2020
2017
»
«

2018»Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia (2.2)

2018  General classification

Clear filter
RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
14+1:0217 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic753:25:583:25:58
23+0:366 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2332,,0:00
32+0:33115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R11,,0:00
41+0:0022 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,0:00
59+1:50117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R0:100:10
629+3:3418 Stallaert JoeriTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic1:131:13
728+3:3356 Buts VitaliyTeam Hurom 31Team Hurom,,1:13
825+3:2782 Korošec RokMy Bike - Stevens 24My Bike - Stevens,,1:13
927+3:305 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,1:13
1042+5:2488 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,1:13
1121+3:1225 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro,,1:13
1235+4:3263 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:13
1314+2:374 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,1:13
146+1:1116 Schelling PatrickTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic,,1:13
1520+3:0715 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic,,1:13
1624+3:2651 Sekanina AdamTJ Favorit Brno 23TJ Favorit Brno,,1:13
1738+4:531 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,1:13
1837+4:528 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,1:13
1943+5:3043 Petruš JiříTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE,,1:13
208+1:3719 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 33Elkov - Author Cycling Team,,1:13
215+1:0723 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team,,1:13
2258+14:4590 Wolsink JelleVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,1:13
2341+5:1967 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U23,,1:13
2436+4:52107 Koller JanUnion Raiffeisen Radteam Tirol 21Union Raiffeisen Radteam Tirol,,1:13
2510+2:063 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,1:13
2623+3:25116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R,,1:13
2731+3:4944 Neuman DominikTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE,,1:13
2818+2:567 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli,,1:13
2911+2:1065 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:13
3039+5:0126 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 22CK Pribram Fany Gastro,,1:13
317+1:2083 Pelikán JánosMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens,,1:13
3213+2:3060 Kaczmarek JakubTeam Hurom 24Team Hurom,,1:13
3317+2:5684 Bajc AndiMy Bike - Stevens 29My Bike - Stevens,,1:13
3422+3:1585 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,1:13
3512+2:1376 Leopold Hans-JörgWSA Pushbikers 35WSA Pushbikers,,1:13
3626+3:3045 Lehky RomanTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE,,1:13
3750+6:2135 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team,,1:13
3815+2:38119 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R,,1:13
3953+8:21120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R,,1:13
4016+2:4158 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom,,1:13
4132+4:0355 Zieliński KamilTeam Hurom 30Team Hurom,,1:13
4219+2:5713 Meiler LukasTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic,,1:13
4334+4:2999 Hunal MartinCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor,,1:13
4430+3:3552 Hampl PetrTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno,,1:13
4548+5:532 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,1:13
4657+11:5362 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:13
4761+17:3046 Holec RichardTOPFOREX - LAPIERRE 19TOPFOREX - LAPIERRE1:411:41
4833+4:2493 Graham RupertSpirit Racing 25Spirit Racing1:511:51
4940+5:1266 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:51
5059+14:4568 Abu-Fares SanedIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U233:053:05
5144+5:3233 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team,,3:05
5255+9:40118 Banaszek NorbertWibatech Merx 7R 21Wibatech Merx 7R3:563:56
5354+9:06106 Reiter DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 27Union Raiffeisen Radteam Tirol,,3:56
5452+7:4224 Zahálka MatějElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team,,3:56
5545+5:3420 Konwa PiotrElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,3:56
5660+14:4649 Zechmeister TomasTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno,,3:56
5788+44:2327 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 35CK Pribram Fany Gastro,,3:56
5846+5:4531 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team,,3:56
5951+7:1134 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team,,3:56
6047+5:5061 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang,,3:56
6149+6:0986 Van Den Dool KelvinVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team4:134:13
6256+10:3771 Hershler SaarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U236:406:40
6362+22:0014 Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic20:3020:30
6474+29:55109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama,,20:30
6579+31:3929 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro,,20:30
6673+29:3970 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U23,,20:30
6769+25:2164 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang,,20:30
6881+33:0230 Malik RobertCK Pribram Fany Gastro 24CK Pribram Fany Gastro,,20:30
6965+23:19100 Nesvadba JanCEZ CT Tabor 27CEZ CT Tabor,,20:30
7072+28:5441 Štibingr MatějTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha,,20:30
7177+30:28101 Mach OndrejCEZ CT Tabor 21CEZ CT Tabor,,20:30
7276+30:23103 Stoiber LukasUnion Raiffeisen Radteam Tirol 28Union Raiffeisen Radteam Tirol,,20:30
7375+30:0997 Bakus TomášCEZ CT Tabor 19CEZ CT Tabor,,20:30
7468+25:0653 Prochazka MichalTJ Favorit Brno 19TJ Favorit Brno,,20:30
7580+32:2511 Pessot AlessandroCycling Team Friuli 23Cycling Team Friuli,,20:30
7663+23:0239 Pietrula NicolasTeam Dukla Praha 23Team Dukla Praha,,20:30
7764+23:1212 West AlexCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,20:30
7870+26:0891 Bradbury StephenSpirit Racing 24Spirit Racing,,20:30
7966+24:2574 Kolb StefanWSA Pushbikers 21WSA Pushbikers,,20:30
8078+31:27104 Korner DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 19Union Raiffeisen Radteam Tirol,,20:30
8167+24:5577 Pöll StefanWSA Pushbikers 32WSA Pushbikers,,20:30
8271+28:4232 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 33Voster Uniwheels Team23:0023:00
8384+34:0559 Aniołkowski StanisławTeam Hurom 21Team Hurom,,23:00
8487+37:4140 Kohout MichalTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha,,23:00
8586+37:3181 Umhaller ThomasMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens,,23:00
8685+35:1592 Dredge ChrisSpirit Racing 25Spirit Racing,,23:00
8783+33:2698 Malík MichalCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor30:0030:00
8890+45:4550 Cihlar AdamTJ Favorit Brno 20TJ Favorit Brno30:3730:37
8982+33:2128 Jakoubek TomášCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro,,30:37
9091+54:4495 Passfield CharlieSpirit Racing 21Spirit Racing,,30:37
9189+44:3496 Peacock JordanSpirit Racing 24Spirit Racing,,30:37
OTL+ - 11:49:46110 Gembeckas TomasStaki - Technorama 22Staki - Technorama--
OTL+ - 11:49:46111 Vaitaitis KestutisStaki - Technorama 19Staki - Technorama,,-
OTL+ - 11:49:46103 Schößwendter ChristophUnion Raiffeisen Radteam Tirol 20Union Raiffeisen Radteam Tirol,,-
OTL+ - 11:49:4647 Palicka HynekTOPFOREX - LAPIERRE 18TOPFOREX - LAPIERRE,,-
OTL+ - 11:49:4621 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 35Elkov - Author Cycling Team,,-
OTL+ - 11:49:4689 Stroetinga WimVlasman Track/Road Continental Cycling Team 33Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,-
OTL+ - 11:49:4636 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 31Voster Uniwheels Team,,-
OTL+ - 11:49:4694 Carr FrazierSpirit Racing 24Spirit Racing,,-
OTL+ - 11:49:46102 Vanicek SimonCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor,,-
OTL+ - 11:49:4672 Bear IdoIsrael Cycling Academy U23 21Israel Cycling Academy U23,,-
DNF+ - 11:49:4642 Vavrek DušanTeam Dukla Praha 19Team Dukla Praha,,-
DNF+ - 11:49:4638 Kraus JanTeam Dukla Praha 25Team Dukla Praha,,-
DNF+ - 11:49:4669 Gabay NirIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U23,,-
DNF+ - 11:49:4637 Strupek MatyasTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha,,-
DNF+ - 11:49:46113 Sertvytis DonatasStaki - Technorama 26Staki - Technorama,,-
DNF+ - 11:49:4610 Ferronato FilippoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
13▲222 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team4025 11:49:46 11:49:46..
26▲4115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R30180:330:33..
37▲46 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2325140:360:36..
411▲717 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic20111:021:02..
51▼423 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team1581:071:07..
62▼416 Schelling PatrickTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic1061:111:11..
74▼383 Pelikán JánosMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens541:201:20..
85▼319 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 33Elkov - Author Cycling Team331:371:37..
918▲9117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R321:501:50..
108▼23 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23312:062:06..
119▼265 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang2:102:10..
1210▼276 Leopold Hans-JörgWSA Pushbikers 35WSA Pushbikers2:132:13..
1312▼160 Kaczmarek JakubTeam Hurom 24Team Hurom2:302:30..
1413▼14 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U232:372:37..
1514▼1119 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R2:382:38..
1615▼158 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom2:412:41..
1719▲284 Bajc AndiMy Bike - Stevens 29My Bike - Stevens2:562:56..
1820▲27 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli,,2:56..
1921▲213 Meiler LukasTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic2:572:57..
2023▲315 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic3:073:07..
2126▲525 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro3:123:12..
2227▲585 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team3:153:15..
2328▲5116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R3:253:25..
2429▲551 Sekanina AdamTJ Favorit Brno 23TJ Favorit Brno3:263:26..
2530▲582 Korošec RokMy Bike - Stevens 24My Bike - Stevens3:273:27..
2631▲545 Lehky RomanTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE3:303:30..
2732▲55 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,3:30..
2833▲556 Buts VitaliyTeam Hurom 31Team Hurom3:333:33..
2934▲518 Stallaert JoeriTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic3:343:34..
3035▲552 Hampl PetrTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno3:353:35..
3139▲844 Neuman DominikTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE3:493:49..
3243▲1155 Zieliński KamilTeam Hurom 30Team Hurom4:034:03..
3338▲593 Graham RupertSpirit Racing 25Spirit Racing4:244:24..
3445▲1199 Hunal MartinCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor4:294:29..
3546▲1163 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang4:324:32..
3649▲13107 Koller JanUnion Raiffeisen Radteam Tirol 21Union Raiffeisen Radteam Tirol4:524:52..
3750▲138 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,4:52..
3851▲131 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U234:534:53..
3953▲1426 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 22CK Pribram Fany Gastro5:015:01..
4047▲766 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang5:125:12..
4157▲1667 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U235:195:19..
4258▲1688 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team5:245:24..
4359▲1643 Petruš JiříTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE5:305:30..
4436▼833 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team5:325:32..
4517▼2820 Konwa PiotrElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team5:345:34..
4622▼2431 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team5:455:45..
4724▼2361 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang5:505:50..
4862▲142 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U235:535:53..
4925▼2486 Van Den Dool KelvinVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team6:096:09..
5064▲1435 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team6:216:21..
5144▼734 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team7:117:11..
5252-24 Zahálka MatějElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team7:427:42..
5369▲16120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R8:218:21..
5465▲11106 Reiter DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 27Union Raiffeisen Radteam Tirol9:069:06..
5568▲13118 Banaszek NorbertWibatech Merx 7R 21Wibatech Merx 7R9:409:40..
5655▼171 Hershler SaarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U2310:3710:37..
5778▲2162 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang11:5311:53..
5893▲3590 Wolsink JelleVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team14:4514:45..
5985▲2668 Abu-Fares SanedIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U23,,14:45..
6079▲1949 Zechmeister TomasTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno14:4614:46..
61100▲3946 Holec RichardTOPFOREX - LAPIERRE 19TOPFOREX - LAPIERRE17:3017:30..
6216▼4614 Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic22:0022:00..
6337▼2639 Pietrula NicolasTeam Dukla Praha 23Team Dukla Praha23:0223:02..
6440▼2412 West AlexCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli23:1223:12..
6542▼23100 Nesvadba JanCEZ CT Tabor 27CEZ CT Tabor23:1923:19..
6654▼1274 Kolb StefanWSA Pushbikers 21WSA Pushbikers24:2524:25..
6760▼777 Pöll StefanWSA Pushbikers 32WSA Pushbikers24:5524:55..
6861▼753 Prochazka MichalTJ Favorit Brno 19TJ Favorit Brno25:0625:06..
6963▼664 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang25:2125:21..
7066▼491 Bradbury StephenSpirit Racing 24Spirit Racing26:0826:08..
7167▼432 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 33Voster Uniwheels Team28:4228:42..
7270▼241 Štibingr MatějTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha28:5428:54..
7372▼170 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U2329:3929:39..
7473▼1109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama29:5529:55..
7574▼197 Bakus TomášCEZ CT Tabor 19CEZ CT Tabor30:0930:09..
7675▼1103 Stoiber LukasUnion Raiffeisen Radteam Tirol 28Union Raiffeisen Radteam Tirol30:2330:23..
7776▼1101 Mach OndrejCEZ CT Tabor 21CEZ CT Tabor30:2830:28..
7880▲2104 Korner DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 19Union Raiffeisen Radteam Tirol31:2731:27..
7982▲329 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro31:3931:39..
8086▲611 Pessot AlessandroCycling Team Friuli 23Cycling Team Friuli32:2532:25..
8190▲930 Malik RobertCK Pribram Fany Gastro 24CK Pribram Fany Gastro33:0233:02..
8241▼4128 Jakoubek TomášCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro33:2133:21..
8348▼3598 Malík MichalCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor33:2633:26..
8481▼359 Aniołkowski StanisławTeam Hurom 21Team Hurom34:0534:05..
8587▲292 Dredge ChrisSpirit Racing 25Spirit Racing35:1535:15..
8697▲1181 Umhaller ThomasMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens37:3137:31..
8798▲1140 Kohout MichalTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha37:4137:41..
88107▲1927 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 35CK Pribram Fany Gastro44:2344:23..
8994▲596 Peacock JordanSpirit Racing 24Spirit Racing44:3444:34..
9099▲950 Cihlar AdamTJ Favorit Brno 20TJ Favorit Brno45:4545:45..
91103▲1295 Passfield CharlieSpirit Racing 21Spirit Racing54:4454:44..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPntToday
14▲3115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R55+26
25▲317 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic51+25
32▼123 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team41-
43▼116 Schelling PatrickTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic38+2
515▲106 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2337+26
68▲222 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team35+15
77-18 Stallaert JoeriTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic35+10
86▼282 Korošec RokMy Bike - Stevens 24My Bike - Stevens34+8
99-56 Buts VitaliyTeam Hurom 31Team Hurom29+9
1020▲10117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R21+12
1110▼135 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team17-
1211▼183 Pelikán JánosMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens16-
1319▲688 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team16+6
1413▼11 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2315+1
1512▼391 Bradbury StephenSpirit Racing 24Spirit Racing15-
1614▼219 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 33Elkov - Author Cycling Team12-
1716▼160 Kaczmarek JakubTeam Hurom 24Team Hurom11-
1822▲44 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U2311+3
1917▼265 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang10-
2018▼234 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team10-
2130▲925 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro9+5
2221▼12 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U239-
2324▲18 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli8-
2425▲1120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R8-
2523▼239 Pietrula NicolasTeam Dukla Praha 23Team Dukla Praha8-
2626-76 Leopold Hans-JörgWSA Pushbikers 35WSA Pushbikers7-
27-5 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U237+7
2827▼13 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U236-
2932▲331 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team6+3
30-85 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team5+5
3128▼344 Neuman DominikTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE5-
3233▲163 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang5+4
3329▼4119 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R4-
3431▼358 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom3-
35-15 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic1+1
36-116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R1+1
3734▼3106 Reiter DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 27Union Raiffeisen Radteam Tirol1-
3836▼290 Wolsink JelleVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team1-
3935▼429 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲GCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
11-3+0:366 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23 11:50:22 11:50:22
23▲14+1:0217 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic0:260:26
32▼110+2:063 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U231:301:30
44-14+2:374 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U232:012:01
55-18+2:567 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli2:202:20
66-20+3:0715 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic2:312:31
77-26+3:3045 Lehky RomanTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE2:542:54
88-27+3:305 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,2:54
912▲336+4:52107 Koller JanUnion Raiffeisen Radteam Tirol 21Union Raiffeisen Radteam Tirol4:164:16
1013▲337+4:528 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,4:16
1114▲338+4:531 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U234:174:17
1215▲339+5:0126 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 22CK Pribram Fany Gastro4:254:25
1318▲541+5:1967 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U234:434:43
1419▲543+5:3043 Petruš JiříTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE4:544:54
1521▲648+5:532 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U235:175:17
1611▼551+7:1134 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team6:356:35
1723▲655+9:40118 Banaszek NorbertWibatech Merx 7R 21Wibatech Merx 7R9:049:04
1817▼156+10:3771 Hershler SaarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U2310:0110:01
1935▲1659+14:4568 Abu-Fares SanedIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U2314:0914:09
2042▲2261+17:3046 Holec RichardTOPFOREX - LAPIERRE 19TOPFOREX - LAPIERRE16:5416:54
219▼1264+23:1212 West AlexCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli22:3622:36
2216▼666+24:2574 Kolb StefanWSA Pushbikers 21WSA Pushbikers23:4923:49
2320▼368+25:0653 Prochazka MichalTJ Favorit Brno 19TJ Favorit Brno24:3024:30
2422▼269+25:2164 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang24:4524:45
2524▼172+28:5441 Štibingr MatějTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha28:1828:18
2626-73+29:3970 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U2329:0329:03
2727-74+29:55109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama29:1929:19
2828-75+30:0997 Bakus TomášCEZ CT Tabor 19CEZ CT Tabor29:3329:33
2929-77+30:28101 Mach OndrejCEZ CT Tabor 21CEZ CT Tabor29:5229:52
3031▲178+31:27104 Korner DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 19Union Raiffeisen Radteam Tirol30:5130:51
3133▲279+31:3929 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro31:0331:03
3210▼2282+33:2128 Jakoubek TomášCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro32:4532:45
3332▼184+34:0559 Aniołkowski StanisławTeam Hurom 21Team Hurom33:2933:29
3440▲687+37:4140 Kohout MichalTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha37:0537:05
3541▲690+45:4550 Cihlar AdamTJ Favorit Brno 20TJ Favorit Brno45:0945:09
3644▲891+54:4495 Passfield CharlieSpirit Racing 21Spirit Racing54:0854:08
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPntToday
11-17 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic27+9
22-120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R17+2
36▲3115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R12+7
43▼18 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli12-
54▼162 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang10-
65▼199 Hunal MartinCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor6-
712▲51 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U236+4
8-4 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U235+5
9-85 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team5+5
108▼2116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R4-
117▼486 Van Den Dool KelvinVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team4-
129▼3103 Stoiber LukasUnion Raiffeisen Radteam Tirol 28Union Raiffeisen Radteam Tirol4-
1313-22 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team3+2
1414-6 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U233+2
15-117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R3+3
1616-66 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang3+2
17-31 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team3+3
1810▼829 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro3-
1911▼823 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team2-
20-109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama1+1
2115▼628 Jakoubek TomášCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro1-
2217▼527 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 35CK Pribram Fany Gastro1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBTeamTime
11- Elkov - Author Cycling Team  25:11:56 25:11:56
22- Team Vorarlberg Santic 2:222:22
33- Lotto - Soudal U23 2:322:32
44- Wibatech Merx 7R 3:263:26
55- My Bike - Stevens 3:393:39
66- Team Hurom 4:414:41
77- Team Hrinkow Advarics Cycleang 5:305:30
88- WSA Pushbikers 5:395:39
99- Cycling Team Friuli 6:496:49
1010- Voster Uniwheels Team 7:057:05
1111- Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 7:367:36
1212- CK Pribram Fany Gastro 8:028:02
1313- TJ Favorit Brno 8:158:15
1414- TOPFOREX - LAPIERRE 8:398:39
1515- CEZ CT Tabor 8:568:56
1616- Spirit Racing 14:4814:48
1717- Union Raiffeisen Radteam Tirol 15:0315:03
1818- Israel Cycling Academy U23 16:2516:25
1919- Team Dukla Praha 18:1618:16
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia logoDate: 9th September 2018
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2/U23

Websites:
www.okolojiznichcech.cz/
www.facebook.com/okolojc

Race ranking position
230th
21 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.