2024»45th

TRIXXO Ster van Zuid-Limburg

(2.1)
2024»Stage 3»HoeseltVeldwezelt(113.4km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
116+1:2274
ØRN-KRISTOFF Felix AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team202:34:11
212+0:452
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior120:01
0:01
310+0:2965
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team70:04
0:04
411+0:39176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy5,,
0:04
54+0:1121
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U194,,
0:04
63+0:0613
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans3,,
0:04
71+0:00201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy2,,
0:04
87+0:1771
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team1,,
0:04
926+1:46111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X,,
0:04
109+0:21175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:04
1163+4:59133
DEKIEN Miel Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
0:04
126+0:1676
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:04
1360+4:4161
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
0:04
1413+0:46105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:04
158+0:2022
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U19,,
0:04
162+0:0241
BARRY Ashlin United States
16United States,,
0:04
1758+4:34182
DE PAEPE Thor Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
0:04
185+0:1135
KINGS Ian Germany
17Germany,,
0:04
1914+0:52144
HOWE Vinicius Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java0:11
0:11
2054+4:14194
CHRISTIAENS Jasper Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen1:06
1:06
2128+1:4931
17Germany,,
1:06
2217+1:3025
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
1:06
2365+5:2011
JANNES Tristan ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:06
2430+1:5416
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:06
2519+1:344
KLAUSEN Nikolaj Ankerstjerne Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior1:09
1:09
2627+1:4712
PAUWELS Cisse ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:09
2724+1:43114
16Team NTG/Uno-X,,
1:09
2825+1:4636
ALBRECHT Pepe Germany
17Germany,,
1:09
2950+3:19172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
1:09
3094+8:48231
GOEMAES Tuur Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen,,
1:09
3134+1:59134
VROLIX Yarne Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept,,
1:09
3233+1:58132
MEYHUI Rune Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
1:09
3329+1:5473
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
1:09
3422+1:3791
CAPPON Staf Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:09
3556+4:303
LAURSEN Peter Bheki Kring Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
18Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
1:09
36101+12:49106
WILLEMS Warre Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike,,
1:09
3736+2:0066
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:09
3818+1:31174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy,,
1:09
3932+1:5824
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
1:09
40111+21:13221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland,,
1:09
4157+4:31195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen,,
1:09
4244+2:24236
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen,,
1:09
4323+1:3942
EDMONDS Enzo United States
16United States,,
1:09
4466+5:4133
HÖFIG Attila Germany
17Germany,,
1:09
4520+1:3553
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
1:09
4643+2:16161
VAN HOVE Sebbe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:09
4751+3:34186
DE CLERCK Lars Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
1:09
4859+4:3793
HEMERYCK Wout Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:09
4938+2:0144
JURACICH Ben United States
17United States,,
1:09
5031+1:56126
GYSBRECHTS Thijn Team Kempen
17Team Kempen,,
1:09
5141+2:10136
VERMEERSCH Arend Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept,,
1:09
5248+2:5764
STUER Thor Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:09
5345+2:26163
VOLDERS Bjarne Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:09
54103+14:4983
PITTMAN Reece Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
1:09
5590+8:26183
BOUCHAERT Dries Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
1:09
5639+2:0263
LUITEN Teis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:09
5740+2:10121
DE RAUW Rune Team Kempen
16Team Kempen,,
1:09
5892+8:38135
VANDENBROUCKE Louis Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
1:09
5970+5:5462
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:09
6074+6:13192
HEIRBRANT Victor Selectie Oost-Vlaanderen
18Selectie Oost-Vlaanderen,,
1:09
61104+15:36245
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo,,
1:09
6273+6:10142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java,,
1:09
6369+5:53184
GALLE Mika Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
1:09
6462+4:5895
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:09
6535+1:5982
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
1:09
6664+5:1492
DEBEAUSSAERT Michiel Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:09
6775+6:1585
MEAD Thomas Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
1:09
6879+6:40124
VAN DER VLOEDT Joren Team Kempen
17Team Kempen,,
1:09
6915+1:2143
STREIF Noah United States
17United States,,
1:09
7067+5:491
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
1:09
7195+8:5084
OPIE Paul Lee Valley Youth
18Lee Valley Youth,,
1:09
7271+6:01206
PATRAS Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy,,
1:09
7321+1:3672
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team,,
1:09
7468+5:50154
CNUDDE Louis Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team,,
1:09
7561+4:55164
SEVERIJNS Robbe Sport En Steun - Leopoldsburg
18Sport En Steun - Leopoldsburg1:21
1:21
7680+6:53166
LEYSSENS Lucas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:21
7782+7:0894
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
1:21
7878+6:36233
GOOSSENS Rik Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen,,
1:21
7949+3:00123
VAN GILS Lucas Team Kempen
17Team Kempen,,
1:21
8046+2:29193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen,,
1:21
8191+8:29191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen,,
1:21
8272+6:0446
ENGEL Otis United States
18United States1:24
1:24
8342+2:16104
VAN BOTERDAEL Matiz Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
1:24
8477+6:29211
VERDONSCHOT-VAN ELSEN Reyn Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk,,
1:24
8596+9:2315
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
1:24
8676+6:16115
RYSLETTEN-SOLVOLL Nikolai Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X,,
1:24
8747+2:46234
STROEYKENS Seppe Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen1:36
1:36
8837+2:00171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy1:43
1:43
8989+8:2545
DRAKE Beckam United States
United States3:00
3:00
90102+14:2732
GENTZIK Louis Germany
18Germany3:09
3:09
9198+11:066
BRANDT CHRISTIANSEN Sebastian Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior3:19
3:19
92106+18:0251
INGLIS Toby Gepla-Watersley R+D Road Team
18Gepla-Watersley R+D Road Team3:20
3:20
9386+7:305
VITTINGHUS STOKBRO Sylvester Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
3:20
9452+3:3655
JAHT Joonas Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
3:20
9584+7:17125
VAN GEFFEN Krijn Team Kempen
18Team Kempen,,
3:20
9685+7:20244
VANDEN BROECK Lowie KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo,,
3:20
9788+7:52116
FERL-RUNNINGSHAUGEN Amund Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X,,
3:20
98112+24:12242
GUMIENNY Mathis KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo,,
3:20
9955+4:25181
AMERLYNCK Nathan Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
3:20
10053+3:5934
ESCH Hugo Germany
17Germany3:27
3:27
10187+7:38185
LOONES Jef Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
3:27
10293+8:48196
VAN SPEYBROECK Yoni Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen,,
3:27
103100+12:42235
WAGEMAKERS Joppe Brain² Olympia Tienen
18Brain² Olympia Tienen3:28
3:28
10499+11:24113
TVEIT Telman Tronstad Team NTG/Uno-X
Team NTG/Uno-X6:28
6:28
10581+7:0126
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U19,,
6:28
106108+18:17102
DECLERCQ Mart Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
6:28
10797+10:38122
MONDEN Thijs Team Kempen
17Team Kempen,,
6:28
10883+7:17173
GILICKI Jakub JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
6:28
109116+28:13165
VANHEES Jonas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
6:28
110113+25:58216
JAENEN Tibe Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk,,
6:28
111115+27:59225
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland8:55
8:55
112109+18:45215
ZWART Lennert Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk10:36
10:36
113110+19:19152
ENGELEN Tibo Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team,,
10:36
114105+16:07212
LANKAMP Daan Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk11:20
11:20
115114+26:15243
WILLEMEN Senne KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo,,
11:20
116107+18:02202
KOTSCHY Vít Roman Kreuziger Cycling Academy
18Roman Kreuziger Cycling Academy12:43
12:43
OTL145
ESCALERA Gabriel Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java28:36
28:36
OTL141
TOLOSA Luis Uriel Start Junior Team by Java
16Start Junior Team by Java,,
28:36
OTL143
MUNOZ Mateo Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java,,
28:36
DNF131
UIJTDEWILLIGEN Niels Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept-
DNF96
WERBROUCK Otto Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners-
DNF241
MERTENS Anton KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo-
DNF86
ROWLES Alec Lee Valley Youth
16Lee Valley Youth-
DNF155
SAPRONOV Petr Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team-
DNF203
SAFRANEK Ondrej Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy-
DNS101
CUTHBERT Travis Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike-
DNS232
VERBEECK Tuur Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen-
DNS75
TIELENS Zander AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team-
DNS213
ARENTSEN Cas Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk-
DNS112
SKJOLDEN Sondre Elias Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X-
DNS54
STREJČEK Adam Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team-
DNS56
BALLIF Anco Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team-
DNS222
JOOSTEN Sven KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy5:30:27..
22-41
BARRY Ashlin United States
16United States0:02
0:02
..
33-13
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans0:06
0:06
..
44-21
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U190:11
0:11
..
55-35
KINGS Ian Germany
17Germany,,
0:11
..
613▲776
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team0:16
0:16
..
77-71
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team0:17
0:17
..
88-22
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U190:20
0:20
..
919▲10175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:21
0:21
..
1017▲765
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team0:29
0:29
..
1123▲12176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:39
0:39
..
1234▲222
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior0:45
0:45
..
1327▲14105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike0:46
0:46
..
1426▲12144
HOWE Vinicius Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java0:52
0:52
..
156▼943
STREIF Noah United States
17United States1:21
1:21
..
1651▲3574
ØRN-KRISTOFF Felix AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team1:22
1:22
..
1724▲725
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U191:30
1:30
..
1811▼7174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy1:31
1:31
..
1912▼74
KLAUSEN Nikolaj Ankerstjerne Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior1:34
1:34
..
2014▼653
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team1:35
1:35
..
2115▼672
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team1:36
1:36
..
2216▼691
CAPPON Staf Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:37
1:37
..
2318▼542
EDMONDS Enzo United States
16United States1:39
1:39
..
2422▼2114
16Team NTG/Uno-X1:43
1:43
..
2536▲1136
ALBRECHT Pepe Germany
17Germany1:46
1:46
..
2653▲27111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X,,
1:46
..
2725▼212
PAUWELS Cisse ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans1:47
1:47
..
2840▲1231
17Germany1:49
1:49
..
2928▼173
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team1:54
1:54
..
3045▲1516
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:54
..
3129▼2126
GYSBRECHTS Thijn Team Kempen
17Team Kempen1:56
1:56
..
3230▼224
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U191:58
1:58
..
3331▼2132
MEYHUI Rune Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
1:58
..
3432▼2134
VROLIX Yarne Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept1:59
1:59
..
3533▼282
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
1:59
..
3635▼166
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team2:00
2:00
..
3710▼27171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy,,
2:00
..
3837▼144
JURACICH Ben United States
17United States2:01
2:01
..
3939-63
LUITEN Teis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team2:02
2:02
..
4041▲1121
DE RAUW Rune Team Kempen
16Team Kempen2:10
2:10
..
4142▲1136
VERMEERSCH Arend Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept,,
2:10
..
4238▼4104
VAN BOTERDAEL Matiz Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike2:16
2:16
..
4346▲3161
VAN HOVE Sebbe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
2:16
..
4448▲4236
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen2:24
2:24
..
4549▲4163
VOLDERS Bjarne Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg2:26
2:26
..
4647▲1193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen2:29
2:29
..
4750▲3234
STROEYKENS Seppe Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen2:46
2:46
..
4854▲664
STUER Thor Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team2:57
2:57
..
4952▲3123
VAN GILS Lucas Team Kempen
17Team Kempen3:00
3:00
..
5055▲5172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy3:19
3:19
..
5156▲5186
DE CLERCK Lars Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel3:34
3:34
..
529▼4355
JAHT Joonas Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team3:36
3:36
..
5320▼3334
ESCH Hugo Germany
17Germany3:59
3:59
..
5457▲3194
CHRISTIAENS Jasper Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen4:14
4:14
..
5544▼11181
AMERLYNCK Nathan Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel4:25
4:25
..
5658▲23
LAURSEN Peter Bheki Kring Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
18Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior4:30
4:30
..
5759▲2195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen4:31
4:31
..
5870▲12182
DE PAEPE Thor Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel4:34
4:34
..
5960▲193
HEMERYCK Wout Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:37
4:37
..
6073▲1361
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team4:41
4:41
..
6161-164
SEVERIJNS Robbe Sport En Steun - Leopoldsburg
18Sport En Steun - Leopoldsburg4:55
4:55
..
6262-95
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:58
4:58
..
6384▲21133
DEKIEN Miel Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept4:59
4:59
..
6465▲192
DEBEAUSSAERT Michiel Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners5:14
5:14
..
6569▲411
JANNES Tristan ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans5:20
5:20
..
6671▲533
HÖFIG Attila Germany
17Germany5:41
5:41
..
6774▲71
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior5:49
5:49
..
6876▲8154
CNUDDE Louis Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team5:50
5:50
..
6977▲8184
GALLE Mika Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel5:53
5:53
..
7078▲862
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team5:54
5:54
..
7183▲12206
PATRAS Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy6:01
6:01
..
7275▲346
ENGEL Otis United States
18United States6:04
6:04
..
7387▲14142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java6:10
6:10
..
7489▲15192
HEIRBRANT Victor Selectie Oost-Vlaanderen
18Selectie Oost-Vlaanderen6:13
6:13
..
7592▲1785
MEAD Thomas Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth6:15
6:15
..
7682▲6115
RYSLETTEN-SOLVOLL Nikolai Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X6:16
6:16
..
7791▲14211
VERDONSCHOT-VAN ELSEN Reyn Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk6:29
6:29
..
7894▲16233
GOOSSENS Rik Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen6:36
6:36
..
7999▲20124
VAN DER VLOEDT Joren Team Kempen
17Team Kempen6:40
6:40
..
80100▲20166
LEYSSENS Lucas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg6:53
6:53
..
8121▼6026
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U197:01
7:01
..
8298▲1694
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners7:08
7:08
..
8343▼40173
GILICKI Jakub JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy7:17
7:17
..
8463▼21125
VAN GEFFEN Krijn Team Kempen
18Team Kempen,,
7:17
..
8564▼21244
VANDEN BROECK Lowie KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo7:20
7:20
..
8667▼195
VITTINGHUS STOKBRO Sylvester Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior7:30
7:30
..
8768▼19185
LOONES Jef Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel7:38
7:38
..
8872▼16116
FERL-RUNNINGSHAUGEN Amund Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X7:52
7:52
..
8990▲145
DRAKE Beckam United States
United States8:25
8:25
..
90104▲14183
BOUCHAERT Dries Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel8:26
8:26
..
91103▲12191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen8:29
8:29
..
92106▲14135
VANDENBROUCKE Louis Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept8:38
8:38
..
9388▼5196
VAN SPEYBROECK Yoni Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen8:48
8:48
..
94108▲14231
GOEMAES Tuur Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen,,
8:48
..
95109▲1484
OPIE Paul Lee Valley Youth
18Lee Valley Youth8:50
8:50
..
96111▲1515
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans9:23
9:23
..
9766▼31122
MONDEN Thijs Team Kempen
17Team Kempen10:38
10:38
..
98110▲126
BRANDT CHRISTIANSEN Sebastian Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior11:06
11:06
..
9985▼14113
TVEIT Telman Tronstad Team NTG/Uno-X
Team NTG/Uno-X11:24
11:24
..
100114▲14235
WAGEMAKERS Joppe Brain² Olympia Tienen
18Brain² Olympia Tienen12:42
12:42
..
10195▼6106
WILLEMS Warre Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike12:49
12:49
..
102115▲1332
GENTZIK Louis Germany
18Germany14:27
14:27
..
103117▲1483
PITTMAN Reece Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth14:49
14:49
..
104118▲14245
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo15:36
15:36
..
10579▼26212
LANKAMP Daan Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk16:07
16:07
..
106120▲1451
INGLIS Toby Gepla-Watersley R+D Road Team
18Gepla-Watersley R+D Road Team18:02
18:02
..
10796▼11202
KOTSCHY Vít Roman Kreuziger Cycling Academy
18Roman Kreuziger Cycling Academy,,
18:02
..
10897▼11102
DECLERCQ Mart Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike18:17
18:17
..
109112▲3215
ZWART Lennert Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk18:45
18:45
..
110113▲3152
ENGELEN Tibo Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team19:19
19:19
..
111131▲20221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland21:13
21:13
..
112132▲20242
GUMIENNY Mathis KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo24:12
24:12
..
113130▲17216
JAENEN Tibe Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk25:58
25:58
..
114121▲7243
WILLEMEN Senne KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo26:15
26:15
..
115125▲10225
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland27:59
27:59
..
116133▲17165
VANHEES Jonas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg28:13
28:13
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
13▲265
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team27+13
210▲82
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior23+14
34▲171
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team21+8
41▼341
BARRY Ashlin United States
16United States20-
56▲1201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy19+9
611▲513
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans18+10
712▲521
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U1918+11
814▲6176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy18+12
92▼735
KINGS Ian Germany
17Germany17-
10-74
ØRN-KRISTOFF Felix AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team15+15
115▼666
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team12-
127▼522
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U1911+1
138▼54
KLAUSEN Nikolaj Ankerstjerne Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior10-
149▼553
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team9-
1516▲176
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team8+4
1613▼342
EDMONDS Enzo United States
16United States7-
17-111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X7+7
18-175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy6+6
19-133
DEKIEN Miel Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept5+5
2015▼526
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U195-
2117▼4114
16Team NTG/Uno-X4-
2218▼443
STREIF Noah United States
17United States3-
2319▼4193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen3-
24-61
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3+3
25-105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike2+2
2620▼682
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth2-
2722▼524
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U191-
2821▼755
JAHT Joonas Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
11-111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X22+10
22-174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy14+4
34▲171
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team10+6
43▼1201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy8+2
5-76
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team6+6
6-15
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans4+4
7-105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike2+2
85▼325
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U192-
96▼316
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans2-
10-182
DE PAEPE Thor Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel2+2
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-41
BARRY Ashlin United States
16United States5:30:29..
25▲3175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:19
0:19
..
33-72
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team1:34
1:34
..
44-42
EDMONDS Enzo United States
16United States1:37
1:37
..
58▲3114
16Team NTG/Uno-X1:41
1:41
..
69▲373
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team1:52
1:52
..
712▲516
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:52
..
82▼6171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy1:58
1:58
..
910▲144
JURACICH Ben United States
17United States1:59
1:59
..
1011▲1121
DE RAUW Rune Team Kempen
16Team Kempen2:08
2:08
..
1114▲3236
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen2:22
2:22
..
1213▲1193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen2:27
2:27
..
1315▲2172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy3:17
3:17
..
1416▲2186
DE CLERCK Lars Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel3:32
3:32
..
156▼934
ESCH Hugo Germany
17Germany3:57
3:57
..
1617▲1194
CHRISTIAENS Jasper Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen4:12
4:12
..
1718▲1195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen4:29
4:29
..
1822▲461
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team4:39
4:39
..
1919-95
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:56
4:56
..
2021▲133
HÖFIG Attila Germany
17Germany5:39
5:39
..
2123▲21
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior5:47
5:47
..
2224▲262
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team5:52
5:52
..
2325▲2206
PATRAS Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy5:59
5:59
..
2428▲4142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java6:08
6:08
..
257▼1826
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U196:59
6:59
..
2631▲594
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners7:06
7:06
..
2720▼75
VITTINGHUS STOKBRO Sylvester Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior7:28
7:28
..
2829▲145
DRAKE Beckam United States
United States8:23
8:23
..
2932▲3191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen8:27
8:27
..
3033▲315
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans9:21
9:21
..
3126▼5113
TVEIT Telman Tronstad Team NTG/Uno-X
Team NTG/Uno-X11:22
11:22
..
3230▼2106
WILLEMS Warre Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike12:47
12:47
..
3336▲3245
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo15:34
15:34
..
3434-215
ZWART Lennert Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk18:43
18:43
..
3535-152
ENGELEN Tibo Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team19:17
19:17
..
3642▲6221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
16KNWU Zuid-Nederland21:11
21:11
..
3738▲1225
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland27:57
27:57
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 SCHOONVELDE GijsJEGG-DJR Academy2:34:15
2 BERTELS WitseVan Moer Logistics Cycling Team,,
3 BARRY AshlinUnited States,,
4 CHRISTIAENS JasperSelectie Oost-Vlaanderen1:02
5 HÉLIN JulACROG-Tormans,,
6 GLESNES SMØRÅS Filip AndréTeam NTG/Uno-X1:05
7 BRYS SenneJEGG-DJR Academy,,
8 HEWES AlexAVIA - Rudyco Cycling Team,,
9 WILLEMS WarreOnder Ons Parike,,
10 WISSE NickKNWU Zuid-Nederland,,
11 DE JONGHE LucasSelectie Oost-Vlaanderen,,
12 BRIESEN MatsBrain² Olympia Tienen,,
13 EDMONDS EnzoUnited States,,
14 HÖFIG AttilaGermany,,
15 DE CLERCK LarsGaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
16 JURACICH BenUnited States,,
17 DE RAUW RuneTeam Kempen,,
18 LOUAGIE MattiVan Moer Logistics Cycling Team,,
19 MATHIJS SiemenKZLWC - Davo,,
20 HERNANDEZ MaximilianoStart Junior Team by Java,,
21 VANSPEYBROUCK EmileCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
22 LOUW LARSEN OskarUno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
23 PATRAS JakubRoman Kreuziger Cycling Academy,,
24 BODEN RuneAVIA - Rudyco Cycling Team,,
25 ROOSE EliasCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners1:37
26 DE GENDT LeanderSelectie Oost-Vlaanderen1:17
27 DE SMEYTER CasSelectie Oost-Vlaanderen,,
28 KNAEPEN YoramACROG-Tormans1:20
29 BENZ BenediktJEGG-DJR Academy1:39
30 DRAKE BeckamUnited States3:16
31 VITTINGHUS STOKBRO SylvesterUno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
32 ESCH HugoGermany3:23
33 TVEIT Telman TronstadTeam NTG/Uno-X6:24
34 FEYAERTS ThorCrabbé-Dstny U19,,
35 DE ROOS BenKNWU Zuid-Nederland9:11
36 ZWART LennertSport en Moedig Genk10:32
37 ENGELEN TiboVan Mossel Heist Cycling Team,,
DNF ROWLES AlecLee Valley Youth-
DNS CUTHBERT TravisOnder Ons Parike-
DNS ARENTSEN CasSport en Moedig Genk-
DNS VERBEECK TuurBrain² Olympia Tienen-
OTL TOLOSA Luis UrielStart Junior Team by Java28:32


RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
12▲1 AVIA - Rudyco Cycling TeamCLUB 16:32:16..
21▼1 Crabbé-Dstny U19CLUB1:06
1:06
..
34▲1 JEGG-DJR AcademyCLUB1:18
1:18
..
46▲2 Van Moer Logistics Cycling TeamCLUB1:45
1:45
..
53▼2 United StatesNAT2:17
2:17
..
65▼1 GermanyNAT2:26
2:26
..
77- ACROG-TormansCLUB2:32
2:32
..
88- Air College - B-ConceptCLUB3:50
3:50
..
99- Team KempenCLUB5:47
5:47
..
1010- Uno-X - Carl Ras Roskilde JuniorCLUB6:00
6:00
..
1114▲3 Gaverzicht-BE Okay-Van MosselCLUB8:14
8:14
..
1213▲1 Team NTG/Uno-XCLUB8:17
8:17
..
1311▼2 Sport En Steun - LeopoldsburgCLUB8:35
8:35
..
1415▲1 Brain² Olympia TienenCLUB9:35
9:35
..
1516▲1 Cycling Team Luc Wallays - Jonge RennersCLUB10:00
10:00
..
1617▲1 Selectie Oost-VlaanderenREG10:05
10:05
..
1712▼5 Onder Ons ParikeCLUB14:30
14:30
..
1819▲1 Lee Valley YouthCLUB15:04
15:04
..
1921▲2 Gepla-Watersley R+D Road TeamCLUB22:18
22:18
..
2018▼2 Roman Kreuziger Cycling AcademyCLUB22:34
22:34
..
2124▲3 KZLWC - DavoCLUB32:30
32:30
..
2222- Sport en Moedig GenkCLUB35:15
35:15
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    31 March 2024
  • Start time:
    14:03
  • Avg. speed winner:
    44.129 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    113.4 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    30
  • Vert. meters:
    923
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
  • Avg. temperature:

    Race profile