Search:  
topLogin

2020»31st Trofej Poreč - Poreč Trophy (1.2)

2020  One day race  »  Poreč  ›  Tar   (156k)

Clear filter
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
194 Kooij OlavJumbo-Visma Development Team 18Jumbo-Visma Development Team40153:28:323:28:32
222 Katrašnik GašperAdria Mobil 24Adria Mobil3010,,0:00
3111 Finkšt TilenLjubljana Gusto Santic 22Ljubljana Gusto Santic257,,0:00
465 Soto Nelson AndrésColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas 25Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas204,,0:00
5151 Bajc AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels  31Team Felbermayr - Simplon Wels 152,,0:00
6241 Cotar LukaKK Kranj 23KK Kranj1010:040:04
781 Heinschke LeonDevelopment Team Sunweb 20Development Team Sunweb5,,0:04
82 Jerman ŽigaEquipe continentale Groupama-FDJ 21Equipe continentale Groupama-FDJ3,,0:04
9135 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik3,,0:04
1082 Märkl NiklasDevelopment Team Sunweb 21Development Team Sunweb3,,0:04
1111 Rebellin DavideMeridiana Kamen Team 48Meridiana Kamen Team,,0:04
12163 Juntunen Antti-JussiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 20Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:04
13233 Rojus AdomaitisKlaipeda Cycling Team  21Klaipeda Cycling Team ,,0:04
14256 Ručigaj ŽigamebloJOGI Pro-concrete 24mebloJOGI Pro-concrete,,0:04
15176 Petruš JiříTopforex Lapierre Pro Cycling Team 23Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:04
16121 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg,,0:04
17201 Kaňkovský AloisElkov - Kasper 36Elkov - Kasper,,0:04
18213 Nesi NicolasD'Amico - UM Tools 22D'Amico - UM Tools,,0:04
19282 Stenzel JakobVeloclub Ratisbona 26Veloclub Ratisbona,,0:04
204 Page HugoEquipe continentale Groupama-FDJ 18Equipe continentale Groupama-FDJ,,0:04
21114 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 20Ljubljana Gusto Santic,,0:04
22143 Pakalski HenrikRad - Net Rose Team 20Rad - Net Rose Team,,0:04
23271 Hampl PetrTeam TJ Favorit Brno 27Team TJ Favorit Brno,,0:04
24225 Sidorov IgorGazprom-Rusvelo U23 20Gazprom-Rusvelo U23,,0:04
2545 Bayer TobiasTirol KTM Cycling Team 20Tirol KTM Cycling Team,,0:04
26222 Vtiurin AntonGazprom-Rusvelo U23 19Gazprom-Rusvelo U23,,0:04
27204 Schlegel MichalElkov - Kasper 24Elkov - Kasper,,0:04
2851 Abenante PasqualeCasillo - Petroli Firenze - Hopplà 22Casillo - Petroli Firenze - Hopplà,,0:04
29104 Ropero AlejandroKometa Xstra Cycling Team 21Kometa Xstra Cycling Team,,0:04
3033 Maestri MircoBardiani-CSF-Faizanè 28Bardiani-CSF-Faizanè,,0:04
3146 Kierner FlorianTirol KTM Cycling Team 20Tirol KTM Cycling Team,,0:04
3273 Mugerli MatejContinental Team Sport.Land. Niederösterreich 38Continental Team Sport.Land. Niederösterreich,,0:04
3312 Barać AntonioMeridiana Kamen Team 23Meridiana Kamen Team,,0:04
34175 Repa VojtechTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:04
35223 Kugaevski GlebGazprom-Rusvelo U23 20Gazprom-Rusvelo U23,,0:04
36245 Repše UrošKK Kranj 26KK Kranj,,0:04
375 Petrucci MattiaEquipe continentale Groupama-FDJ 19Equipe continentale Groupama-FDJ,,0:04
38242 Čemažar NikKK Kranj 20KK Kranj,,0:04
39123 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,0:04
40205 Sisr FrantišekElkov - Kasper 26Elkov - Kasper,,0:04
41184 Meiler MartinTeam Vorarlberg Santic 21Team Vorarlberg Santic,,0:04
42244 Primožič JakaKK Kranj 21KK Kranj,,0:04
43273 Prochazka MichalTeam TJ Favorit Brno 20Team TJ Favorit Brno,,0:04
44272 Rotter MichalTeam TJ Favorit Brno 19Team TJ Favorit Brno,,0:04
45243 Pirih AlesKK Kranj 20KK Kranj,,0:04
46226 Popov AntonGazprom-Rusvelo U23 21Gazprom-Rusvelo U23,,0:04
47224 Fatkullin ValeriiGazprom-Rusvelo U23 21Gazprom-Rusvelo U23,,0:04
48166 Pajur MarkusTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:04
49196 Salzmann JodokWSA KTM Graz 24WSA KTM Graz,,0:04
50116 Jurisevic CarloLjubljana Gusto Santic 18Ljubljana Gusto Santic,,0:04
5161 Casallas Rincon Yeisson Ferney Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas 20Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas,,0:04
5264 Quiroz Óscar AdalbertoColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas 25Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas,,0:04
53252 Govekar MatevzmebloJOGI Pro-concrete 19mebloJOGI Pro-concrete,,0:04
54171 Blasko MatejTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:04
55182 Burke JackTeam Vorarlberg Santic 24Team Vorarlberg Santic,,0:04
56183 Kockelmann RaphaelTeam Vorarlberg Santic 20Team Vorarlberg Santic,,0:04
5741 Engelhardt FelixTirol KTM Cycling Team 19Tirol KTM Cycling Team,,0:04
5872 Kolb StefanContinental Team Sport.Land. Niederösterreich 22Continental Team Sport.Land. Niederösterreich,,0:04
59174 Habermann RichardTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:04
60185 Meo Felix JamesTeam Vorarlberg Santic 22Team Vorarlberg Santic,,0:04
61173 Gajdula MarekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 18Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:04
62206 Zahálka MatejElkov - Kasper 26Elkov - Kasper,,0:04
63202 Hník KarelElkov - Kasper 28Elkov - Kasper,,0:04
64186 Schinnagel JohannesTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic,,0:04
65231 Bagdonas GediminasKlaipeda Cycling Team  34Klaipeda Cycling Team ,,0:04
661 Balmer AlexandreEquipe continentale Groupama-FDJ 19Equipe continentale Groupama-FDJ,,0:04
67274 Gruber PavelTeam TJ Favorit Brno 23Team TJ Favorit Brno,,0:04
6863 Atapuma DarwinColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas 32Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas,,0:04
6962 Aguirre Hernán RicardoColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas 24Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas,,0:04
703 Moniquet SylvainEquipe continentale Groupama-FDJ 22Equipe continentale Groupama-FDJ,,0:04
71251 Naglic RokmebloJOGI Pro-concrete 23mebloJOGI Pro-concrete,,0:04
72154 Grošelj ŽigaTeam Felbermayr - Simplon Wels  26Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:04
7343 Gamper FlorianTirol KTM Cycling Team 20Tirol KTM Cycling Team,,0:04
7444 Lipowitz FlorianTirol KTM Cycling Team 19Tirol KTM Cycling Team,,0:04
7542 Friedrich MarcoTirol KTM Cycling Team 22Tirol KTM Cycling Team,,0:04
76101 Fetter ErikKometa Xstra Cycling Team 19Kometa Xstra Cycling Team,,0:04
77262 Dauge LucasTeam Novo Nordisk Development 23Team Novo Nordisk Development,,0:04
78164 Kazis DanielsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 18Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:04
7956 Zurlo MatteoCasillo - Petroli Firenze - Hopplà 21Casillo - Petroli Firenze - Hopplà,,0:04
80215 Raggio LucaD'Amico - UM Tools 24D'Amico - UM Tools,,0:04
81221 Kurianov SergeiGazprom-Rusvelo U23 19Gazprom-Rusvelo U23,,0:04
8231 Benfatto MarcoBardiani-CSF-Faizanè 32Bardiani-CSF-Faizanè,,0:04
83203 Kukrle MichaelElkov - Kasper 25Elkov - Kasper,,0:04
84214 Pitzanti OrlandoD'Amico - UM Tools 19D'Amico - UM Tools,,0:04
85246 Kvasina FilipKK Kranj 21KK Kranj,,0:04
86125 Werner FranzLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:04
8725 Omrzel AljažAdria Mobil 19Adria Mobil,,0:04
8815 Kalaba DušanMeridiana Kamen Team 23Meridiana Kamen Team,,0:04
8934 Orsini UmbertoBardiani-CSF-Faizanè 25Bardiani-CSF-Faizanè,,0:04
90112 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic,,0:04
91275 Dolezal AdamTeam TJ Favorit Brno 19Team TJ Favorit Brno,,0:04
92133 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik,,0:04
93155 Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  31Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:04
94113 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic,,0:04
95153 Fortin FilippoTeam Felbermayr - Simplon Wels  31Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:04
96162 Ärm RaitTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com0:400:40
9735 Pessot AlessandroBardiani-CSF-Faizanè 24Bardiani-CSF-Faizanè,,0:40
98103 Puppio AntonioKometa Xstra Cycling Team 20Kometa Xstra Cycling Team,,0:40
99165 Peltonen Ukko IisakkiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:40
100281 Giessibl SeverinVeloclub Ratisbona 20Veloclub Ratisbona,,0:40
101152 Bosch ManuelTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:40
102144 Peter JannisRad - Net Rose Team 19Rad - Net Rose Team,,0:40
103145 Rosner LinusRad - Net Rose Team 18Rad - Net Rose Team,,0:40
104126 Zetzsche TheoLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,0:40
10576 Saltzman JasonContinental Team Sport.Land. Niederösterreich 22Continental Team Sport.Land. Niederösterreich,,0:40
106264 Phippen LoganTeam Novo Nordisk Development 27Team Novo Nordisk Development,,0:40
107283 Greenberg CoryVeloclub Ratisbona 32Veloclub Ratisbona,,0:40
108232 Lašinis VenantasKlaipeda Cycling Team  23Klaipeda Cycling Team ,,0:40
109263 Kotulski PrzemyslawTeam Novo Nordisk Development 20Team Novo Nordisk Development,,0:40
11036 Monaco AlessandroBardiani-CSF-Faizanè 22Bardiani-CSF-Faizanè,,0:40
111211 Bresciani MichaelD'Amico - UM Tools 25D'Amico - UM Tools,,0:40
112134 Oelke TimP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:40
11353 Cervellera AndreaCasillo - Petroli Firenze - Hopplà 21Casillo - Petroli Firenze - Hopplà,,0:40
11421 Jarc AljažAdria Mobil 20Adria Mobil,,0:40
115254 Hočevar KristjanmebloJOGI Pro-concrete 20mebloJOGI Pro-concrete,,0:40
11655 Marchetti MorenoCasillo - Petroli Firenze - Hopplà 21Casillo - Petroli Firenze - Hopplà0:520:52
11726 Per DavidAdria Mobil 25Adria Mobil,,0:52
11823 Kump MarkoAdria Mobil 31Adria Mobil,,0:52
119181 Amann DominikTeam Vorarlberg Santic 21Team Vorarlberg Santic0:570:57
120265 Bietry SachaTeam Novo Nordisk Development 19Team Novo Nordisk Development,,0:57
121255 Pavlič MarkomebloJOGI Pro-concrete 27mebloJOGI Pro-concrete,,0:57
122276 Kminek VojtechTeam TJ Favorit Brno 19Team TJ Favorit Brno,,0:57
123106 Verza RiccardoKometa Xstra Cycling Team 22Kometa Xstra Cycling Team,,0:57
124172 Capek TomasTopforex Lapierre Pro Cycling Team 21Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:57
125195 Ritzinger FelixWSA KTM Graz 23WSA KTM Graz,,0:57
126105 Sevilla Diego PabloKometa Xstra Cycling Team 24Kometa Xstra Cycling Team1:091:09
127236 Kmieliauskas RokasKlaipeda Cycling Team  19Klaipeda Cycling Team 1:141:14
128253 Jenko RobertmebloJOGI Pro-concrete 29mebloJOGI Pro-concrete1:261:26
12993 Hessmann MichelJumbo-Visma Development Team 18Jumbo-Visma Development Team1:301:30
13084 Naberman TimDevelopment Team Sunweb 20Development Team Sunweb,,1:30
13195 van der Tuuk AxelJumbo-Visma Development Team 18Jumbo-Visma Development Team,,1:30
13292 Fisher-Black FinnJumbo-Visma Development Team 18Jumbo-Visma Development Team,,1:30
13386 Wilksch HannesDevelopment Team Sunweb 18Development Team Sunweb,,1:30
134115 Avbelj BlazLjubljana Gusto Santic 18Ljubljana Gusto Santic,,1:30
13596 van Veenendaal HiddeJumbo-Visma Development Team 19Jumbo-Visma Development Team,,1:30
136192 Köck DanielWSA KTM Graz 20WSA KTM Graz,,1:30
13791 Ballerstedt MauriceJumbo-Visma Development Team 19Jumbo-Visma Development Team,,1:30
13854 Coati LucaCasillo - Petroli Firenze - Hopplà 20Casillo - Petroli Firenze - Hopplà,,1:30
139284 Kaspera ChristophVeloclub Ratisbona 25Veloclub Ratisbona1:461:46
140285 Burghardt LuisVeloclub Ratisbona 19Veloclub Ratisbona,,1:46
141132 Lindner TomP&S Metalltechnik 18P&S Metalltechnik,,1:46
142131 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,1:46
143142 Geßner JakobRad - Net Rose Team 20Rad - Net Rose Team,,1:46
144216 Rinaldi NicholasD'Amico - UM Tools 23D'Amico - UM Tools,,1:46
145136 Röber DominikP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,1:46
14674 Pöll StefanContinental Team Sport.Land. Niederösterreich 33Continental Team Sport.Land. Niederösterreich,,1:46
147141 Frahm JasperRad - Net Rose Team 24Rad - Net Rose Team,,1:46
148234 Beniusis JustasKlaipeda Cycling Team  22Klaipeda Cycling Team 1:591:59
14924 Murn BostjanAdria Mobil 19Adria Mobil,,1:59
150161 Livintsev AntonTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com2:082:08
15152 Cataldo LorenzoCasillo - Petroli Firenze - Hopplà 20Casillo - Petroli Firenze - Hopplà2:102:10
152194 Schlemmer LukasWSA KTM Graz 25WSA KTM Graz2:202:20
153191 Auer DanielWSA KTM Graz 25WSA KTM Graz,,2:20
15475 Reiter JakobContinental Team Sport.Land. Niederösterreich 19Continental Team Sport.Land. Niederösterreich,,2:20
155193 Maier FlorianWSA KTM Graz 19WSA KTM Graz,,2:20
156235 Masiulis DenasKlaipeda Cycling Team  20Klaipeda Cycling Team ,,2:20
157102 Garavaglia GiacomoKometa Xstra Cycling Team 23Kometa Xstra Cycling Team,,2:20
15885 Wacker Ludvig AntonDevelopment Team Sunweb 19Development Team Sunweb2:302:30
15983 Mayrhofer MariusDevelopment Team Sunweb 19Development Team Sunweb,,2:30
160122 Schmiedel SebastianLKT Team Brandenburg 23LKT Team Brandenburg,,2:30
161124 Weber PhilipLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg4:004:00
16213 Lojen MatijaMeridiana Kamen Team 18Meridiana Kamen Team6:006:00
DNF71 Gruber JulianContinental Team Sport.Land. Niederösterreich 22Continental Team Sport.Land. Niederösterreich--
DNF66 Camargo Diego AndresColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas 21Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas,,-
DNF16 Samardzic BernardMeridiana Kamen Team 24Meridiana Kamen Team,,-
DNF261 De Sota NigelTeam Novo Nordisk Development 24Team Novo Nordisk Development,,-
DNF14 Marenzi LorenzoMeridiana Kamen Team 21Meridiana Kamen Team,,-
DNF212 Amadio EmanueleD'Amico - UM Tools 21D'Amico - UM Tools,,-
DNS32 Dalla Valle NicolasBardiani-CSF-Faizanè 22Bardiani-CSF-Faizanè,,-
DNS156 Umhaller ThomasTeam Felbermayr - Simplon Wels  24Team Felbermayr - Simplon Wels ,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Date: 8th March 2020
Avg. speed winner: 44.88 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Poreč › Tar
Parcours type: 0*
PCS point scale: 1.2

Race profile



Race ranking position
269th
20 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.11888 sec.