Search:  
topLogin
2018
2016
»
«

2017»61st Okolo Slovenska (2.1)

2017  Stage 2  »  Banská Bystrica  ›  Nitra   (172k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
189+20:4624 Malucelli MatteoAndroni - Sidermec - Bottecchia 23Androni - Sidermec - Bottecchia14204:11:504:11:50
21+0:0056 Tratnik JanCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice 512,,,,
352+3:38101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC37,,,,
4107+24:1725 Benfatto MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 29Androni - Sidermec - Bottecchia5,,,,
522+0:4263 Dempster ZakIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy4,,,,
62+0:20156 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team3,,,,
755+3:5372 Zamparella MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 29Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST2,,,,
8108+24:1995 Zanotti MarcoMonkey Town Continental Team 28Monkey Town Continental Team1,,,,
974+8:22105 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC,,,,
1047+1:5632 Savitskiy IvanGazprom-RusVelo 25Gazprom-RusVelo,,,,
1130+0:46173 Nikitin MatveyAstana City 24Astana City,,,,
127+0:3361 Räim MihkelIsrael Cycling Academy 23Israel Cycling Academy,,,,
138+0:33151 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team,,,,
14135+38:08136 Viejo José DanielUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,,,
1556+3:53181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga,,,,
1651+2:05113 Loderer TimonWSA-Greenlife 26WSA-Greenlife,,,,
1719+0:41111 Bissinger FlorianWSA-Greenlife 29WSA-Greenlife,,,,
1817+0:3981 Pauwels KevinMarlux - Napoleon Games 33Marlux - Napoleon Games,,,,
1967+4:18195 Hamm Henrik0711|Cycling 190711|Cycling,,,,
2020+0:41174 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City,,,,
2113+0:3545 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon,,,,
2248+1:59191 Toffali Nicola0711|Cycling 240711|Cycling,,,,
233+0:2842 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon,,,,
24106+24:17142 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team,,,,
2525+0:4343 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon,,,,
2621+0:4166 van Winden DennisIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy,,,,
2710+0:3421 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia,,,,
2814+0:36154 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team,,,,
296+0:3253 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice ,,,,
3012+0:3546 Suaza BernardoManzana Postobon 24Manzana Postobon,,,,
31117+24:39163 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 19Synergy Baku Cycling Project,,,,
3231+0:46102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,,,
334+0:2822 Cattaneo MattiaAndroni - Sidermec - Bottecchia 26Androni - Sidermec - Bottecchia,,,,
3428+0:44104 Kusztor PéterAmplatz - BMC 32Amplatz - BMC,,,,
3532+0:4875 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,,,
3615+0:371 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica,,,,
3736+0:52122 Mucelli DavideMeridiana Kamen Team 30Meridiana Kamen Team,,,,
3854+3:5276 Bernardinetti MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 25Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,,,
3982+12:04235 Hynek KristianCzech Republic Czech Republic,,,,
4011+0:3484 Iserbyt EliMarlux - Napoleon Games 19Marlux - Napoleon Games,,,,
4187+20:42193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling,,,,
4216+0:38145 Vasylyuk AndriyKolss Cycling Team 29Kolss Cycling Team,,,,
4386+12:54135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,,,
4475+8:28103 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,,,
4540+0:57175 Panassenko NikitaAstana City 25Astana City,,,,
4660+4:0671 Ficara PierpaoloAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,,,
47102+24:12226 Rostovtsev SergeiRussia 20Russia,,,,
4862+4:11221 Nekrasov DenisRussia 20Russia,,,,
4949+2:01172 Luchshenko SergeyAstana City 22Astana City,,,,
5041+1:0693 van Luijk SvenMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team,,,,
5124+0:43231 Hník KarelCzech Republic 25Czech Republic,,,,
5296+23:53234 Okrouhlicky TomasCzech Republic 31Czech Republic,,,,
5327+0:44155 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team,,,,
5426+0:44166 Rumac JosipSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project,,,,
5537+0:53141 Buts VitaliyKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team,,,,
5650+2:04183 Lukševics ViestursRietumu Banka - Riga 30Rietumu Banka - Riga,,,,
5744+1:41114 Pöll StefanWSA-Greenlife 30WSA-Greenlife,,,,
58114+24:3213 Malik RobertSlovakia 23Slovakia,,,,
5935+0:5294 Santoro AntonioMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team,,,,
6099+24:07182 Bogdanovics MarisRietumu Banka - Riga 25Rietumu Banka - Riga,,,,
619+0:3364 Neilands KristsIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy,,,,
6291+20:54164 Jabrayilov SamirSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project,,,,
6398+24:07176 Tsoy Vladimir Astana City 20Astana City,,,,
64111+24:25171 Kulimbetov NurbolatAstana City 25Astana City,,,,
6538+0:5485 Goossens KobeMarlux - Napoleon Games 21Marlux - Napoleon Games,,,,
66104+24:12205 Beck Joschka Bike Aid 24 Bike Aid,,,,
6761+4:0765 Turek DanielIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy,,,,
6863+4:1273 Banushi BesmirAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 28Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,,,
6977+9:0574 Martins UriAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,,,
70109+24:20223 Piskunov MaximRussia 19Russia,,,,
71115+24:37242 Moricz DanielHungary 21Hungary,,,,
7246+1:50123 Kišerlovski EmanuelMeridiana Kamen Team 32Meridiana Kamen Team,,,,
7381+11:1134 Vorobyev AntonGazprom-RusVelo 26Gazprom-RusVelo,,,,
7433+0:49146 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team,,,,
75105+24:17194 Engel Jonas0711|Cycling 220711|Cycling,,,,
76113+24:296 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 27Dukla Banska Bystrica,,,,
7792+20:56212 Sepulveda KevinMassi - Kuwait Cycling Project 23Massi - Kuwait Cycling Project,,,,
7818+0:3926 Torres Rodolfo AndrésAndroni - Sidermec - Bottecchia 30Androni - Sidermec - Bottecchia,,,,
79100+24:10184 Kanepejs DeinsRietumu Banka - Riga 21Rietumu Banka - Riga,,,,
8039+0:55144 Prevar OleksandrKolss Cycling Team 26Kolss Cycling Team,,,,
8142+1:14121 Rabottini MatteoMeridiana Kamen Team 29Meridiana Kamen Team,,,,
8278+9:06133 Mihailov MihailUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,,,
8390+20:50165 Iliasov IsmailSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project,,,,
8473+7:58204 Kipkemboi Salim Bike Aid 18 Bike Aid,,,,
85112+24:263 Malovec ĽubošDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica,,,,
8623+0:4231 Ovechkin ArtemGazprom-RusVelo 30Gazprom-RusVelo,,,,
8743+1:3944 Sierra YecidManzana Postobon 22Manzana Postobon,,,,
8871+6:0241 Amador Juan JoséManzana Postobon 19Manzana Postobon,,,,
8988+20:45236 Pietrula NicolasCzech Republic 21Czech Republic,,,,
9068+4:2911 Lajcha JurajSlovakia 23Slovakia,,,,
91121+24:49213 Sarmiento Johnatan FernandoMassi - Kuwait Cycling Project 24Massi - Kuwait Cycling Project,,,,
9245+1:48152 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 22Elkov - Author Cycling Team,,,,
9397+23:56106 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC,,,,
9459+3:58112 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife,,,,
955+0:3123 Frapporti MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 32Androni - Sidermec - Bottecchia,,,,
9657+3:545 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,,,
97110+24:24243 FilutÁs ViktorHungary 20Hungary,,,,
9834+0:5083 Vanthourenhout MichaelMarlux - Napoleon Games 23Marlux - Napoleon Games,,,,
9929+0:4582 Vanthourenhout DieterMarlux - Napoleon Games 31Marlux - Napoleon Games,,,,
10065+4:15124 Repse UrosMeridiana Kamen Team 23Meridiana Kamen Team,,,,
101101+24:1191 Bakker StephanMonkey Town Continental Team 23Monkey Town Continental Team,,,,
10266+4:17132 Cholakov StanimirUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 25Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,,,
103136+38:23192 Mayer Yannick0711|Cycling 260711|Cycling,,,,
10458+3:56143 Lagkuti SergiyKolss Cycling Team 32Kolss Cycling Team,,,,
105103+24:124 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,,,
10664+4:14153 Hunal MartinElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team,,,,
107118+24:41126 Visconti GianfrancoMeridiana Kamen Team 34Meridiana Kamen Team,,,,
10894+21:1362 Goldstein RoyIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy0:210:21
10972+6:542 Haring MartinDukla Banska Bystrica 30Dukla Banska Bystrica0:250:25
110119+24:42225 Iliichev NikolaiRussia 20Russia0:260:26
11169+4:41201 van Engelen Adne Bike Aid 24 Bike Aid0:300:30
112125+25:11161 Mikayilzade MusaSynergy Baku Cycling Project 18Synergy Baku Cycling Project0:310:31
113122+24:51233 Malík MichalCzech Republic 27Czech Republic,,0:31
11493+21:13203 Bichlmann Daniel Bike Aid 28 Bike Aid,,0:31
11583+12:0733 Rybalkin AlekseyGazprom-RusVelo 23Gazprom-RusVelo0:330:33
11679+9:16245 Valter AttilaHungary 18Hungary,,0:33
11770+5:01241 Fejes GaborHungary 28Hungary,,0:33
118126+25:12246 Puskád DávidHungary 28Hungary0:360:36
119123+24:53125 Maltar BrunoMeridiana Kamen Team 22Meridiana Kamen Team0:370:37
12076+9:0255 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice ,,0:37
121124+25:07214 Tigrine MehdiMassi - Kuwait Cycling Project 30Massi - Kuwait Cycling Project,,0:37
12284+12:1952 Sisr FrantišekCCC Sprandi Polkowice  24CCC Sprandi Polkowice ,,0:37
123120+24:46116 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife,,0:37
124116+24:3854 Mihaylov NikolayCCC Sprandi Polkowice  29CCC Sprandi Polkowice ,,0:37
125127+25:27186 Vosekalns AndrisRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga1:021:02
12680+10:16206 Rugg Timothy Bike Aid 31 Bike Aid1:171:17
12785+12:2336 Trusov NikolayGazprom-RusVelo 31Gazprom-RusVelo,,1:17
12895+22:2351 Białobłocki MarcinCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 1:421:42
129137+40:29224 Prostokishin AndreyRussia 20Russia2:102:10
130128+27:1896 van Breda RickMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team2:562:56
13153+3:4986 Joseph ThomasMarlux - Napoleon Games 20Marlux - Napoleon Games0:000:00
132130+29:12222 Mosin SergeyRussia 21Russia4:514:51
133131+29:28131 Cenghialta RiccardoUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 20Unieuro Trevigiani - Hemus 18965:045:04
134129+27:23185 Liepiņš EmīlsRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga6:506:50
135132+33:28202 Schnapka Matthias Bike Aid 36 Bike Aid9:009:00
136133+33:39211 Caseny RubenMassi - Kuwait Cycling Project 30Massi - Kuwait Cycling Project,,9:00
137138+48:4612 Hloza MichalSlovakia 19Slovakia10:2210:22
138134+34:52232 Capek TomasCzech Republic 18Czech Republic,,10:22
139139+1:12:5216 Krajicek MatejSlovakia 22Slovakia34:1534:15
DNF+ -9:22:4015 Schwabik JohannSlovakia 24Slovakia--
DNF+ -9:22:40162 Alizada ElgunSynergy Baku Cycling Project 21Synergy Baku Cycling Project,,-
DNF+ -9:22:40244 Hollo BotondHungary 25Hungary,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCITime
11-56 Tratnik JanCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice 39:22:409:22:40
22-156 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team0:200:20
36▲342 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon0:280:28
43▼122 Cattaneo MattiaAndroni - Sidermec - Bottecchia 26Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:28
54▼123 Frapporti MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 32Androni - Sidermec - Bottecchia0:310:31
65▼153 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 0:320:32
77-61 Räim MihkelIsrael Cycling Academy 23Israel Cycling Academy0:330:33
88-151 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team,,0:33
99-64 Neilands KristsIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy,,0:33
1022▲1221 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia0:340:34
1110▼184 Iserbyt EliMarlux - Napoleon Games 19Marlux - Napoleon Games,,0:34
1211▼146 Suaza BernardoManzana Postobon 24Manzana Postobon0:350:35
1312▼145 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon,,0:35
1413▼1154 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team0:360:36
1514▼11 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica0:370:37
1615▼1145 Vasylyuk AndriyKolss Cycling Team 29Kolss Cycling Team0:380:38
1716▼181 Pauwels KevinMarlux - Napoleon Games 33Marlux - Napoleon Games0:390:39
1817▼126 Torres Rodolfo AndrésAndroni - Sidermec - Bottecchia 30Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:39
1918▼1111 Bissinger FlorianWSA-Greenlife 29WSA-Greenlife0:410:41
2019▼1174 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City,,0:41
2120▼166 van Winden DennisIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy,,0:41
2221▼163 Dempster ZakIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy0:420:42
2323-31 Ovechkin ArtemGazprom-RusVelo 30Gazprom-RusVelo,,0:42
2424-231 Hník KarelCzech Republic 25Czech Republic0:430:43
2525-43 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon,,0:43
2626-166 Rumac JosipSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project0:440:44
2727-155 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team,,0:44
2828-104 Kusztor PéterAmplatz - BMC 32Amplatz - BMC,,0:44
2929-82 Vanthourenhout DieterMarlux - Napoleon Games 31Marlux - Napoleon Games0:450:45
3030-173 Nikitin MatveyAstana City 24Astana City0:460:46
3131-102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,0:46
3234▲275 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST0:480:48
3332▼1146 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team0:490:49
3433▼183 Vanthourenhout MichaelMarlux - Napoleon Games 23Marlux - Napoleon Games0:500:50
3535-94 Santoro AntonioMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team0:520:52
3636-122 Mucelli DavideMeridiana Kamen Team 30Meridiana Kamen Team,,0:52
3737-141 Buts VitaliyKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team0:530:53
3838-85 Goossens KobeMarlux - Napoleon Games 21Marlux - Napoleon Games0:540:54
3939-144 Prevar OleksandrKolss Cycling Team 26Kolss Cycling Team0:550:55
4040-175 Panassenko NikitaAstana City 25Astana City0:570:57
4141-93 van Luijk SvenMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team1:061:06
4242-121 Rabottini MatteoMeridiana Kamen Team 29Meridiana Kamen Team1:141:14
4343-44 Sierra YecidManzana Postobon 22Manzana Postobon1:391:39
4444-114 Pöll StefanWSA-Greenlife 30WSA-Greenlife1:411:41
4545-152 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 22Elkov - Author Cycling Team1:481:48
4646-123 Kišerlovski EmanuelMeridiana Kamen Team 32Meridiana Kamen Team1:501:50
4747-32 Savitskiy IvanGazprom-RusVelo 25Gazprom-RusVelo1:561:56
4848-191 Toffali Nicola0711|Cycling 240711|Cycling1:591:59
4949-172 Luchshenko SergeyAstana City 22Astana City2:012:01
5050-183 Lukševics ViestursRietumu Banka - Riga 30Rietumu Banka - Riga2:042:04
5151-113 Loderer TimonWSA-Greenlife 26WSA-Greenlife2:052:05
5252-101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC3:383:38
5353-86 Joseph ThomasMarlux - Napoleon Games 20Marlux - Napoleon Games3:493:49
5454-76 Bernardinetti MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 25Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST3:523:52
5555-72 Zamparella MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 29Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST3:533:53
5656-181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga,,3:53
5757-5 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica3:543:54
5858-143 Lagkuti SergiyKolss Cycling Team 32Kolss Cycling Team3:563:56
5959-112 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife3:583:58
6060-71 Ficara PierpaoloAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST4:064:06
6161-65 Turek DanielIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy4:074:07
6262-221 Nekrasov DenisRussia 20Russia4:114:11
6364▲173 Banushi BesmirAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 28Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST4:124:12
6465▲1153 Hunal MartinElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team4:144:14
6566▲1124 Repse UrosMeridiana Kamen Team 23Meridiana Kamen Team4:154:15
6667▲1132 Cholakov StanimirUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 25Unieuro Trevigiani - Hemus 18964:174:17
6768▲1195 Hamm Henrik0711|Cycling 190711|Cycling4:184:18
6870▲211 Lajcha JurajSlovakia 23Slovakia4:294:29
6963▼6201 van Engelen Adne Bike Aid 24 Bike Aid4:414:41
7069▼1241 Fejes GaborHungary 28Hungary5:015:01
7171-41 Amador Juan JoséManzana Postobon 19Manzana Postobon6:026:02
7272-2 Haring MartinDukla Banska Bystrica 30Dukla Banska Bystrica6:546:54
7373-204 Kipkemboi Salim Bike Aid 18 Bike Aid7:587:58
7474-105 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC8:228:22
7576▲1103 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC8:288:28
7675▼155 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice 9:029:02
7779▲274 Martins UriAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST9:059:05
7880▲2133 Mihailov MihailUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 18969:069:06
7977▼2245 Valter AttilaHungary 18Hungary9:169:16
8078▼2206 Rugg Timothy Bike Aid 31 Bike Aid10:1610:16
8182▲134 Vorobyev AntonGazprom-RusVelo 26Gazprom-RusVelo11:1111:11
8285▲3235 Hynek KristianCzech Republic Czech Republic12:0412:04
8383-33 Rybalkin AlekseyGazprom-RusVelo 23Gazprom-RusVelo12:0712:07
8484-52 Sisr FrantišekCCC Sprandi Polkowice  24CCC Sprandi Polkowice 12:1912:19
8581▼436 Trusov NikolayGazprom-RusVelo 31Gazprom-RusVelo12:2312:23
8686-135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 189612:5412:54
8790▲3193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling20:4220:42
8891▲3236 Pietrula NicolasCzech Republic 21Czech Republic20:4520:45
8996▲724 Malucelli MatteoAndroni - Sidermec - Bottecchia 23Androni - Sidermec - Bottecchia20:4620:46
9092▲2165 Iliasov IsmailSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project20:5020:50
9194▲3164 Jabrayilov SamirSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project20:5420:54
9295▲3212 Sepulveda KevinMassi - Kuwait Cycling Project 23Massi - Kuwait Cycling Project20:5620:56
9389▼4203 Bichlmann Daniel Bike Aid 28 Bike Aid21:1321:13
9493▼162 Goldstein RoyIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy,,21:13
9588▼751 Białobłocki MarcinCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 22:2322:23
9697▲1234 Okrouhlicky TomasCzech Republic 31Czech Republic23:5323:53
9798▲1106 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC23:5623:56
98100▲2176 Tsoy Vladimir Astana City 20Astana City24:0724:07
99101▲2182 Bogdanovics MarisRietumu Banka - Riga 25Rietumu Banka - Riga,,24:07
100103▲3184 Kanepejs DeinsRietumu Banka - Riga 21Rietumu Banka - Riga24:1024:10
101104▲391 Bakker StephanMonkey Town Continental Team 23Monkey Town Continental Team24:1124:11
102105▲3226 Rostovtsev SergeiRussia 20Russia24:1224:12
103106▲34 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,24:12
104107▲3205 Beck Joschka Bike Aid 24 Bike Aid,,24:12
105110▲5194 Engel Jonas0711|Cycling 220711|Cycling24:1724:17
106111▲5142 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team,,24:17
107112▲525 Benfatto MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 29Androni - Sidermec - Bottecchia,,24:17
108114▲695 Zanotti MarcoMonkey Town Continental Team 28Monkey Town Continental Team24:1924:19
109116▲7223 Piskunov MaximRussia 19Russia24:2024:20
110119▲9243 FilutÁs ViktorHungary 20Hungary24:2424:24
111121▲10171 Kulimbetov NurbolatAstana City 25Astana City24:2524:25
112123▲113 Malovec ĽubošDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica24:2624:26
113125▲126 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 27Dukla Banska Bystrica24:2924:29
114129▲1513 Malik RobertSlovakia 23Slovakia24:3224:32
115131▲16242 Moricz DanielHungary 21Hungary24:3724:37
11699▼1754 Mihaylov NikolayCCC Sprandi Polkowice  29CCC Sprandi Polkowice 24:3824:38
117133▲16163 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 19Synergy Baku Cycling Project24:3924:39
118135▲17126 Visconti GianfrancoMeridiana Kamen Team 34Meridiana Kamen Team24:4124:41
119109▼10225 Iliichev NikolaiRussia 20Russia24:4224:42
120102▼18116 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife24:4624:46
121136▲15213 Sarmiento Johnatan FernandoMassi - Kuwait Cycling Project 24Massi - Kuwait Cycling Project24:4924:49
122115▼7233 Malík MichalCzech Republic 27Czech Republic24:5124:51
123108▼15125 Maltar BrunoMeridiana Kamen Team 22Meridiana Kamen Team24:5324:53
124126▲2214 Tigrine MehdiMassi - Kuwait Cycling Project 30Massi - Kuwait Cycling Project25:0725:07
125134▲9161 Mikayilzade MusaSynergy Baku Cycling Project 18Synergy Baku Cycling Project25:1125:11
126130▲4246 Puskád DávidHungary 28Hungary25:1225:12
127122▼5186 Vosekalns AndrisRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga25:2725:27
128118▼1096 van Breda RickMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team27:1827:18
12987▼42185 Liepiņš EmīlsRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga27:2327:23
130117▼13222 Mosin SergeyRussia 21Russia29:1229:12
131120▼11131 Cenghialta RiccardoUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 20Unieuro Trevigiani - Hemus 189629:2829:28
132124▼8202 Schnapka Matthias Bike Aid 36 Bike Aid33:2833:28
133132▼1211 Caseny RubenMassi - Kuwait Cycling Project 30Massi - Kuwait Cycling Project33:3933:39
134127▼7232 Capek TomasCzech Republic 18Czech Republic34:5234:52
135137▲2136 Viejo José DanielUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 189638:0838:08
136139▲3192 Mayer Yannick0711|Cycling 260711|Cycling38:2338:23
137138▲1224 Prostokishin AndreyRussia 20Russia40:2940:29
138140▲212 Hloza MichalSlovakia 19Slovakia48:4648:46
139142▲316 Krajicek MatejSlovakia 22Slovakia1:12:521:12:52
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
11-56 Tratnik JanCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice 21
22-61 Räim MihkelIsrael Cycling Academy 23Israel Cycling Academy10
3-24 Malucelli MatteoAndroni - Sidermec - Bottecchia 23Androni - Sidermec - Bottecchia10
413▲9101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC10
53▼281 Pauwels KevinMarlux - Napoleon Games 33Marlux - Napoleon Games9
6-21 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia8
74▼3122 Mucelli DavideMeridiana Kamen Team 30Meridiana Kamen Team8
85▼343 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon7
9-25 Benfatto MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 29Androni - Sidermec - Bottecchia7
1015▲542 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon6
116▼566 van Winden DennisIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy6
12-63 Dempster ZakIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy6
13-156 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team5
14-75 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST4
157▼882 Vanthourenhout DieterMarlux - Napoleon Games 31Marlux - Napoleon Games4
16-72 Zamparella MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 29Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST4
178▼923 Frapporti MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 32Androni - Sidermec - Bottecchia3
189▼9155 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team3
19-95 Zanotti MarcoMonkey Town Continental Team 28Monkey Town Continental Team3
2010▼1064 Neilands KristsIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy2
2111▼10173 Nikitin MatveyAstana City 24Astana City2
2212▼10102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC2
23-105 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC2
2414▼10192 Mayer Yannick0711|Cycling 260711|Cycling2
2516▼91 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica1
26-32 Savitskiy IvanGazprom-RusVelo 25Gazprom-RusVelo1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
11-65 Turek DanielIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy21
22-46 Suaza BernardoManzana Postobon 24Manzana Postobon12
3-42 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon11
43▼1181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga9
54▼1135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 18967
6-21 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia6
7-75 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST3
85▼322 Cattaneo MattiaAndroni - Sidermec - Bottecchia 26Androni - Sidermec - Bottecchia2
96▼376 Bernardinetti MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 25Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST2
107▼334 Vorobyev AntonGazprom-RusVelo 26Gazprom-RusVelo2
118▼353 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 1
129▼3102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC1
1310▼3112 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲GCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
11-6+0:3253 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 9:23:129:23:12
25▲310+0:3421 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia0:020:02
32▼111+0:3484 Iserbyt EliMarlux - Napoleon Games 19Marlux - Napoleon Games,,0:02
43▼113+0:3545 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon0:030:03
54▼120+0:41174 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City0:090:09
66-25+0:4343 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon0:110:11
77-38+0:5485 Goossens KobeMarlux - Napoleon Games 21Marlux - Napoleon Games0:220:22
88-53+3:4986 Joseph ThomasMarlux - Napoleon Games 20Marlux - Napoleon Games3:173:17
99-57+3:545 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica3:223:22
1010-62+4:11221 Nekrasov DenisRussia 20Russia3:393:39
1111-67+4:18195 Hamm Henrik0711|Cycling 190711|Cycling3:463:46
1212-71+6:0241 Amador Juan JoséManzana Postobon 19Manzana Postobon5:305:30
1313-73+7:58204 Kipkemboi Salim Bike Aid 18 Bike Aid7:267:26
1415▲178+9:06133 Mihailov MihailUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 18968:348:34
1514▼179+9:16245 Valter AttilaHungary 18Hungary8:448:44
1616-86+12:54135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 189612:2212:22
1717-87+20:42193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling20:1020:10
1818-88+20:45236 Pietrula NicolasCzech Republic 21Czech Republic20:1320:13
1919-97+23:56106 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC23:2423:24
2020-98+24:07176 Tsoy Vladimir Astana City 20Astana City23:3523:35
2122▲1100+24:10184 Kanepejs DeinsRietumu Banka - Riga 21Rietumu Banka - Riga23:3823:38
2223▲1102+24:12226 Rostovtsev SergeiRussia 20Russia23:4023:40
2324▲1103+24:124 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,23:40
2426▲2109+24:20223 Piskunov MaximRussia 19Russia23:4823:48
2528▲3110+24:24243 FilutÁs ViktorHungary 20Hungary23:5223:52
2632▲6115+24:37242 Moricz DanielHungary 21Hungary24:0524:05
2733▲6117+24:39163 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 19Synergy Baku Cycling Project24:0724:07
2825▼3119+24:42225 Iliichev NikolaiRussia 20Russia24:1024:10
2921▼8120+24:46116 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife24:1424:14
3034▲4125+25:11161 Mikayilzade MusaSynergy Baku Cycling Project 18Synergy Baku Cycling Project24:3924:39
3127▼4130+29:12222 Mosin SergeyRussia 21Russia28:4028:40
3229▼3131+29:28131 Cenghialta RiccardoUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 20Unieuro Trevigiani - Hemus 189628:5628:56
3330▼3134+34:52232 Capek TomasCzech Republic 18Czech Republic34:2034:20
3435▲1135+38:08136 Viejo José DanielUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 189637:3637:36
3536▲1137+40:29224 Prostokishin AndreyRussia 20Russia39:5739:57
3637▲1138+48:4612 Hloza MichalSlovakia 19Slovakia48:1448:14
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBTeamTime
11- Elkov - Author Cycling Team  28:09:29 28:09:29
22- Androni - Sidermec - Bottecchia 0:120:12
33- Manzana Postobon 0:140:14
44- Marlux - Napoleon Games 0:270:27
55- Israel Cycling Academy 0:290:29
66- Kolss Cycling Team 0:420:42
77- Astana City 0:480:48
88- Meridiana Kamen Team 2:252:25
99- WSA-Greenlife 2:422:42
1010- Amplatz - BMC 3:343:34
1111- Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 7:087:08
1212- CCC Sprandi Polkowice  8:088:08
1313- Dukla Banska Bystrica 9:329:32
1414- Gazprom-RusVelo 12:1512:15
1515- Bike Aid 19:4419:44
1616- Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 24:2824:28
1717- Monkey Town Continental Team 24:3624:36
1818- Rietumu Banka - Riga 24:5624:56
1919- 0711|Cycling 25:2425:24
2020- Czech Republic 31:4431:44
2121- Hungary 36:3936:39
2222- Synergy Baku Cycling Project 40:5940:59
2323- Russia 51:1051:10
2424- Slovakia 1:01:491:01:49
2525- Massi - Kuwait Cycling Project 1:09:131:09:13
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

Okolo Slovenska logoDate: 9th June 2017
Avg. speed winner: 40.98 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Banská Bystrica › Nitra
Parcours type:
PCS point scale: 2.1.Stage

Race profile



Links
Websites:
www.okoloslovenska.com/

Race ranking position
172nd
65 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.10826 sec.