2023
«
»
2024»59th

Sint Martinusprijs Kontich

(2.1)
2024»Stage 3b»KontichKontich(120.4km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
15+1:05112
LARSSON Linus Willebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit202:45:08
29+1:2711
GILICKI Jakub JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy120:02
0:02
364+4:2361
SOETAERT Mattijs VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke7,,
0:02
46+1:0765
SCHELDEMAN Xander VZW WP de Molenspurters Meulebeke
18VZW WP de Molenspurters Meulebeke5,,
0:02
511+1:368
HAVERDINGS Floris JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy4,,
0:02
61+0:00145
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U193,,
0:02
739+3:2041
17Poland2,,
0:02
84+0:54114
VRIJ Thijs Willebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit1,,
0:02
994+6:0570
18TACC,,
0:02
1032+3:01129
DE ZUTTER Toon Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:02
112+0:2043
GRINDLEY Sebastian Fensham Howes
18Fensham Howes,,
0:02
1231+2:58123
BRUUN BAK Tristan Team Bach Advokater-Giant Store
18Team Bach Advokater-Giant Store,,
0:02
13107+7:50106
GARDNER Alistair trainSharp Development Team
18trainSharp Development Team,,
0:02
143+0:312
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:02
1517+2:00127
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:02
1657+4:0386
HEIRBRANT Victor Koninklijke VC 't Meetjesland
18Koninklijke VC 't Meetjesland0:11
0:11
1721+2:2562
CORYN Lukas VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke0:14
0:14
1871+4:4346
DAINTY Harrison Fensham Howes
16Fensham Howes0:31
0:31
1912+1:39147
DE ROOVERE Lenn Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U190:36
0:36
2066+4:27116
VAN DER LOOIJ Yintse Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team,,
0:36
2113+1:4037
17Poland0:39
0:39
2265+4:25115
BAUWENS Siebe Isorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:39
2354+3:59132
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:39
2496+6:19104
PHILLIPS Daniel trainSharp Development Team
16trainSharp Development Team,,
0:39
2552+3:55141
GEBOERS Fenne GMS Cycling Team Glabbeek
17GMS Cycling Team Glabbeek,,
0:39
2663+4:1958
DEKIEN Miel MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
18MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College,,
0:39
2714+1:45148
KEMPENEERS Jarne Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U19,,
0:39
2883+5:2981
MERTENS Anton KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo,,
0:39
2922+2:27149
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U19,,
0:39
3086+5:3534
RICHERT Luke Team Stadler Niedersachsen
18Team Stadler Niedersachsen,,
0:39
3134+3:0952
VUGTS Bram WV Schijndel
18WV Schijndel,,
0:39
3220+2:2347
BUSH Toby Fensham Howes
17Fensham Howes,,
0:39
3358+4:0730
ARENTSEN Cas Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk,,
0:39
3499+6:3497
HEDEÅS Victor Svealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team,,
0:39
35105+7:283
DE NAEYER Siebe AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:39
3640+3:24119
DE JONGHE Lucas Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team,,
0:39
3748+3:4354
VERBRUGGEN Ties WV Schijndel
17WV Schijndel,,
0:39
3838+3:1873
JACOBS Ieben WAC Team VZW
17WAC Team VZW,,
0:39
39109+8:2256
LANGBEEN Ludovic MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
18MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College,,
0:39
4041+3:27140
BOEYEN Jelle GMS Cycling Team Glabbeek
17GMS Cycling Team Glabbeek,,
0:39
4130+2:5853
VAN HEESWIJK Bas WV Schijndel
17WV Schijndel,,
0:39
4269+4:3098
MARVIG Oskar Svealand Cycling Team
18Svealand Cycling Team,,
0:39
43115+9:251
BAECK Lowie AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:39
4443+3:35124
DE ZEE Lau Team Bach Advokater-Giant Store
18Team Bach Advokater-Giant Store,,
0:39
4524+2:3745
BEDNAREK Luca Fensham Howes
16Fensham Howes,,
0:39
4698+6:2828
VERDONSCHOT-VAN ELSEN Reyn Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk,,
0:39
47110+8:376
EDWARDS Jack AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:39
4827+2:5040
18Poland,,
0:39
4949+3:47130
METTEPENNINGEN Arne Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:39
5059+4:07125
HANSEN Tristan Team Bach Advokater-Giant Store
17Team Bach Advokater-Giant Store,,
0:39
51100+6:3774
PLEYSIER Berten WAC Team VZW
17WAC Team VZW,,
0:39
5256+4:0326
LANKAMP Daan Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk,,
0:39
5393+6:0167
17TACC,,
0:39
5437+3:1623
ABRAMEK Jakub Velotalent Team Sobótka
16Velotalent Team Sobótka,,
0:39
5562+4:1891
WIJCKMANS Sebbe Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
0:39
5653+3:58102
KLEIBRANT Wilmer Svealand Cycling Team
16Svealand Cycling Team,,
0:39
5760+4:1096
GEYSELS Timo Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
0:39
5833+3:02136
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
0:39
5989+5:4338
17Poland,,
0:39
6025+2:3742
17Poland,,
0:39
6167+4:2720
KOŻYCZAK Marcel Velotalent Team Sobótka
18Velotalent Team Sobótka,,
0:39
6218+2:06109
AGRICOLA Danijel Willebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit,,
0:39
6323+2:3164
MORTELÉ Siebe VZW WP de Molenspurters Meulebeke
18VZW WP de Molenspurters Meulebeke,,
0:39
64114+9:03121
NØRSKOV LARSEN Alexander Team Bach Advokater-Giant Store
16Team Bach Advokater-Giant Store,,
0:39
65102+6:43100
NIHLÉN Alfred Svealand Cycling Team
16Svealand Cycling Team,,
0:39
6670+4:32139
HENS Mateo GMS Cycling Team Glabbeek
17GMS Cycling Team Glabbeek,,
0:39
6768+4:2779
GUMIENNY Mathis KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo,,
0:39
6851+3:49135
LANGENDOEN Lars KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
0:39
6947+3:43144
VANSTEENKISTE Maxime GMS Cycling Team Glabbeek
16GMS Cycling Team Glabbeek,,
0:39
7019+2:2144
DAWSON Oliver Fensham Howes
17Fensham Howes,,
0:39
7116+1:48111
GOOLD Max Willebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
0:39
7250+3:4995
PLANCQUEEL Menno Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team,,
0:39
7342+3:3475
MAES Fabian WAC Team VZW
17WAC Team VZW,,
0:39
7446+3:4278
SYMM Matthew WAC Team VZW
17WAC Team VZW,,
0:39
7582+5:2193
HERMANS Stef Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
0:39
7645+3:4092
CNUDDE Louis Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
0:39
7772+4:4450
VAN WIJGERDEN Sven WV Schijndel
18WV Schijndel,,
0:39
788+1:2610
KRZYŚKÓW Dominik JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:39
7929+2:5619
STRZELECKI Michał Velotalent Team Sobótka
18Velotalent Team Sobótka,,
0:39
8028+2:51133
JOOSTEN Sven KNWU Zuid-Nederland
18KNWU Zuid-Nederland,,
0:39
81113+8:5277
DECKERS Toon WAC Team VZW
17WAC Team VZW,,
0:39
8274+4:5076
DRIES Tjalle WAC Team VZW
17WAC Team VZW,,
0:39
8310+1:33150
VAN HERCK Alec Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U19,,
0:39
8415+1:477
WISSINK Luka JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:39
857+1:21146
VANDEVORST Nio Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
0:39
8655+4:00101
EKMAN Vilmer Svealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team,,
0:39
8778+5:0548
SMITH Nathan Fensham Howes
17Fensham Howes,,
0:39
8835+3:1217
SVARSTAD Emil Glåmdalen SK Elite Junior Team
18Glåmdalen SK Elite Junior Team,,
0:39
8981+5:2166
AMPOORTER Yoran VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke,,
0:39
90104+7:2532
MUTH Noah Mattis Team Stadler Niedersachsen
18Team Stadler Niedersachsen,,
0:39
9144+3:37117
D'HOOGHE Nicolas Isorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team,,
0:39
9273+4:5063
SAVAT Milan VZW WP de Molenspurters Meulebeke
16VZW WP de Molenspurters Meulebeke,,
0:39
9391+5:48118
GHESELLE Warre Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team,,
0:39
9479+5:1851
HANEGRAAF Niels WV Schijndel
18WV Schijndel,,
0:39
9587+5:41113
REINHOLD Vilgot Willebrord Wil Vooruit
16Willebrord Wil Vooruit,,
0:39
9684+5:2955
VAN ARWEGEN Jarne MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
16MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College,,
0:39
9797+6:2827
NEVEN Michiel Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk,,
0:39
9877+5:0189
SIRIANNI Xavier Koninklijke VC 't Meetjesland
18Koninklijke VC 't Meetjesland,,
0:39
9936+3:1214
SKJOLDEN Sondre Elias Glåmdalen SK Elite Junior Team
18Glåmdalen SK Elite Junior Team,,
0:39
10085+5:3012
DE HAAN Merijn JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:39
10126+2:4839
17Poland,,
0:39
10276+4:5725
VAES Yaro Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk0:46
0:46
10375+4:5129
GEURTS Liam Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk0:52
0:52
10492+5:5749
DAHLER Thijs WV Schijndel
18WV Schijndel1:24
1:24
105101+6:4357
FERKET Sooi MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
17MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College1:32
1:32
10690+5:44120
GRYPDON Matteo Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team1:34
1:34
107111+8:3888
RORICH Liam Koninklijke VC 't Meetjesland
16Koninklijke VC 't Meetjesland,,
1:34
10888+5:4260
HELLEBUYCK Gaetan MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
17MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College1:50
1:50
10980+5:1916
BERG Håkon Lærum Glåmdalen SK Elite Junior Team
18Glåmdalen SK Elite Junior Team2:01
2:01
110103+7:1633
CHITTKA Jan Team Stadler Niedersachsen
18Team Stadler Niedersachsen2:03
2:03
11161+4:18110
DE LUCA Teodor Willebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit2:13
2:13
112119+10:1671
NAVEH Roi TACC
17TACC2:41
2:41
113117+9:4180
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo2:50
2:50
11495+6:1531
UNRUH Mirko Team Stadler Niedersachsen
18Team Stadler Niedersachsen2:58
2:58
115106+7:4015
OMA Eskil Glåmdalen SK Elite Junior Team
17Glåmdalen SK Elite Junior Team3:10
3:10
116108+8:2224
WRONA Szymon Velotalent Team Sobótka
17Velotalent Team Sobótka5:12
5:12
117116+9:32128
DE LEE Toon Van Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team,,
5:12
118118+9:5436
KÖNIG Ben Team Stadler Niedersachsen
16Team Stadler Niedersachsen5:36
5:36
119121+17:1135
LÜDEMANN Leonard-Luca Team Stadler Niedersachsen
17Team Stadler Niedersachsen,,
5:36
120112+8:504
TIELENS Zander AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team7:06
7:06
121120+15:29138
VAN DER STAAL Rinz KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland7:26
7:26
DNF85
D'HONDT Tibo Koninklijke VC 't Meetjesland
18Koninklijke VC 't Meetjesland-
DNF122
JESSEN MØLLER William Team Bach Advokater-Giant Store
17Team Bach Advokater-Giant Store-
DNF137
VERDUIJN Sven KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland-
DNF143
MATHEÏ Flor GMS Cycling Team Glabbeek
16GMS Cycling Team Glabbeek-
DNS134
WEBER Gino KNWU Zuid-Nederland
18KNWU Zuid-Nederland-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Timelimit 12%, or 3:04:57 (+19:49)
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-145
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U196:10:41..
22-43
GRINDLEY Sebastian Fensham Howes
18Fensham Howes0:20
0:20
..
33-2
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team0:31
0:31
..
46▲2114
VRIJ Thijs Willebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit0:54
0:54
..
514▲9112
LARSSON Linus Willebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit1:05
1:05
..
612▲665
SCHELDEMAN Xander VZW WP de Molenspurters Meulebeke
18VZW WP de Molenspurters Meulebeke1:07
1:07
..
74▼3146
VANDEVORST Nio Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U191:21
1:21
..
85▼310
KRZYŚKÓW Dominik JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy1:26
1:26
..
916▲711
GILICKI Jakub JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy1:27
1:27
..
107▼3150
VAN HERCK Alec Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U191:33
1:33
..
1117▲68
HAVERDINGS Floris JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy1:36
1:36
..
129▼3147
DE ROOVERE Lenn Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U191:39
1:39
..
138▼537
17Poland1:40
1:40
..
1410▼4148
KEMPENEERS Jarne Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U191:45
1:45
..
1511▼47
WISSINK Luka JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy1:47
1:47
..
1613▼3111
GOOLD Max Willebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit1:48
1:48
..
1723▲6127
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team2:00
2:00
..
1815▼3109
AGRICOLA Danijel Willebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit2:06
2:06
..
1918▼144
DAWSON Oliver Fensham Howes
17Fensham Howes2:21
2:21
..
2020-47
BUSH Toby Fensham Howes
17Fensham Howes2:23
2:23
..
2129▲862
CORYN Lukas VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke2:25
2:25
..
2221▼1149
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U192:27
2:27
..
2322▼164
MORTELÉ Siebe VZW WP de Molenspurters Meulebeke
18VZW WP de Molenspurters Meulebeke2:31
2:31
..
2424-45
BEDNAREK Luca Fensham Howes
16Fensham Howes2:37
2:37
..
2525-42
17Poland,,
2:37
..
2627▲139
17Poland2:48
2:48
..
2728▲140
18Poland2:50
2:50
..
2830▲2133
JOOSTEN Sven KNWU Zuid-Nederland
18KNWU Zuid-Nederland2:51
2:51
..
2931▲219
STRZELECKI Michał Velotalent Team Sobótka
18Velotalent Team Sobótka2:56
2:56
..
3032▲253
VAN HEESWIJK Bas WV Schijndel
17WV Schijndel2:58
2:58
..
3143▲12123
BRUUN BAK Tristan Team Bach Advokater-Giant Store
18Team Bach Advokater-Giant Store,,
2:58
..
3246▲14129
DE ZUTTER Toon Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3:01
3:01
..
3333-136
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland3:02
3:02
..
3434-52
VUGTS Bram WV Schijndel
18WV Schijndel3:09
3:09
..
3535-17
SVARSTAD Emil Glåmdalen SK Elite Junior Team
18Glåmdalen SK Elite Junior Team3:12
3:12
..
3636-14
SKJOLDEN Sondre Elias Glåmdalen SK Elite Junior Team
18Glåmdalen SK Elite Junior Team,,
3:12
..
3737-23
ABRAMEK Jakub Velotalent Team Sobótka
16Velotalent Team Sobótka3:16
3:16
..
3838-73
JACOBS Ieben WAC Team VZW
17WAC Team VZW3:18
3:18
..
3957▲1841
17Poland3:20
3:20
..
4039▼1119
DE JONGHE Lucas Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team3:24
3:24
..
4141-140
BOEYEN Jelle GMS Cycling Team Glabbeek
17GMS Cycling Team Glabbeek3:27
3:27
..
4242-75
MAES Fabian WAC Team VZW
17WAC Team VZW3:34
3:34
..
4344▲1124
DE ZEE Lau Team Bach Advokater-Giant Store
18Team Bach Advokater-Giant Store3:35
3:35
..
4445▲1117
D'HOOGHE Nicolas Isorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team3:37
3:37
..
4547▲292
CNUDDE Louis Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team3:40
3:40
..
4648▲278
SYMM Matthew WAC Team VZW
17WAC Team VZW3:42
3:42
..
4749▲2144
VANSTEENKISTE Maxime GMS Cycling Team Glabbeek
16GMS Cycling Team Glabbeek3:43
3:43
..
4850▲254
VERBRUGGEN Ties WV Schijndel
17WV Schijndel,,
3:43
..
4951▲2130
METTEPENNINGEN Arne Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3:47
3:47
..
5052▲295
PLANCQUEEL Menno Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team3:49
3:49
..
5154▲3135
LANGENDOEN Lars KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
3:49
..
5255▲3141
GEBOERS Fenne GMS Cycling Team Glabbeek
17GMS Cycling Team Glabbeek3:55
3:55
..
5359▲6102
KLEIBRANT Wilmer Svealand Cycling Team
16Svealand Cycling Team3:58
3:58
..
5460▲6132
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3:59
3:59
..
5561▲6101
EKMAN Vilmer Svealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team4:00
4:00
..
5662▲626
LANKAMP Daan Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk4:03
4:03
..
5775▲1886
HEIRBRANT Victor Koninklijke VC 't Meetjesland
18Koninklijke VC 't Meetjesland,,
4:03
..
5863▲530
ARENTSEN Cas Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk4:07
4:07
..
5964▲5125
HANSEN Tristan Team Bach Advokater-Giant Store
17Team Bach Advokater-Giant Store,,
4:07
..
6065▲596
GEYSELS Timo Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team4:10
4:10
..
6126▼35110
DE LUCA Teodor Willebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit4:18
4:18
..
6267▲591
WIJCKMANS Sebbe Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
4:18
..
6368▲558
DEKIEN Miel MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
18MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College4:19
4:19
..
6487▲2361
SOETAERT Mattijs VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke4:23
4:23
..
6569▲4115
BAUWENS Siebe Isorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team4:25
4:25
..
6672▲6116
VAN DER LOOIJ Yintse Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team4:27
4:27
..
6770▲320
KOŻYCZAK Marcel Velotalent Team Sobótka
18Velotalent Team Sobótka,,
4:27
..
6871▲379
GUMIENNY Mathis KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo,,
4:27
..
6973▲498
MARVIG Oskar Svealand Cycling Team
18Svealand Cycling Team4:30
4:30
..
7076▲6139
HENS Mateo GMS Cycling Team Glabbeek
17GMS Cycling Team Glabbeek4:32
4:32
..
7183▲1246
DAINTY Harrison Fensham Howes
16Fensham Howes4:43
4:43
..
7278▲650
VAN WIJGERDEN Sven WV Schijndel
18WV Schijndel4:44
4:44
..
7381▲863
SAVAT Milan VZW WP de Molenspurters Meulebeke
16VZW WP de Molenspurters Meulebeke4:50
4:50
..
7482▲876
DRIES Tjalle WAC Team VZW
17WAC Team VZW,,
4:50
..
7577▲229
GEURTS Liam Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk4:51
4:51
..
7680▲425
VAES Yaro Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk4:57
4:57
..
7786▲989
SIRIANNI Xavier Koninklijke VC 't Meetjesland
18Koninklijke VC 't Meetjesland5:01
5:01
..
7888▲1048
SMITH Nathan Fensham Howes
17Fensham Howes5:05
5:05
..
7991▲1251
HANEGRAAF Niels WV Schijndel
18WV Schijndel5:18
5:18
..
8058▼2216
BERG Håkon Lærum Glåmdalen SK Elite Junior Team
18Glåmdalen SK Elite Junior Team5:19
5:19
..
8193▲1266
AMPOORTER Yoran VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke5:21
5:21
..
8294▲1293
HERMANS Stef Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
5:21
..
8395▲1281
MERTENS Anton KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo5:29
5:29
..
8496▲1255
VAN ARWEGEN Jarne MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
16MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College,,
5:29
..
8597▲1212
DE HAAN Merijn JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy5:30
5:30
..
8698▲1234
RICHERT Luke Team Stadler Niedersachsen
18Team Stadler Niedersachsen5:35
5:35
..
8799▲12113
REINHOLD Vilgot Willebrord Wil Vooruit
16Willebrord Wil Vooruit5:41
5:41
..
8874▼1460
HELLEBUYCK Gaetan MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
17MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College5:42
5:42
..
89100▲1138
17Poland5:43
5:43
..
9079▼11120
GRYPDON Matteo Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team5:44
5:44
..
91101▲10118
GHESELLE Warre Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team5:48
5:48
..
9290▼249
DAHLER Thijs WV Schijndel
18WV Schijndel5:57
5:57
..
93104▲1167
17TACC6:01
6:01
..
94111▲1770
18TACC6:05
6:05
..
9556▼3931
UNRUH Mirko Team Stadler Niedersachsen
18Team Stadler Niedersachsen6:15
6:15
..
96105▲9104
PHILLIPS Daniel trainSharp Development Team
16trainSharp Development Team6:19
6:19
..
97106▲927
NEVEN Michiel Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk6:28
6:28
..
98107▲928
VERDONSCHOT-VAN ELSEN Reyn Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk,,
6:28
..
99108▲997
HEDEÅS Victor Svealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team6:34
6:34
..
100109▲974
PLEYSIER Berten WAC Team VZW
17WAC Team VZW6:37
6:37
..
101102▲157
FERKET Sooi MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
17MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College6:43
6:43
..
102112▲10100
NIHLÉN Alfred Svealand Cycling Team
16Svealand Cycling Team,,
6:43
..
103103-33
CHITTKA Jan Team Stadler Niedersachsen
18Team Stadler Niedersachsen7:16
7:16
..
104114▲1032
MUTH Noah Mattis Team Stadler Niedersachsen
18Team Stadler Niedersachsen7:25
7:25
..
105115▲103
DE NAEYER Siebe AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team7:28
7:28
..
10689▼1715
OMA Eskil Glåmdalen SK Elite Junior Team
17Glåmdalen SK Elite Junior Team7:40
7:40
..
107120▲13106
GARDNER Alistair trainSharp Development Team
18trainSharp Development Team7:50
7:50
..
10853▼5524
WRONA Szymon Velotalent Team Sobótka
17Velotalent Team Sobótka8:22
8:22
..
109119▲1056
LANGBEEN Ludovic MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
18MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College,,
8:22
..
110121▲116
EDWARDS Jack AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team8:37
8:37
..
111117▲688
RORICH Liam Koninklijke VC 't Meetjesland
16Koninklijke VC 't Meetjesland8:38
8:38
..
11219▼934
TIELENS Zander AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team8:50
8:50
..
113123▲1077
DECKERS Toon WAC Team VZW
17WAC Team VZW8:52
8:52
..
114124▲10121
NØRSKOV LARSEN Alexander Team Bach Advokater-Giant Store
16Team Bach Advokater-Giant Store9:03
9:03
..
115125▲101
BAECK Lowie AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team9:25
9:25
..
11685▼31128
DE LEE Toon Van Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team9:32
9:32
..
117116▼180
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo9:41
9:41
..
11884▼3436
KÖNIG Ben Team Stadler Niedersachsen
16Team Stadler Niedersachsen9:54
9:54
..
119118▼171
NAVEH Roi TACC
17TACC10:16
10:16
..
120122▲2138
VAN DER STAAL Rinz KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland15:29
15:29
..
121126▲535
LÜDEMANN Leonard-Luca Team Stadler Niedersachsen
17Team Stadler Niedersachsen17:11
17:11
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
143
GRINDLEY Sebastian Fensham Howes
18Fensham Howes65+65
2114
VRIJ Thijs Willebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit46+46
3145
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U1945+45
4112
LARSSON Linus Willebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit39+39
565
SCHELDEMAN Xander VZW WP de Molenspurters Meulebeke
18VZW WP de Molenspurters Meulebeke39+39
610
KRZYŚKÓW Dominik JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy33+33
737
17Poland32+32
841
17Poland26+26
911
GILICKI Jakub JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy25+25
10129
DE ZUTTER Toon Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team24+24
11146
VANDEVORST Nio Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U1922+22
12127
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team22+22
132
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team21+21
14147
DE ROOVERE Lenn Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U1921+21
1561
SOETAERT Mattijs VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke21+21
1651
HANEGRAAF Niels WV Schijndel
18WV Schijndel21+21
17106
GARDNER Alistair trainSharp Development Team
18trainSharp Development Team21+21
188
HAVERDINGS Floris JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy16+16
1998
MARVIG Oskar Svealand Cycling Team
18Svealand Cycling Team15+15
2046
DAINTY Harrison Fensham Howes
16Fensham Howes13+13
2170
18TACC12+12
22150
VAN HERCK Alec Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U1911+11
23109
AGRICOLA Danijel Willebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit11+11
247
WISSINK Luka JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy9+9
25123
BRUUN BAK Tristan Team Bach Advokater-Giant Store
18Team Bach Advokater-Giant Store9+9
2680
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo9+9
27115
BAUWENS Siebe Isorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team8+8
2814
SKJOLDEN Sondre Elias Glåmdalen SK Elite Junior Team
18Glåmdalen SK Elite Junior Team7+7
2919
STRZELECKI Michał Velotalent Team Sobótka
18Velotalent Team Sobótka6+6
30130
METTEPENNINGEN Arne Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team6+6
3138
17Poland6+6
32111
GOOLD Max Willebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit5+5
3386
HEIRBRANT Victor Koninklijke VC 't Meetjesland
18Koninklijke VC 't Meetjesland5+5
3462
CORYN Lukas VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke4+4
3558
DEKIEN Miel MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
18MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College4+4
361
BAECK Lowie AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team4+4
37119
DE JONGHE Lucas Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team3+3
38117
D'HOOGHE Nicolas Isorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team2+2
3973
JACOBS Ieben WAC Team VZW
17WAC Team VZW1+1
40116
VAN DER LOOIJ Yintse Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
1146
VANDEVORST Nio Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U1918+18
2101
EKMAN Vilmer Svealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team8+8
356
LANGBEEN Ludovic MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
18MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College4+4
48
HAVERDINGS Floris JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy3+3
5117
D'HOOGHE Nicolas Isorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team2+2
6115
BAUWENS Siebe Isorex Cycling Team
18Isorex Cycling Team1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
12
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team6:11:12..
2150
VAN HERCK Alec Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U191:02
1:02
..
3148
KEMPENEERS Jarne Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U191:14
1:14
..
4111
GOOLD Max Willebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit1:17
1:17
..
5127
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team1:29
1:29
..
662
CORYN Lukas VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke1:54
1:54
..
7149
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U191:56
1:56
..
845
BEDNAREK Luca Fensham Howes
16Fensham Howes2:06
2:06
..
942
17Poland,,
2:06
..
1039
17Poland2:17
2:17
..
1153
VAN HEESWIJK Bas WV Schijndel
17WV Schijndel2:27
2:27
..
12129
DE ZUTTER Toon Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team2:30
2:30
..
13136
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland2:31
2:31
..
1423
ABRAMEK Jakub Velotalent Team Sobótka
16Velotalent Team Sobótka2:45
2:45
..
1541
17Poland2:49
2:49
..
16119
DE JONGHE Lucas Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team2:53
2:53
..
17144
VANSTEENKISTE Maxime GMS Cycling Team Glabbeek
16GMS Cycling Team Glabbeek3:12
3:12
..
1854
VERBRUGGEN Ties WV Schijndel
17WV Schijndel,,
3:12
..
1995
PLANCQUEEL Menno Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team3:18
3:18
..
20135
LANGENDOEN Lars KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
3:18
..
21102
KLEIBRANT Wilmer Svealand Cycling Team
16Svealand Cycling Team3:27
3:27
..
22101
EKMAN Vilmer Svealand Cycling Team
17Svealand Cycling Team3:29
3:29
..
2330
ARENTSEN Cas Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk3:36
3:36
..
24125
HANSEN Tristan Team Bach Advokater-Giant Store
17Team Bach Advokater-Giant Store,,
3:36
..
2596
GEYSELS Timo Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team3:39
3:39
..
2691
WIJCKMANS Sebbe Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team3:47
3:47
..
2761
SOETAERT Mattijs VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke3:52
3:52
..
28139
HENS Mateo GMS Cycling Team Glabbeek
17GMS Cycling Team Glabbeek4:01
4:01
..
2946
DAINTY Harrison Fensham Howes
16Fensham Howes4:12
4:12
..
3063
SAVAT Milan VZW WP de Molenspurters Meulebeke
16VZW WP de Molenspurters Meulebeke4:19
4:19
..
3129
GEURTS Liam Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk4:20
4:20
..
3266
AMPOORTER Yoran VZW WP de Molenspurters Meulebeke
17VZW WP de Molenspurters Meulebeke4:50
4:50
..
3355
VAN ARWEGEN Jarne MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
16MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College4:58
4:58
..
3412
DE HAAN Merijn JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy4:59
4:59
..
35113
REINHOLD Vilgot Willebrord Wil Vooruit
16Willebrord Wil Vooruit5:10
5:10
..
36120
GRYPDON Matteo Isorex Cycling Team
17Isorex Cycling Team5:13
5:13
..
37104
PHILLIPS Daniel trainSharp Development Team
16trainSharp Development Team5:48
5:48
..
3827
NEVEN Michiel Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk5:57
5:57
..
3957
FERKET Sooi MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College
17MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College6:12
6:12
..
40100
NIHLÉN Alfred Svealand Cycling Team
16Svealand Cycling Team,,
6:12
..
413
DE NAEYER Siebe AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team6:57
6:57
..
4224
WRONA Szymon Velotalent Team Sobótka
17Velotalent Team Sobótka7:51
7:51
..
436
EDWARDS Jack AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team8:06
8:06
..
4488
RORICH Liam Koninklijke VC 't Meetjesland
16Koninklijke VC 't Meetjesland8:07
8:07
..
45121
NØRSKOV LARSEN Alexander Team Bach Advokater-Giant Store
16Team Bach Advokater-Giant Store8:32
8:32
..
461
BAECK Lowie AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team8:54
8:54
..
47128
DE LEE Toon Van Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team9:01
9:01
..
4880
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo9:10
9:10
..
4936
KÖNIG Ben Team Stadler Niedersachsen
16Team Stadler Niedersachsen9:23
9:23
..
5071
NAVEH Roi TACC
17TACC9:45
9:45
..
51138
VAN DER STAAL Rinz KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland14:58
14:58
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 SOETAERT MattijsVZW WP de Molenspurters Meulebeke2:45:10
2 ŁYŻWA BartoszPoland,,
3 DE ZUTTER ToonVan Moer Logistics Cycling Team,,
4 BODEN RuneAVIA - Rudyco Cycling Team,,
5 BERTELS WitseVan Moer Logistics Cycling Team,,
6 CORYN LukasVZW WP de Molenspurters Meulebeke0:12
7 DAINTY HarrisonFensham Howes0:29
8 PHILLIPS DanieltrainSharp Development Team0:37
9 KEMPENEERS JarneCrabbé-Dstny U19,,
10 FEYAERTS ThorCrabbé-Dstny U19,,
11 ARENTSEN CasSport en Moedig Genk,,
12 DE NAEYER SiebeAVIA - Rudyco Cycling Team,,
13 DE JONGHE LucasIsorex Cycling Team,,
14 VERBRUGGEN TiesWV Schijndel,,
15 VAN HEESWIJK BasWV Schijndel,,
16 BAECK LowieAVIA - Rudyco Cycling Team,,
17 BEDNAREK LucaFensham Howes,,
18 EDWARDS JackAVIA - Rudyco Cycling Team,,
19 HANSEN TristanTeam Bach Advokater-Giant Store,,
20 ABRAMEK JakubVelotalent Team Sobótka,,
21 WIJCKMANS SebbeVan Mossel Heist Cycling Team,,
22 KLEIBRANT WilmerSvealand Cycling Team,,
23 GEYSELS TimoVan Mossel Heist Cycling Team,,
24 DE ROOS BenKNWU Zuid-Nederland,,
25 CIBOROWSKI NatanielPoland,,
26 NØRSKOV LARSEN AlexanderTeam Bach Advokater-Giant Store,,
27 NIHLÉN AlfredSvealand Cycling Team,,
28 HENS MateoGMS Cycling Team Glabbeek,,
29 LANGENDOEN LarsKNWU Zuid-Nederland,,
30 VANSTEENKISTE MaximeGMS Cycling Team Glabbeek,,
31 GOOLD MaxWillebrord Wil Vooruit,,
32 PLANCQUEEL MennoVan Mossel Heist Cycling Team,,
33 VAN HERCK AlecCrabbé-Dstny U19,,
34 EKMAN VilmerSvealand Cycling Team,,
35 AMPOORTER YoranVZW WP de Molenspurters Meulebeke,,
36 SAVAT MilanVZW WP de Molenspurters Meulebeke,,
37 REINHOLD VilgotWillebrord Wil Vooruit,,
38 VAN ARWEGEN JarneMIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College,,
39 NEVEN MichielSport en Moedig Genk,,
40 DE HAAN MerijnJEGG-DJR Academy,,
41 GOLONKO IgnacyPoland,,
42 GEURTS LiamSport en Moedig Genk0:50
43 FERKET SooiMIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air College1:30
44 GRYPDON MatteoIsorex Cycling Team1:32
45 RORICH LiamKoninklijke VC 't Meetjesland,,
46 NAVEH RoiTACC2:39
47 MATHIJS SiemenKZLWC - Davo2:48
48 WRONA SzymonVelotalent Team Sobótka5:10
49 DE LEE ToonVan Moer Logistics Cycling Team,,
50 KÖNIG BenTeam Stadler Niedersachsen5:34
51 VAN DER STAAL RinzKNWU Zuid-Nederland7:24


RnkTeamClassTimeTime won/lost
1 Crabbé-Dstny U19CLUB 17:45:26..
2 JEGG-DJR AcademyCLUB0:46
0:46
..
3 Willebrord Wil VooruitCLUB0:50
0:50
..
4 AVIA - Rudyco Cycling TeamCLUB1:07
1:07
..
5 PolandNAT1:17
1:17
..
6 Fensham HowesCLUB1:21
1:21
..
7 VZW WP de Molenspurters MeulebekeCLUB1:23
1:23
..
8 Van Moer Logistics Cycling TeamCLUB3:04
3:04
..
9 Velotalent Team SobótkaCLUB4:11
4:11
..
10 Isorex Cycling TeamCLUB4:19
4:19
..
11 KNWU Zuid-NederlandREG4:28
4:28
..
12 Team Bach Advokater-Giant StoreCLUB4:31
4:31
..
13 WV SchijndelCLUB4:36
4:36
..
14 GMS Cycling Team GlabbeekCLUB5:00
5:00
..
15 Svealand Cycling TeamCLUB5:03
5:03
..
16 Van Mossel Heist Cycling TeamCLUB5:40
5:40
..
17 WAC Team VZWCLUB5:46
5:46
..
18 Glåmdalen SK Elite Junior TeamCLUB5:48
5:48
..
19 Sport en Moedig GenkCLUB6:20
6:20
..
20 Team Stadler NiedersachsenCLUB6:33
6:33
..
21 MIX Antwerp CT Kontich/Ostend Air CollegeMIX6:36
6:36
..
22 Koninklijke VC 't MeetjeslandCLUB7:08
7:08
..
23 KZLWC - DavoCLUB10:00
10:00
..
24 TACCCLUB11:43
11:43
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    06 July 2024
  • Start time:
    16:00
  • Avg. speed winner:
    43.746 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    120.4 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    1
  • Vertical meters:
    272
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
  • Avg. temperature:

    Race profile