Search:  
topLogin
2015
2013
»
«

2014»Paris-Arras Tour (2.2)

2014  General classification

RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
14+0:1084 McLay DanielLotto - Belisol U23 22Lotto - Belisol U23853:50:063:50:06
270+5:41152 Bovenhuis JasperKoga Cycling Team 22Koga Cycling Team52,,,,
346+1:22171 Baggio FilippoNankang - Fondriest 25Nankang - Fondriest21,,,,
425+0:46196 Sinner Benoît Armée de Terre 29 Armée de Terre,,,,
52+0:051 Barbier RudyRoubaix Lille Métropole 21Roubaix Lille Métropole,,,,
680+8:40102 Barbero CarlosEuskadi 23Euskadi,,,,
731+0:5665 Yssaad YannisBigMat - Auber 93 20BigMat - Auber 93,,,,
881+8:5443 Hoelgaard DanielEtixx 20Etixx,,,,
95+0:1431 Boudat Thomas Vendée U 20 Vendée U,,,,
1079+6:49135 Šiškevičius EvaldasTeam La Pomme Marseille 13 25Team La Pomme Marseille 13,,,,
1148+1:26183 Janorschke GrischaTeam Vorarlberg 26Team Vorarlberg,,,,
1238+1:1116 Stallaert JoeriVeranclassic - Doltcini 23Veranclassic - Doltcini,,,,
139+0:1981 Capiot AmauryLotto - Belisol U23 20Lotto - Belisol U23,,,,
1468+5:3772 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 24Kolss Cycling Team,,,,
1539+1:1111 Vandewiele FrederikVeranclassic - Doltcini 23Veranclassic - Doltcini,,,,
1635+1:0126 Pedersen Mark SehestedTeam Trefor - Blue Water 22Team Trefor - Blue Water,,,,
1776+6:43163 Le Montagner MaximeBrest Iroise Cyclisme 22Brest Iroise Cyclisme,,,,
1844+1:2151 Biermans JentheDevelopment Team Giant-Shimano  18Development Team Giant-Shimano ,,,,
1971+5:47175 Belli MatteoNankang - Fondriest 25Nankang - Fondriest,,,,
208+0:1986 Van Meirhaeghe JefLotto - Belisol U23 22Lotto - Belisol U23,,,,
211+0:005 Vantomme MaximeRoubaix Lille Métropole 28Roubaix Lille Métropole,,,,
2243+1:16184 Schnaidt FabianTeam Vorarlberg 23Team Vorarlberg,,,,
2358+1:46174 Fiorenza AlfonsoNankang - Fondriest 23Nankang - Fondriest,,,,
2436+1:06141 Amorison FrédéricWallonie - Bruxelles 36Wallonie - Bruxelles,,,,
2574+6:09146 Mottet FlorentWallonie - Bruxelles 22Wallonie - Bruxelles,,,,
2651+1:26111 Mortensen MartinCult Energy Vital Water 29Cult Energy Vital Water,,,,
2760+2:2215 Schoonbroodt BobVeranclassic - Doltcini 23Veranclassic - Doltcini,,,,
2816+0:2434 Cardis Romain Vendée U 21 Vendée U,,,,
293+0:062 Duval JulienRoubaix Lille Métropole 23Roubaix Lille Métropole,,,,
3010+0:20136 Rostollan ThomasTeam La Pomme Marseille 13 28Team La Pomme Marseille 13,,,,
3121+0:4141 Guerin AlexisEtixx 21Etixx,,,,
3240+1:1112 Weber SaschaVeranclassic - Doltcini 26Veranclassic - Doltcini,,,,
336+0:1536 Krainer Taruia Vendée U 22 Vendée U,,,,
3428+0:5192 Fournier MarcCC Nogent sur Oise 19CC Nogent sur Oise,,,,
3520+0:4142 Spokes SamuelEtixx 22Etixx,,,,
3664+5:05195 Lebreton Kévin Armée de Terre 20 Armée de Terre,,,,
3729+0:5191 Daeninck BenoîtCC Nogent sur Oise 32CC Nogent sur Oise,,,,
3849+1:26186 Winter NicolasTeam Vorarlberg 25Team Vorarlberg,,,,
3953+1:26161 Le Gac OlivierBrest Iroise Cyclisme 20Brest Iroise Cyclisme,,,,
4047+1:24154 van Haaren BartKoga Cycling Team 29Koga Cycling Team,,,,
4185+9:33182 Jäger PatrickTeam Vorarlberg 20Team Vorarlberg,,,,
4217+0:33104 Aberasturi JonEuskadi 25Euskadi,,,,
4350+1:26153 Boskamp MelvinKoga Cycling Team 23Koga Cycling Team,,,,
4422+0:4146 Hník KarelEtixx 22Etixx,,,,
4523+0:4144 Dolezel RadovanEtixx 20Etixx,,,,
4611+0:21132 Gonçalves JoséTeam La Pomme Marseille 13 25Team La Pomme Marseille 13,,,,
4724+0:46191 Le Roux Romain Armée de Terre 21 Armée de Terre,,,,
4845+1:2152 van der Haar LarsDevelopment Team Giant-Shimano  22Development Team Giant-Shimano ,,,,
4918+0:33106 Larrinaga JonEuskadi 23Euskadi,,,,
5012+0:21134 Vaubourzeix ThomasTeam La Pomme Marseille 13 24Team La Pomme Marseille 13,,,,
5119+0:3532 Cornu Jérémy Vendée U 22 Vendée U,,,,
5213+0:2283 Leemans RobLotto - Belisol U23 20Lotto - Belisol U23,,,,
5356+1:26185 Springer ChristophTeam Vorarlberg 28Team Vorarlberg,,,,
5414+0:2285 Pols RubenLotto - Belisol U23 19Lotto - Belisol U23,,,,
5530+0:5564 Gouault PierreBigMat - Auber 93 21BigMat - Auber 93,,,,
5626+0:46193 Armirail Bruno Armée de Terre 20 Armée de Terre,,,,
5715+0:23131 Antomarchi JulienTeam La Pomme Marseille 13 30Team La Pomme Marseille 13,,,,
587+0:1535 Morice Julien Vendée U 22 Vendée U,,,,
5954+1:26164 Botrel YannBrest Iroise Cyclisme 24Brest Iroise Cyclisme,,,,
6063+4:1971 Prevar OleksandrKolss Cycling Team 23Kolss Cycling Team,,,,
6132+0:5663 Jakin AloBigMat - Auber 93 27BigMat - Auber 93,,,,
6273+5:5022 Guldhammer RasmusTeam Trefor - Blue Water 25Team Trefor - Blue Water,,,,
6352+1:26165 Haspot AnthonyBrest Iroise Cyclisme Brest Iroise Cyclisme,,,,
6488+12:12101 Txoperena BeñatEuskadi 22Euskadi,,,,
6541+1:1114 Ottema RickVeranclassic - Doltcini 21Veranclassic - Doltcini,,,,
6637+1:06194 Teychenne Mathieu Armée de Terre 25 Armée de Terre,,,,
6765+5:2466 Renault MaximeBigMat - Auber 93 24BigMat - Auber 93,,,,
6866+5:27144 Dron BorisWallonie - Bruxelles 26Wallonie - Bruxelles,,,,
6927+0:46192 Guyot Yann Armée de Terre 28 Armée de Terre,,,,
7069+5:3775 Kvachuk OleksandrKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team,,,,
7196+15:48103 Mínguez MiguelEuskadi 25Euskadi,,,,
7298+17:16121 Savitskiy IvanRussian Helicopters 22Russian Helicopters,,,,
7355+1:26151 Hooghiemster ReneKoga Cycling Team 27Koga Cycling Team,,,,
7433+0:5662 Tronet StevenBigMat - Auber 93 27BigMat - Auber 93,,,,
7534+0:5661 Brun FredericBigMat - Auber 93 25BigMat - Auber 93,,,,
7672+5:47181 Baldo NicolasTeam Vorarlberg 29Team Vorarlberg,,,,
7742+1:1576 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team,,,,
7877+6:43166 GUEZENNEC VincentBrest Iroise Cyclisme Brest Iroise Cyclisme,,,,
7959+1:46173 Dal Santo NicolaNankang - Fondriest 25Nankang - Fondriest,,,,
8067+5:3096 Turgis AnthonyCC Nogent sur Oise 20CC Nogent sur Oise0:190:19
8162+3:5845 Kerkhof TimEtixx 20Etixx0:280:28
8282+9:17156 Atzori UmbertoKoga Cycling Team 26Koga Cycling Team0:320:32
8383+9:18105 Zuazubiskar IllartEuskadi 24Euskadi0:380:38
8457+1:4533 Grellier Fabien Vendée U 19 Vendée U0:500:50
8575+6:37114 Bøchmann LasseCult Energy Vital Water 30Cult Energy Vital Water,,0:50
8661+2:4023 Kragh Andersen SørenTeam Trefor - Blue Water 19Team Trefor - Blue Water1:391:39
8778+6:4473 Bratashchuk AndriiKolss Cycling Team 22Kolss Cycling Team2:252:25
8899+17:2374 Golovash OleksandrKolss Cycling Team 22Kolss Cycling Team7:407:40
8995+15:344 Paiani Jean-louRoubaix Lille Métropole 25Roubaix Lille Métropole,,7:40
9084+9:26162 Lelay DavidBrest Iroise Cyclisme 34Brest Iroise Cyclisme,,7:40
9190+13:24176 Forconi GiacomoNankang - Fondriest 21Nankang - Fondriest,,7:40
9294+14:47113 Würtz Schmidt MadsCult Energy Vital Water 20Cult Energy Vital Water9:009:00
9387+10:26116 Pedersen MadsCult Energy Vital Water 18Cult Energy Vital Water,,9:00
9486+9:5194 GARBET NicolasCC Nogent sur Oise 22CC Nogent sur Oise,,9:00
9593+14:216 Vermeulen FranckRoubaix Lille Métropole 38Roubaix Lille Métropole,,9:00
9689+12:47145 Dufrasne JonathanWallonie - Bruxelles 26Wallonie - Bruxelles11:4111:41
9792+14:02142 Anciaux MaximeWallonie - Bruxelles 23Wallonie - Bruxelles,,11:41
98100+21:01143 Chevalier OlivierWallonie - Bruxelles 24Wallonie - Bruxelles,,11:41
9997+16:2693 Ginelli VincentCC Nogent sur Oise 19CC Nogent sur Oise12:1812:18
10091+13:52155 Castelijns TwanKoga Cycling Team 25Koga Cycling Team12:2612:26
DNF+ -8:06:4225 Quaade RasmusTeam Trefor - Blue Water 24Team Trefor - Blue Water,,12:26
DNF+ -8:06:4295 Keo EmmanuelCC Nogent sur Oise 23CC Nogent sur Oise,,12:26
DNF+ -8:06:42123 Sazanov AndreyRussian Helicopters 20Russian Helicopters,,12:26
DNF+ -8:06:4213 Gardeyn GorikVeranclassic - Doltcini 34Veranclassic - Doltcini,,12:26


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCIPntTime
11-5 Vantomme MaximeRoubaix Lille Métropole 28Roubaix Lille Métropole40258:06:428:06:42
22-1 Barbier RudyRoubaix Lille Métropole 21Roubaix Lille Métropole30180:050:05
33-2 Duval JulienRoubaix Lille Métropole 23Roubaix Lille Métropole16140:060:06
48▲484 McLay DanielLotto - Belisol U23 22Lotto - Belisol U2312110:100:10
54▼131 Boudat Thomas Vendée U 20 Vendée U1080:140:14
66-36 Krainer Taruia Vendée U 22 Vendée U860:150:15
75▼235 Morice Julien Vendée U 22 Vendée U64,,0:15
810▲286 Van Meirhaeghe JefLotto - Belisol U23 22Lotto - Belisol U23330:190:19
97▼281 Capiot AmauryLotto - Belisol U23 20Lotto - Belisol U232,,0:19
1014▲4136 Rostollan ThomasTeam La Pomme Marseille 13 28Team La Pomme Marseille 1310:200:20
1113▲2132 Gonçalves JoséTeam La Pomme Marseille 13 25Team La Pomme Marseille 130:210:21
129▼3134 Vaubourzeix ThomasTeam La Pomme Marseille 13 24Team La Pomme Marseille 13,,0:21
1311▼283 Leemans RobLotto - Belisol U23 20Lotto - Belisol U230:220:22
1412▼285 Pols RubenLotto - Belisol U23 19Lotto - Belisol U23,,0:22
1515-131 Antomarchi JulienTeam La Pomme Marseille 13 30Team La Pomme Marseille 130:230:23
1616-34 Cardis Romain Vendée U 21 Vendée U0:240:24
1717-104 Aberasturi JonEuskadi 25Euskadi0:330:33
1818-106 Larrinaga JonEuskadi 23Euskadi,,0:33
1919-32 Cornu Jérémy Vendée U 22 Vendée U0:350:35
2020-42 Spokes SamuelEtixx 22Etixx0:410:41
2122▲141 Guerin AlexisEtixx 21Etixx,,0:41
2221▼146 Hník KarelEtixx 22Etixx,,0:41
23-44 Dolezel RadovanEtixx 20Etixx,,0:41
2423▼1191 Le Roux Romain Armée de Terre 21 Armée de Terre0:460:46
2527▲2196 Sinner Benoît Armée de Terre 29 Armée de Terre,,0:46
2625▼1193 Armirail Bruno Armée de Terre 20 Armée de Terre,,0:46
2724▼3192 Guyot Yann Armée de Terre 28 Armée de Terre,,0:46
2830▲292 Fournier MarcCC Nogent sur Oise 19CC Nogent sur Oise0:510:51
2931▲291 Daeninck BenoîtCC Nogent sur Oise 32CC Nogent sur Oise,,0:51
3032▲264 Gouault PierreBigMat - Auber 93 21BigMat - Auber 930:550:55
3134▲365 Yssaad YannisBigMat - Auber 93 20BigMat - Auber 930:560:56
3235▲363 Jakin AloBigMat - Auber 93 27BigMat - Auber 93,,0:56
3336▲362 Tronet StevenBigMat - Auber 93 27BigMat - Auber 93,,0:56
3437▲361 Brun FredericBigMat - Auber 93 25BigMat - Auber 93,,0:56
3538▲326 Pedersen Mark SehestedTeam Trefor - Blue Water 22Team Trefor - Blue Water1:011:01
3641▲5141 Amorison FrédéricWallonie - Bruxelles 36Wallonie - Bruxelles1:061:06
3726▼11194 Teychenne Mathieu Armée de Terre 25 Armée de Terre,,1:06
3843▲516 Stallaert JoeriVeranclassic - Doltcini 23Veranclassic - Doltcini1:111:11
3945▲611 Vandewiele FrederikVeranclassic - Doltcini 23Veranclassic - Doltcini,,1:11
4044▲412 Weber SaschaVeranclassic - Doltcini 26Veranclassic - Doltcini,,1:11
4146▲514 Ottema RickVeranclassic - Doltcini 21Veranclassic - Doltcini,,1:11
4249▲776 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team1:151:15
4348▲5184 Schnaidt FabianTeam Vorarlberg 23Team Vorarlberg1:161:16
4450▲651 Biermans JentheDevelopment Team Giant-Shimano  18Development Team Giant-Shimano 1:211:21
4551▲652 van der Haar LarsDevelopment Team Giant-Shimano  22Development Team Giant-Shimano ,,1:21
4652▲6171 Baggio FilippoNankang - Fondriest 25Nankang - Fondriest1:221:22
4761▲14154 van Haaren BartKoga Cycling Team 29Koga Cycling Team1:241:24
4855▲7183 Janorschke GrischaTeam Vorarlberg 26Team Vorarlberg1:261:26
4959▲10186 Winter NicolasTeam Vorarlberg 25Team Vorarlberg,,1:26
5058▲8153 Boskamp MelvinKoga Cycling Team 23Koga Cycling Team,,1:26
5160▲9111 Mortensen MartinCult Energy Vital Water 29Cult Energy Vital Water,,1:26
5257▲5165 Haspot AnthonyBrest Iroise Cyclisme Brest Iroise Cyclisme,,1:26
5364▲11161 Le Gac OlivierBrest Iroise Cyclisme 20Brest Iroise Cyclisme,,1:26
5463▲9164 Botrel YannBrest Iroise Cyclisme 24Brest Iroise Cyclisme,,1:26
5562▲7151 Hooghiemster ReneKoga Cycling Team 27Koga Cycling Team,,1:26
5665▲9185 Springer ChristophTeam Vorarlberg 28Team Vorarlberg,,1:26
5733▼2433 Grellier Fabien Vendée U 19 Vendée U1:451:45
5856▼2174 Fiorenza AlfonsoNankang - Fondriest 23Nankang - Fondriest1:461:46
5967▲8173 Dal Santo NicolaNankang - Fondriest 25Nankang - Fondriest,,1:46
6069▲915 Schoonbroodt BobVeranclassic - Doltcini 23Veranclassic - Doltcini2:222:22
6140▼2123 Kragh Andersen SørenTeam Trefor - Blue Water 19Team Trefor - Blue Water2:402:40
6270▲845 Kerkhof TimEtixx 20Etixx3:583:58
6372▲971 Prevar OleksandrKolss Cycling Team 23Kolss Cycling Team4:194:19
6474▲10195 Lebreton Kévin Armée de Terre 20 Armée de Terre5:055:05
6577▲1266 Renault MaximeBigMat - Auber 93 24BigMat - Auber 935:245:24
6678▲12144 Dron BorisWallonie - Bruxelles 26Wallonie - Bruxelles5:275:27
6775▲896 Turgis AnthonyCC Nogent sur Oise 20CC Nogent sur Oise5:305:30
6880▲1272 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 24Kolss Cycling Team5:375:37
6979▲1075 Kvachuk OleksandrKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team,,5:37
7083▲13152 Bovenhuis JasperKoga Cycling Team 22Koga Cycling Team5:415:41
7185▲14175 Belli MatteoNankang - Fondriest 25Nankang - Fondriest5:475:47
7286▲14181 Baldo NicolasTeam Vorarlberg 29Team Vorarlberg,,5:47
7387▲1422 Guldhammer RasmusTeam Trefor - Blue Water 25Team Trefor - Blue Water5:505:50
7488▲14146 Mottet FlorentWallonie - Bruxelles 22Wallonie - Bruxelles6:096:09
7582▲7114 Bøchmann LasseCult Energy Vital Water 30Cult Energy Vital Water6:376:37
7689▲13163 Le Montagner MaximeBrest Iroise Cyclisme 22Brest Iroise Cyclisme6:436:43
7790▲13166 GUEZENNEC VincentBrest Iroise Cyclisme Brest Iroise Cyclisme,,6:43
7873▼573 Bratashchuk AndriiKolss Cycling Team 22Kolss Cycling Team6:446:44
7991▲12135 Šiškevičius EvaldasTeam La Pomme Marseille 13 25Team La Pomme Marseille 136:496:49
8094▲14102 Barbero CarlosEuskadi 23Euskadi8:408:40
8196▲1543 Hoelgaard DanielEtixx 20Etixx8:548:54
8295▲13156 Atzori UmbertoKoga Cycling Team 26Koga Cycling Team9:179:17
8393▲10105 Zuazubiskar IllartEuskadi 24Euskadi9:189:18
8466▼18162 Lelay DavidBrest Iroise Cyclisme 34Brest Iroise Cyclisme9:269:26
8598▲13182 Jäger PatrickTeam Vorarlberg 20Team Vorarlberg9:339:33
8629▼5794 GARBET NicolasCC Nogent sur Oise 22CC Nogent sur Oise9:519:51
8754▼33116 Pedersen MadsCult Energy Vital Water 18Cult Energy Vital Water10:2610:26
88101▲13101 Txoperena BeñatEuskadi 22Euskadi12:1212:12
8942▼47145 Dufrasne JonathanWallonie - Bruxelles 26Wallonie - Bruxelles12:4712:47
9081▼9176 Forconi GiacomoNankang - Fondriest 21Nankang - Fondriest13:2413:24
9153▼38155 Castelijns TwanKoga Cycling Team 25Koga Cycling Team13:5213:52
9268▼24142 Anciaux MaximeWallonie - Bruxelles 23Wallonie - Bruxelles14:0214:02
9376▼176 Vermeulen FranckRoubaix Lille Métropole 38Roubaix Lille Métropole14:2114:21
9484▼10113 Würtz Schmidt MadsCult Energy Vital Water 20Cult Energy Vital Water14:4714:47
9592▼34 Paiani Jean-louRoubaix Lille Métropole 25Roubaix Lille Métropole15:3415:34
96102▲6103 Mínguez MiguelEuskadi 25Euskadi15:4815:48
9771▼2693 Ginelli VincentCC Nogent sur Oise 19CC Nogent sur Oise16:2616:26
98103▲5121 Savitskiy IvanRussian Helicopters 22Russian Helicopters17:1617:16
99100▲174 Golovash OleksandrKolss Cycling Team 22Kolss Cycling Team17:2317:23
10097▼3143 Chevalier OlivierWallonie - Bruxelles 24Wallonie - Bruxelles21:0121:01


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
1-76 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team10
21▼1195 Lebreton Kévin Armée de Terre 20 Armée de Terre10
32▼1176 Forconi GiacomoNankang - Fondriest 21Nankang - Fondriest6
43▼142 Spokes SamuelEtixx 22Etixx5
5-154 van Haaren BartKoga Cycling Team 29Koga Cycling Team5
6-23 Kragh Andersen SørenTeam Trefor - Blue Water 19Team Trefor - Blue Water4
7-86 Van Meirhaeghe JefLotto - Belisol U23 22Lotto - Belisol U233
8-96 Turgis AnthonyCC Nogent sur Oise 20CC Nogent sur Oise3
94▼5111 Mortensen MartinCult Energy Vital Water 29Cult Energy Vital Water2
10-45 Kerkhof TimEtixx 20Etixx1
11-116 Pedersen MadsCult Energy Vital Water 18Cult Energy Vital Water1
125▼7103 Mínguez MiguelEuskadi 25Euskadi1


RnkPrev▼▲GCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
11-2+0:051 Barbier RudyRoubaix Lille Métropole 21Roubaix Lille Métropole8:06:478:06:47
2-4+0:1084 McLay DanielLotto - Belisol U23 22Lotto - Belisol U230:050:05
3-5+0:1431 Boudat Thomas Vendée U 20 Vendée U0:090:09
4-8+0:1986 Van Meirhaeghe JefLotto - Belisol U23 22Lotto - Belisol U230:140:14
5-9+0:1981 Capiot AmauryLotto - Belisol U23 20Lotto - Belisol U23,,0:14
6-13+0:2283 Leemans RobLotto - Belisol U23 20Lotto - Belisol U230:170:17
7-14+0:2285 Pols RubenLotto - Belisol U23 19Lotto - Belisol U23,,0:17
8-16+0:2434 Cardis Romain Vendée U 21 Vendée U0:190:19
9-20+0:4142 Spokes SamuelEtixx 22Etixx0:360:36
10-21+0:4141 Guerin AlexisEtixx 21Etixx,,0:36
11-23+0:4144 Dolezel RadovanEtixx 20Etixx,,0:36
12-24+0:46191 Le Roux Romain Armée de Terre 21 Armée de Terre0:410:41
13-26+0:46193 Armirail Bruno Armée de Terre 20 Armée de Terre,,0:41
14-28+0:5192 Fournier MarcCC Nogent sur Oise 19CC Nogent sur Oise0:460:46
15-30+0:5564 Gouault PierreBigMat - Auber 93 21BigMat - Auber 930:500:50
16-31+0:5665 Yssaad YannisBigMat - Auber 93 20BigMat - Auber 93,,0:50
17-41+1:1114 Ottema RickVeranclassic - Doltcini 21Veranclassic - Doltcini1:061:06
18-44+1:2151 Biermans JentheDevelopment Team Giant-Shimano  18Development Team Giant-Shimano 1:161:16
19-52+1:26165 Haspot AnthonyBrest Iroise Cyclisme Brest Iroise Cyclisme1:211:21
20-53+1:26161 Le Gac OlivierBrest Iroise Cyclisme 20Brest Iroise Cyclisme,,1:21
21-57+1:4533 Grellier Fabien Vendée U 19 Vendée U1:401:40
22-61+2:4023 Kragh Andersen SørenTeam Trefor - Blue Water 19Team Trefor - Blue Water2:352:35
23-62+3:5845 Kerkhof TimEtixx 20Etixx3:533:53
24-64+5:05195 Lebreton Kévin Armée de Terre 20 Armée de Terre5:005:00
25-67+5:3096 Turgis AnthonyCC Nogent sur Oise 20CC Nogent sur Oise5:255:25
26-78+6:4473 Bratashchuk AndriiKolss Cycling Team 22Kolss Cycling Team6:396:39
27-80+8:40102 Barbero CarlosEuskadi 23Euskadi8:358:35
28-81+8:5443 Hoelgaard DanielEtixx 20Etixx8:498:49
29-85+9:33182 Jäger PatrickTeam Vorarlberg 20Team Vorarlberg9:289:28
30-87+10:26116 Pedersen MadsCult Energy Vital Water 18Cult Energy Vital Water10:2110:21
31-90+13:24176 Forconi GiacomoNankang - Fondriest 21Nankang - Fondriest13:1913:19
32-94+14:47113 Würtz Schmidt MadsCult Energy Vital Water 20Cult Energy Vital Water14:4214:42
33-97+16:2693 Ginelli VincentCC Nogent sur Oise 19CC Nogent sur Oise16:2116:21
34-98+17:16121 Savitskiy IvanRussian Helicopters 22Russian Helicopters17:1117:11


RnkPrev▼▲BIBTeamTime
11- Lotto - Belisol U23  22:34:54 22:34:54
22- Etixx ,,,,
311▲8 Nankang - Fondriest ,,,,
43▼1 Roubaix Lille Métropole ,,,,
55- Veranclassic - Doltcini ,,,,
64▼2 Koga Cycling Team ,,,,
77- Vendée U ,,,,
86▼2 Team Vorarlberg ,,,,
914▲5 Team La Pomme Marseille 13 ,,,,
109▼1 BigMat - Auber 93 ,,,,
1110▼1 Brest Iroise Cyclisme ,,,,
1213▲1 Armée de Terre ,,,,
1312▼1 Wallonie - Bruxelles ,,,,
1416▲2 Kolss Cycling Team ,,,,
158▼7 CC Nogent sur Oise 0:190:19
1615▼1 Team Trefor - Blue Water 1:391:39
1718▲1 Euskadi 8:078:07
1817▼1 Cult Energy Vital Water 14:1114:11


Race information

Date: 25th May 2014
Race category: Men Elite
PCS point scale: 2.2/U23

Websites:
www.clovissportorganisation.fr
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.08081 sec.