Search:  
topLogin
2019
2017
»
«

2018»Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia (2.2)

2018  Stage 4  »  Třeboň  ›  Protivín   (176k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0023 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team754:11:134:11:13
256+4:0721 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 35Elkov - Author Cycling Team32,,,,
36+0:49115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R11,,,,
464+5:1435 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team,,,,
534+2:2718 Stallaert JoeriTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic,,,,
630+2:2082 Korošec RokMy Bike - Stevens 24My Bike - Stevens,,,,
718+1:46117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R,,,,
851+3:471 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,,,
92+0:0416 Schelling PatrickTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic,,,,
1012+1:2360 Kaczmarek JakubTeam Hurom 24Team Hurom,,,,
1111+1:1817 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic,,,,
1226+2:0525 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro,,,,
1362+4:462 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,,,
147+0:526 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,,,
1558+4:1788 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,,,
16100+15:5546 Holec RichardTOPFOREX - LAPIERRE 19TOPFOREX - LAPIERRE,,,,
1757+4:1267 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U23,,,,
1853+3:5426 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 22CK Pribram Fany Gastro,,,,
1946+3:2563 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,,,
2013+1:304 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,,,
219+1:0365 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang,,,,
2242+2:55100 Nesvadba JanCEZ CT Tabor 27CEZ CT Tabor,,,,
2329+2:1951 Sekanina AdamTJ Favorit Brno 23TJ Favorit Brno,,,,
2415+1:3458 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom,,,,
2539+2:4244 Neumann DominikTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE,,,,
265+0:3019 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 33Elkov - Author Cycling Team,,,,
2728+2:19116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R,,,,
2819+1:4984 Bajc AndiMy Bike - Stevens 29My Bike - Stevens,,,,
294+0:1383 Pelikán JánosMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens,,,,
3078+10:4662 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,,,
318+0:593 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,,,
3223+2:0015 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 21Team Vorarlberg Santic,,,,
3333+2:2656 Buts VitaliyTeam Hurom 31Team Hurom,,,,
343+0:0722 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,,,
3543+2:5655 Zieliński KamilTeam Hurom 30Team Hurom,,,,
3671+8:49102 Vanicek SimonCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor,,,,
3731+2:2345 Lehky RomanTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE,,,,
3827+2:1185 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,,,
3916+1:3614 Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic,,,,
4010+1:0676 Leopold Hans-JörgWSA Pushbikers 35WSA Pushbikers,,,,
4114+1:31119 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R,,,,
4259+4:2343 Petruš JiříTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE,,,,
4320+1:497 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli,,,,
4422+1:5731 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team,,,,
4544+3:2134 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team,,,,
4624+2:0061 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang,,,,
4755+4:0371 Hershler SaarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U23,,,,
4849+3:45107 Koller JanUnion Raiffeisen Radteam Tirol 21Union Raiffeisen Radteam Tirol,,,,
4947+3:2766 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,,,
5068+5:50118 Banaszek NorbertWibatech Merx 7R 21Wibatech Merx 7R,,,,
5148+3:3298 Malík MichalCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor,,,,
5254+4:0174 Kolb StefanWSA Pushbikers 21WSA Pushbikers,,,,
5325+2:0286 Van Den Dool KelvinVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,,,
5466+5:4491 Bradbury StephenSpirit Racing 24Spirit Racing,,,,
5517+1:4420 Konwa PiotrElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,,,
5637+2:3839 Pietrula NicolasTeam Dukla Praha 23Team Dukla Praha,,,,
5772+9:1570 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U23,,,,
5821+1:5013 Meiler LukasTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic,,,,
5935+2:2852 Hampl PetrTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno,,,,
6040+2:4812 West AlexCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,,,
6136+2:3333 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team,,,,
6275+9:59103 Stoiber LukasUnion Raiffeisen Radteam Tirol 28Union Raiffeisen Radteam Tirol,,,,
6376+10:04101 Mach OndrejCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor0:230:23
6445+3:2299 Hunal MartinCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor0:000:00
6570+8:3041 Stibingr MatejTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha,,0:00
6692+12:4837 Strupek MatyasTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha,,0:00
6785+11:4668 Abu-Fares SanedIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U23,,0:00
6832+2:235 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U230:340:34
6991+12:4210 Ferronato FilippoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli0:000:00
7063+4:5764 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:00
7184+11:38103 Schößwendter ChristophUnion Raiffeisen Radteam Tirol 20Union Raiffeisen Radteam Tirol,,0:00
7269+7:14120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R0:490:49
7338+2:3993 Graham Rupert Spirit Racing Spirit Racing0:000:00
7450+3:458 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli0:510:51
7596+14:2569 Gabay NirIsrael Cycling Academy U23 Israel Cycling Academy U230:550:55
7661+4:4253 Prochazka MichalTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno0:580:58
7752+3:5224 Zahálka MatejElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team,,0:58
7867+5:4832 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 33Voster Uniwheels Team1:001:00
7983+11:2989 Stroetinga WimVlasman Track/Road Continental Cycling Team 33Vlasman Track/Road Continental Cycling Team1:091:09
8074+9:4597 Bakus TomášCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor1:201:20
8177+10:37111 Vaitaitis KestutisStaki - Technorama 19Staki - Technorama,,1:20
8280+11:03104 Korner DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 19Union Raiffeisen Radteam Tirol,,1:20
8379+10:5649 Zechmeister TomasTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno,,1:20
8490+12:3830 Malik RobertCK Pribram Fany Gastro 24CK Pribram Fany Gastro,,1:20
8560+4:3177 Pöll StefanWSA Pushbikers 32WSA Pushbikers,,1:20
8695+14:1272 Bear IdoIsrael Cycling Academy U23 21Israel Cycling Academy U231:391:39
8781+11:1159 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 21Team Hurom,,1:39
8865+5:16106 Reiter DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 27Union Raiffeisen Radteam Tirol,,1:39
8987+12:2192 Dredge Chris Spirit Racing Spirit Racing2:072:07
9093+13:3890 Wolsink JelleVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team2:362:36
9141+2:5028 Jakoubek TomasCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro0:000:00
9297+14:3781 Umhaller ThomasMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens3:043:04
9388+12:2294 Carr Frazier Spirit Racing Spirit Racing3:143:14
9489+12:2638 Kraus JanTeam Dukla Praha 25Team Dukla Praha3:493:49
95101+16:5242 Vavrek DušanTeam Dukla Praha 19Team Dukla Praha4:154:15
96102+17:0036 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 31Voster Uniwheels Team6:036:03
9773+9:31109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama,,6:03
9894+14:0396 Peacock JordanSpirit Racing Spirit Racing6:486:48
9998+14:4740 Kohout MichalTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha,,6:48
10099+15:1450 Cihlar AdamTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno,,6:48
10186+12:0111 Pessot AlessandroCycling Team Friuli 23Cycling Team Friuli,,6:48
10282+11:1529 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro,,6:48
103106+33:15110 Gembeckas TomasStaki - Technorama 22Staki - Technorama14:4714:47
104105+32:39113 Sertvytis DonatasStaki - Technorama 26Staki - Technorama,,14:47
105107+40:3327 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 35CK Pribram Fany Gastro,,14:47
106104+28:3447 Palicka HynekTOPFOREX - LAPIERRE 18TOPFOREX - LAPIERRE,,14:47
107103+24:1395 Passfield CharlieSpirit Racing Spirit Racing,,14:47
DNF+ -8:23:4275 Kopfauf MarkusWSA Pushbikers 22WSA Pushbikers--
DNF+ -8:23:42112 Kupstaitis PovilasStaki - Technorama 18Staki - Technorama,,-
DNF+ -8:23:42105 Haas ChristianUnion Raiffeisen Radteam Tirol 28Union Raiffeisen Radteam Tirol,,-
DNF+ -8:23:4278 Vergaerde OttoWSA Pushbikers 24WSA Pushbikers,,-
DNF+ -8:23:4273 Auer DanielWSA Pushbikers 23WSA Pushbikers,,-
DNS+ -8:23:4257 Vasylyuk AndriyTeam Hurom 31Team Hurom,,-
DSQ+ -8:23:4287 van Zijl MelvinVlasman Track/Road Continental Cycling Team 26Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCITime
13▲223 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team18:23:428:23:42
21▼116 Schelling PatrickTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic0:040:04
32▼122 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team0:070:07
44-83 Pelikán JánosMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens0:130:13
55-19 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 33Elkov - Author Cycling Team0:300:30
67▲1115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R0:490:49
76▼16 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U230:520:52
88-3 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U230:590:59
99-65 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang1:031:03
1010-76 Leopold Hans-JörgWSA Pushbikers 35WSA Pushbikers1:061:06
1111-17 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic1:181:18
1212-60 Kaczmarek JakubTeam Hurom 24Team Hurom1:231:23
1313-4 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U231:301:30
1414-119 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R1:311:31
1515-58 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom1:341:34
1616-14 Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic1:361:36
1717-20 Konwa PiotrElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team1:441:44
1819▲1117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R1:461:46
1920▲184 Bajc AndiMy Bike - Stevens 29My Bike - Stevens1:491:49
2022▲27 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli,,1:49
2123▲213 Meiler LukasTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic1:501:50
2224▲231 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team1:571:57
2325▲215 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 21Team Vorarlberg Santic2:002:00
2426▲261 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang,,2:00
2527▲286 Van Den Dool KelvinVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team2:022:02
2628▲225 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro2:052:05
2729▲285 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team2:112:11
2830▲2116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R2:192:19
2931▲251 Sekanina AdamTJ Favorit Brno 23TJ Favorit Brno,,2:19
3032▲282 Korošec RokMy Bike - Stevens 24My Bike - Stevens2:202:20
3133▲245 Lehky RomanTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE2:232:23
3221▼115 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,2:23
3334▲156 Buts VitaliyTeam Hurom 31Team Hurom2:262:26
3435▲118 Stallaert JoeriTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic2:272:27
3536▲152 Hampl PetrTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno2:282:28
3637▲133 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team2:332:33
3738▲139 Pietrula NicolasTeam Dukla Praha 23Team Dukla Praha2:382:38
3839▲193 Graham Rupert Spirit Racing Spirit Racing2:392:39
3940▲144 Neumann DominikTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE2:422:42
4042▲212 West AlexCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli2:482:48
4143▲228 Jakoubek TomasCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro2:502:50
4245▲3100 Nesvadba JanCEZ CT Tabor 27CEZ CT Tabor2:552:55
4346▲355 Zieliński KamilTeam Hurom 30Team Hurom2:562:56
4449▲534 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team3:213:21
4550▲599 Hunal MartinCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor3:223:22
4651▲563 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang3:253:25
4752▲566 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang3:273:27
4854▲698 Malík MichalCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor3:323:32
4957▲8107 Koller JanUnion Raiffeisen Radteam Tirol 21Union Raiffeisen Radteam Tirol3:453:45
5047▼38 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,3:45
5158▲71 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U233:473:47
5244▼824 Zahálka MatejElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team3:523:52
5359▲626 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 22CK Pribram Fany Gastro3:543:54
5460▲674 Kolb StefanWSA Pushbikers 21WSA Pushbikers4:014:01
5561▲671 Hershler SaarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U234:034:03
5663▲721 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 35Elkov - Author Cycling Team4:074:07
5762▲567 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U234:124:12
5864▲688 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team4:174:17
5965▲643 Petruš JiříTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE4:234:23
6048▼1277 Pöll StefanWSA Pushbikers 32WSA Pushbikers4:314:31
6156▼553 Prochazka MichalTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno4:424:42
6267▲52 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U234:464:46
6369▲664 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang4:574:57
6471▲735 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team5:145:14
6555▼10106 Reiter DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 27Union Raiffeisen Radteam Tirol5:165:16
6672▲691 Bradbury StephenSpirit Racing 24Spirit Racing5:445:44
6768▲132 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 33Voster Uniwheels Team5:485:48
6873▲5118 Banaszek NorbertWibatech Merx 7R 21Wibatech Merx 7R5:505:50
6974▲5120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R7:147:14
7080▲1041 Stibingr MatejTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha8:308:30
7182▲11102 Vanicek SimonCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor8:498:49
7284▲1270 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U239:159:15
7353▼20109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama9:319:31
7477▲397 Bakus TomášCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor9:459:45
7591▲16103 Stoiber LukasUnion Raiffeisen Radteam Tirol 28Union Raiffeisen Radteam Tirol9:599:59
7689▲13101 Mach OndrejCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor10:0410:04
7785▲8111 Vaitaitis KestutisStaki - Technorama 19Staki - Technorama10:3710:37
7896▲1862 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang10:4610:46
7988▲949 Zechmeister TomasTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno10:5610:56
8090▲10104 Korner DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 19Union Raiffeisen Radteam Tirol11:0311:03
8187▲659 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 21Team Hurom11:1111:11
8266▼1629 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro11:1511:15
8394▲1189 Stroetinga WimVlasman Track/Road Continental Cycling Team 33Vlasman Track/Road Continental Cycling Team11:2911:29
84103▲19103 Schößwendter ChristophUnion Raiffeisen Radteam Tirol 20Union Raiffeisen Radteam Tirol11:3811:38
85104▲1968 Abu-Fares SanedIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U2311:4611:46
8670▼1611 Pessot AlessandroCycling Team Friuli 23Cycling Team Friuli12:0112:01
8792▲592 Dredge Chris Spirit Racing Spirit Racing12:2112:21
8883▼594 Carr Frazier Spirit Racing Spirit Racing12:2212:22
8981▼838 Kraus JanTeam Dukla Praha 25Team Dukla Praha12:2612:26
90100▲1030 Malik RobertCK Pribram Fany Gastro 24CK Pribram Fany Gastro12:3812:38
91107▲1610 Ferronato FilippoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli12:4212:42
92108▲1637 Strupek MatyasTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha12:4812:48
9399▲690 Wolsink JelleVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team13:3813:38
9475▼1996 Peacock JordanSpirit Racing Spirit Racing14:0314:03
95105▲1072 Bear IdoIsrael Cycling Academy U23 21Israel Cycling Academy U2314:1214:12
96109▲1369 Gabay NirIsrael Cycling Academy U23 Israel Cycling Academy U2314:2514:25
97102▲581 Umhaller ThomasMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens14:3714:37
9876▼2240 Kohout MichalTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha14:4714:47
9978▼2150 Cihlar AdamTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno15:1415:14
100111▲1146 Holec RichardTOPFOREX - LAPIERRE 19TOPFOREX - LAPIERRE15:5515:55
101106▲542 Vavrek DušanTeam Dukla Praha 19Team Dukla Praha16:5216:52
10297▼536 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 31Voster Uniwheels Team17:0017:00
10386▼1795 Passfield CharlieSpirit Racing Spirit Racing24:1324:13
104110▲647 Palicka HynekTOPFOREX - LAPIERRE 18TOPFOREX - LAPIERRE28:3428:34
105112▲7113 Sertvytis DonatasStaki - Technorama 26Staki - Technorama32:3932:39
106113▲7110 Gembeckas TomasStaki - Technorama 22Staki - Technorama33:1533:15
107114▲727 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 35CK Pribram Fany Gastro40:3340:33
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
12▲121 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 35Elkov - Author Cycling Team45
26▲423 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team41
31▼216 Schelling PatrickTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic36
416▲12115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R29
55-17 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic26
68▲282 Korošec RokMy Bike - Stevens 24My Bike - Stevens26
710▲318 Stallaert JoeriTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic25
83▼522 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team20
94▼556 Buts VitaliyTeam Hurom 31Team Hurom20
1028▲1835 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team17
117▼483 Pelikán JánosMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens16
129▼391 Bradbury StephenSpirit Racing 24Spirit Racing15
1320▲71 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2314
1411▼319 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 33Elkov - Author Cycling Team12
1514▼16 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2311
1623▲760 Kaczmarek JakubTeam Hurom 24Team Hurom11
1712▼565 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang10
1813▼534 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team10
1915▼488 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team10
20-117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R9
2122▲12 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U239
2217▼54 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U238
2318▼539 Pietrula NicolasTeam Dukla Praha 23Team Dukla Praha8
24-8 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli8
25-120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R8
2619▼776 Leopold Hans-JörgWSA Pushbikers 35WSA Pushbikers7
2721▼63 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U236
2824▼444 Neumann DominikTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE5
2925▼4119 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R4
30-25 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro4
3127▼458 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom3
3226▼631 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team3
3329▼463 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang1
3430▼4106 Reiter DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 27Union Raiffeisen Radteam Tirol1
35-29 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro1
3631▼590 Wolsink JelleVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team1
3731▼690 Wolsink JelleVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲GCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
11-7+0:526 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U238:24:348:24:34
22-8+0:593 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U230:070:07
33-11+1:1817 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic0:260:26
44-13+1:304 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U230:380:38
56▲120+1:497 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli0:570:57
67▲123+2:0015 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 21Team Vorarlberg Santic1:081:08
78▲131+2:2345 Lehky RomanTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE1:311:31
85▼332+2:235 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,1:31
99-40+2:4812 West AlexCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli1:561:56
1010-41+2:5028 Jakoubek TomasCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro1:581:58
1112▲144+3:2134 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team2:292:29
1215▲349+3:45107 Koller JanUnion Raiffeisen Radteam Tirol 21Union Raiffeisen Radteam Tirol2:532:53
1311▼250+3:458 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,2:53
1416▲251+3:471 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U232:552:55
1517▲253+3:5426 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 22CK Pribram Fany Gastro3:023:02
1618▲254+4:0174 Kolb StefanWSA Pushbikers 21WSA Pushbikers3:093:09
1719▲255+4:0371 Hershler SaarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U233:113:11
1820▲257+4:1267 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U233:203:20
1921▲259+4:2343 Petruš JiříTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE3:313:31
2014▼661+4:4253 Prochazka MichalTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno3:503:50
2123▲262+4:462 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U233:543:54
2224▲263+4:5764 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang4:054:05
2325▲268+5:50118 Banaszek NorbertWibatech Merx 7R 21Wibatech Merx 7R4:584:58
2429▲570+8:3041 Stibingr MatejTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha7:387:38
2530▲571+8:49102 Vanicek SimonCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor7:577:57
2631▲572+9:1570 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U238:238:23
2713▼1473+9:31109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama8:398:39
2827▼174+9:4597 Bakus TomášCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor8:538:53
2935▲676+10:04101 Mach OndrejCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor9:129:12
3032▲277+10:37111 Vaitaitis KestutisStaki - Technorama 19Staki - Technorama9:459:45
3136▲580+11:03104 Korner DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 19Union Raiffeisen Radteam Tirol10:1110:11
3234▲281+11:1159 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 21Team Hurom10:1910:19
3322▼1182+11:1529 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro10:2310:23
3439▲584+11:38103 Schößwendter ChristophUnion Raiffeisen Radteam Tirol 20Union Raiffeisen Radteam Tirol10:4610:46
3540▲585+11:4668 Abu-Fares SanedIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U2310:5410:54
3643▲791+12:4210 Ferronato FilippoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli11:5011:50
3744▲792+12:4837 Strupek MatyasTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha11:5611:56
3841▲395+14:1272 Bear IdoIsrael Cycling Academy U23 21Israel Cycling Academy U2313:2013:20
3945▲696+14:2569 Gabay NirIsrael Cycling Academy U23 Israel Cycling Academy U2313:3313:33
4026▼1498+14:4740 Kohout MichalTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha13:5513:55
4128▼1399+15:1450 Cihlar AdamTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno14:2214:22
4247▲5100+15:5546 Holec RichardTOPFOREX - LAPIERRE 19TOPFOREX - LAPIERRE15:0315:03
4342▼1101+16:5242 Vavrek DušanTeam Dukla Praha 19Team Dukla Praha16:0016:00
4433▼11103+24:1395 Passfield CharlieSpirit Racing Spirit Racing23:2123:21
4546▲1104+28:3447 Palicka HynekTOPFOREX - LAPIERRE 18TOPFOREX - LAPIERRE27:4227:42
4648▲2106+33:15110 Gembeckas TomasStaki - Technorama 22Staki - Technorama32:2332:23
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
11-17 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic18
2-120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R15
3-8 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli12
42▼262 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang10
53▼299 Hunal MartinCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor6
64▼2115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R5
75▼286 Van Den Dool KelvinVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team4
8-116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R4
96▼3103 Stoiber LukasUnion Raiffeisen Radteam Tirol 28Union Raiffeisen Radteam Tirol4
10-29 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro3
118▼323 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team2
127▼51 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U232
139▼422 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team1
14-6 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U231
15-28 Jakoubek TomasCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro1
1610▼666 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang1
1711▼627 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 35CK Pribram Fany Gastro1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBTeamTime
11- Elkov - Author Cycling Team  25:11:56 25:11:56
22- Team Vorarlberg Santic 2:222:22
33- Lotto - Soudal U23 2:322:32
44- Wibatech Merx 7R 3:263:26
55- My Bike - Stevens 3:393:39
67▲1 Team Hurom 4:414:41
78▲1 Team Hrinkow Advarics Cycleang 5:305:30
86▼2 WSA Pushbikers 5:395:39
99- Cycling Team Friuli 6:496:49
1010- Voster Uniwheels Team 7:057:05
1112▲1 Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 7:367:36
1213▲1 CK Pribram Fany Gastro 8:028:02
1311▼2 TJ Favorit Brno 8:158:15
1414- TOPFOREX - LAPIERRE 8:398:39
1515- CEZ CT Tabor 8:568:56
1616- Spirit Racing 14:4814:48
1717- Union Raiffeisen Radteam Tirol 15:0315:03
1818- Israel Cycling Academy U23 16:2516:25
1919- Team Dukla Praha 18:1618:16
2020- Staki - Technorama 44:3044:30
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia logoDate: 8th September 2018
Avg. speed winner: 42.04 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Třeboň › Protivín
PCS point scale: 2.2.Stage

Websites:
www.okolojiznichcech.cz/
www.facebook.com/okolojc

Race ranking position
232nd
21 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.09303 sec.