Search:  
topLogin

2018»29th Trofej Porec - Porec Trophy (1.2)

2018  One day race  »  Porec  ›  Tar   (156k)

Clear filter
RnkRiderAgeTeamUCIPntTime
1 Liepiņš EmīlsOne Pro Cycling 25One Pro Cycling40153:23:333:23:33
2 Kragh Andersen Asbjørn Team Virtu Cycling 25Team Virtu Cycling3010,,0:00
3 Rajović DušanAdria Mobil 20Adria Mobil257,,0:00
4 Pogačar TadejLjubljana Gusto Xaurum 19Ljubljana Gusto Xaurum204,,0:00
5 Katrašnik GašperAdria Mobil 22Adria Mobil152,,0:00
6 Hagen KristerTeam Coop  29Team Coop 101,,0:00
7 Stallaert JoeriTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic5,,0:00
8 Friesecke GianTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic3,,0:00
9 Stewart ThomasJLT Condor 28JLT Condor3,,0:00
10 Fortin FilippoTeam Felbermayr - Simplon Wels  29Team Felbermayr - Simplon Wels 3,,0:00
11 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 28Elkov - Author Cycling Team,,0:00
12 Schneiter Joab 19,,0:00
13 Pajek Luka 21,,0:00
14 Eekhoff NilsDevelopment Team Sunweb 20Development Team Sunweb,,0:00
15 Schäppi Martin 21,,0:00
16 Schlemmer LukasTeam Felbermayr - Simplon Wels  22Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:00
17 Rumac JosipMeridiana Kamen Team 23Meridiana Kamen Team,,0:00
18 Hatz Christopher 26,,0:00
19 Korošec RokMy Bike - Stevens 24My Bike - Stevens,,0:00
20 Neumann Dominik 22,,0:00
21 Lukkedahl ØivindTeam Coop  23Team Coop ,,0:00
22 Primožič Jaka 19,,0:00
23 Salzmann JodokWSA Pushbikers 22WSA Pushbikers,,0:00
24 Koch ChristianLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg,,0:00
25 Asgreen KasperTeam Virtu Cycling 23Team Virtu Cycling,,0:00
26 Moniquet SylvainAGO-Aqua Service 20AGO-Aqua Service,,0:00
27 Eibegger MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels  33Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:00
28 Domagalski KarolOne Pro Cycling 28One Pro Cycling,,0:00
29 Wirtgen TomAGO-Aqua Service 21AGO-Aqua Service,,0:00
30 Röber Dominik 18,,0:00
31 Einhorn Itamar 20,,0:00
32 Honoré Mikkel FrølichTeam Virtu Cycling 21Team Virtu Cycling,,0:00
33 Wildauer MarkusTirol Cycling Team 19Tirol Cycling Team,,0:00
34 Konwa PiotrElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,0:00
35 Tasset MarvinAGO-Aqua Service 20AGO-Aqua Service,,0:00
36 Schultz JesperTeam Virtu Cycling 22Team Virtu Cycling,,0:00
37 Slater AlistairJLT Condor 25JLT Condor,,0:00
38 Brück Victor 21,,0:00
39 Capek Tomas 19,,0:00
40 Cotar Luka 21,,0:00
41 Ritzinger Felix 21,,0:00
42 Kovács MátéPannon Cycling Team 21Pannon Cycling Team,,0:00
43 Mugerli MatejMy Bike - Stevens 36My Bike - Stevens,,0:00
44 Märkl NiklasDevelopment Team Sunweb 19Development Team Sunweb,,0:00
45 Dinkler Jonathan 22,,0:00
46 Pestiaux YannAGO-Aqua Service 19AGO-Aqua Service,,0:00
47 Sirucek Vaclav 19,,0:00
48 Lavrič Martin 19,,0:00
49 Gibson MatthewJLT Condor 21JLT Condor,,0:00
50 Lehky Roman 21,,0:00
51 Schelling PatrickTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic,,0:00
52 Rabottini MatteoMeridiana Kamen Team 30Meridiana Kamen Team,,0:00
53 Sekanina Adam 22,,0:00
54 Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  29Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:00
55 Jenko Robert 27,,0:00
56 Finkšt TilenLjubljana Gusto Xaurum 20Ljubljana Gusto Xaurum,,0:00
57 Penko IzidorLjubljana Gusto Xaurum 21Ljubljana Gusto Xaurum,,0:00
58 Adamietz JohannesTirol Cycling Team 19Tirol Cycling Team,,0:00
59 Božič JonAdria Mobil 21Adria Mobil,,0:00
60 Kusztor PéterMy Bike - Stevens 33My Bike - Stevens,,0:00
61 Van Vuchelen TomAGO-Aqua Service 18AGO-Aqua Service,,0:00
62 Thielebeule Willi 34,,0:00
63 Wille Markus  18,,0:00
64 Franz Toni 21,,0:00
65 Kišerlovski EmanuelMeridiana Kamen Team 33Meridiana Kamen Team,,0:00
66 Cemazar Nik 18,,0:00
67 Hason Ofek 23,,0:00
68 Grošelj MaticLjubljana Gusto Xaurum 21Ljubljana Gusto Xaurum,,0:00
69 Rogina RadoslavAdria Mobil 39Adria Mobil,,0:00
70 Boubal MartinCK Pribram Fany Gastro 33CK Pribram Fany Gastro,,0:00
71 Knapp DanielTirol Cycling Team 21Tirol Cycling Team,,0:00
72 Sommer Aron 19,,0:00
73 Mobach JarnoDevelopment Team Sunweb 19Development Team Sunweb,,0:00
74 Szatmary AndrasPannon Cycling Team 27Pannon Cycling Team,,0:00
75 Horvat ŽigaAdria Mobil 19Adria Mobil,,0:00
76 Grošelj ŽigaAdria Mobil 24Adria Mobil,,0:00
77 Kvasina Filip 19,,0:00
78 Trettwer HelmutWSA Pushbikers 34WSA Pushbikers,,0:00
79 Porzner ManuelTirol Cycling Team 22Tirol Cycling Team,,0:00
80 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,0:00
81 Bayer TobiasTirol Cycling Team 18Tirol Cycling Team,,0:00
82 Ručigaj ŽigaLjubljana Gusto Xaurum 22Ljubljana Gusto Xaurum,,0:00
83 Müller Robert 31,,0:00
84 Guex Quentin 21,,0:00
85 Meiler LukasTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic,,0:00
86 Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 28Team Vorarlberg Santic,,0:00
87 Baylis TomOne Pro Cycling 22One Pro Cycling,,0:00
88 Hampl Petr 250:430:43
89 FilutÁs ViktorPannon Cycling Team 21Pannon Cycling Team0:470:47
90 Mäder Gino 21,,0:47
91 Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  19Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:47
92 Burton GermainJLT Condor 23JLT Condor,,0:47
93 Gruber PavelCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro,,0:47
94 Debons Antoine 20,,0:47
95 Veyhe TorkilTeam Virtu Cycling 28Team Virtu Cycling,,0:47
96 Tunset AntonTeam Coop  20Team Coop ,,0:47
97 Höög GustavTeam Coop  22Team Coop ,,0:47
98 Käßmann Fabian 191:001:00
99 Jägeler Robert 21,,1:00
100 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team,,1:00
101 Hačecký VojtěchElkov - Author Cycling Team 30Elkov - Author Cycling Team,,1:00
102 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 34Elkov - Author Cycling Team,,1:00
103 Kaspera Christoph 23,,1:00
104 Bajc AndiMy Bike - Stevens 29My Bike - Stevens,,1:00
105 Banicek DeniMeridiana Kamen Team 28Meridiana Kamen Team1:251:25
106 Maltar BrunoMeridiana Kamen Team 23Meridiana Kamen Team,,1:25
107 Fidler GerdMy Bike - Stevens 21My Bike - Stevens1:301:30
108 Bendixen LouisTeam Coop  22Team Coop 1:351:35
109 Bekken Jon-andersTeam Coop  19Team Coop ,,1:35
110 Vanoverberghe JensDevelopment Team Sunweb 18Development Team Sunweb1:461:46
111 Neuhauser MarcelTeam Felbermayr - Simplon Wels  21Team Felbermayr - Simplon Wels ,,1:46
112 Kopfauf MarkusWSA Pushbikers 21WSA Pushbikers,,1:46
113 Gall FelixDevelopment Team Sunweb 20Development Team Sunweb,,1:46
114 Otruba JakubElkov - Author Cycling Team 20Elkov - Author Cycling Team,,1:46
115 Mccarthy Robert-jonJLT Condor 23JLT Condor2:022:02
116 Brezina Jonas 192:052:05
117 Scott JacobOne Pro Cycling 22One Pro Cycling2:272:27
118 Jürß MalteLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg,,2:27
119 Tracz SzymonOne Pro Cycling 19One Pro Cycling2:352:35
120 Kelly JakeOne Pro Cycling 23One Pro Cycling2:442:44
121 Ben Moshe Yuval 182:582:58
122 Badilatti MatteoTeam Vorarlberg Santic 25Team Vorarlberg Santic,,2:58
123 Brandlmeier Stefan 25,,2:58
124 Zechmeister Tomas 243:053:05
125 Cihlar Adam ,,3:05
126 Prochazka Michal ,,3:05
127 Pavlič Marko 25,,3:05
128 Abu-Fares Saned 183:113:11
129 Sagadin Luka 18,,3:11
130 Hollo BotondPannon Cycling Team 25Pannon Cycling Team,,3:11
131 Kozelj Martin 28,,3:11
132 Cibej Simon 203:263:26
133 Ostervuh Jan 18,,3:26
134 Ortner Lukas 193:393:39
135 Mayer Yannick 273:553:55
136 Magdeburg Tobias 20,,3:55
137 Gavenda Jan 184:284:28
138 Umhaller ThomasMy Bike - Stevens 22My Bike - Stevens4:444:44
139 Malik RobertCK Pribram Fany Gastro 24CK Pribram Fany Gastro4:504:50
140 Hähnel FrederikLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg7:217:21
141 Majoli Fran 208:288:28
142 Tu SergioDevelopment Team Sunweb 21Development Team Sunweb,,8:28
DNF Avitan Lior --
DNF Sranc Peter 18,,-
DNF Orosz GergőPannon Cycling Team 18Pannon Cycling Team,,-
DNF Ballabio Giacomo 20,,-
DNF Ilić Ognjen 19,,-
DNF Kulisch Erik ,,-
DNF Götzenberger Tobias  24,,-
DNF Bavec Timotej ,,-
DNF Appelt LeoLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,-
DNF Zathureczky MarkPannon Cycling Team 20Pannon Cycling Team,,-
DNF Jakoubek TomasCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro,,-
DNF Kock Daniel  18,,-
DNF Gebauer Oskar 19,,-
DNF Obersteiner Florian 22,,-
DNF Furlan Jernej ,,-
DNF Weber PhilipLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,-
DNF Solar Krystof 18,,-
DNF Kuba KarelCK Pribram Fany Gastro 18CK Pribram Fany Gastro,,-
DNF Grick Matthias 27,,-
DNF Briggs GrahamJLT Condor 34JLT Condor,,-
DNF Egner Arne 23,,-
DNF Auer DanielWSA Pushbikers 23WSA Pushbikers,,-
DNF Augustin Hannes 20,,-
DNF Modlitba VojtěchCK Pribram Fany Gastro 21CK Pribram Fany Gastro,,-
DNF Poulton Jared 23,,-
DNF Šmid Jakob 22,,-
DNF Kamp AlexanderTeam Virtu Cycling 24Team Virtu Cycling,,-
DNF Pugliese AntoninoMeridiana Kamen Team 27Meridiana Kamen Team,,-
DNF Kolb StefanWSA Pushbikers 20WSA Pushbikers,,-
DNF Pakalski Henrik 18,,-
DNF Pecher Anton ,,-
DNS Jerman ŽigaLjubljana Gusto Xaurum 19Ljubljana Gusto Xaurum,,-
DNS Dobbs SamTirol Cycling Team 20Tirol Cycling Team,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


Race information

Date: 3rd March 2018
Avg. speed winner: 45.98 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Porec › Tar
Parcours type:
PCS point scale: 1.2

Race profile



Links
Race ranking position
236th
28 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.09984 sec.