2021»

La Philippe Gilbert juniors

(2.1)
2021»Stage 2 (Final)»HarzéRemouchamps(118km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
12+0:23136
POOLE MaxFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design202:51:52
21+0:0051
PLACE MaxenceSprint 2000 Charleroi
17Sprint 2000 Charleroi120:01
0:01
34+0:245
VAN HAUTEGEM LeanderOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike7,,
0:01
43+0:2411
VAN RAEMDONCK CédricAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT5,,
0:01
55+0:28126
DALBY SimonTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear40:05
0:05
66+0:31113
ŻELAZOWSKI MichałSMS Swidnica
17SMS Swidnica30:08
0:08
77+0:3173
ROSADO Abel OdonAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team2,,
0:08
88+0:338
REINDERINK JorisACROG-Tormans
17ACROG-Tormans10:10
0:10
99+0:37106
GEERINCKX WoutSport en steun Leopoldsbirg Juniors
17Sport en steun Leopoldsbirg Juniors0:14
0:14
1011+1:05129
HOUGAARD Mads-EmilTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear0:42
0:42
1113+1:217
LAMBRECHT MichielACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:42
1210+1:0548
THONNON SenneMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek,,
0:42
1314+1:299
MAES SeppeACROG-Tormans
18ACROG-Tormans0:45
0:45
1412+1:1516
VAN CAUWENBERGHE ArneOlympia Tienen
18Olympia Tienen0:52
0:52
1518+2:0086
POUVREAULT GregoryCREF Pays de la Loire
18CREF Pays de la Loire1:08
1:08
1615+1:5035
MOINET LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny1:27
1:27
1717+1:5976
TIPHAIGNE MathisUSSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin1:36
1:36
1819+2:0623
EVERTSEN-HEGREBERG SimenCanguru - QTS - Air College Cycling Team
17Canguru - QTS - Air College Cycling Team1:43
1:43
1922+2:09150
GRENAAE AlfredTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior1:46
1:46
2021+2:09114
MACIEJEWSKI SzymonSMS Swidnica
17SMS Swidnica,,
1:46
2124+2:0972
DONZÉ RobinAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
1:46
2223+2:09147
LAU Gustav FerdinandTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior,,
1:46
2330+2:2887
DROMAIN RémiCREF Pays de la Loire
18CREF Pays de la Loire1:49
1:49
2433+2:41134
ROUSSET-FAVIER Nicolas Entente Juniors Auvergne
18Entente Juniors Auvergne,,
1:49
2525+2:1213
VERBRUGGHE JensAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
1:49
2626+2:122
KINO JanOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
1:49
2737+3:00139
NERURKAR LukasFensham Howes-MAS Design
17Fensham Howes-MAS Design1:52
1:52
2827+2:1517
HUYGHE StanOlympia Tienen
18Olympia Tienen,,
1:52
2916+1:5871
ISIDORE NoaAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team1:59
1:59
3028+2:22137
TOWERS Luca Fensham Howes-MAS Design
Fensham Howes-MAS Design,,
1:59
3129+2:246
VERVENNE JonathanACROG-Tormans
18ACROG-Tormans2:01
2:01
3232+2:41105
SMULDERS VikDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost2:02
2:02
3341+3:12124
BOURDEJEAU BastienTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles2:04
2:04
3431+2:29128
NIELSEN Magnus LorentsTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear2:06
2:06
3520+2:0888
GRUEL ThibaudCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire2:09
2:09
3638+3:0347
VAN HERCK SimonMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek2:11
2:11
3739+3:05121
RAFFERTY DarrenTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles2:13
2:13
3834+2:5121
INION SanderCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team2:28
2:28
3936+3:0099
DILLEMA Arjen KNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland2:37
2:37
4035+3:0074
SEGUIN YanisAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
2:37
4140+3:0614
HEREMANS JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT2:43
2:43
4242+3:1310
HANNES VictorACROG-Tormans
17ACROG-Tormans2:50
2:50
4343+3:1766
VAN GILS YannickMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
18Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit2:54
2:54
4463+4:31130
SØRENSEN Lukas LundTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear,,
2:54
4548+3:3834
LAURENT LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
2:54
4682+6:08109
MARTOCCHIA AlessandroSport en steun Leopoldsbirg Juniors
18Sport en steun Leopoldsbirg Juniors,,
2:54
4744+3:17148
MADSEN Jonas BirkTeam Herning CK Junior
18Team Herning CK Junior,,
2:54
4847+3:31140
BROUGH JackFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design,,
2:54
4945+3:24116
SCHMIDT Torge RubenNordrhein Westfalen
16Nordrhein Westfalen3:01
3:01
5057+4:1132
LEDOUX TrystanCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny3:03
3:03
5161+4:2090
RULLIER HansCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire3:12
3:12
5251+3:5040
DE CLERCK NielsGaverzicht - Be Okay
17Gaverzicht - Be Okay3:27
3:27
5352+3:5018
STIERS VictorOlympia Tienen
18Olympia Tienen,,
3:27
5458+4:1628
VAN ELSLANDER SimonCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
3:27
5569+4:5345
VANDENDRIESSCHE JelteIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
3:27
5650+3:5070
DINGEMANS MarijnMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
17Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
3:27
5760+4:1939
PAUWELS ThibautGaverzicht - Be Okay
16Gaverzicht - Be Okay,,
3:27
5846+3:26138
LAWRENCE AidanFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design,,
3:27
5949+3:5067
VAN WAAS PieterMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
18Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
3:27
6059+4:173
MOERMAN RobbeOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike3:33
3:33
6156+4:1112
CLAESSENS RobbeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT3:34
3:34
6254+3:5779
DOUAT Erwan USSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin,,
3:34
6353+3:5768
JORDAENS IliasMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
17Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
3:34
6462+4:30122
LAGRAVE DorianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles3:38
3:38
6555+4:01111
CHMIELEWSKI IgnacySMS Swidnica
18SMS Swidnica,,
3:38
6676+5:1926
BOLLE BertCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
3:38
6767+4:4141
VERLEYEN GaëtanIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team3:49
3:49
6864+4:3646
DE MEIJTS MatisMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek3:52
3:52
6989+8:0255
DERREVEAUX TomSprint 2000 Charleroi
16Sprint 2000 Charleroi3:58
3:58
7077+5:2160
VAN POUCKE WannesVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team4:13
4:13
7165+4:40112
KUSY KarolSMS Swidnica
17SMS Swidnica4:17
4:17
7273+5:0924
DHOOGE ThibauCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team,,
4:17
7366+4:4065
SORLI EstebanVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes,,
4:17
7468+4:4789
MAINGUENAUD LucasCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire4:24
4:24
7570+4:5522
OOSTERLINCK JoesCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team4:32
4:32
7671+4:5580
SANCHEZ AndreaUSSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin,,
4:32
7774+5:12104
VERMEULEN Rens District Zuid-Oost
17District Zuid-Oost4:33
4:33
7872+4:5915
SLAETS YorickAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT4:36
4:36
7978+5:27101
BAUDOIN BjornDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost4:38
4:38
8075+5:1427
LEENKNEGT YaurickCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
16Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:51
4:51
8183+6:1729
VERMEULEN RhuneCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners5:09
5:09
8281+5:5433
GOVAERTS LucaCrabbe Toiture - CC Chevigny
17Crabbe Toiture - CC Chevigny5:15
5:15
8379+5:4553
NEYMAN JulianSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi5:22
5:22
8480+5:48131
LAMOULINE SamEntente Juniors Auvergne
17Entente Juniors Auvergne5:25
5:25
8587+6:57107
BOECKX SenneSport en steun Leopoldsbirg Juniors
18Sport en steun Leopoldsbirg Juniors5:38
5:38
8686+6:4654
STIEVENART MaximSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi,,
5:38
8784+6:204
VAN RENTERGHEM StefOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike5:57
5:57
8890+11:5497
KOOISTRA Jorn KNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland6:01
6:01
8985+6:4536
BOWER LewisGaverzicht - Be Okay
16Gaverzicht - Be Okay6:22
6:22
9088+7:4083
DEPIL LouisMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France7:01
7:01
DNF30
VLEIRICK WarreCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners-
DNF38
DUCHI NatanGaverzicht - Be Okay
17Gaverzicht - Be Okay-
DNF44
DHAENENS JitseIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team-
DNF52
JACQUES LucasSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi-
DNF57
DE VALCK AsgerVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team-
DNF63
TOUSSAINT MathieuVelo Club Ardennes
18Velo Club Ardennes-
DNF75
TACHOT ThomasAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team-
DNF82
DELATTRE HugoMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France-
DNF91
VILLERONCE LucasTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U19-
DNF95
ROUANET MaëlTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U19-
DNF103
SCHELLEKENS TomDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost-
DNF117
KOECH SilasNordrhein Westfalen
18Nordrhein Westfalen-
DNF120
SENGSTOCK RobinNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen-
DNF125
GOMEZ Camilo AndresTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles-
DNF132
ROUDIER HugoEntente Juniors Auvergne
17Entente Juniors Auvergne-
DNF135
VAN EYCKEN Clément Entente Juniors Auvergne
18Entente Juniors Auvergne-
DNF145
TEEKENS OfkeUWTC De Volharding
18UWTC De Volharding-
DNF1
GOETHALS ThibaultOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike-
DNF31
BERNARD ThibautCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny-
DNF43
TORNEY ArtuurIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team-
DNF50
DAS RuneMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek-
DNF56
NEIRINCKX Niels Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team-
DNF58
VERMEULEN ArthurVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team-
DNF64
LAVERDEUR JohanVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes-
DNF78
LEMIR AntoineUSSA Pavilly Barentin
17USSA Pavilly Barentin-
DNF85
GRARD HugoMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France-
DNF93
CARTY KennyTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U19-
DNF102
JOORE WoutDistrict Zuid-Oost
17District Zuid-Oost-
DNF115
KENDZIA RobertSMS Swidnica
18SMS Swidnica-
DNF119
APPELBAUM Henri JohannesNordrhein Westfalen
16Nordrhein Westfalen-
DNF123
WATTELLE CélestinTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles-
DNF127
SØRENSEN Anders VosTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear-
DNF133
LEDEME PierreEntente Juniors Auvergne
17Entente Juniors Auvergne-
DNF144
MARION Bram UWTC De Volharding
UWTC De Volharding-
DNF149
FONNESBECH NicklasTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
14▲351
PLACE MaxenceSprint 2000 Charleroi
17Sprint 2000 Charleroi1004:43:42..
25▲3136
POOLE MaxFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design700:23
0:23
..
318▲1511
VAN RAEMDONCK CédricAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT500:24
0:24
..
428▲245
VAN HAUTEGEM LeanderOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike36,,
0:24
..
512▲7126
DALBY SimonTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear280:28
0:28
..
68▲2113
ŻELAZOWSKI MichałSMS Swidnica
17SMS Swidnica240:31
0:31
..
715▲873
ROSADO Abel OdonAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team20,,
0:31
..
87▼18
REINDERINK JorisACROG-Tormans
17ACROG-Tormans180:33
0:33
..
961▲52106
GEERINCKX WoutSport en steun Leopoldsbirg Juniors
17Sport en steun Leopoldsbirg Juniors160:37
0:37
..
1046▲3648
THONNON SenneMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek141:05
1:05
..
1162▲51129
HOUGAARD Mads-EmilTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear12,,
1:05
..
1232▲2016
VAN CAUWENBERGHE ArneOlympia Tienen
18Olympia Tienen101:15
1:15
..
1372▲597
LAMBRECHT MichielACROG-Tormans
18ACROG-Tormans81:21
1:21
..
1480▲669
MAES SeppeACROG-Tormans
18ACROG-Tormans71:29
1:29
..
1523▲835
MOINET LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny61:50
1:50
..
162▼1471
ISIDORE NoaAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team51:58
1:58
..
1736▲1976
TIPHAIGNE MathisUSSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin41:59
1:59
..
1892▲7486
POUVREAULT GregoryCREF Pays de la Loire
18CREF Pays de la Loire32:00
2:00
..
1949▲3023
EVERTSEN-HEGREBERG SimenCanguru - QTS - Air College Cycling Team
17Canguru - QTS - Air College Cycling Team22:06
2:06
..
201▼1988
GRUEL ThibaudCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire12:08
2:08
..
216▼15114
MACIEJEWSKI SzymonSMS Swidnica
17SMS Swidnica2:09
2:09
..
2227▲5150
GRENAAE AlfredTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior,,
2:09
..
2331▲8147
LAU Gustav FerdinandTeam Herning CK Junior
17Team Herning CK Junior,,
2:09
..
2445▲2172
DONZÉ RobinAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
2:09
..
2513▼1213
VERBRUGGHE JensAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT2:12
2:12
..
2643▲172
KINO JanOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike,,
2:12
..
2750▲2317
HUYGHE StanOlympia Tienen
18Olympia Tienen2:15
2:15
..
2858▲30137
TOWERS Luca Fensham Howes-MAS Design
Fensham Howes-MAS Design2:22
2:22
..
2935▲66
VERVENNE JonathanACROG-Tormans
18ACROG-Tormans2:24
2:24
..
3076▲4687
DROMAIN RémiCREF Pays de la Loire
18CREF Pays de la Loire2:28
2:28
..
3147▲16128
NIELSEN Magnus LorentsTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear2:29
2:29
..
3269▲37105
SMULDERS VikDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost2:41
2:41
..
3394▲61134
ROUSSET-FAVIER Nicolas Entente Juniors Auvergne
18Entente Juniors Auvergne,,
2:41
..
3426▼821
INION SanderCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team2:51
2:51
..
3517▼1874
SEGUIN YanisAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team3:00
3:00
..
3620▼1699
DILLEMA Arjen KNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland,,
3:00
..
37109▲72139
NERURKAR LukasFensham Howes-MAS Design
17Fensham Howes-MAS Design,,
3:00
..
3893▲5547
VAN HERCK SimonMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek3:03
3:03
..
3995▲56121
RAFFERTY DarrenTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles3:05
3:05
..
4011▼2914
HEREMANS JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT3:06
3:06
..
41106▲65124
BOURDEJEAU BastienTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles3:12
3:12
..
429▼3310
HANNES VictorACROG-Tormans
17ACROG-Tormans3:13
3:13
..
4316▼2766
VAN GILS YannickMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
18Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit3:17
3:17
..
4459▲15148
MADSEN Jonas BirkTeam Herning CK Junior
18Team Herning CK Junior,,
3:17
..
4557▲12116
SCHMIDT Torge RubenNordrhein Westfalen
16Nordrhein Westfalen3:24
3:24
..
463▼43138
LAWRENCE AidanFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design3:26
3:26
..
4765▲18140
BROUGH JackFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design3:31
3:31
..
4881▲3334
LAURENT LucasCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny3:38
3:38
..
4938▼1167
VAN WAAS PieterMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
18Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit3:50
3:50
..
5051▲170
DINGEMANS MarijnMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
17Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit,,
3:50
..
5156▲540
DE CLERCK NielsGaverzicht - Be Okay
17Gaverzicht - Be Okay,,
3:50
..
5260▲818
STIERS VictorOlympia Tienen
18Olympia Tienen,,
3:50
..
5334▼1968
JORDAENS IliasMixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit
17Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit3:57
3:57
..
5448▼679
DOUAT Erwan USSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin,,
3:57
..
5564▲9111
CHMIELEWSKI IgnacySMS Swidnica
18SMS Swidnica4:01
4:01
..
5666▲1012
CLAESSENS RobbeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT4:11
4:11
..
57108▲5132
LEDOUX TrystanCrabbe Toiture - CC Chevigny
18Crabbe Toiture - CC Chevigny,,
4:11
..
5887▲2928
VAN ELSLANDER SimonCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:16
4:16
..
5979▲203
MOERMAN RobbeOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike4:17
4:17
..
6091▲3139
PAUWELS ThibautGaverzicht - Be Okay
16Gaverzicht - Be Okay4:19
4:19
..
61105▲4490
RULLIER HansCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire4:20
4:20
..
6289▲27122
LAGRAVE DorianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles4:30
4:30
..
63115▲52130
SØRENSEN Lukas LundTeam Mascot Workwear
18Team Mascot Workwear4:31
4:31
..
6482▲1846
DE MEIJTS MatisMaes CT Glabbeek
17Maes CT Glabbeek4:36
4:36
..
6524▼41112
KUSY KarolSMS Swidnica
17SMS Swidnica4:40
4:40
..
6637▼2965
SORLI EstebanVelo Club Ardennes
17Velo Club Ardennes,,
4:40
..
6798▲3141
VERLEYEN GaëtanIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team4:41
4:41
..
6854▼1489
MAINGUENAUD LucasCREF Pays de la Loire
17CREF Pays de la Loire4:47
4:47
..
69113▲4445
VANDENDRIESSCHE JelteIsorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team4:53
4:53
..
7030▼4022
OOSTERLINCK JoesCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team4:55
4:55
..
7129▼4280
SANCHEZ AndreaUSSA Pavilly Barentin
18USSA Pavilly Barentin,,
4:55
..
7225▼4715
SLAETS YorickAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT4:59
4:59
..
7396▲2324
DHOOGE ThibauCanguru - QTS - Air College Cycling Team
18Canguru - QTS - Air College Cycling Team5:09
5:09
..
7468▼6104
VERMEULEN Rens District Zuid-Oost
17District Zuid-Oost5:12
5:12
..
7541▼3427
LEENKNEGT YaurickCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
16Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners5:14
5:14
..
76117▲4126
BOLLE BertCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners5:19
5:19
..
77110▲3360
VAN POUCKE WannesVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team5:21
5:21
..
7885▲7101
BAUDOIN BjornDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost5:27
5:27
..
7940▼3953
NEYMAN JulianSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi5:45
5:45
..
8053▼27131
LAMOULINE SamEntente Juniors Auvergne
17Entente Juniors Auvergne5:48
5:48
..
8170▼1133
GOVAERTS LucaCrabbe Toiture - CC Chevigny
17Crabbe Toiture - CC Chevigny5:54
5:54
..
82119▲37109
MARTOCCHIA AlessandroSport en steun Leopoldsbirg Juniors
18Sport en steun Leopoldsbirg Juniors6:08
6:08
..
83107▲2429
VERMEULEN RhuneCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners6:17
6:17
..
8463▼214
VAN RENTERGHEM StefOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike6:20
6:20
..
8519▼6636
BOWER LewisGaverzicht - Be Okay
16Gaverzicht - Be Okay6:45
6:45
..
86104▲1854
STIEVENART MaximSprint 2000 Charleroi
18Sprint 2000 Charleroi6:46
6:46
..
87112▲25107
BOECKX SenneSport en steun Leopoldsbirg Juniors
18Sport en steun Leopoldsbirg Juniors6:57
6:57
..
8877▼1183
DEPIL LouisMixte Hauts-de-France
17Mixte Hauts-de-France7:40
7:40
..
89121▲3255
DERREVEAUX TomSprint 2000 Charleroi
16Sprint 2000 Charleroi8:02
8:02
..
90122▲3297
KOOISTRA Jorn KNWU Noord-Nederland
18KNWU Noord-Nederland11:54
11:54
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
1-136
POOLE MaxFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design13+13
2-5
VAN HAUTEGEM LeanderOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike12+12
33-128
NIELSEN Magnus LorentsTeam Mascot Workwear
17Team Mascot Workwear8+5
4-121
RAFFERTY DarrenTeam 31 Jolly Cycles
18Team 31 Jolly Cycles7+7
51▼48
REINDERINK JorisACROG-Tormans
17ACROG-Tormans5-
6-48
THONNON SenneMaes CT Glabbeek
18Maes CT Glabbeek5+5
72▼5140
BROUGH JackFensham Howes-MAS Design
18Fensham Howes-MAS Design5-
84▼47
LAMBRECHT MichielACROG-Tormans
18ACROG-Tormans5+2
9-51
PLACE MaxenceSprint 2000 Charleroi
17Sprint 2000 Charleroi3+3
10-73
ROSADO Abel OdonAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team3+3
11-2
KINO JanOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike2+2
125▼714
HEREMANS JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT2-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
17▲6 ACROG-TormansCLUB 14:13:52..
28▲6 Team Mascot Workwear1:16
1:16
..
32▼1 Fensham Howes-MAS Design1:50
1:50
..
41▼3 AG2R Citroën U19 Team1:52
1:52
..
56▲1 AVIA - Rudyco - Janatrans CT2:56
2:56
..
64▼2 CREF Pays de la Loire3:21
3:21
..
713▲6 Onder Ons ParikeCLUB3:46
3:46
..
85▼3 SMS Swidnica3:55
3:55
..
914▲5 Olympia Tienen4:34
4:34
..
1012▲2 Team Herning CK Junior4:49
4:49
..
1123▲12 Maes CT Glabbeek5:58
5:58
..
1220▲8 Crabbe Toiture - CC Chevigny6:24
6:24
..
1318▲5 Team 31 Jolly Cycles6:47
6:47
..
1410▼4 Canguru - QTS - Air College Cycling Team6:51
6:51
..
153▼12 Sprint 2000 Charleroi7:36
7:36
..
1611▼5 USSA Pavilly BarentinCLUB8:05
8:05
..
179▼8 Mixte WAC Team - Willebrord Wil Vooruit8:11
8:11
..
1819▲1 District Zuid-Oost10:08
10:08
..
1917▼2 Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners10:45
10:45
..
2026▲6 Sport en steun Leopoldsbirg Juniors10:56
10:56
..
2116▼5 Gaverzicht - Be Okay11:55
11:55
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    10 October 2021
  • Avg. speed winner:
    -
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    0 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
  • Vert. meters:
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    207
  • Won how:

Race profile

    Sites