2022
2024
«
»
2023»14th

Oberösterreich Rundfahrt

(2.2)
2023»Stage 3 (Final)»AstenHinterstoder Höss(146.3km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0055
GC
VERGALLITO Luca Alpecin-Deceuninck Development Team
25Alpecin-Deceuninck Development Team753:40:38
22+0:0115
GC
CABEDO Óscar Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg320:02
0:02
33+0:0933
Climber
MESSNER Martin WSA KTM Graz p/b Leomo
23WSA KTM Graz p/b Leomo110:07
0:07
44+0:1416
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
30Team Vorarlberg0:10
0:10
55+0:1721
GC
ZOIDL Riccardo Team Felbermayr - Simplon Wels
35Team Felbermayr - Simplon Wels0:13
0:13
610+1:04121
Climber
PETER Jannis P&S Benotti
22P&S Benotti0:26
0:26
76+0:2556
Classic
KIELICH Timo Alpecin-Deceuninck Development Team
23Alpecin-Deceuninck Development Team0:55
0:55
850+8:4442
Climber
SCHRETTL Marco Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team1:00
1:00
97+1:0284
Climber
DE CASSAN Davide Cycling Team Friuli ASD
21Cycling Team Friuli ASD1:03
1:03
1011+1:122
GC
RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics
28Team Hrinkow Advarics1:07
1:07
1112+1:12144
GC
BURNS Luke Team BridgeLane
24Team BridgeLane,,
1:07
128+1:02172
TT
LOOCKX Lander Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
26Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes,,
1:07
139+1:0363
GC
OTRUBA Jakub ATT Investments
25ATT Investments1:10
1:10
1430+4:4592
Climber
MATTIO Pietro Jumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team1:44
1:44
1518+2:421
Climber
PRIMOŽIČ Jaka Team Hrinkow Advarics
24Team Hrinkow Advarics2:07
2:07
1613+1:5452
Climber
VERSTRYNGE Emiel Alpecin-Deceuninck Development Team
21Alpecin-Deceuninck Development Team,,
2:07
1714+2:0645
Climber
PUTZ Sebastian Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team,,
2:07
1817+2:35156
Climber
SVARRE Tobias Team ColoQuick
18Team ColoQuick2:10
2:10
1921+2:51103
Climber
HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic
21Ljubljana Gusto Santic2:13
2:13
2016+2:30143
Climber
PANIZZA James Team BridgeLane
19Team BridgeLane2:18
2:18
2115+2:2995
GC
GELEIJN Owen Jumbo-Visma Development Team
22Jumbo-Visma Development Team2:28
2:28
2219+2:4686
Sprint
ERMAKOV Roman Cycling Team Friuli ASD
18Cycling Team Friuli ASD2:29
2:29
2320+2:49122
Sprint
RÖBER Dominik P&S Benotti
23P&S Benotti2:45
2:45
2426+3:4531
TT
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo
20WSA KTM Graz p/b Leomo3:03
3:03
2522+3:07112
Sprint
REIßIG Patrick Maloja Pushbikers
29Maloja Pushbikers,,
3:03
2623+3:0894
Sprint
KRAMER Jesse Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team3:10
3:10
2724+3:1582
Climber
BORTOLUZZI Giovanni Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD3:14
3:14
2825+3:16153
GC
BAK Simon Team ColoQuick
23Team ColoQuick3:16
3:16
2927+4:1373
Climber
HOČEVAR Kristjan Adria Mobil
24Adria Mobil3:48
3:48
3032+4:54132
Climber
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Santic - Wibatech
22Santic - Wibatech4:11
4:11
3143+7:1654
Sprint
VANDEBOSCH Toon Alpecin-Deceuninck Development Team
23Alpecin-Deceuninck Development Team4:14
4:14
3228+4:2691
Classic
BELLETTA Dario Igor Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team4:25
4:25
3329+4:43193
Sprint
LEOPOLD Hans-Jörg ARBÖ Radteam Feld Am See
40ARBÖ Radteam Feld Am See4:35
4:35
3434+4:59223
TT
ŠTAJNAR Mihael mebloJOGI Pro-concrete
22mebloJOGI Pro-concrete4:43
4:43
3536+5:2736
TT
TICHLER Thomas WSA KTM Graz p/b Leomo
23WSA KTM Graz p/b Leomo4:46
4:46
3631+4:4914
TT
MEILER Lukas Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg4:50
4:50
3735+5:09113
Climber
RUDYS Paul Maloja Pushbikers
25Maloja Pushbikers,,
4:50
3833+4:5841
Climber
HAJEK Alexander Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team4:58
4:58
3938+5:57101
TT
SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic
22Ljubljana Gusto Santic5:04
5:04
4039+6:18214
Sprint
VOVK Jaka Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj5:23
5:23
4137+5:4871
Sprint
FINKŠT Tilen Adria Mobil
25Adria Mobil5:41
5:41
4242+6:5832
TT
KABAS Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
21WSA KTM Graz p/b Leomo6:19
6:19
4340+6:34141
TT
JENNER Samuel Team BridgeLane
26Team BridgeLane6:26
6:26
4441+6:5423
TT
KUKRLE Michael Team Felbermayr - Simplon Wels
28Team Felbermayr - Simplon Wels6:31
6:31
4557+10:1324
Climber
REUTIMANN Mathias Team Felbermayr - Simplon Wels
28Team Felbermayr - Simplon Wels,,
6:31
4649+8:37152
Climber
TOUDAL Emil Team ColoQuick
27Team ColoQuick,,
6:31
4751+8:48225
GC
ČERNE Gregor Matija mebloJOGI Pro-concrete
25mebloJOGI Pro-concrete7:00
7:00
4844+7:4243
TT
BUSCHEK Paul Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team7:04
7:04
4948+8:17125
TT
LUTTER Eric P&S Benotti
21P&S Benotti7:31
7:31
5045+7:43134
Classic
GAMPER Mario Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech,,
7:31
5147+8:095
Sprint
LODERER Timon Team Hrinkow Advarics
32Team Hrinkow Advarics,,
7:31
5246+7:5344
Sprint
ROSNER Linus Tirol KTM Cycling Team
22Tirol KTM Cycling Team,,
7:31
5354+9:39221
TT
PAVLIČ Marko mebloJOGI Pro-concrete
30mebloJOGI Pro-concrete8:41
8:41
5498+29:57212
TT
JEROMEL Vid Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj8:44
8:44
5559+10:59213
Climber
PEČNIK Teo Cycling Team Kranj
21Cycling Team Kranj9:07
9:07
5656+10:0166
Sprint
PETRUŠ Jiří ATT Investments
26ATT Investments9:21
9:21
5752+9:2465
Sprint
ŠTOČEK Matúš ATT Investments
24ATT Investments9:23
9:23
5853+9:3451
Sprint
SWEECK Laurens Alpecin-Deceuninck Development Team
29Alpecin-Deceuninck Development Team9:27
9:27
5961+11:35171
TT
SOETE Daan Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
28Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes,,
9:27
6058+10:46175
TT
VAN DE PUTTE Victor Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
21Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes,,
9:27
6155+9:48151
Sprint
PEDERSEN Nicklas Amdi Team ColoQuick
29Team ColoQuick,,
9:27
6260+11:28142
Classic
MARRIAGE Zac Team BridgeLane
19Team BridgeLane,,
9:27
6395+26:213
TT
KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics
29Team Hrinkow Advarics10:26
10:26
6466+12:38155
Sprint
NIELSEN Sebastian Team ColoQuick
22Team ColoQuick11:43
11:43
6563+12:1913
TT
VERMEULEN Moran Team Vorarlberg
25Team Vorarlberg,,
11:43
6665+12:3622
TT
FEDERSPIEL Daniel Team Felbermayr - Simplon Wels
36Team Felbermayr - Simplon Wels,,
11:43
6768+13:3326
Climber
ZANGERLE Emanuel Team Felbermayr - Simplon Wels
22Team Felbermayr - Simplon Wels,,
11:43
6862+11:4712
Climber
RÜEGG Lukas Team Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
11:43
6985+20:5053
Climber
WYSEURE Joran Alpecin-Deceuninck Development Team
22Alpecin-Deceuninck Development Team,,
11:43
7069+14:11135
Sprint
SCHORMAIR Fabian Santic - Wibatech
28Santic - Wibatech,,
11:43
7186+21:27114
Sprint
BENZ-KUCH Max Maloja Pushbikers
22Maloja Pushbikers,,
11:43
7267+13:0574
Sprint
JARC Aljaž Adria Mobil
24Adria Mobil,,
11:43
7364+12:3583
Sprint
BRUTTOMESSO Alberto Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD,,
11:43
7490+23:08136
Climber
BRANDLMEIER Stefan Santic - Wibatech
30Santic - Wibatech,,
11:43
7570+15:07196
Sprint
DRINOVEC Matej ARBÖ Radteam Feld Am See
31ARBÖ Radteam Feld Am See,,
11:43
7684+20:10174
Sprint
FERDINANDE Anton Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
22Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes12:35
12:35
77104+39:25194
Sprint
HAUSER Sandro ARBÖ Radteam Feld Am See
26ARBÖ Radteam Feld Am See13:02
13:02
7887+21:3925
TT
RITZINGER Felix Team Felbermayr - Simplon Wels
26Team Felbermayr - Simplon Wels13:14
13:14
7997+29:36102
Classic
POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic
24Ljubljana Gusto Santic13:43
13:43
8076+16:4785
Climber
DEBIASI Andrea Cycling Team Friuli ASD
21Cycling Team Friuli ASD14:52
14:52
8178+17:0881
TT
ANDREAUS Marco Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD,,
14:52
8288+22:21211
Sprint
ZIHERL Luka Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj,,
14:52
8379+17:1264
GC
KIVISTIK Gert ATT Investments
27ATT Investments,,
14:52
8489+22:25161
GC
CZASA Moritz Rad-Net Oßwald
21Rad-Net Oßwald,,
14:52
8582+18:27181
Sprint
REITER Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol
31Union Raiffeisen Radteam Tirol,,
14:52
8694+24:33226
TT
VRHOVNIK Luka mebloJOGI Pro-concrete
24mebloJOGI Pro-concrete,,
14:52
8771+15:30222
TT
ŽUMER Matic mebloJOGI Pro-concrete
25mebloJOGI Pro-concrete,,
14:52
8877+16:5072
Classic
KOREN Kristijan Adria Mobil
36Adria Mobil,,
14:52
8974+16:03145
GC
SAUNDERS Tristan Team BridgeLane
23Team BridgeLane,,
14:52
9072+15:54235
GC
BAARS Igor Wielerploeg Groot Amsterdam
21Wielerploeg Groot Amsterdam,,
14:52
91102+36:06104
TT
TOMŠIČ Dan Andrej Ljubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic,,
14:52
9273+16:02173
Sprint
VAN KESSEL Corné Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
31Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes15:31
15:31
9380+17:3696
TT
VAN PETEGEM Axandre Jumbo-Visma Development Team
21Jumbo-Visma Development Team15:45
15:45
94103+39:14232
Sprint
BURGER Sven Wielerploeg Groot Amsterdam
26Wielerploeg Groot Amsterdam,,
15:45
9591+23:3911
GC
AMANN Dominik Team Vorarlberg
24Team Vorarlberg15:53
15:53
9675+16:42124
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti16:12
16:12
9783+19:09123
Sprint
GATHEMANN Albert P&S Benotti
21P&S Benotti,,
16:12
9881+18:24126
Sprint
GRIXA Jarno P&S Benotti
19P&S Benotti,,
16:12
9993+24:2034
TT
MARBLER Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo
20WSA KTM Graz p/b Leomo,,
16:12
10096+28:14182
GC
REITER Jakob Union Raiffeisen Radteam Tirol
23Union Raiffeisen Radteam Tirol,,
16:12
10192+23:53233
GC
KRAS Bram Wielerploeg Groot Amsterdam
22Wielerploeg Groot Amsterdam16:24
16:24
10299+30:036
Sprint
KOVAR Stefan Team Hrinkow Advarics
21Team Hrinkow Advarics16:48
16:48
103100+32:4935
TT
SCHMIDBAUER Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
21WSA KTM Graz p/b Leomo,,
16:48
104105+40:3046
Sprint
WAFLER Tim Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team,,
16:48
105108+46:03192
GC
ERLACHER Matthias ARBÖ Radteam Feld Am See
22ARBÖ Radteam Feld Am See19:17
19:17
106101+35:36164
Climber
MÄRKL Max Rad-Net Oßwald
19Rad-Net Oßwald,,
19:17
107109+47:54204
Sprint
KOKAS Raphael ARBÖ headstart ON-Fahrrad
18ARBÖ headstart ON-Fahrrad21:15
21:15
108110+47:58205
TT
OCHSENHOFER Peter ARBÖ headstart ON-Fahrrad
35ARBÖ headstart ON-Fahrrad,,
21:15
109106+42:35234
Sprint
VAN DEN EIJNDEN Daan Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam21:50
21:50
110107+44:03202
Sprint
DOYLE Leo ARBÖ headstart ON-Fahrrad
22ARBÖ headstart ON-Fahrrad24:13
24:13
OTL184
Sprint
LÄSSER Franz-Josef Union Raiffeisen Radteam Tirol
22Union Raiffeisen Radteam Tirol30:02
30:02
DNF176
Sprint
CLYNEN Rhune Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
20Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes-
DNF165
Sprint
REINHARDT Theo Rad-Net Oßwald
32Rad-Net Oßwald-
DNF191
TT
POLZER David ARBÖ Radteam Feld Am See
22ARBÖ Radteam Feld Am See-
DNF201
GC
BURKE Jack ARBÖ headstart ON-Fahrrad
27ARBÖ headstart ON-Fahrrad-
DNF61
GC
TUREK Daniel ATT Investments
30ATT Investments-
DNF4
Climber
VERZA Riccardo Team Hrinkow Advarics
25Team Hrinkow Advarics-
DNF116
Sprint
FORTIN Filippo Maloja Pushbikers
34Maloja Pushbikers-
DNF163
Sprint
KLUGE Roger Rad-Net Oßwald
37Rad-Net Oßwald-
DNF162
Sprint
HEINRICH Nicolas Rad-Net Oßwald
21Rad-Net Oßwald-
DNS93
Sprint
SIMMONS Colby Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
129▲2855
GC
VERGALLITO Luca Alpecin-Deceuninck Development Team
25Alpecin-Deceuninck Development Team4025 12:08:11..
220▲1815
GC
CABEDO Óscar Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg30180:01
0:01
..
323▲2033
Climber
MESSNER Martin WSA KTM Graz p/b Leomo
23WSA KTM Graz p/b Leomo25140:09
0:09
..
417▲1316
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
30Team Vorarlberg20110:14
0:14
..
518▲1321
GC
ZOIDL Riccardo Team Felbermayr - Simplon Wels
35Team Felbermayr - Simplon Wels1580:17
0:17
..
61▼556
Classic
KIELICH Timo Alpecin-Deceuninck Development Team
23Alpecin-Deceuninck Development Team1060:25
0:25
..
76▼184
Climber
DE CASSAN Davide Cycling Team Friuli ASD
21Cycling Team Friuli ASD541:02
1:02
..
84▼4172
TT
LOOCKX Lander Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
26Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes33,,
1:02
..
93▼663
GC
OTRUBA Jakub ATT Investments
25ATT Investments321:03
1:03
..
1047▲37121
Climber
PETER Jannis P&S Benotti
22P&S Benotti311:04
1:04
..
1121▲102
GC
RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics
28Team Hrinkow Advarics1:12
1:12
..
1222▲10144
GC
BURNS Luke Team BridgeLane
24Team BridgeLane,,
1:12
..
132▼1152
Climber
VERSTRYNGE Emiel Alpecin-Deceuninck Development Team
21Alpecin-Deceuninck Development Team1:54
1:54
..
147▼745
Climber
PUTZ Sebastian Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team2:06
2:06
..
1513▼295
GC
GELEIJN Owen Jumbo-Visma Development Team
22Jumbo-Visma Development Team2:29
2:29
..
1631▲15143
Climber
PANIZZA James Team BridgeLane
19Team BridgeLane2:30
2:30
..
1739▲22156
Climber
SVARRE Tobias Team ColoQuick
18Team ColoQuick2:35
2:35
..
1842▲241
Climber
PRIMOŽIČ Jaka Team Hrinkow Advarics
24Team Hrinkow Advarics2:42
2:42
..
1933▲1486
Sprint
ERMAKOV Roman Cycling Team Friuli ASD
18Cycling Team Friuli ASD2:46
2:46
..
2016▼4122
Sprint
RÖBER Dominik P&S Benotti
23P&S Benotti2:49
2:49
..
2146▲25103
Climber
HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic
21Ljubljana Gusto Santic2:51
2:51
..
2215▼7112
Sprint
REIßIG Patrick Maloja Pushbikers
29Maloja Pushbikers3:07
3:07
..
235▼1894
Sprint
KRAMER Jesse Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team3:08
3:08
..
2414▼1082
Climber
BORTOLUZZI Giovanni Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD3:15
3:15
..
259▼16153
GC
BAK Simon Team ColoQuick
23Team ColoQuick3:16
3:16
..
2653▲2731
TT
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo
20WSA KTM Graz p/b Leomo3:45
3:45
..
2738▲1173
Climber
HOČEVAR Kristjan Adria Mobil
24Adria Mobil4:13
4:13
..
2811▼1791
Classic
BELLETTA Dario Igor Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team4:26
4:26
..
2926▼3193
Sprint
LEOPOLD Hans-Jörg ARBÖ Radteam Feld Am See
40ARBÖ Radteam Feld Am See4:43
4:43
..
3080▲5092
Climber
MATTIO Pietro Jumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team4:45
4:45
..
318▼2314
TT
MEILER Lukas Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg4:49
4:49
..
3254▲22132
TT
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Santic - Wibatech
22Santic - Wibatech4:54
4:54
..
3310▼2341
Climber
HAJEK Alexander Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team4:58
4:58
..
3432▼2223
TT
ŠTAJNAR Mihael mebloJOGI Pro-concrete
22mebloJOGI Pro-concrete4:59
4:59
..
3534▼1113
Climber
RUDYS Paul Maloja Pushbikers
25Maloja Pushbikers5:09
5:09
..
3652▲1636
TT
TICHLER Thomas WSA KTM Graz p/b Leomo
23WSA KTM Graz p/b Leomo5:27
5:27
..
3724▼1371
Sprint
FINKŠT Tilen Adria Mobil
25Adria Mobil5:48
5:48
..
3857▲19101
TT
SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic
22Ljubljana Gusto Santic5:57
5:57
..
3960▲21214
Sprint
VOVK Jaka Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj6:18
6:18
..
4027▼13141
TT
JENNER Samuel Team BridgeLane
26Team BridgeLane6:34
6:34
..
4137▼423
TT
KUKRLE Michael Team Felbermayr - Simplon Wels
28Team Felbermayr - Simplon Wels6:54
6:54
..
4250▲832
TT
KABAS Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
21WSA KTM Graz p/b Leomo6:58
6:58
..
4381▲3854
Sprint
VANDEBOSCH Toon Alpecin-Deceuninck Development Team
23Alpecin-Deceuninck Development Team7:16
7:16
..
4444-43
TT
BUSCHEK Paul Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team7:42
7:42
..
4530▼15134
Classic
GAMPER Mario Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech7:43
7:43
..
4636▼1044
Sprint
ROSNER Linus Tirol KTM Cycling Team
22Tirol KTM Cycling Team7:53
7:53
..
4748▲15
Sprint
LODERER Timon Team Hrinkow Advarics
32Team Hrinkow Advarics8:09
8:09
..
4855▲7125
Sprint
LUTTER Eric P&S Benotti
21P&S Benotti8:17
8:17
..
4974▲25152
Climber
TOUDAL Emil Team ColoQuick
27Team ColoQuick8:37
8:37
..
5093▲4342
Climber
SCHRETTL Marco Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team8:44
8:44
..
5166▲15225
GC
ČERNE Gregor Matija mebloJOGI Pro-concrete
25mebloJOGI Pro-concrete8:48
8:48
..
5212▼4065
Sprint
ŠTOČEK Matúš ATT Investments
24ATT Investments9:24
9:24
..
5325▼2851
Sprint
SWEECK Laurens Alpecin-Deceuninck Development Team
29Alpecin-Deceuninck Development Team9:34
9:34
..
5461▲7221
TT
PAVLIČ Marko mebloJOGI Pro-concrete
30mebloJOGI Pro-concrete9:39
9:39
..
5535▼20151
Sprint
PEDERSEN Nicklas Amdi Team ColoQuick
29Team ColoQuick9:48
9:48
..
5651▼566
Sprint
PETRUŠ Jiří ATT Investments
26ATT Investments10:01
10:01
..
5785▲2824
Climber
REUTIMANN Mathias Team Felbermayr - Simplon Wels
28Team Felbermayr - Simplon Wels10:13
10:13
..
5864▲6175
TT
VAN DE PUTTE Victor Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
21Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes10:46
10:46
..
5969▲10213
Climber
PEČNIK Teo Cycling Team Kranj
21Cycling Team Kranj10:59
10:59
..
6072▲12142
Classic
MARRIAGE Zac Team BridgeLane
19Team BridgeLane11:28
11:28
..
6173▲12171
TT
SOETE Daan Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
28Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes11:35
11:35
..
6219▼4312
Climber
RÜEGG Lukas Team Vorarlberg
26Team Vorarlberg11:47
11:47
..
6343▼2013
TT
VERMEULEN Moran Team Vorarlberg
25Team Vorarlberg12:19
12:19
..
6456▼883
Sprint
BRUTTOMESSO Alberto Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD12:35
12:35
..
6558▼722
TT
FEDERSPIEL Daniel Team Felbermayr - Simplon Wels
36Team Felbermayr - Simplon Wels12:36
12:36
..
6659▼7155
Sprint
NIELSEN Sebastian Team ColoQuick
22Team ColoQuick12:38
12:38
..
6765▼274
Sprint
JARC Aljaž Adria Mobil
24Adria Mobil13:05
13:05
..
6867▼126
Climber
ZANGERLE Emanuel Team Felbermayr - Simplon Wels
22Team Felbermayr - Simplon Wels13:33
13:33
..
6978▲9135
Sprint
SCHORMAIR Fabian Santic - Wibatech
28Santic - Wibatech14:11
14:11
..
7082▲12196
Sprint
DRINOVEC Matej ARBÖ Radteam Feld Am See
31ARBÖ Radteam Feld Am See15:07
15:07
..
7149▼22222
TT
ŽUMER Matic mebloJOGI Pro-concrete
25mebloJOGI Pro-concrete15:30
15:30
..
7262▼10235
TT
BAARS Igor Wielerploeg Groot Amsterdam
21Wielerploeg Groot Amsterdam15:54
15:54
..
7341▼32173
Sprint
VAN KESSEL Corné Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
31Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes16:02
16:02
..
7463▼11145
GC
SAUNDERS Tristan Team BridgeLane
23Team BridgeLane16:03
16:03
..
7540▼35124
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti16:42
16:42
..
7670▼685
Climber
DEBIASI Andrea Cycling Team Friuli ASD
21Cycling Team Friuli ASD16:47
16:47
..
7771▼672
Classic
KOREN Kristijan Adria Mobil
36Adria Mobil16:50
16:50
..
7876▼281
TT
ANDREAUS Marco Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD17:08
17:08
..
7977▼264
GC
KIVISTIK Gert ATT Investments
27ATT Investments17:12
17:12
..
8068▼1296
TT
VAN PETEGEM Axandre Jumbo-Visma Development Team
21Jumbo-Visma Development Team17:36
17:36
..
8175▼6126
TT
GRIXA Jarno P&S Benotti
19P&S Benotti18:24
18:24
..
8283▲1181
Sprint
REITER Daniel Union Raiffeisen Radteam Tirol
31Union Raiffeisen Radteam Tirol18:27
18:27
..
8379▼4123
Sprint
GATHEMANN Albert P&S Benotti
21P&S Benotti19:09
19:09
..
8491▲7174
Sprint
FERDINANDE Anton Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
22Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes20:10
20:10
..
8597▲1253
Sprint
WYSEURE Joran Alpecin-Deceuninck Development Team
22Alpecin-Deceuninck Development Team20:50
20:50
..
86100▲14114
Sprint
BENZ-KUCH Max Maloja Pushbikers
22Maloja Pushbikers21:27
21:27
..
8796▲925
TT
RITZINGER Felix Team Felbermayr - Simplon Wels
26Team Felbermayr - Simplon Wels21:39
21:39
..
8888-211
Sprint
ZIHERL Luka Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj22:21
22:21
..
8990▲1161
Sprint
CZASA Moritz Rad-Net Oßwald
21Rad-Net Oßwald22:25
22:25
..
90101▲11136
Climber
BRANDLMEIER Stefan Santic - Wibatech
30Santic - Wibatech23:08
23:08
..
9194▲311
GC
AMANN Dominik Team Vorarlberg
24Team Vorarlberg23:39
23:39
..
9289▼3233
GC
KRAS Bram Wielerploeg Groot Amsterdam
22Wielerploeg Groot Amsterdam23:53
23:53
..
9395▲234
TT
MARBLER Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo
20WSA KTM Graz p/b Leomo24:20
24:20
..
9499▲5226
TT
VRHOVNIK Luka mebloJOGI Pro-concrete
24mebloJOGI Pro-concrete24:33
24:33
..
95105▲103
TT
KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics
29Team Hrinkow Advarics26:21
26:21
..
96102▲6182
GC
REITER Jakob Union Raiffeisen Radteam Tirol
23Union Raiffeisen Radteam Tirol28:14
28:14
..
97104▲7102
Classic
POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic
24Ljubljana Gusto Santic29:36
29:36
..
98111▲13212
Classic
JEROMEL Vid Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj29:57
29:57
..
99103▲46
Sprint
KOVAR Stefan Team Hrinkow Advarics
21Team Hrinkow Advarics30:03
30:03
..
100106▲635
TT
SCHMIDBAUER Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
21WSA KTM Graz p/b Leomo32:49
32:49
..
101108▲7164
Climber
MÄRKL Max Rad-Net Oßwald
19Rad-Net Oßwald35:36
35:36
..
102112▲10104
TT
TOMŠIČ Dan Andrej Ljubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic36:06
36:06
..
103113▲10232
Sprint
BURGER Sven Wielerploeg Groot Amsterdam
26Wielerploeg Groot Amsterdam39:14
39:14
..
104116▲12194
Sprint
HAUSER Sandro ARBÖ Radteam Feld Am See
26ARBÖ Radteam Feld Am See39:25
39:25
..
105114▲946
Sprint
WAFLER Tim Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team40:30
40:30
..
106110▲4234
Sprint
VAN DEN EIJNDEN Daan Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam42:35
42:35
..
107109▲2202
Sprint
DOYLE Leo ARBÖ headstart ON-Fahrrad
22ARBÖ headstart ON-Fahrrad44:03
44:03
..
108119▲11192
GC
ERLACHER Matthias ARBÖ Radteam Feld Am See
22ARBÖ Radteam Feld Am See46:03
46:03
..
109117▲8204
Sprint
KOKAS Raphael ARBÖ headstart ON-Fahrrad
18ARBÖ headstart ON-Fahrrad47:54
47:54
..
110118▲8205
TT
OCHSENHOFER Peter ARBÖ headstart ON-Fahrrad
35ARBÖ headstart ON-Fahrrad47:58
47:58
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
11-56
Classic
KIELICH Timo Alpecin-Deceuninck Development Team
23Alpecin-Deceuninck Development Team42+2
22-172
TT
LOOCKX Lander Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
26Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes30-
3-55
GC
VERGALLITO Luca Alpecin-Deceuninck Development Team
25Alpecin-Deceuninck Development Team20+20
43▼1151
Sprint
PEDERSEN Nicklas Amdi Team ColoQuick
29Team ColoQuick19-
54▼152
Climber
VERSTRYNGE Emiel Alpecin-Deceuninck Development Team
21Alpecin-Deceuninck Development Team17-
65▼1171
TT
SOETE Daan Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
28Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes15-
7-15
GC
CABEDO Óscar Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg15+15
86▼263
GC
OTRUBA Jakub ATT Investments
25ATT Investments15-
97▼283
Sprint
BRUTTOMESSO Alberto Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD15-
10-33
Climber
MESSNER Martin WSA KTM Graz p/b Leomo
23WSA KTM Graz p/b Leomo11+11
11-16
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
30Team Vorarlberg8+8
129▼384
Climber
DE CASSAN Davide Cycling Team Friuli ASD
21Cycling Team Friuli ASD8-
1310▼351
Sprint
SWEECK Laurens Alpecin-Deceuninck Development Team
29Alpecin-Deceuninck Development Team8-
1411▼3175
TT
VAN DE PUTTE Victor Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
21Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes8-
1517▲2152
Climber
TOUDAL Emil Team ColoQuick
27Team ColoQuick7+3
1613▼342
Climber
SCHRETTL Marco Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team7+1
1721▲4124
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti6+4
18-21
GC
ZOIDL Riccardo Team Felbermayr - Simplon Wels
35Team Felbermayr - Simplon Wels6+6
1912▼722
TT
FEDERSPIEL Daniel Team Felbermayr - Simplon Wels
36Team Felbermayr - Simplon Wels6-
2014▼694
Sprint
KRAMER Jesse Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team5-
2116▼523
TT
KUKRLE Michael Team Felbermayr - Simplon Wels
28Team Felbermayr - Simplon Wels4-
2215▼7134
Classic
GAMPER Mario Santic - Wibatech
23Santic - Wibatech4-
23-121
Climber
PETER Jannis P&S Benotti
22P&S Benotti4+4
24-196
Sprint
DRINOVEC Matej ARBÖ Radteam Feld Am See
31ARBÖ Radteam Feld Am See3+3
25-173
Sprint
VAN KESSEL Corné Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
31Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes3+3
2619▼7164
Climber
MÄRKL Max Rad-Net Oßwald
19Rad-Net Oßwald3-
2720▼7232
Sprint
BURGER Sven Wielerploeg Groot Amsterdam
26Wielerploeg Groot Amsterdam3-
2822▼6125
Sprint
LUTTER Eric P&S Benotti
21P&S Benotti2-
2923▼6155
Sprint
NIELSEN Sebastian Team ColoQuick
22Team ColoQuick2-
3025▼526
Climber
ZANGERLE Emanuel Team Felbermayr - Simplon Wels
22Team Felbermayr - Simplon Wels2-
3124▼7145
GC
SAUNDERS Tristan Team BridgeLane
23Team BridgeLane2-
3226▼682
Climber
BORTOLUZZI Giovanni Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD1-
3327▼671
Sprint
FINKŠT Tilen Adria Mobil
25Adria Mobil1-
3428▼643
TT
BUSCHEK Paul Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team1-
3529▼653
TT
WYSEURE Joran Alpecin-Deceuninck Development Team
22Alpecin-Deceuninck Development Team1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
11-171
TT
SOETE Daan Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
28Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes30+6
22-172
TT
LOOCKX Lander Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
26Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes16+5
34▲1152
Climber
TOUDAL Emil Team ColoQuick
27Team ColoQuick12+6
4-55
GC
VERGALLITO Luca Alpecin-Deceuninck Development Team
25Alpecin-Deceuninck Development Team10+10
56▲1196
Sprint
DRINOVEC Matej ARBÖ Radteam Feld Am See
31ARBÖ Radteam Feld Am See10+5
69▲316
GC
STÜSSI Colin Team Vorarlberg
30Team Vorarlberg10+7
73▼4164
Climber
MÄRKL Max Rad-Net Oßwald
19Rad-Net Oßwald9-
8-15
GC
CABEDO Óscar Team Vorarlberg
28Team Vorarlberg8+8
9-33
Climber
MESSNER Martin WSA KTM Graz p/b Leomo
23WSA KTM Graz p/b Leomo6+6
10-136
Climber
BRANDLMEIER Stefan Santic - Wibatech
30Santic - Wibatech5+5
105▼5232
Sprint
BURGER Sven Wielerploeg Groot Amsterdam
26Wielerploeg Groot Amsterdam6-
117▼453
Sprint
WYSEURE Joran Alpecin-Deceuninck Development Team
22Alpecin-Deceuninck Development Team5-
128▼4175
TT
VAN DE PUTTE Victor Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
21Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes4-
13-161
TT
CZASA Moritz Rad-Net Oßwald
21Rad-Net Oßwald4+4
1413▼121
GC
ZOIDL Riccardo Team Felbermayr - Simplon Wels
35Team Felbermayr - Simplon Wels3+2
1510▼5141
TT
JENNER Samuel Team BridgeLane
26Team BridgeLane2-
1612▼454
Sprint
VANDEBOSCH Toon Alpecin-Deceuninck Development Team
23Alpecin-Deceuninck Development Team2-
17-51
Sprint
SWEECK Laurens Alpecin-Deceuninck Development Team
29Alpecin-Deceuninck Development Team2+2
1811▼7151
Sprint
PEDERSEN Nicklas Amdi Team ColoQuick
29Team ColoQuick2-
19-124
Sprint
NOLDE Tobias P&S Benotti
24P&S Benotti2+2
20-202
Sprint
DOYLE Leo ARBÖ headstart ON-Fahrrad
22ARBÖ headstart ON-Fahrrad2+2
2115▼692
Climber
MATTIO Pietro Jumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team1-
2214▼883
Sprint
BRUTTOMESSO Alberto Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD1-
23-3
TT
KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics
29Team Hrinkow Advarics1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
13▲284
Climber
DE CASSAN Davide Cycling Team Friuli ASD
21Cycling Team Friuli ASD 12:09:13..
21▼152
Climber
VERSTRYNGE Emiel Alpecin-Deceuninck Development Team
21Alpecin-Deceuninck Development Team0:52
0:52
..
34▲145
Climber
PUTZ Sebastian Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team1:04
1:04
..
47▲395
GC
GELEIJN Owen Jumbo-Visma Development Team
22Jumbo-Visma Development Team1:27
1:27
..
510▲5143
Climber
PANIZZA James Team BridgeLane
19Team BridgeLane1:28
1:28
..
613▲7156
Climber
SVARRE Tobias Team ColoQuick
18Team ColoQuick1:33
1:33
..
711▲486
Sprint
ERMAKOV Roman Cycling Team Friuli ASD
18Cycling Team Friuli ASD1:44
1:44
..
815▲7103
Climber
HOPKINS Dylan Ljubljana Gusto Santic
21Ljubljana Gusto Santic1:49
1:49
..
92▼794
Sprint
KRAMER Jesse Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team2:06
2:06
..
108▼282
Climber
BORTOLUZZI Giovanni Cycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD2:13
2:13
..
1117▲631
TT
HOFBAUER Philipp WSA KTM Graz p/b Leomo
20WSA KTM Graz p/b Leomo2:43
2:43
..
126▼691
Classic
BELLETTA Dario Igor Jumbo-Visma Development Team
19Jumbo-Visma Development Team3:24
3:24
..
1331▲1892
Climber
MATTIO Pietro Jumbo-Visma Development Team
18Jumbo-Visma Development Team3:43
3:43
..
1418▲4132
Climber
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Santic - Wibatech
22Santic - Wibatech3:52
3:52
..
155▼1041
Climber
HAJEK Alexander Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team3:56
3:56
..
1621▲5214
Sprint
VOVK Jaka Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj5:16
5:16
..
1716▼132
TT
KABAS Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
21WSA KTM Graz p/b Leomo5:56
5:56
..
1814▼443
TT
BUSCHEK Paul Tirol KTM Cycling Team
20Tirol KTM Cycling Team6:40
6:40
..
1912▼744
Sprint
ROSNER Linus Tirol KTM Cycling Team
22Tirol KTM Cycling Team6:51
6:51
..
2019▼1125
Sprint
LUTTER Eric P&S Benotti
21P&S Benotti7:15
7:15
..
2134▲1342
Climber
SCHRETTL Marco Tirol KTM Cycling Team
19Tirol KTM Cycling Team7:42
7:42
..
2223▲1175
TT
VAN DE PUTTE Victor Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes
21Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes9:44
9:44
..
2325▲2213
Climber
PEČNIK Teo Cycling Team Kranj
21Cycling Team Kranj9:57
9:57
..
2427▲3142
Classic
MARRIAGE Zac Team BridgeLane
19Team BridgeLane10:26
10:26
..
2520▼583
Sprint
BRUTTOMESSO Alberto Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD11:33
11:33
..
2622▼4235
Sprint
BAARS Igor Wielerploeg Groot Amsterdam
21Wielerploeg Groot Amsterdam14:52
14:52
..
2726▼185
Climber
DEBIASI Andrea Cycling Team Friuli ASD
21Cycling Team Friuli ASD15:45
15:45
..
2829▲181
TT
ANDREAUS Marco Cycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD16:06
16:06
..
2924▼596
TT
VAN PETEGEM Axandre Jumbo-Visma Development Team
21Jumbo-Visma Development Team16:34
16:34
..
3028▼2126
TT
GRIXA Jarno P&S Benotti
19P&S Benotti17:22
17:22
..
3130▼1123
Sprint
GATHEMANN Albert P&S Benotti
21P&S Benotti18:07
18:07
..
3236▲453
Sprint
WYSEURE Joran Alpecin-Deceuninck Development Team
22Alpecin-Deceuninck Development Team19:48
19:48
..
3332▼1211
Sprint
ZIHERL Luka Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj21:19
21:19
..
3433▼1161
Sprint
CZASA Moritz Rad-Net Oßwald
21Rad-Net Oßwald21:23
21:23
..
3535-34
TT
MARBLER Stefan WSA KTM Graz p/b Leomo
20WSA KTM Graz p/b Leomo23:18
23:18
..
3642▲6212
TT
JEROMEL Vid Cycling Team Kranj
20Cycling Team Kranj28:55
28:55
..
3738▲16
Sprint
KOVAR Stefan Team Hrinkow Advarics
21Team Hrinkow Advarics29:01
29:01
..
3839▲135
TT
SCHMIDBAUER Maximilian WSA KTM Graz p/b Leomo
21WSA KTM Graz p/b Leomo31:47
31:47
..
3940▲1164
Climber
MÄRKL Max Rad-Net Oßwald
19Rad-Net Oßwald34:34
34:34
..
4043▲3104
TT
TOMŠIČ Dan Andrej Ljubljana Gusto Santic
20Ljubljana Gusto Santic35:04
35:04
..
4144▲346
Sprint
WAFLER Tim Tirol KTM Cycling Team
21Tirol KTM Cycling Team39:28
39:28
..
4241▼1234
Sprint
VAN DEN EIJNDEN Daan Wielerploeg Groot Amsterdam
19Wielerploeg Groot Amsterdam41:33
41:33
..
4347▲4192
GC
ERLACHER Matthias ARBÖ Radteam Feld Am See
22ARBÖ Radteam Feld Am See45:01
45:01
..
4446▲2204
Sprint
KOKAS Raphael ARBÖ headstart ON-Fahrrad
18ARBÖ headstart ON-Fahrrad46:52
46:52
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 SCHRETTL MarcoTirol KTM Cycling Team3:41:38
2 DE CASSAN DavideCycling Team Friuli ASD0:03
3 MATTIO PietroJumbo-Visma Development Team0:44
4 VERSTRYNGE EmielAlpecin-Deceuninck Development Team1:07
5 PUTZ SebastianTirol KTM Cycling Team,,
6 SVARRE TobiasTeam ColoQuick1:10
7 HOPKINS DylanLjubljana Gusto Santic1:13
8 PANIZZA JamesTeam BridgeLane1:18
9 GELEIJN OwenJumbo-Visma Development Team1:28
10 ERMAKOV RomanCycling Team Friuli ASD1:29
11 HOFBAUER PhilippWSA KTM Graz p/b Leomo2:03
12 KRAMER JesseJumbo-Visma Development Team2:10
13 BORTOLUZZI GiovanniCycling Team Friuli ASD2:14
14 MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Santic - Wibatech3:11
15 BELLETTA Dario IgorJumbo-Visma Development Team3:25
16 HAJEK AlexanderTirol KTM Cycling Team3:58
17 VOVK JakaCycling Team Kranj4:23
18 KABAS MaximilianWSA KTM Graz p/b Leomo5:19
19 BUSCHEK PaulTirol KTM Cycling Team6:04
20 LUTTER EricP&S Benotti6:31
21 ROSNER LinusTirol KTM Cycling Team,,
22 JEROMEL VidCycling Team Kranj7:44
23 PEČNIK TeoCycling Team Kranj8:07
24 VAN DE PUTTE VictorTeam Deschacht - Group Hens - Containers Maes8:27
25 MARRIAGE ZacTeam BridgeLane,,
26 WYSEURE JoranAlpecin-Deceuninck Development Team10:43
27 BRUTTOMESSO AlbertoCycling Team Friuli ASD,,
28 DEBIASI AndreaCycling Team Friuli ASD13:52
29 ANDREAUS MarcoCycling Team Friuli ASD,,
30 ZIHERL LukaCycling Team Kranj,,
31 CZASA MoritzRad-Net Oßwald,,
32 BAARS IgorWielerploeg Groot Amsterdam,,
33 TOMŠIČ Dan AndrejLjubljana Gusto Santic,,
34 VAN PETEGEM AxandreJumbo-Visma Development Team14:45
35 GATHEMANN AlbertP&S Benotti15:12
36 GRIXA JarnoP&S Benotti,,
37 MARBLER StefanWSA KTM Graz p/b Leomo,,
38 KOVAR StefanTeam Hrinkow Advarics15:48
39 SCHMIDBAUER MaximilianWSA KTM Graz p/b Leomo,,
40 WAFLER TimTirol KTM Cycling Team,,
41 ERLACHER MatthiasARBÖ Radteam Feld Am See18:17
42 MÄRKL MaxRad-Net Oßwald,,
43 KOKAS RaphaelARBÖ headstart ON-Fahrrad20:15
44 VAN DEN EIJNDEN DaanWielerploeg Groot Amsterdam20:50
DNF HEINRICH NicolasRad-Net Oßwald-
DNF CLYNEN RhuneTeam Deschacht - Group Hens - Containers Maes-
DNS SIMMONS ColbyJumbo-Visma Development Team-
OTL LÄSSER Franz-JosefUnion Raiffeisen Radteam Tirol29:02


RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- Alpecin-Deceuninck Development TeamCT 36:27:16..
24▲2 Team VorarlbergCT2:19
2:19
..
35▲2 Cycling Team Friuli ASDCT4:09
4:09
..
42▼2 Jumbo-Visma Development TeamCT4:34
4:34
..
53▼2 Tirol KTM Cycling TeamCT5:21
5:21
..
612▲6 WSA KTM Graz p/b LeomoCT6:35
6:35
..
76▼1 Team BridgeLaneCT7:21
7:21
..
810▲2 Team Hrinkow AdvaricsCT9:13
9:13
..
911▲2 P&S BenottiCT9:15
9:15
..
108▼2 Team ColoQuickCT9:54
9:54
..
1113▲2 Team Felbermayr - Simplon WelsCT11:55
11:55
..
127▼5 ATT InvestmentsCT17:42
17:42
..
139▼4 Team Deschacht - Group Hens - Containers MaesCLUB18:16
18:16
..
1416▲2 Maloja PushbikersCT18:51
18:51
..
1515- mebloJOGI Pro-concreteCLUB19:32
19:32
..
1614▼2 Adria MobilCT20:06
20:06
..
1717- Santic - WibatechCT23:59
23:59
..
1818- Cycling Team KranjCT30:46
30:46
..
1919- Ljubljana Gusto SanticCT33:03
33:03
..
2021▲1 ARBÖ Radteam Feld Am SeeCLUB56:20
56:20
..
2122▲1 Wielerploeg Groot AmsterdamCLUB1:13:26
1:13:26
..
2224▲2 ARBÖ headstart ON-FahrradCLUB2:06:24
2:06:24
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

    Race profile