2024»45th

TRIXXO Ster van Zuid-Limburg

(2.1)
2024»Stage 1 (ITT)»SittardSittard(6.4km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTimeAvg
11+0:00201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy200:08:0147.9
22+0:042
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior120:04
0:04
47.505
33+0:0613
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans70:06
0:06
47.31
44+0:1121
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U1950:11
0:11
46.829
55+0:1135
KINGS Ian Germany
17Germany4,,
0:11
46.829
66+0:1541
BARRY Ashlin United States
16United States30:15
0:15
46.452
77+0:1676
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team20:16
0:16
46.358
88+0:1643
STREIF Noah United States
17United States1,,
0:16
46.358
99+0:2022
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U190:20
0:20
45.988
1010+0:2055
JAHT Joonas Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:20
45.988
1111+0:21175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:21
0:21
45.896
1212+0:21171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy,,
0:21
45.896
1313+0:2274
ØRN-KRISTOFF Felix AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team0:22
0:22
45.805
1414+0:2371
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team0:23
0:23
45.714
1515+0:2461
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team0:24
0:24
45.624
1616+0:24116
FERL-RUNNINGSHAUGEN Amund Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X,,
0:24
45.624
1717+0:25123
VAN GILS Lucas Team Kempen
17Team Kempen0:25
0:25
45.534
1818+0:26174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy0:26
0:26
45.444
1919+0:2733
HÖFIG Attila Germany
17Germany0:27
0:27
45.354
2020+0:2825
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U190:28
0:28
45.265
2121+0:294
KLAUSEN Nikolaj Ankerstjerne Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:29
0:29
45.176
2222+0:2993
HEMERYCK Wout Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:29
45.176
2323+0:30115
RYSLETTEN-SOLVOLL Nikolai Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X0:30
0:30
45.088
2424+0:3053
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:30
45.088
2525+0:303
LAURSEN Peter Bheki Kring Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
18Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
0:30
45.088
2626+0:3172
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team0:31
0:31
45
2727+0:3291
CAPPON Staf Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners0:32
0:32
44.912
2828+0:3442
EDMONDS Enzo United States
16United States0:34
0:34
44.738
2929+0:3464
STUER Thor Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:34
44.738
3030+0:35194
CHRISTIAENS Jasper Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen0:35
0:35
44.651
3131+0:3511
JANNES Tristan ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:35
44.651
3232+0:3634
ESCH Hugo Germany
17Germany0:36
0:36
44.565
3333+0:3651
INGLIS Toby Gepla-Watersley R+D Road Team
18Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:36
44.565
3434+0:3726
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U190:37
0:37
44.479
3535+0:3854
STREJČEK Adam Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team0:38
0:38
44.393
3636+0:381
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
0:38
44.393
3737+0:3875
TIELENS Zander AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:38
44.393
3838+0:38114
16Team NTG/Uno-X,,
0:38
44.393
3939+0:3846
ENGEL Otis United States
18United States,,
0:38
44.393
4040+0:39176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:39
0:39
44.308
4141+0:405
VITTINGHUS STOKBRO Sylvester Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:40
0:40
44.223
4242+0:4136
ALBRECHT Pepe Germany
17Germany0:41
0:41
44.138
4343+0:4212
PAUWELS Cisse ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans0:42
0:42
44.054
4444+0:4265
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:42
44.054
4545+0:43226
DE KOK Pepijn KNWU Zuid-Nederland
18KNWU Zuid-Nederland0:43
0:43
43.969
4646+0:43111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X,,
0:43
43.969
4747+0:45112
SKJOLDEN Sondre Elias Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X0:45
0:45
43.802
4848+0:4583
PITTMAN Reece Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
0:45
43.802
4949+0:45195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen,,
0:45
43.802
5050+0:45203
SAFRANEK Ondrej Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy,,
0:45
43.802
5151+0:45144
HOWE Vinicius Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java,,
0:45
43.802
5252+0:46105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike0:46
0:46
43.719
5353+0:4731
17Germany0:47
0:47
43.636
5454+0:47113
TVEIT Telman Tronstad Team NTG/Uno-X
Team NTG/Uno-X,,
0:47
43.636
5555+0:4814
DOCKX Jort ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans0:48
0:48
43.554
5656+0:49131
UIJTDEWILLIGEN Niels Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept0:49
0:49
43.472
5757+0:4973
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:49
43.472
5858+0:49225
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
0:49
43.472
5959+0:49103
DEWEERD Celian Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:49
43.472
6060+0:5045
DRAKE Beckam United States
United States0:50
0:50
43.39
6161+0:51126
GYSBRECHTS Thijn Team Kempen
17Team Kempen0:51
0:51
43.308
6262+0:51182
DE PAEPE Thor Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:51
43.308
6363+0:5115
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:51
43.308
6464+0:5216
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans0:52
0:52
43.227
6565+0:52184
GALLE Mika Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:52
43.227
6666+0:5332
GENTZIK Louis Germany
18Germany0:53
0:53
43.146
6767+0:536
BRANDT CHRISTIANSEN Sebastian Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
0:53
43.146
6868+0:5324
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
0:53
43.146
6969+0:5381
GILBANK William Lee Valley Youth
18Lee Valley Youth,,
0:53
43.146
7070+0:53173
GILICKI Jakub JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:53
43.146
7171+0:53133
DEKIEN Miel Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
0:53
43.146
7272+0:53125
VAN GEFFEN Krijn Team Kempen
18Team Kempen,,
0:53
43.146
7373+0:53132
MEYHUI Rune Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
0:53
43.146
7474+0:54134
VROLIX Yarne Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept0:54
0:54
43.065
7575+0:54235
WAGEMAKERS Joppe Brain² Olympia Tienen
18Brain² Olympia Tienen,,
0:54
43.065
7676+0:5482
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
0:54
43.065
7777+0:56135
VANDENBROUCKE Louis Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept0:56
0:56
42.905
7878+0:56172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:56
42.905
7979+0:5644
JURACICH Ben United States
17United States,,
0:56
42.905
8080+0:5656
BALLIF Anco Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:56
42.905
8181+0:56142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java,,
0:56
42.905
8282+0:56104
VAN BOTERDAEL Matiz Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:56
42.905
8383+0:56205
REJZEK Jiří Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy,,
0:56
42.905
8484+0:57232
VERBEECK Tuur Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen0:57
0:57
42.825
8585+0:5766
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:57
42.825
8686+0:5763
LUITEN Teis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:57
42.825
8787+0:58223
WEBER Gino KNWU Zuid-Nederland
18KNWU Zuid-Nederland0:58
0:58
42.746
8888+0:58206
PATRAS Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy,,
0:58
42.746
8989+1:00183
BOUCHAERT Dries Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel1:00
1:00
42.588
9090+1:01202
KOTSCHY Vít Roman Kreuziger Cycling Academy
18Roman Kreuziger Cycling Academy1:01
1:01
42.509
9191+1:01164
SEVERIJNS Robbe Sport En Steun - Leopoldsburg
18Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:01
42.509
9292+1:0292
DEBEAUSSAERT Michiel Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:02
1:02
42.431
9393+1:0395
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:03
1:03
42.353
9494+1:03186
DE CLERCK Lars Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
1:03
42.353
9595+1:03242
GUMIENNY Mathis KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo,,
1:03
42.353
9696+1:04151
KINSELLA Tom Van Mossel Heist Cycling Team
18Van Mossel Heist Cycling Team1:04
1:04
42.275
9797+1:0452
SHOCKAIR Rayhan Gepla-Watersley R+D Road Team
16Gepla-Watersley R+D Road Team,,
1:04
42.275
9898+1:05121
DE RAUW Rune Team Kempen
16Team Kempen1:05
1:05
42.198
9999+1:05136
VERMEERSCH Arend Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept,,
1:05
42.198
100100+1:05154
CNUDDE Louis Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
1:05
42.198
101101+1:05204
TŘÍSKA Adam Roman Kreuziger Cycling Academy
Roman Kreuziger Cycling Academy,,
1:05
42.198
102102+1:0623
KEMPENEERS Jarne Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U191:06
1:06
42.121
103103+1:06241
MERTENS Anton KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo,,
1:06
42.121
104104+1:06231
GOEMAES Tuur Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen,,
1:06
42.121
105105+1:0786
ROWLES Alec Lee Valley Youth
16Lee Valley Youth1:07
1:07
42.044
106106+1:07233
GOOSSENS Rik Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen,,
1:07
42.044
107107+1:07155
SAPRONOV Petr Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
1:07
42.044
108108+1:0884
OPIE Paul Lee Valley Youth
18Lee Valley Youth1:08
1:08
41.967
109109+1:08222
JOOSTEN Sven KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
1:08
41.967
110110+1:09181
AMERLYNCK Nathan Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel1:09
1:09
41.891
111111+1:10153
GEYSELS Timo Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team1:10
1:10
41.815
112112+1:10192
HEIRBRANT Victor Selectie Oost-Vlaanderen
18Selectie Oost-Vlaanderen,,
1:10
41.815
113113+1:11244
VANDEN BROECK Lowie KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo1:11
1:11
41.739
114114+1:11212
LANKAMP Daan Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk,,
1:11
41.739
115115+1:11246
ADOLFSEN Herman Sander KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo,,
1:11
41.739
116116+1:11161
VAN HOVE Sebbe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:11
41.739
117117+1:12193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen1:12
1:12
41.664
118118+1:14234
STROEYKENS Seppe Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen1:14
1:14
41.514
119119+1:14162
BEETS Jeffe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:14
41.514
120120+1:1596
WERBROUCK Otto Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:15
1:15
41.439
121121+1:15106
WILLEMS Warre Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
1:15
41.439
122122+1:15243
WILLEMEN Senne KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo,,
1:15
41.439
123123+1:19122
MONDEN Thijs Team Kempen
17Team Kempen1:19
1:19
41.143
124124+1:19191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen,,
1:19
41.143
125125+1:19236
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen,,
1:19
41.143
126126+1:20213
ARENTSEN Cas Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk1:20
1:20
41.07
127127+1:21163
VOLDERS Bjarne Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg1:21
1:21
40.996
128128+1:2294
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:22
1:22
40.924
129129+1:2262
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:22
40.924
130130+1:23124
VAN DER VLOEDT Joren Team Kempen
17Team Kempen1:23
1:23
40.851
131131+1:24102
DECLERCQ Mart Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike1:24
1:24
40.779
132132+1:24215
ZWART Lennert Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk,,
1:24
40.779
133133+1:24166
LEYSSENS Lucas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:24
40.779
134134+1:25185
LOONES Jef Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel1:25
1:25
40.707
135135+1:27145
ESCALERA Gabriel Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java1:27
1:27
40.563
136136+1:29101
CUTHBERT Travis Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike1:29
1:29
40.421
137137+1:29156
VAN PARYS Bengt Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
1:29
40.421
138138+1:30196
VAN SPEYBROECK Yoni Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen1:30
1:30
40.35
139139+1:31141
TOLOSA Luis Uriel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java1:31
1:31
40.28
140140+1:32245
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo1:32
1:32
40.209
141141+1:3585
MEAD Thomas Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth1:35
1:35
40
142142+1:35216
JAENEN Tibe Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk,,
1:35
40
143143+1:35152
ENGELEN Tibo Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team,,
1:35
40
144144+1:39211
VERDONSCHOT-VAN ELSEN Reyn Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk1:39
1:39
39.724
145145+1:42214
HAENEN Ylian Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk1:42
1:42
39.52
146146+1:50224
KÄLLBERG Ivar KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland1:50
1:50
38.985
147147+1:56165
VANHEES Jonas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg1:56
1:56
38.593
148148+1:59146
ARMENDARIZ Angel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java1:59
1:59
38.4
149149+2:09221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland2:09
2:09
37.77
150150+2:22143
MUNOZ Mateo Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java2:22
2:22
36.982
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
1201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy0:08:01..
22
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:04
0:04
..
313
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans0:06
0:06
..
421
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U190:11
0:11
..
535
KINGS Ian Germany
17Germany,,
0:11
..
641
BARRY Ashlin United States
16United States0:15
0:15
..
776
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team0:16
0:16
..
843
STREIF Noah United States
17United States,,
0:16
..
922
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U190:20
0:20
..
1055
JAHT Joonas Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:20
..
11175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:21
0:21
..
12171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy,,
0:21
..
1374
ØRN-KRISTOFF Felix AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team0:22
0:22
..
1471
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team0:23
0:23
..
1561
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team0:24
0:24
..
16116
FERL-RUNNINGSHAUGEN Amund Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X,,
0:24
..
17123
VAN GILS Lucas Team Kempen
17Team Kempen0:25
0:25
..
18174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy0:26
0:26
..
1933
HÖFIG Attila Germany
17Germany0:27
0:27
..
2025
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U190:28
0:28
..
214
KLAUSEN Nikolaj Ankerstjerne Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:29
0:29
..
2293
HEMERYCK Wout Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:29
..
23115
RYSLETTEN-SOLVOLL Nikolai Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X0:30
0:30
..
2453
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:30
..
253
LAURSEN Peter Bheki Kring Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
18Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
0:30
..
2672
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team0:31
0:31
..
2791
CAPPON Staf Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners0:32
0:32
..
2842
EDMONDS Enzo United States
16United States0:34
0:34
..
2964
STUER Thor Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:34
..
30194
CHRISTIAENS Jasper Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen0:35
0:35
..
3111
JANNES Tristan ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:35
..
3234
ESCH Hugo Germany
17Germany0:36
0:36
..
3351
INGLIS Toby Gepla-Watersley R+D Road Team
18Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:36
..
3426
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U190:37
0:37
..
3554
STREJČEK Adam Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team0:38
0:38
..
361
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
0:38
..
3775
TIELENS Zander AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:38
..
38114
16Team NTG/Uno-X,,
0:38
..
3946
ENGEL Otis United States
18United States,,
0:38
..
40176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:39
0:39
..
415
VITTINGHUS STOKBRO Sylvester Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:40
0:40
..
4236
ALBRECHT Pepe Germany
17Germany0:41
0:41
..
4312
PAUWELS Cisse ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans0:42
0:42
..
4465
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:42
..
45226
DE KOK Pepijn KNWU Zuid-Nederland
18KNWU Zuid-Nederland0:43
0:43
..
46111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X,,
0:43
..
47112
SKJOLDEN Sondre Elias Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X0:45
0:45
..
4883
PITTMAN Reece Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
0:45
..
49195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen,,
0:45
..
50203
SAFRANEK Ondrej Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy,,
0:45
..
51144
HOWE Vinicius Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java,,
0:45
..
52105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike0:46
0:46
..
5331
17Germany0:47
0:47
..
54113
TVEIT Telman Tronstad Team NTG/Uno-X
Team NTG/Uno-X,,
0:47
..
5514
DOCKX Jort ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans0:48
0:48
..
56131
UIJTDEWILLIGEN Niels Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept0:49
0:49
..
5773
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:49
..
58225
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
0:49
..
59103
DEWEERD Celian Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:49
..
6045
DRAKE Beckam United States
United States0:50
0:50
..
61126
GYSBRECHTS Thijn Team Kempen
17Team Kempen0:51
0:51
..
62182
DE PAEPE Thor Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:51
..
6315
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
0:51
..
6416
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans0:52
0:52
..
65184
GALLE Mika Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:52
..
6632
GENTZIK Louis Germany
18Germany0:53
0:53
..
676
BRANDT CHRISTIANSEN Sebastian Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
0:53
..
6824
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
0:53
..
6981
GILBANK William Lee Valley Youth
18Lee Valley Youth,,
0:53
..
70173
GILICKI Jakub JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:53
..
71133
DEKIEN Miel Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
0:53
..
72125
VAN GEFFEN Krijn Team Kempen
18Team Kempen,,
0:53
..
73132
MEYHUI Rune Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
0:53
..
74134
VROLIX Yarne Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept0:54
0:54
..
75235
WAGEMAKERS Joppe Brain² Olympia Tienen
18Brain² Olympia Tienen,,
0:54
..
7682
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
0:54
..
77135
VANDENBROUCKE Louis Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept0:56
0:56
..
78172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:56
..
7944
JURACICH Ben United States
17United States,,
0:56
..
8056
BALLIF Anco Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:56
..
81142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java,,
0:56
..
82104
VAN BOTERDAEL Matiz Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:56
..
83205
REJZEK Jiří Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy,,
0:56
..
84232
VERBEECK Tuur Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen0:57
0:57
..
8566
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:57
..
8663
LUITEN Teis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:57
..
87223
WEBER Gino KNWU Zuid-Nederland
18KNWU Zuid-Nederland0:58
0:58
..
88206
PATRAS Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy,,
0:58
..
89183
BOUCHAERT Dries Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel1:00
1:00
..
90202
KOTSCHY Vít Roman Kreuziger Cycling Academy
18Roman Kreuziger Cycling Academy1:01
1:01
..
91164
SEVERIJNS Robbe Sport En Steun - Leopoldsburg
18Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:01
..
9292
DEBEAUSSAERT Michiel Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:02
1:02
..
9395
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:03
1:03
..
94186
DE CLERCK Lars Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
1:03
..
95242
GUMIENNY Mathis KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo,,
1:03
..
96151
KINSELLA Tom Van Mossel Heist Cycling Team
18Van Mossel Heist Cycling Team1:04
1:04
..
9752
SHOCKAIR Rayhan Gepla-Watersley R+D Road Team
16Gepla-Watersley R+D Road Team,,
1:04
..
98121
DE RAUW Rune Team Kempen
16Team Kempen1:05
1:05
..
99136
VERMEERSCH Arend Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept,,
1:05
..
100154
CNUDDE Louis Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
1:05
..
101204
TŘÍSKA Adam Roman Kreuziger Cycling Academy
Roman Kreuziger Cycling Academy,,
1:05
..
10223
KEMPENEERS Jarne Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U191:06
1:06
..
103241
MERTENS Anton KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo,,
1:06
..
104231
GOEMAES Tuur Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen,,
1:06
..
10586
ROWLES Alec Lee Valley Youth
16Lee Valley Youth1:07
1:07
..
106233
GOOSSENS Rik Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen,,
1:07
..
107155
SAPRONOV Petr Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
1:07
..
10884
OPIE Paul Lee Valley Youth
18Lee Valley Youth1:08
1:08
..
109222
JOOSTEN Sven KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
1:08
..
110181
AMERLYNCK Nathan Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel1:09
1:09
..
111153
GEYSELS Timo Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team1:10
1:10
..
112192
HEIRBRANT Victor Selectie Oost-Vlaanderen
18Selectie Oost-Vlaanderen,,
1:10
..
113244
VANDEN BROECK Lowie KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo1:11
1:11
..
114212
LANKAMP Daan Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk,,
1:11
..
115246
ADOLFSEN Herman Sander KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo,,
1:11
..
116161
VAN HOVE Sebbe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:11
..
117193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen1:12
1:12
..
118234
STROEYKENS Seppe Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen1:14
1:14
..
119162
BEETS Jeffe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:14
..
12096
WERBROUCK Otto Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:15
1:15
..
121106
WILLEMS Warre Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
1:15
..
122243
WILLEMEN Senne KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo,,
1:15
..
123122
MONDEN Thijs Team Kempen
17Team Kempen1:19
1:19
..
124191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen,,
1:19
..
125236
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen,,
1:19
..
126213
ARENTSEN Cas Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk1:20
1:20
..
127163
VOLDERS Bjarne Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg1:21
1:21
..
12894
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:22
1:22
..
12962
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:22
..
130124
VAN DER VLOEDT Joren Team Kempen
17Team Kempen1:23
1:23
..
131102
DECLERCQ Mart Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike1:24
1:24
..
132215
ZWART Lennert Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk,,
1:24
..
133166
LEYSSENS Lucas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:24
..
134185
LOONES Jef Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel1:25
1:25
..
135145
ESCALERA Gabriel Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java1:27
1:27
..
136101
CUTHBERT Travis Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike1:29
1:29
..
137156
VAN PARYS Bengt Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
1:29
..
138196
VAN SPEYBROECK Yoni Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen1:30
1:30
..
139141
TOLOSA Luis Uriel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java1:31
1:31
..
140245
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo1:32
1:32
..
14185
MEAD Thomas Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth1:35
1:35
..
142216
JAENEN Tibe Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk,,
1:35
..
143152
ENGELEN Tibo Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team,,
1:35
..
144211
VERDONSCHOT-VAN ELSEN Reyn Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk1:39
1:39
..
145214
HAENEN Ylian Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk1:42
1:42
..
146224
KÄLLBERG Ivar KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland1:50
1:50
..
147165
VANHEES Jonas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg1:56
1:56
..
148146
ARMENDARIZ Angel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java1:59
1:59
..
149221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland2:09
2:09
..
150143
MUNOZ Mateo Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java2:22
2:22
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
1201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy10+10
22
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior9+9
313
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans8+8
421
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U197+7
535
KINGS Ian Germany
17Germany6+6
641
BARRY Ashlin United States
16United States5+5
776
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team4+4
843
STREIF Noah United States
17United States3+3
922
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U192+2
1055
JAHT Joonas Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
141
BARRY Ashlin United States
16United States0:08:16..
2175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:06
0:06
..
3171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy,,
0:06
..
461
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team0:09
0:09
..
533
HÖFIG Attila Germany
17Germany0:12
0:12
..
672
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team0:16
0:16
..
742
EDMONDS Enzo United States
16United States0:19
0:19
..
8194
CHRISTIAENS Jasper Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen0:20
0:20
..
934
ESCH Hugo Germany
17Germany0:21
0:21
..
1026
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U190:22
0:22
..
111
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:23
0:23
..
12114
16Team NTG/Uno-X,,
0:23
..
135
VITTINGHUS STOKBRO Sylvester Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:25
0:25
..
14195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen0:30
0:30
..
15113
TVEIT Telman Tronstad Team NTG/Uno-X
Team NTG/Uno-X0:32
0:32
..
1614
DOCKX Jort ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans0:33
0:33
..
1773
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team0:34
0:34
..
18225
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
0:34
..
1945
DRAKE Beckam United States
United States0:35
0:35
..
2015
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans0:36
0:36
..
2116
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans0:37
0:37
..
22172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:41
0:41
..
2344
JURACICH Ben United States
17United States,,
0:41
..
24142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java,,
0:41
..
25205
REJZEK Jiří Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy,,
0:41
..
26232
VERBEECK Tuur Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen0:42
0:42
..
27206
PATRAS Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy0:43
0:43
..
2895
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners0:48
0:48
..
29186
DE CLERCK Lars Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:48
..
3052
SHOCKAIR Rayhan Gepla-Watersley R+D Road Team
16Gepla-Watersley R+D Road Team0:49
0:49
..
31121
DE RAUW Rune Team Kempen
16Team Kempen0:50
0:50
..
32204
TŘÍSKA Adam Roman Kreuziger Cycling Academy
Roman Kreuziger Cycling Academy,,
0:50
..
3323
KEMPENEERS Jarne Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U190:51
0:51
..
3486
ROWLES Alec Lee Valley Youth
16Lee Valley Youth0:52
0:52
..
35153
GEYSELS Timo Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team0:55
0:55
..
36193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen0:57
0:57
..
37106
WILLEMS Warre Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike1:00
1:00
..
38191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen1:04
1:04
..
39236
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen,,
1:04
..
40213
ARENTSEN Cas Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk1:05
1:05
..
4194
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:07
1:07
..
4262
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:07
..
43215
ZWART Lennert Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk1:09
1:09
..
44101
CUTHBERT Travis Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike1:14
1:14
..
45156
VAN PARYS Bengt Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
1:14
..
46141
TOLOSA Luis Uriel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java1:16
1:16
..
47245
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo1:17
1:17
..
48152
ENGELEN Tibo Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team1:20
1:20
..
49214
HAENEN Ylian Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk1:27
1:27
..
50146
ARMENDARIZ Angel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java1:44
1:44
..
51221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland1:54
1:54
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 BARRY AshlinUnited States0:08:16
2 SCHOONVELDE GijsJEGG-DJR Academy0:06
3 BENZ BenediktJEGG-DJR Academy,,
4 BERTELS WitseVan Moer Logistics Cycling Team0:09
5 HÖFIG AttilaGermany0:12
6 BODEN RuneAVIA - Rudyco Cycling Team0:16
7 EDMONDS EnzoUnited States0:19
8 CHRISTIAENS JasperSelectie Oost-Vlaanderen0:20
9 ESCH HugoGermany0:21
10 FEYAERTS ThorCrabbé-Dstny U190:22
11 LOUW LARSEN OskarUno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:23
12 GLESNES SMØRÅS Filip AndréTeam NTG/Uno-X,,
13 VITTINGHUS STOKBRO SylvesterUno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:25
14 DE JONGHE LucasSelectie Oost-Vlaanderen0:30
15 TVEIT Telman TronstadTeam NTG/Uno-X0:32
16 DOCKX JortACROG-Tormans0:33
17 HEWES AlexAVIA - Rudyco Cycling Team0:34
18 DE ROOS BenKNWU Zuid-Nederland,,
19 DRAKE BeckamUnited States0:35
20 KNAEPEN YoramACROG-Tormans0:36
21 HÉLIN JulACROG-Tormans0:37
22 BRYS SenneJEGG-DJR Academy0:41
23 JURACICH BenUnited States,,
24 HERNANDEZ MaximilianoStart Junior Team by Java,,
25 REJZEK JiříRoman Kreuziger Cycling Academy,,
26 VERBEECK TuurBrain² Olympia Tienen0:42
27 PATRAS JakubRoman Kreuziger Cycling Academy0:43
28 VANSPEYBROUCK EmileCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners0:48
29 DE CLERCK LarsGaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
30 SHOCKAIR RayhanGepla-Watersley R+D Road Team0:49
31 DE RAUW RuneTeam Kempen0:50
32 TŘÍSKA AdamRoman Kreuziger Cycling Academy,,
33 KEMPENEERS JarneCrabbé-Dstny U190:51
34 ROWLES AlecLee Valley Youth0:52
35 GEYSELS TimoVan Mossel Heist Cycling Team0:55
36 DE GENDT LeanderSelectie Oost-Vlaanderen0:57
37 WILLEMS WarreOnder Ons Parike1:00
38 DE SMEYTER CasSelectie Oost-Vlaanderen1:04
39 BRIESEN MatsBrain² Olympia Tienen,,
40 ARENTSEN CasSport en Moedig Genk1:05
41 ROOSE EliasCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:07
42 LOUAGIE MattiVan Moer Logistics Cycling Team,,
43 ZWART LennertSport en Moedig Genk1:09
44 CUTHBERT TravisOnder Ons Parike1:14
45 VAN PARYS BengtVan Mossel Heist Cycling Team,,
46 TOLOSA Luis UrielStart Junior Team by Java1:16
47 MATHIJS SiemenKZLWC - Davo1:17
48 ENGELEN TiboVan Mossel Heist Cycling Team1:20
49 HAENEN YlianSport en Moedig Genk1:27
50 ARMENDARIZ AngelStart Junior Team by Java1:44
51 WISSE NickKNWU Zuid-Nederland1:54


RnkTeamClassTimeTime won/lost
1 Crabbé-Dstny U19CLUB0:25:02..
2 AVIA - Rudyco Cycling TeamCLUB0:02
0:02
..
3 Uno-X - Carl Ras Roskilde JuniorCLUB0:04
0:04
..
4 United StatesNAT0:06
0:06
..
5 JEGG-DJR AcademyCLUB0:09
0:09
..
6 GermanyNAT0:15
0:15
..
7 ACROG-TormansCLUB0:24
0:24
..
8 Gepla-Watersley R+D Road TeamCLUB0:27
0:27
..
9 Team NTG/Uno-XCLUB0:33
0:33
..
10 Van Moer Logistics Cycling TeamCLUB0:41
0:41
..
11 Roman Kreuziger Cycling AcademyCLUB0:42
0:42
..
12 Cycling Team Luc Wallays - Jonge RennersCLUB1:04
1:04
..
13 Team KempenCLUB1:10
1:10
..
14 KNWU Zuid-NederlandREG1:31
1:31
..
15 Selectie Oost-VlaanderenREG,,
1:31
..
16 Onder Ons ParikeCLUB1:32
1:32
..
17 Lee Valley YouthCLUB1:33
1:33
..
18 Air College - B-ConceptCLUB1:36
1:36
..
19 Gaverzicht-BE Okay-Van MosselCLUB1:44
1:44
..
20 Brain² Olympia TienenCLUB1:58
1:58
..
21 Start Junior Team by JavaCLUB2:09
2:09
..
22 Van Mossel Heist Cycling TeamCLUB2:17
2:17
..
23 KZLWC - DavoCLUB2:21
2:21
..
24 Sport En Steun - LeopoldsburgCLUB2:27
2:27
..
25 Sport en Moedig GenkCLUB2:56
2:56
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    29 March 2024
  • Start time:
    14:00
  • Avg. speed winner:
    47.9 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    6.4 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    5
  • Vert. meters:
    138
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Avg. temperature:

    Race profile