Debutants
Oskar Louw Larsen is the youngest debutant in Ster van Zuid-Limburg in 2024. There are 125 debutants.
# | Rider | Team | Age |
---|---|---|---|
1 | LOUW LARSEN Oskar | Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior | 16y + 93d |
2 | ENGELEN Tibo | Van Mossel Heist Cycling Team | 16y + 94d |
3 | ZWART Lennert | Sport en Moedig Genk | 16y + 107d |
4 | TŘÍSKA Adam | Roman Kreuziger Cycling Academy | 16y + 115d |
5 | GLESNES SMØRÅS Filip André | Team NTG/Uno-X | 16y + 140d |
6 | DE RAUW Rune | Team Kempen | 16y + 147d |
7 | TOLOSA Luis Uriel | Java-Start Junior Team | 16y + 159d |
8 | KNAEPEN Yoram | ACROG-Tormans | 16y + 162d |
9 | DRAKE Beckam | United States | 16y + 167d |
10 | PATRAS Jakub | Roman Kreuziger Cycling Academy | 16y + 175d |
11 | BARRY Ashlin | United States | 16y + 186d |
12 | WILLEMS Warre | Onder Ons Parike | 16y + 187d |
13 | CUTHBERT Travis | Onder Ons Parike | 16y + 200d |
14 | HERNANDEZ Maximiliano | Java-Start Junior Team | 16y + 203d |
15 | DE GENDT Leander | Selectie Oost-Vlaanderen | 16y + 207d |
16 | TVEIT Telman Tronstad | Team NTG/Uno-X | 16y + 208d |
17 | DE SMEYTER Cas | Selectie Oost-Vlaanderen | 16y + 222d |
18 | REJZEK Jiří | Roman Kreuziger Cycling Academy | 16y + 254d |
19 | VITTINGHUS STOKBRO Sylvester | Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior | 16y + 257d |
20 | KEMPENEERS Jarne | Crabbé-Dstny U19 | 16y + 258d |
21 | BODEN Rune | AVIA - Rudyco Cycling Team | 16y + 261d |
22 | VERBEECK Tuur | Brain² Olympia Tienen | 16y + 261d |
23 | EDMONDS Enzo | United States | 16y + 265d |
24 | DE CLERCK Lars | Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel | 16y + 269d |
25 | ROWLES Alec | Lee Valley Youth | 16y + 279d |
26 | BRIESEN Mats | Brain² Olympia Tienen | 16y + 285d |
27 | ARENTSEN Cas | Sport en Moedig Genk | 16y + 291d |
28 | CHRISTIAENS Jasper | Selectie Oost-Vlaanderen | 16y + 293d |
29 | DOCKX Jort | ACROG-Tormans | 16y + 296d |
30 | BENZ Benedikt | JEGG-DJR Academy | 16y + 310d |
31 | SHOCKAIR Rayhan | Gepla-Watersley R+D Road Team | 16y + 323d |
32 | ARMENDARIZ Angel | Java-Start Junior Team | 16y + 354d |
33 | WISSE Nick | KNWU Zuid-Nederland | 16y + 363d |
34 | HÖFIG Attila | Germany | 17y + 3d |
35 | ROOSE Elias | Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners | 17y + 5d |
36 | BERTELS Witse | Van Moer Logistics Cycling Team | 17y + 8d |
37 | GEYSELS Timo | Van Mossel Heist Cycling Team | 17y + 8d |
38 | MATHIJS Siemen | KZLWC - Davo | 17y + 11d |
39 | DE JONGHE Lucas | Selectie Oost-Vlaanderen | 17y + 17d |
40 | VAN PARYS Bengt | Van Mossel Heist Cycling Team | 17y + 18d |
41 | LOUAGIE Matti | Van Moer Logistics Cycling Team | 17y + 25d |
42 | JURACICH Ben | United States | 17y + 28d |
43 | HÉLIN Jul | ACROG-Tormans | 17y + 39d |
44 | ESCH Hugo | Germany | 17y + 43d |
45 | HEWES Alex | AVIA - Rudyco Cycling Team | 17y + 50d |
46 | VANSPEYBROUCK Emile | Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners | 17y + 51d |
47 | HAENEN Ylian | Sport en Moedig Genk | 17y + 51d |
48 | SCHOONVELDE Gijs | JEGG-DJR Academy | 17y + 60d |
49 | DE ROOS Ben | KNWU Zuid-Nederland | 17y + 67d |
50 | FEYAERTS Thor | Crabbé-Dstny U19 | 17y + 71d |
51 | BRYS Senne | JEGG-DJR Academy | 17y + 81d |
52 | GALLE Mika | Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel | 17y + 94d |
53 | BRANDT CHRISTIANSEN Sebastian | Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior | 17y + 113d |
54 | VAN BOTERDAEL Matiz | Onder Ons Parike | 17y + 113d |
55 | STREJČEK Adam | Gepla-Watersley R+D Road Team | 17y + 126d |
56 | MONDEN Thijs | Team Kempen | 17y + 128d |
57 | KLAUSEN Nikolaj Ankerstjerne | Uno-X - Carl Ras Roskilde Junior | 17y + 129d |
58 | BEETS Jeffe | Sport & Steun - Leopoldsburg | 17y + 135d |
59 | JAHT Joonas | Gepla-Watersley R+D Road Team | 17y + 151d |
60 | VANSLEMBROUCK Corneel | AVIA - Rudyco Cycling Team | 17y + 170d |
61 | BALLIF Anco | Gepla-Watersley R+D Road Team | 17y + 170d |
62 | DECLERCQ Mart | Onder Ons Parike | 17y + 174d |
63 | DEWEERD Celian | Onder Ons Parike | 17y + 174d |
64 | MERTENS Anton | KZLWC - Davo | 17y + 177d |
65 | VOLDERS Bjarne | Sport & Steun - Leopoldsburg | 17y + 181d |
66 | LOONES Jef | Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel | 17y + 194d |
67 | VAN GILS Lucas | Team Kempen | 17y + 196d |
68 | ŠUMPÍK Pavel | Roman Kreuziger Cycling Academy | 17y + 200d |
69 | GEORGE Luca | Gepla-Watersley R+D Road Team | 17y + 204d |
70 | CNUDDE Louis | Van Mossel Heist Cycling Team | 17y + 207d |
71 | VANDENBROUCKE Louis | Air College - B-Concept | 17y + 208d |
72 | VANHUFFEL Matteo | Onder Ons Parike | 17y + 215d |
73 | ALBRECHT Pepe | Germany | 17y + 220d |
74 | PETRY Paul-Felix | Germany | 17y + 227d |
75 | WÆHRE Anders | Team NTG/Uno-X | 17y + 241d |
76 | AMERLYNCK Nathan | Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel | 17y + 248d |
77 | ADOLFSEN Herman Sander | KZLWC - Davo | 17y + 264d |
78 | JAENEN Tibe | Sport en Moedig Genk | 17y + 267d |
79 | SAPRONOV Petr | Van Mossel Heist Cycling Team | 17y + 267d |
80 | MEAD Thomas | Lee Valley Youth | 17y + 268d |
81 | DE PAEPE Thor | Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel | 17y + 281d |
82 | VAN SPEYBROECK Yoni | Selectie Oost-Vlaanderen | 17y + 283d |
83 | KÄLLBERG Ivar | KNWU Zuid-Nederland | 17y + 287d |
84 | GEERINCK Seppe | Crabbé-Dstny U19 | 17y + 287d |
85 | MUNOZ Mateo | Java-Start Junior Team | 17y + 298d |
86 | SAFRANEK Ondrej | Roman Kreuziger Cycling Academy | 17y + 305d |
87 | LEYSSENS Lucas | Sport & Steun - Leopoldsburg | 17y + 311d |
88 | GILICKI Jakub | JEGG-DJR Academy | 17y + 312d |
89 | BOUCHAERT Dries | Gaverzicht-BE Okay-Van Mossel | 17y + 312d |
90 | GOOSSENS Rik | Brain² Olympia Tienen | 17y + 315d |
91 | WERBROUCK Otto | Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners | 17y + 317d |
92 | DEBEAUSSAERT Michiel | Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners | 17y + 323d |
93 | MEYHUI Rune | Air College - B-Concept | 17y + 328d |
94 | STROEYKENS Seppe | Brain² Olympia Tienen | 17y + 330d |
95 | SKJOLDEN Sondre Elias | Team NTG/Uno-X | 17y + 334d |
96 | HOWE Vinicius | Java-Start Junior Team | 17y + 337d |
97 | KINGS Ian | Germany | 17y + 349d |
98 | WILLEMEN Senne | KZLWC - Davo | 17y + 351d |
99 | STREIF Noah | United States | 17y + 357d |
100 | DEKIEN Miel | Air College - B-Concept | 17y + 358d |
101 | VANHEES Jonas | Sport & Steun - Leopoldsburg | 17y + 363d |
102 | HERMANS Cas | Crabbé-Dstny U19 | 18y + 1d |
103 | GENTZIK Louis | Germany | 18y + 6d |
104 | HEIRBRANT Victor | Selectie Oost-Vlaanderen | 18y + 9d |
105 | GUMIENNY Mathis | KZLWC - Davo | 18y + 13d |
106 | ØRN-KRISTOFF Felix | AVIA - Rudyco Cycling Team | 18y + 14d |
107 | ESCALERA Gabriel | Java-Start Junior Team | 18y + 16d |
108 | CAPPON Staf | Cycling Team Luc Wallays - Jonge Renners | 18y + 16d |
109 | KEPPENS Cedric | AVIA - Rudyco Cycling Team | 18y + 19d |
110 | ENGEL Otis | United States | 18y + 28d |
111 | KINSELLA Tom | Van Mossel Heist Cycling Team | 18y + 28d |
112 | FERL-RUNNINGSHAUGEN Amund | Team NTG/Uno-X | 18y + 37d |
113 | VANDEN BROECK Lowie | KZLWC - Davo | 18y + 37d |
114 | INGLIS Toby | Gepla-Watersley R+D Road Team | 18y + 42d |
115 | VERSTRAETE Jenthe | Crabbé-Dstny U19 | 18y + 54d |
116 | KOTSCHY Vít | Roman Kreuziger Cycling Academy | 18y + 56d |
117 | VERDONSCHOT-VAN ELSEN Reyn | Sport en Moedig Genk | 18y + 57d |
118 | VERMEERSCH Arend | Air College - B-Concept | 18y + 59d |
119 | VROLIX Yarne | Air College - B-Concept | 18y + 63d |
120 | DE KOK Pepijn | KNWU Zuid-Nederland | 18y + 65d |
121 | TIELENS Zander | AVIA - Rudyco Cycling Team | 18y + 66d |
122 | WAGEMAKERS Joppe | Brain² Olympia Tienen | 18y + 70d |
123 | RYSLETTEN-SOLVOLL Nikolai | Team NTG/Uno-X | 18y + 73d |
124 | LANKAMP Daan | Sport en Moedig Genk | 18y + 77d |
125 | VAN GEFFEN Krijn | Team Kempen | 18y + 79d |