2022»27th
Kreiz Breizh Elites
(2.2)2022»Stage 4 (Final)»Guingamp›Rostrenen(186.4km)
Complementary results
Overview of intermediate sprints, KOM sprints, daily classifications etc.
Sprint | Monument de la Résistance
(view location)
KOM Sprint | Plesidy
(view location)
Sprint | Lanvivain
(view location)
KOM Sprint | Gouarec
(view location)
Sprint | Sainte-Tréphine
(view location)
KOM Sprint | Perret
(view location)
Sprint | Rostrenen
(view location)
KOM Sprint | Rue le Hir
(view location)
Points at finish
Youth day classification
Rnk | Rider | Team | Time |
1 | Thierry Pierre | WB - Fybolia Morbihan | 4:12:44 |
2 | Rootkin-Gray Jack | Great Britain | 0:14 |
3 | Mihkels Madis | Team Ampler - Tartu2024 | 0:17 |
4 | Marsman Tim | Metec - SOLARWATT p/b Mantel | ,, |
5 | del Grosso Tibor | Metec - SOLARWATT p/b Mantel | ,, |
6 | Gachignard Thomas | Sojasun Espoir - ACNC | 0:19 |
7 | Allard Matéo | AG2R Citroën U23 Team | ,, |
8 | Millet Hugo | Sojasun Espoir - ACNC | ,, |
9 | Verschuren Killian | VC Pays de Loudéac | ,, |
10 | Curley Liam | EvoPro Racing | 0:26 |
11 | D'Hervez Thibault | Côtes d'Armor-Marie Morin-U | 0:28 |
12 | Raßmann Frederik | Team Dauner | Akkon | ,, |
13 | Krasts Alekss | Team Ampler - Tartu2024 | 0:29 |
14 | van Veenendaal Hidde | Metec - SOLARWATT p/b Mantel | ,, |
15 | Hopkins Dylan | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
16 | Currie Logan | Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling | ,, |
17 | Donaldson Robert | Great Britain | ,, |
18 | Messerschmidt Jonas Fabian | Team Dauner | Akkon | 0:32 |
19 | Duckert Roman | Team Dauner | Akkon | 0:34 |
20 | Knaapi Markus | Team Ampler - Tartu2024 | 0:36 |
21 | Carlot Mateo | VC Rouen 76 | 0:55 |
22 | Kench Josh | Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling | ,, |
23 | Fede Gabriel | AG2R Citroën U23 Team | 1:13 |
24 | Chaussinand Joris | AG2R Citroën U23 Team | 0:19 |
25 | Alleno Clément | Dinan Sport Cycling | 2:46 |
26 | Macias Cesar | EvoPro Racing | 4:26 |
27 | Moriarty Tom | EvoPro Racing | 4:35 |
28 | Pierre Eliott | Equipe de France Militaire | 5:51 |
29 | Stedman Travis | Team Qhubeka | ,, |
30 | Bodard Damien | Sojasun Espoir - ACNC | ,, |
31 | Veistroffer Baptiste | VC Pays de Loudéac | 5:53 |
32 | Labrosse Jordan | AG2R Citroën U23 Team | ,, |
33 | Jean Victor | AG2R Citroën U23 Team | ,, |
34 | Guasco Mattia | Team Qhubeka | 6:10 |
35 | Bonaldo Kevin | Team Qhubeka | ,, |
36 | Menegotto Jacopo | Team Qhubeka | ,, |
37 | Kolze Changizi Sebastian | Team ColoQuick | 9:35 |
38 | Ward Adam | Ireland | 9:46 |
39 | Mikutis Aivaras | Team Ampler - Tartu2024 | 9:49 |
40 | Gudnitz Joshua | Team ColoQuick | ,, |
41 | Stevant Malo | VC Pays de Loudéac | 15:04 |
42 | Gloux Swann | Côtes d'Armor-Marie Morin-U | ,, |
43 | Brough Jack | Great Britain | ,, |
44 | Giddings Joshua | Great Britain | ,, |
45 | Broex Victor | Metec - SOLARWATT p/b Mantel | 15:31 |
46 | Pahlke Jasper Levi | BIKE AID | 19:08 |
47 | Skok Anže | Ljubljana Gusto Santic | ,, |
48 | Pedersen Rasmus Søjberg | BHS - PL Beton Bornholm | ,, |
49 | Kerckhaert Jochem | BEAT Cycling | ,, |
50 | Malmberg Matias | Team ColoQuick | 20:25 |
51 | Birrell Ross | Great Britain | 23:08 |
DNF | Boons Jente | BEAT Cycling | |
DNF | Maček Matic | Ljubljana Gusto Santic | |
DNF | Temmen Jan-Marc | Team Dauner | Akkon | |
DNF | Jouanjan Lilian | Sojasun Espoir - ACNC | |
DNF | Mahoudo Nolann | VC Pays de Loudéac | |
DNF | Laurans Théo | WB - Fybolia Morbihan | |
DNF | Horák Dominik | AC Sparta Praha | |
DNF | Larmet Ilan | VC Pays de Loudéac | |
DNF | Boulet Enzo | Côtes d'Armor-Marie Morin-U | |
DNF | Doogan Odhran | Ireland | |
DNF | Lethier Melvyn | AG2R Citroën U23 Team | |
DNF | Clynen Rhune | Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes | |
DNF | Le Page Samuel | Dinan Sport Cycling | |
DNF | Mccambridge Kevin | Ireland | |
DNF | Heron Antonin | Côtes d'Armor-Marie Morin-U | |
DNF | Ferdinande Anton | Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes | |
DNF | Kurits Joonas | Team Ampler - Tartu2024 | |
DNF | Poirier Clément | Sojasun Espoir - ACNC | |
DNF | Mainguenaud Tom | Go Sport - Roubaix Lille Métropole | |
DNF | Jolly Maxime | WB - Fybolia Morbihan | |
DNF | Dejonghe Len | Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes | |
DNF | Valognes Thibault | VC Rouen 76 | |
DNF | Andersen Mads | Team ColoQuick | |
Team day classification