2019
2021
2020»91st

Il Piccolo Lombardia

(1.2U)
2020»One day race»OggiognoOggiogno(177.7k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
130 SWEENY HarryLotto - Soudal U2322Lotto - Soudal U2330154:15:38
244 HINDSGAUL MADSEN JacobUno-X Pro Cycling Team20Uno-X Pro Cycling Team25100:23
0:23
325 DEBESAY YakobEquipe continentale Groupama-FDJ21Equipe continentale Groupama-FDJ207,,
0:23
423 MONIQUET SylvainEquipe continentale Groupama-FDJ22Equipe continentale Groupama-FDJ154,,
0:23
516 HELLEMOSE AsbjørnVelo Club Mendrisio21Velo Club Mendrisio102,,
0:23
646 HULGAARD MortenUno-X Pro Cycling Team22Uno-X Pro Cycling Team51,,
0:23
7104 SCHNEITER JoabSwiss Racing Academy22Swiss Racing Academy31:03
1:03
843 LEKNESSUND AndreasUno-X Pro Cycling Team21Uno-X Pro Cycling Team11:16
1:16
937 COLLEONI KevinBiesse Arvedi20Biesse Arvedi11:56
1:56
1029 VANDENABEELE HenriLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U231,,
1:56
1184 TRACZ SzymonCCC Development Team21CCC Development Team,,
1:56
1242 HVIDEBERG Jonas IversbyUno-X Pro Cycling Team21Uno-X Pro Cycling Team,,
1:56
1332 VAN GILS MaximLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U232:20
2:20
1434 VERVLOESEM XandresLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U23,,
2:20
1533 VERSCHAEVE ViktorLotto - Soudal U2322Lotto - Soudal U23,,
2:20
1641 ANDERSEN IdarUno-X Pro Cycling Team21Uno-X Pro Cycling Team,,
2:20
178 PARET-PEINTRE ValentinChambery Cyclisme Competition19Chambery Cyclisme Competition,,
2:20
18103 MÜLLER RetoSwiss Racing Academy22Swiss Racing Academy2:44
2:44
1935 CARBONI MatteoBiesse Arvedi21Biesse Arvedi2:57
2:57
2017 RIGATTI TommasoTeam Colpack Ballan22Team Colpack Ballan3:03
3:03
21154 ZINGLE AxelCC Etupes21CC Etupes3:41
3:41
22105 VOISARD YannisSwiss Racing Academy22Swiss Racing Academy3:45
3:45
2373 DRIZNERS JarradHagens Berman Axeon21Hagens Berman Axeon3:51
3:51
24135 VAN DER BEKEN AaronEFC-L&R Vulsteke19EFC-L&R Vulsteke,,
3:51
25156 MARIS EliasGM Recycling Team20GM Recycling Team,,
3:51
263 ZAMBANINI EdoardoZalf Euromobil Désirée Fior19Zalf Euromobil Désirée Fior,,
3:51
27133 NAUDTS ThomasEFC-L&R Vulsteke20EFC-L&R Vulsteke,,
3:51
2836 BELLERI MichaelBiesse Arvedi21Biesse Arvedi,,
3:51
29150 LECLAINCHE GwenCC Etupes20CC Etupes,,
3:51
30169 MALLE NicolasVC Pays de Loudeac22VC Pays de Loudeac,,
3:51
3119 BALDACCINI DavideTeam Colpack Ballan22Team Colpack Ballan,,
3:51
3221 TIBERI AntonioTeam Colpack Ballan19Team Colpack Ballan,,
3:51
33160 VANDENBROECK YarnoGM Recycling Team21GM Recycling Team,,
3:51
3456 TOLIO AlexCasillo - Petroli Firenze - Hopplà20Casillo - Petroli Firenze - Hopplà,,
3:51
3522 RASTELLI LucaTeam Colpack Ballan20Team Colpack Ballan,,
3:51
3679 EL GOUZI OmarIseo Serrature - Rime - Carnovali21Iseo Serrature - Rime - Carnovali,,
3:51
37122 ZEA Luis DanielSangemini Trevigiani Mg.k Vis21Sangemini Trevigiani Mg.k Vis,,
3:51
38131 CLYNHENS ToonEFC-L&R Vulsteke19EFC-L&R Vulsteke,,
3:51
39149 BRAZ AFONSO ClementCC Etupes20CC Etupes,,
3:51
40148 SHCHYPAK OleksandrVelo Plus Racing Team Palazzago20Velo Plus Racing Team Palazzago,,
3:51
41157 DU FOUR JensGM Recycling Team21GM Recycling Team,,
3:51
4228 VAN DEN BERG LarsEquipe continentale Groupama-FDJ22Equipe continentale Groupama-FDJ4:04
4:04
4375 DAVIS ColeHagens Berman Axeon21Hagens Berman Axeon5:41
5:41
4469 PLAMONDON RobinIsrael Cycling Academy20Israel Cycling Academy6:35
6:35
4545 KULSET SindreUno-X Pro Cycling Team22Uno-X Pro Cycling Team,,
6:35
46125 JOHNSTON CalumHoldsworth Zappi Team22Holdsworth Zappi Team,,
6:35
47129 WRIGHT PaulHoldsworth Zappi Team22Holdsworth Zappi Team,,
6:35
4885 PEKALA PiotrCCC Development Team22CCC Development Team,,
6:35
49115 CAPRON RemiAkros - Excelsior - Thömus20Akros - Excelsior - Thömus6:46
6:46
50173 MANGERTSEDER MatthiasMaloja Pushbikers21Maloja Pushbikers,,
6:46
5168 MILES CarsonIsrael Cycling Academy20Israel Cycling Academy6:50
6:50
5215 GAFFURI MattiaVelo Club Mendrisio21Velo Club Mendrisio7:07
7:07
531 COLNAGHI LucaZalf Euromobil Désirée Fior21Zalf Euromobil Désirée Fior,,
7:07
5439 CONCA FilippoBiesse Arvedi22Biesse Arvedi,,
7:07
55168 LAURANCE AxelVC Pays de Loudeac19VC Pays de Loudeac7:10
7:10
5647 SEMENOV AlexandrVino - Astana Motors21Vino - Astana Motors7:15
7:15
572 BARISON EmanueleZalf Euromobil Désirée Fior22Zalf Euromobil Désirée Fior7:34
7:34
586 CHARRIN AloïsChambery Cyclisme Competition20Chambery Cyclisme Competition,,
7:34
5954 FARESIN EdoardoCasillo - Petroli Firenze - Hopplà22Casillo - Petroli Firenze - Hopplà8:51
8:51
60102 EGGENBERG RubenSwiss Racing Academy20Swiss Racing Academy8:56
8:56
61151 LEFAURE PaulCC Etupes21CC Etupes9:58
9:58
6231 PATTYN StevenLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U23,,
9:58
63144 PESENTI JacopoVelo Plus Racing Team Palazzago20Velo Plus Racing Team Palazzago,,
9:58
6440 DRESTI NicholasBiesse Arvedi19Biesse Arvedi10:21
10:21
DNF147 FUENTES CHAVES Fabian CamiloVelo Plus Racing Team Palazzago22Velo Plus Racing Team Palazzago-
DNF175 SCHLACHTER FranzMaloja Pushbikers19Maloja Pushbikers-
DNF38 MENEGOTTO JacopoBiesse Arvedi20Biesse Arvedi-
DNF80 SPADINI EnricoIseo Serrature - Rime - Carnovali20Iseo Serrature - Rime - Carnovali-
DNF109 POTOČKI ViktorLjubljana Gusto Santic21Ljubljana Gusto Santic-
DNF126 HOLLYMAN MasonHoldsworth Zappi Team20Holdsworth Zappi Team-
DNF141 KERCKHAERT JochemWielerploeg Groot Amsterdam19Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF166 BOILEAU AlanVC Pays de Loudeac21VC Pays de Loudeac-
DNF18 MASOTTO LeandroTeam Colpack Ballan21Team Colpack Ballan-
DNF70 DAVIDZON LahavIsrael Cycling Academy20Israel Cycling Academy-
DNF94 FREDDI MatteoBeltrami TSA Marchiol19Beltrami TSA Marchiol-
DNF161 BAFFI StefanoCycling Development Guerciotti22Cycling Development Guerciotti-
DNF10 LAPEIRA PaulChambery Cyclisme Competition20Chambery Cyclisme Competition-
DNF57 RAIMONDI AlexCasillo - Petroli Firenze - Hopplà20Casillo - Petroli Firenze - Hopplà-
DNF89 PESENTI ThomasBeltrami TSA Marchiol20Beltrami TSA Marchiol-
DNF116 BACHMANN LaurinAkros - Excelsior - Thömus21Akros - Excelsior - Thömus-
DNF136 SAVER KasperEFC-L&R Vulsteke19EFC-L&R Vulsteke-
DNF152 PIERRE EliottCC Etupes19CC Etupes-
DNF176 WOLLENBERG TimMaloja Pushbikers20Maloja Pushbikers-
DNF48 PRONSKIY DaniilVino - Astana Motors20Vino - Astana Motors-
DNF81 BALLABIO GiacomoIseo Serrature - Rime - Carnovali22Iseo Serrature - Rime - Carnovali-
DNF110 SKOK AnžeLjubljana Gusto Santic20Ljubljana Gusto Santic-
DNF127 MARTIN TomHoldsworth Zappi TeamHoldsworth Zappi Team-
DNF142 KRIJNSEN JelteWielerploeg Groot Amsterdam19Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF167 GILBERT AurélienVC Pays de Loudeac19VC Pays de Loudeac-
DNF20 CAIATI AldoTeam Colpack Ballan21Team Colpack Ballan-
DNF71 QUINN SeanHagens Berman Axeon20Hagens Berman Axeon-
DNF101 BOGLI JonathanSwiss Racing Academy20Swiss Racing Academy-
DNF137 BOELE NielsWielerploeg Groot Amsterdam22Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF162 GARGANTINI DarioCycling Development Guerciotti21Cycling Development Guerciotti-
DNF11 FUMAGALLI FedericoVelo Club Mendrisio18Velo Club Mendrisio-
DNF58 RIGOLLET LaurentCasillo - Petroli Firenze - Hopplà21Casillo - Petroli Firenze - Hopplà-
DNF90 PARISINI NicolòBeltrami TSA Marchiol20Beltrami TSA Marchiol-
DNF119 PIERANTOZZI LucioSangemini Trevigiani Mg.k Vis21Sangemini Trevigiani Mg.k Vis-
DNF153 RICHARD MaximeCC Etupes20CC Etupes-
DNF4 SLOMP SamuelZalf Euromobil Désirée Fior19Zalf Euromobil Désirée Fior-
DNF49 BRUSSENSKIY GlebVino - Astana Motors20Vino - Astana Motors-
DNF83 KRAWCZYK SzymonCCC Development Team22CCC Development Team-
DNF111 JURISEVIC CarloLjubljana Gusto Santic18Ljubljana Gusto Santic-
DNF130 MCKIBBIN NicHoldsworth Zappi Team22Holdsworth Zappi Team-
DNF143 FANTONI MatteoVelo Plus Racing Team Palazzago20Velo Plus Racing Team Palazzago-
DNF170 PASTUREL MaximeVC Pays de Loudeac20VC Pays de Loudeac-
DNF24 STEWART JakeEquipe continentale Groupama-FDJ21Equipe continentale Groupama-FDJ-
DNF72 ANDERSON EdwardHagens Berman Axeon22Hagens Berman Axeon-
DNF106 BLUM EliaSwiss Racing Academy19Swiss Racing Academy-
DNF120 MARINOZZI AlessandroSangemini Trevigiani Mg.k Vis22Sangemini Trevigiani Mg.k Vis-
DNF138 VOOGT NiekWielerploeg Groot Amsterdam19Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF163 CORINI MatteoCycling Development Guerciotti19Cycling Development Guerciotti-
DNF12 ALDEGHERI DavideVelo Club Mendrisio19Velo Club Mendrisio-
DNF65 GOLDSTEIN EdoIsrael Cycling Academy20Israel Cycling Academy-
DNF91 CRETTI LucaBeltrami TSA Marchiol19Beltrami TSA Marchiol-
DNF155 VAN BOVEN LucaGM Recycling Team20GM Recycling Team-
DNF5 BAUDIN AlexChambery Cyclisme Competition19Chambery Cyclisme Competition-
DNF50 FEDOROV YevgeniyVino - Astana Motors20Vino - Astana Motors-
DNF86 WALKOWIAK KacperCCC Development Team20CCC Development Team-
DNF112 PEKOVSEK AljazLjubljana Gusto Santic19Ljubljana Gusto Santic-
DNF145 SESSA GerardoVelo Plus Racing Team Palazzago20Velo Plus Racing Team Palazzago-
DNF171 HEMING MikaMaloja Pushbikers20Maloja Pushbikers-
DNF26 ASKEY LewisEquipe continentale Groupama-FDJ19Equipe continentale Groupama-FDJ-
DNF77 PELLIZZER MattiaIseo Serrature - Rime - Carnovali22Iseo Serrature - Rime - Carnovali-
DNF107 PRAH AljažLjubljana Gusto Santic21Ljubljana Gusto Santic-
DNF121 CIUCCARELLI RiccardoSangemini Trevigiani Mg.k Vis20Sangemini Trevigiani Mg.k Vis-
DNF139 HOEKS DaanWielerploeg Groot Amsterdam20Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF164 CONSOLARO ChristopherCycling Development Guerciotti20Cycling Development Guerciotti-
DNF13 SANTAROMITA AlessandroVelo Club Mendrisio20Velo Club Mendrisio-
DNF66 BEN MOSHE YuvalIsrael Cycling Academy21Israel Cycling Academy-
DNF92 RACCANI SimoneBeltrami TSA Marchiol19Beltrami TSA Marchiol-
DNF158 BONNEU KamielGM Recycling Team21GM Recycling Team-
DNF7 HÖGLUND AugustChambery Cyclisme Competition18Chambery Cyclisme Competition-
DNF51 CHZHAN IgorVino - Astana Motors21Vino - Astana Motors-
DNF87 GAŁKA MichałCCC Development Team19CCC Development Team-
DNF113 DEBONS AntoineAkros - Excelsior - Thömus22Akros - Excelsior - Thömus-
DNF132 DESAL CerielEFC-L&R Vulsteke20EFC-L&R Vulsteke-
DNF146 CAVALLO LucaVelo Plus Racing Team Palazzago20Velo Plus Racing Team Palazzago-
DNF172 HORNSTEIN TobiasMaloja Pushbikers19Maloja Pushbikers-
DNF27 DAVY ClémentEquipe continentale Groupama-FDJ22Equipe continentale Groupama-FDJ-
DNF78 MANTOVANI SebastianoIseo Serrature - Rime - Carnovali21Iseo Serrature - Rime - Carnovali-
DNF108 AVBELJ BlazLjubljana Gusto Santic18Ljubljana Gusto Santic-
DNF124 DI GUGLIELMO FabioSangemini Trevigiani Mg.k Vis22Sangemini Trevigiani Mg.k Vis-
DNF140 HABETS JordanWielerploeg Groot Amsterdam18Wielerploeg Groot Amsterdam-
DNF165 BENECH PierreVC Pays de Loudeac20VC Pays de Loudeac-
DNF14 PASQUOTTO LeonardoVelo Club Mendrisio20Velo Club Mendrisio-
DNF67 ABU-FARES SanedIsrael Cycling Academy21Israel Cycling Academy-
DNF93 BARONCINI FilippoBeltrami TSA Marchiol20Beltrami TSA Marchiol-
DNF159 DEBEIR ArnoGM Recycling Team21GM Recycling Team-
DNF9 RETAILLEAU ValentinChambery Cyclisme Competition20Chambery Cyclisme Competition-
DNF52 SHTEIN LoganVino - Astana Motors21Vino - Astana Motors-
DNF88 GORAK DominikCCC Development Team18CCC Development Team-
DNF114 AEBI AntoineAkros - Excelsior - Thömus22Akros - Excelsior - Thömus-
DNF134 BLOUWE LouisEFC-L&R Vulsteke20EFC-L&R Vulsteke-
DNS59 BROWN ConnorNTT Continental Cycling Team22NTT Continental Cycling Team-
DNS118 QUINCEY ScottAkros - Excelsior - Thömus21Akros - Excelsior - Thömus-
DNS97 LIPOWITZ FlorianTirol KTM Cycling Team20Tirol KTM Cycling Team-
DNS74 FOUCHÉ JamesHagens Berman Axeon22Hagens Berman Axeon-
DNS60 MULUBRHAN HenokNTT Continental Cycling Team20NTT Continental Cycling Team-
DNS123 MARTINELLI EdoardoSangemini Trevigiani Mg.k Vis20Sangemini Trevigiani Mg.k Vis-
DNS98 RIVI SamueleTirol KTM Cycling Team22Tirol KTM Cycling Team-
DNS76 EGHOLM JakobHagens Berman Axeon22Hagens Berman Axeon-
DNS61 LAVRIČ MartinNTT Continental Cycling Team21NTT Continental Cycling Team-
DNS128 BAHR ChristianHoldsworth Zappi Team20Holdsworth Zappi Team-
DNS99 STEINHAUSER GeorgTirol KTM Cycling Team18Tirol KTM Cycling Team-
DNS82 TABARELLI LeonardoIseo Serrature - Rime - Carnovali21Iseo Serrature - Rime - Carnovali-
DNS62 ABREHA Negasi HayluNTT Continental Cycling Team20NTT Continental Cycling Team-
DNS174 RIETZLER KilianMaloja Pushbikers19Maloja Pushbikers-
DNS53 VERRE AlessandroCasillo - Petroli Firenze - Hopplà18Casillo - Petroli Firenze - Hopplà-
DNS100 LÜHRS LeslieTirol KTM Cycling Team19Tirol KTM Cycling Team-
DNS95 BAYER TobiasTirol KTM Cycling Team20Tirol KTM Cycling Team-
DNS63 CHRISTENSEN DrewNTT Continental Cycling Team19NTT Continental Cycling Team-
DNS55 BENEDETTI GabrieleCasillo - Petroli Firenze - Hopplà20Casillo - Petroli Firenze - Hopplà-
DNS117 THIÉBAUD ValèreAkros - Excelsior - Thömus21Akros - Excelsior - Thömus-
DNS96 ENGELHARDT FelixTirol KTM Cycling Team20Tirol KTM Cycling Team-
DNS64 TESFATSION NatnaelNTT Continental Cycling Team21NTT Continental Cycling Team-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    04 October 2020
  • Avg. speed winner:
    41.71 km/h
  • Race category:
    MU - Men U23
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    177.7 km
  • Race ranking:
    1

Race profile

Sites