Search:  
topLogin
-
2018
»
«

2019»Oberösterreichrundfahrt (2.2)

2019  Points classification

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamUCIPntTime
16+2:52 Skaarseth AndersUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team753:39:253:39:25
28+3:27 Bajc AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 32,,,,
39+3:28 Mosca JacopoD'Amico - UM Tools  25D'Amico - UM Tools 11,,,,
411+3:32 Primožič Jaka 20,,,,
510+3:29 Schinnagel JohannesMaloja Pushbikers 23Maloja Pushbikers,,,,
612+3:34 Leemreize Gijs 19,,,,
77+3:20 Janssen AdriaanMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT,,,,
813+3:55 Vermeulen Moran 22,,,,
951+9:12 Oostra FolkertMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT1:191:19
101+0:00 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic1:211:21
1143+6:10 Franz MarcelHeizomat Rad-Net 23Heizomat Rad-Net,,1:21
1271+24:02 Artz Bart  19,,1:21
133+0:18 Hoelgaard MarkusUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team,,1:21
1428+5:02 Johannink Jelle 22,,1:21
1561+16:24 Treubel PascalHeizomat Rad-Net 22Heizomat Rad-Net,,1:21
1649+8:24 Broex Victor 19,,1:21
175+0:30 Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels ,,1:21
182+0:13 Rabitsch StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels  27Team Felbermayr - Simplon Wels ,,1:21
1923+4:58 Kulset SindreUno-X Norwegian Development Team 20Uno-X Norwegian Development Team,,1:21
2035+5:12 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:21
2117+4:53 Weulink Meindert 20,,1:21
2220+4:56 Gaffurini NicolaMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT,,1:21
2327+5:02 Hoeks Daan ,,1:21
2450+8:53 Cemazar Nik 19,,1:21
2516+4:52 Veber Matic 22,,1:21
2618+4:55 Hampl Petr 26,,1:21
2722+4:57 Díaz José ManuelTeam Vorarlberg Santic 24Team Vorarlberg Santic,,1:21
2841+5:40 Molenaar AlexMonkey Town - à Bloc CT 19Monkey Town - à Bloc CT,,1:21
2952+9:29 Ruijmgaard Yentl 21,,1:21
304+0:19 Salzmann JodokMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers,,1:21
3144+6:35 Hammerschmid RaphaelSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,1:21
3221+4:57 Drinovec Matej 27,,1:21
3331+5:04 Agterberg Kyle ,,1:21
3419+4:55 Pajek LukaSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  22SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,1:21
3558+15:21 Hill BenjaminLjubljana Gusto Santic 29Ljubljana Gusto Santic,,1:21
3615+4:46 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:21
3778+28:53 Lakota Luka  20,,1:21
3829+5:02 Stüssi ColinTeam Vorarlberg Santic 26Team Vorarlberg Santic1:281:28
3939+5:22 Peng Yuan TangLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic,,1:28
4032+5:05 Pöll Stefan 32,,1:28
4114+4:29 Schlemmer LukasMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers,,1:28
4226+5:01 de Jong JeenMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT,,1:28
4325+4:59 Reiter Daniel 27,,1:28
4445+6:42 Bokë Dominic  ,,1:28
4537+5:18 Messner Martin  19,,1:28
4660+16:04 Repše Uroš 25,,1:28
4763+17:39 Rotter Michal  ,,1:28
4824+4:58 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 20Ljubljana Gusto Santic,,1:28
4975+26:03 Traeen TorsteinUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team,,1:28
5077+28:39 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 33Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:28
5136+5:14 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:28
5246+7:09 Kuen MaximilianTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic,,1:28
5333+5:07 Santoro AntonioMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT,,1:28
5447+7:20 Van Der Heijden Maik 22,,1:28
5538+5:18 Prochazka Michal ,,1:28
5634+5:07 Fidler Gerd 22,,1:28
5730+5:02 Geismayr DanielTeam Vorarlberg Santic 29Team Vorarlberg Santic,,1:28
5842+5:44 Bosch Manuel 301:551:55
5940+5:26 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic,,1:55
6066+22:32 Gademan Sam 182:222:22
6179+29:58 Herden Benjamin 28,,2:22
6262+16:55 Sprenger Michael 242:252:25
6359+15:24 Umhaller ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,2:25
6448+8:07 Lehner DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  25Team Felbermayr - Simplon Wels 2:272:27
6567+22:47 Kulset KristianUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team,,2:27
6655+13:47 Orocito Franco D'Amico - UM Tools  20D'Amico - UM Tools 2:322:32
6754+11:48 Martinelli IvanD'Amico - UM Tools  28D'Amico - UM Tools ,,2:32
6882+37:54 Burchio FedericoD'Amico - UM Tools  23D'Amico - UM Tools 2:362:36
6969+23:34 Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 3:153:15
7070+23:44 Kolb StefanMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers3:253:25
7165+18:40 Thanner Stefan  ,,3:25
7253+10:56 Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  20Team Felbermayr - Simplon Wels ,,3:25
7364+18:04 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,3:25
7472+24:06 Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 29Team Vorarlberg Santic3:513:51
7568+23:04 Amezawa TakeakiLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic7:437:43
7691+54:06 Kminek Vojtech 10:3010:30
7783+38:06 Kvasina Filip 20,,10:30
7887+51:26 Kerckhaert Jochem ,,10:30
7973+24:59 Godrie Stan 26,,10:30
8084+38:09 Gevers Robbie 26,,10:30
8157+15:07 Solymosi Marton 29,,10:30
8274+25:02 Koller JanTeam Felbermayr - Simplon Wels  21Team Felbermayr - Simplon Wels ,,10:30
8385+38:14 Stockmeyer Fabian  28,,10:30
8480+30:47 Ritzinger FelixMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers,,10:30
8590+54:05 Kaspera Christoph 24,,10:30
8676+26:45 Kustadinchev RomanD'Amico - UM Tools  23D'Amico - UM Tools ,,10:30
8781+31:27 Gaubitzer Michael 35,,10:30
8856+13:59 Bloem Joren 19,,10:30
8989+51:46 Palyi Csaba 28,,10:30
9088+51:44 Kiss Gergely 38,,10:30
9186+39:44 Cotar Luka 2318:4418:44
DNF+ - 11:44:40 Greenberg Cory 31--
DNF+ - 11:44:40 Nieuwpoort Jelle 21,,-
DNS+ - 11:44:40 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 25Ljubljana Gusto Santic,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲RiderAgeTeamUCIPntTime
11- Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic4025 11:44:40 11:44:40
22- Rabitsch StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels  27Team Felbermayr - Simplon Wels 30180:130:13
34▲1 Hoelgaard MarkusUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team25140:180:18
43▼1 Salzmann JodokMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers20110:190:19
55- Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 1580:300:30
67▲1 Skaarseth AndersUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team1062:522:52
78▲1 Janssen AdriaanMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT543:203:20
819▲11 Bajc AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 333:273:27
917▲8 Mosca JacopoD'Amico - UM Tools  25D'Amico - UM Tools 323:283:28
1011▲1 Schinnagel JohannesMaloja Pushbikers 23Maloja Pushbikers313:293:29
1124▲13 Primožič Jaka 203:323:32
1226▲14 Leemreize Gijs 193:343:34
1342▲29 Vermeulen Moran 223:553:55
146▼8 Schlemmer LukasMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers4:294:29
159▼6 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang4:464:46
1615▼1 Veber Matic 224:524:52
1716▼1 Weulink Meindert 204:534:53
1820▲2 Hampl Petr 264:554:55
1921▲2 Pajek LukaSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  22SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,4:55
2025▲5 Gaffurini NicolaMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT4:564:56
2127▲6 Drinovec Matej 274:574:57
2228▲6 Díaz José ManuelTeam Vorarlberg Santic 24Team Vorarlberg Santic,,4:57
2329▲6 Kulset SindreUno-X Norwegian Development Team 20Uno-X Norwegian Development Team4:584:58
2412▼12 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 20Ljubljana Gusto Santic,,4:58
2514▼11 Reiter Daniel 274:594:59
2618▼8 de Jong JeenMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT5:015:01
2733▲6 Hoeks Daan 5:025:02
2834▲6 Johannink Jelle 22,,5:02
2922▼7 Stüssi ColinTeam Vorarlberg Santic 26Team Vorarlberg Santic,,5:02
3023▼7 Geismayr DanielTeam Vorarlberg Santic 29Team Vorarlberg Santic,,5:02
3135▲4 Agterberg Kyle 5:045:04
3230▼2 Pöll Stefan 325:055:05
3331▼2 Santoro AntonioMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT5:075:07
3432▼2 Fidler Gerd 22,,5:07
3540▲5 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang5:125:12
3636- Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang5:145:14
3738▲1 Messner Martin  195:185:18
3839▲1 Prochazka Michal ,,5:18
3941▲2 Peng Yuan TangLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic5:225:22
4013▼27 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic5:265:26
4143▲2 Molenaar AlexMonkey Town - à Bloc CT 19Monkey Town - à Bloc CT5:405:40
4237▼5 Bosch Manuel 305:445:44
4345▲2 Franz MarcelHeizomat Rad-Net 23Heizomat Rad-Net6:106:10
4447▲3 Hammerschmid RaphaelSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 6:356:35
4546▲1 Bokë Dominic  6:426:42
4649▲3 Kuen MaximilianTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic7:097:09
4750▲3 Van Der Heijden Maik 227:207:20
4848- Lehner DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  25Team Felbermayr - Simplon Wels 8:078:07
4951▲2 Broex Victor 198:248:24
5052▲2 Cemazar Nik 198:538:53
5154▲3 Oostra FolkertMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT9:129:12
5255▲3 Ruijmgaard Yentl 219:299:29
5353- Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  20Team Felbermayr - Simplon Wels 10:5610:56
5456▲2 Martinelli IvanD'Amico - UM Tools  28D'Amico - UM Tools 11:4811:48
5557▲2 Orocito Franco D'Amico - UM Tools  20D'Amico - UM Tools 13:4713:47
5610▼46 Bloem Joren 1913:5913:59
5744▼13 Solymosi Marton 2915:0715:07
5859▲1 Hill BenjaminLjubljana Gusto Santic 29Ljubljana Gusto Santic15:2115:21
5958▼1 Umhaller ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 15:2415:24
6064▲4 Repše Uroš 2516:0416:04
6166▲5 Treubel PascalHeizomat Rad-Net 22Heizomat Rad-Net16:2416:24
6262- Sprenger Michael 2416:5516:55
6369▲6 Rotter Michal  17:3917:39
6465▲1 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang18:0418:04
6567▲2 Thanner Stefan  18:4018:40
6671▲5 Gademan Sam 1822:3222:32
6777▲10 Kulset KristianUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team22:4722:47
6868- Amezawa TakeakiLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic23:0423:04
6976▲7 Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 23:3423:34
7075▲5 Kolb StefanMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers23:4423:44
7180▲9 Artz Bart  1924:0224:02
7272- Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 29Team Vorarlberg Santic24:0624:06
7361▼12 Godrie Stan 2624:5924:59
7463▼11 Koller JanTeam Felbermayr - Simplon Wels  21Team Felbermayr - Simplon Wels 25:0225:02
7581▲6 Traeen TorsteinUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team26:0326:03
7670▼6 Kustadinchev RomanD'Amico - UM Tools  23D'Amico - UM Tools 26:4526:45
7782▲5 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 33Team Hrinkow Advarics Cycleang28:3928:39
7883▲5 Lakota Luka  2028:5328:53
7984▲5 Herden Benjamin 2829:5829:58
8074▼6 Ritzinger FelixMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers30:4730:47
8178▼3 Gaubitzer Michael 3531:2731:27
8288▲6 Burchio FedericoD'Amico - UM Tools  23D'Amico - UM Tools 37:5437:54
8385▲2 Kvasina Filip 2038:0638:06
8486▲2 Gevers Robbie 2638:0938:09
8587▲2 Stockmeyer Fabian  2838:1438:14
8679▼7 Cotar Luka 2339:4439:44
8789▲2 Kerckhaert Jochem 51:2651:26
8891▲3 Kiss Gergely 3851:4451:44
8992▲3 Palyi Csaba 2851:4651:46
9093▲3 Kaspera Christoph 2454:0554:05
9194▲3 Kminek Vojtech 54:0654:06
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPnt
13▲2 Skaarseth AndersUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team44
21▼1 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic36
32▼1 Molenaar AlexMonkey Town - à Bloc CT 19Monkey Town - à Bloc CT20
44- Schlemmer LukasMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers19
55- Rabitsch StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels  27Team Felbermayr - Simplon Wels 17
66- Hoelgaard MarkusUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team16
714▲7 Bajc AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 16
87▼1 Janssen AdriaanMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT14
9- Mosca JacopoD'Amico - UM Tools  25D'Amico - UM Tools 11
1015▲5 Primožič Jaka 2011
118▼3 Salzmann JodokMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers9
129▼3 Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 8
1310▼3 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang7
14- Schinnagel JohannesMaloja Pushbikers 23Maloja Pushbikers6
15- Leemreize Gijs 195
1611▼5 de Jong JeenMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT4
17- Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  20Team Felbermayr - Simplon Wels 4
1816▼2 Vermeulen Moran 222
19- Ruijmgaard Yentl 212
2012▼8 Bloem Joren 192
2113▼8 Hill BenjaminLjubljana Gusto Santic 29Ljubljana Gusto Santic2
2217▼5 Franz MarcelHeizomat Rad-Net 23Heizomat Rad-Net1
23- Oostra FolkertMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲GCGC-TimeRiderAgeTeamTime
14▲311+3:32 Primožič Jaka 20 11:48:12 11:48:12
25▲312+3:34 Leemreize Gijs 190:020:02
311▲813+3:55 Vermeulen Moran 220:230:23
43▼117+4:53 Weulink Meindert 201:211:21
56▲123+4:58 Kulset SindreUno-X Norwegian Development Team 20Uno-X Norwegian Development Team1:261:26
62▼424+4:58 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 20Ljubljana Gusto Santic,,1:26
77-27+5:02 Hoeks Daan 1:301:30
88-31+5:04 Agterberg Kyle 1:321:32
99-37+5:18 Messner Martin  191:461:46
1010-38+5:18 Prochazka Michal ,,1:46
1112▲141+5:40 Molenaar AlexMonkey Town - à Bloc CT 19Monkey Town - à Bloc CT2:082:08
1213▲147+7:20 Van Der Heijden Maik 223:483:48
1314▲149+8:24 Broex Victor 194:524:52
1415▲150+8:53 Cemazar Nik 195:215:21
1517▲252+9:29 Ruijmgaard Yentl 215:575:57
1616-53+10:56 Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  20Team Felbermayr - Simplon Wels 7:247:24
1718▲155+13:47 Orocito Franco D'Amico - UM Tools  20D'Amico - UM Tools 10:1510:15
181▼1756+13:59 Bloem Joren 1910:2710:27
1920▲161+16:24 Treubel PascalHeizomat Rad-Net 22Heizomat Rad-Net12:5212:52
2021▲163+17:39 Rotter Michal  14:0714:07
2122▲166+22:32 Gademan Sam 1819:0019:00
2225▲369+23:34 Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 20:0220:02
2324▲170+23:44 Kolb StefanMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers20:1220:12
2426▲271+24:02 Artz Bart  1920:3020:30
2519▼674+25:02 Koller JanTeam Felbermayr - Simplon Wels  21Team Felbermayr - Simplon Wels 21:3021:30
2627▲178+28:53 Lakota Luka  2025:2125:21
2728▲183+38:06 Kvasina Filip 2034:3434:34
2829▲187+51:26 Kerckhaert Jochem 47:5447:54
2930▲191+54:06 Kminek Vojtech 50:3450:34
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPnt
11- Traeen TorsteinUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team28
25▲3 Oostra FolkertMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT23
32▼1 Hoelgaard MarkusUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team20
43▼1 Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 18
54▼1 Kulset KristianUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team12
66- Hill BenjaminLjubljana Gusto Santic 29Ljubljana Gusto Santic8
7- Ruijmgaard Yentl 217
8- Skaarseth AndersUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team6
97▼2 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang6
108▼2 Salzmann JodokMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers6
119▼2 de Jong JeenMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT6
1213▲1 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang6
13- Kolb StefanMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers6
14- Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  20Team Felbermayr - Simplon Wels 5
1510▼5 Molenaar AlexMonkey Town - à Bloc CT 19Monkey Town - à Bloc CT4
1611▼5 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic3
17- Schinnagel JohannesMaloja Pushbikers 23Maloja Pushbikers2
1812▼6 Stüssi ColinTeam Vorarlberg Santic 26Team Vorarlberg Santic2
19- Treubel PascalHeizomat Rad-Net 22Heizomat Rad-Net2
2015▼5 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 33Team Hrinkow Advarics Cycleang2
2114▼7 Ritzinger FelixMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers2
2216▼6 Janssen AdriaanMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT1
23- Bajc AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲TeamTime
11- Team Felbermayr - Simplon Wels   35:18:22 35:18:22
22- Maloja Pushbikers 4:074:07
33- Uno-X Norwegian Development Team 4:084:08
44- Team Vorarlberg Santic 5:505:50
55- Monkey Town - à Bloc CT 8:308:30
69▲3 WSA KTM Graz 9:539:53
76▼1 Sensa - Kanjers voor Kanjers 9:589:58
87▼1 Ljubljana Gusto Santic 10:4610:46
98▼1 Team Hrinkow Advarics Cycleang 10:4910:49
1010- Kk Kranj 12:1512:15
1111- Wielerploeg Groot Amsterdam 13:5313:53
1212- SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  15:1615:16
1313- D'Amico - UM Tools  18:4518:45
1414- Tirol KTM Cycling Team 23:0923:09
1515- TJ Favorit Brno 23:2523:25
1616- Orange Babies Cycling Team 23:5023:50
1718▲1 Team Veloclub Ratisbona 1:07:061:07:06
1817▼1 Arbo Bundesteam 1:10:201:10:20
1919- Epronex - BSS Oil Team 1:40:071:40:07
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

Date: 16th June 2019
Race category: Men Elite
Oberösterreichrundfahrt logo

Links
Websites:
www.ooe-radsportverband.at/
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.08929 sec.