1 1
Classic 30 FDJ - SUEZ - Futuroscope 40 15 3:10:45
2 103
Classic 22 St Michel - Auber93 WE 30 10 ,, 0:00
3 33
Climber 40 Cofidis Women Team 25 7 ,, 0:00
4 5
Climber 22 FDJ - SUEZ - Futuroscope 20 4 0:35 0:35
5 96
Climber 35 Sopela Women's Team 15 2 ,, 0:35
6 111
Climber 21 Stade Rochelais Charente-Maritime 10 1 ,, 0:35
7 123
Climber 25 Arkéa Pro Cycling Team 5 ,, 0:35
8 51
Climber 25 Emotional.fr-Tornatech-GSC Blagnac VS31 3 ,, 0:35
9 114
Climber 22 Stade Rochelais Charente-Maritime 3 ,, 0:35
10 102
Climber 33 St Michel - Auber93 WE 3 ,, 0:35
11 6
Climber 23 FDJ - SUEZ - Futuroscope ,, 0:35
12 85
Climber 23 Parkhotel Valkenburg ,, 0:35
13 2
Classic 24 FDJ - SUEZ - Futuroscope ,, 0:35
14 72
Climber 25 Massi - Tactic Women Team ,, 0:35
15 22
Climber 30 Bizkaia Durango ,, 0:35
16 76
TT 24 Massi - Tactic Women Team ,, 0:35
17 16
Climber 20 Bepink ,, 0:35
18 93
Climber 21 Sopela Women's Team ,, 0:35
19 134
Climber 30 Team Farto - BTC ,, 0:35
20 61
Climber 24 Laboral Kutxa Fundación Euskadi ,, 0:35
21 32
Climber 43 Cofidis Women Team ,, 0:35
22 203
Climber 23 VC Morteau-Montbenoît ,, 0:35
23 55
Climber 20 Emotional.fr-Tornatech-GSC Blagnac VS31 ,, 0:35
24 186
Climber 24 Team Macadam's Cowboys ,, 0:35
25 4
Climber 26 FDJ - SUEZ - Futuroscope ,, 0:35
26 25
Climber 26 Bizkaia Durango ,, 0:35
27 133
Climber 24 Team Farto - BTC ,, 0:35
28 146
Climber 21 Auvergne-Rhône-Alpes 1:15 1:15
29 121
Climber 27 Arkéa Pro Cycling Team ,, 1:15
30 95
Climber 33 Sopela Women's Team ,, 1:15
31 45
Climber 21 Eneicat - RBH Global ,, 1:15
32 43
TT 29 Eneicat - RBH Global ,, 1:15
33 62
Climber 20 Laboral Kutxa Fundación Euskadi ,, 1:15
34 185
Climber 23 Team Macadam's Cowboys ,, 1:15
35 164
GC 23 Mix Abadie Le Boulou - Castelsarrasin ,, 1:15
36 56
Sprint 21 Emotional.fr-Tornatech-GSC Blagnac VS31 ,, 1:15
37 84
TT 21 Parkhotel Valkenburg ,, 1:15
38 136
Classic 26 Team Farto - BTC ,, 1:15
39 132
Climber 30 Team Farto - BTC ,, 1:15
40 193
Climber 19 UVCA Troyes 2:05 2:05
41 194
Climber 27 UVCA Troyes 2:26 2:26
42 162
Sprint 19 Mix Abadie Le Boulou - Castelsarrasin ,, 2:26
43 11
Sprint 19 Bepink ,, 2:26
44 26
Climber 21 Bizkaia Durango ,, 2:26
45 53
Sprint 19 Emotional.fr-Tornatech-GSC Blagnac VS31 ,, 2:26
46 165
Sprint 24 Mix Abadie Le Boulou - Castelsarrasin ,, 2:26
47 15
TT 20 Bepink ,, 2:26
48 42
TT 31 Eneicat - RBH Global ,, 2:26
49 152
TT 26 Team Feminin Chambéry ,, 2:26
50 155
TT 20 Team Feminin Chambéry ,, 2:26
51 151
Sprint 23 Team Feminin Chambéry ,, 2:26
52 64
GC 19 Laboral Kutxa Fundación Euskadi ,, 2:26
53 54
Climber 28 Emotional.fr-Tornatech-GSC Blagnac VS31 ,, 2:26
54 75
TT 28 Massi - Tactic Women Team ,, 2:26
55 105
TT 26 St Michel - Auber93 WE ,, 2:26
56 104
Climber 31 St Michel - Auber93 WE ,, 2:26
57 13
Climber 24 Bepink ,, 2:26
58 91
Climber 21 Sopela Women's Team ,, 2:26
59 94
Climber 31 Sopela Women's Team 4:05 4:05
60 66
Climber 24 Laboral Kutxa Fundación Euskadi 4:23 4:23
61 122
TT 22 Arkéa Pro Cycling Team 4:41 4:41
62 161
TT 19 Mix Abadie Le Boulou - Castelsarrasin ,, 4:41
63 144
Climber 20 Auvergne-Rhône-Alpes 4:50 4:50
64 174
GC GUÉRIN Marine Mix Team Elles - Groupama - Pays de la Loire - Sprinter Nice Metropole 33 Mix Team Elles - Groupama - Pays de la Loire - Sprinter Nice Metropole ,, 4:50
65 184
GC 23 Team Macadam's Cowboys ,, 4:50
66 204
Sprint 24 VC Morteau-Montbenoît ,, 4:50
67 31
Climber 19 Cofidis Women Team 4:57 4:57
68 21
GC 32 Bizkaia Durango 6:00 6:00
69 86
GC 19 Parkhotel Valkenburg 6:42 6:42
70 126
Sprint 23 Arkéa Pro Cycling Team ,, 6:42
71 115
Sprint 24 Stade Rochelais Charente-Maritime ,, 6:42
72 181
TT 28 Team Macadam's Cowboys ,, 6:42
73 24
Sprint 22 Bizkaia Durango 6:56 6:56
74 173
Sprint GEGU Justine Mix Team Elles - Groupama - Pays de la Loire - Sprinter Nice Metropole 23 Mix Team Elles - Groupama - Pays de la Loire - Sprinter Nice Metropole 7:46 7:46
75 141
Sprint 19 Auvergne-Rhône-Alpes 10:35 10:35
76 12
Sprint 20 Bepink 11:27 11:27
77 52
TT 22 Emotional.fr-Tornatech-GSC Blagnac VS31 11:32 11:32
DNF 14
GC 25 Bepink -
DNF 23
TT 19 Bizkaia Durango -
DNF 34
Climber 29 Cofidis Women Team -
DNF -
Climber 21 Cofidis Women Team -
DNF 41
Sprint 29 Eneicat - RBH Global -
DNF 44
Sprint 18 Eneicat - RBH Global -
DNF 63
Climber 22 Laboral Kutxa Fundación Euskadi -
DNF -
Climber 22 Laboral Kutxa Fundación Euskadi -
DNF -
Climber 28 Massi - Tactic Women Team -
DNF 73
TT 31 Massi - Tactic Women Team -
DNF 74
Climber 22 Massi - Tactic Women Team -
DNF 81
TT 21 Parkhotel Valkenburg -
DNF 82
Sprint 31 Parkhotel Valkenburg -
DNF 92
TT 21 Sopela Women's Team -
DNF 112
Climber 22 Stade Rochelais Charente-Maritime -
DNF 124
Climber 22 Arkéa Pro Cycling Team -
DNF 125
Sprint 24 Arkéa Pro Cycling Team -
DNF 131
Sprint 21 Team Farto - BTC -
DNF 135
TT 21 Team Farto - BTC -
DNF 142
TT 25 Auvergne-Rhône-Alpes -
DNF 143
TT 18 Auvergne-Rhône-Alpes -
DNF 154
TT 28 Team Feminin Chambéry -
DNF 156
TT 19 Team Feminin Chambéry -
DNF 166
TT 33 Mix Abadie Le Boulou - Castelsarrasin -
DNF 171
Sprint ALMEIDA Sophie Mix Team Elles - Groupama - Pays de la Loire - Sprinter Nice Metropole 26 Mix Team Elles - Groupama - Pays de la Loire - Sprinter Nice Metropole -
DNF 172
Sprint CORBINEAU Ysoline Mix Team Elles - Groupama - Pays de la Loire - Sprinter Nice Metropole 20 Mix Team Elles - Groupama - Pays de la Loire - Sprinter Nice Metropole -
DNF 176
Sprint SACHET Iris Mix Team Elles - Groupama - Pays de la Loire - Sprinter Nice Metropole 28 Mix Team Elles - Groupama - Pays de la Loire - Sprinter Nice Metropole -
DNF 183
TT 27 Team Macadam's Cowboys -
DNF 191
TT 19 UVCA Troyes -
DNF 195
TT 23 UVCA Troyes -
DNF 201
TT 21 VC Morteau-Montbenoît -
DNF 202
Climber 22 VC Morteau-Montbenoît -
DNF 205
TT 19 VC Morteau-Montbenoît -
DNS 153
Climber 32 Team Feminin Chambéry -
DNS -
Classic 21 FDJ - SUEZ - Futuroscope -
DNS -
TT 27 Eneicat - RBH Global -
DNS -
Climber 29 Parkhotel Valkenburg -
DNS -
TT 27 Stade Rochelais Charente-Maritime -
DNS -
Climber 26 -
DNS -
Climber 22 -
DNS 145
Climber 22 Auvergne-Rhône-Alpes -
DNS -
Climber 20 -
DNS 206
Climber 24 VC Morteau-Montbenoît -