Menu▼
Home
Races
▼
Tour de France
Giro d'Italia
La Vuelta ciclista a España
World Championships
Amstel Gold Race
Milano-Sanremo
Tirreno-Adriatico
Liège-Bastogne-Liège
Il Lombardia
La Flèche Wallonne
Paris - Nice
Paris-Roubaix
Volta Ciclista a Catalunya
Critérium du Dauphiné
Tour des Flandres
Gent-Wevelgem in Flanders Fields
Clásica Ciclista San Sebastián
Teams
▼
INEOS Grenadiers
Groupama - FDJ
EF Education-EasyPost
Decathlon AG2R La Mondiale Team
Cofidis
BORA - hansgrohe
Bahrain - Victorious
Astana Qazaqstan Team
Intermarché - Wanty
Lidl - Trek
Movistar Team
Soudal - Quick Step
Team dsm-firmenich PostNL
Team Jayco AlUla
Team Visma | Lease a Bike
UAE Team Emirates
Arkéa - B&B Hotels
Alpecin-Deceuninck
Rankings
Statistics
▼
Overview
Riders
Teams
Grand tours
Game
More
▼
Riders
Contact us
Countdown to 3 billion pageviews
Favorite500
Sitemap
About us
Profile Score
Tutorials
Pro
▼
Dashboard
Lists
❖
login
✱
settings
2014
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
2016
«
Stage 1 | Pontchâteau-Crossac
Stage 2 | Sainte-Reine-de-Bretagne-Melgrand
Stage 3 | Baud-Cleden-Cap Sizun
Stage 4 | Plogoff - Pointe du Raz-Pontivy
Stage 5 | Pontivy-Perros-Guirec
Stage 6 | Perros-Guirec-Le Quillio
Stage 7 | Liffré-Liffré
Final GC
Points classification
Mountains classification
Youth classification
Teams classification
»
Results
Startlist
Startlist
Stage winners
All stage profiles
History
History
Race palmares
Most wins
Info▼
Complementary results
Finish photo
Profiles
Time table
Live
Game
Stats
More▼
Report
Embed
Contribute info
Contribute results
Contribute site(s)
More
Results - Results
Info - Info
Complementary results
Finish photo
Profiles
Time table
Live - Live
Game - Game
Stats - Stats
More - More
Report
Embed
Contribute info
Contribute results
Contribute site(s)
Le Tour de Bretagne Cycliste
»
2015
»
Stage 4
»
Game
menu
2015
»
49th
Le Tour de Bretagne Cycliste trophée harmonie Mutuelle
(2.2)
2015
»
Stage 4
»
Plogoff - Pointe du Raz
›
Pontivy
(189.9km)
Results vs. picks
Rnk.
Rider
#Picks
1
Peters
Alex
2
Tamouridis
Ioannis
3
Delaplace
Anthony
4
Hoelgaard
Daniel
5
Pasqualon
Andrea
6
Van Rooy
Kenneth
7
Cecchin
Alberto
8
Vliegen
Loïc
9
van Winden
Dennis
10
Calmejane
Lilian
11
García Cortina
Iván
12
Averin
Maksym
13
Laborie
Christophe
14
Schultz
Nick
15
Delfosse
Sébastien
16
Lecroq
Jérémy
17
Lebas
Thomas
18
Bonnamour
Franck
19
Thominet
Camille
20
Fournier
Marc
21
Périchon
Pierre-Luc
22
Gerts
Floris
23
Mottier
Justin
24
Casillas
David
25
Yssaad
Yannis
26
Bovenhuis
Jasper
27
Eiking
Odd Christian
28
Guerin
Camille
29
Scotson
Miles
30
Blanquefort
Sylvain
31
Barbas
Yoann
32
Guillemot
Frédéric
33
Sellier
Simon
34
Guerin
Alexis
35
Guyot
Romain
36
Meijers
Jeroen
37
Mugerli
Matej
38
Leemans
Rob
39
Oomen
Sam
40
Laengen
Vegard Stake
41
Terasaki
Takero
42
Vangstad
Andreas
43
Hofstede
Lennard
44
Legros
Adrien
45
Mary
Clément
46
Seigneur
Fabrice
47
Pomoshnikov
Sergey
48
Mainard
Jérôme
49
Grellier
Fabien
50
Olaberria
Pello
51
Skaarseth
Anders
52
Jansen
Amund Grøndahl
53
Guyot
Yann
54
Bouhanni
Rayane
55
Cardis
Romain
56
Stien
Adrian Aas
57
Ista
Kevyn
58
Bugge
Vegard Robinson
59
Botrel
Yann
60
Tolhoek
Antwan
61
Warnier
Antoine
62
Boulo
Matthieu
63
Mccormick
Hayden
64
Surutkovych
Oleksandr
65
Oien
Justin
66
Barta
Will
67
Erland
Andreas
68
Vermeulen
Alexey
69
O' Donnell
Philip
70
Cam
Maxime
71
Tusveld
Martijn
72
Noriega
Diego
73
Monier
Damien
74
Haig
Jack
75
Guevel
Stephen
76
Eisenhart
Taylor
77
Lebreton
Kévin
78
Craeghs
Maarten
79
Power
Robert
80
Spengler
Lukas
81
Mamykin
Matvey
82
van den Berg
Julius
83
Nishizono
Ryota
84
Krieger
Alexander
85
Fouache
Kevin
86
Sinner
Benoît
87
König
Marco
88
Journiaux
Axel
89
Clements
Alex
90
Schreurs
Hamish
91
Røinås
Fridtjof
92
Daeninck
Benoît
93
Le Montagner
Benjamin
94
Molly
Kenny
95
Richeux
Florian
96
Cherbonnet
David
97
l'Hermitte
Benjamin
98
Drobisch
Till
99
Zhuykov
Denis
100
Jaun
Lukas
101
Kasperkiewicz
Przemysław
102
Haspot
Anthony
103
Uchima
Kohei
104
Schlegel
Michal
105
Ruyters
Brecht
106
Dufrasne
Jonathan
107
Chevalier
Olivier
108
Korevaar
Merijn
109
Loh
Sea Keong
110
Morabito
Massimo
111
Feiereisen
Kevin
112
Carpenter
Harry
113
Bryon
Miguel
114
Lutsenko
Ivan
115
Hagen
Carl Fredrik
116
Kerrison
Jesse
117
Hatsuyama
Sho
118
Teklehaymanot
Temesgen
119
Anciaux
Maxime
120
Novák
Jakub
121
Pouilly
Félix
122
Brüngger
Nico
123
Masson
Jonathan
124
Tansley
George
125
Powless
Neilson
126
Marguet
Tristan
127
Coquil
Sébastien
DNF
Aasvold
Kristian
DNF
Asadov
Elchin
DNS
Frison
Frederik
DNS
Eaton
Daniel
DNS
Turchi
Luc
Menu
Team
Dayranking
General classification
Results per stage
League position chart
Statistics
Most picked
Results vs. picks
Most winners picked
Stats per race
Stats per player nation
League ranking
View team