2019»Puchar Uzdrowisk Karpackich (1.2)

2019  One day race  »  Jedlicze  ›  Rymanów-Zdrój   (140.2k)

Clear filter
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
1 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 22P&S Metalltechnik40153:29:533:29:53
2 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 31Dukla Banska Bystrica30100:280:28
3 Kiskonen Siim 222571:081:08
4 Schormair FabianP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik204,,1:08
5 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik152,,1:08
6 Röber DominikP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik101,,1:08
7 Detko ArturTeam Hurom 36Team Hurom51:361:36
8 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik33:193:19
9 Podlaski MichałWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R3,,3:19
10 Pekala PiotrCCC Development Team 21CCC Development Team3,,3:19
11 Rugovac DenisTufo - Pardus Prostějov 26Tufo - Pardus Prostějov,,3:19
12 Manakov Victor 274:164:16
13 Shumov NikolaiMinsk Cycling Club 25Minsk Cycling Club,,4:16
14 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik,,4:16
15 Murias Jakub 21,,4:16
16 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,4:16
17 Bockelmann LucaLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,4:16
18 Pajur Markus 18,,4:16
19 Pajek LukaSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,4:16
20 Pokorny Jiri 22,,4:16
21 Yilmaz Yunus Emre 23,,4:16
22 LichnovskÝ LudekTufo - Pardus Prostějov 24Tufo - Pardus Prostějov,,4:16
23 Lehky Roman 23,,4:16
24 Zarebski Marcin 18,,4:16
25 Prangel Kristo 21,,4:16
26 Budzinski MarcinTeam Hurom 21Team Hurom,,4:16
27 Kus AdamTeam Hurom 20Team Hurom,,4:16
28 Stöhr JanAC Sparta Praha 28AC Sparta Praha,,4:16
29 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 30Dukla Banska Bystrica,,4:16
30 Honsa FrantisekAC Sparta Praha 19AC Sparta Praha,,4:16
31 Lajcha Juraj 25,,4:16
32 Kohout Martin 20,,4:16
33 Malik Robert 25,,4:16
34 Kostanski Mateusz 20,,4:16
35 Pakalski Henrik 20,,4:16
36 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg,,4:16
37 Kistowski KacperWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R,,4:16
38 Jatczak Artur 20,,4:16
39 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 28Team Hurom,,4:16
40 Gieracki Patryk 20,,4:16
41 Umhaller ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  24SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,4:16
42 Lukasik Krzysztof 25,,4:16
43 Benz-kuch Max 18,,4:16
44 Stöhr PavelAC Sparta Praha 28AC Sparta Praha,,4:16
45 Budzinski TomaszTeam Hurom 21Team Hurom,,4:16
46 Honkisz Adrian 31,,4:16
47 Sukhov Maksim 22,,4:16
48 Stark ImmanuelP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik,,4:16
49 Sazanov Andrey 25,,4:16
50 Brzozka Adrian 32,,4:16
51 Koch ChristianLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg5:205:20
52 Kostecki PatrykTeam Hurom 26Team Hurom,,5:20
53 Balkan SerkanSalcano Sakarya BB Team 25Salcano Sakarya BB Team,,5:20
54 Vahtra Norman 225:485:48
55 Zamrozniak Jakub 23,,5:48
56 Nieboras Mateusz 20,,5:48
57 Halejak Wojciech 36,,5:48
58 Hammerschmid RaphaelSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,5:48
59 Klabouch Petr 20,,5:48
60 Hebík Martin 36,,5:48
61 Kuklewicz Karol 21,,5:48
62 Jakoubek Tomas 198:378:37
DNF Gruber Pavel 23--
DNF Walkowiak KacperCCC Development Team 19CCC Development Team,,-
DNF Ryba JanAC Sparta Praha 24AC Sparta Praha,,-
DNF Dolnicek MarekTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,-
DNF Michalek Mariusz 31,,-
DNF Ilchenko Vladimir 23,,-
DNF Varhaňovský JakubDukla Banska Bystrica 20Dukla Banska Bystrica,,-
DNF Örencik Ahmet 20,,-
DNF Kloc Dawid 20,,-
DNF Ivashkin AntonMinsk Cycling Club 23Minsk Cycling Club,,-
DNF Gavenda Miroslav 22,,-
DNF Repa Vojtech 19,,-
DNF Augustin Hannes 22,,-
DNF Oros SamuelDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,-
DNF Kalojíros TomášAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,-
DNF Miazga Maksim 18,,-
DNF Kozak Mariusz 27,,-
DNF Kovalev Evgeny 30,,-
DNF Ärm Rait 19,,-
DNF Sayar MustafaSalcano Sakarya BB Team 30Salcano Sakarya BB Team,,-
DNF Nocen Adam 19,,-
DNF Bieniek Damian 19,,-
DNF Gavenda Martin 18,,-
DNF Domin KrzysztofSangemini - Trevigiani - MG.Kvis  19Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis ,,-
DNF Plambeck Philipp 21,,-
DNF Vlčák MartinDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,-
DNF Capek Tomas 20,,-
DNF Werner FranzLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,-
DNF Strokau VasiliMinsk Cycling Club 23Minsk Cycling Club,,-
DNF Abay BurakBrunei Continental Cycling Team 23Brunei Continental Cycling Team,,-
DNF Nisu Oskar 25,,-
DNF Modlitba Vojtěch 22,,-
DNF Malan PetrAC Sparta Praha 23AC Sparta Praha,,-
DNF Zeman Alex 20,,-
DNF Szostka Pawel 21,,-
DNF Mechsner Josh 20,,-
DNF Kubiš LukášDukla Banska Bystrica 19Dukla Banska Bystrica,,-
DNF Vrabel Radovan 18,,-
DNF Taebling PaulLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,-
DNF Bialiauski VasiliMinsk Cycling Club 23Minsk Cycling Club,,-
DNF Doğan Halil İbrahimSalcano Sakarya BB Team 18Salcano Sakarya BB Team,,-
DNF Johanson Kristjan 22,,-
DNF Pileček Jakub 19,,-
DNF Schuran MichalAC Sparta Praha 23AC Sparta Praha,,-
DNF Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,-
DNF Bystrzycki Wojciech 20,,-
DNF Gebauer Oskar 20,,-
DNF Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica,,-
DNF Liska Andrej 18,,-
DNF Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,-
DNF Sobal YauhenMinsk Cycling Club 38Minsk Cycling Club,,-
DNF Özgür Batuhan 21,,-
DNF Foltan Adam 19,,-
DNS Hammerschmid MarvinSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Date: 18th August 2019
Avg. speed winner: 40.079 km/h
Race category: Men Elite
Parcours type: 64
PCS point scale: 1.2
Start/finish: Jedlicze › Rymanów-Zdrój

Race profile



Race ranking position
351st
7 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.