCK WiesEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS,,
0:15
..
3142
REX Tim Wallonie
18Wallonie ,,
0:15
..
3266
GOLLIKER JoshuaThe Cycling Academy Race Team
18The Cycling Academy Race Team,,
0:15
..
33117
MOUTON RaphaëlGEPLA - Watersley U19 Team
18GEPLA - Watersley U19 Team,,
0:15
..
3432
ASKEY BenFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
0:15
..
351
CUYLITS MauroAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
0:15
..
36118
TOUSSAINT WouterGEPLA - Watersley U19 Team
18GEPLA - Watersley U19 Team,,
0:15
..
3760
BRUUN VAN DEURS HugoTeam Herning CK Junior
18Team Herning CK Junior,,
0:15
..
3840
LOWAGIE ArthurWallonie
18Wallonie ,,
0:15
..
39148
VERGOUW JulianWestland Wil Vooruit
16Westland Wil Vooruit,,
0:15
..
4087
BOLLE BertCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:15
..
41110
BERTELS JasperVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:15
..
422317Germany,,
0:15
..
43116
HAYMA KarstGEPLA - Watersley U19 Team
16GEPLA - Watersley U19 Team,,
0:15
..
442117Germany,,
0:15
..
4539
NENNEN ThomasWallonie
18Wallonie ,,
0:15
..
4619
ARENZ LeonGermany
17Germany,,
0:15
..
4790
VANHAECKE ArnoCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:15
..
489
HAWKINS Liam Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:15
..
49106
WIDAR JarnoCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:15
..
504
DE MAERE ArneAVIA-RUDYCO Cycling Team
16AVIA-RUDYCO Cycling Team0:22
0:22
..
51145
VAN DE VEN JarneWestland Wil Vooruit
17Westland Wil Vooruit,,
0:22
..
5254
VAN DEN BOSCH IngmarWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
0:22
..
5385
SERVRANCKX GauthierCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:22
..
5417
VAN HERCK SimonMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
0:22
..
55111
DEBUCKE SenneVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:22
..
5625
BUCK JONES HuwBackstedt Bike Performance
18Backstedt Bike Performance,,
0:22
..
5713
DEVRY MatsMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
0:22
..
5837
DOPCHIE OscarWallonie
17Wallonie ,,
0:22
..
5950
DUNÁR DominikWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
0:22
..
6022
LEU RichardGermany
17Germany0:31
0:31
..
6151
HUITEMA JasperWillebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit0:36
0:36
..
628
DESMET TylerOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
0:36
..
6374
DEPETTER DylanDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U191:21
1:21
..
6449
ABMA ElmarWillebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit,,
1:21
..
6516
VAN DE SOMPEL JoriMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
1:21
..
66108
NAESSENS HenriCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
1:21
..
6745
MEULEMANS NielACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:21
..
6847
STAES GibbeACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
1:21
..
6997
DESMET MiguelWest-Vlaanderen
16West-Vlaanderen1:28
1:28
..
7038
MELOTTE MatteoWallonie
18Wallonie 1:42
1:42
..
7111
SCHERRENS LucasOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike2:06
2:06
..
7236
WIKA-CZARNOWSKI DawidFlanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team2:12
2:12
..
73121
DECLERCQ Jean-BapisteIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team2:13
2:13
..
7433
GOOSSENS NicholasFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team2:19
2:19
..
7528
WOODLIFFE EuanBackstedt Bike Performance
18Backstedt Bike Performance4:20
4:20
..
76137
FALK PAARUP JakobTeam Bach Advokater-CEC Junior
16Team Bach Advokater-CEC Junior,,
4:20
..
77142
SWART HiddeJEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy4:25
4:25
..
78136
BERGENHOLZ Malthe ØstergaardTeam Bach Advokater-CEC Junior
17Team Bach Advokater-CEC Junior,,
4:25
..
79102
VERCAMMEN Seppe West-Vlaanderen
18West-Vlaanderen,,
4:25
..
80149
HUTZEZON SamWestland Wil Vooruit
18Westland Wil Vooruit,,
4:25
..
81135
TVERGAARD MikkelTeam Bach Advokater-CEC Junior
18Team Bach Advokater-CEC Junior,,
4:25
..
8234
DEKIEN JasperFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
4:25
..
8381
SCHAPER MarijnStreetjump-ABLOC U19
18Streetjump-ABLOC U19,,
4:25
..
8469
SØRBØ HalvorNCF Region Vest
18NCF Region Vest,,
4:25
..
8588
PLANCKE LaurensCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:32
4:32
..
867117NCF Region Vest4:34
4:34
..
87125
VAN RENTERGHEM TijlIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team4:39
4:39
..
8864
MASON Finn The Cycling Academy Race Team
17The Cycling Academy Race Team4:41
4:41
..
89120
VAN DER WERFF ThomGEPLA - Watersley U19 Team
17GEPLA - Watersley U19 Team,,
4:41
..
9084
VAN DER WERF SvenStreetjump-ABLOC U19
17Streetjump-ABLOC U19,,
4:41
..
9167
VÅGENES JonasNCF Region Vest
16NCF Region Vest,,
4:41
..
92115
FETZER LukeGEPLA - Watersley U19 Team
16GEPLA - Watersley U19 Team,,
4:41
..
93123
CASIER ZyonIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team4:52
4:52
..
94147
VAN DER LEE DaniWestland Wil Vooruit
17Westland Wil Vooruit5:04
5:04
..
9586
BAERT BrentCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners5:41
5:41
..
96138
FLINKER BLÆSBJERG LauridsTeam Bach Advokater-CEC Junior
17Team Bach Advokater-CEC Junior6:02
6:02
..
97144
VAN VLIET MichielJEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy6:25
6:25
..
98141
PRINS JariJEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy6:32
6:32
..
9941
WERTZ HugoWallonie
18Wallonie 7:30
7:30
..
100100
LEMAN SeppeWest-Vlaanderen
17West-Vlaanderen,,
7:30
..
101105
WARNIER GaetanCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny8:04
8:04
..
102133
AAGAARD HANSEN JonathanTeam Bach Advokater-CEC Junior
16Team Bach Advokater-CEC Junior10:15
10:15
..
103129
VAN DER LINDEN SjoerdRegioteam Zuid-Nederland
16Regioteam Zuid-Nederland10:22
10:22
..
10478
REYNS EliasDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U1910:24
10:24
..
10563
KWON Elijah The Cycling Academy Race Team
18The Cycling Academy Race Team10:33
10:33
..
10677
POLLEN SebastianDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U19,,
10:33
..
10775
VAN CLEEMPUTTE KenjiDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U1910:42
10:42
..
10894
VAN NESTE ViggoEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS10:45
10:45
..
109109
BAART ThomasVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
10:45
..
11031
JOWETT LucasFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team10:48
10:48
..
1115
VAN DAELE SilAVIA-RUDYCO Cycling Team
18AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
10:48
..
112146
TE NIJENHUIS SjoerdWestland Wil Vooruit
17Westland Wil Vooruit,,
10:48
..
11380
OOSTERVELD SteijnStreetjump-ABLOC U19
16Streetjump-ABLOC U19,,
10:48
..
114127
KISTERS ChrisRegioteam Zuid-Nederland
16Regioteam Zuid-Nederland,,
10:48
..
11576
L'EAU MichielDebondt Verandas Cycling Team U19
18Debondt Verandas Cycling Team U19,,
10:48
..
116113
SMET YaxanoVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
10:48
..
117124
VAN PAMEL DimiIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team11:00
11:00
..
118143
TEN THIJE NaukJEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy,,
11:00
..
11965
TWELVES CallumThe Cycling Academy Race Team
18The Cycling Academy Race Team11:08
11:08
..
12015
VANDERBRUGGEN ArjenMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek11:13
11:13
..
121150
VAN DUREN MeesWestland Wil Vooruit
18Westland Wil Vooruit12:53
12:53
..
12252
KLIGNET CamielWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit12:55
12:55
..
123140
VAN OORD RowanJEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy14:55
14:55
..
12412
BROEKAERT JelleOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
14:55
..
125122
SCULLY ConalIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
14:55
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
1104
VANDEN HEEDE LarsCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny20+20
2119
NAGENGAST JuulGEPLA - Watersley U19 Team
18GEPLA - Watersley U19 Team6+6
326
HOBBS NoahBackstedt Bike Performance
18Backstedt Bike Performance4+4
443
DRIESEN NielsACROG-Tormans
17ACROG-Tormans3+3
5106
WIDAR JarnoCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny3+3
693
DE CLERCK NielsEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS2+2
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
1104
VANDEN HEEDE LarsCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny2:31:02..
22
DE SCHUYTENEER SteffenAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team0:15
0:15
..
310
SOENENS ViktorOnder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
0:15
..
4103
VANEECKHOUTE VictorCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:15
..
568
INGEBRIGTSEN StormNCF Region Vest
17NCF Region Vest,,
0:15
..
66
VAN DEN HAUTE MilanAVIA-RUDYCO Cycling Team
16AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
0:15
..
743
DRIESEN NielsACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:15
..
827
BELDON AlexBackstedt Bike Performance
16Backstedt Bike Performance,,
0:15
..
995
DESIMPELAERE ArneEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS,,
0:15
..
1057
TROELSEN ToreTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior,,
0:15
..
1146
VUERINCKX ThomasACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:15
..
121
CUYLITS MauroAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
0:15
..
13148
VERGOUW JulianWestland Wil Vooruit
16Westland Wil Vooruit,,
0:15
..
14116
HAYMA KarstGEPLA - Watersley U19 Team
16GEPLA - Watersley U19 Team,,
0:15
..
152117Germany,,
0:15
..
1619
ARENZ LeonGermany
17Germany,,
0:15
..
179
HAWKINS Liam Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:15
..
18106
WIDAR JarnoCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:15
..
194
DE MAERE ArneAVIA-RUDYCO Cycling Team
16AVIA-RUDYCO Cycling Team0:22
0:22
..
20145
VAN DE VEN JarneWestland Wil Vooruit
17Westland Wil Vooruit,,
0:22
..
2154
VAN DEN BOSCH IngmarWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
0:22
..
2285
SERVRANCKX GauthierCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:22
..
2337
DOPCHIE OscarWallonie
17Wallonie ,,
0:22
..
2450
DUNÁR DominikWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
0:22
..
2522
LEU RichardGermany
17Germany0:31
0:31
..
26108
NAESSENS HenriCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny1:21
1:21
..
2745
MEULEMANS NielACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:21
..
2847
STAES GibbeACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
1:21
..
2997
DESMET MiguelWest-Vlaanderen
16West-Vlaanderen1:28
1:28
..
3036
WIKA-CZARNOWSKI DawidFlanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team2:12
2:12
..
31137
FALK PAARUP JakobTeam Bach Advokater-CEC Junior
16Team Bach Advokater-CEC Junior4:20
4:20
..
32142
SWART HiddeJEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy4:25
4:25
..
3388
PLANCKE LaurensCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:32
4:32
..
347117NCF Region Vest4:34
4:34
..
35125
VAN RENTERGHEM TijlIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team4:39
4:39
..
3664
MASON Finn The Cycling Academy Race Team
17The Cycling Academy Race Team4:41
4:41
..
37120
VAN DER WERFF ThomGEPLA - Watersley U19 Team
17GEPLA - Watersley U19 Team,,
4:41
..
3867
VÅGENES JonasNCF Region Vest
16NCF Region Vest,,
4:41
..
39115
FETZER LukeGEPLA - Watersley U19 Team
16GEPLA - Watersley U19 Team,,
4:41
..
40123
CASIER ZyonIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team4:52
4:52
..
41100
LEMAN SeppeWest-Vlaanderen
17West-Vlaanderen7:30
7:30
..
42105
WARNIER GaetanCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny8:04
8:04
..
43133
AAGAARD HANSEN JonathanTeam Bach Advokater-CEC Junior
16Team Bach Advokater-CEC Junior10:15
10:15
..
44129
VAN DER LINDEN SjoerdRegioteam Zuid-Nederland
16Regioteam Zuid-Nederland10:22
10:22
..
4594
VAN NESTE ViggoEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS10:45
10:45
..
4680
OOSTERVELD SteijnStreetjump-ABLOC U19
16Streetjump-ABLOC U1910:48
10:48
..
47127
KISTERS ChrisRegioteam Zuid-Nederland
16Regioteam Zuid-Nederland,,
10:48
..
48113
SMET YaxanoVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
10:48
..
49124
VAN PAMEL DimiIsorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team11:00
11:00
..
50143
TEN THIJE NaukJEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy,,
11:00
..
5152
KLIGNET CamielWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit12:55
12:55
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 VANDEN HEEDE LarsCrabbé Toitures - CC Chevigny02:31:02
2 DE SCHUYTENEER SteffenAVIA-RUDYCO Cycling Team0:15
3 SOENENS ViktorOnder Ons Parike,,
4 VANEECKHOUTE VictorCrabbé Toitures - CC Chevigny,,
5 INGEBRIGTSEN StormNCF Region Vest,,
6 VAN DEN HAUTE MilanAVIA-RUDYCO Cycling Team,,
7 DRIESEN NielsACROG-Tormans,,
8 BELDON AlexBackstedt Bike Performance,,
9 DESIMPELAERE ArneEFC-L&R-AGS,,
10 TROELSEN ToreTeam Herning CK Junior,,
11 VUERINCKX ThomasACROG-Tormans,,
12 CUYLITS MauroAVIA-RUDYCO Cycling Team,,
13 VERGOUW JulianWestland Wil Vooruit,,
14 HAYMA KarstGEPLA - Watersley U19 Team,,
15 KESSLER BrunoGermany,,
16 ARENZ LeonGermany,,
17 HAWKINS Liam Onder Ons Parike,,
18 WIDAR JarnoCrabbé Toitures - CC Chevigny,,
19 DE MAERE ArneAVIA-RUDYCO Cycling Team0:22
20 VAN DE VEN JarneWestland Wil Vooruit,,
21 VAN DEN BOSCH IngmarWillebrord Wil Vooruit,,
22 SERVRANCKX GauthierCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
23 DOPCHIE OscarWallonie ,,
24 DUNÁR DominikWillebrord Wil Vooruit,,
25 LEU RichardGermany0:31
26 NAESSENS HenriCrabbé Toitures - CC Chevigny1:21
27 MEULEMANS NielACROG-Tormans,,
28 STAES GibbeACROG-Tormans,,
29 DESMET MiguelWest-Vlaanderen1:28
30 WIKA-CZARNOWSKI DawidFlanderscolor - Galloo Team2:12
31 FALK PAARUP JakobTeam Bach Advokater-CEC Junior4:20
32 SWART HiddeJEGG-DJR Academy4:25
33 PLANCKE LaurensCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:32
34 BRUUN Christopher RingkjøbNCF Region Vest4:34
35 VAN RENTERGHEM TijlIsorex Cycling Team4:39
36 MASON Finn The Cycling Academy Race Team4:41
37 VAN DER WERFF ThomGEPLA - Watersley U19 Team,,
38 VÅGENES JonasNCF Region Vest,,
39 FETZER LukeGEPLA - Watersley U19 Team,,
40 CASIER ZyonIsorex Cycling Team4:52
41 LEMAN SeppeWest-Vlaanderen7:30
42 WARNIER GaetanCrabbé Toitures - CC Chevigny8:04
43 AAGAARD HANSEN JonathanTeam Bach Advokater-CEC Junior10:15
44 VAN DER LINDEN SjoerdRegioteam Zuid-Nederland10:22
45 VAN NESTE ViggoEFC-L&R-AGS10:45
46 OOSTERVELD SteijnStreetjump-ABLOC U1910:48
47 KISTERS ChrisRegioteam Zuid-Nederland,,
48 SMET YaxanoVan Moer Logistics Cycling Team,,
49 VAN PAMEL DimiIsorex Cycling Team11:00
50 TEN THIJE NaukJEGG-DJR Academy,,
51 KLIGNET CamielWillebrord Wil Vooruit12:55
1005 DEJAEGHER FlorisWest-Vlaanderen-3:0-32:0-2
1005 JAECQUES Arnaud West-Vlaanderen,,
1005 NUIJENS Cas Regioteam Zuid-Nederland,,
1005 VENEMA LanceStreetjump-ABLOC U19,,
1005 BENGELSDORF LuiGermany,,
1005 BRAL MilanOnder Ons Parike,,
1005 VAN BYLEN LiamACROG-Tormans,,
1008 GERAERTS Matisse Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
1008 BOSSEN MagneTeam Herning CK Junior,,
1008 WHITEFORD Corey The Cycling Academy Race Team,,


RnkTeamClassTimeTime won/lost
1 Crabbé Toitures - CC ChevignyCLUB7:33:36..
2 NCF Region VestREG0:15
0:15
..
3 EFC-L&R-AGSCLUB,,
0:15
..
4 AVIA-RUDYCO Cycling TeamCLUB,,
0:15
..
5 ACROG-TormansCLUB,,
0:15
..
6 Backstedt Bike PerformanceCLUB,,
0:15
..
7 GEPLA - Watersley U19 TeamCLUB,,
0:15
..
8 Cycling Team Luc Wallays - Jonge RennersCLUB,,
0:15
..
9 Wallonie REG,,
0:15
..
10 GermanyNAT,,
0:15
..
11 Willebrord Wil VooruitCLUB0:29
0:29
..
12 Maes CT GlabbeekCLUB,,
0:29
..
13 Onder Ons ParikeCLUB0:36
0:36
..
14 Flanderscolor - Galloo TeamCLUB4:16
4:16
..
15 Westland Wil VooruitCLUB4:32
4:32
..
16 The Cycling Academy Race Team4:41
4:41
..
17 Isorex Cycling TeamCLUB6:37
6:37
..
18 Team Bach Advokater-CEC JuniorCLUB8:30
8:30
..
19 Streetjump-ABLOC U19CLUB8:51
8:51
..
20 Van Moer Logistics Cycling TeamCLUB10:52
10:52
..
21 Debondt Verandas Cycling Team U19CLUB11:30
11:30
..
22 JEGG-DJR AcademyCLUB12:52
12:52
..
23 West-VlaanderenREG12:53
12:53
..
24 Regioteam Zuid-NederlandREG20:55
20:55
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.

Race information

  • Date:
    17 September 2022
  • Start time:
    14:30
  • Avg. speed winner:
    44.176 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    111.2 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    10
  • Vert. meters:
    510
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
    0 km solo

Race profile