Search:  
topLogin
2018
2014
»
«

2017»Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia (2.2)

2017  Stage 4  »  Trebon  ›  Namestí Kaplice   (163k)

Clear filter
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCITime
11-102 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team1 11:02:21 11:02:21
22-52 Vinjebo EmilTeam Giant - Castelli 23Team Giant - Castelli0:050:05
38▲54 Menten MilanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U230:500:50
47▲3232 Brøchner NicolaiRiwal Platform Cycling Team 24Riwal Platform Cycling Team0:520:52
56▲171 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC0:530:53
69▲376 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC0:580:58
712▲551 Quaade RasmusTeam Giant - Castelli 27Team Giant - Castelli0:590:59
810▲26 Vereecken ThomasLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U231:081:08
924▲15122 Rogina RadoslavAdria Mobil 38Adria Mobil,,1:08
1017▲7231 Aaen Jørgensen Jonas Riwal Platform Cycling Team 31Riwal Platform Cycling Team1:101:10
1134▲23256 Mager ChristianTeam Hrinkow Advarics Cycleang 25Team Hrinkow Advarics Cycleang1:141:14
1238▲2686 Thièry CyrilleSwitzerland 26Switzerland1:151:15
1335▲2211 Bais MattiaCycling Team Friuli 20Cycling Team Friuli,,1:15
1432▲18265 Rekita SzymonLeopard Pro Cycling  23Leopard Pro Cycling 1:181:18
1540▲2596 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City1:321:32
163▼1341 van Schip Jan-WillemDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam1:501:50
1737▲20124 Horvat ZigaAdria Mobil 18Adria Mobil,,1:50
184▼1462 Friesecke GianTeam Vorarlberg 22Team Vorarlberg2:162:16
195▼1453 Folsach CasperTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli2:172:17
2011▼9104 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team2:202:20
2116▼555 Bøje NicklasTeam Giant - Castelli 22Team Giant - Castelli2:222:22
2215▼763 Lienhard FabianTeam Vorarlberg 23Team Vorarlberg,,2:22
2318▼5233 Vinther Troels RønningRiwal Platform Cycling Team 30Riwal Platform Cycling Team2:252:25
2419▼5221 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 26Team Hurom,,2:25
2525-106 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team2:292:29
2623▼3215 Auer DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  22Team Felbermayr - Simplon Wels ,,2:29
2726▼1101 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team2:302:30
2827▼1116 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro,,2:30
2930▲1171 Tybor PatrikSlovakia 29Slovakia2:322:32
3033▲33 Huys LaurensLotto - Soudal U23 18Lotto - Soudal U232:342:34
3113▼1854 Pedersen Nicklas AmdiTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli2:362:36
3236▲45 Inkelaar KevinLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,2:36
3339▲6196 Kalojiros TomasTopforex La Pierre 23Topforex La Pierre2:412:41
3441▲7141 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team2:522:52
3529▼6195 Neumann DominikTopforex La Pierre 21Topforex La Pierre2:542:54
3622▼1444 Bugter LuucDelta Cycling Rotterdam 24Delta Cycling Rotterdam3:113:11
3728▼945 Van Dalen JasonDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam3:123:12
3842▲4203 Sekanina AdamTj Favorit Brno 22Tj Favorit Brno,,3:12
3931▼842 Mulhern MitchellDelta Cycling Rotterdam 26Delta Cycling Rotterdam3:153:15
4044▲4211 Eibegger MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels  32Team Felbermayr - Simplon Wels 3:523:52
4143▲2142 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 23Voster Uniwheels Team4:544:54
4245▲3234 Sørensen Chris AnkerRiwal Platform Cycling Team 32Riwal Platform Cycling Team5:035:03
4348▲524 Loderer TimonWSA-Greenlife 26WSA-Greenlife9:079:07
4446▲21 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 18Lotto - Soudal U239:189:18
4550▲593 Pronskiy VadimAstana City 19Astana City9:449:44
4652▲6235 Stokbro AndreasRiwal Platform Cycling Team 20Riwal Platform Cycling Team11:2011:20
4751▲4121 Per GorazdAdria Mobil 20Adria Mobil11:3511:35
4853▲5194 Malík MichalTopforex La Pierre 28Topforex La Pierre12:2012:20
4955▲681 Froidevaux RobinSwitzerland 18Switzerland13:4513:45
5056▲682 Paroz JustinSwitzerland 21Switzerland,,13:45
5147▼4111 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 33CK Pribram Fany Gastro15:2015:20
5258▲6261 Brockhoff JanLeopard Pro Cycling  22Leopard Pro Cycling 18:4418:44
5366▲1314 DonegÀ MatteoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli18:5218:52
5471▲17114 Stöhr JanCK Pribram Fany Gastro 26CK Pribram Fany Gastro18:5918:59
5573▲18145 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team19:0819:08
5683▲2765 Schelling PatrickTeam Vorarlberg 27Team Vorarlberg19:1419:14
5768▲1112 De Marchi MattiaCycling Team Friuli 26Cycling Team Friuli,,19:14
5860▲2243 Obal PrimozMeblojogi Kult Solkan 26Meblojogi Kult Solkan19:2619:26
5964▲5252 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 26Team Hrinkow Advarics Cycleang19:3319:33
6069▲984 Selenati NicoSwitzerland 21Switzerland19:3819:38
6170▲995 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City,,19:38
6281▲1992 Natarov YuriyAstana City 20Astana City19:5319:53
6359▼4241 Jenko RobertMeblojogi Kult Solkan 27Meblojogi Kult Solkan20:3420:34
6475▲1173 Fidler GerdAmplatz - BMC 20Amplatz - BMC21:3021:30
6588▲23125 Groselj ZigaAdria Mobil 24Adria Mobil21:3421:34
6689▲23213 Lehner DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  23Team Felbermayr - Simplon Wels ,,21:34
6790▲2323 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife21:3521:35
6892▲2461 Bosch ManuelTeam Vorarlberg 28Team Vorarlberg22:0522:05
6914▼5556 Iversen Rasmus Team Giant - Castelli 19Team Giant - Castelli23:0123:01
7065▼5253 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,23:01
7121▼50264 Nõmmela AkselLeopard Pro Cycling  22Leopard Pro Cycling 23:0723:07
7274▲2181 Örken AhmetTurkey 24Turkey23:3123:31
7354▼1926 Salzmann JodokWSA-Greenlife 22WSA-Greenlife24:4424:44
74103▲2934 Reckendorfer LukasTeam Feldbinder Owayo Ktm 20Team Feldbinder Owayo Ktm27:4127:41
75109▲3432 Hammerschmid MarvinTeam Feldbinder Owayo Ktm 21Team Feldbinder Owayo Ktm28:1928:19
76111▲35165 Kraus JanDukla Praha 24Dukla Praha29:3429:34
7749▼2891 Akhmetov GalymAstana City 22Astana City30:1630:16
7878-46 Bakker DennisDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam31:3731:37
7982▲343 Groen IkeDelta Cycling Rotterdam 25Delta Cycling Rotterdam31:5031:50
80122▲42266 Wirtgen LucLeopard Pro Cycling  19Leopard Pro Cycling 34:4734:47
8157▼2416 Venchiarutti NicolaCycling Team Friuli 18Cycling Team Friuli38:1638:16
8262▼2022 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 21WSA-Greenlife39:2539:25
8363▼2072 Čanecký MarekAmplatz - BMC 29Amplatz - BMC39:2939:29
8467▼1715 Pessot AlessandroCycling Team Friuli 22Cycling Team Friuli39:3139:31
8572▼13144 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 32Voster Uniwheels Team39:4739:47
8676▼1031 Hametner PatrickTeam Feldbinder Owayo Ktm 19Team Feldbinder Owayo Ktm40:2140:21
8777▼10182 Bakırcı NazimTurkey 31Turkey40:2440:24
8879▼974 Umhaller ThomasAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC40:2640:26
8980▼9214 Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  18Team Felbermayr - Simplon Wels 40:2940:29
9084▼666 Zurita FrancescTeam Vorarlberg 25Team Vorarlberg41:2441:24
9185▼6226 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 20Team Hurom41:2741:27
9291▼113 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 18Cycling Team Friuli41:4841:48
9393-183 Atalay MuhammedTurkey 28Turkey42:0742:07
9494-242 Pavlič MarkoMeblojogi Kult Solkan 24Meblojogi Kult Solkan42:2042:20
95102▲733 Hammerschmid RaphaelTeam Feldbinder Owayo Ktm 21Team Feldbinder Owayo Ktm44:5444:54
96105▲9173 Cully Ján AndrejSlovakia 21Slovakia45:0545:05
9797-236 Kongstad TobiasRiwal Platform Cycling Team 20Riwal Platform Cycling Team45:1745:17
9898-185 Akdilek AhmetTurkey 29Turkey46:4146:41
9999-75 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC47:3847:38
100100-174 Bellan JurajSlovakia 21Slovakia47:5147:51
101104▲3186 Balkan OnurTurkey 21Turkey47:5847:58
102106▲4176 Vlčák MartinSlovakia 19Slovakia48:0448:04
103107▲4143 Nowaczek MateuszVoster Uniwheels Team 26Voster Uniwheels Team48:1148:11
104108▲4205 Cihlar AdamTj Favorit Brno Tj Favorit Brno48:1348:13
105110▲5202 UrbaŠek JanTj Favorit Brno 23Tj Favorit Brno48:2748:27
106113▲7244 Roskar TimMeblojogi Kult Solkan 19Meblojogi Kult Solkan49:5449:54
107114▲7172 Malovec ĽubošSlovakia 23Slovakia49:5849:58
108116▲8254 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 20Team Hrinkow Advarics Cycleang50:0150:01
109117▲8193 Capek TomasTopforex La Pierre 18Topforex La Pierre50:0450:04
110118▲8184 Özgür BatuhanTurkey 19Turkey50:0550:05
111121▲10115 Stöhr PavelCK Pribram Fany Gastro 26CK Pribram Fany Gastro50:4350:43
11296▼16126 Bozic JonAdria Mobil 20Adria Mobil51:2751:27
113101▼12201 Kunt LukasTj Favorit Brno 19Tj Favorit Brno54:5654:56
114112▼264 Meiler MartinTeam Vorarlberg 19Team Vorarlberg56:5256:52
115123▲883 Pasche FrankSwitzerland 24Switzerland58:2158:21
116124▲8131 Lajcha JurajSpartak Tlmace Regional Team 23Spartak Tlmace Regional Team1:10:151:10:15
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
12▲1232 Brøchner NicolaiRiwal Platform Cycling Team 24Riwal Platform Cycling Team54
28▲64 Menten MilanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2346
35▲2102 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team41
46▲271 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC40
51▼441 van Schip Jan-WillemDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam36
63▼345 Van Dalen JasonDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam33
74▼353 Folsach CasperTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli29
87▼152 Vinjebo EmilTeam Giant - Castelli 23Team Giant - Castelli28
9-65 Schelling PatrickTeam Vorarlberg 27Team Vorarlberg25
10-86 Thièry CyrilleSwitzerland 26Switzerland16
119▼262 Friesecke GianTeam Vorarlberg 22Team Vorarlberg14
12-76 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC12
1310▼3104 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team12
1411▼344 Bugter LuucDelta Cycling Rotterdam 24Delta Cycling Rotterdam12
1522▲711 Bais MattiaCycling Team Friuli 20Cycling Team Friuli11
1625▲951 Quaade RasmusTeam Giant - Castelli 27Team Giant - Castelli8
1713▼4215 Auer DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  22Team Felbermayr - Simplon Wels 8
1812▼654 Pedersen Nicklas AmdiTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli8
1915▼4111 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 33CK Pribram Fany Gastro7
2014▼6264 Nõmmela AkselLeopard Pro Cycling  22Leopard Pro Cycling 7
21-256 Mager ChristianTeam Hrinkow Advarics Cycleang 25Team Hrinkow Advarics Cycleang6
2216▼6195 Neumann DominikTopforex La Pierre 21Topforex La Pierre6
23-122 Rogina RadoslavAdria Mobil 38Adria Mobil5
2418▼655 Bøje NicklasTeam Giant - Castelli 22Team Giant - Castelli5
2519▼684 Selenati NicoSwitzerland 21Switzerland5
26-96 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City3
2720▼7171 Tybor PatrikSlovakia 29Slovakia3
2821▼795 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City3
29-231 Aaen Jørgensen Jonas Riwal Platform Cycling Team 31Riwal Platform Cycling Team2
3023▼722 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 21WSA-Greenlife2
3124▼7126 Bozic JonAdria Mobil 20Adria Mobil2
32-265 Rekita SzymonLeopard Pro Cycling  23Leopard Pro Cycling 1
33-106 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team1
3426▼8114 Stöhr JanCK Pribram Fany Gastro 26CK Pribram Fany Gastro1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
156+19:1465 Schelling PatrickTeam Vorarlberg 27Team Vorarlberg753:51:153:51:15
24+0:52232 Brøchner NicolaiRiwal Platform Cycling Team 24Riwal Platform Cycling Team32,,,,
312+1:1586 Thièry CyrilleSwitzerland 26Switzerland11,,,,
43+0:504 Menten MilanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,,,
56+0:5876 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,,,
61+0:00102 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team,,,,
713+1:1511 Bais MattiaCycling Team Friuli 20Cycling Team Friuli,,,,
85+0:5371 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC,,,,
92+0:0552 Vinjebo EmilTeam Giant - Castelli 23Team Giant - Castelli,,,,
1011+1:14256 Mager ChristianTeam Hrinkow Advarics Cycleang 25Team Hrinkow Advarics Cycleang,,,,
119+1:08122 Rogina RadoslavAdria Mobil 38Adria Mobil,,,,
127+0:5951 Quaade RasmusTeam Giant - Castelli 27Team Giant - Castelli,,,,
1315+1:3296 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City0:060:06
1410+1:10231 Aaen Jørgensen Jonas Riwal Platform Cycling Team 31Riwal Platform Cycling Team,,0:06
1514+1:18265 Rekita SzymonLeopard Pro Cycling  23Leopard Pro Cycling ,,0:06
168+1:086 Vereecken ThomasLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U230:100:10
1717+1:50124 Horvat ZigaAdria Mobil 18Adria Mobil0:340:34
1840+3:52211 Eibegger MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels  32Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:34
1919+2:1753 Folsach CasperTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli1:211:21
2054+18:59114 Stöhr JanCK Pribram Fany Gastro 26CK Pribram Fany Gastro,,1:21
2146+11:20235 Stokbro AndreasRiwal Platform Cycling Team 20Riwal Platform Cycling Team,,1:21
2249+13:4581 Froidevaux RobinSwitzerland 18Switzerland,,1:21
2324+2:25221 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 26Team Hurom,,1:21
2443+9:0724 Loderer TimonWSA-Greenlife 26WSA-Greenlife,,1:21
2552+18:44261 Brockhoff JanLeopard Pro Cycling  22Leopard Pro Cycling ,,1:21
2629+2:32171 Tybor PatrikSlovakia 29Slovakia,,1:21
2720+2:20104 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team,,1:21
2825+2:29106 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team,,1:21
2933+2:41196 Kalojiros TomasTopforex La Pierre 23Topforex La Pierre,,1:21
3032+2:365 Inkelaar KevinLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,1:21
3126+2:29215 Auer DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  22Team Felbermayr - Simplon Wels ,,1:21
3245+9:4493 Pronskiy VadimAstana City 19Astana City,,1:21
3321+2:2255 Bøje NicklasTeam Giant - Castelli 22Team Giant - Castelli,,1:21
3427+2:30101 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team,,1:21
3518+2:1662 Friesecke GianTeam Vorarlberg 22Team Vorarlberg,,1:21
3623+2:25233 Vinther Troels RønningRiwal Platform Cycling Team 30Riwal Platform Cycling Team,,1:21
3734+2:52141 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team,,1:21
3855+19:08145 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team,,1:21
3928+2:30116 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro,,1:21
4050+13:4582 Paroz JustinSwitzerland 21Switzerland,,1:21
4122+2:2263 Lienhard FabianTeam Vorarlberg 23Team Vorarlberg,,1:21
4262+19:5392 Natarov YuriyAstana City 20Astana City,,1:21
4342+5:03234 Sørensen Chris AnkerRiwal Platform Cycling Team 32Riwal Platform Cycling Team,,1:21
4430+2:343 Huys LaurensLotto - Soudal U23 18Lotto - Soudal U23,,1:21
4531+2:3654 Pedersen Nicklas AmdiTeam Giant - Castelli 24Team Giant - Castelli1:351:35
4638+3:12203 Sekanina AdamTj Favorit Brno 22Tj Favorit Brno,,1:35
4780+34:47266 Wirtgen LucLeopard Pro Cycling  19Leopard Pro Cycling 1:431:43
4848+12:20194 Malík MichalTopforex La Pierre 28Topforex La Pierre,,1:43
4916+1:5041 van Schip Jan-WillemDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam,,1:43
5035+2:54195 Neumann DominikTopforex La Pierre 21Topforex La Pierre,,1:43
5144+9:181 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 18Lotto - Soudal U23,,1:43
5274+27:4134 Reckendorfer LukasTeam Feldbinder Owayo Ktm 20Team Feldbinder Owayo Ktm,,1:43
5357+19:1412 De Marchi MattiaCycling Team Friuli 26Cycling Team Friuli,,1:43
5437+3:1245 Van Dalen JasonDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam2:032:03
5539+3:1542 Mulhern MitchellDelta Cycling Rotterdam 26Delta Cycling Rotterdam,,2:03
5636+3:1144 Bugter LuucDelta Cycling Rotterdam 24Delta Cycling Rotterdam,,2:03
5775+28:1932 Hammerschmid MarvinTeam Feldbinder Owayo Ktm 21Team Feldbinder Owayo Ktm,,2:03
5867+21:3523 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife,,2:03
5941+4:54142 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 23Voster Uniwheels Team,,2:03
6060+19:3884 Selenati NicoSwitzerland 21Switzerland,,2:03
6161+19:3895 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City,,2:03
6258+19:26243 Obal PrimozMeblojogi Kult Solkan 26Meblojogi Kult Solkan,,2:03
6347+11:35121 Per GorazdAdria Mobil 20Adria Mobil,,2:03
6459+19:33252 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 26Team Hrinkow Advarics Cycleang,,2:03
6576+29:34165 Kraus JanDukla Praha 24Dukla Praha,,2:03
6666+21:34213 Lehner DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  23Team Felbermayr - Simplon Wels ,,2:03
6765+21:34125 Groselj ZigaAdria Mobil 24Adria Mobil,,2:03
6868+22:0561 Bosch ManuelTeam Vorarlberg 28Team Vorarlberg,,2:03
6964+21:3073 Fidler GerdAmplatz - BMC 20Amplatz - BMC3:113:11
7053+18:5214 DonegÀ MatteoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli1:211:21
7163+20:34241 Jenko RobertMeblojogi Kult Solkan 27Meblojogi Kult Solkan3:113:11
7272+23:31181 Örken AhmetTurkey 24Turkey5:315:31
7370+23:01253 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,5:31
7451+15:20111 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 33CK Pribram Fany Gastro7:347:34
7578+31:3746 Bakker DennisDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam13:1213:12
7679+31:5043 Groen IkeDelta Cycling Rotterdam 25Delta Cycling Rotterdam,,13:12
7773+24:4426 Salzmann JodokWSA-Greenlife 22WSA-Greenlife,,13:12
7895+44:5433 Hammerschmid RaphaelTeam Feldbinder Owayo Ktm 21Team Feldbinder Owayo Ktm18:5918:59
7996+45:05173 Cully Ján AndrejSlovakia 21Slovakia19:0519:05
80103+48:11143 Nowaczek MateuszVoster Uniwheels Team 26Voster Uniwheels Team22:0022:00
81110+50:05184 Özgür BatuhanTurkey 19Turkey,,22:00
8285+39:47144 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 32Voster Uniwheels Team,,22:00
83109+50:04193 Capek TomasTopforex La Pierre 18Topforex La Pierre,,22:00
8484+39:3115 Pessot AlessandroCycling Team Friuli 22Cycling Team Friuli,,22:00
85111+50:43115 Stöhr PavelCK Pribram Fany Gastro 26CK Pribram Fany Gastro,,22:00
8681+38:1616 Venchiarutti NicolaCycling Team Friuli 18Cycling Team Friuli,,22:00
87108+50:01254 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 20Team Hrinkow Advarics Cycleang,,22:00
8871+23:07264 Nõmmela AkselLeopard Pro Cycling  22Leopard Pro Cycling ,,22:00
8989+40:29214 Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  18Team Felbermayr - Simplon Wels ,,22:00
9090+41:2466 Zurita FrancescTeam Vorarlberg 25Team Vorarlberg,,22:00
91102+48:04176 Vlčák MartinSlovakia 19Slovakia,,22:00
9287+40:24182 Bakırcı NazimTurkey 31Turkey,,22:00
9391+41:27226 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 20Team Hurom,,22:00
9492+41:4813 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 18Cycling Team Friuli,,22:00
9586+40:2131 Hametner PatrickTeam Feldbinder Owayo Ktm 19Team Feldbinder Owayo Ktm,,22:00
96104+48:13205 Cihlar AdamTj Favorit Brno Tj Favorit Brno,,22:00
9777+30:1691 Akhmetov GalymAstana City 22Astana City,,22:00
98100+47:51174 Bellan JurajSlovakia 21Slovakia,,22:00
9997+45:17236 Kongstad TobiasRiwal Platform Cycling Team 20Riwal Platform Cycling Team,,22:00
10069+23:0156 Iversen Rasmus Team Giant - Castelli 19Team Giant - Castelli,,22:00
101101+47:58186 Balkan OnurTurkey 21Turkey,,22:00
10282+39:2522 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 21WSA-Greenlife,,22:00
10399+47:3875 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC,,22:00
10493+42:07183 Atalay MuhammedTurkey 28Turkey,,22:00
10598+46:41185 Akdilek AhmetTurkey 29Turkey,,22:00
106107+49:58172 Malovec ĽubošSlovakia 23Slovakia,,22:00
10783+39:2972 Čanecký MarekAmplatz - BMC 29Amplatz - BMC,,22:00
10888+40:2674 Umhaller ThomasAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC,,22:00
109115+58:2183 Pasche FrankSwitzerland 24Switzerland,,22:00
11094+42:20242 Pavlič MarkoMeblojogi Kult Solkan 24Meblojogi Kult Solkan,,22:00
111106+49:54244 Roskar TimMeblojogi Kult Solkan 19Meblojogi Kult Solkan,,22:00
112105+48:27202 UrbaŠek JanTj Favorit Brno 23Tj Favorit Brno,,22:00
113113+54:56201 Kunt LukasTj Favorit Brno 19Tj Favorit Brno29:0429:04
114114+56:5264 Meiler MartinTeam Vorarlberg 19Team Vorarlberg,,29:04
115116+1:10:15131 Lajcha JurajSpartak Tlmace Regional Team 23Spartak Tlmace Regional Team,,29:04
116112+51:27126 Bozic JonAdria Mobil 20Adria Mobil,,29:04
DNF+ - 11:02:21223 Matysiak BartłomiejTeam Hurom 32Team Hurom--
DNF+ - 11:02:21146 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team,,-
DNF+ - 11:02:21123 Rajović DušanAdria Mobil 19Adria Mobil,,-
DNF+ - 11:02:21113 Malik RobertCK Pribram Fany Gastro 23CK Pribram Fany Gastro,,-
DNF+ - 11:02:21263 Mandrysch JohnLeopard Pro Cycling  20Leopard Pro Cycling ,,-
DNF+ - 11:02:2185 Suter GaëlSwitzerland 25Switzerland,,-
DNS+ - 11:02:21212 Rabitsch StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels  26Team Felbermayr - Simplon Wels ,,-
DNS+ - 11:02:21251 Bosman PatrickTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
12▲152 Vinjebo EmilTeam Giant - Castelli 23Team Giant - Castelli21
210▲882 Paroz JustinSwitzerland 21Switzerland18
31▼241 van Schip Jan-WillemDelta Cycling Rotterdam 23Delta Cycling Rotterdam15
43▼126 Salzmann JodokWSA-Greenlife 22WSA-Greenlife8
5-124 Horvat ZigaAdria Mobil 18Adria Mobil8
64▼2236 Kongstad TobiasRiwal Platform Cycling Team 20Riwal Platform Cycling Team8
75▼2102 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team7
86▼2126 Bozic JonAdria Mobil 20Adria Mobil5
9-122 Rogina RadoslavAdria Mobil 38Adria Mobil4
108▼296 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City4
117▼444 Bugter LuucDelta Cycling Rotterdam 24Delta Cycling Rotterdam4
12-86 Thièry CyrilleSwitzerland 26Switzerland3
1311▼211 Bais MattiaCycling Team Friuli 20Cycling Team Friuli3
149▼562 Friesecke GianTeam Vorarlberg 22Team Vorarlberg3
15-51 Quaade RasmusTeam Giant - Castelli 27Team Giant - Castelli2
16-65 Schelling PatrickTeam Vorarlberg 27Team Vorarlberg2
1713▼4234 Sørensen Chris AnkerRiwal Platform Cycling Team 32Riwal Platform Cycling Team1
1814▼493 Pronskiy VadimAstana City 19Astana City1
1915▼4182 Bakırcı NazimTurkey 31Turkey1
20-64 Meiler MartinTeam Vorarlberg 19Team Vorarlberg1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBTeamTime
12▲1 Team Giant - Castelli  33:10:39 33:10:39
24▲2 Lotto - Soudal U23 0:500:50
35▲2 Riwal Platform Cycling Team 1:051:05
41▼3 Elkov - Author Cycling Team 1:151:15
56▲1 Adria Mobil 2:272:27
63▼3 Delta Cycling Rotterdam 5:045:04
77- Topforex La Pierre 5:515:51
814▲6 Switzerland 15:3515:35
98▼1 Astana City 16:2516:25
109▼1 Amplatz - BMC 18:4718:47
1110▼1 Leopard Pro Cycling  19:1319:13
1212- Team Vorarlberg 20:3420:34
1311▼2 Voster Uniwheels Team 21:5921:59
1413▼1 Team Felbermayr - Simplon Wels  22:1322:13
1516▲1 Cycling Team Friuli 26:0726:07
1615▼1 CK Pribram Fany Gastro 33:0333:03
1718▲1 Team Hrinkow Advarics Cycleang 40:1340:13
1817▼1 WSA-Greenlife 45:5845:58
1922▲3 Meblojogi Kult Solkan 1:18:451:18:45
2024▲4 Team Feldbinder Owayo Ktm 1:29:221:29:22
2120▼1 Slovakia 1:31:451:31:45
2221▼1 Tj Favorit Brno 1:35:221:35:22
2323- Turkey 1:41:521:41:52
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia logoDate: 2nd September 2017
Avg. speed winner: 42.29 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Trebon › Namestí Kaplice
PCS point scale: 2.2.Stage

Websites:
www.okolojiznichcech.cz/
www.facebook.com/okolojc

Race ranking position
221st
30 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.11867 sec.