2020
«
»
2021»

Okolo jižních Čech / Tour of South Bohemia

(2.2)
2021»Stage 4 (Final)»České VeleniceJindřichův Hradec (185.7km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
13+0:1913
CIMA DamianoGazprom - RusVelo
27Gazprom - RusVelo754:17:47
21+0:001
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U2332,,
0:00
35+0:2242
PELEGRÍ ÓscarElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa11,,
0:00
44+0:2163
STOSZ PatrykVoster ATS Team
27Voster ATS Team,,
0:00
578+15:2258
BABOR DanielTufo - Pardus Prostějov
21Tufo - Pardus Prostějov,,
0:00
68+0:2578
BÁRTA TomášTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:00
72+0:1322
VAN DER MEER NickVolkerWessels Cyclingteam
28VolkerWessels Cyclingteam,,
0:00
86+0:235
FRETIN MilanLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U23,,
0:00
921+0:3062
JANISZEWSKI SylwesterVoster ATS Team
33Voster ATS Team,,
0:00
1011+0:2624
TULNER RensVolkerWessels Cyclingteam
23VolkerWessels Cyclingteam,,
0:00
1136+0:31120
LARSEN MathiasRestaurant Suri - Carl Ras
22Restaurant Suri - Carl Ras,,
0:00
1226+0:3012
KUEN MaximilianTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
0:00
1317+0:29112
HEMING MikaMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers,,
0:00
1422+0:3037
ARMSTRONG ThomasElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa,,
0:00
1558+3:42108
BEADLE HamishTeam Novo Nordisk Development
23Team Novo Nordisk Development,,
0:00
1661+4:1545
THURAU SvenDauner D&DQ-Akkon
24Dauner D&DQ-Akkon,,
0:00
1734+0:3183
NEUMAN DominikElkov - Kasper
25Elkov - Kasper,,
0:00
1860+4:1393
JOBBER JamesKuwait Pro Cycling Team
27Kuwait Pro Cycling Team,,
0:00
1968+12:26113
WOLLENBERG TimMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers,,
0:00
2042+0:3255
GRUBER PavelTufo - Pardus Prostějov
25Tufo - Pardus Prostějov,,
0:00
2124+0:3061
FRANCZAK PawełVoster ATS Team
29Voster ATS Team,,
0:00
2243+0:3225
RÓZSA BalázsEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
25Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
0:00
2323+0:3038
BALLESTEROS Miguel ÁngelElectro Hiper Europa
25Electro Hiper Europa,,
0:00
2438+0:3179
SCHLEGEL MichalElkov - Kasper
26Elkov - Kasper,,
0:00
2528+0:3080
ZAHÁLKA MatějElkov - Kasper
27Elkov - Kasper,,
0:00
2664+5:4621
VAN SINTMAARTENSDIJK RoelVolkerWessels Cyclingteam
20VolkerWessels Cyclingteam,,
0:00
2716+0:2976
FIALA PetrTopforex - ATT Investments
26Topforex - ATT Investments,,
0:00
2820+0:2973
PETRUŠ JiříTopforex - ATT Investments
25Topforex - ATT Investments,,
0:00
299+0:256
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U23,,
0:00
3027+0:3069
WALLIN Rasmus BøghCO:PLAY-Giant
25CO:PLAY-Giant ,,
0:00
3115+0:2884
OTRUBA JakubElkov - Kasper
23Elkov - Kasper,,
0:00
3262+4:1577
TYRPEKL KarelTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:00
3347+0:3488
PROCHAZKA MichalTJ Favorit Brno
22TJ Favorit Brno,,
0:00
3445+0:3448
DUCKERT RomanDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon,,
0:00
3510+0:2619
DE JONG TimoVolkerWessels Cyclingteam
22VolkerWessels Cyclingteam,,
0:00
3635+0:3131
HABERMANN RichardAC Sparta Praha
22AC Sparta Praha,,
0:00
3733+0:307
GUERIN AlexisTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
0:00
3849+0:3656
ŘEHA FilipTufo - Pardus Prostějov
20Tufo - Pardus Prostějov,,
0:00
3912+0:2765
REKITA SzymonVoster ATS Team
27Voster ATS Team,,
0:00
407+0:2474
KLABOUCH PetrTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:00
4118+0:29110
DAVIS CoreyMaloja Pushbikers
28Maloja Pushbikers,,
0:00
4214+0:28105
RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development
19Team Novo Nordisk Development,,
0:00
4325+0:3016
BOEV IgorGazprom - RusVelo
31Gazprom - RusVelo,,
0:00
4413+0:274
SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U23,,
0:00
4531+0:3067
HENNEBERG MagnusCO:PLAY-Giant
20CO:PLAY-Giant ,,
0:00
4619+0:2915
LUNDER EirikGazprom - RusVelo
22Gazprom - RusVelo,,
0:00
4729+0:308
MEILER LukasTeam Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
0:00
4840+0:3143
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Dauner D&DQ-Akkon
20Dauner D&DQ-Akkon,,
0:00
4944+0:3226
SOLYMOSI MartonEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
31Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
0:00
5037+0:3147
RASMANN FrederikDauner D&DQ-Akkon
21Dauner D&DQ-Akkon,,
0:00
5132+0:3066
CIEŚLIK PawełVoster ATS Team
35Voster ATS Team,,
0:00
5248+0:3549
ŘIMAN JakubVyber Čech
20Vyber Čech,,
0:00
5339+0:3133
SCHURAN MichalAC Sparta Praha
25AC Sparta Praha,,
0:00
5430+0:3044
GATHEMANN AlbertDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon,,
0:00
5541+0:3135
BRŇÁK JanAC Sparta Praha
AC Sparta Praha,,
0:00
5671+13:1723
WOLFENBUTTEL NilsVolkerWessels Cyclingteam
25VolkerWessels Cyclingteam,,
0:00
5750+0:5650
MODLITBA VojtěchVyber Čech
24Vyber Čech0:21
0:21
5872+13:2371
LOND DanielCO:PLAY-Giant
19CO:PLAY-Giant 0:27
0:27
5951+0:5975
JAKOUBEK TomášTopforex - ATT Investments
21Topforex - ATT Investments,,
0:27
6052+1:0740
JURADO MarcosElectro Hiper Europa
30Electro Hiper Europa0:39
0:39
6153+1:1511
MEILER MartinTeam Vorarlberg
23Team Vorarlberg,,
0:39
6279+15:3020
EISING TijmenVolkerWessels Cyclingteam
30VolkerWessels Cyclingteam0:51
0:51
6354+1:192
DEBRUYNE RamsesLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U23,,
0:51
6481+19:3132
RYBA JanAC Sparta Praha
26AC Sparta Praha0:57
0:57
6563+5:129725Ukraine,,
0:57
6646+0:3486
ČEKAL JosefTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno0:00
0:00
6755+1:5517
KUZMIN AntonGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo1:19
1:19
6856+2:0964
GRABIS MateuszVoster ATS Team
27Voster ATS Team1:31
1:31
6974+14:17103
DUNNEWIND JanTeam Novo Nordisk Development
23Team Novo Nordisk Development1:46
1:46
7065+5:5118
KUZNETSOV ViacheslavGazprom - RusVelo
32Gazprom - RusVelo2:01
2:01
7157+2:3510
FORTIN FilippoTeam Vorarlberg
32Team Vorarlberg2:05
2:05
7277+15:18109
BICHLMANN DanielMaloja Pushbikers
33Maloja Pushbikers2:12
2:12
7376+15:083
VAN RYCKEGHEM LarsLotto - Soudal U23
18Lotto - Soudal U233:00
3:00
7459+3:5114
DVERSNES FredrikGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo3:21
3:21
7585+29:5385
HAMPL PetrTJ Favorit Brno
28TJ Favorit Brno5:36
5:36
7667+10:46111
TAEBLING PaulMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers6:32
6:32
7769+12:2741
SANÒ SimoneElectro Hiper Europa
23Electro Hiper Europa6:41
6:41
7883+28:299
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg
28Team Vorarlberg7:08
7:08
7987+32:0534
HORÁK DominikAC Sparta Praha
20AC Sparta Praha8:13
8:13
8075+14:18126
MUSIALIK JakubRegion Warmii i Mazur
19Region Warmii i Mazur,,
8:13
8188+32:3151
PETR OndřejVyber Čech
Vyber Čech,,
8:13
8282+21:1994
ALAJMI AbdulhadiKuwait Pro Cycling Team
26Kuwait Pro Cycling Team,,
8:13
8384+29:419919Ukraine,,
8:13
8470+12:32125
OŚKO MiłoszRegion Warmii i Mazur
18Region Warmii i Mazur,,
8:13
8573+14:1436
VOLF MartinAC Sparta Praha
19AC Sparta Praha,,
8:13
8680+16:2328
GÖNCZY GergőEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
25Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
8:13
8789+32:4190
KRENEK AdamTJ Favorit Brno
20TJ Favorit Brno8:20
8:20
8866+10:06117
LINDQUIST Christian IngemannRestaurant Suri - Carl Ras
24Restaurant Suri - Carl Ras9:35
9:35
8986+31:1772
ØRITSLAND MikkelCO:PLAY-Giant
26CO:PLAY-Giant 15:01
15:01
DNF39
KOVÁCS DávidElectro Hiper Europa
24Electro Hiper Europa-
DNF54
MALÍK MichalVyber Čech
32Vyber Čech-
DNF87
KOPELENT DavidTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno-
DNF91
WEAVER RollyKuwait Pro Cycling Team
30Kuwait Pro Cycling Team-
DNF96
TIGRINE MehdiKuwait Pro Cycling Team
34Kuwait Pro Cycling Team-
DNF10118Ukraine-
DNF106
SNUPÁREK VáclavTeam Novo Nordisk Development
26Team Novo Nordisk Development-
DNF115
BLUHM OscarRestaurant Suri - Carl Ras
19Restaurant Suri - Carl Ras-
DNF29
ISTLSTEKKER ZsoltEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
23Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team-
DNF46
GREENBERG CoryDauner D&DQ-Akkon
33Dauner D&DQ-Akkon-
DNF57
HOLEC RichardTufo - Pardus Prostějov
22Tufo - Pardus Prostějov-
DNF89
KMINEK VojtechTJ Favorit Brno
21TJ Favorit Brno-
DNF92
TZORTZAKIS PolychronisKuwait Pro Cycling Team
32Kuwait Pro Cycling Team-
DNF10020Ukraine-
DNF104
KOTULSKI PrzemyslawTeam Novo Nordisk Development
21Team Novo Nordisk Development-
DNF114
SCHLACHTER FranzMaloja Pushbikers
20Maloja Pushbikers-
DNF124
NOCEN MaciejRegion Warmii i Mazur
20Region Warmii i Mazur-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
11-1
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U234025 11:34:41..
22-22
VAN DER MEER NickVolkerWessels Cyclingteam
28VolkerWessels Cyclingteam30180:13
0:13
..
316▲1313
CIMA DamianoGazprom - RusVelo
27Gazprom - RusVelo25140:19
0:19
..
43▼163
STOSZ PatrykVoster ATS Team
27Voster ATS Team20110:21
0:21
..
58▲342
PELEGRÍ ÓscarElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa1580:22
0:22
..
64▼25
FRETIN MilanLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U231060:23
0:23
..
720▲1374
KLABOUCH PetrTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments540:24
0:24
..
85▼378
BÁRTA TomášTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments330:25
0:25
..
96▼36
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U2332,,
0:25
..
107▼319
DE JONG TimoVolkerWessels Cyclingteam
22VolkerWessels Cyclingteam310:26
0:26
..
119▼224
TULNER RensVolkerWessels Cyclingteam
23VolkerWessels Cyclingteam,,
0:26
..
1229▲1765
REKITA SzymonVoster ATS Team
27Voster ATS Team0:27
0:27
..
1310▼34
SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U23,,
0:27
..
1411▼3105
RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development
19Team Novo Nordisk Development0:28
0:28
..
1513▼284
OTRUBA JakubElkov - Kasper
23Elkov - Kasper,,
0:28
..
1615▼176
FIALA PetrTopforex - ATT Investments
26Topforex - ATT Investments0:29
0:29
..
1717-112
HEMING MikaMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers,,
0:29
..
1818-110
DAVIS CoreyMaloja Pushbikers
28Maloja Pushbikers,,
0:29
..
1919-15
LUNDER EirikGazprom - RusVelo
22Gazprom - RusVelo,,
0:29
..
2021▲173
PETRUŠ JiříTopforex - ATT Investments
25Topforex - ATT Investments,,
0:29
..
2122▲162
JANISZEWSKI SylwesterVoster ATS Team
33Voster ATS Team0:30
0:30
..
2224▲237
ARMSTRONG ThomasElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa,,
0:30
..
2323-38
BALLESTEROS Miguel ÁngelElectro Hiper Europa
25Electro Hiper Europa,,
0:30
..
2428▲461
FRANCZAK PawełVoster ATS Team
29Voster ATS Team,,
0:30
..
2525-16
BOEV IgorGazprom - RusVelo
31Gazprom - RusVelo,,
0:30
..
2632▲612
KUEN MaximilianTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
0:30
..
2730▲369
WALLIN Rasmus BøghCO:PLAY-Giant
25CO:PLAY-Giant ,,
0:30
..
2843▲1580
ZAHÁLKA MatějElkov - Kasper
27Elkov - Kasper,,
0:30
..
2927▼28
MEILER LukasTeam Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
0:30
..
3031▲144
GATHEMANN AlbertDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon,,
0:30
..
3133▲267
HENNEBERG MagnusCO:PLAY-Giant
20CO:PLAY-Giant ,,
0:30
..
3234▲266
CIEŚLIK PawełVoster ATS Team
35Voster ATS Team,,
0:30
..
3336▲37
GUERIN AlexisTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
0:30
..
3437▲383
NEUMAN DominikElkov - Kasper
25Elkov - Kasper0:31
0:31
..
3538▲331
HABERMANN RichardAC Sparta Praha
22AC Sparta Praha,,
0:31
..
3642▲6120
LARSEN MathiasRestaurant Suri - Carl Ras
22Restaurant Suri - Carl Ras,,
0:31
..
3739▲247
RASMANN FrederikDauner D&DQ-Akkon
21Dauner D&DQ-Akkon,,
0:31
..
3841▲379
SCHLEGEL MichalElkov - Kasper
26Elkov - Kasper,,
0:31
..
3940▲133
SCHURAN MichalAC Sparta Praha
25AC Sparta Praha,,
0:31
..
4044▲443
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Dauner D&DQ-Akkon
20Dauner D&DQ-Akkon,,
0:31
..
4146▲535
BRŇÁK JanAC Sparta Praha
AC Sparta Praha,,
0:31
..
4247▲555
GRUBER PavelTufo - Pardus Prostějov
25Tufo - Pardus Prostějov0:32
0:32
..
4348▲525
RÓZSA BalázsEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
25Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
0:32
..
4449▲526
SOLYMOSI MartonEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
31Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
0:32
..
4552▲748
DUCKERT RomanDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon0:34
0:34
..
4651▲586
ČEKAL JosefTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno,,
0:34
..
4753▲688
PROCHAZKA MichalTJ Favorit Brno
22TJ Favorit Brno,,
0:34
..
4854▲649
ŘIMAN JakubVyber Čech
20Vyber Čech0:35
0:35
..
4956▲756
ŘEHA FilipTufo - Pardus Prostějov
20Tufo - Pardus Prostějov0:36
0:36
..
5055▲550
MODLITBA VojtěchVyber Čech
24Vyber Čech0:56
0:56
..
5150▼175
JAKOUBEK TomášTopforex - ATT Investments
21Topforex - ATT Investments0:59
0:59
..
5212▼4040
JURADO MarcosElectro Hiper Europa
30Electro Hiper Europa1:07
1:07
..
5357▲411
MEILER MartinTeam Vorarlberg
23Team Vorarlberg1:15
1:15
..
5414▼402
DEBRUYNE RamsesLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U231:19
1:19
..
5558▲317
KUZMIN AntonGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo1:55
1:55
..
5659▲364
GRABIS MateuszVoster ATS Team
27Voster ATS Team2:09
2:09
..
5726▼3110
FORTIN FilippoTeam Vorarlberg
32Team Vorarlberg2:35
2:35
..
5860▲2108
BEADLE HamishTeam Novo Nordisk Development
23Team Novo Nordisk Development3:42
3:42
..
5935▼2414
DVERSNES FredrikGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo3:51
3:51
..
6062▲293
JOBBER JamesKuwait Pro Cycling Team
27Kuwait Pro Cycling Team4:13
4:13
..
6164▲345
THURAU SvenDauner D&DQ-Akkon
24Dauner D&DQ-Akkon4:15
4:15
..
6265▲377
TYRPEKL KarelTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
4:15
..
6366▲39725Ukraine5:12
5:12
..
6468▲421
VAN SINTMAARTENSDIJK RoelVolkerWessels Cyclingteam
20VolkerWessels Cyclingteam5:46
5:46
..
6561▼418
KUZNETSOV ViacheslavGazprom - RusVelo
32Gazprom - RusVelo5:51
5:51
..
6645▼21117
LINDQUIST Christian IngemannRestaurant Suri - Carl Ras
24Restaurant Suri - Carl Ras10:06
10:06
..
6763▼4111
TAEBLING PaulMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers10:46
10:46
..
6876▲8113
WOLLENBERG TimMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers12:26
12:26
..
6969-41
SANÒ SimoneElectro Hiper Europa
23Electro Hiper Europa12:27
12:27
..
7067▼3125
OŚKO MiłoszRegion Warmii i Mazur
18Region Warmii i Mazur12:32
12:32
..
7183▲1223
WOLFENBUTTEL NilsVolkerWessels Cyclingteam
25VolkerWessels Cyclingteam13:17
13:17
..
7279▲771
LOND DanielCO:PLAY-Giant
19CO:PLAY-Giant 13:23
13:23
..
7370▼336
VOLF MartinAC Sparta Praha
19AC Sparta Praha14:14
14:14
..
7477▲3103
DUNNEWIND JanTeam Novo Nordisk Development
23Team Novo Nordisk Development14:17
14:17
..
7571▼4126
MUSIALIK JakubRegion Warmii i Mazur
19Region Warmii i Mazur14:18
14:18
..
7675▼13
VAN RYCKEGHEM LarsLotto - Soudal U23
18Lotto - Soudal U2315:08
15:08
..
7782▲5109
BICHLMANN DanielMaloja Pushbikers
33Maloja Pushbikers15:18
15:18
..
7885▲758
BABOR DanielTufo - Pardus Prostějov
21Tufo - Pardus Prostějov15:22
15:22
..
7984▲520
EISING TijmenVolkerWessels Cyclingteam
30VolkerWessels Cyclingteam15:30
15:30
..
8072▼828
GÖNCZY GergőEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
25Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team16:23
16:23
..
8189▲832
RYBA JanAC Sparta Praha
26AC Sparta Praha19:31
19:31
..
8281▼194
ALAJMI AbdulhadiKuwait Pro Cycling Team
26Kuwait Pro Cycling Team21:19
21:19
..
8391▲89
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg
28Team Vorarlberg28:29
28:29
..
8493▲99919Ukraine29:41
29:41
..
8596▲1185
HAMPL PetrTJ Favorit Brno
28TJ Favorit Brno29:53
29:53
..
8687▲172
ØRITSLAND MikkelCO:PLAY-Giant
26CO:PLAY-Giant 31:17
31:17
..
8795▲834
HORÁK DominikAC Sparta Praha
20AC Sparta Praha32:05
32:05
..
8897▲951
PETR OndřejVyber Čech
Vyber Čech32:31
32:31
..
8998▲990
KRENEK AdamTJ Favorit Brno
20TJ Favorit Brno32:41
32:41
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
11-1
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U2383+29
22-63
STOSZ PatrykVoster ATS Team
27Voster ATS Team53+14
33-22
VAN DER MEER NickVolkerWessels Cyclingteam
28VolkerWessels Cyclingteam47+12
410▲613
CIMA DamianoGazprom - RusVelo
27Gazprom - RusVelo39+25
54▼15
FRETIN MilanLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U2337+9
65▼142
PELEGRÍ ÓscarElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa36+16
77-78
BÁRTA TomášTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments26+10
86▼283
NEUMAN DominikElkov - Kasper
25Elkov - Kasper20-
98▼19
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg
28Team Vorarlberg15-
109▼176
FIALA PetrTopforex - ATT Investments
26Topforex - ATT Investments15-
1115▲462
JANISZEWSKI SylwesterVoster ATS Team
33Voster ATS Team14+7
1230▲1858
BABOR DanielTufo - Pardus Prostějov
21Tufo - Pardus Prostějov13+12
1311▼284
OTRUBA JakubElkov - Kasper
23Elkov - Kasper10-
1412▼219
DE JONG TimoVolkerWessels Cyclingteam
22VolkerWessels Cyclingteam10-
1514▼1112
HEMING MikaMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers10+3
1613▼310
FORTIN FilippoTeam Vorarlberg
32Team Vorarlberg10-
1720▲3120
LARSEN MathiasRestaurant Suri - Carl Ras
22Restaurant Suri - Carl Ras9+5
18-74
KLABOUCH PetrTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments8+8
19-24
TULNER RensVolkerWessels Cyclingteam
23VolkerWessels Cyclingteam6+6
2016▼445
THURAU SvenDauner D&DQ-Akkon
24Dauner D&DQ-Akkon6-
2117▼432
RYBA JanAC Sparta Praha
26AC Sparta Praha6-
22-65
REKITA SzymonVoster ATS Team
27Voster ATS Team5+5
2318▼531
HABERMANN RichardAC Sparta Praha
22AC Sparta Praha5-
2419▼56
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U234-
25-12
KUEN MaximilianTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg4+4
26-64
GRABIS MateuszVoster ATS Team
27Voster ATS Team4+4
2721▼6113
WOLLENBERG TimMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers4-
2822▼620
EISING TijmenVolkerWessels Cyclingteam
30VolkerWessels Cyclingteam4-
2924▼586
ČEKAL JosefTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno3-
3023▼740
JURADO MarcosElectro Hiper Europa
30Electro Hiper Europa3-
3125▼6105
RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development
19Team Novo Nordisk Development2-
32-37
ARMSTRONG ThomasElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa2+2
3326▼74
SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U231-
3427▼715
LUNDER EirikGazprom - RusVelo
22Gazprom - RusVelo1-
35-80
ZAHÁLKA MatějElkov - Kasper
27Elkov - Kasper1+1
3628▼844
GATHEMANN AlbertDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon1-
3729▼855
GRUBER PavelTufo - Pardus Prostějov
25Tufo - Pardus Prostějov1-
38-108
BEADLE HamishTeam Novo Nordisk Development
23Team Novo Nordisk Development1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
11-9
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg
28Team Vorarlberg24-
24▲28
MEILER LukasTeam Vorarlberg
26Team Vorarlberg17+10
33-67
HENNEBERG MagnusCO:PLAY-Giant
20CO:PLAY-Giant 17+5
42▼232
RYBA JanAC Sparta Praha
26AC Sparta Praha12-
5-65
REKITA SzymonVoster ATS Team
27Voster ATS Team11+11
6-74
KLABOUCH PetrTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments7+7
78▲117
KUZMIN AntonGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo7+3
85▼384
OTRUBA JakubElkov - Kasper
23Elkov - Kasper6+1
9-64
GRABIS MateuszVoster ATS Team
27Voster ATS Team6+6
107▼376
FIALA PetrTopforex - ATT Investments
26Topforex - ATT Investments4-
116▼540
JURADO MarcosElectro Hiper Europa
30Electro Hiper Europa4-
129▼34
SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U233-
1310▼344
GATHEMANN AlbertDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon3-
1411▼36
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U232-
1513▼269
WALLIN Rasmus BøghCO:PLAY-Giant
25CO:PLAY-Giant 2-
1614▼225
RÓZSA BalázsEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
25Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team2-
1715▼250
MODLITBA VojtěchVyber Čech
24Vyber Čech2-
1812▼62
DEBRUYNE RamsesLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U232-
19-80
ZAHÁLKA MatějElkov - Kasper
27Elkov - Kasper1+1
2016▼47
GUERIN AlexisTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg1-
2117▼479
SCHLEGEL MichalElkov - Kasper
26Elkov - Kasper1-
22-14
DVERSNES FredrikGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-1
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U23 11:34:41..
22-5
FRETIN MilanLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U230:23
0:23
..
311▲874
KLABOUCH PetrTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments0:24
0:24
..
43▼178
BÁRTA TomášTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments0:25
0:25
..
54▼16
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U23,,
0:25
..
65▼119
DE JONG TimoVolkerWessels Cyclingteam
22VolkerWessels Cyclingteam0:26
0:26
..
76▼14
SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U230:27
0:27
..
87▼1105
RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development
19Team Novo Nordisk Development0:28
0:28
..
99-112
HEMING MikaMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers0:29
0:29
..
1010-15
LUNDER EirikGazprom - RusVelo
22Gazprom - RusVelo,,
0:29
..
1112▲144
GATHEMANN AlbertDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon0:30
0:30
..
1213▲167
HENNEBERG MagnusCO:PLAY-Giant
20CO:PLAY-Giant ,,
0:30
..
1314▲131
HABERMANN RichardAC Sparta Praha
22AC Sparta Praha0:31
0:31
..
1416▲2120
LARSEN MathiasRestaurant Suri - Carl Ras
22Restaurant Suri - Carl Ras,,
0:31
..
1515-47
RASMANN FrederikDauner D&DQ-Akkon
21Dauner D&DQ-Akkon,,
0:31
..
1617▲143
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Dauner D&DQ-Akkon
20Dauner D&DQ-Akkon,,
0:31
..
1720▲348
DUCKERT RomanDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon0:34
0:34
..
1819▲186
ČEKAL JosefTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno,,
0:34
..
1921▲288
PROCHAZKA MichalTJ Favorit Brno
22TJ Favorit Brno,,
0:34
..
2022▲249
ŘIMAN JakubVyber Čech
20Vyber Čech0:35
0:35
..
2123▲256
ŘEHA FilipTufo - Pardus Prostějov
20Tufo - Pardus Prostějov0:36
0:36
..
2218▼475
JAKOUBEK TomášTopforex - ATT Investments
21Topforex - ATT Investments0:59
0:59
..
238▼152
DEBRUYNE RamsesLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U231:19
1:19
..
2425▲177
TYRPEKL KarelTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments4:15
4:15
..
2527▲221
VAN SINTMAARTENSDIJK RoelVolkerWessels Cyclingteam
20VolkerWessels Cyclingteam5:46
5:46
..
2624▼2111
TAEBLING PaulMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers10:46
10:46
..
2732▲5113
WOLLENBERG TimMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers12:26
12:26
..
2826▼2125
OŚKO MiłoszRegion Warmii i Mazur
18Region Warmii i Mazur12:32
12:32
..
2933▲471
LOND DanielCO:PLAY-Giant
19CO:PLAY-Giant 13:23
13:23
..
3028▼236
VOLF MartinAC Sparta Praha
19AC Sparta Praha14:14
14:14
..
3129▼2126
MUSIALIK JakubRegion Warmii i Mazur
19Region Warmii i Mazur14:18
14:18
..
3231▼13
VAN RYCKEGHEM LarsLotto - Soudal U23
18Lotto - Soudal U2315:08
15:08
..
3334▲158
BABOR DanielTufo - Pardus Prostějov
21Tufo - Pardus Prostějov15:22
15:22
..
3437▲39919Ukraine29:41
29:41
..
3539▲434
HORÁK DominikAC Sparta Praha
20AC Sparta Praha32:05
32:05
..
3640▲490
KRENEK AdamTJ Favorit Brno
20TJ Favorit Brno32:41
32:41
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- VolkerWessels CyclingteamCT 10:45:23..
22- Lotto - Soudal U23CLUB0:07
0:07
..
33- Topforex - ATT InvestmentsCT0:08
0:08
..
44- Voster ATS TeamCT0:10
0:10
..
55- Electro Hiper EuropaCT,,
0:10
..
66- Gazprom - RusVeloPRT0:12
0:12
..
77- Team VorarlbergCT,,
0:12
..
88- AC Sparta PrahaCLUB0:13
0:13
..
99- Dauner D&DQ-AkkonCT0:14
0:14
..
1010- Elkov - KasperCT0:16
0:16
..
1111- CO:PLAY-Giant 1:33
1:33
..
1213▲1 Maloja PushbikersCT3:54
3:54
..
1314▲1 Team Novo Nordisk DevelopmentCT9:56
9:56
..
1412▼2 Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team11:39
11:39
..
1515- Tufo - Pardus ProstějovCT15:09
15:09
..
1616- TJ Favorit BrnoCLUB23:53
23:53
..
1717- Vyber Čech32:44
32:44
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Race profile