Search:  
topLogin
-
2017
»
«

2018»Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia (2.2)

2018  Stage 5  »  České Velenice  ›  Jindřichův Hradec   (150k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
14+1:0217 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic753:25:583:25:58
23+0:366 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2332,,,,
32+0:33115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R11,,,,
41+0:0022 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,,,
59+1:50117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R0:100:10
629+3:3418 Stallaert JoeriTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic1:131:13
728+3:3356 Buts VitaliyTeam Hurom 31Team Hurom,,1:13
825+3:2782 Korošec RokMy Bike - Stevens 24My Bike - Stevens,,1:13
927+3:305 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,1:13
1042+5:2488 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,1:13
1121+3:1225 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro,,1:13
1235+4:3263 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:13
1314+2:374 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,1:13
146+1:1116 Schelling PatrickTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic,,1:13
1520+3:0715 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic,,1:13
1624+3:2651 Sekanina AdamTJ Favorit Brno 23TJ Favorit Brno,,1:13
1738+4:531 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,1:13
1837+4:528 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,1:13
1943+5:3043 Petruš JiříTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE,,1:13
208+1:3719 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 33Elkov - Author Cycling Team,,1:13
215+1:0723 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team,,1:13
2258+14:4590 Wolsink JelleVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,1:13
2341+5:1967 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U23,,1:13
2436+4:52107 Koller JanUnion Raiffeisen Radteam Tirol 21Union Raiffeisen Radteam Tirol,,1:13
2510+2:063 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,1:13
2623+3:25116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R,,1:13
2731+3:4944 Neumann DominikTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE,,1:13
2818+2:567 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli,,1:13
2911+2:1065 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:13
3039+5:0126 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 22CK Pribram Fany Gastro,,1:13
317+1:2083 Pelikán JánosMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens,,1:13
3213+2:3060 Kaczmarek JakubTeam Hurom 24Team Hurom,,1:13
3317+2:5684 Bajc AndiMy Bike - Stevens 29My Bike - Stevens,,1:13
3422+3:1585 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,1:13
3512+2:1376 Leopold Hans-JörgWSA Pushbikers 35WSA Pushbikers,,1:13
3626+3:3045 Lehky RomanTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE,,1:13
3750+6:2135 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team,,1:13
3815+2:38119 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R,,1:13
3953+8:21120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R,,1:13
4016+2:4158 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom,,1:13
4132+4:0355 Zieliński KamilTeam Hurom 30Team Hurom,,1:13
4219+2:5713 Meiler LukasTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic,,1:13
4334+4:2999 Hunal MartinCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor,,1:13
4430+3:3552 Hampl PetrTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno,,1:13
4548+5:532 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,1:13
4657+11:5362 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:13
4761+17:3046 Holec RichardTOPFOREX - LAPIERRE 19TOPFOREX - LAPIERRE1:411:41
4833+4:2493 Graham Rupert Spirit Racing Spirit Racing1:511:51
4940+5:1266 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:51
5059+14:4568 Abu-Fares SanedIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U233:053:05
5144+5:3233 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team,,3:05
5255+9:40118 Banaszek NorbertWibatech Merx 7R 21Wibatech Merx 7R3:563:56
5354+9:06106 Reiter DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 27Union Raiffeisen Radteam Tirol,,3:56
5452+7:4224 Zahálka MatejElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team,,3:56
5545+5:3420 Konwa PiotrElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,3:56
5660+14:4649 Zechmeister TomasTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno,,3:56
5788+44:2327 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 35CK Pribram Fany Gastro,,3:56
5846+5:4531 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team,,3:56
5951+7:1134 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team,,3:56
6047+5:5061 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang,,3:56
6149+6:0986 Van Den Dool KelvinVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team4:134:13
6256+10:3771 Hershler SaarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U236:406:40
6362+22:0014 Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic20:3020:30
6474+29:55109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama,,20:30
6579+31:3929 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro,,20:30
6673+29:3970 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U23,,20:30
6769+25:2164 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang,,20:30
6881+33:0230 Malik RobertCK Pribram Fany Gastro 24CK Pribram Fany Gastro,,20:30
6965+23:19100 Nesvadba JanCEZ CT Tabor 27CEZ CT Tabor,,20:30
7072+28:5441 Stibingr MatejTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha,,20:30
7177+30:28101 Mach OndrejCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor,,20:30
7276+30:23103 Stoiber LukasUnion Raiffeisen Radteam Tirol 28Union Raiffeisen Radteam Tirol,,20:30
7375+30:0997 Bakus TomášCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor,,20:30
7468+25:0653 Prochazka MichalTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno,,20:30
7580+32:2511 Pessot AlessandroCycling Team Friuli 23Cycling Team Friuli,,20:30
7663+23:0239 Pietrula NicolasTeam Dukla Praha 23Team Dukla Praha,,20:30
7764+23:1212 West AlexCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,20:30
7870+26:0891 Bradbury StephenSpirit Racing 24Spirit Racing,,20:30
7966+24:2574 Kolb StefanWSA Pushbikers 21WSA Pushbikers,,20:30
8078+31:27104 Korner DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 19Union Raiffeisen Radteam Tirol,,20:30
8167+24:5577 Pöll StefanWSA Pushbikers 32WSA Pushbikers,,20:30
8271+28:4232 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 33Voster Uniwheels Team23:0023:00
8384+34:0559 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 21Team Hurom,,23:00
8487+37:4140 Kohout MichalTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha,,23:00
8586+37:3181 Umhaller ThomasMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens,,23:00
8685+35:1592 Dredge Chris Spirit Racing Spirit Racing,,23:00
8783+33:2698 Malík MichalCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor30:0030:00
8890+45:4550 Cihlar AdamTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno30:3730:37
8982+33:2128 Jakoubek TomasCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro,,30:37
9091+54:4495 Passfield CharlieSpirit Racing 21Spirit Racing,,30:37
9189+44:3496 Peacock JordanSpirit Racing Spirit Racing,,30:37
OTL+ - 11:49:4647 Palicka HynekTOPFOREX - LAPIERRE 18TOPFOREX - LAPIERRE -3:25:58 -3:25:58
OTL+ - 11:49:4694 Carr Frazier Spirit Racing Spirit Racing,, -3:25:58
OTL+ - 11:49:46103 Schößwendter ChristophUnion Raiffeisen Radteam Tirol 20Union Raiffeisen Radteam Tirol,, -3:25:58
OTL+ - 11:49:4636 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 31Voster Uniwheels Team,, -3:25:58
OTL+ - 11:49:4689 Stroetinga WimVlasman Track/Road Continental Cycling Team 33Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,, -3:25:58
OTL+ - 11:49:4672 Bear IdoIsrael Cycling Academy U23 21Israel Cycling Academy U23,, -3:25:58
OTL+ - 11:49:46102 Vanicek SimonCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor,, -3:25:58
OTL+ - 11:49:46111 Vaitaitis KestutisStaki - Technorama 19Staki - Technorama,, -3:25:58
OTL+ - 11:49:46110 Gembeckas TomasStaki - Technorama 22Staki - Technorama,, -3:25:58
OTL+ - 11:49:4621 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 35Elkov - Author Cycling Team,, -3:25:58
DNF+ - 11:49:4638 Kraus JanTeam Dukla Praha 25Team Dukla Praha,, -3:25:58
DNF+ - 11:49:4642 Vavrek DušanTeam Dukla Praha 19Team Dukla Praha,, -3:25:58
DNF+ - 11:49:4669 Gabay NirIsrael Cycling Academy U23 Israel Cycling Academy U23,, -3:25:58
DNF+ - 11:49:4637 Strupek MatyasTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha,, -3:25:58
DNF+ - 11:49:4610 Ferronato FilippoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli,, -3:25:58
DNF+ - 11:49:46113 Sertvytis DonatasStaki - Technorama 26Staki - Technorama,, -3:25:58
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCIPntTime
13▲222 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team4025 11:49:46 11:49:46
26▲4115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R30180:330:33
37▲46 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2325140:360:36
411▲717 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic20111:021:02
51▼423 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team1581:071:07
62▼416 Schelling PatrickTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic1061:111:11
74▼383 Pelikán JánosMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens541:201:20
85▼319 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 33Elkov - Author Cycling Team331:371:37
918▲9117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R321:501:50
108▼23 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23312:062:06
119▼265 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang2:102:10
1210▼276 Leopold Hans-JörgWSA Pushbikers 35WSA Pushbikers2:132:13
1312▼160 Kaczmarek JakubTeam Hurom 24Team Hurom2:302:30
1413▼14 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U232:372:37
1514▼1119 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R2:382:38
1615▼158 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom2:412:41
1719▲284 Bajc AndiMy Bike - Stevens 29My Bike - Stevens2:562:56
1820▲27 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli,,2:56
1921▲213 Meiler LukasTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic2:572:57
2023▲315 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic3:073:07
2126▲525 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro3:123:12
2227▲585 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team3:153:15
2328▲5116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R3:253:25
2429▲551 Sekanina AdamTJ Favorit Brno 23TJ Favorit Brno3:263:26
2530▲582 Korošec RokMy Bike - Stevens 24My Bike - Stevens3:273:27
2631▲545 Lehky RomanTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE3:303:30
2732▲55 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,3:30
2833▲556 Buts VitaliyTeam Hurom 31Team Hurom3:333:33
2934▲518 Stallaert JoeriTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic3:343:34
3035▲552 Hampl PetrTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno3:353:35
3139▲844 Neumann DominikTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE3:493:49
3243▲1155 Zieliński KamilTeam Hurom 30Team Hurom4:034:03
3338▲593 Graham Rupert Spirit Racing Spirit Racing4:244:24
3445▲1199 Hunal MartinCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor4:294:29
3546▲1163 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang4:324:32
3649▲13107 Koller JanUnion Raiffeisen Radteam Tirol 21Union Raiffeisen Radteam Tirol4:524:52
3750▲138 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,4:52
3851▲131 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U234:534:53
3953▲1426 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 22CK Pribram Fany Gastro5:015:01
4047▲766 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang5:125:12
4157▲1667 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U235:195:19
4258▲1688 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team5:245:24
4359▲1643 Petruš JiříTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE5:305:30
4436▼833 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team5:325:32
4517▼2820 Konwa PiotrElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team5:345:34
4622▼2431 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team5:455:45
4724▼2361 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang5:505:50
4862▲142 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U235:535:53
4925▼2486 Van Den Dool KelvinVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team6:096:09
5064▲1435 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team6:216:21
5144▼734 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team7:117:11
5252-24 Zahálka MatejElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team7:427:42
5369▲16120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R8:218:21
5465▲11106 Reiter DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 27Union Raiffeisen Radteam Tirol9:069:06
5568▲13118 Banaszek NorbertWibatech Merx 7R 21Wibatech Merx 7R9:409:40
5655▼171 Hershler SaarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U2310:3710:37
5778▲2162 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang11:5311:53
5893▲3590 Wolsink JelleVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team14:4514:45
5985▲2668 Abu-Fares SanedIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U23,,14:45
6079▲1949 Zechmeister TomasTJ Favorit Brno 25TJ Favorit Brno14:4614:46
61100▲3946 Holec RichardTOPFOREX - LAPIERRE 19TOPFOREX - LAPIERRE17:3017:30
6216▼4614 Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic22:0022:00
6337▼2639 Pietrula NicolasTeam Dukla Praha 23Team Dukla Praha23:0223:02
6440▼2412 West AlexCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli23:1223:12
6542▼23100 Nesvadba JanCEZ CT Tabor 27CEZ CT Tabor23:1923:19
6654▼1274 Kolb StefanWSA Pushbikers 21WSA Pushbikers24:2524:25
6760▼777 Pöll StefanWSA Pushbikers 32WSA Pushbikers24:5524:55
6861▼753 Prochazka MichalTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno25:0625:06
6963▼664 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang25:2125:21
7066▼491 Bradbury StephenSpirit Racing 24Spirit Racing26:0826:08
7167▼432 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 33Voster Uniwheels Team28:4228:42
7270▼241 Stibingr MatejTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha28:5428:54
7372▼170 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U2329:3929:39
7473▼1109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama29:5529:55
7574▼197 Bakus TomášCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor30:0930:09
7675▼1103 Stoiber LukasUnion Raiffeisen Radteam Tirol 28Union Raiffeisen Radteam Tirol30:2330:23
7776▼1101 Mach OndrejCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor30:2830:28
7880▲2104 Korner DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 19Union Raiffeisen Radteam Tirol31:2731:27
7982▲329 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro31:3931:39
8086▲611 Pessot AlessandroCycling Team Friuli 23Cycling Team Friuli32:2532:25
8190▲930 Malik RobertCK Pribram Fany Gastro 24CK Pribram Fany Gastro33:0233:02
8241▼4128 Jakoubek TomasCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro33:2133:21
8348▼3598 Malík MichalCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor33:2633:26
8481▼359 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 21Team Hurom34:0534:05
8587▲292 Dredge Chris Spirit Racing Spirit Racing35:1535:15
8697▲1181 Umhaller ThomasMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens37:3137:31
8798▲1140 Kohout MichalTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha37:4137:41
88107▲1927 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 35CK Pribram Fany Gastro44:2344:23
8994▲596 Peacock JordanSpirit Racing Spirit Racing44:3444:34
9099▲950 Cihlar AdamTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno45:4545:45
91103▲1295 Passfield CharlieSpirit Racing 21Spirit Racing54:4454:44
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
14▲3115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R55
25▲317 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic51
32▼123 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team41
43▼116 Schelling PatrickTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic38
515▲106 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2337
68▲222 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team35
77-18 Stallaert JoeriTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic35
86▼282 Korošec RokMy Bike - Stevens 24My Bike - Stevens34
99-56 Buts VitaliyTeam Hurom 31Team Hurom29
1020▲10117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R21
1110▼135 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team17
1211▼183 Pelikán JánosMy Bike - Stevens 23My Bike - Stevens16
1319▲688 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team16
1413▼11 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U2315
1512▼391 Bradbury StephenSpirit Racing 24Spirit Racing15
1614▼219 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 33Elkov - Author Cycling Team12
1716▼160 Kaczmarek JakubTeam Hurom 24Team Hurom11
1822▲44 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U2311
1917▼265 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang10
2018▼234 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team10
2130▲925 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 34CK Pribram Fany Gastro9
2221▼12 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U239
2324▲18 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli8
2425▲1120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R8
2523▼239 Pietrula NicolasTeam Dukla Praha 23Team Dukla Praha8
2626-76 Leopold Hans-JörgWSA Pushbikers 35WSA Pushbikers7
27-5 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U237
2827▼13 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U236
2932▲331 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team6
30-85 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team5
3128▼344 Neumann DominikTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE5
3233▲163 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang5
3329▼4119 Warchoł BartoszWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R4
3431▼358 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom3
35-15 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic1
36-116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R1
3734▼3106 Reiter DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 27Union Raiffeisen Radteam Tirol1
3836▼290 Wolsink JelleVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team1
3935▼429 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲GCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
11-3+0:366 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23 11:50:22 11:50:22
23▲14+1:0217 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic0:260:26
32▼110+2:063 Huys LaurensLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U231:301:30
44-14+2:374 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U232:012:01
55-18+2:567 Orlandi MassimoCycling Team Friuli 19Cycling Team Friuli2:202:20
66-20+3:0715 Ruegg LukasTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic2:312:31
77-26+3:3045 Lehky RomanTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE2:542:54
88-27+3:305 Van Poucke AaronLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,2:54
912▲336+4:52107 Koller JanUnion Raiffeisen Radteam Tirol 21Union Raiffeisen Radteam Tirol4:164:16
1013▲337+4:528 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli,,4:16
1114▲338+4:531 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U234:174:17
1215▲339+5:0126 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 22CK Pribram Fany Gastro4:254:25
1318▲541+5:1967 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U234:434:43
1419▲543+5:3043 Petruš JiříTOPFOREX - LAPIERRE 22TOPFOREX - LAPIERRE4:544:54
1521▲648+5:532 Marit ArneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U235:175:17
1611▼551+7:1134 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team6:356:35
1723▲655+9:40118 Banaszek NorbertWibatech Merx 7R 21Wibatech Merx 7R9:049:04
1817▼156+10:3771 Hershler SaarIsrael Cycling Academy U23 20Israel Cycling Academy U2310:0110:01
1935▲1659+14:4568 Abu-Fares SanedIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U2314:0914:09
2042▲2261+17:3046 Holec RichardTOPFOREX - LAPIERRE 19TOPFOREX - LAPIERRE16:5416:54
219▼1264+23:1212 West AlexCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli22:3622:36
2216▼666+24:2574 Kolb StefanWSA Pushbikers 21WSA Pushbikers23:4923:49
2320▼368+25:0653 Prochazka MichalTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno24:3024:30
2422▼269+25:2164 Friedl NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang24:4524:45
2524▼172+28:5441 Stibingr MatejTeam Dukla Praha 20Team Dukla Praha28:1828:18
2626-73+29:3970 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy U23 19Israel Cycling Academy U2329:0329:03
2727-74+29:55109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama29:1929:19
2828-75+30:0997 Bakus TomášCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor29:3329:33
2929-77+30:28101 Mach OndrejCEZ CT Tabor CEZ CT Tabor29:5229:52
3031▲178+31:27104 Korner DanielUnion Raiffeisen Radteam Tirol 19Union Raiffeisen Radteam Tirol30:5130:51
3133▲279+31:3929 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro31:0331:03
3210▼2282+33:2128 Jakoubek TomasCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro32:4532:45
3332▼184+34:0559 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 21Team Hurom33:2933:29
3440▲687+37:4140 Kohout MichalTeam Dukla Praha 22Team Dukla Praha37:0537:05
3541▲690+45:4550 Cihlar AdamTJ Favorit Brno TJ Favorit Brno45:0945:09
3644▲891+54:4495 Passfield CharlieSpirit Racing 21Spirit Racing54:0854:08
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
11-17 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic27
22-120 Honkisz AdrianWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R17
36▲3115 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R12
43▼18 Bais MattiaCycling Team Friuli 21Cycling Team Friuli12
54▼162 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang10
65▼199 Hunal MartinCEZ CT Tabor 29CEZ CT Tabor6
712▲51 Colman AlexLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U236
8-4 De Pestel SanderLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U235
9-85 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team5
108▼2116 Rutkiewicz MarekWibatech Merx 7R 37Wibatech Merx 7R4
117▼486 Van Den Dool KelvinVlasman Track/Road Continental Cycling Team 22Vlasman Track/Road Continental Cycling Team4
129▼3103 Stoiber LukasUnion Raiffeisen Radteam Tirol 28Union Raiffeisen Radteam Tirol4
1313-22 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team3
1414-6 Dewulf StanLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U233
15-117 Janiszewski SylwesterWibatech Merx 7R 30Wibatech Merx 7R3
1616-66 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang3
17-31 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 29Voster Uniwheels Team3
1810▼829 Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro3
1911▼823 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team2
20-109 Lašinis VenantasStaki - Technorama 21Staki - Technorama1
2115▼628 Jakoubek TomasCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro1
2217▼527 Hebík MartinCK Pribram Fany Gastro 35CK Pribram Fany Gastro1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBTeamTime
11- Elkov - Author Cycling Team  25:11:56 25:11:56
22- Team Vorarlberg Santic 2:222:22
33- Lotto - Soudal U23 2:322:32
44- Wibatech Merx 7R 3:263:26
55- My Bike - Stevens 3:393:39
66- Team Hurom 4:414:41
77- Team Hrinkow Advarics Cycleang 5:305:30
88- WSA Pushbikers 5:395:39
99- Cycling Team Friuli 6:496:49
1010- Voster Uniwheels Team 7:057:05
1111- Vlasman Track/Road Continental Cycling Team 7:367:36
1212- CK Pribram Fany Gastro 8:028:02
1313- TJ Favorit Brno 8:158:15
1414- TOPFOREX - LAPIERRE 8:398:39
1515- CEZ CT Tabor 8:568:56
1616- Spirit Racing 14:4814:48
1717- Union Raiffeisen Radteam Tirol 15:0315:03
1818- Israel Cycling Academy U23 16:2516:25
1919- Team Dukla Praha 18:1618:16
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia logoDate: 9th September 2018
Avg. speed winner: 43.7 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: České Velenice › Jindřichův Hradec
PCS point scale: 2.2.Stage

Links
Websites:
www.okolojiznichcech.cz/
www.facebook.com/okolojc

Race ranking position
232nd
21 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.12008 sec.