2024»45th

TRIXXO Ster van Zuid-Limburg

(2.1)
2024»Stage 2»MopertingenHoeselt(120km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
12+0:0241
BARRY Ashlin United States
16United States202:48:08
217+0:3365
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team12,,
0:00
37+0:1771
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team70:01
0:01
435+0:5566
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team5,,
0:01
55+0:1135
KINGS Ian Germany
17Germany40:03
0:03
612+0:294
KLAUSEN Nikolaj Ankerstjerne Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior3,,
0:03
714+0:3053
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team2,,
0:03
88+0:2022
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U191,,
0:03
918+0:3442
EDMONDS Enzo United States
16United States,,
0:03
1023+0:39176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:03
1121+0:3726
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U19,,
0:03
1222+0:38114
16Team NTG/Uno-X,,
0:03
1347+1:12193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen,,
0:03
1433+0:5482
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
0:03
1530+0:5324
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
0:03
1625+0:4212
PAUWELS Cisse ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
0:03
173+0:0613
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:03
1846+1:11161
VAN HOVE Sebbe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
0:03
1910+0:21171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy,,
0:03
2031+0:53132
MEYHUI Rune Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
0:03
2129+0:51126
GYSBRECHTS Thijn Team Kempen
17Team Kempen,,
0:03
2215+0:3172
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:03
2348+1:19236
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen,,
0:03
2428+0:4973
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:03
2542+1:05136
VERMEERSCH Arend Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept,,
0:03
2626+0:45144
HOWE Vinicius Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java,,
0:03
271+0:00201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy,,
0:03
2844+1:09181
AMERLYNCK Nathan Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:03
2927+0:46105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:03
3039+0:5763
LUITEN Teis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:03
3137+0:5644
JURACICH Ben United States
17United States,,
0:03
326+0:1643
STREIF Noah United States
17United States,,
0:03
334+0:1121
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
0:03
3432+0:54134
VROLIX Yarne Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept,,
0:03
3520+0:3634
ESCH Hugo Germany
17Germany,,
0:03
3649+1:21163
VOLDERS Bjarne Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
0:03
3711+0:26174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy,,
0:03
3850+1:24234
STROEYKENS Seppe Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen0:13
0:13
3924+0:4025
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U190:15
0:15
4036+0:5536
ALBRECHT Pepe Germany
17Germany0:17
0:17
4119+0:35175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:17
4243+1:07173
GILICKI Jakub JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:17
4340+1:0131
17Germany,,
0:17
4413+0:3076
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:17
4545+1:0916
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans0:20
0:20
4641+1:05121
DE RAUW Rune Team Kempen
16Team Kempen0:03
0:03
4734+0:542
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:53
0:53
4853+1:46111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X1:06
1:06
4916+0:3291
CAPPON Staf Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners0:03
0:03
5051+1:3674
ØRN-KRISTOFF Felix AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team1:17
1:17
5154+1:5264
STUER Thor Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team1:21
1:21
5255+2:14172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
1:21
5352+1:43123
VAN GILS Lucas Team Kempen
17Team Kempen,,
1:21
5456+2:29186
DE CLERCK Lars Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel1:29
1:29
559+0:2055
JAHT Joonas Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team0:03
0:03
5638+0:56104
VAN BOTERDAEL Matiz Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:03
5757+3:12194
CHRISTIAENS Jasper Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen2:40
2:40
5861+3:38164
SEVERIJNS Robbe Sport En Steun - Leopoldsburg
18Sport En Steun - Leopoldsburg,,
2:40
5959+3:26195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen2:44
2:44
6065+4:0992
DEBEAUSSAERT Michiel Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners2:50
2:50
6162+3:5395
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners2:53
2:53
6268+4:15185
LOONES Jef Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
2:53
6364+4:04244
VANDEN BROECK Lowie KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo2:56
2:56
6466+4:14122
MONDEN Thijs Team Kempen
17Team Kempen2:58
2:58
6558+3:253
LAURSEN Peter Bheki Kring Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
18Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
2:58
6660+3:3293
HEMERYCK Wout Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners3:06
3:06
6763+4:01125
VAN GEFFEN Krijn Team Kempen
18Team Kempen3:11
3:11
6878+4:4962
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3:30
3:30
6991+5:09211
VERDONSCHOT-VAN ELSEN Reyn Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk3:33
3:33
7067+4:145
VITTINGHUS STOKBRO Sylvester Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior3:37
3:37
7188+5:05196
VAN SPEYBROECK Yoni Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen3:38
3:38
7292+5:1085
MEAD Thomas Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
3:38
7379+4:51212
LANKAMP Daan Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk3:43
3:43
7476+4:45154
CNUDDE Louis Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
3:43
7569+4:1811
JANNES Tristan ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans3:46
3:46
7670+4:34182
DE PAEPE Thor Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
3:46
7777+4:48184
GALLE Mika Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel3:59
3:59
7889+5:08192
HEIRBRANT Victor Selectie Oost-Vlaanderen
18Selectie Oost-Vlaanderen4:01
4:01
7983+4:56206
PATRAS Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy,,
4:01
8084+4:59133
DEKIEN Miel Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept4:09
4:09
8175+4:4446
ENGEL Otis United States
18United States,,
4:09
8298+5:3194
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:12
4:12
8371+4:3633
HÖFIG Attila Germany
17Germany,,
4:12
8487+5:05142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java,,
4:12
85100+5:36166
LEYSSENS Lucas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg4:15
4:15
8672+4:36116
FERL-RUNNINGSHAUGEN Amund Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X,,
4:15
8794+5:19233
GOOSSENS Rik Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen,,
4:15
8899+5:35124
VAN DER VLOEDT Joren Team Kempen
17Team Kempen,,
4:15
8985+5:00113
TVEIT Telman Tronstad Team NTG/Uno-X
Team NTG/Uno-X4:16
4:16
9081+4:5575
TIELENS Zander AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team4:20
4:20
9173+4:4161
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
4:20
9290+5:0945
DRAKE Beckam United States
United States4:22
4:22
9396+5:23202
KOTSCHY Vít Roman Kreuziger Cycling Academy
18Roman Kreuziger Cycling Academy4:25
4:25
9482+4:56115
RYSLETTEN-SOLVOLL Nikolai Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X4:29
4:29
95102+6:2296
WERBROUCK Otto Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners5:10
5:10
96101+6:19131
UIJTDEWILLIGEN Niels Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept5:33
5:33
97103+7:12191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen5:56
5:56
98105+7:32145
ESCALERA Gabriel Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java6:08
6:08
99104+7:21183
BOUCHAERT Dries Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel6:24
6:24
100107+7:42241
MERTENS Anton KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo6:39
6:39
101106+7:33135
VANDENBROUCKE Louis Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept6:40
6:40
102108+7:43231
GOEMAES Tuur Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen,,
6:40
103109+7:4584
OPIE Paul Lee Valley Youth
18Lee Valley Youth,,
6:40
104112+8:13215
ZWART Lennert Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk6:52
6:52
105110+7:516
BRANDT CHRISTIANSEN Sebastian Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior7:01
7:01
106113+8:47152
ENGELEN Tibo Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team7:15
7:15
107111+8:0315
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
7:15
108114+9:18235
WAGEMAKERS Joppe Brain² Olympia Tienen
18Brain² Olympia Tienen8:27
8:27
10974+4:441
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior4:09
4:09
11097+5:30102
DECLERCQ Mart Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
4:09
11195+5:21106
WILLEMS Warre Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
4:09
11280+4:51203
SAFRANEK Ondrej Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy,,
4:09
11393+5:14222
JOOSTEN Sven KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
4:09
11486+5:03232
VERBEECK Tuur Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen,,
4:09
115115+11:2232
GENTZIK Louis Germany
18Germany10:32
10:32
116116+11:36155
SAPRONOV Petr Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
10:32
117117+13:4483
PITTMAN Reece Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth13:02
13:02
118118+14:31245
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo,,
13:02
119119+14:3286
ROWLES Alec Lee Valley Youth
16Lee Valley Youth13:28
13:28
120123+15:47143
MUNOZ Mateo Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java,,
13:28
121121+14:59243
WILLEMEN Senne KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo13:47
13:47
122120+14:4651
INGLIS Toby Gepla-Watersley R+D Road Team
18Gepla-Watersley R+D Road Team14:13
14:13
123122+15:09112
SKJOLDEN Sondre Elias Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X14:27
14:27
124124+18:3754
STREJČEK Adam Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team18:02
18:02
125126+18:5556
BALLIF Anco Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
18:02
126125+18:48225
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
18:02
127128+19:28101
CUTHBERT Travis Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
18:02
128129+19:30141
TOLOSA Luis Uriel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java,,
18:02
129131+20:08221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland,,
18:02
130130+19:34216
JAENEN Tibe Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk,,
18:02
131127+19:19213
ARENTSEN Cas Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk,,
18:02
132133+21:49165
VANHEES Jonas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg19:56
19:56
133132+20:56242
GUMIENNY Mathis KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo,,
19:56
OTL156
VAN PARYS Bengt Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team21:32
21:32
OTL151
KINSELLA Tom Van Mossel Heist Cycling Team
18Van Mossel Heist Cycling Team,,
21:32
OTL52
SHOCKAIR Rayhan Gepla-Watersley R+D Road Team
16Gepla-Watersley R+D Road Team22:41
22:41
OTL223
WEBER Gino KNWU Zuid-Nederland
18KNWU Zuid-Nederland29:01
29:01
OTL214
HAENEN Ylian Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk,,
29:01
OTL246
ADOLFSEN Herman Sander KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo30:44
30:44
OTL146
ARMENDARIZ Angel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java,,
30:44
DNF14
DOCKX Jort ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans-
DNF23
KEMPENEERS Jarne Crabbé-Dstny U19
16Crabbé-Dstny U19-
DNF81
GILBANK William Lee Valley Youth
18Lee Valley Youth-
DNF103
DEWEERD Celian Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike-
DNF153
GEYSELS Timo Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team-
DNF162
BEETS Jeffe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg-
DNF204
TŘÍSKA Adam Roman Kreuziger Cycling Academy
Roman Kreuziger Cycling Academy-
DNF205
REJZEK Jiří Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy-
DNF224
KÄLLBERG Ivar KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland-
DNF226
DE KOK Pepijn KNWU Zuid-Nederland
18KNWU Zuid-Nederland-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy2:56:12..
26▲441
BARRY Ashlin United States
16United States0:02
0:02
..
33-13
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans0:06
0:06
..
44-21
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U190:11
0:11
..
55-35
KINGS Ian Germany
17Germany,,
0:11
..
68▲243
STREIF Noah United States
17United States0:16
0:16
..
714▲771
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team0:17
0:17
..
89▲122
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U190:20
0:20
..
910▲155
JAHT Joonas Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:20
..
1012▲2171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy0:21
0:21
..
1118▲7174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy0:26
0:26
..
1221▲94
KLAUSEN Nikolaj Ankerstjerne Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:29
0:29
..
137▼676
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team0:30
0:30
..
1424▲1053
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:30
..
1526▲1172
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team0:31
0:31
..
1627▲1191
CAPPON Staf Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners0:32
0:32
..
1744▲2765
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team0:33
0:33
..
1828▲1042
EDMONDS Enzo United States
16United States0:34
0:34
..
1911▼8175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:35
0:35
..
2032▲1234
ESCH Hugo Germany
17Germany0:36
0:36
..
2134▲1326
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U190:37
0:37
..
2238▲16114
16Team NTG/Uno-X0:38
0:38
..
2340▲17176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:39
0:39
..
2420▼425
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U190:40
0:40
..
2543▲1812
PAUWELS Cisse ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans0:42
0:42
..
2651▲25144
HOWE Vinicius Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java0:45
0:45
..
2752▲25105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike0:46
0:46
..
2857▲2973
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team0:49
0:49
..
2961▲32126
GYSBRECHTS Thijn Team Kempen
17Team Kempen0:51
0:51
..
3068▲3824
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U190:53
0:53
..
3173▲42132
MEYHUI Rune Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
0:53
..
3274▲42134
VROLIX Yarne Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept0:54
0:54
..
3376▲4382
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
0:54
..
342▼322
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
0:54
..
3585▲5066
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team0:55
0:55
..
3642▲636
ALBRECHT Pepe Germany
17Germany,,
0:55
..
3779▲4244
JURACICH Ben United States
17United States0:56
0:56
..
3882▲44104
VAN BOTERDAEL Matiz Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:56
..
3986▲4763
LUITEN Teis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team0:57
0:57
..
4053▲1331
17Germany1:01
1:01
..
4198▲57121
DE RAUW Rune Team Kempen
16Team Kempen1:05
1:05
..
4299▲57136
VERMEERSCH Arend Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept,,
1:05
..
4370▲27173
GILICKI Jakub JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy1:07
1:07
..
44110▲66181
AMERLYNCK Nathan Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel1:09
1:09
..
4564▲1916
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:09
..
46116▲70161
VAN HOVE Sebbe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg1:11
1:11
..
47117▲70193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen1:12
1:12
..
48125▲77236
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen1:19
1:19
..
49127▲78163
VOLDERS Bjarne Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg1:21
1:21
..
50118▲68234
STROEYKENS Seppe Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen1:24
1:24
..
5113▼3874
ØRN-KRISTOFF Felix AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team1:36
1:36
..
5217▼35123
VAN GILS Lucas Team Kempen
17Team Kempen1:43
1:43
..
5346▼7111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X1:46
1:46
..
5429▼2564
STUER Thor Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team1:52
1:52
..
5578▲23172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy2:14
2:14
..
5694▲38186
DE CLERCK Lars Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel2:29
2:29
..
5730▼27194
CHRISTIAENS Jasper Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen3:12
3:12
..
5825▼333
LAURSEN Peter Bheki Kring Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
18Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior3:25
3:25
..
5949▼10195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen3:26
3:26
..
6022▼3893
HEMERYCK Wout Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners3:32
3:32
..
6191▲30164
SEVERIJNS Robbe Sport En Steun - Leopoldsburg
18Sport En Steun - Leopoldsburg3:38
3:38
..
6293▲3195
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners3:53
3:53
..
6372▲9125
VAN GEFFEN Krijn Team Kempen
18Team Kempen4:01
4:01
..
64113▲49244
VANDEN BROECK Lowie KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo4:04
4:04
..
6592▲2792
DEBEAUSSAERT Michiel Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:09
4:09
..
66123▲57122
MONDEN Thijs Team Kempen
17Team Kempen4:14
4:14
..
6741▼265
VITTINGHUS STOKBRO Sylvester Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
4:14
..
68134▲66185
LOONES Jef Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel4:15
4:15
..
6931▼3811
JANNES Tristan ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans4:18
4:18
..
7062▼8182
DE PAEPE Thor Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel4:34
4:34
..
7119▼5233
HÖFIG Attila Germany
17Germany4:36
4:36
..
7216▼56116
FERL-RUNNINGSHAUGEN Amund Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X,,
4:36
..
7315▼5861
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team4:41
4:41
..
7436▼381
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior4:44
4:44
..
7539▼3646
ENGEL Otis United States
18United States,,
4:44
..
76100▲24154
CNUDDE Louis Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team4:45
4:45
..
7765▼12184
GALLE Mika Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel4:48
4:48
..
78129▲5162
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team4:49
4:49
..
79114▲35212
LANKAMP Daan Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk4:51
4:51
..
8050▼30203
SAFRANEK Ondrej Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy,,
4:51
..
8137▼4475
TIELENS Zander AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team4:55
4:55
..
8223▼59115
RYSLETTEN-SOLVOLL Nikolai Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X4:56
4:56
..
8388▲5206
PATRAS Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy,,
4:56
..
8471▼13133
DEKIEN Miel Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept4:59
4:59
..
8554▼31113
TVEIT Telman Tronstad Team NTG/Uno-X
Team NTG/Uno-X5:00
5:00
..
8684▼2232
VERBEECK Tuur Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen5:03
5:03
..
8781▼6142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java5:05
5:05
..
88138▲50196
VAN SPEYBROECK Yoni Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen,,
5:05
..
89112▲23192
HEIRBRANT Victor Selectie Oost-Vlaanderen
18Selectie Oost-Vlaanderen5:08
5:08
..
9060▼3045
DRAKE Beckam United States
United States5:09
5:09
..
91144▲53211
VERDONSCHOT-VAN ELSEN Reyn Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk,,
5:09
..
92141▲4985
MEAD Thomas Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth5:10
5:10
..
93109▲16222
JOOSTEN Sven KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland5:14
5:14
..
94106▲12233
GOOSSENS Rik Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen5:19
5:19
..
95121▲26106
WILLEMS Warre Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike5:21
5:21
..
9690▼6202
KOTSCHY Vít Roman Kreuziger Cycling Academy
18Roman Kreuziger Cycling Academy5:23
5:23
..
97131▲34102
DECLERCQ Mart Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike5:30
5:30
..
98128▲3094
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners5:31
5:31
..
99130▲31124
VAN DER VLOEDT Joren Team Kempen
17Team Kempen5:35
5:35
..
100133▲33166
LEYSSENS Lucas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg5:36
5:36
..
10156▼45131
UIJTDEWILLIGEN Niels Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept6:19
6:19
..
102120▲1896
WERBROUCK Otto Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners6:22
6:22
..
103124▲21191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen7:12
7:12
..
10489▼15183
BOUCHAERT Dries Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel7:21
7:21
..
105135▲30145
ESCALERA Gabriel Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java7:32
7:32
..
10677▼29135
VANDENBROUCKE Louis Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept7:33
7:33
..
107103▼4241
MERTENS Anton KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo7:42
7:42
..
108104▼4231
GOEMAES Tuur Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen7:43
7:43
..
109108▼184
OPIE Paul Lee Valley Youth
18Lee Valley Youth7:45
7:45
..
11067▼436
BRANDT CHRISTIANSEN Sebastian Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior7:51
7:51
..
11163▼4815
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans8:03
8:03
..
112132▲20215
ZWART Lennert Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk8:13
8:13
..
113143▲30152
ENGELEN Tibo Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team8:47
8:47
..
11475▼39235
WAGEMAKERS Joppe Brain² Olympia Tienen
18Brain² Olympia Tienen9:18
9:18
..
11566▼4932
GENTZIK Louis Germany
18Germany11:22
11:22
..
116107▼9155
SAPRONOV Petr Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team11:36
11:36
..
11748▼6983
PITTMAN Reece Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth13:44
13:44
..
118140▲22245
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo14:31
14:31
..
119105▼1486
ROWLES Alec Lee Valley Youth
16Lee Valley Youth14:32
14:32
..
12033▼8751
INGLIS Toby Gepla-Watersley R+D Road Team
18Gepla-Watersley R+D Road Team14:46
14:46
..
121122▲1243
WILLEMEN Senne KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo14:59
14:59
..
12247▼75112
SKJOLDEN Sondre Elias Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X15:09
15:09
..
123150▲27143
MUNOZ Mateo Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java15:47
15:47
..
12435▼8954
STREJČEK Adam Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team18:37
18:37
..
12558▼67225
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland18:48
18:48
..
12680▼4656
BALLIF Anco Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team18:55
18:55
..
127126▼1213
ARENTSEN Cas Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk19:19
19:19
..
128136▲8101
CUTHBERT Travis Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike19:28
19:28
..
129139▲10141
TOLOSA Luis Uriel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java19:30
19:30
..
130142▲12216
JAENEN Tibe Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk19:34
19:34
..
131149▲18221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland20:08
20:08
..
13295▼37242
GUMIENNY Mathis KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo20:56
20:56
..
133147▲14165
VANHEES Jonas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg21:49
21:49
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
16▲541
BARRY Ashlin United States
16United States20+15
25▲335
KINGS Ian Germany
17Germany17+11
3-65
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team14+14
4-71
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team13+13
5-66
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team12+12
61▼5201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy10-
79▲222
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U1910+8
8-4
KLAUSEN Nikolaj Ankerstjerne Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior10+10
9-53
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team9+9
102▼82
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior9-
113▼813
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans8-
124▼821
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U197-
13-42
EDMONDS Enzo United States
16United States7+7
14-176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy6+6
15-26
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U195+5
167▼976
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team4-
17-114
16Team NTG/Uno-X4+4
188▼1043
STREIF Noah United States
17United States3-
19-193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen3+3
20-82
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth2+2
2110▼1155
JAHT Joonas Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team1-
22-24
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U191+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
1111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X12+12
2174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy10+10
3201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy6+6
471
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team4+4
525
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U192+2
616
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans2+2
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-41
BARRY Ashlin United States
16United States2:56:14..
23▲1171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy0:19
0:19
..
36▲372
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team0:29
0:29
..
47▲342
EDMONDS Enzo United States
16United States0:32
0:32
..
52▼3175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:33
0:33
..
69▲334
ESCH Hugo Germany
17Germany0:34
0:34
..
710▲326
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U190:35
0:35
..
812▲4114
16Team NTG/Uno-X0:36
0:36
..
917▲873
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team0:47
0:47
..
1023▲1344
JURACICH Ben United States
17United States0:54
0:54
..
1131▲20121
DE RAUW Rune Team Kempen
16Team Kempen1:03
1:03
..
1221▲916
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans1:07
1:07
..
1336▲23193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen1:10
1:10
..
1439▲25236
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen1:17
1:17
..
1522▲7172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy2:12
2:12
..
1629▲13186
DE CLERCK Lars Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel2:27
2:27
..
178▼9194
CHRISTIAENS Jasper Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen3:10
3:10
..
1814▼4195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen3:24
3:24
..
1928▲995
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners3:51
3:51
..
2013▼75
VITTINGHUS STOKBRO Sylvester Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior4:12
4:12
..
215▼1633
HÖFIG Attila Germany
17Germany4:34
4:34
..
224▼1861
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team4:39
4:39
..
2311▼121
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior4:42
4:42
..
2442▲1862
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team4:47
4:47
..
2527▲2206
PATRAS Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy4:54
4:54
..
2615▼11113
TVEIT Telman Tronstad Team NTG/Uno-X
Team NTG/Uno-X4:58
4:58
..
2726▼1232
VERBEECK Tuur Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen5:01
5:01
..
2824▼4142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java5:03
5:03
..
2919▼1045
DRAKE Beckam United States
United States5:07
5:07
..
3037▲7106
WILLEMS Warre Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike5:19
5:19
..
3141▲1094
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners5:29
5:29
..
3238▲6191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen7:10
7:10
..
3320▼1315
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans8:01
8:01
..
3443▲9215
ZWART Lennert Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk8:11
8:11
..
3548▲13152
ENGELEN Tibo Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team8:45
8:45
..
3647▲11245
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo14:29
14:29
..
3734▼386
ROWLES Alec Lee Valley Youth
16Lee Valley Youth14:30
14:30
..
3818▼20225
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland18:46
18:46
..
3940▲1213
ARENTSEN Cas Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk19:17
19:17
..
4044▲4101
CUTHBERT Travis Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike19:26
19:26
..
4146▲5141
TOLOSA Luis Uriel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java19:28
19:28
..
4251▲9221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland20:06
20:06
..
4345▲2156
VAN PARYS Bengt Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team22:56
22:56
..
4430▼1452
SHOCKAIR Rayhan Gepla-Watersley R+D Road Team
16Gepla-Watersley R+D Road Team23:40
23:40
..
4549▲4214
HAENEN Ylian Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk30:38
30:38
..
4650▲4146
ARMENDARIZ Angel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java32:38
32:38
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 BARRY AshlinUnited States2:48:08
2 EDMONDS EnzoUnited States0:03
3 FEYAERTS ThorCrabbé-Dstny U19,,
4 GLESNES SMØRÅS Filip AndréTeam NTG/Uno-X,,
5 DE GENDT LeanderSelectie Oost-Vlaanderen,,
6 BENZ BenediktJEGG-DJR Academy,,
7 BODEN RuneAVIA - Rudyco Cycling Team,,
8 BRIESEN MatsBrain² Olympia Tienen,,
9 HEWES AlexAVIA - Rudyco Cycling Team,,
10 JURACICH BenUnited States,,
11 ESCH HugoGermany,,
12 SCHOONVELDE GijsJEGG-DJR Academy0:17
13 HÉLIN JulACROG-Tormans0:20
14 DE RAUW RuneTeam Kempen0:03
15 BRYS SenneJEGG-DJR Academy1:21
16 DE CLERCK LarsGaverzicht-BE Okay-Van Mossel1:29
17 CHRISTIAENS JasperSelectie Oost-Vlaanderen2:40
18 DE JONGHE LucasSelectie Oost-Vlaanderen2:44
19 VANSPEYBROUCK EmileCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners2:53
20 LOUAGIE MattiVan Moer Logistics Cycling Team3:30
21 VITTINGHUS STOKBRO SylvesterUno-X - Carl Ras Roskilde Junior3:37
22 PATRAS JakubRoman Kreuziger Cycling Academy4:01
23 ROOSE EliasCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:12
24 HÖFIG AttilaGermany,,
25 HERNANDEZ MaximilianoStart Junior Team by Java,,
26 TVEIT Telman TronstadTeam NTG/Uno-X4:16
27 BERTELS WitseVan Moer Logistics Cycling Team4:20
28 DRAKE BeckamUnited States4:22
29 DE SMEYTER CasSelectie Oost-Vlaanderen5:56
30 ZWART LennertSport en Moedig Genk6:52
31 ENGELEN TiboVan Mossel Heist Cycling Team7:15
32 KNAEPEN YoramACROG-Tormans,,
33 LOUW LARSEN OskarUno-X - Carl Ras Roskilde Junior4:09
34 WILLEMS WarreOnder Ons Parike,,
35 VERBEECK TuurBrain² Olympia Tienen,,
36 MATHIJS SiemenKZLWC - Davo13:02
37 ROWLES AlecLee Valley Youth13:28
38 DE ROOS BenKNWU Zuid-Nederland18:02
39 CUTHBERT TravisOnder Ons Parike,,
40 TOLOSA Luis UrielStart Junior Team by Java,,
41 WISSE NickKNWU Zuid-Nederland,,
42 ARENTSEN CasSport en Moedig Genk,,
DNF DOCKX JortACROG-Tormans-
DNF KEMPENEERS JarneCrabbé-Dstny U19-
DNF BEETS JeffeSport En Steun - Leopoldsburg-
DNF TŘÍSKA AdamRoman Kreuziger Cycling Academy-
DNF REJZEK JiříRoman Kreuziger Cycling Academy-
OTL VAN PARYS BengtVan Mossel Heist Cycling Team21:32
OTL SHOCKAIR RayhanGepla-Watersley R+D Road Team22:41
OTL HAENEN YlianSport en Moedig Genk29:01
OTL ARMENDARIZ AngelStart Junior Team by Java30:44


RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- Crabbé-Dstny U19CLUB8:49:35..
22- AVIA - Rudyco Cycling TeamCLUB,,
0:00
..
34▲1 United StatesNAT0:03
0:03
..
45▲1 JEGG-DJR AcademyCLUB0:09
0:09
..
56▲1 GermanyNAT0:29
0:29
..
610▲4 Van Moer Logistics Cycling TeamCLUB0:36
0:36
..
77- ACROG-TormansCLUB0:41
0:41
..
818▲10 Air College - B-ConceptCLUB1:36
1:36
..
913▲4 Team KempenCLUB2:28
2:28
..
103▼7 Uno-X - Carl Ras Roskilde JuniorCLUB3:49
3:49
..
1124▲13 Sport En Steun - LeopoldsburgCLUB5:04
5:04
..
1216▲4 Onder Ons ParikeCLUB5:38
5:38
..
139▼4 Team NTG/Uno-XCLUB5:48
5:48
..
1419▲5 Gaverzicht-BE Okay-Van MosselCLUB6:00
6:00
..
1520▲5 Brain² Olympia TienenCLUB6:14
6:14
..
1612▼4 Cycling Team Luc Wallays - Jonge RennersCLUB6:41
6:41
..
1715▼2 Selectie Oost-VlaanderenREG6:49
6:49
..
1811▼7 Roman Kreuziger Cycling AcademyCLUB8:46
8:46
..
1917▼2 Lee Valley YouthCLUB11:45
11:45
..
2021▲1 Start Junior Team by JavaCLUB12:23
12:23
..
218▼13 Gepla-Watersley R+D Road TeamCLUB14:37
14:37
..
2225▲3 Sport en Moedig GenkCLUB16:55
16:55
..
2322▼1 Van Mossel Heist Cycling TeamCLUB23:38
23:38
..
2423▼1 KZLWC - DavoCLUB24:49
24:49
..
2514▼11 KNWU Zuid-NederlandREG41:35
41:35
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    30 March 2024
  • Start time:
    14:08
  • Avg. speed winner:
    42.823 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    120 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    9
  • Vert. meters:
    929
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
  • Avg. temperature:

    Race profile