2021»

La Philippe Gilbert juniors

(2.1)
2021»Stage 1»AywailleLa Gleize(82km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0088
GRUEL ThibaudCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire201:51:49
22+0:0071
ISIDORE NoaAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team12,,
0:00
33+0:00138
LAWRENCE AidanFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design7,,
0:00
44+0:0051
PLACE MaxenceSprint 2000 Charleroi
17Sprint 2000 Charleroi5,,
0:00
55+0:24136
POOLE MaxFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design40:24
0:24
66+0:24114
MACIEJEWSKI SzymonSMS Swidnica
17SMS Swidnica3,,
0:24
77+0:248
REINDERINK JorisACROG-Tormans
17ACROG-Tormans2,,
0:24
88+0:24113
ŻELAZOWSKI MichałSMS Swidnica
17SMS Swidnica1,,
0:24
99+0:2410
HANNES VictorACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:24
1010+0:24127
SØRENSEN Anders VosTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear,,
0:24
1111+0:2414
HEREMANS JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
0:24
1212+0:24126
DALBY SimonTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
0:24
1313+0:2413
VERBRUGGHE JensAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
0:24
1414+0:2475
TACHOT ThomasAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
0:24
1515+0:2473
ROSADO Abel OdonAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:24
1616+0:2466
VAN GILS YannickMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
18Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
0:24
1717+0:2474
SEGUIN YanisAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
0:24
1818+0:2411
VAN RAEMDONCK CédricAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
0:24
1919+0:2436
BOWER LewisGaverzicht - Be Okay
16Gaverzicht - Be Okay,,
0:24
2020+0:2499
DILLEMA Arjen KNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland,,
0:24
2121+0:24102
JOORE WoutDistrict Zuid-Oost
17District Zuid-Oost,,
0:24
2222+0:24132
ROUDIER HugoEntente Juniors Auvergne
17Entente Juniors Auvergne,,
0:24
2323+0:2435
MOINET LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
0:24
2424+0:24112
KUSY KarolSMS Swidnica
17SMS Swidnica,,
0:24
2525+0:2415
SLAETS YorickAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
0:24
2626+0:2421
INION SanderCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
0:24
2727+0:24150
GRENAAE AlfredTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior,,
0:24
2828+0:245
VAN HAUTEGEM LeanderOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
0:24
2929+0:2480
SANCHEZ AndreaUSSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin,,
0:24
3030+0:2422
OOSTERLINCK JoesCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
0:24
3131+0:24147
LAU Gustav FerdinandTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior,,
0:24
3232+0:2416
VAN CAUWENBERGHE ArneOlympia Tienen
18Olympia Tienen,,
0:24
3333+0:24123
WATTELLE CélestinTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles,,
0:24
3434+0:2468
JORDAENS IliasMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
17Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
0:24
3535+0:246
VERVENNE JonathanACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:24
3636+0:2476
TIPHAIGNE MathisUSSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin,,
0:24
3737+0:2465
SORLI EstebanVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes,,
0:24
3838+0:2467
VAN WAAS PieterMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
18Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
0:24
3939+0:24125
GOMEZ Camilo AndresTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles,,
0:24
4040+0:2453
NEYMAN JulianSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi,,
0:24
4141+0:2427
LEENKNEGT YaurickCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
16Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:24
4242+0:2430
VLEIRICK WarreCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:24
4343+0:242
KINO JanOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
0:24
4444+0:2443
TORNEY ArtuurIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:24
4545+0:2472
DONZÉ RobinAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:24
4646+0:2448
THONNON SenneMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
0:24
4747+0:24128
NIELSEN Magnus LorentsTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear,,
0:24
4848+0:2479
DOUAT Erwan USSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin,,
0:24
4949+0:2423
EVERTSEN-HEGREBERG SimenCanguru - QTS - Air College Cycling Team
17Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
0:24
5050+0:2417
HUYGHE StanOlympia Tienen
18Olympia Tienen,,
0:24
5151+0:2470
DINGEMANS MarijnMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
17Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
0:24
5252+0:2458
VERMEULEN ArthurVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:24
5353+0:24131
LAMOULINE SamEntente Juniors Auvergne
17Entente Juniors Auvergne,,
0:24
5454+0:2489
MAINGUENAUD LucasCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire,,
0:24
5555+0:241
GOETHALS ThibaultOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
0:24
5656+0:2440
DE CLERCK NielsGaverzicht - Be Okay
17Gaverzicht - Be Okay,,
0:24
5757+0:24116
SCHMIDT Torge RubenNordrhein Westfalen
16Nordrhein Westfalen,,
0:24
5858+0:24137
TOWERS Luca Fensham Howes-MAS Design
Fensham Howes-MAS Design,,
0:24
5959+0:24148
MADSEN Jonas BirkTeam Herning CK Junior
18Team Herning CK Junior,,
0:24
6060+0:2418
STIERS VictorOlympia Tienen
18Olympia Tienen,,
0:24
6161+0:24106
GEERINCKX WoutSport en steun Leopoldsbirg Juniors
17Sport en steun Leopoldsbirg Juniors,,
0:24
6262+0:24129
HOUGAARD Mads-EmilTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
0:24
6363+0:244
VAN RENTERGHEM StefOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
0:24
6464+0:24111
CHMIELEWSKI IgnacySMS Swidnica
18SMS Swidnica,,
0:24
6565+0:38140
BROUGH JackFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design0:38
0:38
6666+0:3812
CLAESSENS RobbeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
0:38
6767+0:4057
DE VALCK AsgerVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team0:40
0:40
6868+0:40104
VERMEULEN Rens District Zuid-Oost
17District Zuid-Oost,,
0:40
6969+0:40105
SMULDERS VikDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost,,
0:40
7070+0:4033
GOVAERTS LucaCrabbe Toiture - CC Chevigny
17Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
0:40
7171+0:4044
DHAENENS JitseIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:40
7272+0:407
LAMBRECHT MichielACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:40
7373+0:40133
LEDEME PierreEntente Juniors Auvergne
17Entente Juniors Auvergne,,
0:40
7474+0:4052
JACQUES LucasSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi,,
0:40
7575+0:4038
DUCHI NatanGaverzicht - Be Okay
17Gaverzicht - Be Okay,,
0:40
7676+0:4087
DROMAIN RémiCREF Pays de la Loire
18CREF Pays de la Loire,,
0:40
7777+0:4083
DEPIL LouisMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France,,
0:40
7878+0:40115
KENDZIA RobertSMS Swidnica
18SMS Swidnica,,
0:40
7979+0:453
MOERMAN RobbeOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike0:45
0:45
8080+0:459
MAES SeppeACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:45
8181+0:4534
LAURENT LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
0:45
8282+0:4546
DE MEIJTS MatisMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
0:45
8383+0:45119
APPELBAUM Henri JohannesNordrhein Westfalen
16Nordrhein Westfalen,,
0:45
8484+0:4856
NEIRINCKX Niels Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team0:48
0:48
8585+0:50101
BAUDOIN BjornDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost0:50
0:50
8686+0:50145
TEEKENS OfkeUWTC De Volharding
18UWTC De Volharding,,
0:50
8787+0:5028
VAN ELSLANDER SimonCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:50
8888+0:50103
SCHELLEKENS TomDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost,,
0:50
8989+0:53122
LAGRAVE DorianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles0:53
0:53
9090+0:5385
GRARD HugoMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France,,
0:53
9191+0:5339
PAUWELS ThibautGaverzicht - Be Okay
16Gaverzicht - Be Okay,,
0:53
9292+0:5386
POUVREAULT GregoryCREF Pays de la Loire
18CREF Pays de la Loire,,
0:53
9393+0:5347
VAN HERCK SimonMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
0:53
9494+0:53134
ROUSSET-FAVIER Nicolas Entente Juniors Auvergne
18Entente Juniors Auvergne,,
0:53
9595+0:53121
RAFFERTY DarrenTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles,,
0:53
9696+0:5324
DHOOGE ThibauCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
0:53
9797+0:53144
MARION Bram UWTC De Volharding
UWTC De Volharding,,
0:53
9898+0:5341
VERLEYEN GaëtanIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:53
9999+0:53117
KOECH SilasNordrhein Westfalen
18Nordrhein Westfalen,,
0:53
100100+0:5382
DELATTRE HugoMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France,,
0:53
101101+0:5378
LEMIR AntoineUSSA Pavilly Barentin
17USSA Pavilly Barentin,,
0:53
102102+1:0263
TOUSSAINT MathieuVelo Club Ardennes
18Velo Club Ardennes1:02
1:02
103103+1:0850
DAS RuneMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek1:08
1:08
104104+1:0954
STIEVENART MaximSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi1:09
1:09
105105+1:0990
RULLIER HansCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire,,
1:09
106106+1:09124
BOURDEJEAU BastienTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles,,
1:09
107107+1:0929
VERMEULEN RhuneCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:09
108108+1:0932
LEDOUX TrystanCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
1:09
109109+1:09139
NERURKAR LukasFensham Howes-MAS Design
17Fensham Howes-MAS Design,,
1:09
110110+1:0960
VAN POUCKE WannesVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:09
111111+1:0931
BERNARD ThibautCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
1:09
112112+1:20107
BOECKX SenneSport en steun Leopoldsbirg Juniors
18Sport en steun Leopoldsbirg Juniors1:20
1:20
113113+1:2745
VANDENDRIESSCHE JelteIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team1:27
1:27
114114+1:3795
ROUANET MaëlTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U191:37
1:37
115115+1:38130
SØRENSEN Lukas LundTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear1:38
1:38
116116+1:4293
CARTY KennyTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U191:42
1:42
117117+1:4226
BOLLE BertCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:42
118118+2:08120
SENGSTOCK RobinNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen2:08
2:08
119119+3:15109
MARTOCCHIA AlessandroSport en steun Leopoldsbirg Juniors
18Sport en steun Leopoldsbirg Juniors3:15
3:15
120120+3:5891
VILLERONCE LucasTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U193:58
3:58
121121+4:0555
DERREVEAUX TomSprint 2000 Charleroi
16Sprint 2000 Charleroi4:05
4:05
122122+5:5497
KOOISTRA Jorn KNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland5:54
5:54
123123+6:5864
LAVERDEUR JohanVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes6:58
6:58
124124+6:58135
VAN EYCKEN Clément Entente Juniors Auvergne
18Entente Juniors Auvergne,,
6:58
125125+7:01149
FONNESBECH NicklasTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior7:01
7:01
DNF20
PAUWELS Arne Olympia Tienen
17Olympia Tienen-
DNF37
DEWINTER GerbenGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay-
DNF49
BIJNENS JorenMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek-
DNF62
SAREMANS JulienVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes-
DNF77
BORRELLI Mattéo USSA Pavilly Barentin
17USSA Pavilly Barentin-
DNF84
ENGELS JulesMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France-
DNF94
EDOM WilliamTeam Culture Velo U19
16Team Culture Velo U19-
DNF98
HUITING EskilKNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland-
DNF110
RENS Kobe Sport en steun Leopoldsbirg Juniors
18Sport en steun Leopoldsbirg Juniors-
DNF141
TENNIGLO NielsUWTC De Volharding
17UWTC De Volharding-
DNF143
DONK Lars UWTC De Volharding
18UWTC De Volharding-
DNF19
BRUYNINCKX LowieOlympia Tienen
Olympia Tienen-
DNF25
DEWULF WannesCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team-
DNF42
DECLERCQ Jean-BapisteIsorex Cycling Team
16Isorex Cycling Team-
DNF59
HOOFTMAN IlanVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team-
DNF69
VAN GIJSEL TychoMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
17Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit-
DNF81
ALDEBERT Matthias Mixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France-
DNF92
VILLERONCE Axel Team Culture Velo U19
16Team Culture Velo U19-
DNF96
KUIPER Kevin KNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland-
DNF100
SUURD RickKNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland-
DNF118
KOMMNICK Janis Nordrhein Westfalen
18Nordrhein Westfalen-
DNF142
VAN TINTELEN Miguel UWTC De Volharding
17UWTC De Volharding-
DNF146
KRISTENSEN Nicolai BujakewitzTeam Herning CK Junior
18Team Herning CK Junior-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
188
GRUEL ThibaudCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire1:51:49..
271
ISIDORE NoaAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:00
..
3138
LAWRENCE AidanFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design,,
0:00
..
451
PLACE MaxenceSprint 2000 Charleroi
17Sprint 2000 Charleroi,,
0:00
..
5136
POOLE MaxFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design0:24
0:24
..
6114
MACIEJEWSKI SzymonSMS Swidnica
17SMS Swidnica,,
0:24
..
78
REINDERINK JorisACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:24
..
8113
ŻELAZOWSKI MichałSMS Swidnica
17SMS Swidnica,,
0:24
..
910
HANNES VictorACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:24
..
10127
SØRENSEN Anders VosTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear,,
0:24
..
1114
HEREMANS JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
0:24
..
12126
DALBY SimonTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
0:24
..
1313
VERBRUGGHE JensAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
0:24
..
1475
TACHOT ThomasAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
0:24
..
1573
ROSADO Abel OdonAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:24
..
1666
VAN GILS YannickMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
18Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
0:24
..
1774
SEGUIN YanisAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
0:24
..
1811
VAN RAEMDONCK CédricAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
0:24
..
1936
BOWER LewisGaverzicht - Be Okay
16Gaverzicht - Be Okay,,
0:24
..
2099
DILLEMA Arjen KNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland,,
0:24
..
21102
JOORE WoutDistrict Zuid-Oost
17District Zuid-Oost,,
0:24
..
22132
ROUDIER HugoEntente Juniors Auvergne
17Entente Juniors Auvergne,,
0:24
..
2335
MOINET LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
0:24
..
24112
KUSY KarolSMS Swidnica
17SMS Swidnica,,
0:24
..
2515
SLAETS YorickAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
0:24
..
2621
INION SanderCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
0:24
..
27150
GRENAAE AlfredTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior,,
0:24
..
285
VAN HAUTEGEM LeanderOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
0:24
..
2980
SANCHEZ AndreaUSSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin,,
0:24
..
3022
OOSTERLINCK JoesCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
0:24
..
31147
LAU Gustav FerdinandTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior,,
0:24
..
3216
VAN CAUWENBERGHE ArneOlympia Tienen
18Olympia Tienen,,
0:24
..
33123
WATTELLE CélestinTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles,,
0:24
..
3468
JORDAENS IliasMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
17Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
0:24
..
356
VERVENNE JonathanACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:24
..
3676
TIPHAIGNE MathisUSSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin,,
0:24
..
3765
SORLI EstebanVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes,,
0:24
..
3867
VAN WAAS PieterMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
18Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
0:24
..
39125
GOMEZ Camilo AndresTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles,,
0:24
..
4053
NEYMAN JulianSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi,,
0:24
..
4127
LEENKNEGT YaurickCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
16Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:24
..
4230
VLEIRICK WarreCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:24
..
432
KINO JanOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
0:24
..
4443
TORNEY ArtuurIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:24
..
4572
DONZÉ RobinAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
0:24
..
4648
THONNON SenneMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
0:24
..
47128
NIELSEN Magnus LorentsTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear,,
0:24
..
4879
DOUAT Erwan USSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin,,
0:24
..
4923
EVERTSEN-HEGREBERG SimenCanguru - QTS - Air College Cycling Team
17Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
0:24
..
5017
HUYGHE StanOlympia Tienen
18Olympia Tienen,,
0:24
..
5170
DINGEMANS MarijnMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
17Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
0:24
..
5258
VERMEULEN ArthurVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:24
..
53131
LAMOULINE SamEntente Juniors Auvergne
17Entente Juniors Auvergne,,
0:24
..
5489
MAINGUENAUD LucasCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire,,
0:24
..
551
GOETHALS ThibaultOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
0:24
..
5640
DE CLERCK NielsGaverzicht - Be Okay
17Gaverzicht - Be Okay,,
0:24
..
57116
SCHMIDT Torge RubenNordrhein Westfalen
16Nordrhein Westfalen,,
0:24
..
58137
TOWERS Luca Fensham Howes-MAS Design
Fensham Howes-MAS Design,,
0:24
..
59148
MADSEN Jonas BirkTeam Herning CK Junior
18Team Herning CK Junior,,
0:24
..
6018
STIERS VictorOlympia Tienen
18Olympia Tienen,,
0:24
..
61106
GEERINCKX WoutSport en steun Leopoldsbirg Juniors
17Sport en steun Leopoldsbirg Juniors,,
0:24
..
62129
HOUGAARD Mads-EmilTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
0:24
..
634
VAN RENTERGHEM StefOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
0:24
..
64111
CHMIELEWSKI IgnacySMS Swidnica
18SMS Swidnica,,
0:24
..
65140
BROUGH JackFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design0:38
0:38
..
6612
CLAESSENS RobbeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
0:38
..
6757
DE VALCK AsgerVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team0:40
0:40
..
68104
VERMEULEN Rens District Zuid-Oost
17District Zuid-Oost,,
0:40
..
69105
SMULDERS VikDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost,,
0:40
..
7033
GOVAERTS LucaCrabbe Toiture - CC Chevigny
17Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
0:40
..
7144
DHAENENS JitseIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:40
..
727
LAMBRECHT MichielACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:40
..
73133
LEDEME PierreEntente Juniors Auvergne
17Entente Juniors Auvergne,,
0:40
..
7452
JACQUES LucasSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi,,
0:40
..
7538
DUCHI NatanGaverzicht - Be Okay
17Gaverzicht - Be Okay,,
0:40
..
7687
DROMAIN RémiCREF Pays de la Loire
18CREF Pays de la Loire,,
0:40
..
7783
DEPIL LouisMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France,,
0:40
..
78115
KENDZIA RobertSMS Swidnica
18SMS Swidnica,,
0:40
..
793
MOERMAN RobbeOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike0:45
0:45
..
809
MAES SeppeACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:45
..
8134
LAURENT LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
0:45
..
8246
DE MEIJTS MatisMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
0:45
..
83119
APPELBAUM Henri JohannesNordrhein Westfalen
16Nordrhein Westfalen,,
0:45
..
8456
NEIRINCKX Niels Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team0:48
0:48
..
85101
BAUDOIN BjornDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost0:50
0:50
..
86145
TEEKENS OfkeUWTC De Volharding
18UWTC De Volharding,,
0:50
..
8728
VAN ELSLANDER SimonCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:50
..
88103
SCHELLEKENS TomDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost,,
0:50
..
89122
LAGRAVE DorianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles0:53
0:53
..
9085
GRARD HugoMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France,,
0:53
..
9139
PAUWELS ThibautGaverzicht - Be Okay
16Gaverzicht - Be Okay,,
0:53
..
9286
POUVREAULT GregoryCREF Pays de la Loire
18CREF Pays de la Loire,,
0:53
..
9347
VAN HERCK SimonMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek,,
0:53
..
94134
ROUSSET-FAVIER Nicolas Entente Juniors Auvergne
18Entente Juniors Auvergne,,
0:53
..
95121
RAFFERTY DarrenTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles,,
0:53
..
9624
DHOOGE ThibauCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
0:53
..
97144
MARION Bram UWTC De Volharding
UWTC De Volharding,,
0:53
..
9841
VERLEYEN GaëtanIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:53
..
99117
KOECH SilasNordrhein Westfalen
18Nordrhein Westfalen,,
0:53
..
10082
DELATTRE HugoMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France,,
0:53
..
10178
LEMIR AntoineUSSA Pavilly Barentin
17USSA Pavilly Barentin,,
0:53
..
10263
TOUSSAINT MathieuVelo Club Ardennes
18Velo Club Ardennes1:02
1:02
..
10350
DAS RuneMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek1:08
1:08
..
10454
STIEVENART MaximSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi1:09
1:09
..
10590
RULLIER HansCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire,,
1:09
..
106124
BOURDEJEAU BastienTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles,,
1:09
..
10729
VERMEULEN RhuneCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:09
..
10832
LEDOUX TrystanCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
1:09
..
109139
NERURKAR LukasFensham Howes-MAS Design
17Fensham Howes-MAS Design,,
1:09
..
11060
VAN POUCKE WannesVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:09
..
11131
BERNARD ThibautCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
1:09
..
112107
BOECKX SenneSport en steun Leopoldsbirg Juniors
18Sport en steun Leopoldsbirg Juniors1:20
1:20
..
11345
VANDENDRIESSCHE JelteIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team1:27
1:27
..
11495
ROUANET MaëlTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U191:37
1:37
..
115130
SØRENSEN Lukas LundTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear1:38
1:38
..
11693
CARTY KennyTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U191:42
1:42
..
11726
BOLLE BertCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:42
..
118120
SENGSTOCK RobinNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen2:08
2:08
..
119109
MARTOCCHIA AlessandroSport en steun Leopoldsbirg Juniors
18Sport en steun Leopoldsbirg Juniors3:15
3:15
..
12091
VILLERONCE LucasTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U193:58
3:58
..
12155
DERREVEAUX TomSprint 2000 Charleroi
16Sprint 2000 Charleroi4:05
4:05
..
12297
KOOISTRA Jorn KNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland5:54
5:54
..
12364
LAVERDEUR JohanVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes6:58
6:58
..
124135
VAN EYCKEN Clément Entente Juniors Auvergne
18Entente Juniors Auvergne,,
6:58
..
125149
FONNESBECH NicklasTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior7:01
7:01
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
18
REINDERINK JorisACROG-Tormans
17ACROG-Tormans5+5
2140
BROUGH JackFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design5+5
3128
NIELSEN Magnus LorentsTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear3+3
47
LAMBRECHT MichielACROG-Tormans
18ACROG-Tormans3+3
514
HEREMANS JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT2+2
6119
APPELBAUM Henri JohannesNordrhein Westfalen
16Nordrhein Westfalen2+2
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    09 October 2021
  • Avg. speed winner:
    44.001 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    82 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    58
  • Vert. meters:
    1331
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    207
  • Won how:

Race profile

Sites