2024»8th

Menen Kemmel Menen

(1.1)
2024»One day race»MenenMenen(128.4km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPntTime
113
CRAPS Stan ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans752:46:08
276
LOY Oscar Pierre & Sol - OG Cycles
17Pierre & Sol - OG Cycles550:02
0:02
3129
GANINI Stefano S.C. Romanese
17S.C. Romanese40,,
0:02
434
MISSEEUW Lowiek Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team32,,
0:02
561
CAPPON Staf Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners28,,
0:02
660
STROEYKENS Seppe Brain² Olympia Tienen
18Brain² Olympia Tienen24,,
0:02
729
VAN SPEYBROECK Yoni Isorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team200:08
0:08
8133
GROMAN Adrian Flanders Devo
16Flanders Devo180:35
0:35
9131
CORNALI Christian S.C. Romanese
17S.C. Romanese16,,
0:35
10139
BALLIF Anco Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team14,,
0:35
11116
CHEMINANT Steven Olympique Grande-Synthe Formation
18Olympique Grande-Synthe Formation12,,
0:35
12127
RINALDI Andrea S.C. Romanese
18S.C. Romanese10,,
0:35
1397
SOLEN Keije Goudenbod-Parkhotel U19
18Goudenbod-Parkhotel U198,,
0:35
1452
DELESTRAIT Tommy Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U197,,
0:35
1535
PLASMAN Briek Van Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team6,,
0:35
165
VANDERSTEENE Leander Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
18Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel5,,
0:35
17104
ERBERVELD Jorik Merida Adelaar Tifosi DT
17Merida Adelaar Tifosi DT4,,
0:35
1850
LEJEUNE Aurélien Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U193,,
0:35
19141
PIRINEN Miko Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team2,,
0:35
20100
SMIT Stan Goudenbod-Parkhotel U19
18Goudenbod-Parkhotel U191,,
0:35
2144
VANOOTEGHEM Lucas VZW WP de Molenspurters Meulebeke
16VZW WP de Molenspurters Meulebeke,,
0:35
2267
RIJVERS Max MIX TigeRR/Cannibal
17MIX TigeRR/Cannibal,,
0:35
2365
MOYAERT Matthis Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
16Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:35
2441
NICOLAIDES Sybren Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
0:35
2580
MURPHY Alexander Shibden Hopetech Apex
17Shibden Hopetech Apex,,
0:35
26140
MAESSEN Daan Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:35
27143
ADASZAK Ksawery Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:35
28103
DERKSEN Jente Merida Adelaar Tifosi DT
18Merida Adelaar Tifosi DT,,
0:35
2994
BLAAUWGEERS Maurits WRV De Peddelaars
16WRV De Peddelaars,,
0:35
304
RAMOUDT Legolas Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
18Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:35
3136
VAN MEENEN Dries Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:35
3233
DURIE Zeno Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:35
3316
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:35
34110
BUITER Maurits Wielerploeg Groot Amsterdam
16Wielerploeg Groot Amsterdam,,
0:35
3570
WINTER Zeno Levi MIX TigeRR/Cannibal
17MIX TigeRR/Cannibal,,
0:35
36113
THUNNISSEN Camiel Wielerploeg Groot Amsterdam
17Wielerploeg Groot Amsterdam,,
0:35
3779
EDWARDS Denholm Shibden Hopetech Apex
17Shibden Hopetech Apex,,
0:35
3863
DEPRAETERE Gust Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
16Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:35
3992
QUINT Antoine WRV De Peddelaars
18WRV De Peddelaars,,
0:35
4071
SKRAPCIS Olivers Jēkabs MIX TigeRR/Cannibal
17MIX TigeRR/Cannibal,,
0:35
41109
MONS Jasper Wielerploeg Groot Amsterdam
17Wielerploeg Groot Amsterdam,,
0:35
4218
VERBIEST Kobe ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:35
4383
LEWIS Cillian Shibden Hopetech Apex
16Shibden Hopetech Apex,,
0:35
44128
MORO Marco S.C. Romanese
16S.C. Romanese,,
0:35
4581
BAXTER Rowan Shibden Hopetech Apex
17Shibden Hopetech Apex,,
0:35
46108
SEGBOER Quint Merida Adelaar Tifosi DT
16Merida Adelaar Tifosi DT,,
0:35
4784
ABBOTT Samuel Shibden Hopetech Apex
16Shibden Hopetech Apex,,
0:35
48132
SIGNORINI Luca S.C. Romanese
16S.C. Romanese,,
0:35
49121
ROOR Maxim Rad-Net Oßwald
17Rad-Net Oßwald,,
0:35
5021
FELIES Thor AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:35
5131
DAYER Thor Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:35
5223
VERLEYSEN Thor AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:35
5342
HEERMAN Luigi Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
0:35
5449
WARRANT Robin Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
0:35
55144
WILLIS Eddie Gepla-Watersley R+D Road Team
18Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:35
5687
SCHOUREN Jip TWC Pijnenburg
17TWC Pijnenburg,,
0:35
5758
SEBRECHTS Daan Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen,,
0:35
58101
TOL Dean Goudenbod-Parkhotel U19
17Goudenbod-Parkhotel U19,,
0:35
596
MAES Luca Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:35
6072
CHRISTIAENS Jasper MIX TigeRR/Cannibal
17MIX TigeRR/Cannibal,,
0:35
6155
SPRIMONT Fabian Brain² Olympia Tienen
18Brain² Olympia Tienen,,
0:35
6211
LESY Mathis Koninklijke VC 't Meetjesland
17Koninklijke VC 't Meetjesland,,
0:35
6315
HANNES Kamiel ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:35
6478
VANDENBUSSCHE Loris Pierre & Sol - OG Cycles
17Pierre & Sol - OG Cycles,,
0:35
6522
HOSKENS Niels AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:35
6677
VANASSCHE Arthur Pierre & Sol - OG Cycles
16Pierre & Sol - OG Cycles,,
0:35
6773
FEDERBE Axel Pierre & Sol - OG Cycles
17Pierre & Sol - OG Cycles,,
0:35
681
DENYS Bastiaan Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:35
6993
HIEMSTRA Finn WRV De Peddelaars
16WRV De Peddelaars,,
0:35
7048
VANCOPPENOLLE Mats VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke,,
0:35
7120
LAUREYS Fons AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:35
722
ODRIOZOLA Josu Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:35
7354
CANDRIX Axel Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
0:35
7498
VRIES Lukas Goudenbod-Parkhotel U19
18Goudenbod-Parkhotel U19,,
0:35
7532
DERAM Stan Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:35
76107
ARENDS Finn Merida Adelaar Tifosi DT
16Merida Adelaar Tifosi DT,,
0:35
7743
GLORIEUX Stan VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke,,
0:35
7839
DECLERCQ Mart Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:35
798
DE SMUL Staf Koninklijke VC 't Meetjesland
17Koninklijke VC 't Meetjesland,,
0:35
8040
LEFEVRE Fabrice Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:35
8199
TIJSEN Tristan Goudenbod-Parkhotel U19
18Goudenbod-Parkhotel U19,,
0:35
8226
DE PAEPE Kiany Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team,,
0:35
8389
17TWC Pijnenburg,,
0:35
84120
VERHULST Axel Olympique Grande-Synthe Formation
18Olympique Grande-Synthe Formation,,
0:35
8595
VAN VEEN Tom WRV De Peddelaars
16WRV De Peddelaars,,
0:35
8628
DE BRUYNE Damy Isorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:35
8737
AMORISON Sacha Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:35
8825
COLEMAN Vos Isorex Cycling Team
16Isorex Cycling Team,,
0:35
8974
HINNEKENS Lucien Pierre & Sol - OG Cycles
18Pierre & Sol - OG Cycles,,
0:35
9088
ALTING Mees TWC Pijnenburg
16TWC Pijnenburg,,
0:35
9162
CASSAERT Mathis Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:35
92111
MOURIS Michiel Wielerploeg Groot Amsterdam
17Wielerploeg Groot Amsterdam,,
0:35
93118
LABBE Pierrick Olympique Grande-Synthe Formation
16Olympique Grande-Synthe Formation,,
0:35
94130
GUERCILENA Marco S.C. Romanese
17S.C. Romanese0:51
0:51
9517
VAN LOOY Stan ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans1:08
1:08
9656
BOSMANS Thibau Brain² Olympia Tienen
18Brain² Olympia Tienen1:41
1:41
973
DESIMPELAERE Ward Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel1:45
1:45
9853
VAN DER VURST Kobe Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U193:15
3:15
DNF45
MCGILLIVRAY Callum VZW WP de Molenspurters Meulebeke
18VZW WP de Molenspurters Meulebeke-
DNF46
VANTOMME Mateo VZW WP de Molenspurters Meulebeke
18VZW WP de Molenspurters Meulebeke-
DNF75
LECLERCQ Omer Pierre & Sol - OG Cycles
16Pierre & Sol - OG Cycles-
DNF126
PLICH Colin Rad-Net Oßwald
16Rad-Net Oßwald-
DNF86
DE JONG Thijmen TWC Pijnenburg
17TWC Pijnenburg-
DNF85
FUITE Michiel TWC Pijnenburg
17TWC Pijnenburg-
DNF82
HOYLE Charlie Shibden Hopetech Apex
17Shibden Hopetech Apex-
DNF90
VAN DEN KIEBOOM Phillip TWC Pijnenburg
18TWC Pijnenburg-
DNF10
DE VOS Maxim Koninklijke VC 't Meetjesland
17Koninklijke VC 't Meetjesland-
DNF135
VITALE Jack Flanders Devo
16Flanders Devo-
DNF136
FOX Joshua Flanders Devo
17Flanders Devo-
DNF137
ACIMOVIC Nikolai Flanders Devo
17Flanders Devo-
DNF138
HORNE Matthew Flanders Devo
17Flanders Devo-
DNF102
BIERSTEKER Tom-Pieter Goudenbod-Parkhotel U19
Goudenbod-Parkhotel U19-
DNF123
ZINK Paul Rad-Net Oßwald
17Rad-Net Oßwald-
DNF7
CLAES Keano Koninklijke VC 't Meetjesland
16Koninklijke VC 't Meetjesland-
DNF51
LORIE Rias Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U19-
DNF12
GOUDSMEDT Justin Koninklijke VC 't Meetjesland
17Koninklijke VC 't Meetjesland-
DNF105
ZIELSTRA Kaj Merida Adelaar Tifosi DT
16Merida Adelaar Tifosi DT-
DNF106
WOUDA Gerben Merida Adelaar Tifosi DT
17Merida Adelaar Tifosi DT-
DNF115
BUTEZ Jordan Olympique Grande-Synthe Formation
17Olympique Grande-Synthe Formation-
DNF117
COLBE Mathéo Olympique Grande-Synthe Formation
18Olympique Grande-Synthe Formation-
DNF119
LECLERCQ Mathis Olympique Grande-Synthe Formation
16Olympique Grande-Synthe Formation-
DNF27
UYTTERSPROT Keith Isorex Cycling Team
16Isorex Cycling Team-
DNF125
HARNEKE Emil Rad-Net Oßwald
16Rad-Net Oßwald-
DNF38
CUTHBERT Travis Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike-
DNF112
DE KOK Freek Wielerploeg Groot Amsterdam
16Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF114
VAN OS Liam Wielerploeg Groot Amsterdam
18Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF91
DE ROOS Mads WRV De Peddelaars
18WRV De Peddelaars-
DNF68
VLEUGELS Sylvain MIX TigeRR/Cannibal
17MIX TigeRR/Cannibal-
DNF69
WASSERMAN Thijn MIX TigeRR/Cannibal
18MIX TigeRR/Cannibal-
DNF134
WEBB Jack Flanders Devo
18Flanders Devo-
DNF122
THIELEMEIER Jonah Rad-Net Oßwald
17Rad-Net Oßwald-
DNF66
VERMEEREN Obe Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners-
DNF14
VERBRUGGE Jasper ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans-
DNF19
DE WINTER Milan AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team-
DNF24
VAN TICHELT Lennert AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team-
DNF57
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen-
DNF59
VAN MINNEBRUGGEN Tobias Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen-
DNF47
LAFLERE Milo VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke-
DNF142
STREJČEK Adam Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    07 July 2024
  • Start time:
    -
  • Avg. speed winner:
    46.372 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    128.4 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Vertical meters:
    115
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
  • Avg. temperature:

    Race profile

    Sites