1 5 +1:33 91
Climber 18 AG2R Citroën U19 Team 20 2:44:18
2 1 +0:00 138
GC 18 Team Auto Eder 12 ,, 0:00
3 4 +1:32 49
Climber 18 WAC Team Hoboken 7 1:04 1:04
4 2 +1:20 127
Classic 18 Norway 5 ,, 1:04
5 6 +1:44 140
Classic 17 Netherlands 4 ,, 1:04
6 8 +1:50 139
Classic 17 Netherlands 3 1:10 1:10
7 3 +1:23 135
Classic 16 Team Auto Eder 2 1:23 1:23
8 9 +2:01 67
TT 18 Gaverzicht - Be Okay Juniors 1 ,, 1:23
9 10 +2:06 109
Climber 18 Team Mascot Workwear ,, 1:23
10 7 +1:49 95
Climber 17 AG2R Citroën U19 Team ,, 1:23
11 17 +3:21 141
Sprint 17 Netherlands 1:42 1:42
12 16 +3:16 169
Sprint 18 Luxembourg 2:41 2:41
13 15 +3:13 158
Climber 18 Germany 2:45 2:45
14 11 +2:58 27
TT 18 ACROG-Tormans 2:47 2:47
15 12 +2:58 25
Sprint 17 ACROG-Tormans ,, 2:47
16 20 +3:26 61
Sprint 18 Maes CT Glabbeek ,, 2:47
17 22 +3:35 167
Sprint 17 Cannibal Team ,, 2:47
18 13 +3:10 28
Classic 18 ACROG-Tormans 2:59 2:59
19 25 +4:04 42
Climber 18 Onder Ons Parike 3:00 3:00
20 31 +4:35 19
Climber 17 Bert Containers-Pauwels Sauzen ,, 3:00
21 39 +6:15 129
Climber 18 Norway ,, 3:00
22 37 +5:17 41
Climber 18 Onder Ons Parike ,, 3:00
23 33 +4:40 55
Climber 18 AVIA - Rudyco - Janatrans CT ,, 3:00
24 18 +3:21 4
Climber 17 LUX - Sideshow p/b Specialized ,, 3:00
25 14 +3:11 26
Sprint 18 ACROG-Tormans ,, 3:00
26 19 +3:24 1
Sprint 17 LUX - Sideshow p/b Specialized 3:03 3:03
27 26 +4:07 39
Sprint 17 Onder Ons Parike ,, 3:03
28 29 +4:26 103
Climber 18 NPV-Carl Ras Roskilde Junior 3:08 3:08
29 30 +4:33 50
Climber 17 WAC Team Hoboken ,, 3:08
30 36 +4:59 46
TT 17 Isorex Cycling Team ,, 3:08
31 23 +3:50 142
Climber 18 Netherlands 3:10 3:10
32 32 +4:38 73
Climber 18 Brain² Olympia Tienen 3:23 3:23
33 28 +4:26 115
Climber 18 GB Junior Team 3:26 3:26
34 24 +3:51 106
Climber 17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior 3:29 3:29
35 27 +4:09 92
Sprint 16 AG2R Citroën U19 Team ,, 3:29
36 68 +16:04 162
Climber 16 Germany 3:33 3:33
37 21 +3:33 137
Climber 17 Team Auto Eder ,, 3:33
38 35 +4:56 70
Climber 17 Gaverzicht - Be Okay Juniors 3:43 3:43
39 40 +7:11 151
Climber 17 Czech Republic 4:19 4:19
40 34 +4:51 131
Climber 18 Norway 4:28 4:28
41 38 +6:04 71
Sprint 18 Gaverzicht - Be Okay Juniors 5:26 5:26
42 47 +8:51 66
Sprint 17 Maes CT Glabbeek 7:00 7:00
43 44 +8:31 153
Sprint 18 Czech Republic 7:03 7:03
44 41 +7:37 107
Classic 16 NPV-Carl Ras Roskilde Junior 7:15 7:15
45 42 +7:43 59
Climber 17 AVIA - Rudyco - Janatrans CT ,, 7:15
46 50 +10:42 52
Climber 18 WAC Team Hoboken ,, 7:15
47 54 +11:25 132
Climber 17 Norway 7:17 7:17
48 64 +13:47 7
Climber 18 Velo Club Ardennes 7:18 7:18
49 67 +15:27 62
Climber 17 Maes CT Glabbeek 7:23 7:23
50 56 +11:26 111
Climber 18 Team Mascot Workwear 7:36 7:36
51 45 +8:36 13
Climber 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior ,, 7:36
52 46 +8:48 134
Climber 18 Team Auto Eder ,, 7:36
53 43 +8:04 157
Climber 18 Germany ,, 7:36
54 55 +11:26 145
Climber 17 Poland 9:38 9:38
55 53 +11:18 53
Sprint 18 WAC Team Hoboken ,, 9:38
56 52 +11:01 30
Sprint 18 ACROG-Tormans ,, 9:38
57 58 +11:33 47
Sprint 18 Isorex Cycling Team ,, 9:38
58 59 +11:38 168
Sprint 17 Cannibal Team ,, 9:38
59 57 +11:29 136
Sprint 18 Team Auto Eder 9:39 9:39
60 62 +13:04 75
Sprint 17 Brain² Olympia Tienen ,, 9:39
61 63 +13:11 65
Sprint 18 Maes CT Glabbeek ,, 9:39
62 49 +10:20 156
TT 17 Czech Republic ,, 9:39
63 60 +11:57 86
TT 17 District Zuid-West ,, 9:39
64 48 +10:00 2
Climber 18 LUX - Sideshow p/b Specialized ,, 9:39
65 51 +10:54 76
Climber 18 Brain² Olympia Tienen ,, 9:39
66 83 +22:33 11
Climber 16 Velo Club Ardennes 10:39 10:39
67 65 +14:26 58
Climber 17 AVIA - Rudyco - Janatrans CT 12:07 12:07
68 61 +12:49 170
Climber 18 Luxembourg 12:14 12:14
69 70 +16:12 68
Climber 18 Gaverzicht - Be Okay Juniors 13:43 13:43
70 66 +14:28 29
Climber 17 ACROG-Tormans 14:17 14:17
71 81 +19:43 72
Climber 18 Gaverzicht - Be Okay Juniors 14:40 14:40
72 76 +18:34 57
Climber 17 AVIA - Rudyco - Janatrans CT 14:43 14:43
73 82 +21:20 16
Climber 18 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior 15:03 15:03
74 75 +18:33 159
Sprint 17 Germany 15:07 15:07
75 73 +16:57 160
Sprint 16 Germany ,, 15:07
76 69 +16:11 37
Sprint 17 Onder Ons Parike ,, 15:07
77 77 +18:58 48
Sprint 18 Isorex Cycling Team ,, 15:07
78 72 +16:42 21
Sprint 17 Bert Containers-Pauwels Sauzen ,, 15:07
79 79 +19:15 81
Sprint 18 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 15:07
80 78 +18:59 154
Sprint 16 Czech Republic ,, 15:07
81 74 +17:59 54
Sprint 18 WAC Team Hoboken 15:43 15:43
82 71 +16:30 113
Sprint 17 Team Mascot Workwear 15:47 15:47
83 84 +22:46 14
Sprint 18 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior 16:32 16:32
84 80 +19:21 144
Sprint 18 Netherlands 16:35 16:35
DNF 130
Sprint 18 Norway -
DNF 128
Sprint 18 Norway -
DNF 161
Sprint 18 Germany -
DNF 38
Sprint 17 Onder Ons Parike -
DNF 74
Sprint 18 Brain² Olympia Tienen -
DNF 78
Sprint 16 Brain² Olympia Tienen -
DNF 51
Sprint 17 WAC Team Hoboken -
DNF 146
Sprint 18 Poland -
DNF 148
Sprint 17 Poland -
DNF 150
Sprint 18 Poland -
DNF 152
Sprint 18 Czech Republic -
DNF 155
Sprint 17 Czech Republic -
DNF 44
Sprint 17 Isorex Cycling Team -
DNF 45
TT 17 Isorex Cycling Team -
DNF 173
Sprint 16 Luxembourg -
DNF 174
Classic 17 Luxembourg -
DNF 172
Classic 18 Luxembourg -
DNF 9
Classic 17 Velo Club Ardennes -
DNF 12
Sprint 17 Velo Club Ardennes -
DNF 18
Sprint 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior -
DNF 15
TT 18 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior -
DNF 17
TT 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior -
DNF 5
TT 18 LUX - Sideshow p/b Specialized -
DNF 6
TT 17 LUX - Sideshow p/b Specialized -
DNF 64
TT 16 Maes CT Glabbeek -
DNF 108
Sprint 17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior -
DNF 104
Sprint 18 NPV-Carl Ras Roskilde Junior -
DNF 110
Sprint 17 Team Mascot Workwear -
DNF 112
Sprint 17 Team Mascot Workwear -
DNF 114
Sprint 17 Team Mascot Workwear -
DNF 84
Sprint 17 Van Moer Logistics Cycling Team -
DNF 82
Sprint 16 Van Moer Logistics Cycling Team -
DNF 83
Sprint 17 Van Moer Logistics Cycling Team -
DNF 20
Sprint 17 Bert Containers-Pauwels Sauzen -
DNF 22
Sprint 16 Bert Containers-Pauwels Sauzen -
DNF 23
Sprint 16 Bert Containers-Pauwels Sauzen -
DNF 97
Classic 18 ABC Junior -
DNF 98
Classic 16 ABC Junior -
DNF 121
Sprint 17 Start Junior Team by Java -
DNF 124
Classic 16 Start Junior Team by Java -
DNF 125
Classic 17 Start Junior Team by Java -
DNF 96
Classic 18 AG2R Citroën U19 Team -
DNF 93
Classic 18 AG2R Citroën U19 Team -
DNF 94
Classic 17 AG2R Citroën U19 Team -
DNF 56
TT 16 AVIA - Rudyco - Janatrans CT -
DNF 60
TT 17 AVIA - Rudyco - Janatrans CT -
DNF 31
TT 18 Flanderscolor - Galloo Team -
DNF 36
TT 18 Flanderscolor - Galloo Team -
DNF 33
TT 18 Flanderscolor - Galloo Team -
DNF 34
TT 16 Flanderscolor - Galloo Team -
DNF 35
TT 17 Flanderscolor - Galloo Team -
DNF 89
TT 18 District Zuid-West -
DNF 85
TT 17 District Zuid-West -
DNF 90
TT 18 District Zuid-West -
DNF 87
Sprint 18 District Zuid-West -
DNF 88
Sprint 17 District Zuid-West -
DNF 116
Sprint 17 GB Junior Team -
DNF 117
Sprint 17 GB Junior Team -
DNF 118
Sprint 18 GB Junior Team -
DNF 120
Sprint 17 GB Junior Team -
DNS 164
Classic 17 Cannibal Team -