Search:  
topLogin

2019»Puchar Uzdrowisk Karpackich (1.2)

2019  One day race  »  Jedlicze  ›  Rymanów-Zdrój   (140.2k)

Clear filter
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
1 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 22P&S Metalltechnik40153:29:533:29:53
2 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 31Dukla Banska Bystrica30100:280:28
3 Kiskonen Siim 222571:081:08
4 Schormair FabianP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik204,,1:08
5 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik152,,1:08
6 Röber DominikP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik101,,1:08
7 Detko ArturTeam Hurom 36Team Hurom51:361:36
8 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik33:193:19
9 Podlaski MichałWibatech Merx 7R 31Wibatech Merx 7R3,,3:19
10 Pekala PiotrCCC Development Team 21CCC Development Team3,,3:19
11 Rugovac DenisTufo - Pardus Prostejov 26Tufo - Pardus Prostejov,,3:19
12 Manakov Victor 274:164:16
13 Shumov NikolaiMinsk Cycling Club 25Minsk Cycling Club,,4:16
14 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik,,4:16
15 Murias Jakub 21,,4:16
16 Barta TomasTufo - Pardus Prostejov 20Tufo - Pardus Prostejov,,4:16
17 Bockelmann LucaLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,4:16
18 Pajur Markus 18,,4:16
19 Pajek LukaSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,4:16
20 Pokorny Jiri 22,,4:16
21 Yilmaz Yunus Emre 23,,4:16
22 LichnovskÝ LudekTufo - Pardus Prostejov 24Tufo - Pardus Prostejov,,4:16
23 Lehky Roman 23,,4:16
24 Zarebski Marcin ,,4:16
25 Prangel Kristo 21,,4:16
26 Budzinski Marcin Team Hurom 21Team Hurom,,4:16
27 Kus AdamTeam Hurom 20Team Hurom,,4:16
28 Stöhr JanAC Sparta Praha 28AC Sparta Praha,,4:16
29 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 30Dukla Banska Bystrica,,4:16
30 Honsa Frantisek AC Sparta Praha 19AC Sparta Praha,,4:16
31 Lajcha Juraj 25,,4:16
32 Kohout Martin ,,4:16
33 Malik Robert 25,,4:16
34 Kostanski Mateusz 20,,4:16
35 Pakalski Henrik 20,,4:16
36 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg,,4:16
37 Kistowski KacperWibatech Merx 7R 26Wibatech Merx 7R,,4:16
38 Jatczak Artur 20,,4:16
39 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 28Team Hurom,,4:16
40 Gieracki Patryk 20,,4:16
41 Umhaller ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  24SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,4:16
42 Lukasik Krzysztof  ,,4:16
43 Benz-kuch Max ,,4:16
44 Stöhr PavelAC Sparta Praha 28AC Sparta Praha,,4:16
45 Budzinski Tomasz Team Hurom 21Team Hurom,,4:16
46 Honkisz Adrian 31,,4:16
47 Sukhov Maksim 22,,4:16
48 Stark ImmanuelP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik,,4:16
49 Sazanov Andrey 25,,4:16
50 Brzozka Adrian 32,,4:16
51 Koch ChristianLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg5:205:20
52 Kostecki PatrykTeam Hurom 26Team Hurom,,5:20
53 Balkan SerkanSalcano Sakarya BB Team 25Salcano Sakarya BB Team,,5:20
54 Vahtra Norman 225:485:48
55 Zamrozniak Jakub  ,,5:48
56 Nieboras Mateusz  ,,5:48
57 Halejak Wojciech 36,,5:48
58 Hammerschmid RaphaelSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,5:48
59 Klabouch Petr 20,,5:48
60 Hebík Martin 36,,5:48
61 Kuklewicz Karol 21,,5:48
62 Jakoubek Tomas 198:378:37
DNF Plambeck Philipp 21--
DNF Vlčák MartinDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,-
DNF Capek Tomas 20,,-
DNF Strokau VasiliMinsk Cycling Club 23Minsk Cycling Club,,-
DNF Werner FranzLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,-
DNF Abay BurakBrunei Continental Cycling Team 23Brunei Continental Cycling Team,,-
DNF Nisu Oskar 25,,-
DNF Modlitba Vojtěch 22,,-
DNF Malan PetrAC Sparta Praha 23AC Sparta Praha,,-
DNF Zeman Alex 20,,-
DNF Szostka Pawel 21,,-
DNF Mechsner Josh 20,,-
DNF Kubis LukasDukla Banska Bystrica 19Dukla Banska Bystrica,,-
DNF Vrabel Radovan  ,,-
DNF Bialiauski VasiliMinsk Cycling Club 23Minsk Cycling Club,,-
DNF Taebling PaulLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,-
DNF Doğan Halil İbrahimSalcano Sakarya BB Team 18Salcano Sakarya BB Team,,-
DNF Johanson Kristjan 22,,-
DNF Pileček Jakub ,,-
DNF Schuran MichalAC Sparta Praha 23AC Sparta Praha,,-
DNF Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostejov 20Tufo - Pardus Prostejov,,-
DNF Bystrzycki Wojciech 20,,-
DNF Gebauer Oskar 20,,-
DNF Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica,,-
DNF Liska Andrej 18,,-
DNF Sobal YauhenMinsk Cycling Club 38Minsk Cycling Club,,-
DNF Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,-
DNF Özgür Batuhan 21,,-
DNF Foltan Adam 19,,-
DNF Gruber Pavel 23,,-
DNF Walkowiak KacperCCC Development Team 19CCC Development Team,,-
DNF Ryba JanAC Sparta Praha 24AC Sparta Praha,,-
DNF Dolnicek Marek Tufo - Pardus Prostejov 19Tufo - Pardus Prostejov,,-
DNF Michalek Mariusz 31,,-
DNF Ilchenko Vladimir 23,,-
DNF Varhaňovský JakubDukla Banska Bystrica 20Dukla Banska Bystrica,,-
DNF Örencik Ahmet 20,,-
DNF Ivashkin AntonMinsk Cycling Club 23Minsk Cycling Club,,-
DNF Kloc Dawid 20,,-
DNF Gavenda Miroslav 22,,-
DNF Repa Vojtech 19,,-
DNF Augustin Hannes 22,,-
DNF Oros SamuelDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,-
DNF Kalojiros TomasAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,-
DNF Miazga Maksim 18,,-
DNF Kozak Mariusz 27,,-
DNF Kovalev Evgeny 30,,-
DNF Ärm Rait 19,,-
DNF Sayar MustafaSalcano Sakarya BB Team 30Salcano Sakarya BB Team,,-
DNF Bieniek Damian 19,,-
DNF Nocen Adam 19,,-
DNF Gavenda Martin 18,,-
DNF Domin KrzysztofSangemini - Trevigiani - MG.Kvis  19Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis ,,-
DNS Hammerschmid MarvinSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


Race information

Date: 18th August 2019
Avg. speed winner: 40.079 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Jedlicze › Rymanów-Zdrój
PCS point scale: 1.2

Race profile


LiveStats
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.08859 sec.