2024»45th

TRIXXO Ster van Zuid-Limburg

(2.1)
2024»Stage 4 (Final)»VeldwezeltMopertingen(120km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0071
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team202:47:45
22+0:1322
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U19120:06
0:06
311+0:472
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior70:13
0:13
413+1:2874
ØRN-KRISTOFF Felix AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team5,,
0:13
514+1:3625
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U194,,
0:13
610+0:4665
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team30:24
0:24
768+11:236
BRANDT CHRISTIANSEN Sebastian Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior2,,
0:24
84+0:1941
BARRY Ashlin United States
16United States1,,
0:24
93+0:17201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy,,
0:24
1025+2:37171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy,,
0:24
1145+4:5493
HEMERYCK Wout Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:24
1212+1:03105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
0:24
139+0:38175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
0:24
1418+1:5642
EDMONDS Enzo United States
16United States,,
0:24
156+0:2821
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
0:24
165+0:2313
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans,,
0:24
1715+1:5253
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team,,
0:24
1824+2:27136
VERMEERSCH Arend Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept,,
0:24
1923+2:1682
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth,,
0:24
2046+5:16133
DEKIEN Miel Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
0:24
217+0:2835
KINGS Ian Germany
17Germany,,
0:24
2216+1:5372
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:24
238+0:3376
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team,,
0:24
2417+1:5491
CAPPON Staf Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
0:24
2520+2:0631
17Germany,,
0:24
2650+6:061
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
0:24
2721+2:08174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy,,
0:24
2828+3:0712
PAUWELS Cisse ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans1:27
1:27
2937+3:36161
VAN HOVE Sebbe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
1:27
3033+3:2066
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:27
3158+7:36115
RYSLETTEN-SOLVOLL Nikolai Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X,,
1:27
3226+3:0636
ALBRECHT Pepe Germany
17Germany,,
1:27
3348+5:503
LAURSEN Peter Bheki Kring Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
18Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
1:27
3454+7:0133
HÖFIG Attila Germany
17Germany,,
1:27
3549+5:54182
DE PAEPE Thor Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
1:27
3657+7:30142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java,,
1:27
3747+5:45181
AMERLYNCK Nathan Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
1:27
3862+8:2126
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U19,,
1:27
3929+3:16126
GYSBRECHTS Thijn Team Kempen
17Team Kempen,,
1:27
4041+4:1764
STUER Thor Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:27
4170+19:2251
INGLIS Toby Gepla-Watersley R+D Road Team
18Gepla-Watersley R+D Road Team,,
1:27
4231+3:18132
MEYHUI Rune Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
1:27
4319+1:59176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
1:27
4465+10:4315
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans,,
1:27
4532+3:19134
VROLIX Yarne Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept,,
1:27
4664+9:49191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen,,
1:27
4722+2:12144
HOWE Vinicius Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java,,
1:27
4843+4:39172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy,,
1:27
4935+3:36104
VAN BOTERDAEL Matiz Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
1:27
5034+3:2263
LUITEN Teis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:27
5142+4:20123
VAN GILS Lucas Team Kempen
17Team Kempen,,
1:27
5253+6:4011
JANNES Tristan ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:27
5330+3:1824
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19,,
1:27
5427+3:06111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X,,
1:27
5538+3:4144
JURACICH Ben United States
17United States1:47
1:47
5651+6:11195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen,,
1:47
5759+7:3662
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team1:49
1:49
5836+3:3616
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
1:49
5940+4:1573
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team2:28
2:28
6039+4:04114
16Team NTG/Uno-X,,
2:28
6152+6:2034
ESCH Hugo Germany
17Germany,,
2:28
6272+23:34221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland,,
2:28
6367+11:09196
VAN SPEYBROECK Yoni Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen,,
2:28
6444+4:47163
VOLDERS Bjarne Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
2:28
6555+7:1995
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
2:28
6666+10:59135
VANDENBROUCKE Louis Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
2:28
6763+9:3494
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners2:33
2:33
6856+7:25164
SEVERIJNS Robbe Sport En Steun - Leopoldsburg
18Sport En Steun - Leopoldsburg2:37
2:37
6961+8:1592
DEBEAUSSAERT Michiel Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners3:08
3:08
7069+11:27183
BOUCHAERT Dries Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel,,
3:08
7171+21:18102
DECLERCQ Mart Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
3:08
7260+7:4861
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3:14
3:14
DNF4
KLAUSEN Nikolaj Ankerstjerne Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior-
DNF5
VITTINGHUS STOKBRO Sylvester Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior-
DNF32
GENTZIK Louis Germany
18Germany-
DNF43
STREIF Noah United States
17United States-
DNF45
DRAKE Beckam United States
United States-
DNF46
ENGEL Otis United States
18United States-
DNF55
JAHT Joonas Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team-
DNF83
PITTMAN Reece Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth-
DNF84
OPIE Paul Lee Valley Youth
18Lee Valley Youth-
DNF85
MEAD Thomas Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth-
DNF106
WILLEMS Warre Onder Ons Parike
16Onder Ons Parike-
DNF113
TVEIT Telman Tronstad Team NTG/Uno-X
Team NTG/Uno-X-
DNF116
FERL-RUNNINGSHAUGEN Amund Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X-
DNF121
DE RAUW Rune Team Kempen
16Team Kempen-
DNF122
MONDEN Thijs Team Kempen
17Team Kempen-
DNF124
VAN DER VLOEDT Joren Team Kempen
17Team Kempen-
DNF125
VAN GEFFEN Krijn Team Kempen
18Team Kempen-
DNF152
ENGELEN Tibo Van Mossel Heist Cycling Team
16Van Mossel Heist Cycling Team-
DNF154
CNUDDE Louis Van Mossel Heist Cycling Team
17Van Mossel Heist Cycling Team-
DNF166
LEYSSENS Lucas Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg-
DNF173
GILICKI Jakub JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy-
DNF184
GALLE Mika Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel-
DNF185
LOONES Jef Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel-
DNF186
DE CLERCK Lars Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
16Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel-
DNF192
HEIRBRANT Victor Selectie Oost-Vlaanderen
18Selectie Oost-Vlaanderen-
DNF193
DE GENDT Leander Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen-
DNF194
CHRISTIAENS Jasper Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen-
DNF202
KOTSCHY Vít Roman Kreuziger Cycling Academy
18Roman Kreuziger Cycling Academy-
DNF206
PATRAS Jakub Roman Kreuziger Cycling Academy
16Roman Kreuziger Cycling Academy-
DNF211
VERDONSCHOT-VAN ELSEN Reyn Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk-
DNF212
LANKAMP Daan Sport en Moedig Genk
18Sport en Moedig Genk-
DNF215
ZWART Lennert Sport en Moedig Genk
16Sport en Moedig Genk-
DNF216
JAENEN Tibe Sport en Moedig Genk
17Sport en Moedig Genk-
DNF225
DE ROOS Ben KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland-
DNF231
GOEMAES Tuur Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen-
DNF233
GOOSSENS Rik Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen-
DNF234
STROEYKENS Seppe Brain² Olympia Tienen
17Brain² Olympia Tienen-
DNF235
WAGEMAKERS Joppe Brain² Olympia Tienen
18Brain² Olympia Tienen-
DNF236
BRIESEN Mats Brain² Olympia Tienen
16Brain² Olympia Tienen-
DNF242
GUMIENNY Mathis KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo-
DNF243
WILLEMEN Senne KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo-
DNF244
VANDEN BROECK Lowie KZLWC - Davo
18KZLWC - Davo-
DNF245
MATHIJS Siemen KZLWC - Davo
17KZLWC - Davo-
DNS165
VANHEES Jonas Sport En Steun - Leopoldsburg
18Sport En Steun - Leopoldsburg-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPntTimeTime won/lost
17▲671
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team1008:18:19..
28▲622
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U19700:13
0:13
..
31▼2201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy500:17
0:17
..
42▼241
BARRY Ashlin United States
16United States360:19
0:19
..
53▼213
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans280:23
0:23
..
64▼221
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U19240:28
0:28
..
75▼235
KINGS Ian Germany
17Germany20,,
0:28
..
86▼276
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team180:33
0:33
..
99-175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy160:38
0:38
..
1010-65
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team140:46
0:46
..
1112▲12
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior120:47
0:47
..
1213▲1105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike101:03
1:03
..
1316▲374
ØRN-KRISTOFF Felix AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team81:28
1:28
..
1417▲325
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U1971:36
1:36
..
1520▲553
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team61:52
1:52
..
1621▲572
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team51:53
1:53
..
1722▲591
CAPPON Staf Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
18Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners41:54
1:54
..
1823▲542
EDMONDS Enzo United States
16United States31:56
1:56
..
1911▼8176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy21:59
1:59
..
2028▲831
17Germany12:06
2:06
..
2118▼3174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy2:08
2:08
..
2214▼8144
HOWE Vinicius Start Junior Team by Java
17Start Junior Team by Java2:12
2:12
..
2335▲1282
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth2:16
2:16
..
2441▲17136
VERMEERSCH Arend Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept2:27
2:27
..
2537▲12171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy2:37
2:37
..
2625▼136
ALBRECHT Pepe Germany
17Germany3:06
3:06
..
2726▼1111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X,,
3:06
..
2827▼112
PAUWELS Cisse ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans3:07
3:07
..
2931▲2126
GYSBRECHTS Thijn Team Kempen
17Team Kempen3:16
3:16
..
3032▲224
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U193:18
3:18
..
3133▲2132
MEYHUI Rune Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept,,
3:18
..
3234▲2134
VROLIX Yarne Air College - B-Concept
18Air College - B-Concept3:19
3:19
..
3336▲366
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3:20
3:20
..
3439▲563
LUITEN Teis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3:22
3:22
..
3542▲7104
VAN BOTERDAEL Matiz Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike3:36
3:36
..
3630▼616
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
3:36
..
3743▲6161
VAN HOVE Sebbe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg,,
3:36
..
3838-44
JURACICH Ben United States
17United States3:41
3:41
..
3924▼15114
16Team NTG/Uno-X4:04
4:04
..
4029▼1173
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team4:15
4:15
..
4148▲764
STUER Thor Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team4:17
4:17
..
4249▲7123
VAN GILS Lucas Team Kempen
17Team Kempen4:20
4:20
..
4350▲7172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy4:39
4:39
..
4445▲1163
VOLDERS Bjarne Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg4:47
4:47
..
4559▲1493
HEMERYCK Wout Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners4:54
4:54
..
4663▲17133
DEKIEN Miel Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept5:16
5:16
..
4755▲8181
AMERLYNCK Nathan Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel5:45
5:45
..
4856▲83
LAURSEN Peter Bheki Kring Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
18Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior5:50
5:50
..
4958▲9182
DE PAEPE Thor Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel5:54
5:54
..
5067▲171
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior6:06
6:06
..
5157▲6195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen6:11
6:11
..
5253▲134
ESCH Hugo Germany
17Germany6:20
6:20
..
5365▲1211
JANNES Tristan ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans6:40
6:40
..
5466▲1233
HÖFIG Attila Germany
17Germany7:01
7:01
..
5562▲795
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners7:19
7:19
..
5661▲5164
SEVERIJNS Robbe Sport En Steun - Leopoldsburg
18Sport En Steun - Leopoldsburg7:25
7:25
..
5773▲16142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java7:30
7:30
..
5876▲18115
RYSLETTEN-SOLVOLL Nikolai Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X7:36
7:36
..
5970▲1162
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team,,
7:36
..
6060-61
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team7:48
7:48
..
6164▲392
DEBEAUSSAERT Michiel Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners8:15
8:15
..
6281▲1926
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U198:21
8:21
..
6382▲1994
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners9:34
9:34
..
6491▲27191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen9:49
9:49
..
6596▲3115
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans10:43
10:43
..
6692▲26135
VANDENBROUCKE Louis Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept10:59
10:59
..
6793▲26196
VAN SPEYBROECK Yoni Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen11:09
11:09
..
6898▲306
BRANDT CHRISTIANSEN Sebastian Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior11:23
11:23
..
6990▲21183
BOUCHAERT Dries Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel11:27
11:27
..
70106▲3651
INGLIS Toby Gepla-Watersley R+D Road Team
18Gepla-Watersley R+D Road Team19:22
19:22
..
71108▲37102
DECLERCQ Mart Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike21:18
21:18
..
72111▲39221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland23:34
23:34
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
11-65
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team37+10
23▲171
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team36+15
32▼12
LOUW LARSEN Anton Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior36+13
44-41
BARRY Ashlin United States
16United States28+8
510▲574
ØRN-KRISTOFF Felix AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team27+12
65▼1201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy26+7
712▲522
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U1925+14
87▼121
HERMANS Cas Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U1919+1
96▼313
JUST PEDERSEN Carl Emil ACROG-Tormans
18ACROG-Tormans18-
108▼2176
VAN WIJNBERGEN Denley JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy18-
119▼235
KINGS Ian Germany
17Germany17-
1211▼166
WEYTS Louis Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team12-
13-25
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U1911+11
1418▲4175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy9+3
1514▼153
GEORGE Luca Gepla-Watersley R+D Road Team
17Gepla-Watersley R+D Road Team9-
1616-42
EDMONDS Enzo United States
16United States9+2
17-6
BRANDT CHRISTIANSEN Sebastian Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
17Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior9+9
1815▼376
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team8-
1917▼2111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X7-
2025▲5105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike6+4
21-171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy6+6
22-93
HEMERYCK Wout Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners5+5
2319▼4133
DEKIEN Miel Air College - B-Concept
17Air College - B-Concept5-
2420▼426
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U195-
2521▼4114
16Team NTG/Uno-X4-
2624▼261
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3-
2726▼182
ABRAHAM Charlie Lee Valley Youth
17Lee Valley Youth2-
2827▼124
VAN DYCK Jarne Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U191-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamPointsToday
11-111
WÆHRE Anders Team NTG/Uno-X
17Team NTG/Uno-X34+12
23▲171
KEPPENS Cedric AVIA - Rudyco Cycling Team
18AVIA - Rudyco Cycling Team26+16
3-22
GEERINCK Seppe Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U1914+14
42▼2174
NAGENGAST Ruud JEGG-DJR Academy
18JEGG-DJR Academy14-
54▼1201
ŠUMPÍK Pavel Roman Kreuziger Cycling Academy
17Roman Kreuziger Cycling Academy12+4
65▼176
VANSLEMBROUCK Corneel AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team6-
710▲3182
DE PAEPE Thor Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel
17Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel6+4
88-25
VERSTRAETE Jenthe Crabbé-Dstny U19
18Crabbé-Dstny U194+2
9-115
RYSLETTEN-SOLVOLL Nikolai Team NTG/Uno-X
18Team NTG/Uno-X4+4
106▼415
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans4-
11-65
VAN STRIJTHEM Matijs Van Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team2+2
127▼5105
VANHUFFEL Matteo Onder Ons Parike
17Onder Ons Parike2-
139▼416
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans2-
14-161
VAN HOVE Sebbe Sport En Steun - Leopoldsburg
17Sport En Steun - Leopoldsburg2+2
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
RnkPrev▼▲BIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-41
BARRY Ashlin United States
16United States8:18:38..
22-175
SCHOONVELDE Gijs JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy0:19
0:19
..
33-72
BODEN Rune AVIA - Rudyco Cycling Team
16AVIA - Rudyco Cycling Team1:34
1:34
..
44-42
EDMONDS Enzo United States
16United States1:37
1:37
..
58▲3171
BENZ Benedikt JEGG-DJR Academy
16JEGG-DJR Academy2:18
2:18
..
67▲116
HÉLIN Jul ACROG-Tormans
17ACROG-Tormans3:17
3:17
..
79▲244
JURACICH Ben United States
17United States3:22
3:22
..
85▼3114
16Team NTG/Uno-X3:45
3:45
..
96▼373
HEWES Alex AVIA - Rudyco Cycling Team
17AVIA - Rudyco Cycling Team3:56
3:56
..
1013▲3172
BRYS Senne JEGG-DJR Academy
17JEGG-DJR Academy4:20
4:20
..
1121▲101
LOUW LARSEN Oskar Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior
16Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior5:47
5:47
..
1217▲5195
DE JONGHE Lucas Selectie Oost-Vlaanderen
17Selectie Oost-Vlaanderen5:52
5:52
..
1315▲234
ESCH Hugo Germany
17Germany6:01
6:01
..
1420▲633
HÖFIG Attila Germany
17Germany6:42
6:42
..
1519▲495
VANSPEYBROUCK Emile Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners7:00
7:00
..
1624▲8142
HERNANDEZ Maximiliano Start Junior Team by Java
Start Junior Team by Java7:11
7:11
..
1722▲562
LOUAGIE Matti Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team7:17
7:17
..
1818-61
BERTELS Witse Van Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team7:29
7:29
..
1925▲626
FEYAERTS Thor Crabbé-Dstny U19
17Crabbé-Dstny U198:02
8:02
..
2026▲694
ROOSE Elias Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners
17Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners9:15
9:15
..
2129▲8191
DE SMEYTER Cas Selectie Oost-Vlaanderen
16Selectie Oost-Vlaanderen9:30
9:30
..
2230▲815
KNAEPEN Yoram ACROG-Tormans
16ACROG-Tormans10:24
10:24
..
2336▲13221
WISSE Nick KNWU Zuid-Nederland
17KNWU Zuid-Nederland23:15
23:15
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Youth day classification

#RiderTeamTime
1 BARRY AshlinUnited States2:48:09
2 BENZ BenediktJEGG-DJR Academy,,
3 SCHOONVELDE GijsJEGG-DJR Academy,,
4 EDMONDS EnzoUnited States,,
5 BODEN RuneAVIA - Rudyco Cycling Team,,
6 LOUW LARSEN OskarUno-X - Carl Ras Roskilde Junior,,
7 HÖFIG AttilaGermany1:03
8 HERNANDEZ MaximilianoStart Junior Team by Java,,
9 FEYAERTS ThorCrabbé-Dstny U19,,
10 KNAEPEN YoramACROG-Tormans,,
11 DE SMEYTER CasSelectie Oost-Vlaanderen,,
12 BRYS SenneJEGG-DJR Academy,,
13 JURACICH BenUnited States1:23
14 DE JONGHE LucasSelectie Oost-Vlaanderen,,
15 LOUAGIE MattiVan Moer Logistics Cycling Team1:25
16 HÉLIN JulACROG-Tormans,,
17 HEWES AlexAVIA - Rudyco Cycling Team2:04
18 GLESNES SMØRÅS Filip AndréTeam NTG/Uno-X,,
19 ESCH HugoGermany,,
20 WISSE NickKNWU Zuid-Nederland,,
21 VANSPEYBROUCK EmileCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners,,
22 ROOSE EliasCycling Team Luc Wallays - Jonge Renners2:09
23 BERTELS WitseVan Moer Logistics Cycling Team2:50
DNF BRIESEN MatsBrain² Olympia Tienen-
DNF CHRISTIAENS JasperSelectie Oost-Vlaanderen-
DNF DE CLERCK LarsGaverzicht-BE Okay-Van Mossel-
DNF DE GENDT LeanderSelectie Oost-Vlaanderen-
DNF DE RAUW RuneTeam Kempen-
DNF DE ROOS BenKNWU Zuid-Nederland-
DNF DRAKE BeckamUnited States-
DNF ENGELEN TiboVan Mossel Heist Cycling Team-
DNF MATHIJS SiemenKZLWC - Davo-
DNF PATRAS JakubRoman Kreuziger Cycling Academy-
DNF TVEIT Telman TronstadTeam NTG/Uno-X-
DNF VITTINGHUS STOKBRO SylvesterUno-X - Carl Ras Roskilde Junior-
DNF WILLEMS WarreOnder Ons Parike-
DNF ZWART LennertSport en Moedig Genk-


RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- AVIA - Rudyco Cycling TeamCLUB 24:56:08..
22- Crabbé-Dstny U19CLUB1:12
1:12
..
33- JEGG-DJR AcademyCLUB1:53
1:53
..
46▲2 GermanyNAT4:04
4:04
..
55- United StatesNAT4:15
4:15
..
64▼2 Van Moer Logistics Cycling TeamCLUB4:26
4:26
..
77- ACROG-TormansCLUB5:13
5:13
..
88- Air College - B-ConceptCLUB5:28
5:28
..
910▲1 Uno-X - Carl Ras Roskilde JuniorCLUB6:24
6:24
..
1015▲5 Cycling Team Luc Wallays - Jonge RennersCLUB12:39
12:39
..
1112▲1 Team NTG/Uno-XCLUB13:02
13:02
..
1211▼1 Gaverzicht-BE Okay-Van MosselCLUB13:39
13:39
..
1313- Sport En Steun - LeopoldsburgCLUB14:30
14:30
..
1416▲2 Selectie Oost-VlaanderenREG15:10
15:10
..
1517▲2 Onder Ons ParikeCLUB18:52
18:52
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    01 April 2024
  • Start time:
    14:06
  • Avg. speed winner:
    42.921 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    120 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    35
  • Vert. meters:
    1169
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
  • Avg. temperature:

    Race profile