Search:  
topLogin
2018
2016
»
«

2017»61st Okolo Slovenska (2.1)

2017  Stage 3  »  Nitra  ›  Trnava   (221k)

Clear filter
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCITime
11-56 Tratnik JanCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice 3 14:48:47 14:48:47
22-156 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team0:170:17
33-42 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon0:320:32
44-22 Cattaneo MattiaAndroni - Sidermec - Bottecchia 26Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:32
56▲153 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 0:360:36
67▲161 Räim MihkelIsrael Cycling Academy 23Israel Cycling Academy0:370:37
78▲1151 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team,,0:37
89▲164 Neilands KristsIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy,,0:37
914▲5154 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team0:380:38
1010-21 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:38
1111-84 Iserbyt EliMarlux - Napoleon Games 19Marlux - Napoleon Games,,0:38
1212-46 Suaza BernardoManzana Postobon 24Manzana Postobon0:390:39
1313-45 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon,,0:39
1415▲11 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica0:410:41
1516▲1145 Vasylyuk AndriyKolss Cycling Team 29Kolss Cycling Team0:420:42
1617▲181 Pauwels KevinMarlux - Napoleon Games 33Marlux - Napoleon Games0:430:43
1718▲126 Torres Rodolfo AndrésAndroni - Sidermec - Bottecchia 30Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:43
1819▲1111 Bissinger FlorianWSA-Greenlife 29WSA-Greenlife0:450:45
1920▲1174 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City,,0:45
2021▲166 van Winden DennisIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy,,0:45
2122▲163 Dempster ZakIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy0:460:46
2229▲782 Vanthourenhout DieterMarlux - Napoleon Games 31Marlux - Napoleon Games,,0:46
2324▲1231 Hník KarelCzech Republic 25Czech Republic0:470:47
2425▲143 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon,,0:47
2533▲8146 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team0:480:48
2626-166 Rumac JosipSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project,,0:48
2727-155 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team,,0:48
2828-104 Kusztor PéterAmplatz - BMC 32Amplatz - BMC,,0:48
2930▲1173 Nikitin MatveyAstana City 24Astana City0:500:50
3031▲1102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,0:50
3132▲175 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST0:520:52
3234▲283 Vanthourenhout MichaelMarlux - Napoleon Games 23Marlux - Napoleon Games0:540:54
3335▲294 Santoro AntonioMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team0:560:56
3436▲2122 Mucelli DavideMeridiana Kamen Team 30Meridiana Kamen Team,,0:56
3540▲5175 Panassenko NikitaAstana City 25Astana City1:011:01
365▼3123 Frapporti MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 32Androni - Sidermec - Bottecchia,,1:01
3741▲493 van Luijk SvenMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team1:101:10
3823▼1531 Ovechkin ArtemGazprom-RusVelo 30Gazprom-RusVelo1:121:12
3939-144 Prevar OleksandrKolss Cycling Team 26Kolss Cycling Team1:171:17
4037▼3141 Buts VitaliyKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team1:231:23
4142▲1121 Rabottini MatteoMeridiana Kamen Team 29Meridiana Kamen Team1:361:36
4243▲144 Sierra YecidManzana Postobon 22Manzana Postobon1:431:43
4347▲432 Savitskiy IvanGazprom-RusVelo 25Gazprom-RusVelo2:002:00
4448▲4191 Toffali Nicola0711|Cycling 240711|Cycling2:032:03
4550▲5183 Lukševics ViestursRietumu Banka - Riga 30Rietumu Banka - Riga2:082:08
4651▲5113 Loderer TimonWSA-Greenlife 26WSA-Greenlife2:092:09
4744▼3114 Pöll StefanWSA-Greenlife 30WSA-Greenlife2:112:11
4845▼3152 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 22Elkov - Author Cycling Team2:182:18
4946▼3123 Kišerlovski EmanuelMeridiana Kamen Team 32Meridiana Kamen Team2:202:20
5049▼1172 Luchshenko SergeyAstana City 22Astana City2:432:43
5152▲1101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC3:193:19
5253▲186 Joseph ThomasMarlux - Napoleon Games 20Marlux - Napoleon Games3:533:53
5355▲272 Zamparella MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 29Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST3:573:57
5456▲2181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga,,3:57
5562▲7221 Nekrasov DenisRussia 20Russia4:154:15
5667▲11195 Hamm Henrik0711|Cycling 190711|Cycling4:224:22
5754▼376 Bernardinetti MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 25Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,4:22
5857▼15 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica4:244:24
5959-112 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife4:264:26
6060-71 Ficara PierpaoloAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST4:364:36
6164▲3153 Hunal MartinElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team4:444:44
6265▲3124 Repse UrosMeridiana Kamen Team 23Meridiana Kamen Team4:454:45
6366▲3132 Cholakov StanimirUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 25Unieuro Trevigiani - Hemus 18964:474:47
6463▼173 Banushi BesmirAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 28Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST4:514:51
6569▲4201 van Engelen Adne Bike Aid 24 Bike Aid5:115:11
6670▲4241 Fejes GaborHungary 28Hungary5:385:38
6761▼665 Turek DanielIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy6:006:00
6868-11 Lajcha JurajSlovakia 23Slovakia7:107:10
6973▲4204 Kipkemboi Salim Bike Aid 18 Bike Aid8:028:02
7075▲5103 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC8:328:32
7174▲3105 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC8:428:42
7277▲574 Martins UriAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST9:099:09
7378▲5133 Mihailov MihailUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 18969:349:34
7479▲5245 Valter AttilaHungary 18Hungary9:469:46
7581▲634 Vorobyev AntonGazprom-RusVelo 26Gazprom-RusVelo11:5311:53
7682▲6235 Hynek KristianCzech Republic Czech Republic12:0812:08
7785▲836 Trusov NikolayGazprom-RusVelo 31Gazprom-RusVelo12:5312:53
7883▲533 Rybalkin AlekseyGazprom-RusVelo 23Gazprom-RusVelo13:4113:41
7989▲1024 Malucelli MatteoAndroni - Sidermec - Bottecchia 23Androni - Sidermec - Bottecchia20:5020:50
8091▲11164 Jabrayilov SamirSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project20:5820:58
8187▲6193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling21:1121:11
8292▲10212 Sepulveda KevinMassi - Kuwait Cycling Project 23Massi - Kuwait Cycling Project21:2121:21
8393▲10203 Bichlmann Daniel Bike Aid 28 Bike Aid21:4321:43
8476▼855 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice 22:0122:01
8594▲962 Goldstein RoyIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy23:0623:06
8698▲12176 Tsoy Vladimir Astana City 20Astana City24:1124:11
87100▲13184 Kanepejs DeinsRietumu Banka - Riga 21Rietumu Banka - Riga24:1424:14
88101▲1391 Bakker StephanMonkey Town Continental Team 23Monkey Town Continental Team24:1524:15
89104▲15205 Beck Joschka Bike Aid 24 Bike Aid24:1624:16
90105▲15194 Engel Jonas0711|Cycling 220711|Cycling24:2124:21
91106▲15142 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team,,24:21
92107▲1525 Benfatto MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 29Androni - Sidermec - Bottecchia,,24:21
93108▲1595 Zanotti MarcoMonkey Town Continental Team 28Monkey Town Continental Team24:2324:23
94110▲16243 FilutÁs ViktorHungary 20Hungary24:2824:28
95111▲16171 Kulimbetov NurbolatAstana City 25Astana City24:2924:29
9686▼10135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 189624:3224:32
9797-106 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC24:3324:33
9895▼351 Białobłocki MarcinCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 24:3524:35
9999-182 Bogdanovics MarisRietumu Banka - Riga 25Rietumu Banka - Riga24:3724:37
100121▲21213 Sarmiento Johnatan FernandoMassi - Kuwait Cycling Project 24Massi - Kuwait Cycling Project24:5324:53
101112▲113 Malovec ĽubošDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica24:5624:56
102113▲116 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 27Dukla Banska Bystrica24:5924:59
103114▲1113 Malik RobertSlovakia 23Slovakia25:0225:02
104118▲14126 Visconti GianfrancoMeridiana Kamen Team 34Meridiana Kamen Team25:1125:11
10584▼2152 Sisr FrantišekCCC Sprandi Polkowice  24CCC Sprandi Polkowice 25:1825:18
106122▲16233 Malík MichalCzech Republic 27Czech Republic25:2125:21
107117▲10163 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 19Synergy Baku Cycling Project25:3825:38
108120▲12116 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife25:4325:43
10958▼51143 Lagkuti SergiyKolss Cycling Team 32Kolss Cycling Team26:5526:55
11080▼30206 Rugg Timothy Bike Aid 31 Bike Aid27:2327:23
111129▲18185 Liepiņš EmīlsRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga27:2727:27
112128▲1696 van Breda RickMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team28:2728:27
11371▼4241 Amador Juan JoséManzana Postobon 19Manzana Postobon29:0129:01
11472▼422 Haring MartinDukla Banska Bystrica 30Dukla Banska Bystrica29:5329:53
115116▲154 Mihaylov NikolayCCC Sprandi Polkowice  29CCC Sprandi Polkowice 37:3737:37
11690▼26165 Iliasov IsmailSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project43:4943:49
117102▼15226 Rostovtsev SergeiRussia 20Russia47:1147:11
118103▼154 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,47:11
119109▼10223 Piskunov MaximRussia 19Russia47:1947:19
120123▲3125 Maltar BrunoMeridiana Kamen Team 22Meridiana Kamen Team47:5247:52
121125▲4161 Mikayilzade MusaSynergy Baku Cycling Project 18Synergy Baku Cycling Project48:1048:10
122127▲5186 Vosekalns AndrisRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga48:2648:26
123137▲14224 Prostokishin AndreyRussia 20Russia52:0752:07
124131▲7131 Cenghialta RiccardoUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 20Unieuro Trevigiani - Hemus 189652:2752:27
125135▲10136 Viejo José DanielUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 18961:01:071:01:07
126136▲10192 Mayer Yannick0711|Cycling 260711|Cycling1:01:221:01:22
127124▼3214 Tigrine MehdiMassi - Kuwait Cycling Project 30Massi - Kuwait Cycling Project1:05:031:05:03
128138▲1012 Hloza MichalSlovakia 19Slovakia1:11:451:11:45
129132▲3202 Schnapka Matthias Bike Aid 36 Bike Aid1:13:271:13:27
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
151+3:19101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC14205:26:045:26:04
22+0:17156 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team5120:070:07
31+0:0056 Tratnik JanCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice 37,,0:07
424+0:4743 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon5,,0:07
532+0:5483 Vanthourenhout MichaelMarlux - Napoleon Games 23Marlux - Napoleon Games4,,0:07
654+3:57181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga3,,0:07
718+0:45111 Bissinger FlorianWSA-Greenlife 29WSA-Greenlife2,,0:07
891+24:21142 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team1,,0:07
99+0:38154 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team,,0:07
1043+2:0032 Savitskiy IvanGazprom-RusVelo 25Gazprom-RusVelo,,0:07
1134+0:56122 Mucelli DavideMeridiana Kamen Team 30Meridiana Kamen Team,,0:07
1227+0:48155 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team,,0:07
1352+3:5386 Joseph ThomasMarlux - Napoleon Games 20Marlux - Napoleon Games,,0:07
143+0:3242 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon,,0:07
1535+1:01175 Panassenko NikitaAstana City 25Astana City,,0:07
1612+0:3946 Suaza BernardoManzana Postobon 24Manzana Postobon,,0:07
1753+3:5772 Zamparella MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 29Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,0:07
1844+2:03191 Toffali Nicola0711|Cycling 240711|Cycling,,0:07
1956+4:22195 Hamm Henrik0711|Cycling 190711|Cycling,,0:07
2055+4:15221 Nekrasov DenisRussia 20Russia,,0:07
2119+0:45174 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City,,0:07
2213+0:3945 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon,,0:07
2370+8:32103 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,0:07
2428+0:48104 Kusztor PéterAmplatz - BMC 32Amplatz - BMC,,0:07
2514+0:411 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica,,0:07
265+0:3653 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice ,,0:07
2780+20:58164 Jabrayilov SamirSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project,,0:07
2889+24:16205 Beck Joschka Bike Aid 24 Bike Aid,,0:07
2915+0:42145 Vasylyuk AndriyKolss Cycling Team 29Kolss Cycling Team,,0:07
3026+0:48166 Rumac JosipSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project,,0:07
3130+0:50102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,0:07
3223+0:47231 Hník KarelCzech Republic 25Czech Republic,,0:07
3322+0:4682 Vanthourenhout DieterMarlux - Napoleon Games 31Marlux - Napoleon Games,,0:07
3490+24:21194 Engel Jonas0711|Cycling 220711|Cycling,,0:07
3587+24:14184 Kanepejs DeinsRietumu Banka - Riga 21Rietumu Banka - Riga,,0:07
3669+8:02204 Kipkemboi Salim Bike Aid 18 Bike Aid,,0:07
377+0:37151 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team,,0:07
3816+0:4381 Pauwels KevinMarlux - Napoleon Games 33Marlux - Napoleon Games,,0:07
3946+2:09113 Loderer TimonWSA-Greenlife 26WSA-Greenlife,,0:07
4045+2:08183 Lukševics ViestursRietumu Banka - Riga 30Rietumu Banka - Riga,,0:07
4131+0:5275 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,0:07
4272+9:0974 Martins UriAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,0:07
4394+24:28243 FilutÁs ViktorHungary 20Hungary,,0:07
4417+0:4326 Torres Rodolfo AndrésAndroni - Sidermec - Bottecchia 30Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:07
4511+0:3884 Iserbyt EliMarlux - Napoleon Games 19Marlux - Napoleon Games,,0:07
464+0:3222 Cattaneo MattiaAndroni - Sidermec - Bottecchia 26Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:07
478+0:3764 Neilands KristsIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy,,0:07
4825+0:48146 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team,,0:07
4910+0:3821 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:07
5095+24:29171 Kulimbetov NurbolatAstana City 25Astana City,,0:07
5188+24:1591 Bakker StephanMonkey Town Continental Team 23Monkey Town Continental Team,,0:07
5286+24:11176 Tsoy Vladimir Astana City 20Astana City,,0:07
53100+24:53213 Sarmiento Johnatan FernandoMassi - Kuwait Cycling Project 24Massi - Kuwait Cycling Project,,0:07
5420+0:4566 van Winden DennisIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy,,0:07
5576+12:08235 Hynek KristianCzech Republic Czech Republic,,0:07
5642+1:4344 Sierra YecidManzana Postobon 22Manzana Postobon,,0:07
5733+0:5694 Santoro AntonioMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team,,0:07
5821+0:4663 Dempster ZakIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy,,0:07
5993+24:2395 Zanotti MarcoMonkey Town Continental Team 28Monkey Town Continental Team,,0:07
60111+27:27185 Liepiņš EmīlsRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga,,0:07
6171+8:42105 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC0:230:23
6239+1:17144 Prevar OleksandrKolss Cycling Team 26Kolss Cycling Team0:250:25
6341+1:36121 Rabottini MatteoMeridiana Kamen Team 29Meridiana Kamen Team,,0:25
6482+21:21212 Sepulveda KevinMassi - Kuwait Cycling Project 23Massi - Kuwait Cycling Project0:280:28
6559+4:26112 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife0:310:31
6673+9:34133 Mihailov MihailUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,0:31
6774+9:46245 Valter AttilaHungary 18Hungary0:330:33
68106+25:21233 Malík MichalCzech Republic 27Czech Republic,,0:33
6963+4:47132 Cholakov StanimirUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 25Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,0:33
70104+25:11126 Visconti GianfrancoMeridiana Kamen Team 34Meridiana Kamen Team,,0:33
71103+25:0213 Malik RobertSlovakia 23Slovakia,,0:33
7260+4:3671 Ficara PierpaoloAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,0:33
7358+4:245 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,0:33
74101+24:563 Malovec ĽubošDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica,,0:33
7557+4:2276 Bernardinetti MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 25Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,0:33
7699+24:37182 Bogdanovics MarisRietumu Banka - Riga 25Rietumu Banka - Riga,,0:33
7736+1:0123 Frapporti MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 32Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:33
7862+4:45124 Repse UrosMeridiana Kamen Team 23Meridiana Kamen Team,,0:33
7949+2:20123 Kišerlovski EmanuelMeridiana Kamen Team 32Meridiana Kamen Team,,0:33
8081+21:11193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling,,0:33
8177+12:5336 Trusov NikolayGazprom-RusVelo 31Gazprom-RusVelo,,0:33
8240+1:23141 Buts VitaliyKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team,,0:33
8338+1:1231 Ovechkin ArtemGazprom-RusVelo 30Gazprom-RusVelo,,0:33
8448+2:18152 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 22Elkov - Author Cycling Team,,0:33
8547+2:11114 Pöll StefanWSA-Greenlife 30WSA-Greenlife,,0:33
8661+4:44153 Hunal MartinElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team,,0:33
87102+24:596 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 27Dukla Banska Bystrica,,0:33
8883+21:43203 Bichlmann Daniel Bike Aid 28 Bike Aid,,0:33
8965+5:11201 van Engelen Adne Bike Aid 24 Bike Aid,,0:33
9097+24:33106 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC0:400:40
9166+5:38241 Fejes GaborHungary 28Hungary,,0:40
9264+4:5173 Banushi BesmirAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 28Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST0:420:42
9375+11:5334 Vorobyev AntonGazprom-RusVelo 26Gazprom-RusVelo0:450:45
9450+2:43172 Luchshenko SergeyAstana City 22Astana City,,0:45
9529+0:50173 Nikitin MatveyAstana City 24Astana City0:070:07
96108+25:43116 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife1:001:00
97107+25:38163 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 19Synergy Baku Cycling Project1:021:02
98112+28:2796 van Breda RickMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team1:121:12
9937+1:1093 van Luijk SvenMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team0:070:07
1006+0:3761 Räim MihkelIsrael Cycling Academy 23Israel Cycling Academy,,0:07
10178+13:4133 Rybalkin AlekseyGazprom-RusVelo 23Gazprom-RusVelo1:371:37
10285+23:0662 Goldstein RoyIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy1:561:56
10367+6:0065 Turek DanielIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy,,1:56
10498+24:3551 Białobłocki MarcinCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 2:152:15
10592+24:2125 Benfatto MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 29Androni - Sidermec - Bottecchia0:070:07
10679+20:5024 Malucelli MatteoAndroni - Sidermec - Bottecchia 23Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:07
10768+7:1011 Lajcha JurajSlovakia 23Slovakia2:442:44
10896+24:32135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 189611:4111:41
109123+52:07224 Prostokishin AndreyRussia 20Russia,,11:41
110105+25:1852 Sisr FrantišekCCC Sprandi Polkowice  24CCC Sprandi Polkowice 13:0213:02
111115+37:3754 Mihaylov NikolayCCC Sprandi Polkowice  29CCC Sprandi Polkowice ,,13:02
11284+22:0155 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice ,,13:02
113110+27:23206 Rugg Timothy Bike Aid 31 Bike Aid17:1017:10
114114+29:532 Haring MartinDukla Banska Bystrica 30Dukla Banska Bystrica23:0223:02
115117+47:11226 Rostovtsev SergeiRussia 20Russia,,23:02
116120+47:52125 Maltar BrunoMeridiana Kamen Team 22Meridiana Kamen Team,,23:02
117119+47:19223 Piskunov MaximRussia 19Russia,,23:02
118122+48:26186 Vosekalns AndrisRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga,,23:02
119109+26:55143 Lagkuti SergiyKolss Cycling Team 32Kolss Cycling Team,,23:02
120124+52:27131 Cenghialta RiccardoUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 20Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,23:02
121121+48:10161 Mikayilzade MusaSynergy Baku Cycling Project 18Synergy Baku Cycling Project,,23:02
122125+1:01:07136 Viejo José DanielUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,23:02
123126+1:01:22192 Mayer Yannick0711|Cycling 260711|Cycling,,23:02
124113+29:0141 Amador Juan JoséManzana Postobon 19Manzana Postobon,,23:02
125128+1:11:4512 Hloza MichalSlovakia 19Slovakia,,23:02
126118+47:114 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,23:02
127116+43:49165 Iliasov IsmailSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project,,23:02
128127+1:05:03214 Tigrine MehdiMassi - Kuwait Cycling Project 30Massi - Kuwait Cycling Project39:5939:59
129129+1:13:27202 Schnapka Matthias Bike Aid 36 Bike Aid40:0240:02
DNF+ - 14:48:47232 Capek TomasCzech Republic 18Czech Republic--
DNF+ - 14:48:47246 Puskád DávidHungary 28Hungary,,-
DNF+ - 14:48:47225 Iliichev NikolaiRussia 20Russia,,-
DNF+ - 14:48:47242 Moricz DanielHungary 21Hungary,,-
DNF+ - 14:48:47222 Mosin SergeyRussia 21Russia,,-
DNF+ - 14:48:47236 Pietrula NicolasCzech Republic 21Czech Republic,,-
DNF+ - 14:48:4785 Goossens KobeMarlux - Napoleon Games 21Marlux - Napoleon Games,,-
DNF+ - 14:48:47234 Okrouhlicky TomasCzech Republic 31Czech Republic,,-
DNF+ - 14:48:4716 Krajicek MatejSlovakia 22Slovakia,,-
DSQ+ - 14:48:47211 Caseny RubenMassi - Kuwait Cycling Project 30Massi - Kuwait Cycling Project,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
11-56 Tratnik JanCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice 29
24▲2101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC26
313▲10156 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team15
48▲443 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon14
52▼361 Räim MihkelIsrael Cycling Academy 23Israel Cycling Academy10
63▼324 Malucelli MatteoAndroni - Sidermec - Bottecchia 23Androni - Sidermec - Bottecchia10
75▼281 Pauwels KevinMarlux - Napoleon Games 33Marlux - Napoleon Games9
86▼221 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia8
97▼2122 Mucelli DavideMeridiana Kamen Team 30Meridiana Kamen Team8
1015▲582 Vanthourenhout DieterMarlux - Napoleon Games 31Marlux - Napoleon Games7
119▼225 Benfatto MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 29Androni - Sidermec - Bottecchia7
1210▼242 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon6
1311▼266 van Winden DennisIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy6
1412▼263 Dempster ZakIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy6
15-83 Vanthourenhout MichaelMarlux - Napoleon Games 23Marlux - Napoleon Games6
16-146 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team5
17-181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga5
1814▼475 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST4
19-154 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team4
20-111 Bissinger FlorianWSA-Greenlife 29WSA-Greenlife4
2116▼572 Zamparella MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 29Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST4
2217▼523 Frapporti MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 32Androni - Sidermec - Bottecchia3
2318▼5155 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team3
24-142 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team3
2519▼695 Zanotti MarcoMonkey Town Continental Team 28Monkey Town Continental Team3
2620▼664 Neilands KristsIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy2
2721▼6173 Nikitin MatveyAstana City 24Astana City2
2822▼6102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC2
2926▼332 Savitskiy IvanGazprom-RusVelo 25Gazprom-RusVelo2
3023▼7105 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC2
3124▼7192 Mayer Yannick0711|Cycling 260711|Cycling2
3225▼71 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica1
33-193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
11-65 Turek DanielIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy21
2-101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC15
32▼146 Suaza BernardoManzana Postobon 24Manzana Postobon15
43▼142 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon13
5-172 Luchshenko SergeyAstana City 22Astana City10
64▼2181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga9
75▼2135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 18967
86▼221 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia6
97▼275 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST3
108▼222 Cattaneo MattiaAndroni - Sidermec - Bottecchia 26Androni - Sidermec - Bottecchia2
119▼276 Bernardinetti MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 25Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST2
12-11 Lajcha JurajSlovakia 23Slovakia2
1310▼334 Vorobyev AntonGazprom-RusVelo 26Gazprom-RusVelo2
14-193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling2
1511▼453 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 1
16-45 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon1
1712▼5102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC1
1813▼5112 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife1
19-6 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 27Dukla Banska Bystrica1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲GCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
11-5+0:3653 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 14:49:23 14:49:23
22-10+0:3821 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia0:020:02
33-11+0:3884 Iserbyt EliMarlux - Napoleon Games 19Marlux - Napoleon Games,,0:02
44-13+0:3945 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon0:030:03
55-19+0:45174 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City0:090:09
66-24+0:4743 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon0:110:11
78▲152+3:5386 Joseph ThomasMarlux - Napoleon Games 20Marlux - Napoleon Games3:173:17
810▲255+4:15221 Nekrasov DenisRussia 20Russia3:393:39
911▲256+4:22195 Hamm Henrik0711|Cycling 190711|Cycling3:463:46
109▼158+4:245 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica3:483:48
1113▲269+8:02204 Kipkemboi Salim Bike Aid 18 Bike Aid7:267:26
1214▲273+9:34133 Mihailov MihailUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 18968:588:58
1315▲274+9:46245 Valter AttilaHungary 18Hungary9:109:10
1417▲381+21:11193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling20:3520:35
1520▲586+24:11176 Tsoy Vladimir Astana City 20Astana City23:3523:35
1621▲587+24:14184 Kanepejs DeinsRietumu Banka - Riga 21Rietumu Banka - Riga23:3823:38
1725▲894+24:28243 FilutÁs ViktorHungary 20Hungary23:5223:52
1816▼296+24:32135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 189623:5623:56
1919-97+24:33106 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC23:5723:57
2027▲7107+25:38163 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 19Synergy Baku Cycling Project25:0225:02
2129▲8108+25:43116 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife25:0725:07
2212▼10113+29:0141 Amador Juan JoséManzana Postobon 19Manzana Postobon28:2528:25
2322▼1117+47:11226 Rostovtsev SergeiRussia 20Russia46:3546:35
2423▼1118+47:114 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,46:35
2524▼1119+47:19223 Piskunov MaximRussia 19Russia46:4346:43
2630▲4121+48:10161 Mikayilzade MusaSynergy Baku Cycling Project 18Synergy Baku Cycling Project47:3447:34
2735▲8123+52:07224 Prostokishin AndreyRussia 20Russia51:3151:31
2832▲4124+52:27131 Cenghialta RiccardoUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 20Unieuro Trevigiani - Hemus 189651:5151:51
2934▲5125+1:01:07136 Viejo José DanielUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 18961:00:311:00:31
3036▲6128+1:11:4512 Hloza MichalSlovakia 19Slovakia1:11:091:11:09
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲BIBTeamTime
11- Elkov - Author Cycling Team  44:28:02 44:28:02
22- Androni - Sidermec - Bottecchia 0:120:12
33- Manzana Postobon 0:140:14
44- Marlux - Napoleon Games 0:270:27
55- Israel Cycling Academy 0:290:29
66- Kolss Cycling Team 0:420:42
77- Astana City 0:480:48
89▲1 WSA-Greenlife 3:063:06
98▼1 Meridiana Kamen Team 3:093:09
1010- Amplatz - BMC 3:273:27
1111- Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 7:087:08
1212- CCC Sprandi Polkowice  10:1610:16
1313- Dukla Banska Bystrica 10:2410:24
1414- Gazprom-RusVelo 13:0713:07
1515- Bike Aid 20:1020:10
1617▲1 Monkey Town Continental Team 24:3624:36
1718▲1 Rietumu Banka - Riga 24:5624:56
1920▲1 Czech Republic 32:1032:10
2016▼4 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 36:5236:52
2121- Hungary 37:3837:38
2222- Synergy Baku Cycling Project 41:5441:54
2323- Russia 1:25:391:25:39
2424- Slovakia 1:27:471:27:47
2525- Massi - Kuwait Cycling Project 1:49:261:49:26
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

Okolo Slovenska logoDate: 10th June 2017
Avg. speed winner: 40.67 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Nitra › Trnava
Parcours type:
PCS point scale: 2.1.Stage

Race profile



Links
Websites:
www.okoloslovenska.com/

Race ranking position
172nd
65 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.11349 sec.