1 89 +20:46 24
Sprint 23 Androni - Sidermec - Bottecchia 14 20 4:11:50
2 1 +0:00 56
TT 27 CCC Sprandi Polkowice 5 12 ,, 0:00
3 52 +3:38 101
Sprint 35 Amplatz - BMC 3 7 ,, 0:00
4 107 +24:17 25
Sprint 29 Androni - Sidermec - Bottecchia 5 ,, 0:00
5 22 +0:42 63
Sprint 29 Israel Cycling Academy 4 ,, 0:00
6 2 +0:20 156
TT 24 Elkov - Author Cycling Team 3 ,, 0:00
7 55 +3:53 72
Classic 29 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 2 ,, 0:00
8 108 +24:19 95
Sprint 28 Monkey Town Continental Team 1 ,, 0:00
9 74 +8:22 105
Sprint 23 Amplatz - BMC ,, 0:00
10 47 +1:56 32
Sprint 25 Gazprom-RusVelo ,, 0:00
11 30 +0:46 173
Sprint 24 Astana City ,, 0:00
12 7 +0:33 61
Sprint 23 Israel Cycling Academy ,, 0:00
13 8 +0:33 151
Sprint 39 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:00
14 135 +38:08 136
Sprint 19 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 ,, 0:00
15 56 +3:53 181
Sprint 27 Rietumu Banka - Riga ,, 0:00
16 51 +2:05 113
Sprint 26 WSA-Greenlife ,, 0:00
17 19 +0:41 111
Sprint 29 WSA-Greenlife ,, 0:00
18 17 +0:39 81
Sprint 33 Marlux - Napoleon Games ,, 0:00
19 67 +4:18 195
Sprint 19 0711|Cycling ,, 0:00
20 20 +0:41 174
Sprint 21 Astana City ,, 0:00
21 13 +0:35 45
GC 19 Manzana Postobon ,, 0:00
22 48 +1:59 191
Sprint 24 0711|Cycling ,, 0:00
23 3 +0:28 42
GC 29 Manzana Postobon ,, 0:00
24 106 +24:17 142
Sprint 27 Kolss Cycling Team ,, 0:00
25 25 +0:43 43
Climber 19 Manzana Postobon ,, 0:00
26 21 +0:41 66
Sprint 29 Israel Cycling Academy ,, 0:00
27 10 +0:34 21
Climber 20 Androni - Sidermec - Bottecchia ,, 0:00
28 14 +0:36 154
Sprint 27 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:00
29 6 +0:32 53
TT 22 CCC Sprandi Polkowice ,, 0:00
30 12 +0:35 46
GC 24 Manzana Postobon ,, 0:00
31 117 +24:39 163
TT 19 Synergy Baku Cycling Project ,, 0:00
32 31 +0:46 102
Sprint 28 Amplatz - BMC ,, 0:00
33 4 +0:28 22
TT 26 Androni - Sidermec - Bottecchia ,, 0:00
34 28 +0:44 104
Sprint 32 Amplatz - BMC ,, 0:00
35 32 +0:48 75
Classic HALILAJ Redi Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST ,, 0:00
36 15 +0:37 1
Sprint 29 Dukla Banska Bystrica ,, 0:00
37 36 +0:52 122
Sprint 30 Meridiana Kamen Team ,, 0:00
38 54 +3:52 76
Sprint 25 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST ,, 0:00
39 82 +12:04 235
Sprint 37 Czech Republic ,, 0:00
40 11 +0:34 84
GC 19 Marlux - Napoleon Games ,, 0:00
41 87 +20:42 193
GC 21 0711|Cycling ,, 0:00
42 16 +0:38 145
Sprint 29 Kolss Cycling Team ,, 0:00
43 86 +12:54 135
Sprint 22 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 ,, 0:00
44 75 +8:28 103
Sprint 28 Amplatz - BMC ,, 0:00
45 40 +0:57 175
Sprint 25 Astana City ,, 0:00
46 60 +4:06 71
Climber 26 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST ,, 0:00
47 102 +24:12 226
Sprint 20 Russia ,, 0:00
48 62 +4:11 221
Climber 20 Russia ,, 0:00
49 49 +2:01 172
Sprint 22 Astana City ,, 0:00
50 41 +1:06 93
Sprint 27 Monkey Town Continental Team ,, 0:00
51 24 +0:43 231
GC 25 Czech Republic ,, 0:00
52 96 +23:53 234
TT 31 Czech Republic ,, 0:00
53 27 +0:44 155
Sprint 31 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:00
54 26 +0:44 166
Sprint 22 Synergy Baku Cycling Project ,, 0:00
55 37 +0:53 141
Sprint 30 Kolss Cycling Team ,, 0:00
56 50 +2:04 183
Sprint 30 Rietumu Banka - Riga ,, 0:00
57 44 +1:41 114
Sprint 30 WSA-Greenlife ,, 0:00
58 114 +24:32 13
Classic 23 Slovakia ,, 0:00
59 35 +0:52 94
Climber 27 Monkey Town Continental Team ,, 0:00
60 99 +24:07 182
Sprint 25 Rietumu Banka - Riga ,, 0:00
61 9 +0:33 64
Classic 22 Israel Cycling Academy ,, 0:00
62 91 +20:54 164
Sprint 22 Synergy Baku Cycling Project ,, 0:00
63 98 +24:07 176
Sprint 20 Astana City ,, 0:00
64 111 +24:25 171
Sprint 25 Astana City ,, 0:00
65 38 +0:54 85
Climber 21 Marlux - Napoleon Games ,, 0:00
66 104 +24:12 205
Sprint 24 BIKE AID ,, 0:00
67 61 +4:07 65
GC 24 Israel Cycling Academy ,, 0:00
68 63 +4:12 73
TT 28 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST ,, 0:00
69 77 +9:05 74
Sprint MARTINS Uri Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST ,, 0:00
70 109 +24:20 223
Sprint 19 Russia ,, 0:00
71 115 +24:37 242
Sprint 21 Hungary ,, 0:00
72 46 +1:50 123
GC 32 Meridiana Kamen Team ,, 0:00
73 81 +11:11 34
TT 26 Gazprom-RusVelo ,, 0:00
74 33 +0:49 146
Sprint 30 Kolss Cycling Team ,, 0:00
75 105 +24:17 194
Sprint 22 0711|Cycling ,, 0:00
76 113 +24:29 6
Sprint 27 Dukla Banska Bystrica ,, 0:00
77 92 +20:56 212
Sprint 23 Massi - Kuwait Cycling Project ,, 0:00
78 18 +0:39 26
GC 30 Androni - Sidermec - Bottecchia ,, 0:00
79 100 +24:10 184
Sprint 21 Rietumu Banka - Riga ,, 0:00
80 39 +0:55 144
Sprint 26 Kolss Cycling Team ,, 0:00
81 42 +1:14 121
Climber 29 Meridiana Kamen Team ,, 0:00
82 78 +9:06 133
GC 19 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 ,, 0:00
83 90 +20:50 165
TT 22 Synergy Baku Cycling Project ,, 0:00
84 73 +7:58 204
Sprint 18 BIKE AID ,, 0:00
85 112 +24:26 3
Sprint 23 Dukla Banska Bystrica ,, 0:00
86 23 +0:42 31
TT 30 Gazprom-RusVelo ,, 0:00
87 43 +1:39 44
GC 22 Manzana Postobon ,, 0:00
88 71 +6:02 41
Classic 19 Manzana Postobon ,, 0:00
89 88 +20:45 236
TT 21 Czech Republic ,, 0:00
90 68 +4:29 11
Sprint 23 Slovakia ,, 0:00
91 121 +24:49 213
Sprint 24 Massi - Kuwait Cycling Project ,, 0:00
92 45 +1:48 152
TT 22 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:00
93 97 +23:56 106
TT 22 Amplatz - BMC ,, 0:00
94 59 +3:58 112
Sprint 34 WSA-Greenlife ,, 0:00
95 5 +0:31 23
Sprint 32 Androni - Sidermec - Bottecchia ,, 0:00
96 57 +3:54 5
Sprint 21 Dukla Banska Bystrica ,, 0:00
97 110 +24:24 243
TT 20 Hungary ,, 0:00
98 34 +0:50 83
Climber 23 Marlux - Napoleon Games ,, 0:00
99 29 +0:45 82
Sprint 31 Marlux - Napoleon Games ,, 0:00
100 65 +4:15 124
Sprint 23 Meridiana Kamen Team ,, 0:00
101 101 +24:11 91
Sprint 23 Monkey Town Continental Team ,, 0:00
102 66 +4:17 132
TT 25 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 ,, 0:00
103 136 +38:23 192
Sprint 26 0711|Cycling ,, 0:00
104 58 +3:56 143
Sprint 32 Kolss Cycling Team ,, 0:00
105 103 +24:12 4
Sprint 21 Dukla Banska Bystrica ,, 0:00
106 64 +4:14 153
Sprint 27 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:00
107 118 +24:41 126
Sprint 34 Meridiana Kamen Team ,, 0:00
108 94 +21:13 62
Classic 24 Israel Cycling Academy 0:21 0:21
109 72 +6:54 2
TT 30 Dukla Banska Bystrica 0:25 0:25
110 119 +24:42 225
GC 20 Russia 0:26 0:26
111 69 +4:41 201
GC 24 BIKE AID 0:30 0:30
112 125 +25:11 161
TT 18 Synergy Baku Cycling Project 0:31 0:31
113 122 +24:51 233
Sprint 27 Czech Republic ,, 0:31
114 93 +21:13 203
Sprint 28 BIKE AID ,, 0:31
115 83 +12:07 33
GC 23 Gazprom-RusVelo 0:33 0:33
116 79 +9:16 245
Climber 18 Hungary ,, 0:33
117 70 +5:01 241
TT 28 Hungary ,, 0:33
118 126 +25:12 246
Sprint 28 Hungary 0:36 0:36
119 123 +24:53 125
TT 22 Meridiana Kamen Team 0:37 0:37
120 76 +9:02 55
TT 32 CCC Sprandi Polkowice ,, 0:37
121 124 +25:07 214
Climber 30 Massi - Kuwait Cycling Project ,, 0:37
122 84 +12:19 52
Sprint 24 CCC Sprandi Polkowice ,, 0:37
123 120 +24:46 116
Sprint 20 WSA-Greenlife ,, 0:37
124 116 +24:38 54
TT 29 CCC Sprandi Polkowice ,, 0:37
125 127 +25:27 186
Sprint 24 Rietumu Banka - Riga 1:02 1:02
126 80 +10:16 206
TT 31 BIKE AID 1:17 1:17
127 85 +12:23 36
Sprint 31 Gazprom-RusVelo ,, 1:17
128 95 +22:23 51
TT 33 CCC Sprandi Polkowice 1:42 1:42
129 137 +40:29 224
GC 20 Russia 2:10 2:10
130 128 +27:18 96
Sprint 27 Monkey Town Continental Team 2:56 2:56
131 53 +3:49 86
Sprint 20 Marlux - Napoleon Games 0:00 0:00
132 130 +29:12 222
GC 21 Russia 4:51 4:51
133 131 +29:28 131
GC 20 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 5:04 5:04
134 129 +27:23 185
Sprint 24 Rietumu Banka - Riga 6:50 6:50
135 132 +33:28 202
Sprint 36 BIKE AID 9:00 9:00
136 133 +33:39 211
Sprint 30 Massi - Kuwait Cycling Project ,, 9:00
137 138 +48:46 12
TT 19 Slovakia 10:22 10:22
138 134 +34:52 232
Classic 18 Czech Republic ,, 10:22
139 139 +1:12:52 16
TT 22 Slovakia 34:15 34:15
DNF 162
TT 21 Synergy Baku Cycling Project -
DNF 15
TT 24 Slovakia -
DNF 244
Sprint 25 Hungary -