2019»10th

Oberösterreichrundfahrt

(2.2)
2019»Stage 3 (Final)»Traun Ternber(147.2km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
16+2:52-
SKAARSETH AndersUno-X Norwegian Development Team
24Uno-X Norwegian Development Team753:39:25
28+3:27-
BAJC AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels
30Team Felbermayr - Simplon Wels 32,,
0:00
39+3:28-
MOSCA JacopoD'Amico - UM Tools
25D'Amico - UM Tools 11,,
0:00
411+3:32-20,,
0:00
510+3:29-
SCHINNAGEL JohannesMaloja Pushbikers
23Maloja Pushbikers,,
0:00
612+3:34-19,,
0:00
77+3:20-
JANSSEN AdriaanMonkey Town - à Bloc CT
23Monkey Town - à Bloc CT,,
0:00
813+3:55-22,,
0:00
951+9:12-
OOSTRA FolkertMonkey Town - à Bloc CT
29Monkey Town - à Bloc CT1:19
1:19
101+0:00-
STEIMLE JannikTeam Vorarlberg Santic
23Team Vorarlberg Santic1:21
1:21
1143+6:10-
FRANZ MarcelHeizomat Rad-Net
23Heizomat Rad-Net,,
1:21
1271+24:02-19,,
1:21
133+0:18-
HOELGAARD MarkusUno-X Norwegian Development Team
24Uno-X Norwegian Development Team,,
1:21
1428+5:02-22,,
1:21
1561+16:24-
TREUBEL PascalHeizomat Rad-Net
22Heizomat Rad-Net,,
1:21
1649+8:24-19,,
1:21
175+0:30-
KRIZEK MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels
30Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
1:21
182+0:13-
RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels
27Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
1:21
1923+4:58-
KULSET SindreUno-X Norwegian Development Team
20Uno-X Norwegian Development Team,,
1:21
2035+5:12-
HRINKOW DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang
30Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
1:21
2117+4:53-20,,
1:21
2220+4:56-
GAFFURINI NicolaMonkey Town - à Bloc CT
29Monkey Town - à Bloc CT,,
1:21
2327+5:02-19,,
1:21
2450+8:53-19,,
1:21
2516+4:52-22,,
1:21
2618+4:55-26,,
1:21
2722+4:57-
DÍAZ José ManuelTeam Vorarlberg Santic
24Team Vorarlberg Santic,,
1:21
2841+5:40-
MOLENAAR AlexMonkey Town - à Bloc CT
19Monkey Town - à Bloc CT,,
1:21
2952+9:29-21,,
1:21
304+0:19-
SALZMANN JodokMaloja Pushbikers
24Maloja Pushbikers,,
1:21
3144+6:35-
HAMMERSCHMID RaphaelSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,
1:21
3221+4:57-27,,
1:21
3331+5:04-20,,
1:21
3419+4:55-
PAJEK LukaSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
22SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,
1:21
3558+15:21-
HILL BenjaminLjubljana Gusto Santic
29Ljubljana Gusto Santic,,
1:21
3615+4:46-
RAPP JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang
24Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
1:21
3778+28:53-20,,
1:21
3829+5:02-
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg Santic
26Team Vorarlberg Santic1:28
1:28
3939+5:22-
PENG Yuan TangLjubljana Gusto Santic
26Ljubljana Gusto Santic,,
1:28
4032+5:05-32,,
1:28
4114+4:29-
SCHLEMMER LukasMaloja Pushbikers
24Maloja Pushbikers,,
1:28
4226+5:01-
DE JONG JeenMonkey Town - à Bloc CT
23Monkey Town - à Bloc CT,,
1:28
4325+4:59-27,,
1:28
4445+6:42-28,,
1:28
4537+5:18-19,,
1:28
4660+16:04-25,,
1:28
4763+17:39-19,,
1:28
4824+4:58-
POTOČKI ViktorLjubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic,,
1:28
4975+26:03-
TRÆEN TorsteinUno-X Norwegian Development Team
23Uno-X Norwegian Development Team,,
1:28
5077+28:39-
GRAF AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang
33Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
1:28
5136+5:14-
EICHINGER DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang
23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
1:28
5246+7:09-
KUEN MaximilianTeam Vorarlberg Santic
27Team Vorarlberg Santic,,
1:28
5333+5:07-
SANTORO AntonioMonkey Town - à Bloc CT
29Monkey Town - à Bloc CT,,
1:28
5447+7:20-22,,
1:28
5538+5:18-20,,
1:28
5634+5:07-22,,
1:28
5730+5:02-
GEISMAYR DanielTeam Vorarlberg Santic
29Team Vorarlberg Santic,,
1:28
5842+5:44-301:55
1:55
5940+5:26-
GROŠELJ MaticLjubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic,,
1:55
6066+22:32-182:22
2:22
6179+29:58-28,,
2:22
6262+16:55-242:25
2:25
6359+15:24-
UMHALLER ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,
2:25
6448+8:07-
LEHNER DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels
25Team Felbermayr - Simplon Wels 2:27
2:27
6567+22:47-
KULSET KristianUno-X Norwegian Development Team
23Uno-X Norwegian Development Team,,
2:27
6655+13:47-
OROCITO FrancoD'Amico - UM Tools
20D'Amico - UM Tools 2:32
2:32
6754+11:48-
MARTINELLI IvanD'Amico - UM Tools
28D'Amico - UM Tools ,,
2:32
6882+37:54-
BURCHIO FedericoD'Amico - UM Tools
23D'Amico - UM Tools 2:36
2:36
6969+23:34-
GRUBER JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 3:15
3:15
7070+23:44-
KOLB StefanMaloja Pushbikers
22Maloja Pushbikers3:25
3:25
7165+18:40-27,,
3:25
7253+10:56-
MANGERTSEDER MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels
20Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
3:25
7364+18:04-
FREIBERGER MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang
23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
3:25
7472+24:06-
ORRICO DavideTeam Vorarlberg Santic
29Team Vorarlberg Santic3:51
3:51
7568+23:04-
AMEZAWA TakeakiLjubljana Gusto Santic
24Ljubljana Gusto Santic7:43
7:43
7691+54:06-1810:30
10:30
7783+38:06-20,,
10:30
7887+51:26-18,,
10:30
7973+24:59-26,,
10:30
8084+38:09-26,,
10:30
8157+15:07-29,,
10:30
8274+25:02-
KOLLER JanTeam Felbermayr - Simplon Wels
21Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
10:30
8385+38:14-28,,
10:30
8480+30:47-
RITZINGER FelixMaloja Pushbikers
22Maloja Pushbikers,,
10:30
8590+54:05-24,,
10:30
8676+26:45-
KUSTADINCHEV RomanD'Amico - UM Tools
23D'Amico - UM Tools ,,
10:30
8781+31:27-35,,
10:30
8856+13:59-19,,
10:30
8989+51:46-28,,
10:30
9088+51:44-38,,
10:30
9186+39:44-2318:44
18:44
DNF-21-
DNF-31-
DNS-
KOROŠEC RokLjubljana Gusto Santic
25Ljubljana Gusto Santic-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
11--
STEIMLE JannikTeam Vorarlberg Santic
23Team Vorarlberg Santic4025 11:44:40..
22--
RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels
27Team Felbermayr - Simplon Wels 30180:13
0:13
..
34▲1-
HOELGAARD MarkusUno-X Norwegian Development Team
24Uno-X Norwegian Development Team25140:18
0:18
..
43▼1-
SALZMANN JodokMaloja Pushbikers
24Maloja Pushbikers20110:19
0:19
..
55--
KRIZEK MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels
30Team Felbermayr - Simplon Wels 1580:30
0:30
..
67▲1-
SKAARSETH AndersUno-X Norwegian Development Team
24Uno-X Norwegian Development Team1062:52
2:52
..
78▲1-
JANSSEN AdriaanMonkey Town - à Bloc CT
23Monkey Town - à Bloc CT543:20
3:20
..
819▲11-
BAJC AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels
30Team Felbermayr - Simplon Wels 333:27
3:27
..
917▲8-
MOSCA JacopoD'Amico - UM Tools
25D'Amico - UM Tools 323:28
3:28
..
1011▲1-
SCHINNAGEL JohannesMaloja Pushbikers
23Maloja Pushbikers313:29
3:29
..
1124▲13-203:32
3:32
..
1226▲14-193:34
3:34
..
1342▲29-223:55
3:55
..
146▼8-
SCHLEMMER LukasMaloja Pushbikers
24Maloja Pushbikers4:29
4:29
..
159▼6-
RAPP JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang
24Team Hrinkow Advarics Cycleang4:46
4:46
..
1615▼1-224:52
4:52
..
1716▼1-204:53
4:53
..
1820▲2-264:55
4:55
..
1921▲2-
PAJEK LukaSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
22SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,
4:55
..
2025▲5-
GAFFURINI NicolaMonkey Town - à Bloc CT
29Monkey Town - à Bloc CT4:56
4:56
..
2127▲6-274:57
4:57
..
2228▲6-
DÍAZ José ManuelTeam Vorarlberg Santic
24Team Vorarlberg Santic,,
4:57
..
2329▲6-
KULSET SindreUno-X Norwegian Development Team
20Uno-X Norwegian Development Team4:58
4:58
..
2412▼12-
POTOČKI ViktorLjubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic,,
4:58
..
2514▼11-274:59
4:59
..
2618▼8-
DE JONG JeenMonkey Town - à Bloc CT
23Monkey Town - à Bloc CT5:01
5:01
..
2733▲6-195:02
5:02
..
2834▲6-22,,
5:02
..
2922▼7-
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg Santic
26Team Vorarlberg Santic,,
5:02
..
3023▼7-
GEISMAYR DanielTeam Vorarlberg Santic
29Team Vorarlberg Santic,,
5:02
..
3135▲4-205:04
5:04
..
3230▼2-325:05
5:05
..
3331▼2-
SANTORO AntonioMonkey Town - à Bloc CT
29Monkey Town - à Bloc CT5:07
5:07
..
3432▼2-22,,
5:07
..
3540▲5-
HRINKOW DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang
30Team Hrinkow Advarics Cycleang5:12
5:12
..
3636--
EICHINGER DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang
23Team Hrinkow Advarics Cycleang5:14
5:14
..
3738▲1-195:18
5:18
..
3839▲1-20,,
5:18
..
3941▲2-
PENG Yuan TangLjubljana Gusto Santic
26Ljubljana Gusto Santic5:22
5:22
..
4013▼27-
GROŠELJ MaticLjubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic5:26
5:26
..
4143▲2-
MOLENAAR AlexMonkey Town - à Bloc CT
19Monkey Town - à Bloc CT5:40
5:40
..
4237▼5-305:44
5:44
..
4345▲2-
FRANZ MarcelHeizomat Rad-Net
23Heizomat Rad-Net6:10
6:10
..
4447▲3-
HAMMERSCHMID RaphaelSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 6:35
6:35
..
4546▲1-286:42
6:42
..
4649▲3-
KUEN MaximilianTeam Vorarlberg Santic
27Team Vorarlberg Santic7:09
7:09
..
4750▲3-227:20
7:20
..
4848--
LEHNER DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels
25Team Felbermayr - Simplon Wels 8:07
8:07
..
4951▲2-198:24
8:24
..
5052▲2-198:53
8:53
..
5154▲3-
OOSTRA FolkertMonkey Town - à Bloc CT
29Monkey Town - à Bloc CT9:12
9:12
..
5255▲3-219:29
9:29
..
5353--
MANGERTSEDER MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels
20Team Felbermayr - Simplon Wels 10:56
10:56
..
5456▲2-
MARTINELLI IvanD'Amico - UM Tools
28D'Amico - UM Tools 11:48
11:48
..
5557▲2-
OROCITO FrancoD'Amico - UM Tools
20D'Amico - UM Tools 13:47
13:47
..
5610▼46-1913:59
13:59
..
5744▼13-2915:07
15:07
..
5859▲1-
HILL BenjaminLjubljana Gusto Santic
29Ljubljana Gusto Santic15:21
15:21
..
5958▼1-
UMHALLER ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 15:24
15:24
..
6064▲4-2516:04
16:04
..
6166▲5-
TREUBEL PascalHeizomat Rad-Net
22Heizomat Rad-Net16:24
16:24
..
6262--2416:55
16:55
..
6369▲6-1917:39
17:39
..
6465▲1-
FREIBERGER MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang
23Team Hrinkow Advarics Cycleang18:04
18:04
..
6567▲2-2718:40
18:40
..
6671▲5-1822:32
22:32
..
6777▲10-
KULSET KristianUno-X Norwegian Development Team
23Uno-X Norwegian Development Team22:47
22:47
..
6868--
AMEZAWA TakeakiLjubljana Gusto Santic
24Ljubljana Gusto Santic23:04
23:04
..
6976▲7-
GRUBER JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 23:34
23:34
..
7075▲5-
KOLB StefanMaloja Pushbikers
22Maloja Pushbikers23:44
23:44
..
7180▲9-1924:02
24:02
..
7272--
ORRICO DavideTeam Vorarlberg Santic
29Team Vorarlberg Santic24:06
24:06
..
7361▼12-2624:59
24:59
..
7463▼11-
KOLLER JanTeam Felbermayr - Simplon Wels
21Team Felbermayr - Simplon Wels 25:02
25:02
..
7581▲6-
TRÆEN TorsteinUno-X Norwegian Development Team
23Uno-X Norwegian Development Team26:03
26:03
..
7670▼6-
KUSTADINCHEV RomanD'Amico - UM Tools
23D'Amico - UM Tools 26:45
26:45
..
7782▲5-
GRAF AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang
33Team Hrinkow Advarics Cycleang28:39
28:39
..
7883▲5-2028:53
28:53
..
7984▲5-2829:58
29:58
..
8074▼6-
RITZINGER FelixMaloja Pushbikers
22Maloja Pushbikers30:47
30:47
..
8178▼3-3531:27
31:27
..
8288▲6-
BURCHIO FedericoD'Amico - UM Tools
23D'Amico - UM Tools 37:54
37:54
..
8385▲2-2038:06
38:06
..
8486▲2-2638:09
38:09
..
8587▲2-2838:14
38:14
..
8679▼7-2339:44
39:44
..
8789▲2-1851:26
51:26
..
8891▲3-3851:44
51:44
..
8992▲3-2851:46
51:46
..
9093▲3-2454:05
54:05
..
9194▲3-1854:06
54:06
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
13▲2-
SKAARSETH AndersUno-X Norwegian Development Team
24Uno-X Norwegian Development Team44+25
21▼1-
STEIMLE JannikTeam Vorarlberg Santic
23Team Vorarlberg Santic36+4
32▼1-
MOLENAAR AlexMonkey Town - à Bloc CT
19Monkey Town - à Bloc CT20-
44--
SCHLEMMER LukasMaloja Pushbikers
24Maloja Pushbikers19-
55--
RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels
27Team Felbermayr - Simplon Wels 17-
66--
HOELGAARD MarkusUno-X Norwegian Development Team
24Uno-X Norwegian Development Team16+2
714▲7-
BAJC AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels
30Team Felbermayr - Simplon Wels 16+15
87▼1-
JANSSEN AdriaanMonkey Town - à Bloc CT
23Monkey Town - à Bloc CT14+2
9--
MOSCA JacopoD'Amico - UM Tools
25D'Amico - UM Tools 11+11
1015▲5-2011+10
118▼3-
SALZMANN JodokMaloja Pushbikers
24Maloja Pushbikers9-
129▼3-
KRIZEK MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels
30Team Felbermayr - Simplon Wels 8-
1310▼3-
RAPP JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang
24Team Hrinkow Advarics Cycleang7-
14--
SCHINNAGEL JohannesMaloja Pushbikers
23Maloja Pushbikers6+6
15--195+5
1611▼5-
DE JONG JeenMonkey Town - à Bloc CT
23Monkey Town - à Bloc CT4-
17--
MANGERTSEDER MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels
20Team Felbermayr - Simplon Wels 4+4
1816▼2-222+1
19--212+2
2012▼8-192-
2113▼8-
HILL BenjaminLjubljana Gusto Santic
29Ljubljana Gusto Santic2-
2217▼5-
FRANZ MarcelHeizomat Rad-Net
23Heizomat Rad-Net1-
23--
OOSTRA FolkertMonkey Town - à Bloc CT
29Monkey Town - à Bloc CT1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
11--
TRÆEN TorsteinUno-X Norwegian Development Team
23Uno-X Norwegian Development Team28-
25▲3-
OOSTRA FolkertMonkey Town - à Bloc CT
29Monkey Town - à Bloc CT23+15
32▼1-
HOELGAARD MarkusUno-X Norwegian Development Team
24Uno-X Norwegian Development Team20-
43▼1-
KRIZEK MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels
30Team Felbermayr - Simplon Wels 18-
54▼1-
KULSET KristianUno-X Norwegian Development Team
23Uno-X Norwegian Development Team12-
66--
HILL BenjaminLjubljana Gusto Santic
29Ljubljana Gusto Santic8-
7--217+7
8--
SKAARSETH AndersUno-X Norwegian Development Team
24Uno-X Norwegian Development Team6+6
97▼2-
RAPP JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang
24Team Hrinkow Advarics Cycleang6-
108▼2-
SALZMANN JodokMaloja Pushbikers
24Maloja Pushbikers6-
119▼2-
DE JONG JeenMonkey Town - à Bloc CT
23Monkey Town - à Bloc CT6-
1213▲1-
FREIBERGER MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang
23Team Hrinkow Advarics Cycleang6+4
13--
KOLB StefanMaloja Pushbikers
22Maloja Pushbikers6+6
14--
MANGERTSEDER MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels
20Team Felbermayr - Simplon Wels 5+5
1510▼5-
MOLENAAR AlexMonkey Town - à Bloc CT
19Monkey Town - à Bloc CT4-
1611▼5-
STEIMLE JannikTeam Vorarlberg Santic
23Team Vorarlberg Santic3-
17--
SCHINNAGEL JohannesMaloja Pushbikers
23Maloja Pushbikers2+2
1812▼6-
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg Santic
26Team Vorarlberg Santic2-
19--
TREUBEL PascalHeizomat Rad-Net
22Heizomat Rad-Net2+2
2015▼5-
GRAF AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang
33Team Hrinkow Advarics Cycleang2-
2114▼7-
RITZINGER FelixMaloja Pushbikers
22Maloja Pushbikers2-
2216▼6-
JANSSEN AdriaanMonkey Town - à Bloc CT
23Monkey Town - à Bloc CT1-
23--
BAJC AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels
30Team Felbermayr - Simplon Wels 1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
14▲3-20 11:48:12..
25▲3-190:02
0:02
..
311▲8-220:23
0:23
..
43▼1-201:21
1:21
..
56▲1-
KULSET SindreUno-X Norwegian Development Team
20Uno-X Norwegian Development Team1:26
1:26
..
62▼4-
POTOČKI ViktorLjubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic,,
1:26
..
77--191:30
1:30
..
88--201:32
1:32
..
99--191:46
1:46
..
1010--20,,
1:46
..
1112▲1-
MOLENAAR AlexMonkey Town - à Bloc CT
19Monkey Town - à Bloc CT2:08
2:08
..
1213▲1-223:48
3:48
..
1314▲1-194:52
4:52
..
1415▲1-195:21
5:21
..
1517▲2-215:57
5:57
..
1616--
MANGERTSEDER MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels
20Team Felbermayr - Simplon Wels 7:24
7:24
..
1718▲1-
OROCITO FrancoD'Amico - UM Tools
20D'Amico - UM Tools 10:15
10:15
..
181▼17-1910:27
10:27
..
1920▲1-
TREUBEL PascalHeizomat Rad-Net
22Heizomat Rad-Net12:52
12:52
..
2021▲1-1914:07
14:07
..
2122▲1-1819:00
19:00
..
2225▲3-
GRUBER JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 20:02
20:02
..
2324▲1-
KOLB StefanMaloja Pushbikers
22Maloja Pushbikers20:12
20:12
..
2426▲2-1920:30
20:30
..
2519▼6-
KOLLER JanTeam Felbermayr - Simplon Wels
21Team Felbermayr - Simplon Wels 21:30
21:30
..
2627▲1-2025:21
25:21
..
2728▲1-2034:34
34:34
..
2829▲1-1847:54
47:54
..
2930▲1-1850:34
50:34
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- Team Felbermayr - Simplon Wels CT 35:18:22..
29▲7 Maloja PushbikersCT4:07
4:07
..
33- Uno-X Norwegian Development TeamCT4:08
4:08
..
44- Team Vorarlberg SanticCT5:50
5:50
..
55- Monkey Town - à Bloc CTCT8:30
8:30
..
69▲3 Maloja PushbikersCT9:53
9:53
..
76▼1 Sensa - Kanjers voor KanjersCLUB9:58
9:58
..
87▼1 Ljubljana Gusto SanticCT10:46
10:46
..
98▼1 Team Hrinkow Advarics CycleangCT10:49
10:49
..
1010- KK KranjCLUB12:15
12:15
..
1111- Wielerploeg Groot AmsterdamCLUB13:53
13:53
..
1212- SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich CT15:16
15:16
..
1313- D'Amico - UM Tools CT18:45
18:45
..
1414- Tirol KTM Cycling TeamCT23:09
23:09
..
1515- TJ Favorit BrnoCLUB23:25
23:25
..
1616- Orange Babies Cycling TeamCLUB23:50
23:50
..
1718▲1 Team Veloclub Ratisbona1:07:06
1:07:06
..
1817▼1 Arbo BundesteamClub1:10:20
1:10:20
..
1919- Epronex - BSS Oil TeamCLUB1:40:07
1:40:07
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.

Race information

  • Date:
    16 June 2019
  • Start time:
    -
  • Avg. speed winner:
    40.252 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    147.2 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
  • Vert. meters:
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    321
  • Startlist quality score:
  • Won how:

Race profile