2021»

Okolo jižních Čech / Tour of South Bohemia

(2.2)
2021»Stage 2»TřeboňNová Bystřice(143.3km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:001
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U23753:20:21
22+0:0363
STOSZ PatrykVoster ATS Team
27Voster ATS Team32,,
0:00
33+0:065
FRETIN MilanLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U2311,,
0:00
49+0:1042
PELEGRÍ ÓscarElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa,,
0:00
537+0:1383
NEUMAN DominikElkov - Kasper
25Elkov - Kasper,,
0:00
65+0:0819
DE JONG TimoVolkerWessels Cyclingteam
22VolkerWessels Cyclingteam,,
0:00
74+0:0722
VAN DER MEER NickVolkerWessels Cyclingteam
28VolkerWessels Cyclingteam,,
0:00
822+0:1213
CIMA DamianoGazprom - RusVelo
27Gazprom - RusVelo,,
0:00
914+0:11112
HEMING MikaMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers,,
0:00
1015+0:1176
FIALA PetrTopforex - ATT Investments
26Topforex - ATT Investments,,
0:00
1111+0:1084
OTRUBA JakubElkov - Kasper
23Elkov - Kasper,,
0:00
1239+0:13120
LARSEN MathiasRestaurant Suri - Carl Ras
22Restaurant Suri - Carl Ras,,
0:00
1338+0:1331
HABERMANN RichardAC Sparta Praha
22AC Sparta Praha,,
0:00
1410+0:10105
RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development
19Team Novo Nordisk Development,,
0:00
1548+0:1455
GRUBER PavelTUFO - Pardus Prostějov
25TUFO - Pardus Prostějov,,
0:00
1616+0:1178
BÁRTA TomášTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:00
1755+0:1749
ŘIMAN JakubVyber Čech
20Vyber Čech,,
0:00
1852+0:1686
ČEKAL JosefTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno,,
0:00
1940+0:1347
RAßMANN FrederikDauner D&DQ-Akkon
21Dauner D&DQ-Akkon,,
0:00
2023+0:1237
ARMSTRONG ThomasElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa,,
0:00
2117+0:11110
DAVIS CoreyMaloja Pushbikers
28Maloja Pushbikers,,
0:00
2221+0:1115
LUNDER EirikGazprom - RusVelo
22Gazprom - RusVelo,,
0:00
2324+0:1261
FRANCZAK PawełVoster ATS Team
29Voster ATS Team,,
0:00
2425+0:1269
WALLIN Rasmus BøghCO:PLAY-Giant
25CO:PLAY-Giant ,,
0:00
2518+0:1173
PETRUŠ JiříTopforex - ATT Investments
25Topforex - ATT Investments,,
0:00
2653+0:1648
DUCKERT RomanDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon,,
0:00
2749+0:1425
RÓZSA BalázsEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
25Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
0:00
2819+0:1174
KLABOUCH PetrTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:00
2926+0:1238
BALLESTEROS Miguel ÁngelElectro Hiper Europa
25Electro Hiper Europa,,
0:00
3027+0:1262
JANISZEWSKI SylwesterVoster ATS Team
33Voster ATS Team,,
0:00
3156+0:1750
MODLITBA VojtěchVyber Čech
24Vyber Čech,,
0:00
3241+0:1333
SCHURAN MichalAC Sparta Praha
25AC Sparta Praha,,
0:00
3357+0:1856
ŘEHA FilipTUFO - Pardus Prostějov
20TUFO - Pardus Prostějov,,
0:00
3428+0:128
MEILER LukasTeam Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
0:00
3542+0:1344
GATHEMANN AlbertDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon,,
0:00
3629+0:1216
BOEV IgorGazprom - RusVelo
31Gazprom - RusVelo,,
0:00
3750+0:1426
SOLYMOSI MartonEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
31Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
0:00
3812+0:1040
JURADO MarcosElectro Hiper Europa
30Electro Hiper Europa,,
0:00
3954+0:1688
PROCHAZKA MichalTJ Favorit Brno
22TJ Favorit Brno,,
0:00
4030+0:1265
REKITA SzymonVoster ATS Team
27Voster ATS Team,,
0:00
4131+0:1214
DVERSNES FredrikGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo,,
0:00
4243+0:1343
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Dauner D&DQ-Akkon
20Dauner D&DQ-Akkon,,
0:00
4345+0:1380
ZAHÁLKA MatějElkov - Kasper
27Elkov - Kasper,,
0:00
4444+0:1335
BRŇÁK JanAC Sparta Praha
24AC Sparta Praha,,
0:00
456+0:0824
TULNER RensVolkerWessels Cyclingteam
23VolkerWessels Cyclingteam,,
0:00
468+0:094
SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U23,,
0:00
4732+0:1266
CIEŚLIK PawełVoster ATS Team
35Voster ATS Team,,
0:00
4820+0:1177
TYRPEKL KarelTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:00
4946+0:1379
SCHLEGEL MichalElkov - Kasper
26Elkov - Kasper,,
0:00
5051+0:1475
JAKOUBEK TomášTopforex - ATT Investments
21Topforex - ATT Investments,,
0:00
5133+0:1267
HENNEBERG MagnusCO:PLAY-Giant
20CO:PLAY-Giant ,,
0:00
5261+0:2364
GRABIS MateuszVoster ATS Team
27Voster ATS Team,,
0:00
5347+0:13117
LINDQUIST Christian IngemannRestaurant Suri - Carl Ras
24Restaurant Suri - Carl Ras,,
0:00
5434+0:1212
KUEN MaximilianTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
0:00
5558+0:1817
KUZMIN AntonGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo,,
0:00
5659+0:1811
MEILER MartinTeam Vorarlberg
23Team Vorarlberg,,
0:00
5735+0:127
GUERIN AlexisTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
0:00
587+0:086
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U23,,
0:00
5913+0:102
DEBRUYNE RamsesLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U23,,
0:00
6060+0:2270
SØGAARD Kasper VibergCO:PLAY-Giant
19CO:PLAY-Giant ,,
0:00
6136+0:1210
FORTIN FilippoTeam Vorarlberg
32Team Vorarlberg,,
0:00
6267+3:3327
KISS GergelyEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
40Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team3:09
3:09
6362+3:2329
ISTLSTEKKER ZsoltEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
23Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
3:09
6465+3:3141
SANÒ SimoneElectro Hiper Europa
23Electro Hiper Europa3:14
3:14
6563+3:24108
BEADLE HamishTeam Novo Nordisk Development
23Team Novo Nordisk Development,,
3:14
6666+3:3218
KUZNETSOV ViacheslavGazprom - RusVelo
32Gazprom - RusVelo,,
3:14
6764+3:283
VAN RYCKEGHEM LarsLotto - Soudal U23
18Lotto - Soudal U23,,
3:14
6868+3:4571
LOND DanielCO:PLAY-Giant
19CO:PLAY-Giant 3:33
3:33
6969+3:5592
TZORTZAKIS PolychronisKuwait Pro Cycling Team
32Kuwait Pro Cycling Team3:37
3:37
7070+3:5593
JOBBER JamesKuwait Pro Cycling Team
27Kuwait Pro Cycling Team,,
3:37
7171+3:5594
ALAJMI AbdulhadiKuwait Pro Cycling Team
26Kuwait Pro Cycling Team,,
3:37
7275+3:579725Ukraine,,
3:37
7377+4:01125
OŚKO MiłoszRegion Warmii i Mazur
18Region Warmii i Mazur3:44
3:44
7473+3:56114
SCHLACHTER FranzMaloja Pushbikers
20Maloja Pushbikers,,
3:44
7574+3:56111
TAEBLING PaulMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers,,
3:44
7672+3:55109
BICHLMANN DanielMaloja Pushbikers
33Maloja Pushbikers,,
3:44
7776+3:5745
THURAU SvenDauner D&DQ-Akkon
24Dauner D&DQ-Akkon,,
3:44
7878+5:00107
CEURENS RobbeTeam Novo Nordisk Development
20Team Novo Nordisk Development4:50
4:50
7982+5:47126
MUSIALIK JakubRegion Warmii i Mazur
19Region Warmii i Mazur5:18
5:18
8079+5:2821
VAN SINTMAARTENSDIJK RoelVolkerWessels Cyclingteam
20VolkerWessels Cyclingteam5:20
5:20
8181+5:4336
VOLF MartinAC Sparta Praha
19AC Sparta Praha,,
5:20
8280+5:2820
EISING TijmenVolkerWessels Cyclingteam
30VolkerWessels Cyclingteam,,
5:20
8384+7:5646
GREENBERG CoryDauner D&DQ-Akkon
33Dauner D&DQ-Akkon7:38
7:38
8483+7:5228
GÖNCZY GergőEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
25Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
7:38
8585+8:3639
KOVÁCS DávidElectro Hiper Europa
24Electro Hiper Europa7:45
7:45
8686+9:2732
RYBA JanAC Sparta Praha
26AC Sparta Praha9:08
9:08
8787+12:08113
WOLLENBERG TimMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers11:57
11:57
8890+12:179919Ukraine,,
11:57
8989+12:1596
TIGRINE MehdiKuwait Pro Cycling Team
34Kuwait Pro Cycling Team,,
11:57
9088+12:13103
DUNNEWIND JanTeam Novo Nordisk Development
23Team Novo Nordisk Development,,
11:57
9191+12:1887
KOPELENT DavidTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno12:02
12:02
9292+12:479
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg
28Team Vorarlberg12:38
12:38
9393+12:5923
WOLFENBUTTEL NilsVolkerWessels Cyclingteam
25VolkerWessels Cyclingteam,,
12:38
9495+14:4489
KMINEK VojtechTJ Favorit Brno
20TJ Favorit Brno14:28
14:28
9594+14:4134
HORÁK DominikAC Sparta Praha
20AC Sparta Praha,,
14:28
96100+15:0751
PETR OndřejVyber Čech
24Vyber Čech14:50
14:50
97102+15:34124
NOCEŃ MaciejRegion Warmii i Mazur
20Region Warmii i Mazur,,
14:50
98101+15:1090
KRENEK AdamTJ Favorit Brno
20TJ Favorit Brno,,
14:50
9997+15:0458
BABOR DanielTUFO - Pardus Prostějov
21TUFO - Pardus Prostějov,,
14:50
10096+15:0272
ØRITSLAND MikkelCO:PLAY-Giant
26CO:PLAY-Giant ,,
14:50
10198+15:0457
HOLEC RichardTUFO - Pardus Prostějov
22TUFO - Pardus Prostějov,,
14:50
10299+15:0685
HAMPL PetrTJ Favorit Brno
28TJ Favorit Brno,,
14:50
103109+21:35106
SNUPÁREK VáclavTeam Novo Nordisk Development
26Team Novo Nordisk Development21:13
21:13
104104+21:26115
BLUHM OscarRestaurant Suri - Carl Ras
19Restaurant Suri - Carl Ras,,
21:13
105107+21:3310020Ukraine,,
21:13
106108+21:3310118Ukraine,,
21:13
107103+21:23104
KOTULSKI PrzemyslawTeam Novo Nordisk Development
21Team Novo Nordisk Development,,
21:13
108105+21:3054
MALÍK MichalVyber Čech
32Vyber Čech,,
21:13
109106+21:3191
WEAVER RollyKuwait Pro Cycling Team
30Kuwait Pro Cycling Team,,
21:13
DNF9826Ukraine-
DNF59
SMÉKAL RenéTUFO - Pardus Prostějov
20TUFO - Pardus Prostějov-
DNF30
PÁPAI ÁdámEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
26Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team-
DNF123
DABSKI PatrykRegion Warmii i Mazur
20Region Warmii i Mazur-
DNF121
NOCEN AdamRegion Warmii i Mazur
22Region Warmii i Mazur-
DNF122
MANK JozefRegion Warmii i Mazur
22Region Warmii i Mazur-
DNF53
ENDLER FilipVyber Čech
33Vyber Čech-
DSQ118
DALNER Julius NowakRestaurant Suri - Carl Ras
19Restaurant Suri - Carl Ras-
DSQ116
BUSK PeterRestaurant Suri - Carl Ras
20Restaurant Suri - Carl Ras-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
110▲91
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U2313:21:33..
226▲2463
STOSZ PatrykVoster ATS Team
27Voster ATS Team0:03
0:03
..
314▲115
FRETIN MilanLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U230:06
0:06
..
42▼222
VAN DER MEER NickVolkerWessels Cyclingteam
28VolkerWessels Cyclingteam0:07
0:07
..
54▼119
DE JONG TimoVolkerWessels Cyclingteam
22VolkerWessels Cyclingteam0:08
0:08
..
63▼324
TULNER RensVolkerWessels Cyclingteam
23VolkerWessels Cyclingteam,,
0:08
..
712▲56
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U23,,
0:08
..
813▲54
SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U230:09
0:09
..
933▲2442
PELEGRÍ ÓscarElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa0:10
0:10
..
109▼1105
RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development
19Team Novo Nordisk Development,,
0:10
..
1163▲5284
OTRUBA JakubElkov - Kasper
23Elkov - Kasper,,
0:10
..
1231▲1940
JURADO MarcosElectro Hiper Europa
30Electro Hiper Europa,,
0:10
..
1311▼22
DEBRUYNE RamsesLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U23,,
0:10
..
1420▲6112
HEMING MikaMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers0:11
0:11
..
1517▲276
FIALA PetrTopforex - ATT Investments
26Topforex - ATT Investments,,
0:11
..
1615▼178
BÁRTA TomášTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:11
..
1721▲4110
DAVIS CoreyMaloja Pushbikers
28Maloja Pushbikers,,
0:11
..
1818-73
PETRUŠ JiříTopforex - ATT Investments
25Topforex - ATT Investments,,
0:11
..
1916▼374
KLABOUCH PetrTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:11
..
2019▼177
TYRPEKL KarelTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:11
..
2142▲2115
LUNDER EirikGazprom - RusVelo
22Gazprom - RusVelo,,
0:11
..
2240▲1813
CIMA DamianoGazprom - RusVelo
27Gazprom - RusVelo0:12
0:12
..
2332▲937
ARMSTRONG ThomasElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa,,
0:12
..
2429▲561
FRANCZAK PawełVoster ATS Team
29Voster ATS Team,,
0:12
..
2535▲1069
WALLIN Rasmus BøghCO:PLAY-Giant
25CO:PLAY-Giant ,,
0:12
..
2634▲838
BALLESTEROS Miguel ÁngelElectro Hiper Europa
25Electro Hiper Europa,,
0:12
..
2728▲162
JANISZEWSKI SylwesterVoster ATS Team
33Voster ATS Team,,
0:12
..
2843▲158
MEILER LukasTeam Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
0:12
..
2941▲1216
BOEV IgorGazprom - RusVelo
31Gazprom - RusVelo,,
0:12
..
3027▼365
REKITA SzymonVoster ATS Team
27Voster ATS Team,,
0:12
..
3139▲814
DVERSNES FredrikGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo,,
0:12
..
3230▼266
CIEŚLIK PawełVoster ATS Team
35Voster ATS Team,,
0:12
..
3336▲367
HENNEBERG MagnusCO:PLAY-Giant
20CO:PLAY-Giant ,,
0:12
..
3446▲1212
KUEN MaximilianTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
0:12
..
3545▲107
GUERIN AlexisTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
0:12
..
3644▲810
FORTIN FilippoTeam Vorarlberg
32Team Vorarlberg,,
0:12
..
3761▲2483
NEUMAN DominikElkov - Kasper
25Elkov - Kasper0:13
0:13
..
3849▲1131
HABERMANN RichardAC Sparta Praha
22AC Sparta Praha,,
0:13
..
3956▲17120
LARSEN MathiasRestaurant Suri - Carl Ras
22Restaurant Suri - Carl Ras,,
0:13
..
4052▲1247
RAßMANN FrederikDauner D&DQ-Akkon
21Dauner D&DQ-Akkon,,
0:13
..
4148▲733
SCHURAN MichalAC Sparta Praha
25AC Sparta Praha,,
0:13
..
4254▲1244
GATHEMANN AlbertDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon,,
0:13
..
4355▲1243
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Dauner D&DQ-Akkon
20Dauner D&DQ-Akkon,,
0:13
..
4451▲735
BRŇÁK JanAC Sparta Praha
24AC Sparta Praha,,
0:13
..
4562▲1780
ZAHÁLKA MatějElkov - Kasper
27Elkov - Kasper,,
0:13
..
4664▲1879
SCHLEGEL MichalElkov - Kasper
26Elkov - Kasper,,
0:13
..
4757▲10117
LINDQUIST Christian IngemannRestaurant Suri - Carl Ras
24Restaurant Suri - Carl Ras,,
0:13
..
4873▲2555
GRUBER PavelTUFO - Pardus Prostějov
25TUFO - Pardus Prostějov0:14
0:14
..
4967▲1825
RÓZSA BalázsEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
25Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
0:14
..
5070▲2026
SOLYMOSI MartonEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
31Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team,,
0:14
..
5166▲1575
JAKOUBEK TomášTopforex - ATT Investments
21Topforex - ATT Investments,,
0:14
..
5279▲2786
ČEKAL JosefTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno0:16
0:16
..
5376▲2348
DUCKERT RomanDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon,,
0:16
..
5477▲2388
PROCHAZKA MichalTJ Favorit Brno
22TJ Favorit Brno,,
0:16
..
5585▲3049
ŘIMAN JakubVyber Čech
20Vyber Čech0:17
0:17
..
5686▲3050
MODLITBA VojtěchVyber Čech
24Vyber Čech,,
0:17
..
5796▲3956
ŘEHA FilipTUFO - Pardus Prostějov
20TUFO - Pardus Prostějov0:18
0:18
..
5892▲3417
KUZMIN AntonGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo,,
0:18
..
5993▲3411
MEILER MartinTeam Vorarlberg
23Team Vorarlberg,,
0:18
..
60112▲5270
SØGAARD Kasper VibergCO:PLAY-Giant
19CO:PLAY-Giant 0:22
0:22
..
61113▲5264
GRABIS MateuszVoster ATS Team
27Voster ATS Team0:23
0:23
..
6269▲729
ISTLSTEKKER ZsoltEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
23Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team3:23
3:23
..
636▼57108
BEADLE HamishTeam Novo Nordisk Development
23Team Novo Nordisk Development3:24
3:24
..
6465▲13
VAN RYCKEGHEM LarsLotto - Soudal U23
18Lotto - Soudal U233:28
3:28
..
6582▲1741
SANÒ SimoneElectro Hiper Europa
23Electro Hiper Europa3:31
3:31
..
6691▲2518
KUZNETSOV ViacheslavGazprom - RusVelo
32Gazprom - RusVelo3:32
3:32
..
67115▲4827
KISS GergelyEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
40Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team3:33
3:33
..
6838▼3071
LOND DanielCO:PLAY-Giant
19CO:PLAY-Giant 3:45
3:45
..
6999▲3092
TZORTZAKIS PolychronisKuwait Pro Cycling Team
32Kuwait Pro Cycling Team3:55
3:55
..
7097▲2793
JOBBER JamesKuwait Pro Cycling Team
27Kuwait Pro Cycling Team,,
3:55
..
71101▲3094
ALAJMI AbdulhadiKuwait Pro Cycling Team
26Kuwait Pro Cycling Team,,
3:55
..
7223▼49109
BICHLMANN DanielMaloja Pushbikers
33Maloja Pushbikers,,
3:55
..
7324▼49114
SCHLACHTER FranzMaloja Pushbikers
20Maloja Pushbikers3:56
3:56
..
7425▼49111
TAEBLING PaulMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers,,
3:56
..
75104▲299725Ukraine3:57
3:57
..
7653▼2345
THURAU SvenDauner D&DQ-Akkon
24Dauner D&DQ-Akkon,,
3:57
..
7787▲10125
OŚKO MiłoszRegion Warmii i Mazur
18Region Warmii i Mazur4:01
4:01
..
787▼71107
CEURENS RobbeTeam Novo Nordisk Development
20Team Novo Nordisk Development5:00
5:00
..
795▼7421
VAN SINTMAARTENSDIJK RoelVolkerWessels Cyclingteam
20VolkerWessels Cyclingteam5:28
5:28
..
801▼7920
EISING TijmenVolkerWessels Cyclingteam
30VolkerWessels Cyclingteam,,
5:28
..
81114▲3336
VOLF MartinAC Sparta Praha
19AC Sparta Praha5:43
5:43
..
82116▲34126
MUSIALIK JakubRegion Warmii i Mazur
19Region Warmii i Mazur5:47
5:47
..
8368▼1528
GÖNCZY GergőEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
25Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team7:52
7:52
..
8494▲1046
GREENBERG CoryDauner D&DQ-Akkon
33Dauner D&DQ-Akkon7:56
7:56
..
85118▲3339
KOVÁCS DávidElectro Hiper Europa
24Electro Hiper Europa8:36
8:36
..
86102▲1632
RYBA JanAC Sparta Praha
26AC Sparta Praha9:27
9:27
..
8722▼65113
WOLLENBERG TimMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers12:08
12:08
..
8875▼13103
DUNNEWIND JanTeam Novo Nordisk Development
23Team Novo Nordisk Development12:13
12:13
..
89100▲1196
TIGRINE MehdiKuwait Pro Cycling Team
34Kuwait Pro Cycling Team12:15
12:15
..
90105▲159919Ukraine12:17
12:17
..
9180▼1187
KOPELENT DavidTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno12:18
12:18
..
9247▼459
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg
28Team Vorarlberg12:47
12:47
..
93109▲1623
WOLFENBUTTEL NilsVolkerWessels Cyclingteam
25VolkerWessels Cyclingteam12:59
12:59
..
9450▼4434
HORÁK DominikAC Sparta Praha
20AC Sparta Praha14:41
14:41
..
9578▼1789
KMINEK VojtechTJ Favorit Brno
20TJ Favorit Brno14:44
14:44
..
9637▼5972
ØRITSLAND MikkelCO:PLAY-Giant
26CO:PLAY-Giant 15:02
15:02
..
9772▼2558
BABOR DanielTUFO - Pardus Prostějov
21TUFO - Pardus Prostějov15:04
15:04
..
9871▼2757
HOLEC RichardTUFO - Pardus Prostějov
22TUFO - Pardus Prostějov,,
15:04
..
9981▼1885
HAMPL PetrTJ Favorit Brno
28TJ Favorit Brno15:06
15:06
..
10083▼1751
PETR OndřejVyber Čech
24Vyber Čech15:07
15:07
..
101103▲290
KRENEK AdamTJ Favorit Brno
20TJ Favorit Brno15:10
15:10
..
102117▲15124
NOCEŃ MaciejRegion Warmii i Mazur
20Region Warmii i Mazur15:34
15:34
..
1038▼95104
KOTULSKI PrzemyslawTeam Novo Nordisk Development
21Team Novo Nordisk Development21:23
21:23
..
10458▼46115
BLUHM OscarRestaurant Suri - Carl Ras
19Restaurant Suri - Carl Ras21:26
21:26
..
10584▼2154
MALÍK MichalVyber Čech
32Vyber Čech21:30
21:30
..
10698▼891
WEAVER RollyKuwait Pro Cycling Team
30Kuwait Pro Cycling Team21:31
21:31
..
107106▼110020Ukraine21:33
21:33
..
108108-10118Ukraine,,
21:33
..
109111▲2106
SNUPÁREK VáclavTeam Novo Nordisk Development
26Team Novo Nordisk Development21:35
21:35
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
11
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U2325+25
263
STOSZ PatrykVoster ATS Team
27Voster ATS Team25+25
342
PELEGRÍ ÓscarElectro Hiper Europa
27Electro Hiper Europa17+17
45
FRETIN MilanLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U2316+16
583
NEUMAN DominikElkov - Kasper
25Elkov - Kasper12+12
684
OTRUBA JakubElkov - Kasper
23Elkov - Kasper10+10
722
VAN DER MEER NickVolkerWessels Cyclingteam
28VolkerWessels Cyclingteam10+10
819
DE JONG TimoVolkerWessels Cyclingteam
22VolkerWessels Cyclingteam10+10
913
CIMA DamianoGazprom - RusVelo
27Gazprom - RusVelo8+8
10112
HEMING MikaMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers7+7
1176
FIALA PetrTopforex - ATT Investments
26Topforex - ATT Investments6+6
129
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg
28Team Vorarlberg5+5
13120
LARSEN MathiasRestaurant Suri - Carl Ras
22Restaurant Suri - Carl Ras4+4
1420
EISING TijmenVolkerWessels Cyclingteam
30VolkerWessels Cyclingteam4+4
156
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U233+3
1640
JURADO MarcosElectro Hiper Europa
30Electro Hiper Europa3+3
1731
HABERMANN RichardAC Sparta Praha
22AC Sparta Praha3+3
18105
RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development
19Team Novo Nordisk Development2+2
194
SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U231+1
2015
LUNDER EirikGazprom - RusVelo
22Gazprom - RusVelo1+1
2155
GRUBER PavelTUFO - Pardus Prostějov
25TUFO - Pardus Prostějov1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
19
STÜSSI ColinTeam Vorarlberg
28Team Vorarlberg10+10
284
OTRUBA JakubElkov - Kasper
23Elkov - Kasper5+5
340
JURADO MarcosElectro Hiper Europa
30Electro Hiper Europa4+4
476
FIALA PetrTopforex - ATT Investments
26Topforex - ATT Investments4+4
58
MEILER LukasTeam Vorarlberg
26Team Vorarlberg4+4
617
KUZMIN AntonGazprom - RusVelo
24Gazprom - RusVelo4+4
767
HENNEBERG MagnusCO:PLAY-Giant
20CO:PLAY-Giant 3+3
832
RYBA JanAC Sparta Praha
26AC Sparta Praha3+3
96
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U232+2
104
SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U232+2
1125
RÓZSA BalázsEpronex - Gesu Bikewear Cycling Team
25Epronex - Gesu Bikewear Cycling Team2+2
127
GUERIN AlexisTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg1+1
1350
MODLITBA VojtěchVyber Čech
24Vyber Čech1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
16▲51
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U233:21:33..
210▲85
FRETIN MilanLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U230:06
0:06
..
31▼219
DE JONG TimoVolkerWessels Cyclingteam
22VolkerWessels Cyclingteam0:08
0:08
..
48▲46
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U23,,
0:08
..
59▲44
SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U230:09
0:09
..
65▼1105
RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development
19Team Novo Nordisk Development0:10
0:10
..
77-2
DEBRUYNE RamsesLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U23,,
0:10
..
814▲6112
HEMING MikaMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers0:11
0:11
..
911▲278
BÁRTA TomášTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:11
..
1012▲274
KLABOUCH PetrTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:11
..
1113▲277
TYRPEKL KarelTopforex - ATT Investments
22Topforex - ATT Investments,,
0:11
..
1220▲815
LUNDER EirikGazprom - RusVelo
22Gazprom - RusVelo,,
0:11
..
1318▲567
HENNEBERG MagnusCO:PLAY-Giant
20CO:PLAY-Giant 0:12
0:12
..
1421▲731
HABERMANN RichardAC Sparta Praha
22AC Sparta Praha0:13
0:13
..
1526▲11120
LARSEN MathiasRestaurant Suri - Carl Ras
22Restaurant Suri - Carl Ras,,
0:13
..
1623▲747
RAßMANN FrederikDauner D&DQ-Akkon
21Dauner D&DQ-Akkon,,
0:13
..
1724▲744
GATHEMANN AlbertDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon,,
0:13
..
1825▲743
MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Dauner D&DQ-Akkon
20Dauner D&DQ-Akkon,,
0:13
..
1931▲1275
JAKOUBEK TomášTopforex - ATT Investments
21Topforex - ATT Investments0:14
0:14
..
2038▲1886
ČEKAL JosefTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno0:16
0:16
..
2135▲1448
DUCKERT RomanDauner D&DQ-Akkon
19Dauner D&DQ-Akkon,,
0:16
..
2236▲1488
PROCHAZKA MichalTJ Favorit Brno
22TJ Favorit Brno,,
0:16
..
2340▲1749
ŘIMAN JakubVyber Čech
20Vyber Čech0:17
0:17
..
2445▲2156
ŘEHA FilipTUFO - Pardus Prostějov
20TUFO - Pardus Prostějov0:18
0:18
..
2550▲2570
SØGAARD Kasper VibergCO:PLAY-Giant
19CO:PLAY-Giant 0:22
0:22
..
2630▲43
VAN RYCKEGHEM LarsLotto - Soudal U23
18Lotto - Soudal U233:28
3:28
..
2719▼871
LOND DanielCO:PLAY-Giant
19CO:PLAY-Giant 3:45
3:45
..
2829▲1118
DALNER Julius NowakRestaurant Suri - Carl Ras
19Restaurant Suri - Carl Ras3:50
3:50
..
2916▼13114
SCHLACHTER FranzMaloja Pushbikers
20Maloja Pushbikers3:56
3:56
..
3017▼13111
TAEBLING PaulMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers,,
3:56
..
3141▲10125
OŚKO MiłoszRegion Warmii i Mazur
18Region Warmii i Mazur4:01
4:01
..
323▼29107
CEURENS RobbeTeam Novo Nordisk Development
20Team Novo Nordisk Development5:00
5:00
..
332▼3121
VAN SINTMAARTENSDIJK RoelVolkerWessels Cyclingteam
20VolkerWessels Cyclingteam5:28
5:28
..
3451▲1736
VOLF MartinAC Sparta Praha
19AC Sparta Praha5:43
5:43
..
3552▲17126
MUSIALIK JakubRegion Warmii i Mazur
19Region Warmii i Mazur5:47
5:47
..
3615▼21113
WOLLENBERG TimMaloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers12:08
12:08
..
3747▲109919Ukraine12:17
12:17
..
3839▲187
KOPELENT DavidTJ Favorit Brno
19TJ Favorit Brno12:18
12:18
..
3922▼1734
HORÁK DominikAC Sparta Praha
20AC Sparta Praha14:41
14:41
..
4037▼389
KMINEK VojtechTJ Favorit Brno
20TJ Favorit Brno14:44
14:44
..
4133▼858
BABOR DanielTUFO - Pardus Prostějov
21TUFO - Pardus Prostějov15:04
15:04
..
4232▼1057
HOLEC RichardTUFO - Pardus Prostějov
22TUFO - Pardus Prostějov,,
15:04
..
4346▲390
KRENEK AdamTJ Favorit Brno
20TJ Favorit Brno15:10
15:10
..
4453▲9124
NOCEŃ MaciejRegion Warmii i Mazur
20Region Warmii i Mazur15:34
15:34
..
454▼41104
KOTULSKI PrzemyslawTeam Novo Nordisk Development
21Team Novo Nordisk Development21:23
21:23
..
4648▲210020Ukraine21:33
21:33
..
4749▲210118Ukraine,,
21:33
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.

Youth day classification

#RiderTeam
1008 BUSK PeterRestaurant Suri - Carl Ras
1 DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
2 FRETIN MilanLotto - Soudal U23
3 DE JONG TimoVolkerWessels Cyclingteam
4 HEMING MikaMaloja Pushbikers
5 LARSEN MathiasRestaurant Suri - Carl Ras
6 HABERMANN RichardAC Sparta Praha
7 RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development
8 BÁRTA TomášTopforex - ATT Investments
9 ŘIMAN JakubVyber Čech
10 ČEKAL JosefTJ Favorit Brno
11 RAßMANN FrederikDauner D&DQ-Akkon
12 LUNDER EirikGazprom - RusVelo
13 DUCKERT RomanDauner D&DQ-Akkon
14 KLABOUCH PetrTopforex - ATT Investments
15 ŘEHA FilipTUFO - Pardus Prostějov
16 GATHEMANN AlbertDauner D&DQ-Akkon
17 PROCHAZKA MichalTJ Favorit Brno
18 MESSERSCHMIDT Jonas Fabian Dauner D&DQ-Akkon
19 SLOCK LiamLotto - Soudal U23
20 TYRPEKL KarelTopforex - ATT Investments
21 JAKOUBEK TomášTopforex - ATT Investments
22 HENNEBERG MagnusCO:PLAY-Giant
23 VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
24 DEBRUYNE RamsesLotto - Soudal U23
25 SØGAARD Kasper VibergCO:PLAY-Giant
26 VAN RYCKEGHEM LarsLotto - Soudal U23
27 LOND DanielCO:PLAY-Giant
28 OŚKO MiłoszRegion Warmii i Mazur
29 SCHLACHTER FranzMaloja Pushbikers
30 TAEBLING PaulMaloja Pushbikers
31 CEURENS RobbeTeam Novo Nordisk Development
32 MUSIALIK JakubRegion Warmii i Mazur
33 VAN SINTMAARTENSDIJK RoelVolkerWessels Cyclingteam
34 VOLF MartinAC Sparta Praha
35 WOLLENBERG TimMaloja Pushbikers
36 SMETANIUK OleksanderUkraine
37 KOPELENT DavidTJ Favorit Brno
38 KMINEK VojtechTJ Favorit Brno
39 HORÁK DominikAC Sparta Praha
40 NOCEŃ MaciejRegion Warmii i Mazur
41 KRENEK AdamTJ Favorit Brno
42 BABOR DanielTUFO - Pardus Prostějov
43 HOLEC RichardTUFO - Pardus Prostějov
44 BLUHM OscarRestaurant Suri - Carl Ras
45 POKOIOVYI NazarUkraine
46 NIZELSKIY AndriyUkraine
47 KOTULSKI PrzemyslawTeam Novo Nordisk Development
1008 DALNER Julius NowakRestaurant Suri - Carl Ras
1005 DABSKI PatrykRegion Warmii i Mazur
1005 MANK JozefRegion Warmii i Mazur
1005 NOCEN AdamRegion Warmii i Mazur
1005 SMÉKAL RenéTUFO - Pardus Prostějov


RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- VolkerWessels CyclingteamCT 10:05:05..
23▲1 Lotto - Soudal U23CLUB0:07
0:07
..
34▲1 Topforex - ATT InvestmentsCT0:08
0:08
..
46▲2 Voster ATS TeamCT0:10
0:10
..
57▲2 Electro Hiper EuropaCT,,
0:10
..
68▲2 CO:PLAY-Giant ,,
0:10
..
79▲2 Gazprom - RusVeloPRT0:12
0:12
..
810▲2 Team VorarlbergCT,,
0:12
..
911▲2 AC Sparta PrahaCLUB0:13
0:13
..
1012▲2 Dauner D&DQ-AkkonCT0:14
0:14
..
1114▲3 Elkov - KasperCT0:16
0:16
..
1215▲3 Epronex - Gesu Bikewear Cycling TeamCLUB3:26
3:26
..
1313- Restaurant Suri - Carl RasCT3:52
3:52
..
145▼9 Maloja PushbikersCT3:54
3:54
..
152▼13 Team Novo Nordisk DevelopmentCT8:10
8:10
..
1620▲4 Kuwait Pro Cycling TeamCT11:19
11:19
..
1717- TJ Favorit BrnoCLUB12:26
12:26
..
1816▼2 TUFO - Pardus ProstějovCT15:09
15:09
..
1918▼1 Vyber Čech15:17
15:17
..
2019▼1 Region Warmii i Mazur24:19
24:19
..
2121- UkraineNAT37:22
37:22
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.

Race information

  • Date:
    10 September 2021
  • Start time:
    13:11
  • Avg. speed winner:
    42.915 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    143.3 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    61
  • Vert. meters:
    1625
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
    Sprint of large group

Race profile

Climbs