2005
2003
»
«

2004»10th Paths of King Nikola (2.5)

2004  General classification

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamPntTime
116+2:32 Garamszegi LászlóP-Nivo - FTC 26P-Nivo - FTC54:38:024:38:02
211+1:58 Okazaki KazuyaTeam Nippo 31Team Nippo20:110:11
313+2:27 Ilešič Aldo InoPerutnina Ptuj 19Perutnina Ptuj10:280:28
410+1:16 Wiesiak MariuszTeam Nippo 22Team Nippo,,0:28
520+2:41 Krupa DawidLegia - Bazyliszek - Sopro 23Legia - Bazyliszek - Sopro,,0:28
631+9:47 Mizutani TakehiroTeam Bridgestone - Anchor 30Team Bridgestone - Anchor,,0:28
719+2:40 Hirose SatoshiTeam Nippo 28Team Nippo,,0:28
85+0:22 Prázdnovský MartinŽP Šport Podbrezová 28ŽP Šport Podbrezová,,0:28
925+4:05 Klostergaard KasperGlud & Marstrand - Horsens 20Glud & Marstrand - Horsens,,0:28
1029+6:54 Rybczynski MateuszLegia - Bazyliszek - Sopro 23Legia - Bazyliszek - Sopro,,0:28
1118+2:39 Kirilov Tchanliev SvetoslavBurgas Ciklomont Mix 30Burgas Ciklomont Mix,,0:28
126+0:23 Varvaruk AnatoliyBK Puris - Kamen 33BK Puris - Kamen,,0:28
1327+5:30 Pokupec ZvonimirBK Puris - Kamen 22BK Puris - Kamen,,0:28
1423+3:06 Glovniak RobertŽP Šport Podbrezová 25ŽP Šport Podbrezová,,0:28
1532+12:18 Der ŽoltSerbia and Montenegro 2 20Serbia and Montenegro 2,,0:28
167+0:25 Fukushima ShinichiTeam Bridgestone - Anchor 32Team Bridgestone - Anchor,,0:28
179+0:37 Cerepan MartinŽP Šport Podbrezová 26ŽP Šport Podbrezová,,0:28
1812+2:22 Remák ZoltánŽP Šport Podbrezová 27ŽP Šport Podbrezová,,0:28
1921+2:46 Blazej MarekLegia - Bazyliszek - Sopro 26Legia - Bazyliszek - Sopro,,0:28
2028+6:50 Prokić PredragSerbia and Montenegro 21Serbia and Montenegro,,0:28
2124+3:06 Steurer ArminARBO Denzel ARBO Denzel,,0:28
2236+18:43 Lebedev AndriKalev Chocolate Team - Merida 21Kalev Chocolate Team - Merida,,0:28
2330+6:57 Spasic DraganSerbia and Montenegro 22Serbia and Montenegro,,0:28
243+0:20 Skiba SebastianLegia - Bazyliszek - Sopro 25Legia - Bazyliszek - Sopro,,0:28
2534+16:57 Dimitrov KrasimirBulgaria 20Bulgaria,,0:28
262+0:17 Dančulović TomislavPerutnina Ptuj 23Perutnina Ptuj,,0:28
2733+13:53 Petrov Georgiev GeorgiVelo M 18Velo M,,0:28
2835+17:26 de Boer MennoBRC Kennemerland 19BRC Kennemerland,,0:28
294+0:21 Tashiro YasutakaTeam Bridgestone - Anchor 29Team Bridgestone - Anchor,,0:28
3017+2:37 Gerganov EvgeniBurgas Ciklomont Mix 28Burgas Ciklomont Mix,,0:28
3114+2:30 Żołędziowski GrzegorzLegia - Bazyliszek - Sopro 24Legia - Bazyliszek - Sopro,,0:28
3222+2:55 Szekeres CsabaP-Nivo - FTC 27P-Nivo - FTC,,0:28
3315+2:31 Welniak JaroslawLegia - Bazyliszek - Sopro 26Legia - Bazyliszek - Sopro,,0:28
348+0:37 Bonča ValterPerutnina Ptuj 36Perutnina Ptuj,,0:28
3543+35:15 Demirev Svetozar AleksandrovVelo M 21Velo M,,0:28
3652+58:41 Hasanović EsadSerbia and Montenegro 19Serbia and Montenegro,,0:28
3753+1:00:54 Stoytchev BogdanBulgaria 18Bulgaria,,0:28
381+0:00 Demarin MassimoPerutnina Ptuj 24Perutnina Ptuj,,0:28
3946+38:14 Atanassov PetkoBulgaria 19Bulgaria,,0:28
4026+4:07 Kelner MiranPerutnina Ptuj 26Perutnina Ptuj,,0:28
4137+19:16 Yamamoto YasuhiroTeam Nippo 27Team Nippo,,0:28
4248+41:01 Inoue KazuoTeam Bridgestone - Anchor 23Team Bridgestone - Anchor17:4217:42
4338+21:00 Arany GáborP-Nivo - FTC 27P-Nivo - FTC,,17:42
4442+32:12 Rusev Rusen TenevBulgaria 21Bulgaria,,17:42
4541+25:29 Slobodnik OndrejŽP Šport Podbrezová 27ŽP Šport Podbrezová,,17:42
4649+53:59 Rasmussen DennisGlud & Marstrand - Horsens 31Glud & Marstrand - Horsens,,17:42
4740+24:04 Jensen GøranGlud & Marstrand - Horsens 26Glud & Marstrand - Horsens,,17:42
4844+36:46 Christiansen Morten VossGlud & Marstrand - Horsens 25Glud & Marstrand - Horsens,,17:42
4959+1:25:01 Brković MićoSerbia and Montenegro 36Serbia and Montenegro,,17:42
5039+23:16 Kranjec IgorPerutnina Ptuj 31Perutnina Ptuj,,17:42
5145+36:49 Fukushima KojiTeam Bridgestone - Anchor 30Team Bridgestone - Anchor,,17:42
5251+54:35 Mifune MasahikoBurgas Ciklomont Mix 35Burgas Ciklomont Mix33:0933:09
5360+1:39:44 Rol RaymondBRC Kennemerland 34BRC Kennemerland,,33:09
5447+40:21 Gootjes HugoBRC Kennemerland 18BRC Kennemerland,,33:09
5550+54:30 Dumic AlanBK Puris - Kamen 21BK Puris - Kamen,,33:09
5658+1:17:40 Thaler RomanARBO Denzel ARBO Denzel36:3436:34
5756+1:07:27 Taubel ThomasARBO Denzel 29ARBO Denzel,,36:34
5857+1:11:30 Schulz PhillipTeam Profiline 24Team Profiline,,36:34
5962+1:48:17 Keetman HugoBRC Kennemerland 20BRC Kennemerland,,36:34
6061+1:43:00 Fuchs EduardARBO Denzel ARBO Denzel,,36:34
6154+1:01:02 Grossi IvanTeam Nippo 20Team Nippo,,36:34
6263+1:56:09 Gorgos RobertTeam Profiline Team Profiline,,36:34
6355+1:03:30 Shibuya JunichiTeam Bridgestone - Anchor 32Team Bridgestone - Anchor,,36:34
DNF+ - 21:13:05 Madsen Jens-ErikGlud & Marstrand - Horsens 22Glud & Marstrand - Horsens--
DNF+ - 21:13:05 Mustonen AndreiKalev Chocolate Team - Merida 20Kalev Chocolate Team - Merida,,-
DNF+ - 21:13:05 Pajovic IgorSerbia and Montenegro 2 26Serbia and Montenegro 2,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkRiderAgeTeamPntTimeTime won/lost
1 Demarin MassimoPerutnina Ptuj 24Perutnina Ptuj25 21:13:05 21:13:05..
2 Dančulović TomislavPerutnina Ptuj 23Perutnina Ptuj180:170:17..
3 Skiba SebastianLegia - Bazyliszek - Sopro 25Legia - Bazyliszek - Sopro140:200:20..
4 Tashiro YasutakaTeam Bridgestone - Anchor 29Team Bridgestone - Anchor110:210:21..
5 Prázdnovský MartinŽP Šport Podbrezová 28ŽP Šport Podbrezová80:220:22..
6 Varvaruk AnatoliyBK Puris - Kamen 33BK Puris - Kamen60:230:23..
7 Fukushima ShinichiTeam Bridgestone - Anchor 32Team Bridgestone - Anchor40:250:25..
8 Bonča ValterPerutnina Ptuj 36Perutnina Ptuj30:370:37..
9 Cerepan MartinŽP Šport Podbrezová 26ŽP Šport Podbrezová2,,0:37..
10 Wiesiak MariuszTeam Nippo 22Team Nippo11:161:16..
11 Okazaki KazuyaTeam Nippo 31Team Nippo1:581:58..
12 Remák ZoltánŽP Šport Podbrezová 27ŽP Šport Podbrezová2:222:22..
13 Ilešič Aldo InoPerutnina Ptuj 19Perutnina Ptuj2:272:27..
14 Żołędziowski GrzegorzLegia - Bazyliszek - Sopro 24Legia - Bazyliszek - Sopro2:302:30..
15 Welniak JaroslawLegia - Bazyliszek - Sopro 26Legia - Bazyliszek - Sopro2:312:31..
16 Garamszegi LászlóP-Nivo - FTC 26P-Nivo - FTC2:322:32..
17 Gerganov EvgeniBurgas Ciklomont Mix 28Burgas Ciklomont Mix2:372:37..
18 Kirilov Tchanliev SvetoslavBurgas Ciklomont Mix 30Burgas Ciklomont Mix2:392:39..
19 Hirose SatoshiTeam Nippo 28Team Nippo2:402:40..
20 Krupa DawidLegia - Bazyliszek - Sopro 23Legia - Bazyliszek - Sopro2:412:41..
21 Blazej MarekLegia - Bazyliszek - Sopro 26Legia - Bazyliszek - Sopro2:462:46..
22 Szekeres CsabaP-Nivo - FTC 27P-Nivo - FTC2:552:55..
23 Glovniak RobertŽP Šport Podbrezová 25ŽP Šport Podbrezová3:063:06..
24 Steurer ArminARBO Denzel ARBO Denzel,,3:06..
25 Klostergaard KasperGlud & Marstrand - Horsens 20Glud & Marstrand - Horsens4:054:05..
26 Kelner MiranPerutnina Ptuj 26Perutnina Ptuj4:074:07..
27 Pokupec ZvonimirBK Puris - Kamen 22BK Puris - Kamen5:305:30..
28 Prokić PredragSerbia and Montenegro 21Serbia and Montenegro6:506:50..
29 Rybczynski MateuszLegia - Bazyliszek - Sopro 23Legia - Bazyliszek - Sopro6:546:54..
30 Spasic DraganSerbia and Montenegro 22Serbia and Montenegro6:576:57..
31 Mizutani TakehiroTeam Bridgestone - Anchor 30Team Bridgestone - Anchor9:479:47..
32 Der ŽoltSerbia and Montenegro 2 20Serbia and Montenegro 212:1812:18..
33 Petrov Georgiev GeorgiVelo M 18Velo M13:5313:53..
34 Dimitrov KrasimirBulgaria 20Bulgaria16:5716:57..
35 de Boer MennoBRC Kennemerland 19BRC Kennemerland17:2617:26..
36 Lebedev AndriKalev Chocolate Team - Merida 21Kalev Chocolate Team - Merida18:4318:43..
37 Yamamoto YasuhiroTeam Nippo 27Team Nippo19:1619:16..
38 Arany GáborP-Nivo - FTC 27P-Nivo - FTC21:0021:00..
39 Kranjec IgorPerutnina Ptuj 31Perutnina Ptuj23:1623:16..
40 Jensen GøranGlud & Marstrand - Horsens 26Glud & Marstrand - Horsens24:0424:04..
41 Slobodnik OndrejŽP Šport Podbrezová 27ŽP Šport Podbrezová25:2925:29..
42 Rusev Rusen TenevBulgaria 21Bulgaria32:1232:12..
43 Demirev Svetozar AleksandrovVelo M 21Velo M35:1535:15..
44 Christiansen Morten VossGlud & Marstrand - Horsens 25Glud & Marstrand - Horsens36:4636:46..
45 Fukushima KojiTeam Bridgestone - Anchor 30Team Bridgestone - Anchor36:4936:49..
46 Atanassov PetkoBulgaria 19Bulgaria38:1438:14..
47 Gootjes HugoBRC Kennemerland 18BRC Kennemerland40:2140:21..
48 Inoue KazuoTeam Bridgestone - Anchor 23Team Bridgestone - Anchor41:0141:01..
49 Rasmussen DennisGlud & Marstrand - Horsens 31Glud & Marstrand - Horsens53:5953:59..
50 Dumic AlanBK Puris - Kamen 21BK Puris - Kamen54:3054:30..
51 Mifune MasahikoBurgas Ciklomont Mix 35Burgas Ciklomont Mix54:3554:35..
52 Hasanović EsadSerbia and Montenegro 19Serbia and Montenegro58:4158:41..
53 Stoytchev BogdanBulgaria 18Bulgaria1:00:541:00:54..
54 Grossi IvanTeam Nippo 20Team Nippo1:01:021:01:02..
55 Shibuya JunichiTeam Bridgestone - Anchor 32Team Bridgestone - Anchor1:03:301:03:30..
56 Taubel ThomasARBO Denzel 29ARBO Denzel1:07:271:07:27..
57 Schulz PhillipTeam Profiline 24Team Profiline1:11:301:11:30..
58 Thaler RomanARBO Denzel ARBO Denzel1:17:401:17:40..
59 Brković MićoSerbia and Montenegro 36Serbia and Montenegro1:25:011:25:01..
60 Rol RaymondBRC Kennemerland 34BRC Kennemerland1:39:441:39:44..
61 Fuchs EduardARBO Denzel ARBO Denzel1:43:001:43:00..
62 Keetman HugoBRC Kennemerland 20BRC Kennemerland1:48:171:48:17..
63 Gorgos RobertTeam Profiline Team Profiline1:56:091:56:09..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPntToday
11- Skiba SebastianLegia - Bazyliszek - Sopro 25Legia - Bazyliszek - Sopro45+20
22- Gerganov EvgeniBurgas Ciklomont Mix 28Burgas Ciklomont Mix31+18
34▲1 Fukushima ShinichiTeam Bridgestone - Anchor 32Team Bridgestone - Anchor18+9
4- Żołędziowski GrzegorzLegia - Bazyliszek - Sopro 24Legia - Bazyliszek - Sopro16+16
5- Kirilov Tchanliev SvetoslavBurgas Ciklomont Mix 30Burgas Ciklomont Mix13+13
63▼3 Krupa DawidLegia - Bazyliszek - Sopro 23Legia - Bazyliszek - Sopro12-
77- Ilešič Aldo InoPerutnina Ptuj 19Perutnina Ptuj10+3
89▲1 Brković MićoSerbia and Montenegro 36Serbia and Montenegro8+3
95▼4 Demarin MassimoPerutnina Ptuj 24Perutnina Ptuj8-
106▼4 Dančulović TomislavPerutnina Ptuj 23Perutnina Ptuj8-
118▼3 Grossi IvanTeam Nippo 20Team Nippo5-
1210▼2 Tashiro YasutakaTeam Bridgestone - Anchor 29Team Bridgestone - Anchor4-
13- Okazaki KazuyaTeam Nippo 31Team Nippo3+3
14- Kelner MiranPerutnina Ptuj 26Perutnina Ptuj3+3
1511▼4 Bonča ValterPerutnina Ptuj 36Perutnina Ptuj2+1
1612▼4 Varvaruk AnatoliyBK Puris - Kamen 33BK Puris - Kamen1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Date: 21st March 2004
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2/U23