2021
«
»
2022»56th

Aubel-Thimister-Stavelot

(2.1)
2022»Stage 1»AubelAubel(97km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:00122
MOORE ViggoLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized202:13:33
22+0:00141
STORM TheodorNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior12,,
0:00
33+0:005
PAJUR RometTeam Auto Eder
17Team Auto Eder7,,
0:00
44+0:00157
VAN MECHELEN VladCannibal Team
18Cannibal Team5,,
0:00
55+0:0030
GEUDENS RobbeACROG-Tormans
18ACROG-Tormans4,,
0:00
66+0:0093
GRISEL MatysAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team3,,
0:00
77+0:0069
ASKEY BenFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team2,,
0:00
88+0:0092
BARHOUMI Ilian AlexandreAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team1,,
0:00
99+0:00140
WULFF NoahNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
1010+0:0010717Germany,,
0:00
1111+0:00162
SHTIN ValeryCannibal Team
18Cannibal Team,,
0:00
1212+0:009718Poland,,
0:00
1313+0:003
KOCKELMANN MathieuTeam Auto Eder
18Team Auto Eder,,
0:00
1414+0:0057
NUYENS WiesBert Containers-Doltcini
17Bert Containers-Doltcini,,
0:00
1515+0:00112
WALKER ZacharyFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design,,
0:00
1616+0:00143
PEDERSEN HenrikNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
1717+0:0047
SOENENS ViktorOnder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
0:00
1818+0:0096
VIARDOT MatteoAG2R Citroën U19 Team
16AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
1919+0:0083
PAUWELS ThibautEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS,,
0:00
2020+0:0012
VANHAECKE ArnoCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:00
2121+0:00139
FRYDKJÆR Patrick BojeNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
2222+0:0073
STIEN Sander NistadCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
0:00
2323+0:0080
DE CLERCK NielsEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS,,
0:00
2424+0:00151
BELLETTA Dario IgorPool Cantù 1999 - GB Junior Team
18Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
0:00
2525+0:00127
MORANG MilLuxembourg
17Luxembourg,,
0:00
2626+0:0095
LOZOUET LéandreAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
2727+0:0010618Germany,,
0:00
2828+0:0037
DOCKX AaronWAC Team Hoboken
18WAC Team Hoboken,,
0:00
2929+0:0032
VAN DEN MEERSSCHE WarreAVIA-RUDYCO Cycling Team
18AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
0:00
3030+0:00105
RINKLEF JanGermany
18Germany,,
0:00
3131+0:0056
VANDENBERGHE ViktorBert Containers-Doltcini
17Bert Containers-Doltcini,,
0:00
3232+0:0058
DE BRUYCKERE KayBert Containers-Doltcini
18Bert Containers-Doltcini,,
0:00
3333+0:00153
FIORIN MatteoPool Cantù 1999 - GB Junior Team
17Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
0:00
3434+0:0025
DRIESEN NielsACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:00
3535+0:00108
BANGERT NickGermany
17Germany,,
0:00
3636+0:00137
KOERDT BjoernZappi Junior Race Team
18Zappi Junior Race Team,,
0:00
3737+0:0053
VAN HERCK SimonMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
0:00
3838+0:00166
VAN DER MEULEN MaxNetherlands
18Netherlands,,
0:00
3939+0:00150
ORRIÈRE MartinTeam U Nantes Atlantique
17Team U Nantes Atlantique,,
0:00
4040+0:0027
STAES GibbeACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:00
4141+0:00168
TOUSSAINT WouterNetherlands
18Netherlands,,
0:00
4242+0:009818Poland,,
0:00
4343+0:00156
COLOMBO TommasoPool Cantù 1999 - GB Junior Team
16Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
0:00
4444+0:008418EFC-L&R-AGS,,
0:00
4545+0:0021
PRESTIANNI SachaCrabbé Toitures - CC Chevigny
18Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:00
4646+0:0038
CEULEMANS JarneWAC Team Hoboken
17WAC Team Hoboken,,
0:00
4747+0:0085
MARTI PauDrone Hopper-Gsport-Teika
17Drone Hopper-Gsport-Teika,,
0:00
4848+0:0091
PLACE MaxenceAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
4949+0:00121
MARIS JesseLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized,,
0:00
5050+0:004
MARIVOET DuarteTeam Auto Eder
17Team Auto Eder,,
0:00
5151+0:0023
MODAFFERI SachaCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:00
5252+0:008
BOLLE BertCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:00
5353+0:0011617Norway,,
0:00
5454+0:00144
EGHOLM KristianNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
5555+0:0094
ISIDORE NoaAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
5656+0:0013
WERTZ HugoVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes,,
0:00
5757+0:00167
TIJSSEN ViegoNetherlands
17Netherlands,,
0:00
5858+0:00159
ERMAKOV RomanCannibal Team
17Cannibal Team,,
0:00
5959+0:00134
SMITH WilliamZappi Junior Race Team
18Zappi Junior Race Team,,
0:00
6060+0:0081
DONIE MilanEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS,,
0:00
6161+0:0010317Germany,,
0:00
6262+0:00142
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
6363+0:0068
JOWETT LucasFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
0:00
6464+0:0055
CORSUS YordiBert Containers-Doltcini
16Bert Containers-Doltcini,,
0:00
6565+0:0054
VAN LAER KeanoMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
0:00
6666+0:0067
O'BRIEN JosephFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
0:00
6767+0:0011918Norway,,
0:00
6869+0:3842
VAN GOGH XanderWAC Team Hoboken
18WAC Team Hoboken0:38
0:38
6970+0:38114
SMITHSON JedFensham Howes-MAS Design
16Fensham Howes-MAS Design,,
0:38
7071+0:42158
KIDA AntoniCannibal Team
18Cannibal Team0:42
0:42
7172+0:4582
DE MEIJTS MatisEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS0:45
0:45
7273+0:537
SERVRANCKX GauthierCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners0:53
0:53
7374+0:5371
WIKA-CZARNOWSKI DawidFlanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team,,
0:53
7475+1:04154
BONALDA AlessandroPool Cantù 1999 - GB Junior Team
16Pool Cantù 1999 - GB Junior Team1:04
1:04
7576+1:1926
SENTJENS SenteACROG-Tormans
16ACROG-Tormans1:19
1:19
7668+0:00111
BRENNAN MatthewFensham Howes-MAS Design
16Fensham Howes-MAS Design0:00
0:00
7777+1:1936
FJÆRLI FredrikAVIA-RUDYCO Cycling Team
18AVIA-RUDYCO Cycling Team1:19
1:19
7878+1:1972
VORTKAMP ClemensFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
1:19
7979+1:1946
DE GEETER JasperOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
1:19
8080+1:199
DE COSTER JaniCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:19
8181+1:1929
HANNES VictorACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
1:19
8282+1:19164
HUISING MennoNetherlands
18Netherlands,,
1:19
8383+1:1911
LEENKNEGT YaurickCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:19
8484+1:1944
BROEKAERT JelleOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
1:19
8585+1:19147
FOUCHER EstebanTeam U Nantes Atlantique
16Team U Nantes Atlantique,,
1:19
8686+1:19174
HELLERUP MalteTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
1:19
8787+1:1914
SORLI EstebanVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes,,
1:19
8888+1:1934
SLAETS YorickAVIA-RUDYCO Cycling Team
18AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
1:19
8989+1:1919
WIDAR JarnoCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
1:19
9090+1:19113
HOLDEN Ralf Fensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design,,
1:19
9191+1:19145
BRIAND EnzoTeam U Nantes Atlantique
18Team U Nantes Atlantique,,
1:19
9292+1:19169
PERTO RasmusTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
1:19
9393+1:1933
VAN DAELE SilAVIA-RUDYCO Cycling Team
18AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
1:19
9494+1:19172
JENSEN Andreas KroghTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear,,
1:19
9595+1:19161
RAGILO Frank AronCannibal Team
18Cannibal Team,,
1:19
9696+1:19152
GRIMOD EtiennePool Cantù 1999 - GB Junior Team
16Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
1:19
9798+1:32165
LUGTHART SjorsNetherlands
17Netherlands1:32
1:32
9899+2:0111717Norway2:01
2:01
99100+2:0120
VANDEN HEEDE LarsCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
2:01
100101+2:15104
MÄRKL MaxGermany
18Germany2:15
2:15
101102+2:1543
BORREMANS TysonOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
2:15
102103+2:1576
KAPELA MarekCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
2:15
103104+2:1510118Poland,,
2:15
104105+2:1522
CECCATO MaximeCrabbé Toitures - CC Chevigny
18Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
2:15
105106+2:1565
BRIESEN Milan Olympia Tienen
16Olympia Tienen,,
2:15
106107+2:15125
BURFORD CraigLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized,,
2:15
107108+2:1513018Luxembourg,,
2:15
108109+2:1564
MARY ZanderOlympia Tienen
17Olympia Tienen,,
2:15
109110+2:15129
KLEMAN LennyLuxembourg
17Luxembourg,,
2:15
110111+2:15149
LANGELLA LenaicTeam U Nantes Atlantique
18Team U Nantes Atlantique,,
2:15
111112+2:15148
NOUGUE-DESSUS AaronTeam U Nantes Atlantique
17Team U Nantes Atlantique,,
2:15
112113+2:1528
VERHAGEN XanderACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
2:15
113114+2:15110
GALPIN Alex Fensham Howes-MAS Design
17Fensham Howes-MAS Design,,
2:15
114115+2:1510
DELBARGE VictorCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
2:15
115116+2:15124
FETZER LukeLUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized,,
2:15
116117+2:15146
LESUEUR LoukaTeam U Nantes Atlantique
18Team U Nantes Atlantique,,
2:15
117118+2:1550
DEVRY MatsMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
2:15
118119+2:1559
CEULEMANS NielsBert Containers-Doltcini
17Bert Containers-Doltcini,,
2:15
119120+2:1541
VERHAEGEN Ruben WAC Team Hoboken
17WAC Team Hoboken,,
2:15
120121+2:1549
DAS RuneMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
2:15
121122+2:3945
CRAEYNEST TibeOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike2:39
2:39
122123+2:482
BOCK MaxTeam Auto Eder
17Team Auto Eder2:48
2:48
123124+2:50123
DORF McCharthyLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized2:50
2:50
124125+2:5963
TEUGELS JefOlympia Tienen
17Olympia Tienen2:59
2:59
125126+2:5910217Poland,,
2:59
126127+3:091
BÁRTA MartinTeam Auto Eder
17Team Auto Eder3:09
3:09
12797+1:1915
GRAFF WilliamVelo Club Ardennes
16Velo Club Ardennes1:19
1:19
128128+4:03160
ERŽEN ŽakCannibal Team
16Cannibal Team4:03
4:03
129129+4:03136
AKERS OliverZappi Junior Race Team
16Zappi Junior Race Team,,
4:03
130130+4:46135
CHAMBERLAIN JudeZappi Junior Race Team
17Zappi Junior Race Team4:46
4:46
131131+4:46128
KORVA OliverLuxembourg
17Luxembourg,,
4:46
132132+4:4675
SØRBØ HalvorCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
4:46
133133+4:4611516Norway,,
4:46
134134+4:4612017Norway,,
4:46
135135+4:4651
VANDERBRUGGEN ArjenMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
4:46
136136+4:54170
SØRENSEN Anders VosTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear4:54
4:54
137137+4:5411816Norway,,
4:54
138138+5:30138
MOIR CalumZappi Junior Race Team
17Zappi Junior Race Team5:30
5:30
139139+5:3431
VERBRUGGHE JensAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team5:34
5:34
140140+5:3435
CUYLITS MauroAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
5:34
141141+5:3410016Poland,,
5:34
142142+5:3466
BAERT BasielOlympia Tienen
17Olympia Tienen,,
5:34
143143+5:349916Poland,,
5:34
144144+6:0186
CHURCHILL TaylorDrone Hopper-Gsport-Teika
16Drone Hopper-Gsport-Teika6:01
6:01
145145+6:2279
DUCHI NatanEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS6:22
6:22
146146+6:5324
VANEECKHOUTE VictorCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny6:53
6:53
147147+7:2139
GREIJUS PaulWAC Team Hoboken
17WAC Team Hoboken7:21
7:21
148148+7:3290
CALVO Pablo Drone Hopper-Gsport-Teika
16Drone Hopper-Gsport-Teika7:32
7:32
149149+7:39131
URY FynnLuxembourg
16Luxembourg7:39
7:39
150150+7:3913218Luxembourg,,
7:39
151151+7:3948
VAN PETEGEM MauritsOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
7:39
152152+9:2888
GRAU AlexDrone Hopper-Gsport-Teika
17Drone Hopper-Gsport-Teika9:28
9:28
153153+9:5617
COLLIGNON YannisVelo Club Ardennes
18Velo Club Ardennes9:56
9:56
154154+12:0516
LAVERDEUR JohanVelo Club Ardennes
18Velo Club Ardennes12:05
12:05
155155+12:0561
LATIN MichaelOlympia Tienen
17Olympia Tienen,,
12:05
156156+12:05155
GRASSI Stefano Pool Cantù 1999 - GB Junior Team
17Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
12:05
157157+12:0587
DIAZ Ricardo Drone Hopper-Gsport-Teika
17Drone Hopper-Gsport-Teika,,
12:05
DNF89
TORRELLA RomanDrone Hopper-Gsport-Teika
17Drone Hopper-Gsport-Teika-
DNF171
TOFTEGÅRD MortenTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear-
DNF52
VAN DE SOMPEL JoriMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek-
DNF77
RØNNING CasperCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team-
DNF133
GRAY GeorgeZappi Junior Race Team
18Zappi Junior Race Team-
DNF18
SGARLATA MatheoVelo Club Ardennes
16Velo Club Ardennes-
DNF70
GOUSSAERT SimonFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team-
DNF109
BUSH JacobFensham Howes-MAS Design
17Fensham Howes-MAS Design-
DNF173
SØNDERGAARD Sebastian B.Team Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear-
DNF60
ROMMELAERE IbenBert Containers-Doltcini
17Bert Containers-Doltcini-
DNF78
VAN OUDENOVE ArthurCanguru - QTS - Air College Cycling Team
16Canguru - QTS - Air College Cycling Team-
DNF163
BOONSTRA JelleNetherlands
18Netherlands-
DNF40
GRÖNLUND Karl-NicolasWAC Team Hoboken
17WAC Team Hoboken-
DNF74
MESSEL Kevin Andre SandliCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team-
DNF126
MAKOHON Jack LUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized-
DNF66
DRESSELAERS JaroOlympia Tienen
17Olympia Tienen-
DNS6
VLOT MeesTeam Auto Eder
17Team Auto Eder-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
1122
MOORE ViggoLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized2:13:33..
2141
STORM TheodorNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
..
35
PAJUR RometTeam Auto Eder
17Team Auto Eder,,
0:00
..
4157
VAN MECHELEN VladCannibal Team
18Cannibal Team,,
0:00
..
530
GEUDENS RobbeACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:00
..
693
GRISEL MatysAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
..
769
ASKEY BenFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
0:00
..
892
BARHOUMI Ilian AlexandreAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
..
9140
WULFF NoahNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
..
1010717Germany,,
0:00
..
11162
SHTIN ValeryCannibal Team
18Cannibal Team,,
0:00
..
129718Poland,,
0:00
..
133
KOCKELMANN MathieuTeam Auto Eder
18Team Auto Eder,,
0:00
..
1457
NUYENS WiesBert Containers-Doltcini
17Bert Containers-Doltcini,,
0:00
..
15112
WALKER ZacharyFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design,,
0:00
..
16143
PEDERSEN HenrikNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
..
1747
SOENENS ViktorOnder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
0:00
..
1896
VIARDOT MatteoAG2R Citroën U19 Team
16AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
..
1983
PAUWELS ThibautEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS,,
0:00
..
2012
VANHAECKE ArnoCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:00
..
21139
FRYDKJÆR Patrick BojeNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
..
2273
STIEN Sander NistadCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
0:00
..
2380
DE CLERCK NielsEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS,,
0:00
..
24151
BELLETTA Dario IgorPool Cantù 1999 - GB Junior Team
18Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
0:00
..
25127
MORANG MilLuxembourg
17Luxembourg,,
0:00
..
2695
LOZOUET LéandreAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
..
2710618Germany,,
0:00
..
2837
DOCKX AaronWAC Team Hoboken
18WAC Team Hoboken,,
0:00
..
2932
VAN DEN MEERSSCHE WarreAVIA-RUDYCO Cycling Team
18AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
0:00
..
30105
RINKLEF JanGermany
18Germany,,
0:00
..
3156
VANDENBERGHE ViktorBert Containers-Doltcini
17Bert Containers-Doltcini,,
0:00
..
3258
DE BRUYCKERE KayBert Containers-Doltcini
18Bert Containers-Doltcini,,
0:00
..
33153
FIORIN MatteoPool Cantù 1999 - GB Junior Team
17Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
0:00
..
3425
DRIESEN NielsACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:00
..
35108
BANGERT NickGermany
17Germany,,
0:00
..
36137
KOERDT BjoernZappi Junior Race Team
18Zappi Junior Race Team,,
0:00
..
3753
VAN HERCK SimonMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
0:00
..
38166
VAN DER MEULEN MaxNetherlands
18Netherlands,,
0:00
..
39150
ORRIÈRE MartinTeam U Nantes Atlantique
17Team U Nantes Atlantique,,
0:00
..
4027
STAES GibbeACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:00
..
41168
TOUSSAINT WouterNetherlands
18Netherlands,,
0:00
..
429818Poland,,
0:00
..
43156
COLOMBO TommasoPool Cantù 1999 - GB Junior Team
16Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
0:00
..
448418EFC-L&R-AGS,,
0:00
..
4521
PRESTIANNI SachaCrabbé Toitures - CC Chevigny
18Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:00
..
4638
CEULEMANS JarneWAC Team Hoboken
17WAC Team Hoboken,,
0:00
..
4785
MARTI PauDrone Hopper-Gsport-Teika
17Drone Hopper-Gsport-Teika,,
0:00
..
4891
PLACE MaxenceAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
..
49121
MARIS JesseLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized,,
0:00
..
504
MARIVOET DuarteTeam Auto Eder
17Team Auto Eder,,
0:00
..
5123
MODAFFERI SachaCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:00
..
528
BOLLE BertCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:00
..
5311617Norway,,
0:00
..
54144
EGHOLM KristianNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
..
5594
ISIDORE NoaAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
..
5613
WERTZ HugoVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes,,
0:00
..
57167
TIJSSEN ViegoNetherlands
17Netherlands,,
0:00
..
58159
ERMAKOV RomanCannibal Team
17Cannibal Team,,
0:00
..
59134
SMITH WilliamZappi Junior Race Team
18Zappi Junior Race Team,,
0:00
..
6081
DONIE MilanEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS,,
0:00
..
6110317Germany,,
0:00
..
62142
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
..
6368
JOWETT LucasFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
0:00
..
6455
CORSUS YordiBert Containers-Doltcini
16Bert Containers-Doltcini,,
0:00
..
6554
VAN LAER KeanoMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
0:00
..
6667
O'BRIEN JosephFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
0:00
..
6711918Norway,,
0:00
..
68111
BRENNAN MatthewFensham Howes-MAS Design
16Fensham Howes-MAS Design,,
0:00
..
6942
VAN GOGH XanderWAC Team Hoboken
18WAC Team Hoboken0:38
0:38
..
70114
SMITHSON JedFensham Howes-MAS Design
16Fensham Howes-MAS Design,,
0:38
..
71158
KIDA AntoniCannibal Team
18Cannibal Team0:42
0:42
..
7282
DE MEIJTS MatisEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS0:45
0:45
..
737
SERVRANCKX GauthierCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners0:53
0:53
..
7471
WIKA-CZARNOWSKI DawidFlanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team,,
0:53
..
75154
BONALDA AlessandroPool Cantù 1999 - GB Junior Team
16Pool Cantù 1999 - GB Junior Team1:04
1:04
..
7626
SENTJENS SenteACROG-Tormans
16ACROG-Tormans1:19
1:19
..
7736
FJÆRLI FredrikAVIA-RUDYCO Cycling Team
18AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
1:19
..
7872
VORTKAMP ClemensFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
1:19
..
7946
DE GEETER JasperOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
1:19
..
809
DE COSTER JaniCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:19
..
8129
HANNES VictorACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
1:19
..
82164
HUISING MennoNetherlands
18Netherlands,,
1:19
..
8311
LEENKNEGT YaurickCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:19
..
8444
BROEKAERT JelleOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
1:19
..
85147
FOUCHER EstebanTeam U Nantes Atlantique
16Team U Nantes Atlantique,,
1:19
..
86174
HELLERUP MalteTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
1:19
..
8714
SORLI EstebanVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes,,
1:19
..
8834
SLAETS YorickAVIA-RUDYCO Cycling Team
18AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
1:19
..
8919
WIDAR JarnoCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
1:19
..
90113
HOLDEN Ralf Fensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design,,
1:19
..
91145
BRIAND EnzoTeam U Nantes Atlantique
18Team U Nantes Atlantique,,
1:19
..
92169
PERTO RasmusTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
1:19
..
9333
VAN DAELE SilAVIA-RUDYCO Cycling Team
18AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
1:19
..
94172
JENSEN Andreas KroghTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear,,
1:19
..
95161
RAGILO Frank AronCannibal Team
18Cannibal Team,,
1:19
..
96152
GRIMOD EtiennePool Cantù 1999 - GB Junior Team
16Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
1:19
..
9715
GRAFF WilliamVelo Club Ardennes
16Velo Club Ardennes,,
1:19
..
98165
LUGTHART SjorsNetherlands
17Netherlands1:32
1:32
..
9911717Norway2:01
2:01
..
10020
VANDEN HEEDE LarsCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
2:01
..
101104
MÄRKL MaxGermany
18Germany2:15
2:15
..
10243
BORREMANS TysonOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
2:15
..
10376
KAPELA MarekCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
2:15
..
10410118Poland,,
2:15
..
10522
CECCATO MaximeCrabbé Toitures - CC Chevigny
18Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
2:15
..
10665
BRIESEN Milan Olympia Tienen
16Olympia Tienen,,
2:15
..
107125
BURFORD CraigLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized,,
2:15
..
10813018Luxembourg,,
2:15
..
10964
MARY ZanderOlympia Tienen
17Olympia Tienen,,
2:15
..
110129
KLEMAN LennyLuxembourg
17Luxembourg,,
2:15
..
111149
LANGELLA LenaicTeam U Nantes Atlantique
18Team U Nantes Atlantique,,
2:15
..
112148
NOUGUE-DESSUS AaronTeam U Nantes Atlantique
17Team U Nantes Atlantique,,
2:15
..
11328
VERHAGEN XanderACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
2:15
..
114110
GALPIN Alex Fensham Howes-MAS Design
17Fensham Howes-MAS Design,,
2:15
..
11510
DELBARGE VictorCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
2:15
..
116124
FETZER LukeLUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized,,
2:15
..
117146
LESUEUR LoukaTeam U Nantes Atlantique
18Team U Nantes Atlantique,,
2:15
..
11850
DEVRY MatsMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
2:15
..
11959
CEULEMANS NielsBert Containers-Doltcini
17Bert Containers-Doltcini,,
2:15
..
12041
VERHAEGEN Ruben WAC Team Hoboken
17WAC Team Hoboken,,
2:15
..
12149
DAS RuneMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
2:15
..
12245
CRAEYNEST TibeOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike2:39
2:39
..
1232
BOCK MaxTeam Auto Eder
17Team Auto Eder2:48
2:48
..
124123
DORF McCharthyLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized2:50
2:50
..
12563
TEUGELS JefOlympia Tienen
17Olympia Tienen2:59
2:59
..
12610217Poland,,
2:59
..
1271
BÁRTA MartinTeam Auto Eder
17Team Auto Eder3:09
3:09
..
128160
ERŽEN ŽakCannibal Team
16Cannibal Team4:03
4:03
..
129136
AKERS OliverZappi Junior Race Team
16Zappi Junior Race Team,,
4:03
..
130135
CHAMBERLAIN JudeZappi Junior Race Team
17Zappi Junior Race Team4:46
4:46
..
131128
KORVA OliverLuxembourg
17Luxembourg,,
4:46
..
13275
SØRBØ HalvorCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
4:46
..
13311516Norway,,
4:46
..
13412017Norway,,
4:46
..
13551
VANDERBRUGGEN ArjenMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
4:46
..
136170
SØRENSEN Anders VosTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear4:54
4:54
..
13711816Norway,,
4:54
..
138138
MOIR CalumZappi Junior Race Team
17Zappi Junior Race Team5:30
5:30
..
13931
VERBRUGGHE JensAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team5:34
5:34
..
14035
CUYLITS MauroAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team,,
5:34
..
14110016Poland,,
5:34
..
14266
BAERT BasielOlympia Tienen
17Olympia Tienen,,
5:34
..
1439916Poland,,
5:34
..
14486
CHURCHILL TaylorDrone Hopper-Gsport-Teika
16Drone Hopper-Gsport-Teika6:01
6:01
..
14579
DUCHI NatanEFC-L&R-AGS
18EFC-L&R-AGS6:22
6:22
..
14624
VANEECKHOUTE VictorCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny6:53
6:53
..
14739
GREIJUS PaulWAC Team Hoboken
17WAC Team Hoboken7:21
7:21
..
14890
CALVO Pablo Drone Hopper-Gsport-Teika
16Drone Hopper-Gsport-Teika7:32
7:32
..
149131
URY FynnLuxembourg
16Luxembourg7:39
7:39
..
15013218Luxembourg,,
7:39
..
15148
VAN PETEGEM MauritsOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
7:39
..
15288
GRAU AlexDrone Hopper-Gsport-Teika
17Drone Hopper-Gsport-Teika9:28
9:28
..
15317
COLLIGNON YannisVelo Club Ardennes
18Velo Club Ardennes9:56
9:56
..
15416
LAVERDEUR JohanVelo Club Ardennes
18Velo Club Ardennes12:05
12:05
..
15561
LATIN MichaelOlympia Tienen
17Olympia Tienen,,
12:05
..
156155
GRASSI Stefano Pool Cantù 1999 - GB Junior Team
17Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
12:05
..
15787
DIAZ Ricardo Drone Hopper-Gsport-Teika
17Drone Hopper-Gsport-Teika,,
12:05
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
1122
MOORE ViggoLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized25+25
2141
STORM TheodorNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior20+20
35
PAJUR RometTeam Auto Eder
17Team Auto Eder16+16
4157
VAN MECHELEN VladCannibal Team
18Cannibal Team12+12
530
GEUDENS RobbeACROG-Tormans
18ACROG-Tormans10+10
693
GRISEL MatysAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team8+8
769
ASKEY BenFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team6+6
892
BARHOUMI Ilian AlexandreAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team5+5
9140
WULFF NoahNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior4+4
1010717Germany3+3
11162
SHTIN ValeryCannibal Team
18Cannibal Team2+2
129718Poland1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
1112
WALKER ZacharyFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design25+25
2141
STORM TheodorNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior20+20
319
WIDAR JarnoCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny14+14
4111
BRENNAN MatthewFensham Howes-MAS Design
16Fensham Howes-MAS Design10+10
521
PRESTIANNI SachaCrabbé Toitures - CC Chevigny
18Crabbé Toitures - CC Chevigny9+9
6137
KOERDT BjoernZappi Junior Race Team
18Zappi Junior Race Team6+6
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
1141
STORM TheodorNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior2:13:33..
293
GRISEL MatysAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
..
392
BARHOUMI Ilian AlexandreAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
..
4140
WULFF NoahNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
..
510717Germany,,
0:00
..
657
NUYENS WiesBert Containers-Doltcini
17Bert Containers-Doltcini,,
0:00
..
747
SOENENS ViktorOnder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
0:00
..
896
VIARDOT MatteoAG2R Citroën U19 Team
16AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
..
9139
FRYDKJÆR Patrick BojeNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
0:00
..
1056
VANDENBERGHE ViktorBert Containers-Doltcini
17Bert Containers-Doltcini,,
0:00
..
11153
FIORIN MatteoPool Cantù 1999 - GB Junior Team
17Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
0:00
..
1225
DRIESEN NielsACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:00
..
1327
STAES GibbeACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:00
..
14156
COLOMBO TommasoPool Cantù 1999 - GB Junior Team
16Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
0:00
..
154
MARIVOET DuarteTeam Auto Eder
17Team Auto Eder,,
0:00
..
1623
MODAFFERI SachaCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
0:00
..
1711617Norway,,
0:00
..
18167
TIJSSEN ViegoNetherlands
17Netherlands,,
0:00
..
1981
DONIE MilanEFC-L&R-AGS
17EFC-L&R-AGS,,
0:00
..
2055
CORSUS YordiBert Containers-Doltcini
16Bert Containers-Doltcini,,
0:00
..
2167
O'BRIEN JosephFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
0:00
..
22111
BRENNAN MatthewFensham Howes-MAS Design
16Fensham Howes-MAS Design,,
0:00
..
23114
SMITHSON JedFensham Howes-MAS Design
16Fensham Howes-MAS Design0:38
0:38
..
247
SERVRANCKX GauthierCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners0:53
0:53
..
2571
WIKA-CZARNOWSKI DawidFlanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team,,
0:53
..
26154
BONALDA AlessandroPool Cantù 1999 - GB Junior Team
16Pool Cantù 1999 - GB Junior Team1:04
1:04
..
2726
SENTJENS SenteACROG-Tormans
16ACROG-Tormans1:19
1:19
..
28147
FOUCHER EstebanTeam U Nantes Atlantique
16Team U Nantes Atlantique,,
1:19
..
2919
WIDAR JarnoCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
1:19
..
30172
JENSEN Andreas KroghTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear,,
1:19
..
31152
GRIMOD EtiennePool Cantù 1999 - GB Junior Team
16Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
1:19
..
3215
GRAFF WilliamVelo Club Ardennes
16Velo Club Ardennes,,
1:19
..
33165
LUGTHART SjorsNetherlands
17Netherlands1:32
1:32
..
3411717Norway2:01
2:01
..
3520
VANDEN HEEDE LarsCrabbé Toitures - CC Chevigny
17Crabbé Toitures - CC Chevigny,,
2:01
..
3665
BRIESEN Milan Olympia Tienen
16Olympia Tienen2:15
2:15
..
37125
BURFORD CraigLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized,,
2:15
..
38148
NOUGUE-DESSUS AaronTeam U Nantes Atlantique
17Team U Nantes Atlantique,,
2:15
..
39124
FETZER LukeLUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized,,
2:15
..
4045
CRAEYNEST TibeOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike2:39
2:39
..
412
BOCK MaxTeam Auto Eder
17Team Auto Eder2:48
2:48
..
421
BÁRTA MartinTeam Auto Eder
17Team Auto Eder3:09
3:09
..
43160
ERŽEN ŽakCannibal Team
16Cannibal Team4:03
4:03
..
44136
AKERS OliverZappi Junior Race Team
16Zappi Junior Race Team,,
4:03
..
45128
KORVA OliverLuxembourg
17Luxembourg4:46
4:46
..
4611516Norway,,
4:46
..
4711816Norway4:54
4:54
..
48138
MOIR CalumZappi Junior Race Team
17Zappi Junior Race Team5:30
5:30
..
4935
CUYLITS MauroAVIA-RUDYCO Cycling Team
17AVIA-RUDYCO Cycling Team5:34
5:34
..
5010016Poland,,
5:34
..
5166
BAERT BasielOlympia Tienen
17Olympia Tienen,,
5:34
..
529916Poland,,
5:34
..
5386
CHURCHILL TaylorDrone Hopper-Gsport-Teika
16Drone Hopper-Gsport-Teika6:01
6:01
..
5424
VANEECKHOUTE VictorCrabbé Toitures - CC Chevigny
16Crabbé Toitures - CC Chevigny6:53
6:53
..
5539
GREIJUS PaulWAC Team Hoboken
17WAC Team Hoboken7:21
7:21
..
5690
CALVO Pablo Drone Hopper-Gsport-Teika
16Drone Hopper-Gsport-Teika7:32
7:32
..
57131
URY FynnLuxembourg
16Luxembourg7:39
7:39
..
5888
GRAU AlexDrone Hopper-Gsport-Teika
17Drone Hopper-Gsport-Teika9:28
9:28
..
5961
LATIN MichaelOlympia Tienen
17Olympia Tienen12:05
12:05
..
60155
GRASSI Stefano Pool Cantù 1999 - GB Junior Team
17Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
12:05
..
6187
DIAZ Ricardo Drone Hopper-Gsport-Teika
17Drone Hopper-Gsport-Teika,,
12:05
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 STORM TheodorNPV-Carl Ras Roskilde Junior02:13:33
2 GRISEL MatysAG2R Citroën U19 Team,,
3 BARHOUMI Ilian AlexandreAG2R Citroën U19 Team,,
4 WULFF NoahNPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
5 LEIDERT LouisGermany,,
6 NUYENS WiesBert Containers-Doltcini,,
7 SOENENS ViktorOnder Ons Parike,,
8 VIARDOT MatteoAG2R Citroën U19 Team,,
9 FRYDKJÆR Patrick BojeNPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
10 VANDENBERGHE ViktorBert Containers-Doltcini,,
11 FIORIN MatteoPool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
12 DRIESEN NielsACROG-Tormans,,
13 STAES GibbeACROG-Tormans,,
14 COLOMBO TommasoPool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
15 MARIVOET DuarteTeam Auto Eder,,
16 MODAFFERI SachaCrabbé Toitures - CC Chevigny,,
17 HAUGLAND KasperNorway,,
18 TIJSSEN ViegoNetherlands,,
19 DONIE MilanEFC-L&R-AGS,,
20 CORSUS YordiBert Containers-Doltcini,,
21 O'BRIEN JosephFlanderscolor - Galloo Team,,
22 SMITHSON JedFensham Howes-MAS Design0:38
23 SERVRANCKX GauthierCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners0:53
24 WIKA-CZARNOWSKI DawidFlanderscolor - Galloo Team,,
25 BONALDA AlessandroPool Cantù 1999 - GB Junior Team1:04
26 SENTJENS SenteACROG-Tormans1:19
27 BRENNAN MatthewFensham Howes-MAS Design,,
28 FOUCHER EstebanTeam U Nantes Atlantique1:19
29 WIDAR JarnoCrabbé Toitures - CC Chevigny,,
30 JENSEN Andreas KroghTeam Mascot Workwear,,
31 GRIMOD EtiennePool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
32 LUGTHART SjorsNetherlands1:32
33 INGEBRIGTSEN StormNorway2:01
34 VANDEN HEEDE LarsCrabbé Toitures - CC Chevigny,,
35 BRIESEN Milan Olympia Tienen2:15
36 BURFORD CraigLUX/CTS p/b Specialized,,
37 NOUGUE-DESSUS AaronTeam U Nantes Atlantique,,
38 FETZER LukeLUX/CTS p/b Specialized,,
39 CRAEYNEST TibeOnder Ons Parike2:39
40 BOCK MaxTeam Auto Eder2:48
41 BÁRTA MartinTeam Auto Eder3:09
42 GRAFF WilliamVelo Club Ardennes1:19
43 ERŽEN ŽakCannibal Team4:03
44 AKERS OliverZappi Junior Race Team,,
45 KORVA OliverLuxembourg4:46
46 MARTINSEN Georg RydningenNorway,,
47 VESLUM SebastianNorway4:54
48 MOIR CalumZappi Junior Race Team5:30
49 CUYLITS MauroAVIA-RUDYCO Cycling Team5:34
50 ŁATKOWSKI DawidPoland,,
51 BAERT BasielOlympia Tienen,,
52 WIŚNIEWSKI SzymonPoland,,
53 CHURCHILL TaylorDrone Hopper-Gsport-Teika6:01
54 VANEECKHOUTE VictorCrabbé Toitures - CC Chevigny6:53
55 GREIJUS PaulWAC Team Hoboken7:21
56 CALVO Pablo Drone Hopper-Gsport-Teika7:32
57 URY FynnLuxembourg7:39
58 GRAU AlexDrone Hopper-Gsport-Teika9:28
59 LATIN MichaelOlympia Tienen12:05
60 GRASSI Stefano Pool Cantù 1999 - GB Junior Team,,
61 DIAZ Ricardo Drone Hopper-Gsport-Teika,,


RnkTeamClassTimeTime won/lost
1 NPV-Carl Ras Roskilde JuniorCLUB6:40:39..
2 AG2R Citroën U19 TeamCLUB,,
0:00
..
3 Team Auto EderCLUB,,
0:00
..
4 GermanyNAT,,
0:00
..
5 Cannibal TeamCLUB,,
0:00
..
6 Bert Containers-DoltciniCLUB,,
0:00
..
7 ACROG-TormansCLUB,,
0:00
..
8 EFC-L&R-AGSCLUB,,
0:00
..
9 Pool Cantù 1999 - GB Junior TeamCLUB,,
0:00
..
10 Flanderscolor - Galloo TeamCLUB,,
0:00
..
11 NetherlandsNAT,,
0:00
..
12 WAC Team HobokenCLUB0:38
0:38
..
13 Fensham Howes-MAS DesignCLUB,,
0:38
..
14 Cycling Team Luc Wallays - Jonge RennersCLUB0:53
0:53
..
15 Crabbé Toitures - CC ChevignyCLUB1:19
1:19
..
16 NorwayNAT2:01
2:01
..
17 LUX/CTS p/b SpecializedCLUB2:15
2:15
..
18 PolandNAT,,
2:15
..
19 Maes CT GlabbeekCLUB,,
2:15
..
20 Onder Ons ParikeCLUB2:38
2:38
..
21 AVIA-RUDYCO Cycling TeamCLUB,,
2:38
..
22 Team U Nantes AtlantiqueCT,,
2:38
..
23 Velo Club ArdennesCLUB,,
2:38
..
24 Team Mascot WorkwearCLUB3:57
3:57
..
25 Zappi Junior Race TeamCLUB4:03
4:03
..
26 LuxembourgNAT4:30
4:30
..
27 Canguru - QTS - Air College Cycling TeamCLUB7:01
7:01
..
28 Olympia TienenCLUB7:29
7:29
..
29 Drone Hopper-Gsport-TeikaCLUB13:33
13:33
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.

Race information

  • Date:
    05 August 2022
  • Start time:
    15:30
  • Avg. speed winner:
    43.58 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    97 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    39
  • Vert. meters:
    1146
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    227
  • Startlist quality score:
  • Won how:

Race profile

Sites