1 48 ▲47 138
GC 18 Team Auto Eder 2:30:53 ..
2 15 ▲13 137
Climber 17 Team Auto Eder ,, 0:00
..
3 2 ▼1 135
Classic 16 Team Auto Eder ,, 0:00
..
4 4 - 29
Sprint 17 ACROG-Tormans 0:11 0:11
..
5 9 ▲4 27
TT 18 ACROG-Tormans ,, 0:11
..
6 46 ▲40 28
Classic 18 ACROG-Tormans ,, 0:11
..
7 55 ▲48 26
Sprint 18 ACROG-Tormans ,, 0:11
..
8 67 ▲59 25
Sprint 17 ACROG-Tormans ,, 0:11
..
9 6 ▼3 1
Sprint 17 LUX - Sideshow p/b Specialized 0:21 0:21
..
10 36 ▲26 4
Climber 17 LUX - Sideshow p/b Specialized ,, 0:21
..
11 60 ▲49 2
Climber 18 LUX - Sideshow p/b Specialized ,, 0:21
..
12 11 ▼1 107
Classic 16 NPV-Carl Ras Roskilde Junior 0:22 0:22
..
13 53 ▲40 103
Climber 18 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 0:22
..
14 69 ▲55 106
Climber 17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 0:22
..
15 8 ▼7 128
Sprint 18 Norway 0:23 0:23
..
16 32 ▲16 131
Climber 18 Norway ,, 0:23
..
17 49 ▲32 127
Classic 18 Norway ,, 0:23
..
18 35 ▲17 91
Climber 18 AG2R Citroën U19 Team 0:26 0:26
..
19 47 ▲28 93
Climber 18 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:26
..
20 54 ▲34 95
Climber 17 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:26
..
21 14 ▼7 56
TT 16 AVIA - Rudyco - Janatrans CT 0:28 0:28
..
22 18 ▼4 51
Sprint 17 WAC Team Hoboken ,, 0:28
..
23 20 ▼3 49
Climber 18 WAC Team Hoboken ,, 0:28
..
24 21 ▼3 59
Climber 17 AVIA - Rudyco - Janatrans CT ,, 0:28
..
25 24 ▼1 158
Climber 18 Germany ,, 0:28
..
26 39 ▲13 157
Climber 18 Germany ,, 0:28
..
27 66 ▲39 58
Climber 17 AVIA - Rudyco - Janatrans CT ,, 0:28
..
28 71 ▲43 96
Climber 18 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:28
..
29 40 ▲11 170
Climber 17 Luxembourg 0:35 0:35
..
30 57 ▲27 169
Climber 18 Luxembourg ,, 0:35
..
31 12 ▼19 67
TT 18 Gaverzicht - Be Okay Juniors 0:38 0:38
..
32 28 ▼4 71
Sprint 18 Gaverzicht - Be Okay Juniors ,, 0:38
..
33 62 ▲29 68
Sprint 18 Gaverzicht - Be Okay Juniors ,, 0:38
..
34 29 ▼5 61
Sprint 18 Maes CT Glabbeek 0:39 0:39
..
35 63 ▲28 44
Sprint 17 Isorex Cycling Team ,, 0:39
..
36 3 ▼33 92
Sprint 16 AG2R Citroën U19 Team 0:40 0:40
..
37 5 ▼32 139
Sprint 17 Netherlands ,, 0:40
..
38 16 ▼22 142
Climber 18 Netherlands ,, 0:40
..
39 27 ▼12 140
Classic 17 Netherlands ,, 0:40
..
40 23 ▼17 156
TT 17 Czech Republic 0:41 0:41
..
41 64 ▲23 154
TT 16 Czech Republic ,, 0:41
..
42 41 ▼1 113
Sprint 17 Team Mascot Workwear 0:43 0:43
..
43 45 ▲2 109
Climber 18 Team Mascot Workwear ,, 0:43
..
44 1 ▼43 97
Classic 18 ABC Junior 0:44 0:44
..
45 10 ▼35 144
Sprint 18 Netherlands ,, 0:44
..
46 68 ▲22 101
Sprint 18 ABC Junior ,, 0:44
..
47 17 ▼30 167
Sprint 17 Cannibal Team 0:48 0:48
..
48 52 ▲4 12
Sprint 17 Velo Club Ardennes 0:54 0:54
..
49 34 ▼15 13
Climber 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior 1:00 1:00
..
50 42 ▼8 115
Climber 18 GB Junior Team ,, 1:00
..
51 51 - 119
Climber 18 GB Junior Team ,, 1:00
..
52 61 ▲9 94
Climber 17 AG2R Citroën U19 Team ,, 1:00
..
53 31 ▼22 130
Sprint 18 Norway 1:02 1:02
..
54 22 ▼32 42
Climber 18 Onder Ons Parike 1:04 1:04
..
55 44 ▼11 39
Climber 17 Onder Ons Parike ,, 1:04
..
56 59 ▲3 37
Climber 17 Onder Ons Parike ,, 1:04
..
57 26 ▼31 84
Climber 17 Van Moer Logistics Cycling Team 1:12 1:12
..
58 88 ▲30 134
Climber 18 Team Auto Eder ,, 1:12
..
59 43 ▼16 70
Climber 17 Gaverzicht - Be Okay Juniors 1:13 1:13
..
60 38 ▼22 73
Climber 18 Brain² Olympia Tienen 1:15 1:15
..
61 50 ▼11 76
Climber 18 Brain² Olympia Tienen ,, 1:15
..
62 100 ▲38 30
Climber 18 ACROG-Tormans 1:23 1:23
..
63 25 ▼38 50
Climber 17 WAC Team Hoboken 1:25 1:25
..
64 58 ▼6 153
Climber 18 Czech Republic 1:28 1:28
..
65 13 ▼52 21
Sprint 17 Bert Containers-Pauwels Sauzen 1:35 1:35
..
66 65 ▼1 19
Climber 17 Bert Containers-Pauwels Sauzen ,, 1:35
..
67 30 ▼37 155
Climber 17 Czech Republic 1:39 1:39
..
68 56 ▼12 141
Sprint 17 Netherlands ,, 1:39
..
69 79 ▲10 159
Sprint 17 Germany 1:40 1:40
..
70 91 ▲21 55
Sprint 18 AVIA - Rudyco - Janatrans CT ,, 1:40
..
71 94 ▲23 53
Sprint 18 WAC Team Hoboken ,, 1:40
..
72 107 ▲35 174
Classic 17 Luxembourg 1:47 1:47
..
73 80 ▲7 145
Classic 17 Poland 1:48 1:48
..
74 108 ▲34 146
Classic 18 Poland ,, 1:48
..
75 7 ▼68 136
Classic 18 Team Auto Eder 1:50 1:50
..
76 33 ▼43 160
Classic 16 Germany ,, 1:50
..
77 37 ▼40 162
Climber 16 Germany ,, 1:50
..
78 78 - 66
Climber 17 Maes CT Glabbeek 1:51 1:51
..
79 85 ▲6 65
Climber 18 Maes CT Glabbeek ,, 1:51
..
80 112 ▲32 46
TT 17 Isorex Cycling Team ,, 1:51
..
81 19 ▼62 173
Sprint 16 Luxembourg 1:52 1:52
..
82 106 ▲24 152
Sprint 18 Czech Republic 1:53 1:53
..
83 83 - 47
Sprint 18 Isorex Cycling Team 1:55 1:55
..
84 109 ▲25 112
Sprint 17 Team Mascot Workwear ,, 1:55
..
85 97 ▲12 98
Sprint 16 ABC Junior 1:56 1:56
..
86 95 ▲9 110
Sprint 17 Team Mascot Workwear 1:57 1:57
..
87 110 ▲23 168
Sprint 17 Cannibal Team 2:00 2:00
..
88 114 ▲26 48
Sprint 18 Isorex Cycling Team ,, 2:00
..
89 111 ▲22 11
Sprint 16 Velo Club Ardennes 2:06 2:06
..
90 93 ▲3 57
Sprint 17 AVIA - Rudyco - Janatrans CT 2:08 2:08
..
91 113 ▲22 116
Sprint 17 GB Junior Team 2:12 2:12
..
92 75 ▼17 87
Sprint 18 District Zuid-West 2:16 2:16
..
93 77 ▼16 54
Sprint 18 WAC Team Hoboken ,, 2:16
..
94 105 ▲11 41
Climber 18 Onder Ons Parike 2:17 2:17
..
95 96 ▲1 88
Climber 17 District Zuid-West 2:18 2:18
..
96 99 ▲3 86
Climber 17 District Zuid-West ,, 2:18
..
97 86 ▼11 90
Climber 18 District Zuid-West 2:19 2:19
..
98 76 ▼22 81
Sprint 18 Van Moer Logistics Cycling Team 2:22 2:22
..
99 117 ▲18 5
Sprint 18 LUX - Sideshow p/b Specialized 2:24 2:24
..
100 70 ▼30 102
Sprint 18 ABC Junior 2:27 2:27
..
101 101 - 75
Sprint 17 Brain² Olympia Tienen 2:29 2:29
..
102 92 ▼10 125
Sprint 17 Start Junior Team by Java 2:41 2:41
..
103 90 ▼13 18
Sprint 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior 2:44 2:44
..
104 89 ▼15 151
Sprint 17 Czech Republic 2:52 2:52
..
105 81 ▼24 161
Sprint 18 Germany 2:55 2:55
..
106 82 ▼24 35
Sprint 17 Flanderscolor - Galloo Team 3:03 3:03
..
107 98 ▼9 132
Climber 17 Norway 3:12 3:12
..
108 104 ▼4 62
Climber 17 Maes CT Glabbeek 3:14 3:14
..
109 119 ▲10 129
Climber 18 Norway 3:15 3:15
..
110 102 ▼8 118
Climber 18 GB Junior Team 3:25 3:25
..
111 121 ▲10 52
Climber 18 WAC Team Hoboken 3:27 3:27
..
112 87 ▼25 117
Climber 17 GB Junior Team 3:32 3:32
..
113 120 ▲7 60
Climber 17 AVIA - Rudyco - Janatrans CT 3:35 3:35
..
114 84 ▼30 111
Climber 18 Team Mascot Workwear 3:50 3:50
..
115 103 ▼12 38
Climber 17 Onder Ons Parike 3:55 3:55
..
116 122 ▲6 15
TT 18 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior 4:00 4:00
..
117 131 ▲14 148
TT 17 Poland 4:04 4:04
..
118 123 ▲5 171
TT 17 Luxembourg 4:06 4:06
..
119 135 ▲16 164
Classic 17 Cannibal Team 4:16 4:16
..
120 128 ▲8 14
Classic 18 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior 4:28 4:28
..
121 116 ▼5 172
Classic 18 Luxembourg 4:29 4:29
..
122 126 ▲4 83
Classic 17 Van Moer Logistics Cycling Team 4:40 4:40
..
123 133 ▲10 82
Classic 16 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 4:40
..
124 132 ▲8 79
Classic 16 Van Moer Logistics Cycling Team 4:41 4:41
..
125 124 ▼1 124
Classic 16 Start Junior Team by Java 4:57 4:57
..
126 125 ▼1 121
Sprint 17 Start Junior Team by Java ,, 4:57
..
127 115 ▼12 72
Sprint 18 Gaverzicht - Be Okay Juniors 5:03 5:03
..
128 129 ▲1 16
Sprint 18 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior 5:04 5:04
..
129 127 ▼2 34
Sprint 16 Flanderscolor - Galloo Team 5:19 5:19
..
130 130 - 36
Sprint 18 Flanderscolor - Galloo Team ,, 5:19
..
131 134 ▲3 63
Sprint 17 Maes CT Glabbeek 5:27 5:27
..
132 139 ▲7 74
Sprint 18 Brain² Olympia Tienen 5:40 5:40
..
133 118 ▼15 43
Sprint 16 Isorex Cycling Team 6:02 6:02
..
134 142 ▲8 23
Sprint 16 Bert Containers-Pauwels Sauzen 6:05 6:05
..
135 137 ▲2 45
TT 17 Isorex Cycling Team 6:11 6:11
..
136 140 ▲4 22
TT 16 Bert Containers-Pauwels Sauzen 6:18 6:18
..
137 148 ▲11 108
Sprint 17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior 6:20 6:20
..
138 138 - 104
Sprint 18 NPV-Carl Ras Roskilde Junior 6:26 6:26
..
139 146 ▲7 7
Sprint 18 Velo Club Ardennes 6:29 6:29
..
140 143 ▲3 150
Sprint 18 Poland 6:30 6:30
..
141 136 ▼5 100
Sprint 17 ABC Junior 6:34 6:34
..
142 147 ▲5 9
Sprint 17 Velo Club Ardennes 7:01 7:01
..
143 144 ▲1 40
Sprint 18 Onder Ons Parike 7:17 7:17
..
144 145 ▲1 64
Sprint 16 Maes CT Glabbeek 7:21 7:21
..
145 141 ▼4 20
Sprint 17 Bert Containers-Pauwels Sauzen 7:53 7:53
..
146 149 ▲3 33
Sprint 18 Flanderscolor - Galloo Team 9:04 9:04
..
147 150 ▲3 114
Sprint 17 Team Mascot Workwear 10:35 10:35
..
148 151 ▲3 120
Sprint 17 GB Junior Team 11:47 11:47
..
149 152 ▲3 78
Sprint 16 Brain² Olympia Tienen 14:29 14:29
..
150 155 ▲5 165
Sprint 17 Cannibal Team ,, 14:29
..
151 153 ▲2 6
Sprint 17 LUX - Sideshow p/b Specialized 14:31 14:31
..
152 156 ▲4 31
Sprint 18 Flanderscolor - Galloo Team 14:43 14:43
..
153 158 ▲5 17
Sprint 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior 15:04 15:04
..
154 154 - 89
Sprint 18 District Zuid-West 15:55 15:55
..
155 159 ▲4 123
Sprint 18 Start Junior Team by Java 17:14 17:14
..
156 157 ▲1 85
Sprint 17 District Zuid-West 17:50 17:50
..
157 160 ▲3 10
Sprint 18 Velo Club Ardennes 18:11 18:11
..