Search:  
topLogin
2018
2014
»
«

2017»Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia (2.2)

2017  Stage 2  »  Ceske Budejovice  ›  Tabor   (135k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
139+0:1445 Van Dalen JasonDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam753:22:243:22:24
25+0:03232 Brøchner NicolaiRiwal Platform Cycling Team 24Riwal Platform Cycling Team32,,0:00
32+0:0253 Folsach CasperTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli11,,0:00
43+0:0371 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC,,0:00
510+0:04104 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team,,0:00
64+0:034 Menten MilanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:00
711+0:04103 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 34Elkov - Author Cycling Team,,0:00
813+0:0654 Pedersen Nicklas AmdiTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli,,0:00
940+0:14111 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 33CK Pribram Fany Gastro,,0:00
1047+0:16195 Neumann DominikTopforex La Pierre 21Topforex La Pierre,,0:00
1165+0:2484 Selenati NicoSwitzerland 21Switzerland,,0:00
1231+0:13215 Auer DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  22Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:00
1366+0:2495 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City,,0:00
1441+0:1422 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 21WSA-Greenlife,,0:00
1572+0:27114 Stöhr JanCK Pribram Fany Gastro 26CK Pribram Fany Gastro,,0:00
1614+0:0651 Quaade RasmusTeam Giant - Castelli 27Team Giant - Castelli,,0:00
1758+0:2011 Bais MattiaCycling Team Friuli 20Cycling Team Friuli,,0:00
1821+0:09226 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 20Team Hurom,,0:00
1980+0:49181 Örken AhmetTurkey 24Turkey,,0:00
2055+0:19252 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 26Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:00
2149+0:1742 Mulhern MitchellDelta Cycling Rotterdam 26Delta Cycling Rotterdam,,0:00
2248+0:16171 Tybor PatrikSlovakia 29Slovakia,,0:00
2315+0:0656 Iversen Rasmus Team Giant - Castelli 19Team Giant - Castelli,,0:00
246+0:036 Vereecken ThomasLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:00
2559+0:2014 DonegÀ MatteoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli,,0:00
267+0:0376 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,0:00
2750+0:1741 van Schip Jan-WillemDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam,,0:00
2867+0:2491 Akhmetov GalymAstana City 22Astana City,,0:00
291+0:0062 Friesecke GianTeam Vorarlberg 22Team Vorarlberg,,0:00
3076+0:36141 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team,,0:00
3122+0:09231 Aaen Jørgensen Jonas Riwal Platform Cycling Team 31Riwal Platform Cycling Team,,0:00
3232+0:13122 Rogina RadoslavAdria Mobil 38Adria Mobil,,0:00
3333+0:13212 Rabitsch StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels  26Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:00
3434+0:13125 Grošelj ŽigaAdria Mobil 24Adria Mobil,,0:00
3535+0:13123 Rajović DušanAdria Mobil 19Adria Mobil,,0:00
3623+0:09233 Vinther Troels RønningRiwal Platform Cycling Team 30Riwal Platform Cycling Team,,0:00
3774+0:3193 Pronskiy VadimAstana City 19Astana City,,0:00
3812+0:04102 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team,,0:00
3951+0:17203 Sekanina AdamTj Favorit Brno 22Tj Favorit Brno,,0:00
4061+0:2015 Pessot AlessandroCycling Team Friuli 22Cycling Team Friuli,,0:00
4126+0:12261 Brockhoff JanLeopard Pro Cycling  22Leopard Pro Cycling ,,0:00
4216+0:0665 Schelling PatrickTeam Vorarlberg 27Team Vorarlberg,,0:00
4327+0:12263 Mandrysch JohnLeopard Pro Cycling  20Leopard Pro Cycling ,,0:00
4471+0:25196 Kalojiros TomasTopforex La Pierre 23Topforex La Pierre,,0:00
458+0:031 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 18Lotto - Soudal U23,,0:00
4617+0:0663 Lienhard FabianTeam Vorarlberg 23Team Vorarlberg,,0:00
4762+0:2012 De Marchi MattiaCycling Team Friuli 26Cycling Team Friuli,,0:00
4828+0:12241 Jenko RobertMeblojogi Kult Solkan 27Meblojogi Kult Solkan,,0:00
4953+0:1872 Čanecký MarekAmplatz - BMC 29Amplatz - BMC,,0:00
5068+0:2481 Froidevaux RobinSwitzerland 18Switzerland,,0:00
5177+0:36144 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 32Voster Uniwheels Team,,0:00
5286+1:1446 Bakker DennisDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam,,0:00
5378+0:36145 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team,,0:00
5418+0:0652 Vinjebo EmilTeam Giant - Castelli 23Team Giant - Castelli,,0:00
5536+0:13211 Eibegger MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels  32Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:00
5673+0:3013 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 18Cycling Team Friuli,,0:00
5760+0:205 Inkelaar KevinLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:00
5864+0:22192 Okrouhlicky TomasTopforex La Pierre 31Topforex La Pierre,,0:00
5924+0:09221 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 26Team Hurom,,0:00
6052+0:17265 Rekita SzymonLeopard Pro Cycling  23Leopard Pro Cycling ,,0:00
6143+0:1424 Loderer TimonWSA-Greenlife 26WSA-Greenlife,,0:00
6256+0:19256 Mager ChristianTeam Hrinkow Advarics Cycleang 25Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:00
6329+0:12243 Obal PrimožMeblojogi Kult Solkan 26Meblojogi Kult Solkan,,0:00
6475+0:3196 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City,,0:00
6557+0:19253 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:00
6642+0:14106 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team,,0:00
6738+0:1344 Bugter LuucDelta Cycling Rotterdam 24Delta Cycling Rotterdam,,0:00
6819+0:0655 Bøje NicklasTeam Giant - Castelli 22Team Giant - Castelli,,0:00
6937+0:13213 Lehner DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  23Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:00
709+0:032 Groot MitchLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:00
7144+0:14101 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team,,0:00
7254+0:183 Huys LaurensLotto - Soudal U23 18Lotto - Soudal U23,,0:00
7346+0:14116 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro,,0:00
7445+0:1423 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife,,0:00
7569+0:2486 Thièry CyrilleSwitzerland 26Switzerland,,0:00
7625+0:09223 Matysiak BartłomiejTeam Hurom 32Team Hurom,,0:00
7791+1:56142 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 23Voster Uniwheels Team,,0:00
7820+0:0666 Zurita FrancescTeam Vorarlberg 25Team Vorarlberg,,0:00
7970+0:2482 Paroz JustinSwitzerland 21Switzerland,,0:00
8063+0:21124 Horvat ŽigaAdria Mobil 18Adria Mobil,,0:00
8179+0:4461 Bosch ManuelTeam Vorarlberg 28Team Vorarlberg0:180:18
8290+1:2743 Groen IkeDelta Cycling Rotterdam 25Delta Cycling Rotterdam0:360:36
8387+1:1574 Umhaller ThomasAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC0:500:50
8482+1:0873 Fidler GerdAmplatz - BMC 20Amplatz - BMC,,0:50
8589+1:2192 Natarov YuriyAstana City 20Astana City,,0:50
8684+1:1031 Hametner PatrickTeam Feldbinder Owayo Ktm 19Team Feldbinder Owayo Ktm,,0:50
8783+1:09234 Sørensen Chris AnkerRiwal Platform Cycling Team 32Riwal Platform Cycling Team,,0:50
8885+1:13182 Bakırcı NazimTurkey 31Turkey,,0:50
8988+1:18214 Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  18Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:50
9081+1:02242 Pavlič MarkoMeblojogi Kult Solkan 24Meblojogi Kult Solkan,,0:50
9193+3:00255 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 32Team Hrinkow Advarics Cycleang1:451:45
9292+2:56183 Atalay MuhammedTurkey 28Turkey2:242:24
9394+3:05126 Božič JonAdria Mobil 20Adria Mobil2:362:36
9430+0:12264 Nõmmela AkselLeopard Pro Cycling  22Leopard Pro Cycling 0:000:00
9595+4:0026 Salzmann JodokWSA-Greenlife 22WSA-Greenlife3:463:46
9697+5:23185 Akdilek AhmetTurkey 29Turkey5:005:00
9796+5:1421 Friedrich MarcoWSA-Greenlife 19WSA-Greenlife,,5:00
98103+8:37194 Malík MichalTopforex La Pierre 28Topforex La Pierre8:218:21
99124+8:57163 Pietrula NicolasDukla Praha 22Dukla Praha8:248:24
100108+8:41201 Kunt LukasTj Favorit Brno 19Tj Favorit Brno,,8:24
101114+8:46193 Capek TomasTopforex La Pierre 18Topforex La Pierre,,8:24
102122+8:53176 Vlčák MartinSlovakia 19Slovakia,,8:24
103125+8:57166 Strupek MatyasDukla Praha 19Dukla Praha,,8:24
104128+9:02205 Cihlar AdamTj Favorit Brno Tj Favorit Brno,,8:24
105117+8:4734 Reckendorfer LukasTeam Feldbinder Owayo Ktm 20Team Feldbinder Owayo Ktm,,8:24
106127+9:00143 Nowaczek MateuszVoster Uniwheels Team 26Voster Uniwheels Team,,8:24
107112+8:4416 Venchiarutti NicolaCycling Team Friuli 18Cycling Team Friuli,,8:24
108120+8:49173 Cully Ján AndrejSlovakia 21Slovakia,,8:24
10998+8:2775 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC,,8:24
110109+8:41266 Wirtgen LucLeopard Pro Cycling  19Leopard Pro Cycling ,,8:24
111106+8:40174 Bellan JurajSlovakia 21Slovakia,,8:24
112126+8:59113 Malik RobertCK Pribram Fany Gastro 23CK Pribram Fany Gastro,,8:24
113115+8:47224 Migdał WojciechTeam Hurom 26Team Hurom,,8:24
114107+8:40172 Malovec ĽubošSlovakia 23Slovakia,,8:24
115136+10:20165 Kraus JanDukla Praha 24Dukla Praha,,8:24
116116+8:47225 Franczak WojciechTeam Hurom 24Team Hurom,,8:24
117131+9:04146 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team,,8:24
118101+8:36244 Roškar TimMeblojogi Kult Solkan 19Meblojogi Kult Solkan,,8:24
119129+9:0385 Suter GaëlSwitzerland 25Switzerland,,8:24
120135+9:25115 Stöhr PavelCK Pribram Fany Gastro 26CK Pribram Fany Gastro,,8:24
121102+8:37121 Per GorazdAdria Mobil 20Adria Mobil,,8:24
122105+8:38112 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro,,8:24
123100+8:3064 Meiler MartinTeam Vorarlberg 19Team Vorarlberg,,8:24
124104+8:38236 Kongstad TobiasRiwal Platform Cycling Team 20Riwal Platform Cycling Team,,8:24
125130+9:04235 Stokbro AndreasRiwal Platform Cycling Team 20Riwal Platform Cycling Team,,8:24
126110+8:43254 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 20Team Hrinkow Advarics Cycleang,,8:24
127111+8:43251 Bosman PatrickTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,8:24
128118+8:47184 Özgür BatuhanTurkey 19Turkey,,8:24
129119+8:47186 Balkan OnurTurkey 21Turkey,,8:24
130113+8:4433 Hammerschmid RaphaelTeam Feldbinder Owayo Ktm 21Team Feldbinder Owayo Ktm,,8:24
131121+8:5136 Wolfmayr AndreasTeam Feldbinder Owayo Ktm 19Team Feldbinder Owayo Ktm,,8:24
132123+8:55206 Drdek DominikTj Favorit Brno 19Tj Favorit Brno,,8:24
133133+9:07164 Kohout MichalDukla Praha 21Dukla Praha,,8:24
13499+8:28105 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 22Elkov - Author Cycling Team,,8:24
135134+9:16202 UrbaŠek JanTj Favorit Brno 23Tj Favorit Brno8:458:45
136132+9:0532 Hammerschmid MarvinTeam Feldbinder Owayo Ktm 21Team Feldbinder Owayo Ktm,,8:45
137137+19:1083 Pasche FrankSwitzerland 24Switzerland17:4917:49
138140+21:50162 Hochmann JiříDukla Praha 30Dukla Praha20:4920:49
139141+21:53131 Lajcha JurajSpartak Tlmace Regional Team 23Spartak Tlmace Regional Team,,20:49
140139+21:1625 Kolb StefanWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife,,20:49
141138+21:06204 Zechmeister TomasTj Favorit Brno 24Tj Favorit Brno,,20:49
OTL+ -3:25:59135 Vanco FilipSpartak Tlmace Regional Team 21Spartak Tlmace Regional Team--
OTL+ -3:25:59134 Vojtek MilošSpartak Tlmace Regional Team Spartak Tlmace Regional Team,,-
DNF+ -3:25:59191 Hník KarelTopforex La Pierre 26Topforex La Pierre,,-
DNF+ -3:25:59152 Szasz AdamProefekt Team 19Proefekt Team,,-
DNF+ -3:25:59151 Karas JurajProefekt Team 32Proefekt Team,,-
DNF+ -3:25:59175 Szabo MiklosSlovakia 18Slovakia,,-
DNF+ -3:25:5994 Satlikov MaximAstana City 20Astana City,,-
DNF+ -3:25:59161 Smida MartinDukla Praha 19Dukla Praha,,-
DNF+ -3:25:59132 Krajicek MatejSpartak Tlmace Regional Team 22Spartak Tlmace Regional Team,,-
DNF+ -3:25:59154 Kovacik VladimirProefekt Team 19Proefekt Team,,-
DNF+ -3:25:59133 Hloza MichalSpartak Tlmace Regional Team 19Spartak Tlmace Regional Team,,-
DNF+ -3:25:59222 Franczak PawełTeam Hurom 25Team Hurom,,-
DNF+ -3:25:59153 Vala DusanProefekt Team 18Proefekt Team,,-
DNF+ -3:25:59136 Person TomášSpartak Tlmace Regional Team 18Spartak Tlmace Regional Team,,-
DNS+ -3:25:5935 Wieneroither MatthiasTeam Feldbinder Owayo Ktm 26Team Feldbinder Owayo Ktm,,-
DNS+ -3:25:59262 Krieger AlexanderLeopard Pro Cycling  25Leopard Pro Cycling ,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCITime
119▲1862 Friesecke GianTeam Vorarlberg 22Team Vorarlberg13:25:593:25:59
213▲1153 Folsach CasperTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli0:020:02
36▲371 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC0:030:03
42▼24 Menten MilanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:03
527▲22232 Brøchner NicolaiRiwal Platform Cycling Team 24Riwal Platform Cycling Team,,0:03
63▼36 Vereecken ThomasLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:03
75▼276 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,0:03
84▼41 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 18Lotto - Soudal U23,,0:03
91▼82 Groot MitchLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:03
109▼1104 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team0:040:04
118▼3103 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 34Elkov - Author Cycling Team,,0:04
1211▼1102 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team,,0:04
1312▼154 Pedersen Nicklas AmdiTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli0:060:06
1414-51 Quaade RasmusTeam Giant - Castelli 27Team Giant - Castelli,,0:06
1517▲256 Iversen Rasmus Team Giant - Castelli 19Team Giant - Castelli,,0:06
1621▲565 Schelling PatrickTeam Vorarlberg 27Team Vorarlberg,,0:06
1718▲163 Lienhard FabianTeam Vorarlberg 23Team Vorarlberg,,0:06
1815▼352 Vinjebo EmilTeam Giant - Castelli 23Team Giant - Castelli,,0:06
1916▼355 Bøje NicklasTeam Giant - Castelli 22Team Giant - Castelli,,0:06
2020-66 Zurita FrancescTeam Vorarlberg 25Team Vorarlberg,,0:06
2126▲5226 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 20Team Hurom0:090:09
2228▲6231 Aaen Jørgensen Jonas Riwal Platform Cycling Team 31Riwal Platform Cycling Team,,0:09
2329▲6233 Vinther Troels RønningRiwal Platform Cycling Team 30Riwal Platform Cycling Team,,0:09
2425▲1221 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 26Team Hurom,,0:09
2524▼1223 Matysiak BartłomiejTeam Hurom 32Team Hurom,,0:09
2636▲10261 Brockhoff JanLeopard Pro Cycling  22Leopard Pro Cycling 0:120:12
2737▲10263 Mandrysch JohnLeopard Pro Cycling  20Leopard Pro Cycling ,,0:12
2831▲3241 Jenko RobertMeblojogi Kult Solkan 27Meblojogi Kult Solkan,,0:12
2930▲1243 Obal PrimožMeblojogi Kult Solkan 26Meblojogi Kult Solkan,,0:12
3034▲4264 Nõmmela AkselLeopard Pro Cycling  22Leopard Pro Cycling ,,0:12
3138▲7215 Auer DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  22Team Felbermayr - Simplon Wels 0:130:13
3243▲11122 Rogina RadoslavAdria Mobil 38Adria Mobil,,0:13
3339▲6212 Rabitsch StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels  26Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:13
3444▲10125 Grošelj ŽigaAdria Mobil 24Adria Mobil,,0:13
3542▲7123 Rajović DušanAdria Mobil 19Adria Mobil,,0:13
3641▲5211 Eibegger MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels  32Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:13
3740▲3213 Lehner DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  23Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:13
3868▲3044 Bugter LuucDelta Cycling Rotterdam 24Delta Cycling Rotterdam,,0:13
39100▲6145 Van Dalen JasonDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam0:140:14
4055▲15111 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 33CK Pribram Fany Gastro,,0:14
4150▲922 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 21WSA-Greenlife,,0:14
4246▲4106 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team,,0:14
4352▲924 Loderer TimonWSA-Greenlife 26WSA-Greenlife,,0:14
4447▲3101 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team,,0:14
4551▲623 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife,,0:14
4656▲10116 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro,,0:14
4762▲15195 Neumann DominikTopforex La Pierre 21Topforex La Pierre0:160:16
4857▲9171 Tybor PatrikSlovakia 29Slovakia,,0:16
4969▲2042 Mulhern MitchellDelta Cycling Rotterdam 26Delta Cycling Rotterdam0:170:17
5070▲2041 van Schip Jan-WillemDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam,,0:17
5166▲15203 Sekanina AdamTj Favorit Brno 22Tj Favorit Brno,,0:17
5263▲11265 Rekita SzymonLeopard Pro Cycling  23Leopard Pro Cycling ,,0:17
5372▲1972 Čanecký MarekAmplatz - BMC 29Amplatz - BMC0:180:18
5471▲173 Huys LaurensLotto - Soudal U23 18Lotto - Soudal U23,,0:18
5578▲23252 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 26Team Hrinkow Advarics Cycleang0:190:19
5675▲19256 Mager ChristianTeam Hrinkow Advarics Cycleang 25Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:19
5777▲20253 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:19
5883▲2511 Bais MattiaCycling Team Friuli 20Cycling Team Friuli0:200:20
5985▲2614 DonegÀ MatteoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli,,0:20
6080▲205 Inkelaar KevinLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:20
6182▲2115 Pessot AlessandroCycling Team Friuli 22Cycling Team Friuli,,0:20
6284▲2212 De Marchi MattiaCycling Team Friuli 26Cycling Team Friuli,,0:20
6390▲27124 Horvat ŽigaAdria Mobil 18Adria Mobil0:210:21
6492▲28192 Okrouhlicky TomasTopforex La Pierre 31Topforex La Pierre0:220:22
65101▲3684 Selenati NicoSwitzerland 21Switzerland0:240:24
66106▲4095 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City,,0:24
67107▲4091 Akhmetov GalymAstana City 22Astana City,,0:24
68102▲3481 Froidevaux RobinSwitzerland 18Switzerland,,0:24
69104▲3586 Thièry CyrilleSwitzerland 26Switzerland,,0:24
70103▲3382 Paroz JustinSwitzerland 21Switzerland,,0:24
71110▲39196 Kalojiros TomasTopforex La Pierre 23Topforex La Pierre0:250:25
72113▲41114 Stöhr JanCK Pribram Fany Gastro 26CK Pribram Fany Gastro0:270:27
73120▲4713 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 18Cycling Team Friuli0:300:30
74124▲5093 Pronskiy VadimAstana City 19Astana City0:310:31
75126▲5196 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City,,0:31
76132▲56141 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team0:360:36
77135▲58144 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 32Voster Uniwheels Team,,0:36
78133▲55145 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team,,0:36
79111▲3261 Bosch ManuelTeam Vorarlberg 28Team Vorarlberg0:440:44
80146▲66181 Örken AhmetTurkey 24Turkey0:490:49
8133▼48242 Pavlič MarkoMeblojogi Kult Solkan 24Meblojogi Kult Solkan1:021:02
8273▼973 Fidler GerdAmplatz - BMC 20Amplatz - BMC1:081:08
8374▼9234 Sørensen Chris AnkerRiwal Platform Cycling Team 32Riwal Platform Cycling Team1:091:09
8488▲431 Hametner PatrickTeam Feldbinder Owayo Ktm 19Team Feldbinder Owayo Ktm1:101:10
8598▲13182 Bakırcı NazimTurkey 31Turkey1:131:13
86152▲6646 Bakker DennisDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam1:141:14
87108▲2174 Umhaller ThomasAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC1:151:15
88115▲27214 Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  18Team Felbermayr - Simplon Wels 1:181:18
89125▲3692 Natarov YuriyAstana City 20Astana City1:211:21
90147▲5743 Groen IkeDelta Cycling Rotterdam 25Delta Cycling Rotterdam1:271:27
91157▲66142 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 23Voster Uniwheels Team1:561:56
92127▲35183 Atalay MuhammedTurkey 28Turkey2:562:56
93153▲60255 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 32Team Hrinkow Advarics Cycleang3:003:00
94121▲27126 Božič JonAdria Mobil 20Adria Mobil3:053:05
9549▼4626 Salzmann JodokWSA-Greenlife 22WSA-Greenlife4:004:00
9653▼4321 Friedrich MarcoWSA-Greenlife 19WSA-Greenlife5:145:14
9799▲2185 Akdilek AhmetTurkey 29Turkey5:235:23
987▼9175 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC8:278:27
9910▼89105 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 22Elkov - Author Cycling Team8:288:28
10022▼7864 Meiler MartinTeam Vorarlberg 19Team Vorarlberg8:308:30
10132▼69244 Roškar TimMeblojogi Kult Solkan 19Meblojogi Kult Solkan8:368:36
10245▼57121 Per GorazdAdria Mobil 20Adria Mobil8:378:37
10360▼43194 Malík MichalTopforex La Pierre 28Topforex La Pierre,,8:37
10448▼56236 Kongstad TobiasRiwal Platform Cycling Team 20Riwal Platform Cycling Team8:388:38
10554▼51112 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro,,8:38
10658▼48174 Bellan JurajSlovakia 21Slovakia8:408:40
10759▼48172 Malovec ĽubošSlovakia 23Slovakia,,8:40
10867▼41201 Kunt LukasTj Favorit Brno 19Tj Favorit Brno8:418:41
10964▼45266 Wirtgen LucLeopard Pro Cycling  19Leopard Pro Cycling ,,8:41
11079▼31254 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 20Team Hrinkow Advarics Cycleang8:438:43
11176▼35251 Bosman PatrickTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,8:43
11281▼3116 Venchiarutti NicolaCycling Team Friuli 18Cycling Team Friuli8:448:44
11386▼2733 Hammerschmid RaphaelTeam Feldbinder Owayo Ktm 21Team Feldbinder Owayo Ktm,,8:44
11491▼23193 Capek TomasTopforex La Pierre 18Topforex La Pierre8:468:46
11594▼21224 Migdał WojciechTeam Hurom 26Team Hurom8:478:47
11693▼23225 Franczak WojciechTeam Hurom 24Team Hurom,,8:47
11795▼2234 Reckendorfer LukasTeam Feldbinder Owayo Ktm 20Team Feldbinder Owayo Ktm,,8:47
11896▼22184 Özgür BatuhanTurkey 19Turkey,,8:47
11997▼22186 Balkan OnurTurkey 21Turkey,,8:47
120109▼11173 Cully Ján AndrejSlovakia 21Slovakia8:498:49
121114▼736 Wolfmayr AndreasTeam Feldbinder Owayo Ktm 19Team Feldbinder Owayo Ktm8:518:51
122119▼3176 Vlčák MartinSlovakia 19Slovakia8:538:53
123122▼1206 Drdek DominikTj Favorit Brno 19Tj Favorit Brno8:558:55
124130▲6163 Pietrula NicolasDukla Praha 22Dukla Praha8:578:57
125129▲4166 Strupek MatyasDukla Praha 19Dukla Praha,,8:57
126131▲5113 Malik RobertCK Pribram Fany Gastro 23CK Pribram Fany Gastro8:598:59
127134▲7143 Nowaczek MateuszVoster Uniwheels Team 26Voster Uniwheels Team9:009:00
128136▲8205 Cihlar AdamTj Favorit Brno Tj Favorit Brno9:029:02
129138▲985 Suter GaëlSwitzerland 25Switzerland9:039:03
130139▲9235 Stokbro AndreasRiwal Platform Cycling Team 20Riwal Platform Cycling Team9:049:04
131140▲9146 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team,,9:04
13287▼4532 Hammerschmid MarvinTeam Feldbinder Owayo Ktm 21Team Feldbinder Owayo Ktm9:059:05
133144▲11164 Kohout MichalDukla Praha 21Dukla Praha9:079:07
134123▼11202 UrbaŠek JanTj Favorit Brno 23Tj Favorit Brno9:169:16
135148▲13115 Stöhr PavelCK Pribram Fany Gastro 26CK Pribram Fany Gastro9:259:25
136156▲20165 Kraus JanDukla Praha 24Dukla Praha10:2010:20
137155▲1883 Pasche FrankSwitzerland 24Switzerland19:1019:10
13865▼73204 Zechmeister TomasTj Favorit Brno 24Tj Favorit Brno21:0621:06
139112▼2725 Kolb StefanWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife21:1621:16
140149▲9162 Hochmann JiříDukla Praha 30Dukla Praha21:5021:50
141150▲9131 Lajcha JurajSpartak Tlmace Regional Team 23Spartak Tlmace Regional Team21:5321:53
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


RnkBIBRiderAgeTeamPntToday
145 Van Dalen JasonDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam25+25
2232 Brøchner NicolaiRiwal Platform Cycling Team 24Riwal Platform Cycling Team20+20
353 Folsach CasperTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli16+16
471 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC14+14
5104 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team12+12
662 Friesecke GianTeam Vorarlberg 22Team Vorarlberg10+10
74 Menten MilanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2310+10
8103 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 34Elkov - Author Cycling Team9+9
954 Pedersen Nicklas AmdiTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli8+8
10111 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 33CK Pribram Fany Gastro7+7
1144 Bugter LuucDelta Cycling Rotterdam 24Delta Cycling Rotterdam6+6
12195 Neumann DominikTopforex La Pierre 21Topforex La Pierre6+6
1384 Selenati NicoSwitzerland 21Switzerland5+5
142 Groot MitchLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U234+4
15215 Auer DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  22Team Felbermayr - Simplon Wels 4+4
1695 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City3+3
1722 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 21WSA-Greenlife2+2
18126 Božič JonAdria Mobil 20Adria Mobil2+2
19114 Stöhr JanCK Pribram Fany Gastro 26CK Pribram Fany Gastro1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


RnkBIBRiderAgeTeamPntToday
126 Salzmann JodokWSA-Greenlife 22WSA-Greenlife7+7
2126 Božič JonAdria Mobil 20Adria Mobil5+5
344 Bugter LuucDelta Cycling Rotterdam 24Delta Cycling Rotterdam4+4
496 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City4+4
562 Friesecke GianTeam Vorarlberg 22Team Vorarlberg3+3
682 Paroz JustinSwitzerland 21Switzerland3+3
711 Bais MattiaCycling Team Friuli 20Cycling Team Friuli2+2
8234 Sørensen Chris AnkerRiwal Platform Cycling Team 32Riwal Platform Cycling Team1+1
9182 Bakırcı NazimTurkey 31Turkey1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


RnkPrev▼▲BIBTeamTime
11- Lotto - Soudal U23  10:18:07 10:18:07
22- Amplatz - BMC 0:010:01
33- Elkov - Author Cycling Team 0:020:02
44- Team Giant - Castelli 0:080:08
55- Team Vorarlberg 0:100:10
66- Team Hurom 0:170:17
77- Riwal Platform Cycling Team 0:190:19
89▲1 Leopard Pro Cycling  0:280:28
910▲1 Team Felbermayr - Simplon Wels  0:300:30
1011▲1 Adria Mobil 0:310:31
1112▲1 WSA-Greenlife 0:330:33
1213▲1 CK Pribram Fany Gastro 0:350:35
1315▲2 Topforex La Pierre 0:400:40
1417▲3 Delta Cycling Rotterdam 0:440:44
1518▲3 Team Hrinkow Advarics Cycleang 0:480:48
1619▲3 Cycling Team Friuli 0:510:51
1722▲5 Switzerland 1:031:03
1823▲5 Astana City 1:041:04
198▼11 Meblojogi Kult Solkan 1:171:17
2026▲6 Voster Uniwheels Team 1:391:39
2121- Turkey 4:144:14
2214▼8 Slovakia 17:2817:28
2316▼7 Tj Favorit Brno 17:3117:31
2420▼4 Team Feldbinder Owayo Ktm 18:3018:30
2525- Dukla Praha 26:4426:44
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


Race information

Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia logoDate: 31st August 2017
Avg. speed winner: 40.02 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Ceske Budejovice › Tabor
PCS point scale: 2.2.Stage

Links
Websites:
www.okolojiznichcech.cz/
www.facebook.com/okolojc

Race ranking position
220th
30 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.14151 sec.